Goede wedstrijd van U VS bracht toch geen zege tegen Unitas (1-1) Meerburg, Oranje-Groen, VVLV en DOSR wonnen MAANDAG 26 SEPTEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT Bijna was het U.V.S. gelukt om de club van Wels in eigen huis een kleine nederlaag toe te brengen. Want hoewel de gastheren een iets beter spel gaven, was de stand.voor de rust toch 11 gelijk en men dacht zelfs U.V.S. vlak vóór de thee nog de leiding te zien nemen. De Leidse rechtsbinnen Fasel en de Unitas-docl- man liepen beiden op een hoge bal en waren er gelijk bij. Fasel kopte daarbij het leder vlak vóór de kee per in het verlaten doel. Doch de scheidsrechter keurde dit doelpunt af, wegens een vermeende overtre- .ding van Fasel. Zo bleef met de eerste helft bij 11, een stand die zich ook na de hervatting niet meer wijzigde. In het begin zag het er niet naar uit dat U.V.S. deze wedstrijd met 1 punt winst zou beëindigen. Van het begin af speelde Unitas een hoog tempo en reeds na vier minuten had den zij succes, toen de Leidse doel man niet op een effectbal kon rea geren en het leder achter hem in het doel verdween (01). U.V.S. herstel de zich echter e'n na een half uur spe len had midvoor de Wolf succes, toen hij met een keurig schot de ge lijkmaker scoorde (11). Na het af gekeurde doelpunt van Fasel brak de rust aan. In de tweede helft was U. V.S. veel sterker dan de tegenstan der, maar Unitas wist verdere doel punten te voorkomen. Het was jam mer dat verschillende spelers van ROODENBURG—T. Y. B. B- 0—0. In een spannende en faire wed strijd hebben beide ploegen niet aan de verwachtingen voldaan. Rooden- burg niet door haar goede overwin ning van vorige week niet te herha len en TYBB niet door haar herstel na de nederlaag tegen Alphen niet te handhaven. Roodenburg begon deze wedstrijd in een snel tempo, maar vond de Haarlemse verdediging in prima conditie, zodat succes uitbleef. TYBE beproefde de sterkte der Roo denburg achterhoede en waar hier de Haarlemse voorhoede niet al te schot vaardig was kwamen ook van deze "kant geen doelpunten- Toch hadden enkele schoten van Choufour en van der Zeeuw beter lot verdiend, maar de TYBB keeper behoedde zijn club voor een achterstand. Ook in de twee de helft was de thuisclub het meest in de aanval, echter ook nu zonder succes op doelpunten en waar ook de doelpuntenmachine van de gaster? defect bleek, kwam de eindstand 00, waardoor Roodenburg opnieuw een kostbaar punt verspeelde. ALPHEN—H.B.C. 2—1. In een uiterst snelle wedstrijd heeft Alphen kans gezien van het bezoe kende HBC met 2—1 te winnen. Me de door deze overwinning en door het vertoonde spel heeft Alphen zich hierdoor van de smadelijke nederlaag van vorige week tegen Roodenburg weten te rehabiliteren. Reeds direct was het te zien. dat zich een vinnige strijd zou ontwikkelen. Snel gaat het spel van doel tot doel en als na twin tig minuten spelen M. Tuinenburg de bal goed vrij krijgt weet hij een keihard schot te lossen, dat doel treft Cl01. Ook van Leeuwen aan de an dere zijde, goed bijgestaan door Lentz en van E.gmond als kanthalf. combi neert prachtig. Goedhart moet dan handelend optreden bij een hard schot van linksbuiten Nolet. wat hem goed afgaat. Met onveranderde stand komt de rust. In de tweede helft is Alphen direct iets sterker, hoewel de gasten technisch in het veld beter zijn. Het is Lentz, die na fraai com binatiespel met van Leeuwen kans ziet het leder in de uiterste hoek te deponeren (20). De gasten komen nu nog feller opzetten en in de laat ste minuut weet Bontje in duidelijke buitenspelpositie de achterstand te verkleinen (21). Met deze stand komt het einde. Verdere uitslagen: HBS IIIAl phen II 3—4, Alphia II—UVS IV 2—0. R.K.A.V.V.