NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Np. 7758 Personenauto reed op trailer met kerkklokken SPORT DINSDAG 27 SEPTEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA AARLANDERVEEN Blindenayond van „St. Odilia". De jaarlijkse propaganda-avond ten bate van de R.K. Blindenbond ,,St. Odillia" is tweer gehouden. De voor zitter van de bond, de heer Jac. Meijer, opende deze avond voor een overvolle zaal. Het programma „Dub bel Zes" werd verzorgd door Alb. Gerritsen, Ben Langezaa> en Geral- óini. In de pauze gaf de heer Jac. Meijer een duidelijk inzicht van het vele werk van de R.K. Blindenbond, en spoorde allen aan om donateur of donatrice te worden. Dat het ten to nele gebrachte zeer in de smaak viel, bewees het herhaalde applaus. De heer Meijer dankte alle aanwe zigen voor hun opkomst, welke blijk gaf van medeleven met de vele blin den. KOUDEKERK Boeren-voorlichtingsavond. - Voor de H. M. v. L„ de L.T.B. en C.B.T.B. sprak ir. Cleveringa, Rijkslandbouw- consulent over de structuur van de grond, in verband met de voeding van plant, mens en dier. Spr. begon met op te merken dat hij vanavond de dingen anders zal stellen dan al gemeen wordt gezegd. Wat hij zal poneren is voor 100 pet. ontleend aan de practijk. De gehele landbouw hangt af van de levende grond, en houdt zeer nauw verband met ziek ten van plant, dier en tenslotte ook van de mens. Uitvoerig ging spr. na de structuur van de grond en wees er op, dat de kruimeligheid er van oorzaak is dat op een veld zowel zieke als gezonde gewassen groeien. Door deze kruimels ontstaan capil laire buitholten en daardoor blijft de grond poreus. Hieruit is ook de goe de^ oogst van dit jaar te verklaren. Vervolgens ging spr. na de vergroei ing van de plantenwortel met de grond, waardoor een volmaakte sa menleving ontstaat met de schimmel. De plant verwekt organische stof fen ten nutte van zichzelf, dier en plant. Organische meststoffen zijn noodzakelijk. Aan de hand van en kele voorbeelden toonde ir. Cleve ringa aan dat bij levende grond geen ziekte voorkomt. Zelfs geen muizen' De schimmel geeft een complete voeding aan de plant en deze gaat ever naar het dier. Virusziekten zijn uitgesloten. Zelfs geen mond- en klauwzeer en de levende grond is cok een middel om, van t.b.c. bij de koeien af te komen. Spr. behandelde de bevordering van het schimmel- en bacteriënleven en de voeding daar van door compost, enz. De structuur doet het werk! Wat de toemakerij betreft, het beste is toemaken met bagger, waardoor humus ontstaat. Te rug naar de oude tijd! Kunstmest mergelt de grond uit; daarom in com binatie met organische meststoffen. Anders gaat de grond dood. Tenslotte besprak ir. Cleveringa de nadelen voor de dieren van het graskuilen in dfc herfst. De vergadering, welke goed bezocht was, werd gehouden in Hotel de Bruin en /erd met een kort woord, geopend door de heer J. Wes- selingh. HAZERSWOUDE Damclub. De Hazerswoudse Damclub speelde Zaterdagavond de eerste wedstrijd voor de le klas te gen H.D.C. 1 uit Alphen a.d. Rijn. Met 128 wist Hazerswoude te win nen. Maar de weg naar het 'kam pioenschap is lang en vol voetangels en klemmen, want ook L.D.V. 1 uit Leiden en O.C.B. 1 uit Bodegraven willen hun uiterste best doen. