ONZE WEEK-P NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Is Uw Radio defect? Aetherklanken NIEUWS UIT DE OMGEVING ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Bedrijfsongeval. Toen Vrijdag middag de 16-jarige H., werkzaam bij de fa. van Klaverweiden alhier, een stuk papier uit een draaiende verfmolen wilde halen, die juist te voren had stil gestaan, kwam hij daarbij met zijn linkerhand tussen de ronddraaiende schoepen van de ma chine. Zijn linkerhand en arm werd meegtrokken en ernstig verwond. Door de machine terug te draaien wïster collega's hem te bevrijden. Dr. Stehouwer gebood directe over brenging naar een der Leidse zieken huizen. Goed afgelopen. Vrijdagmiddag vermaakten enkele jongens, leerlin gen van H.B.S. en Lyceum, zich in de van Mandersloostraat met het openwerpen van winkeldeuren, waar na de knapen dan hard wegholden. Dit wilde op een gegeven moment ook de 13-jarige de Br. uit Leider dorp, zoon Van Dr. de Bruijn aldaar doen. Hij kwam echter te vallen, juist voor een aanrijdende auto. De chauffeur kon niet meer stoppen en r-eed over de jongen heen. Dr. van Eek onderzocht het slachtoffer en achte het noodzakelijk dat van een der benen in Leiden foto's genomen werden, De oom van de onvoor zichtige knaap dr. de Bruijn in Lei den heeft hem onderzocht en naar het zich laat aanzien, zal het nog al mee vallen. Afgesloten. Van 14 tot 28 Sep tember a.s .zijn de Lindehovenstr.aat, de Kromm eZiendeweg en de Ziende- de Kromme Ziendeweg en de Ziende- de in Aarlanderveen afgesloten voor elk verkeer op meer dan twee wie len, in verband met te verrichten werkzaamheden aan deze wegen. Geboren: Hendrik, z. van H. M. Mak en C. Langelaar; Huibertus, z. van J. K. Reumerman en A. de Vries; Reinier Leonardus Maria, z. van C. J. Kempen en A. W. vas Vliet; Cor- nelis, z. van A. F. Jaarsma en W. de Vries. Gehuwd: P. Voskuilen 27 j. en M. C. Raaphorst 23 j. BEL 26244 De Radio-Technische Dienst I.E.M.C.O. N.V.. Nieuwe Rijn 32 repareert vlug. betrouwbaar en vak kundig ZONDAG. HILVERSUM I, 301,5 meter. 8.00 Nieuws en weerberichten. 9.30 Nieuws en waterstanden, 9.55 Hoog mis. 11.40 Kamerorkest en solist. 12.15 Apologie. 12.40 Amusementsmuziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amusements muziek. 13.45 „Uit het Boek der boe ken". 14.20 Gesprekken met kunste naars. 14.30 Parijs conservatorium orkest en soliste. 15.35 „Gezin en roe ping", causerie. 15.45 Amusementsor kest en zang. 16.10 Reportage. 16.25 Vespers. 18.30 Voor de Strijdkrach ten. 19.00 Kamerkoor. 19.30 Nieuws. 19.50 „In 't Boeckhuys". 20.05 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gevarieerd programma. 22.37 Actua liteiten. 22.45 Avondgebed en liturgi sche kalender. 23.00 Nieuws. HILVERSUM II, 416 meter. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Postduivenberichten. 8.30 Voor de Tuin. 8.45 Populaire muziek. 9.10 Postduivenberichten. 9.15 Verzoek programma. 12.00 Lichte muziek. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws en medede lingen. 13.15 Mededelingen of gramo- foonmuziek. 13.20 Promenade-orkest. 14.30 „Figaro Hochzeit", opera. 16.05 Dansmuziek. 16.30 Sportrevue. 17.20 Muzikale causerie. 17.30 Meisjeskoor. 17.50 Sport. 18.00 Nieuws en sport uitslagen. 18.15 Cabaret. 19.10 Voor dracht. 19.30 Lichtemuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Cabaret. 21.25 Pianorecital. 21.50 Even afrekenen, heren". 22.00 Mu- sette-orkest en solist. 22.25 Metropo- le orkest. 22.50 Reportage. 23.00 Nieuws. MAANDAG. HILVERSUM I. 301,5 meter. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gewijde muziek. 9.15 Voor de zieken. 11.20 Voordracht. 11.40 Zang en piano. 12.30 Mededelingen. 12.33 Lichtemuziek. 13.00 Nieuws. 14.00 Schoolradio. 14.35 Koor. 15.00 Tuin- bouwpraatje. 15.30 Viool en piano. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Orgel spel en zang. 17.45 Het rijk over zee. 18.00 Volksmuziek. 18.15 Sportru- briek. 18.30 Voor de Strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.30 Actualiteiten. 19.45 Landbouwrubriek. 20.00 Nieuws. 20.05 Vraaggesprek. 20.15 Verzoek programma. 21.20 Omroeporkest en solist. 22.20 Strijkkwartet. 23.00 Nieuws. HILVERSUM II, 416 meter. 7.00 Nieuws. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.55 voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 10.15 Zuid-Amerikaans orkest en pianospel. 11.00 „Op de uit kijk"*, causerie. 11.15 Carillon en or gel. 12.00 Populaire muziek. 12.30 mededelingen. 12.33 „In 't spionnetje" 12.38 Surinaamse muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Amusementsmuziek. 14.00 „Wat gaat er om in de we reld", causerie. 14.20 solisten-concert. 15.00 Gevarieerd programma. 16.00 „De hond in het gezin", causerie. 16.45 Muzikale causerie. 17.30 Voor padvinders. 17.50 Ronde Tafel-confe rentie. 18.00 Nieuws. 18.45—19.15 Orekst. 1915 Actualiteiten. 19.25 Nieuws. 19.30 BBC Symphonie-orkest en solisten. 21.00 „De idee, die hen groot maakte", hoorspel. 21.35 Popu laire muziek 21.55 Cabaret. 22.30 Zuid-Amerikaanse muziek. 23.00 Nieuws. BOSKOOP Geboren: Annemarie, d. van J. J. van den Berg en J. P. Teinzaad. Ondertrouwd: C. A. van der Heij den 23 j. en Th. E. Ravestein 22 j.; G. W. van Egmond 21 j. en C. van Leeuwen 20 j. Gehuwd: A. de Groot 25 j. en C. B Brouwer 22 j.; P. Hagen 28 j. en J. M. Spek 23 j. HAZERSWOUDE VERMISTE SOLDAAT TERUGGEKEERD. De burgemeester heeft gisteravond een telegram ontvangen van de Commandant uit Indonesië, dat de militair Joh. Bos, uit Hazerswoude, die ruim vier maanden geleden werd vermist, doch door de Republikei nen werd vastgehouden, weer bij zijn compagsie is teruggekeerd. KOUDEKERK Verkeersongeval Door een ver keerde manoeuvre van de chauffeur M. Luit Alphen aan den Rijn, die te veel naar links uithaalde, raakte een uitstekende balk het 7-jarige meisje M. Jongeneel uit Woubrugge dat met een nichtje in de Hoogewaard fiet ste, tegen het hoofd. Met een her- sensscbudding en een bloedende hoofdwonde werd zij de woning van de heer C. den Hollander binnenge dragen waar dr Blaauwendraad de eerste hulp verleende. ROELOFARENDSVEEN ORANJEFEESTEN. Vrijdagmorgen bescheen een stra lende zomerzon Roelofarendsveen, waar de bevolking zich opmaakte tot de viering van de laatste dag van haar Oranjefeesten. Natuurlijk werd deze dag ingezet met de traditionele optocht. Alhoewel de omvang min der was dan andere jaren, was de kwaliteit daarentegen prima ver zorgd. Wij denken hierbij aan een prachtige pyramide van de tafelten- nisver. „De Treffers" en voorts een groep dames met het devies „Bloe men uit de Veen koopt nu iedereen": Voorts vroegen hierbij ook enkele groeperingen de aandacht. Om half elf kwamen de leerlingen van de jongensschool bijeen in de St. Pan- cratiuszaal ter bijwoning van een voorstelling in goochelen en poppen kast. Voor de meisjes van de zes laagste klassen werden op de speel plaats bij de meisjesschool wedstrij den georganiseerd. Ook trok de wie lerwedstrijd veel belangstelling. De uitslagen hierbij waren van 1630 