—HILLJNEN 1—2. A.V.V. heeft het gisteren tegen Hillinen niet kunnen houden hoe wel de thuisclub in de eerste helft sterk in de meerderheid was. Reeds dadelijk speelden de Leidschendam- mers voor het doel van Hillegom en keeper Elderbroek kreeg het hard te verantwoorden. Daarbij bleef hij enige ogenblikken voor zijn doel liggen. Een opgevangen bal liet hij uit handen slippen, terwijl hij viel. Piet Hakkaart probeerde in te schie ten, maar de bal kwam tegen de liggende keeper en wel zodanig, dat hij eerst wat op verhaal moest ko men, maar hij nam toch weer plaats onder de lat. A.V.V. speelde daarna voorbeeldig. Aat Ruiterman, die steeds door kopballen het spel een onverwachte wending geeft stoot naar linksbuiten J. Hakkaart, die dadelijk doorgeeft naar rechtsbuiten Maukie v. d. Sman, die met een onhoudbaar schot inschiet (10). Door mooi afgeven vertonen de Hillegommers goed spel en toen was al te vrezen, dat A.V.V. het niet. kon houden. Maar al die aan vallen werden door back Nap schit terend weggewerkt. Na de pauze is Hillinen heel wat beter. Een doorbraak van Hillinen wordt goed benut. G. v. d. Meer heeft de bal'en daar gaat het eerste doelpunt voor de gasten (11). A.V.V. zakt nu af juist als vorige week tegen H.F.C. Toen moesten de Leidschendammers de 10 voor sprong afstaan en met een 31 ne derlaag genoegen nemen. Hillinen bracht tenslotte de eindstand op 12 door v. d. Meer. Nog 10 minuten zijn te spelen maar de stand blijft onveranderd. Hillinen heeft gewonnen en gaat met 2 kostbare punten naar huis. De uitslagen van de andere AVV- elftallen zijn: AVV 2—VDS 2 0—1: AW 4—Sios 4 4—0; HDV 5—AW5 4—2; AVV c—DHL 6-0; AW f— Vita Nostra 24; WilhelmusAW a 3—0. Unitas zich in het veld niet konden beheersen en zeer onsportief optra den. Een gunstige .uitzondering hier op vormde de oud-internationaal Wels. Zijn spel getuigt nog steeds van grote capaciteiten en vormde ene voortdurend gevaar voor de blauw-witte achterhoede. Onder gro te spanning in en rond het veld kwam tenslotte het einde. U.V.S. heeft epn zeer goede wedstrijd ge speeld en zo doorgaande zullen zij nog menige overwinning uit het vuur weten te slepen. WASSENAAR—H.F.C. 3—3. De gistermiddag* aan het Kerke- hout te Wassenaar gespeelde wed strijd WassenaarH.F.C. mag over het algemeen een goede wedstrijd worden genoemd, al hebben ook en kele fouten in de achterhoede tot doelpunten aanleiding gegeven. Het eerste van de zes doelpunten kwam al vrij spoedig. P. Remmerswaal gaf na 10 minuten de thuisclub de lei ding (10). Weer 10 minuten later volgde Blankenspoor zijn voorbeeld en hij vergrootte de voorsprong tot 20. Dat was de Haarlemmers blijk baar al te bar. De H.F.C.-voorhoede kwam steeds beter opzetten, maar de verdediging der gastheren hield stand. Totdat een fout van de Was- senaarse doelman H.F.C. gelegenheid gaf het eerste tegenpunt te scoren. Kort daarna deed zich weer een mis verstand voor in de achterhoede der thuisclub. De gelijkmaker (22) was er het gevolg van. Nog voor de rust kon H.F.C. het zelfs tot een 23 voorsprong bren gen. De Haarlemse midvoor brak snel door en verraste verdediging zowel als keeper. Zo was H.F.C. er dank zij enig geluk weliswaar in ge slaagd een 20 achterstand om te zetten in een 32 voorsprong. Na de rust werd de strijd wat vinniger. Bij een van de Wassenaar-aanvallen beging de Haarlemse doelman een overtreding, die met vrije strafschop werd gestraft. Het doelpunt uit deze penalty bracht de stand in evenwicht (33). Aan beide zijden kreeg de voorhoede nog ettelijke kansen. Geen er van werd echter benut en de stand bleef tot het einde 33. PRETORIABLAUW ZWART 4—6. Op het Oude Feyenoordterrein aan de Dordtsestraatweg ontmoetten Pre toria en BI. Zwart elkaar voor de