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Mr. K. J. Matze (Hazersw.) C. Verboom (H.D.C.) 11; A. Brob- bel-DorsmanC. Looienstein 20; M. StoutjesdijkM. de Groot 11; L. MatzeH. Vos 11; D. Hassefras J. Dissel 20; J. C. Winthorst— R. v. Klaveren 1-1; A. J. van Tol E. Mechgelse 1—1; J. J. Hassefras J. v. d. Ent 11; J. de Gelder L. Kooman 02; G. RuisP. v. Tol 2—0. In den vreemde. De heer M. K. van Vliet, die 4 maanden gele den van hier naar Canada is ver trokken, is aldaar tengevolge van een ernstig ongeluk, overleden. Geboren: Arie, z. v. A. Krijgs man en van M. Langhout; Anna Maria Wilhelmina, d. van A. N. Gordijn en M. C. Nuijten; Johanna Wil'helmina Maria', d. van N. A. Boere en van J. M. v. d. Laan; Ali- da Elisabeth, d. van L. Duiker en van A. de Heer. Ondertrouwd: Gerrit Reijneveld, 30 j. en Catharina Zintel, 28 jaar. NIEUWKOOP Voetbal. Na twee succesvolle wedstrijden wist Nieuwkoop 1 ook ditmaal de overwinning uit het vuur te0 slepen. Kort na de aftrap nam Nieuwkoop reeds de leiding. De linksbinnen S. de Rooy bracht de stand door een zuivere schuiver op 10. Enkele minuten hierna scoorde S. de Rooy nogmaals; nu was het een bekeken kopbal. Helaas kopte de midvoor van Nieuwkoop D. de Rooy tegelijk met een tegenstander naar de bal, waarbij hij zodanig gewond werd dat hij moest uitvallen. Na de rust wist Groot-Ammers de stand op 21 te brengen door een fraai schot van de midden-half. Hierna kwam Nieuw koop weer meer in de aanval. Een der backs van Groot-Ammers beging een overtreding binnen het straf- SCHEEPSBERICHTEN GROOTE BEER, 26 Sept. van Ba tavia naar Soerabaja. ORANJE, Am sterdamJava 26 Sept. van Ville Franche. TAWALI, Amsterdam Java 26 Sept. van Genua naar Bona. ASTURIAS, BataviaRotterdam, 26 Sept. ter hoogte van Port Soedan. KERTOSONO, JavaRotterdam, pass. 26 Sept. 4 uur Ouessant. KOTA GEDE, RotterdamJava, pass. 26 Sept. 12 uur Ouessant. WATERMAN. RotterdamJava, pass. 26 Sept. Suez. ZUIDERKRUIS, JavaRotterdam, 26 Sept. 13.30 van Aden. schopgebied. De toegestane penalty werd door S. de Rooy hard ingescho ten (3—1). Nieuwkoop 2Stolwijk 3 11; N. S.V. 3Nieuwkoop 3 26. OUDE-WETERING Wet. Boys. In een van weerszij den goed gespeelde wedstrijd heeft Wet. Boys bij een zeer goede belang stelling het wederom niet tot een overwinning kunnen brengen. Alhoe wel Wet. Boys overwegend in de meerderheid is geweest, was het suc ces toch aan de andere zijde. Reeds in de 5e minuut nam Stompw. Boys de leiding. Wet. Boys maakte na een kwartier weer gelijk. Vlak voor rust nam Stompw. Boys weer de leiding, welke stand zij na rust tot 41 wist op te voeren. Tweemaal door 'n mis verstand in de achterhoede en ais laatste het benutten van een toege kende penalty. Wet. Boys spande nu alle krachten in. Met fris enthou siasme trokken zij ten aanval en wis ten de achterstand tot 34 te ver kleinen, waarbij zelfs iets meer geluk nog een beter resultaat gebracht zou hebben. Het was een prettige spor tieve strijd. De overige uitslagen wa ren: ZLC 3—Wet. B. 2 1—1; Wet. B. 3Oranje Groen 3 18; Wet. Boys A—MMO A 6—0; Altior asp.—Wet. Boys adsp. 72. ZOETERMEER Geboren: Jacobus Maria Bernar- dus z. van J. L. B. Switzar en M. Wensveen; Marijtje Francijntje d. v. W. Kühlman en G. Verweij; Catha rina Cornelia Maria d. van A. C. Jan- son en J. C. M. Groenewegen; Robar- tus Johannes z. van C. v. d. Spek en A. H. Meijer. DE OMGEVING LEIDSCHENDAM „Pietje do Duivel". De R.K. to neelclub „De Gezellen" heeft Zon dagavond het winterseizoen geopend. In de grote zaal van het verenigings gebouw heerste een tropische warm te, welke zoals kapelaan Raadschel- ders in zijn openingswoord laconiek opmerkte, feitelijk niet paste bij de opening van een winterseizoen, maar ondank