jaar: Jan v. d. Tang le pr., Arie v. d. Tang 2e pr., Jan Huigsloot 3e pr. Jan Kerkvliet 4e pr., Van 30 jaar en ouder Jac. v. Ruiten le pr., M. Turk 2e pr., Cor Sas 3e pr., Cees Vesseur 4e pr. In de namiddag hadden voor deelnemer en toeschouwer aantrek kelijke wedstrijden plaats, 's Avonds te half acht volgde weer de gebrui kelijke muzikale wandelig met het muziekgezeschap „Door Gunst Ver kregen" uit Nieuwe Wetering, ge volgd door een luidruchtig zingende stoet met fakkels en lampions. Roelofarendsveen kan weer op een geslaagd Oranjefeest terugzien. Jong en oud hebben volop genoten. De diverse uitslagen der spelen en optocht waren als volgt: Obtocht „Van alles en nog wat": De tien vriendinnen le pr., N. v. d. Klugt 2e pr., De Treffers 3e pr., J. v. d. Meer Sz. 4e pr. Op zoek naar een man: Jopi Koek le pr. Nel Bakker 2e pr., Ida Wes- selman 3e pr., Jopi v. d. Meer 4e pr. Touwtrekken: Kees v. d. Meer le pr., Leo v. Ruiten 2e pr., Paul v. d. Meer 3e pr. Theo van Veen 4e pr. Wie kelnert het beste: P yan Rui ten le pr., Martien Heemskerk 2 e pr., Toon Koek Ez. 3e pr. Blind paard leiden: G. Huigsloot —Co v. d. Meer le pr., P. Bakker— Annie van Emmerik 2e pr., Gerard v. d. MeerTrees v. d. Meer 3e pr., Jan v. d. Meer Johz.Dora Hoogen- boom 4e pr. NIEUWVEEN Geboren: Marianne Wijnanda, d. van M. A. Roof en B. van Gulik; Cor nelia Wilhelmus Maria, z. van J. Hoo- gervorst en A. Hoogervors.t; Augus- tinus Johannes Maria, z. van J. van Acker en H. K. M. Lenting; Arie, z. van A. M. de Jong en L Kastelein.^ Overleden: P. van Leeuwen 69 j., echtgenoot van H. van Hartes; A. Kristina van der Lee 62 j., echtge note van H. Spek. OUD-ADE Uno protest Zondag 11 Septem ber worden alle parochianen boven de 18 jaar in de gelegenheid gesteld het Uno protest van pater de Greeve te ondertekenen. Hiertoe bestaat gelegenheid in de school na de Vroegmis en voor en na de Hoogmis. Wij rekenen op uw al ler medewerking om deze actie te doen slagen. TER AAR Geboren: Jacobus W., z. van J. P. Versluis; Johannes L. C., z. van J. A. Egberts en M. M. Borst; Petrus A. M., z. van Th. J. Koeleman en J. P. Bosland; Cornelis P., z. van H. Ubink en P. C. v .d. Klauw; Nico- laas M., z. van J. B. Kleijn en C. S. Markwat; Theodorus A., z. van A. W. Lek en C. E. A. Koeleman; Mar- tinus Fr., z. van C. J Lek en A. M. Vermeulen; Johanna C. M„ d. van J. L. Bosman en J. C. v. d. Laan. KATWIJK Geboren: Arie Wilhelm z. v. A. Houwaart en C. van der Boon. Mar- tinus z. v. A. Parlevliet en M. de Best. Ondertrouwd: W. van Duyn en C. J. Schaap, H. Krom en K. de la Rie. M. van der Plas en J. Schreurs. Getrouwd: E. J. van den Eshof en C. A. van Schooten. Overleden: E. van Dijk 73 j., echt genote van W. Varkevisser. G. Ket ting 73 j. wedn. van M. van der Plas. M. Mugge 71 j. wedn. van G. C. J. Buys. P. Groen 9 jaar. J. de Best 3 j. KATWIJK AAN DEN RIJN Bloembollencultuur. In de gis terenavond gehouden vergadering kwam in behandeling het voorstel- Grootebroek. gesteund door de af delingen Akersloot, Beverwijk, Bo- vencarspel, Enkhuizen. Haarlem, Haarlemmermeer, Heemskerk, Hem- kerkVenhuizen, Hoogcarspel, Lutje broek, Obdam, Roelofarendsveen, Schoten-Velzen en Uitgeest, om de uitspraak te doen dat alle sanerings maatregelen in het bloembollenvak moeten worden afgeschaft. Na eni ge bespreking werd bovengenoemd voorstel met-op één na alg. stemmen aangenomen. Tot afgevaardigden werden gekozen de heren C. J. Bos kamp en B. Imthom. Besloten werd verder nog adhaesie te betuigen aan hetgeen de afd. Noordwijk denkt aan de orde te stellen n.l. of er niet iets gedaan kan worden voor de gedu peerde telers van aardappelen, die wegens aardappelmoeheid in moei lijkheden komen en dit te doen uit gaan van Bloembollencultuur. LEIDSCHENDAM Resultaat van de „Fotu". Bij het hier gehouden massaal T.B.C.