eerste maal. In de aanvang is het een gelijk opgaande wedstrijd. Om beur ten zijn beide in de aanval Na een kwartier zet Blauw Zwart een goe de aanval op en de middenvoor Wils weet na goed doorzetten te doelpun ten (01). Wanneer na een half uur spelen Pretoria in de aanval komt, mist de verdediging van BI. Zwart grandioos en doelpunt Pretoria (1-1). Vijf minuten later is BI. Zwart weer in de aanval. De bal gaat van rechts naar links en komt bij de vrijstaande linksbuiten Raaphorst, die inschiet (12). Nog geen twee minuten later weet Pretoria na een goede voorzet van rechts de stand gelijk-te maken (22). Even later weer een mooi op gezette aanval van Pretoria met het zelfde resultaat en dan is het Cor Ruygrok, die de stand weer in even wicht brengt (33). Even voor de rust, wanneer Blauw Zwart weer in de aanval is, krijgt N. van Leeuwen het leder vrij en van grote afstand lost hij een formidabel schot, dat de keeper van Pretoria te machtig blijkt (34). Kort na de hervatting zet BI. Zwart weer een aanval op, Er wordt in het beruchte gebied hands gemaakt en de strafschop wordt door P. van Rijn in een doel punt omgezet (35). Goed samen spelend komt de voorhoede steeds weer voor de BI. Zwartveste. Aan vankelijk houdt de verdediging stand, doch bij een nieuwe aanval wordt er door een BI. Zwart-speler hands gemaakt De strafschop wordt in een doelpunt omgezet en de stand is 45. De spanning komt dan op het hoogtepunt. Beide doelen komen onder zware druk, In die periode weert de B. Zwartkeeper zich ge ducht en houdt zijn doel schoon. Aan de andere kant weet de verdediging ook steeds het gevaar te bezweren. Wanneer het einde bijna in zicht is, maakt Wils na een krachtige soloren het zesde doelpunt voor BI. Zwart en is de spanning goeddeels geweken (4—6). A. S, C.TEYLINGEN 7—2. In het begin was het niet te ver wachten, dat de gasten zulk een zware nederlaag te slikkne zouden krijgen, omdat Teylingen aanvanke lijk een vlot, fris partijtje voetbal speelde. Brard gaf ASC vrij spoedig de leiding uit een voorzet van links (10), maar Teylingen maakte uit een corner gelijk (11). waarbij Valk niet geheel vrij uitging. Voor de rust nog, toen het spelpeil van Teylingen al enigszins gedaald was, hernam ASC de leiding (2—1). Na de hervat ting liep de thuisclub dadelijk hard van stapel en al spoedig was het 41. waarna de linksbuiten van Tey lingen, weer door een fout van Valk, met een kopbal opnieuw de achter stand verkleinde (42). Even leek het erop of de gasten nog zouden ophalen, doch toen ASC 52 had ge maakt en Brard uit een vrije trap keihard het halve dozijn had volge- maakt, was het met Teylingen afge lopen. De eindstand werd ten slotte 7—2. ROUWKOOP—SJC 1—3 Het eerste elftal van SJC heeft door een verdiende overwinning op Rouwkoop een moeilijke klip omzeild hetwelk zij grotendeels hieraan te danken heeft dat de Voorschotense club het hoge tempo in deze strijd niet kon volhouden. Als na een kwartier spelen P Vink door alles heen breekt, weet hij onhoudbaar 1-0 te deponeren. De gastheren blijven zich flink weren doch de SJC-achterhoede is onwrik baar en als bij een der vele SJC-aan- vallen de linksback der gastheren te laat ingrijpt is H. Alkemade er als de kippen bij en op handige wijze plaatste hij 2-0 achter Dillenburg. Rouwkoop komt nu geweldig opzet ten en oefende een zware druk op het SJS-doel en op een wel robuste wijze wist de Greef spoedig de ach terstand in te lopen (1-2) Na de thee waren de eerste 5 minuten voor de gastheren en in deze periode hadden wij zeker de gelijkmaker verwacht doch hun schoten gingen rakelings naast. Dit hoge tempo kon de thuis club niet volhouden en zij moesten nadien veelal het offensief aan SJC overlaten. Een ware