die warmte zal toch de win ter komen en de Gezellen willen daarop voorbereid zijn. „Pietje de Duivel" zal het in zijn verblijfplaats ook wel warm hebben, maar voor hem zal deze zaalwarmte nog wel een verfrissing zijn. Opgewekt door de vrolijke muziek van het dansorkestje „Tiwidix" on der leiding van de heer Nieuwen- broek, heeft de zaal met welgeval len „De Gezellen" gevolgd. „Pietje de Duivel" werd goed gespeeld en als de club zo doorgaat dan zal het geheel overbodig zijn, dat nog zo vele Leidsendammers elders naar to neelspel gaan zoeken. Juist hun aan wezigheid bij wat hier ten beste wordt gegeven werkt stimulerend en zal ook de toneelkunst hier ter plaatse tot kunstprestaties opvoeren. Naar een R.K. Symphonie-orkest. Het katholiek culturele leven in Leidschendam staat op het ogenblik op een zodanig peil, dat er dringend behoefte bestaat aan een symphonie- orkest. Dames en heren, die een zo danige studie achter de rug hebben cm in een ensemble te willen mede werken, om daardoor hun studie verder te ontwikkelen, kunnen alle verdere inlichtingen bekomen bij de heer Ruivenkamp, Kon. Wilhelmina- laan 11. Tien jaar voor het Rode Kruis. Op 30 Sept. a.s. zal aan de Rode Kruis-helpsters H. B. Schuyt, G. C. Knijnenburg, H. M. Bleys en C. van Hagen een onderscheiding worden uitgereikt wegens 10 jaar trouwe dienst. OEGSTGEEST Personalia. Voor het prop. exa men bouwkundig ingenieur is ge slaagd de heer A. J. Hansen. Telefonisch aangesloten onder Banketbakkerij RAVENSBERGEN OUDE HAVEN 11 - SASSENHEIM VOORHOUT Huldiging militairen uit Indonesië. Op Maandag 3 October a.s. zul len zij, die onlangs als militair uit Indonesië terugkeerden, in het Pa rochiehuis alhier des avonds om 8 uui worden verwelkomd in een of ficiële bijeenkomst, georganiseerd door de beide thuisfronten en het demobilisatie-comité. Allen, die hiervoor interesse hebben, zijn wel kom. VOORSCHOTEN Aanvaring in de Vliet. Bij het passeren van twee schepen in de Vliet ter hoogte van café Allemans- geest had een aanvaring plaats, waardoor een dezer beide schepen uit de bocht raakte, tegen de schoeiing aanvoer en tevens tegen een aldaar stilliggend kleiner schip. De schoeiing werd beschadigd, ter wijl van het stilliggende schip, dat beladen was met tuindersbenodigd heden, 34 ramen en 12 betonnen stijlen overboord sloegen. Deze schade zal door verzekering gedekt worden. Het schip dat zo ongelukkig uit de koers raakte, had een inhoud van 175 ton, evenals het schip waar tegen het in eerste instantie aan voer. Geen dezer beide schepen liep schade op. WASSENAAR Personalia. Voor het prop. exa men vliegtuigbouwkundig ingenieur is geslaagd de heer G'. W. I. Ruyg- rok. Een film van katholieke strekking verboden De rijkskeuring weet het beter Amsterdam, 26 September. In de langdurige practijk van de katholieke film-journalistiek is van daag iets heel merkwaardigs ge beurd. Een rolprent van gans ka tholieke makelij wordt door de Rijksfilmkeuring als aanstootgevend „verboden" voor alle leeftijden" Hoe is dat mogelijk?, zal men vra gen. Wij moeten het antwoord schuldig blijven. Blijkbaar weten niet-katholieke keurders beter wat voor katholieke filmbezoekers nodig is dan die katholieken zelf. Daar hebben de zusters Augusti- nessen van Sint Monica een smal film laten vervaardigen onder de ti tel „Moeders op vacantie". Het is een film zonder pretenties; zelfs wordt er geen reclame in gemaakt voor het prachtige sociaal-charitatieve werk, dat de zusters op de