- onderzoek door het nieuwe röntgen apparaat de „Fotu" zijn in totaal 7740 personen onderzocht. Hiervan bleken 14 personen actieve en 21 personen niet-actieve afwijkingen te hebben. Verder werden nog gecon stateerd 23 dubieus-actieve afwij kingen- welke nog niet bekend wa ren en 7 dubieus-actieve afwijkin gen welke reeds eerder bij een con sultatie-bureau onderzocht waren. Behalve T.B.C. afwijkingen zijn ook meerdere gevallen van verkal kingen, pleuritisrestanten en hart afwijkingen geconstateerd. Jubileum. De heer J. Polder man herdenkt op 22 September a.s. het feit dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen Prijs op de bugel. De heer A, G. Olsthoorn heeft deelgenomen aan het solistenconcours in Den Haag is naar huis gekomen met de eerste prijs in de ere-afdeiing. NOORDWIJK Winterdienst Vanaf morgen 11 September is er weer winterdienst in de St. Jeroen-parochie en zullen de H.H: Missen plaats hebben te 6.30, 8.00, 9.30 (Hoogmis en te 10.30 uur. OEGSTGEEST Concert Gisteravond gaf de NZHVM-Harmonie, o.l.v. de héér P. Baart, een goed geslaagd volkscon cert in het Wilhelminapark. LISSE VERBETERING STATIONSWEG. Tot voldoening van het college van Burg. en Weth. kunnen zij de raad mededelen, dat de commissie, welke in de vergadering van Dinsdag j.l. werd ingesteld om de mogelijkheid te onderzoeken of, en zo ja, op welke wijze, een aanmerkelijke wijze van besparing kan worden verkregen op de kosten van het ingediende plan tot verbetering van de Stationsweg, op zeer korte termijn rapport heeft uit gebracht en een tussen-voorstel heeft gedaan, hetwelk naar de mening van B. en W. alleszins acceptabel is. De commissie heeft n.l. het stand punt ingenomen dat het voorgestel plan ongewijzigd moet blijven voor wat betreft het eerste gedeelte, dus van de Veldhorststraat tot aan de Loosterweg. Zij acht voor dit weg gedeelte evenals B. en W. nodig: le., een rijbaan van 7 M., 2e een wandel pad van 2y2 M., 3e een rijwielpad van VA M. en 4e groenstroken tot een totale breedte van 3 M. Dit komt, met de bermen erbij ge rekend, neer op een totale breedte van pl.m. 16 M. Zij stelt voor ook de wijze van uitvoering in teer-macadam ongewijzigd te handhaven. Wat het tweede gedeelte betreft is de commissie van gevoelen, dat met een eenvoudiger oplossing kan wor den volstaan, maar dat deze naar haar mening geen al te provisorisch ka rakter zal mogen dragen. Zij stelt voor het grondwerk nu veel zand uit het eerste gedeelte beschikbaar komt onmiddellijk uit te voeren. Het zand zal aan de noordzijde van de weg worden gestort en naast de aar- denbaan zal een nieuwe sloot worden gegraven. Op de aldus verkregen strook zal een wandel - en/of een rij- w'ielpad worden aangelegd van zeer eenvoudig materiaal, namelijk een •lichte ingewalste fundering, afgedekt met grind, waarvan de kosten wor den begroot op ƒ3000. Naast de bestaande brug dient naar de mening van de commissie een hou ten bruggetje worden gelegd ten be hoeve van de wandelaars en fietsers, waarvan de kosten worden geraamd op ƒ2000. De bestaande bestrating van de Loosterweg tot de brug ware deels met het uitkomend materiaal, deels met de stenen die door opbreking van het eerste gedeelte vrijkomen, te her- bestraten, waarbij de rijbaan op f meter breedte dient te worden ge bracht. Geschat wordt, dat de kosten van dit herbestraten en verbreden pl.m. 1.per M2. zullen bedragen, zodat uit dien hoofde is te rekenen op ƒ3700.