belegering door SJC volgde; toch duurde het nog bijna een half uur voordat Jac Groe nenwoud met een onhoudbare kogel de stand op 3-1 bracht, waarmede het einde kwam. De reserves SJC verloren met 1-0 van Lugdunum 2. LISSEV.V.S.B. 1—2. Na drie wedstrijden zijn de Les senaren er nog steeds niet in ge slaagd het eerste puntje binnen te halen. Ook gisteren kon Lisse thuis in de belangrijke bollenderby tegen V.V.S.B. geen overwinning behalen. De Noordwijkerhouters waren iets fortuinlijker en wonnen met 21. Zoals in de vorige wedstrijden had Lisse het eerste kwartier een veldmeerderheid, maar ondanks overwicht bleven doelpunten uit. Enige malen kreeg Lisse een goede kans om de leiding te neemen, ech ter even zovele malen werden deze fraaie kansen gemist. Nadat bij een corner op het. WSB doel de' bezoekers op gelukkige wij ze aan een doelpunt waren ontko men, volgde een snelle aanval op het Lisse-doel. De Lisse-doelman liep uit en de toegeschoten midvoor v. d. Berg plaatste het leder in de Lisse-touwen (01). Intussen was de strijd meer verdeeld en opnieuw kreeg Lisse een fraaie kans. toen Verheyen over het verlaten doel heen kopte. De laatste minuten voor de rust beleefde de thuisclub nog enige hachelijke momenten, welke geen succes opleverden voor de be zoekers. Lisse pakte na de hervatting we derom energiek aan en oefende ge ruime tijd een zware druk op het doel van VVSB en vooral in deze periode bleek, dat de achterhoede voor haar taak berekend was. Het laatste kwartier werd Vrijburg van Lisse vervangen door 't Hort, terwijl v. d. Berg in de voorhoede opereer de. Ieder ogenblik werd de gelijk maker verwacht, maar het succes kwam juist aan de andere kant, toen 5 minuten voor het einde midvoor v. d. Berg van verre afstand de uit gelopen Lisse doelman passeerde (02). Even kwam er nog enige spanning, toen Wassenaar een fraai doelpunt scoorde en hoewel Lisse alle krachten inspande voor de ge lijkmaker, mocht dit niet meer ge lukken. LUGDUNUM—STOLWIJK 1—1. Na de goede resultaten in vorige wedstrijden, werd het gisteren een gelijk spel. een uitslag die van groen-wit tegenvalt. Stolwijk begon met een klein overwicht en reeds na een kwartier, als Van Es mist komt het eerste doelpunt voor de gasten (01). Lugdunum komt dan gevaar lijk opzetten, maar speelt een veel te kort aanvalsspel om succes te heb ben, zodat dè hardwerkende achter hoede van Stolwijk steeds kan ingrij pen. Eindelijk, even voor rust, geeft Verhoeven aan Flippo een niet te missen kans en onhoudbaar vliegt de gelijkmaker in de touwen. (11). Ook in de tweede helft is het spel van beide ploegen vaak heel aardig van opzet, zonder echter gevaarlijk te z:jn. Het laatste kwartier is ge heel voor de thuisclub, maar Stol wijk laat zich niet gemakkelijk pas seren en onder grote spanning komt, het einde met een verdeling der puntjes. MeerburgSJZ 51. Het en thousiasme waarmede SJZ startte heeft gedurende de eerste helft de technisch betere Meerburgers aardig in bedwang weten te houden. Hoe enthousiast echter de verdediging ook speelde, zij kon niet voorkomen, dat de aalvlugge Jan Zandbergen er tweemaal doorhen glipte en twee maal hun doelman kansloos passeer de (20). Het SJZ-doelpunt ont stond uit een penalty; op onfortuin- lijkge wijze door Owe! veroorzaakt met een handsbal. Dat de 21 voor sprong voor Meerburg met de rust niet groter was. trots haar talrijke aanvallen, was een gevolg van on- fortuin en slecht afwerken der aan vallen. Bij de aanvang der tweede helft bleek al spoedig dat. SJZ te veel energie in de eerste helft verspeeld had: hoewel het toch nog even-be paald spannend werd. Zou SJZ ge lijk maken of zou Meerburg de voor sprong vergroten? Th. Zandbergen maakte aan de spanning een resoluut einde, na 20 min. spelen, door de stand op 31 te brengen. SJZ was toen een geslagen ploeg, mede door dat enkele spelers kennelijk uitge- soeeld waren. H. Wolvers en J- van Velr-en zorgden ten slotte voor het 4e en 5e doelpunt (51). V.T.L.