Monnikenberg te Hilversum belangeloos en met zo veel enthousiasme verrichten. Piet van der Ham heeft zijn camera al spelend laten gaan door heerlijk na tuurschoon, langs suggestieve ge zichten van zovele amateurspelers en speelsters. Hij legde schoonheid vast op het celluloid, meer en dui delijker dan menigeen vóór hem. En Jan Mul heeft de filmmaker bijge staan met een compositie van mo derne muziek, die het gehele ver haal krachtig en toch niet opdrin gend heeft geïllustreerd. Op dit alles is waarlijk niets aan te merken. Blijft over het scenario, van de hand van mr. Jan Derks, om bijzondere reden meer dan menig ander bekend met het werk van de Augustinessen, omdat hij medebe woner is van de Monnikenberg. Zijn teksten vertonen een originaliteit en menigmaal een verrassende wer king, die aan deze film bijzonder re liëf verleent. Om de omschrijving van de Zus ters zelf te gebruiken: „Moeders cp vacantie" (een speelfilm met docu mentaire inslag) is de eerste van een reeks van dergelijke smalfilms. Zowel om technische als aestheti- sche als economische redenen heb ben wij gemeend van een eenvou dige ongecompliceerde opzet te moe ten uitgaan. Ons streven is vooral gericht geweest op eerlijkheid en zuiverheid. Wy onderschrijven die toelichting van harte, na de film in haar eerste vertoning te hebben ge zien! Blijft over het antwoord op de vraag, waarom de Rijksfilmkeuring deze rolprent nu zo radicaal heeft verboden. Ergens in de tekst komt de volgende zin voor (men moet zyn oren spitsen om die zin te ontdek ken, terwijl men de film geboeid met zoveel genoegen bekijkt) van de volgende inhoud: „Hou op met dat gefemel; je had non moeten worden. Zo half zacht kun je alleen maar in het klooster zijn. In de we reld is het: wie niet vreet, wordt ge vreten". Inderdaad: die zin is nog1 al uit drukkelijk; maar ze wordt gelegd in de mond van iemand, die van de ka tholieke werkzaamheid niet heel veel afweet. En dat blijkt duidelijk uit wat vooraf is gegaan en wat volgt. Maar de commissie voor Rijksfilmkeuring heeft blijkbaar geen zin voor zelf-spot en verheft zich van haar neutrale troon om, plus royaliste que le roi, aan de ka tholieken te vertellen, wat zij wél en wat niet mogen zien. Nog even verder, en de rijkscommissie heeft de werkzaamheid van de Katholie ke Filmcentrale overbodig gemaakt. Dit incident zal tenslotte de beste reclame blijken te zijn voor een film, die het werk van de katholieke so ciale zorg zo eerlijk en openhartig demonstreert. Niemand verzuime de vertoning in... besloten kring! A. v. O. EEN DODE Onder het viaduct van de rijksweg Den HaagUtrecht in de gemeente Zwammerdam is gisteravond om on geveer 8 uur een personen-auto met vrij grote snelheid tegen een frailer gereden. De 40-jarige echtgenote van de bestuurder van de personen-auto me vrouw G. S. Bestebreurtjede Zeeuw uit Gouda werd op slag ge dood. De 41-jarige P. Bestebreurtje. re serve-officier, kreeg een verwon ding aan het voorhoofd. Hij is in het Diaconessenhuis „De Wijk" te Gou da opgenomen. Het ongeluk heeft zich waarschijnlijk als volgt toege dragen: de trailer, toebehorende aan de gebr. van Bergen te Midwolda (Gr.) en beladen met torenluidklok- ken, reed zeer langzaam in de rich ting Den Haag, omdat de bestuurder ter plaatse niet bekend was. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak heeft de heer Bestebreurtje, die met zijn echtgenote van een weekeinde in 's Hertogenbosch terugkeerde, de trai Ier niet opgemerkt. De weg zelf is daar niet verlicht Over de verlich ting van de trailer is niets bekend. De politie heeft dit nog in onderzoek. De auto van de heer Bestebreurtje werd totaal vernield. Van de trailer werd alleen het achterstel ontzet. De trailer was op weg naar Lisse en naar plaatsen in Noord-Holland. Het voertuig kon de reis niet voort zetten, omdat het stel achterwielen door de kracht van de botsing werd ontzet. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 27 Sept. Kaas. Aanvoer 177 partijen. Prijs 1ste soort 1.92—2.00, 2e soort 1.85—1.90, en zware 2.10 per kg. Handel traag. ROELOFARENDSVEEN. 26 Sept. Bloemenveiling. Rayonanten wit 0,06—0,13; geel 0,06—0,14, lila 0,06— 0,13, amber 0,07—0,13; Roggli 0,08 0,31: Pulling 0,15—0.22; Alston 0,07 —0.19; Hurricane 0.04—0.06; Utopia 0,03—0.07; Blanche 0,04—0,19; Asters 0,060,22; Dahlia 0,050,08; Bou- vardia 0,400,50; Helianthis 0,10 0,66; Precose 0,170,33; September wit 0.120,26; Stella 0,16—0,27; Douglas 0,080,20; White Shirley 0,08—0,21; Wendy 0,17—0,23; Gold finder 0,120,25; Spaargaren Glorie 0,12—0,24. Groentenveiling. Aardbeien 0,200,33 per doosje; 0,240,50 per ypond; Meloenen 14,0035,00; To maten A 16,00—34,00, B 21,00—39,00, C 16,00—25,00; bonken 16,00—26,00; Kropsla I 9,50—19,00; II 1,50—10,00; Andijvie 7,0011,00; Bloemkool 6,00 39,00; Groenen Kool 10,0012.00 per 100; Kassnijbonen 5,607,50; Dubb. Stambonen 2,904,90; Pronk- bonen 1,201,95 per 10 kg.; Augur ken grof 4,90; bom 2,602,70; stip pel 3,20 per 25 kg. TER AAR. 26 September 1949. Groente. Kassnijbonen 6.107.90, idem stek 1.002.90; Snijbonen 2.00 2.90; Kassnijbonen B 4.805.70; Stokprinsen 2.604,60; Stamprinsen 2.904.00; Spekbonen 2.003.00; id. stek 1.00; W'itte pronkers 1.302.40; Blauwschokkers 2.30, alles p. 10 kg. Tomaten A 0.210.37; idem B 0.24 0.40, idem C 0.160.28; idem CC 0.160.22, idem bonken 0.160.28; Andijvie 0.050.10; Groene Kool 0.05—0.11; Sav. kool 0.03—0.10; Ro de kool 0.060.08; Witte kool 0.05. Uien 0.060.08, idem nep 0.010.03; Waspeen 0.060.16; Postelein 0.14. Spinazie 0.060.15. Kroten 0.06. Chin, kool 0.10. Aardappelen 0.04, alles per kg. Sla 1 0.07—0.15; idem 2 0.01—0.06; Meloenen 0.24—0.38, idem afw. 0.170.21. Komkomm'ers 0.07—0.16. idem stek 0.01—0.03. Bloemkool 1 0.200.29; idem 2 0.14 0.19; idem 3 0.080.12; idem stek 0.010.04. Alles per stuk. Bospeen 0.08 per bos. Augurken: Basterd 8.00 Grof 7.20. Knorrels 3.90. idem afw. 0.90. Bommen 2.10. Gele bommen 0,20. alles per 25 kg. Aardbeien 0.37 0.40 per doosje. Peren 0.04—0.07. Bonne Louise d'Avranches 0.20 0.24. Notarisappelen 0.1?0.16 per kg. Druiven 0.280.34 per y3 kg, HAAGSE POLITIERECHTER GESTOLEN GOED MET EEN STAART In een fabriek te Voorschoten had den drie arbeiders zich vergrepen aan de spullen van de baas en heti gestolen goed bracht ook nog ande ren in de verdachten'bank. De monteur A. van M. nam een aantal reduceerkranen mee, voor welke daad de Officier drie maan den gevangenisstraf eiste. De rechter veroordeelde tot zes weken gevangenisstraf. De monteur J. J. de J. en arbeider G. de W hadden hel meer op tin voorzien en zagen kans een en ander mee te smokkelen. Omdat het strafblad van de J. nog blanco was, luidde tegen hem de eis twee weken gevangenisstraf en werd het vonnis een week. Maar omdat het niet de W al eer der fout was geweest werd twee maanden gevangenisstraf geëist en werd zes weken gevangenisstraf op gelegd. Volgens de bewering van de koop man A. R. P. van S. had hy niet zo in de gaten gehad, dat hij