—. De commissie gaat ervan uit, dat met inbegrip van de kosten van het eerste gedeelte, welke reeds eer der door de directeur van openbare werken op 124.000.waren begroot moet worden gerekend op een to taal-uitgaaf van 132.700.af te ronden op 135.000.Wordt het na der voorstel aanvaard, dan zal dus een besparing worden verkregen van 192.000.— min 135.000.— is 57.000. B. en W. kunnen zich met dit plan volkomen verenigen. Personalia. Tot hoofd van de Ned. Herv. Kleuterschool is benoemd mej. van der Reijden uit Leiden. Gemeenteraad. De raad is in openbare vergadering bijeengeroepen op Maandag 12 September om 8 uur. De navolgende agendapunten zullen o.a. worden behandeld: beëdiging van het nieuw gekozen raadslid F. J. Heeteren; nader voorstel inzake de verbetering van de Stationsweg met inbegrip van grondaankoop. Bloembollencultuur Lisserbroek. De afd. Lisserbroek der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur hield een ledenvergadering in café Faas. Na vaststelling der notulen ging men over tot de behandeling van het voor stel der afd. Grootebroek, beogende afschaffing van alle saneringsmaat regelen. De voorzitter, de heer H. Mesman, deelde mede, dat het bestuur der af deling in meerderheid tegen het voor stel der afdeling Grootebroek is. De heer van der Lans acht het mede gaan met de afd. Grootebroek de enig juiste oplossing, terwijl de heer Wijnhout als zijn mening te kennen gaf, dat het vak de maatregelen z.i, thans zal kunnen missen. De voor zitter acht loslating der maatrege len funest, vooral voor de kwekers. Uiteindelijk werd het voorstel van de afdeling Grootebroek verworpen met 18 tegen 19 stemmen. Geboren: Seraphina Maria d. v. G. T. Doeswijk en B. F. Arrachart. Hendrikje Agnes d. van J. R. Hart man en D. J. Aaangenbrug. Hieroni- mus z. v. W. Ruigrok en P. C. Hoog land. Albertus Antonius Maria z. v. A. G. van Zeist en M. H. E. Rijken- berg. Ondertrouwd: Douwe Sikkes 25 j. te Amstedam met Johanna Cornelia van der Poll 24 j. Jacob Mons 31 j. te Amsterdam en Willemijntje van Eijk 24 j. Getrouwd: Corn. Dolieslager en A. Hulsbos. NOORD WIJKERHOUT Bloembollencultuur. Het liet zich aanvankelijk aanzien, dat de gisterenavond gehouden ledenverga dering van de afd. Noordwijkerhout van bovengenoemde vereniging maar van zeer korte duur zou zijn. Maar hadden het eigenlijk wel kunnen weten. Zet een aantal bloembollen kwekers bijeen en gooi temidden van hen de knuppel van de bedrijfsmaat- regelen en onherroepelijk komen de tongen los. Vrijwel alle vakgenoten hebben hun grieven. De één ziet het grote euvel hier, de ander daar, maar allen willen zij hun hart luchten. Alle kleine kwekers, en dat zijn in Noord wijkerhout de meeste, vechten voor hun bestaan. Allemaal zijn zij het erover eens, dat zij door de hoge voorlopige kor'.ing en de vrijwillige inkrimp worden geworgd, maar zij willen niet gewegd worden. Er moet uitkomst komen. En dan kan het niet anders of men maakt mee, dat een af deling, die altijd de zaak nuchter heeft weten te bezien maar niets en dan ook letterlijk niets heeft kunnen bereiken om verbetering in de maat regelen te krijgen, er uiteindelijk toe komt om met overweldigende meer derheid te besluiten, dat op de ko mende algemeene vergadering vóór het voorstel-Grootebroek