—V.V.L.V. 4—7. VTL be gon met het zwaarste geschut en de Voorschotenaren werden aanvanke lijk overrompeld. Voortreffelijk werk echter van keener Herman Stikvoort en een beetje heel veel geluk voor kwamen op soms wonderbaarlijke wijze dat de Leidenaars doelpunten maakten. Maar toen kwam de beurt aan VVLV, dat in een nieuwe opstel ling verscheen en een even strijdlus tige als schotvaardige, productieve, snelle en goed samenspelende voor hoede meebracht. Binnen een half uur was het 05, met 3 doelpunten van midvoor Piet v. d. Berg. één van Nic. Stikvoort en één van Bep Hak ker. Na de rust geloofden de gasten het wel zo'n beetje, wat met die warmte en de mooie voorsprong be grijpelijk was. VTL echter verflauw de geen ogenblik en mede doordat de Voorschotense middenlinie niet helemaal voldeed en de achterhoede nogal eens een lek vertoonde, kon midvoor A. Booms het eerste doel punt maken (15). P. v. d. Berg duwde er toen nog twee in (17), waarna VVLV de eer verder aan VTL overliet. Linksbuiten D. Stikkel greep die kans tweemaal en rechts buiten H. v. d. Tuyn deed ook een duit in het zakje, zodat de eindstand 47 werd van deze in prima ver standhouding gespeelde wedstrijd, die voor VTL een eervolle nederlaag werd en voor de Voorschotenaren een overwinning-met-geluk. De gasten hebben overigens de overwinning verdiend; zij waren sterker dank zij de prima voorhoede en de goede keeper. V.N.A.—D.O.S.R. 0—1. Al is het geen overtuigende overwinning ge worden, toch h.eeft DOSR ook 'naar 2e competitiewedstrijd, zij het slechts met de enige goal tot een goed einde gebracht. Wij geven direct toe, het was geen beste wedstrijd en over het geheel genomen was het maar een matige en slappe vertoning. Ge lukkig daarom voor DOSR, dat ook VNA in deze malaise deelde. Het enige lichtpuntje in deze wedstrijd zouden wij het goede spel van beide achterhoeden willen noemen. Voor rust is het Waasdorp die na 4 min. met een onbesuisd schot van grote afstand het VNA-doel weet te door boren (01). Wel antwoordt VNA met enkele vinnige aanvallen, maar haar voorhoede lijdt aan de zelfde kwaal als haar tegenstander, n.l. on productief spel, met een zeer slechte afwerking, waardoor de achterhoede steeds gelegenheid heeft, om ieder gevaar te bezweren. Na de rust het zelfde beeld. Het enkele schot dat ingezonden wordt gaat naast of over. Alhoewel DOSR over het geheel ge nomen iets sterker is, moeten zij een kwartier voor het eind toch alle zei len bijspannen om aan de toenemen de VNA-druk te ontkomen. Toch denken wij 5 min. voor het eind DOSR nog te zien doelpunten. Want als de VNA-keeper onvoldoende wegwerkt, komt Theo v. Klink voor open doel, maar een niet snel genoeg reageren is oorzaak dat ook deze laatste kans geen resultaat oplevert. WarmundaZ.L.C. 4—2. De aanvang was al direct boeiend van wege het tempo dat Z.L.C. aangaf. Warmunda was niet direct in volle charge, zorgde echter wel dat de strijd geen eenzijdig karakter kreeg. Over en weer werden enige corners genomen. Na een er van op het Warmunda doel, wordt de bal naar van Hulst geplaatst, die direct een pass naar het midden geeft waar Meskers de bal te pakken krijgt en laag in de linkerbenedenhoek mikt (10). Z.L.C. verhoogt haar tempo en komt geleidelijk aan in de meer derheid. Na een kwartier spelen weet linksbuiten Schilthuizen de traag reagerende Rijnbeek te pas seren (11). Direct daarop onder neemt Warm. een aanval. Witteman komt naast het doel ten val. Sloot weg loopt