gestolen spul kocht van een vorige verdachte doch de rechter meende, dat tin nu niet direct een gangbaar artikel ië om te koop aangeboden te worden, De Officier eiste drie maanden ge vangenisstraf, omdat door de helersi de stelers het werk gemakkelijker wordt gemaakt. De rechter legde zes weken gevangenisstraf op. De koopman D. S., die van een familielid tin had gekocht vertrouw de de zaak volkomen, doch de Offi cier was van mening dat verdachte wel voorzichtiger mocht zijn en vroeg wegens sehuldheling f UK» boete of 50 dagen hechtenis. Ver dachte had bij de aankoop nog gein formeerd of het „eerlijk" was, waar op bevestigend was geantwoord. De rechter zag geen schuld in deze man en sprak hem vrij. In dat geluk deelde ook de koop man H. de N, die in tin had gedaarl van dezelfde diefstal afkomstig, doch ook had gedacht, dat het in or de was. De Officier vroeg f 50 boe te, waarna vrijspraak volgde. JAARVERGADERING VAN NED. HOCKEYBOND. Op de algemene jaarvergadering van de Kon. Ned. Hockeybond wer den Zaterdagmiddag in Krasnapolsky te Amsterdam allereerst de voorzit ter, de heer W. C. Hooft Graafland, en de vice-voorzitter. de heer C. Ch. Geyl, gehuldigd, omdat beiden 30 jaar lang deel uitmaken van het bondsbe stuur. De vergadering besloot voorts mej. M. Rollin Couquerque, voor haar vele en grote verdiensten voor bet Ned. hockey, tot ere-lid van de Bond te benoemen. PRODENTA - AMERSFOORT De heer Quarles van Ufford, secr.- penn., deelde mede, dat hij binnen kort een voorstel bij het bestuur ter tafel zou brengen voor de regeling van de promotie-degradatie voor de eerste en promotieklasse van het ko mend seizoen. Dit zal inhouden, dat de kampioenen van de vier promo tie-afdelingen met nummer laatst van de eerste klasse een halve competitie spelen om een plaats in de eerste klasse. Het bondsbestuur werd in zijn ge heel herkozen. In de dames hockey- commissie nam mevr. A. E. Goed- koop-Ruys uit Leiden de door het aftreden van mej. A. Verloop open gevallen plaats in. De contributie per verenigingslid per jaar voor het lidmaatschap van de Bond werd van 0.90 op 1 ver hoogd. ATHLETIEK „DE BATAVEN" De Bataven nemen a.s. Zaterdag aan de Estafette „Dwars door Lei den" met de volgende ploegen deel: Eerste ploeg: W. v. Dorp, J. Mooye- kind, H. Bresser, Th. Ludlage, C. Tuynman, J. Soupart, C. Kraan, L. v d. Berg, L. v. Heteren, H. Stik- voort. Tweede ploeg: G. Gussenho- ven, W. Verplancke, M. Bonnet, F. Bresser, R. Lagerwey, P. de Keu- ning, H. v. Leeuwen, A. Gieske, J. v. Gastel en H. Veldhoven. Deze athleten moeten Zaterdag om 2.30 uur in café Royal op de Douzastraat zijn. Dezelfde avond zal ook een groep Bataven aan de taptoe deelnemen. Bataven, die zich daarvoor nog wil len opgeven, kunnen dat a.s. Woens dag op de Sintelbaan doen. Tevens kan men daar dan eventueel ontbre kende kledingstukken van het club- costuum uit de voorraad aanvullen Deze week zullen voor het laatst de trainingen op de sintelbaan plaats vinden. Volgende week gaan de in- doortrainingen weer beginnen. Na dere bijzonderheden daarover zullen deze week nog worden bekend ge maakt. BRIDGE „De Sleutels". In Utrecht stre den Zondag de twaalf sterkste brid- ge-verenigingen van-Nederland om het bezit van de Boga-beker. De bridgeclub ,,De Sleutels" behaalde in dit officieuse clubkampioenschap van Nederland een eervolle vierde plaats. Het paar BeyerEling legde in zyn serie beslag op de eerste plaats en won daarmede twee zilve ren medailles. De