om alle maatregelen over boord te gooien zal worden gestemd. Na het korte openingswoord van voorzitter v. Leeuwen, waaruit wij aantekenden, dat voor Duitsland thans een contingent van 1 millioen dollar is vastgesteld, dat het surplus op heden nog maar de helft bedraagt van dat van het vorig jaar, terwijl er nog duizenden bollen uit dit surplus worden weggehaald door de expor teurs en er op heden zelfs weer soor ten aan bod komen, die enige ja ren niet in tel waren, constateerde de heer de Groot, dat de vrijwillige inkrimp de voornaamste oorzaak is van de verbittering en na hem de heer Blaauw, dat de hoge voorlopi ge korting er wel het meest debet aan zal zijn. Beide heren zagen geen heil in langdurige discussies en ver zochten onmiddellijk stemming. Maar dat ging zo eenvoudig niet. Zoals gezegd, velen moesten hun hart luchten en kregen hiertoe volop gelegenheid. In de loop der discussie hoorden wy uit de mond van de voor zitter, dat de heffing belangrijk la ger zou zijn, als er geen inkrimp was, dat het bestuur geen eenstemmig standpunt inneemt tegenover het voorstel-Grootebroek, dat naast al* gehele vrijheid ook grote gevaren medebrengt, zoals wij is 1932 hebben ervaren, dat alleen grotere uitvoer zou kunnen wettigen en tenslotte de nodige critiek, soms zelfs zeer ge harnast, op het beleid van het Be drijfsschap. Volgens de voorzitter neemt echter de Minister steeds meer zelf de touwtjes in handen. De Mi nister is voor afschaffing van de in krimp en voor één teeltrecht voor tulpen, hyacinthen en narcissen. Dit blijkt uit zijn brief aan het be drijfsschap. Laten wij hopen, dat de minister wint. De stemming had tenslotte tot re sultaat, dat 52 leden vóór het voor stel Grootebroek waren, 13 ertegen en 10 blanco stemihen. De heren de Groot en Uittenbo- gaard werden als afgevaardigden ge kozen. De rondvraag leverde nog een le vendige gedachtenwisseling op over de vraag of de afgevaardigden te al len tijde de opdracht van de verga dering moeten uitvoeren, discussie over de hoge kosten bij het surplus, een opmerking van de voorzitter, dat er vrije aanvoer is en tenslotte een hartig propaganda-speechje voor de eigen Noordwijkerhoutse burgers. Personalia. Mej. N. Arends slaag de te Haarlem voor het examen kan toorstenografe in de Engelse taal. SASSENHEIM Geboren: Margaretha M. Th. d. van J. J. P. Bontje en J. M. Bis- schops; Maartje J., d. van S. Vos en J. Hidding; Peter J. z. van J. Borg- meijer en W. C. van Kempen. Overleden: J. C. Karremans 76 j.; Stemfoort 71 jaar. Ondertrouwd: J. Kribbe 28 jaar en J Smit 20 jaar; J. A. van Haastrecht 28 j. en C. M. Otto 22 j. Horizontaal zowel als verticaal woorden invullen van de volgende betekenis: 1. slot, 2. fel plagend, 3. boer, 4. lichaamsdeel, 5. voorzetsel. Deze week eens een zeer simpele puzzle, speciaal bestemd om ook an dere lezers, die tot nu toe nooit mee deden, een gelegenheid te geven hun krachten te beproeven en te constateren dat het heus niet zo moeilijk is! Oplossingen worden tot en met Woensdag 14 Sept. a.s.s op ons bureau verwacht. Onder de goede inzenders zullen worden verloot: een verzilver- asbak, een verzilverde kandelaar en een vulpotlood. OPLOSSING VORIGE WEEK Horizontaal: 1. sago, 4. best, 8. kapper, 9.