uit, maar juist tipt Witte man de bal voor doel waar Meskers de eenvoudige kans benut (21). Over en weer worden fraaie aanval len opgezet, doch de achterhoeden weten, dank zij goed keeperswerk, het scoren voorlopig te beletten, tot dat wederom Meskers met een fraai schot keeper Slootweg passeert (3 1). Na de rust neemt Warmunda direct het initiatief. Uitnemend ge steund door de halflinie wordt aan val op aanval ondernomen, doch succes blijft voorlopig uit. Tegen het einde wordt de Warmunda meerder heid sprekender. Het is dan ook vol komen verdiend als Meskers vijf mi nuten voor het einde via de paal doelpunt en de stand op 41 brengt. Als eenieder denkt, dat hiermede de eindstand bereikt is, gaat plotseling Lolkes de Beer de ver opgedrongen Warmunda-verdediging voorbij en met een ver fraai schot brengt hij de eindstand op 42. ForeholteAlphene Boys 00 Deze strijd is van het begin tot het einde zeer spannend geweest, met wisselende kansen. Het begin is voor Alph. Boys. Technisch zijn de gas ten iets beter. De Foreholte-verde- diging krijgt handen vol werk, wat Leidse Voetbalbond Verrassend gelijk spel van Foreholte en St. Bernardus le klasse A. Het is in Voorhout inderdaad een interessante wedstrijd geworden, waarbij de Alph. Boys met een blanco gelijk spel tegen Foreholte genoegen moesten nemen, een mooie prestatie van de Voorhouters, die dit jaar een uitstekend figuur slaan. In onze voor beschouwing verwachtten we weinig krachtsverschil tussen Altior en Rijpwetering. Het is uitgekomen; de punten werden gedeeld (33). Dat Meerburg thuis zou winnen van S.J. Z. lag in de lijn der verwachtingen. Het is de derde overwinning van de Rijnbewoners geworden, die weer bovenaan de lijst prijken. Oranje Groen bleef baas over A.Z.L. met 31. Morskwartier verloor op het nippertje de Leidse derby tegen de Leidse Boys met 23. Meerburg 3 3 0 0 6 Oranje Groen 2 2 0 0 4 Foreholte 3 12 0 4 Alph. Boys 2 110 3 Rijpwetering 2 110 3 Leidse Boys 3 11 1 3 S. J. Z. 3 10 2 2 Altior 2 0 111 A.Z.L. 3 0 0 3 0 Morskwartier 3 0 0 3 0 le klasse B. V.V.L.V. verscheen weer op het tapijt en herstelde zich van de eer ste nederlaag. Met flinke cijfers (74) werd uit van V.T.L. gewon nen. De Voorschotenaren hebben zich hiermede weer bij de „gevreesden" geschaard. Warmunda heeft zich eveneens hersteld en weer getoond een dapper woordje mee te zullen spreken. Z.L.C. kon met een 42 nederlaag naar Leiden terug. Wet. Boys schijnt nog steeds niet op volle toeren te kunnen draaien. Ook de derde wedstrijd werd een nederlaag, thans tegen. Stompw. Boys (3—4). Een compliment aan' het adres van St. Bernardus, dat met 11 gelijk speelde tegen de gastheren van Ka- gia. Een goede prestatie! D.O.S.R. ging rustig door met winnen en bond, zij het op het nippertje, V.N. A. aan zijn zegekar (1—0). D. O. S. R. 2 2 0 0 4 Warmunda 3 2 0 1 4 Kagia 3 12 0 4 Stompw. Boys 2 110 3 V. T. L. 2 10 12 V. V. L. V. 2 10 12 Z. L. C. 2 10 12 V. N. A. 3 10 2 2 St. Bernardus 2 0 111 Wet. Boys 3 0 0 3 0 2e klasse A. U. D. O. blykt dit jaar grote plan nen te hebben. De Oegstgeestenaren wonnen ook hun derde wedstrijd en versloegen- Lugdunum 6. K.R.V. viel wel iets tegen door met 23 te ver liezen van V.V.O.A., waarmede de Oud Adese voetballers hun eerste punten binnenhaalden. Hazerswoude kon het tegen Lisse 3 niet bolwer ken en verloor met 40. U. D. O. Rouwkoop 2 L. D. W. S. 2 Lisse 3 V. V. O. A. K. R. V. Lugdunum 6 M. M. O. Hazerswoude V. N. L. Uitslagen ZONDAGMIDDAG Senioren. IA: Altior 1Rijpwetering 1 33; Foreholte-1Alph. B. 1 0—5); Meer burg 1SJZ 1 5—1: Oranje Groen 1 AZL 1 31; Morschkwartier 1 Leidse Boys 1 23. 