overige paren be haalden de volgende resultaten: Kui permr. Koch 76 p., StarStikkel- man 90 p., mr. KuytMeester 86 p., Reekersvan Tuyn.86 p., Vrijen- hoekBonte 82 p.. Leeuwinv. Eg- mond 90 V, p., v. Wingenv. Wingen 88 p„ TholenMol 71 y p., de Haan Kukler 67 p. PAARDENSPORT. COURSES TE DUINDIGT De uitslagen van de te Duindigt gehouden draverijen en rennen lui den: Draverijen: Senator-prijs: afstand 21Q0 m.. prijzendraverij voor 3- en 4- jarige paarden, die nog geen 1.000 hebben gewonnen: 1. Menno Dyna mic (T. A. v. d. Veen) tijd: 3.15.4, km-tijd 1.32.2; 2. Monte Carlo D (J. Wagenaar) tijd: 3.16.2, km-tijd 1.35.2; 3. Majoor Axkit (W. Leeuwenkamo) tijd 3.16.4, km-tijd 1.35.3. Totalisator: winnend: f 10.10. plaats f 2.60, f 7.60, 2.20. San Remo-prijs, afstahd 2100 m.f prijzendraverij voor paarden, die J 500 doch nog geen f 2.500 hebben gewonnen; 1. Kingly Sister (P. Hey- nen) tijd 3.09, km-tijd 1.30; 2. Mac Kinley (H. C. ten Hagen) tijd 3.09.2, km-tijd 1.29.2: 3. Lucky Axvile (T. J. de Graaf) tijd 3.09.4, km-tijd 1.31.1 Toto: winnend 9.80, plaats f 3,40, f. 7,4.-. Siem Claudy-prijs, afstand 2120 m., prijzendraverii internationaal' voor paarden die 2.500 of meer heb ben gewonnen: 1. Leo Axkit (J. Wa genaar) tijd 3.00.4, km-tijd 1.25.1; 2. Lady Zora (H. L. Kreike) tijd 3.01 km., tijd 1.26.2; 3. Junoschka (W. H. Geersen) tijd 3.01.2, km-tijd 1 23.9. Toto: winnend 5,plaats 1,90. 6,20. 2,40, gekopp. ƒ74,60. Rennen: Reine de Navarre-prijs, afstand 1200 m. voor 2-jarige Neder landse paarden die geen f 1000 heb ben gewonnen: 1. Kamila (A. W. van Dijk) tijd 1.19; 2. Mon Amour (J. v. d. Loo); 3. Duroc (F. Delbrassinne). Toto: winnend f 2,80 (stal), plaats 1,30, 1,30, 1,60, koppel 720. Generaal G. J. A. A.. afstand 3000 m., baron van Heemstra-beker, voor Nederlandse paarden van 3 jaar en cuder; 1. Majesto (J. van Yperen) tijd: 3.26.4; 2. Arienne (L. Rance); 3. Qualla (F. Delbrassinne). Toto: winnend: 1,80, gekoppeld 3. Sansovino-prijs, afstand 2000 m„ voor paarden van 3 jaar en ouder die dit jaar niet gewonnen hebben: 1 Young Phalaris (A. W. van Dijk) tyd 2.13; 2. Madame de Maintenon (H. J. v. d. Kraats); 3. Taragas (L. Rance). Toto: winnend 1.40 (stal), plaats 1,30, f 1,60. gekopp. 260. Totale omzet: f 32.765.50. SCHAKEN AFVALWEDSTRIJD LEIDSE SCHAAKBOND De wedstrijd, verleden jaar voor het eerst ingesteld is thans tot de 4e ronde gevorderd. Er zijn nu nog 16 spelers over. De bekerhouder, winnaar van verleden jaar, A. Bar- GOUDEN JUBILARISSEN BIJ DE PATERS FRANCISCANEN. Met pater S. Booms, kapelaan te Leiden (wiens naam gisteren ver keerd was „gezet", waarvoor wij de a.s. gouden jubilaris, die zelf steeds zo accuraat is, onze verontschuldiging aanbieden), hopen 3 October hun gou den kloosterfeest te herdenken, de weleerw. paters Franciscanen Fr. Spienen (klooster Weert), M. Jel- gersma (ziekenhuis Leeuwarden), A. v. d. Stok (klooster Maastricht), O. Hasmans (leraar H.B.S., Heer len), B. Strootman (leraar Waterleij bij Sittard), dr. G. Vrijmoed (pasto rie Den Haag). kema viel reeds in de 2e ronde af. De loting voor de vierde ronde is: F. TelengJ. J. Braggaar Ir. Paarde- kooperTh. Olyerhoek, Dr. P. Ver metD. v. Gelder; Mr. Mulder (of R. Meijer)Th. v. d. Oord; A. J. v. d. MeulenJ. Volders; J. BeyP. Selicr; J. de JongF. v. d. Bosch en H. C. BouterW. Sloos. Na deze ronde blijven er 8 spelers over, de 5e ronde reduceert het aan tal tot de laatste 4 die tenslotte in een vierkamp elkaar de „Ooms"- beker zullen