* Antoon, 11. aan, 12. dap, 13. are, 15. regelen, 19. avé, 21. kreet, 23. Ede. 24. delen, 26. eelt, 27. meent, 29. eend, 30. Abel, 32. gaar, 34. lat, 35. bal, 36. s.g., 38. alen, 40. Nero, 41. p.e-, 43. leeg, 45. regel, 47. ooit, 49 alles, 51. das, 52. Assen, 53. gek, 54 meester, 57. sta, 58. eed, 59. den, 61*. noveen, 62. banier, 63. Arno, smak. Verticaal: 1. spa, 2. apart, 3. gene, 4. ba, 5. énde, 6. stand, 7. ton, 8. kar ren, 10. névens, 13. aker, 14. eel, 16. geel, 17. Ede, 18. leng, 19. ale, 20. ende, 22. etalage, 25. eerloos, 27. me ter, 28. tabel, 31. bal, 33. Aar, 36. slag, 37. Geleen, 39. Nede, 40. nest, 41. Pieter, 42. Etna, 44. elk, 46. gas, 48. Oss, 50. smeer, 52. arena, 55. eden, 50. Edam, 58. Eva, 60. nik, 62. b.s. Onder de vele goede inzenders be sliste het lot als volgt: le prijs, een stel zilveren manchet knopen: J. v. d. Burg, Pieter de la Courtstraat 32, Leiden. 2e prijs, een sigarettenkoker: me vrouw H. v. Haastert, Molenstraat 53, Zoetermeer. 3e prijs, een portemonnaie: A. Peil, Woubrugge. De prijzen zullen worden toege zonden. Getrouwd: A. van der Zwart en N. Braam; L. Ph. Bisschops en E. M. Wesselius. VOORSCHOTEN Jaarvergadering Rooda. Woens dagavond is de jaarlijkse ledenver gadering gehouden van de R.K. Da meshandbalvereniging „Rooda". De voorzitster, mej. Th. Warmerdam, drukte in haar openingswoord haar leedwezen uit over de afwezigheid van de G.A. Ze wees verder op de kledingsvoorschriften. Vervolgens moet voor de „Handbalspiegel" het orgaan voor de handbalkring Den Haag, f 0.50 per lid per jaar betaald worden. Nadat het huishoudelijk reglement aan de leden was voorge lezen, kwam het financiële gedeelte aan de orde. De penningm. kon een batig saldo van f 50.constateren. Tot leden van de commissie werden benoemd ipej, Q. v. d. Kooy en M. Zonneveld. De heer Kriek vestigde nogmaals de aandacht op de aanwer ving van donateurs, die voor de bloei van een vereniging, die nog in de kinderschoenen staat, zo noodzake lijk zijn. Er kwam in het bestuur geen verandering zodat dit nog be staat uit de dames Th. Warmerdam, A. Jansen, W. den Elzen en C. Dui venvoorde. De nieuwe elftallencom- missie bestaat uit de dames A. Jan sen en Q. v. d. Kooy en de heren C. Kriek, Th. Lamboo en L. den Elzen. VOORSCHOTEN Geboren: Jacoba d. van J. de Bruin en C. Versnel; Leuntje d. van H. A. Straver en D. Tiemeijer; Jan Jacob z. van H. Willigenburg en A, H. Bakhuis: Willem z. van W. Thier ry en A. L. Hartveldt; Bein Tjerk z van G. J. Brinkman en R. Pop- pinga: Antje Frederika Johanna d. van P. J. Verhoog en D. Boesveld. Ondertrouwd: Jkr. Hendrik Pieter Goertzen de Koek en Marguerite Traubler. Gehuwd: Jan Wouda 30 j. en.Hen- drika Jacoba van Klaveren 23 j.; Jo- lian Adriaan Abraham Noest 26 j. en Elisabeth Jongeneel 24 j. Overleden: Jan de Mooy, echtg. van A. W. Bouwmeester, 55 j.lef je Remkes, echtg. van A. Hilhorst, 71 j. WARMOND Electrificatie Het ligt in de be doeling van het gemeentebestuar de electrificatie der gemeente met de meeste spoed voortgang te doen vin den, zodat mag worden aangenomen dat binnen niet al te lange tijd de gehele gemeente voorzien zal zijn van electrische straatverlichting. De ze verlichting, zal waar zulks pas send is, bestaan uit natrium verlich ting. Op andere plaatsen zal de ver lidhting plaats vinden door middel van kwik-menglampen. WASSENAAR Geboren: Adrianus, Jacobus Cornelis z. v. A. H. W. Beijersbergen en J. C. v. Eeden, Paulus z. v. P. v. Straalen en J. J. Schouten, Elisabeth d. v. H. v. d. Does en C. v. Beelen; Helena Alida Maria d. v. G. C. Rem merswaal en M. H. C. Tacx; Johan nes Petrus Clemens z. v. J. P. v. d Peet en M. J. A. v. d. Geest Seb?