1B: Kagia 1—St. Bern. 1 1—1: VNA 1—DOSR 1 0—1; Weter. B. 1—Stomp- wijkse B. 1 34; Warmunda 1ZLC 1 4—2; VTL 1—WLV 1 4—7. IC: DOSR 2—ASC 3 4—4: DOCOS 2Alphen 3 32: Roodenburg 3 Teylingen 2 03; UVS 5Lugdunum 4 0—4. ID: Alph. B. 2—LFC 4 5—0: VVLV 2Lugdunum 5 22: ASC 4War munda 2 00; WSB 2Roodenb. 4 5—1. z 2A: Lisse 3Hazerswoude 1 40; KRV 1—WO A 1 2—3; UDO 1—Lug dunum 6 21. 2B: Warmunda 3ASC 5 04; SJC 3—UVS 6 1—1; ZLC 2—Fore holte 2 3—0. 2C: VVLV 3—LFC 6 2—1; Altior 2 Lugdunum 7 21; Oranje Groen 2 Rijpwetering 2 01; WSB 3 UVS 7 3—6. 2D: VTL 2Lugdunum 8 32; ZLC 3—Weter. B. 3 1—1; DOCOS 3 LFC 7 4—0. 3A AZL 2Roodenburg 6 03; SJZ 2—LDWS 3 0—4; ASC 6—SJC 4 14; Alphen 4Teylingen 3 22. 3B: Alph. B. 3—DOSR 4 2—0; Fo- renholte 3Kagia 2 2—0; Roodenb- 7 Stompw. B. 2 21. 3C: Roodenb. 8Alphia 4 01; AZL 3VNA 3 01; Morschkwartier 2Altior 3 (Alt. n. o.); Weter. B- 3 Oranje Gr. 3 19. 3D: ASC 8Rijpwetering 3 24; LDWS 4Leidse Boys 3 21; Alphia 5—WLV 4 4A: SJZ 3—Alph. B. 4 0—0; VTL 3Roodenb. 9 (Rood. n. o-).; Alphen 5Morschkw. 3 70. 4B: Meerburg 3St. Bern. 3 51; DOSR 5LDWS 5 0—3; UVS 9— Lugdunum 11 02. 4C: UVS 10—St. Bern. 4 4—0; UDO 3Teylingen 4 13; ZLC 4Stompw. Boys 4 41. 4D: KRV 2—DOSR 6 1—0; VNL 2 —Leidse Boys 4 5—1; SJC 5—SJZ 4 9—0. Junioren. D: WLV aWarmunda a 52; Lisse aTeylingen a 42; WSB a Foreholte a 60; SJC aUDO a 4-r-l E.: Alph. B- a—St. Bern, a 4—5); Altor aDOSR a 23; Weter. B. a MMO a 60; VML aMeerburg a 0—4. F: Foreholte bTeylingen c 12; UDO bWarmunda b 21; SJC b WSB b 0—0- G: SJZ 9—WLV b 2—3; Alph. B. bWO A a 7—0. H: Alnh. B B. cStompw. B. b 1—3: DOSR cLisse c 2—3; DOCOS cAltioi b 14. I: Lisse d—St. Bern. b 0—1; WSB c—DOCOS d 2—4; VNL b—SJC c 1-1- ZATERDAGMIDDAG. Adspiranten. H.: DOSR aRijpweter. a 51; Alph. B. aMMO a 02. I: VVLV a—DOCOS a 3—0; Teyl. aLisse a 11; WSB aForeholte a 50; Warmunda aSJC a 26. J: DOCOS b—St. Bern, a 1—1; Meerburg b—DOCOS c 010: VNL a—UDO a 2—1; SJC b—WLV b 9—0. K: DOCOS e—Teylingen b 1—11< Foreholte b—DOCOS d 7—1; SJC C* KRV a 6—1; Lisses b—WSB b 0— —KRV a 6—1; Lisse b-WSB b 0—7 L.: VNL b—Stompw. B- a 11: WSB c—Lisse c 2—3; UDO b—War munda b 26. hun goed afgaat, tegen de stormlo pen der A.B. voorhoede. Al spoedi.i blijkt echter, dat het schieten niei al te zuiver is. Intussen is Foreholte vaak aan bod. Na de rust is direci Foreholte aanvallend. De doelman bezweert menigmaal een zeker schij nend doelpunt. Dan breekt plots A.B door en is de Foreh.-veste weer in gevaar Ook wordt dit goed doorstaan Dan komt Foreholte er beter in. De aanvallen golven overwegend op het gastendoel, doch de tijd verstrijkt. Het goede werk van de A.B. keeper heeft zeker de gasten voor een klei ne nederlaag behoed. AltiorRijpwetering 33. Als Rijpw. aftrapt wordt direct een vrije trap veroorzaakt, maar Altior komt hiermede niet verder dan een tam schot. Voor we ons echter kon den realiseren wat er gebeurde, had de Altior midvoor toch in deze eer ste minuut reeds de bal langs de Rijpw. keeper in de touwen gejaagd (10). De eerste tien minuten ken merken zich door een Altior over wicht, maar dan verandert het spel- beeld en volgt een periode waarin beide doelen een maal op zeer ge lukkige wijze aan doorboring ont kwamen. Rijpwetering komt er echter steeds beter in. Een corner levert hun niets op maar even later scoren zij de gelijkmaker (11). Altior krijgt kansen, maar kan ze niet benutten. Rijpw, weet echter voor de rust de stand in hun voor deel te brengen (12). Na de her vatting weer aanvallen over en weer zonder resultaat. Na een kwar tier komt weer 't succes aan Rijpw. zijde, dat de stand brengt op 13. Nu komt Altior onweerstaan baar opzetten. Zij zetten een tempo in waarmede de tegenstander vol komen overspeeld wordt. Zij ver kleinen de achterstand tot 23. Al tior houdt vol en door enthousiast spel maken de Altior mannen de stand gelijk (33). UDO 1—Lugdunum 6 21. Het is voor UDO wel een zwaarbevochten overwinning geworden, alhoewel het er in de eerste helft niet naar uit zag dat de thuisclub het later zo zwaar te verantwoorden zou krijgen. Er werd in hoog tempo gespeeld met UDO het meest in de aanval. De Lug dunum-keeper kreeg druk werk en toen hij na 5 minuten een schot van links niet onder controle kon krijgen, was de midvoor van UDO er ais de kippen bij (10). Dit moedigde UDO aan en steeds opnieuw werden aan vallen opgezet, maar de afwerking ontbrak en het doel werd meestal te hoog of te ver gezocht Toch kwam na een half uur een voorzet van de rechtsbuiten bij de midvoor terecht, die onhoudbaar doelpuntte (20). Dit werd de bezoekers wel wat al te bar en er werd een serie aanvallen opgezet, waaruit vijf minuten vóór rust een tegenpunt ontstond (21). De tweede helft gaf een stevig over wicht van Lugdunum te zien en de UDO-verdediging kreeg het zwaar te verantwoorden, maar zi; had or troed het oog in, terwijl in laatste "instan- tis de uitstekende en resolute UDO- keeper een doelpunt in de weg stond. UDO had enige malen niet over ge luk te* klagen, vooral niet toen Lug dunum 5 minuten vóór tijd een pe nalty kreeg te nemen, welke echter naast geschoten werd. K.R.V.V.V.O.A. 23. Toen de KRV-midvoor na 25 min. spelen de stand op 20 gebracht had, was het de vraag nog maar, hoever deze voor sprong ten gunste van KRV opge voerd zou worden. Althans, zo deed het zich aanzien, maar de practijk van deze wedstrijd leerde anders. Van begin af aan had KRV een voort durend overwicht en na 16 min. wordt van de rechtervleugel een kei hard schot op het doel gericht. De VVOA-doelverdediger heeft de bal niet klemvast en de RKV-midvoor, intussen op de keeper toegelopen, zag z'n doorzetten beloond (10). Als de KRV l.-buiten fraai voorzet, weet de midvoor nogmaals te scoren 2—0). 10 min. voor de rust krijgt WOA een corner te nemen, die via bet hoofd van een der KRV-backs voor de vrijstaande l.-binnen komt 21). „Na de cider" is er in het eer ste begin nog sprake van een KRV- overwicht, maar de kentering van deze wedstr. volgt, als de KRV-kee- per bij een schot van de WOA-mid- voor op zijn beurt de bal niet klem- vast heeft en r.-binnen. Schakenbos scoort (22). Bijna nam KRV weer de leiding, toen v. d. Valk op de rand van het doelgebied gehaakt werd. Penalty werd niet toegekend, zelfs eenindirecte vrije schop bleef ach terwege! Wél neemt WOA de lei ding, als een der KRV-ers zo onge lukkig is, vlak voor de keeper, in eigen doel te schieten (23). Tot te leurstelling van de KRV-aanhang staat Oud-Ade deze leiding niet meer af, mede ook daar KRV na 75 min. met uithoudingsvermogen hoege naamd uitgeput raakte. Lisse 3Hazerswoude 40. Zon der hun aanvoerder vertrok Haz. en dit werkte wel op 't gehele elftal, gezien deze uitslag! Na enige minu ten houdt de midhalf de bal vast, als de keeper uit zijn doel is en de toegekende eifmeterschop wordt fa>. een doelpunt omgezet (1—0). Alho^ wel voor de rust 't meest op Liase's helft wordt gespeeld, weet de voor hoede 't juiste gat niet te vtndwv Na de thee is Lisse 't meest in ie aanval en de keurig samenspelend!» voorhoede weet suoeasievelijk de stand tot 40 op te voeren; alhoe wel Lisse's achterhoede nog menig keer wordt gepolst, maakt deze geer fout. We mogen wel vermelden. d*t onder goede leiding met sportieve geest Lisse revanche heefr genoaner op de in Haz. geleden nederlaag. Stompw. Boys. Alle Junioren er Senioren worden a.s. Dinsdag 8 uur 'n de zaal van „Het Blessepaard" "erwacht, waar rector Yeetoe opreken. DOSR. Donderdagavond 7 uu mdoortraining in de Veiling rcor rt< junioren, 8 uur voor de seoww,.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6