betwisten, LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP In de hoofdgroep van het eerste gedeelte van de winter wedstrijd spe len (volgorde na loting) M. M. Se ga ar, A. E. J. Modderman, mr. ir. J. Westra, R. H. van Dijk, dr. P. C. van Arkel, W. H. van der Nat, G. Bos scha en W. G. Demmendal. De eerste ronde gaf de volgende resultaten: van Dijkvan Arkel, uitgesteld: Westra verliest van Van der Nat; DemmendaL wint van Mod derman; BosschaSegaar uitgesteld. SCHAAKCLUB VOORSCHOTEN In de eerste groep van de winter- wedstrijd nemen deel: dr. J. Vermet, G. P. Sluiter, J. v. Os, J. J. Braggaar, B. Maat, A. Verrips, A. Oudshoorn, G. Steen winkel, H. Noort .en H. J. Vermeulen. De eerste uitslagen: VermetBrag gaar 10; SluiterOudshoorn 10; VerripsOudshoorn 01. DAMMEN PERSOONLIJK DAMKAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. Zondagmorgen werd in restaurant „De Kroon" te Amsterdam het tour- nooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland voortge zet. Gordijn won van Drenth en plaatste zich nu aan de kop samen met Keiler. Zij hebben 10 punten uit 6 partijen. Van Dijk uit Wageningen blijft echter met 8 punten uit 5 par tijen een mededinger, die in verlies- punten gelijk met de leiders staat. De stand is thans als volgt: 1. R. C. Keiler (Amsterdam) 6 10. 2. F. Gor dijn (Den Haag) 10, 3. G. E. van Dijk (Wageningen) 5 8; 4. J. H. Vos (Am sterdam) 6, 7. 5. C. Suyk .IJmuiden) 5 6, 6. J. Baas (Enschede) 6 6, 7. H. Laros (IJmuiden) 5 5, 8. B. Dukel (IJmuiden) 6 5, 9. A. Ligthart (IJmuiden) 6 5, 10. O. Doornbos (Apeldoorn) 6 5. TAFELTENNIS Treffers (R.veen). A.s. Woens dag? "ond zullen voor het eerst de officiële clubkampioenschappen wor den verspeeld in de Pancratiuszaal, aanvang 8 uur. Deze avond is een goede gelegenheid voor steunende leden om kennis te komen maken. Een bekende hoofdklassespeler zal een demonstratie geven. Donderdag avond wordt de jaarvergadering ge houden. POSTDUIVEN Leidse Concourscommissie. Wed vlucht met jonge en oude duiven op Zondag 18 Sept. vanaf Mons. Aanfat vogels 809, gelost te 9.35 uur met wind uit Noordelijke richtingen. Af stand pl.m. 190 km. le duif te 12.8.27 (1261.78 m. per minut); laatste te 12.33.42 (1087.63 m. per minuut). Uit slag: H. Moenen 1, 7; P. Gijsman 3, 3. 4. 6, 70. 109, 124; P. van Dijk 5, 14, 16, 21, 33, 43, 71, 96, 161; W. v. d. Arend'8, 61, 80, 106, 114, 115; J. van Alphen 9, 19, 72, 83, 146; R. de Graaf 10, 20, 45, 48, 65, 66, 91, 101, 148, 150. De Vriendschap: (Leidschendam) Postduivenvlucht vanuit Bergen. P v. d. Veen 1, 13; J. Nieuwenbroek 2, 3, 4, 12; C. Davids 5, 6, 9, 10, 11, 16 19, 20; J. Verhagen 7; K. Lelie veld 8; C. J. Kulker 14; Ant. Deege naars 15. „De Blauwband" (Alphen aan den Rijn). Wedvlucht met 144 oude en jonge duiven, vanaf Quiévrain, afstand 203 km., los 8.40 uur met Z.W. wind; de eerste duif arriveerde 11.36.20 uur, de 29e om 1.1.11. C. v. Egmond 1; H. S. Mens 2, 3; J. Haak 4, G. v. d. Ziel 5; L. Gesman 6; D. Groeneveld 7; C. van Of wegen 8; J. van Ofwegen 9; M. D. Groeneveld 10; Kampioenschap navlucht: 1. E. van Egmond 516,3; 2. C. van Ofwe gen 486,5; 3. M. D. Groeneveld 480,4; 4. G. v. d Ham 388,1; 5. H. S. Mens 373,3. Kampioensduif navlucht: 1. M. D. Groenveld H-47. 529650 met 204 pun ten; 2. E. van Egmond H 48-379115 met 175 punten: 3. G. Hulscher H 48-378987 met 166,5 pnt.; 4. C. van Ofwegen H 48-378735 met 180,4 punten: 5. J. Hogenes H 47-529588 met 138,5 pnt.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3