*- tiaan Jan Cornelis z. v. S. v. d. Waardt en L. Meijdam; Thomas Pe trus Ludovicus Maria z. v. C. P. M. van Beek en E. E. M. J. van Loon Monica Adriana Maria d. v. H. W. Plink en M. M. Heldoórn; Gijsberta Jacoba Maria Bernardina d. v. N. M. J. van der Kooij en H. M. van Zome ren, Theodora Christina Agatha d. v. G. A. Koot en A. A. van Leeuwen Willem z. v. W. J. Bos en N. M. Mijn- lieff. Overïbden Gerarda, Geertruida Greup 79 jr ongehuwd; Johanna Ma ria Petronella Cornelia de Maret Geboren: Jeannette H- Th., d van C. H. Heemskerk en J. A. Knij nenburg; Ferdinand Karei, z. van J. van der Does en H. Kamerbeek; Willem J., z. van G. F- Nagelkerke en A. G. I. A. D. Suurenbroek; Piet z. van J- M. Brederode en P. van Leeuwen; Anna C., d. van J. D. Zandvliet en C. E- van Veen; Sophia Hendrika, d. van J. H. Zweegman en Lammers Johannes C. C.. zoon van J. de Geus en F. H. Bruil; Cor nelis, z. van P. Ellens en J. Holle- stelle; Louis A., z. van J. Pool en M. H. Vrijenhoek; Anke L-, d. van W. R. Burgmeijer en J. C. Everts. Ondertrouwd: A. Breedveld en M. S. Butler. Getrouwd: T. G- van der Zalm en W. M. van Noort: W. J. R. Rozen broek en M. A. Paleari; L. Wester duin en M. Kiers. Overleden. Ariaantje C. Uyteriln- den 45 j. e. v. P. A. de Pree; Louisa M- C. de Vreught, 87 j. wed. van W. J. Logher; Jan J. Snor, 83 jaar e. van van Baarzel; Ludwig J. Heil, 64 jaar e. van A. C. Schinkel; C. J. ter Marsch, 75 jaar e. van A. M. Bahn- müller. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 9 Sept. Groente. Bloemkool I a 66—85, id. I 54—71, idem H 2>1—48, idem IH 621, waspeen I 820, idem II 9—15, bospeen f 925, postelein 46, selderie 2.905.10, peterse lie 22.40, tomaten 16—23, sla 915, princ. bonen 4559, pronk- bonen 24. groene kool 89, snij bonen 2857, komkommers 14 15, radijs 4.204.90, uien 11,40 .11.60, kroten 5.00—7.50. ROELOFARENDSVEEN, 9 Sept. Groente. Aardbeien 1829 cent per doosje, kropsla I 1029, idem II 212.00, bloemkool 651, an dijvie 515. meloenen 1243, to maten 1623 per 100 kg., snijbo nen 25.10, princessebonen 4.90 6.60, dubb. stambonen 3.204-80. spekbonen 23.20, pronkbonen 1.201-65 per 10 kg., Augurken: grof 6.907.50. bommen 1.802.20 stippel 4.204.60 per 25 kg. Bloemen. Asters 417 cent, Dahlia 311 cent, Gladiolen 614 cent, Troschrysanten 1032 cent, Rayonanten: wit 615 cent, lila 5 14 cent, geel 616 cent, amber 615 cent, Geplozen 29 cent, Alston 8 22 cent, blanch 617 cent en Lelies 510 cent. TER AAR, 9 Sept. Groente, kas- snijbonen 4.907.20, stek 1.30 2.90, snijbonen 2-004.50, stokprin- sessen 4.0C5.60, stamprinsessen 2.50l—5.40, spekbonen 2.903.50, witte pronkers 1.502.50, alles per 10 kg.; Tomaten A 1623 cent, idem B 1723 cent, idem C 1618 cent, idem CC 1416 cent, Bonken 1617 cent, alles per kg., sla I 10—16 cent, idem II 2—9 cent, komkommers 10 21 cent, stek komkommers 1021 cent, stek 17 cent per stuk. Groene kool 1013 cent, rode kool 68 cent spinazie 1227 cent, afwijkend 310 cent, prei 4 cent, uien 110 cent, an dijvie 714 cent, waspeen 617 cent, postelein 4—7 cent, kroten 5 cent, aardappelen 3 cent, sjalotten 7 cent, alles per kg, bloemkool I 35—57 cent. idem II 1526 cent; idem Hl 613 cent, stek 15 cent. meloenen 25 44 cent, alles per stuk; selderie 2 ct., peterselie 4 cent, radijs 13 cent, alles per bos, stoofsla 65 cent per kist. Augurken: fijn I f 0-901.00, fijn 11 80 cent, fijnbasterd 54 cent per kg. basterd 8.80, grof I 6.60—8.10. idem H 2-40. knorrel 4.504.70, afw. 2.00, fijnstippel 1.10, bom men 1.202.20, gele bommen 80 cent per 25 kg., peren Triumph de Viene 22 cent, Appelen Notaris ap pel '5 cent. Transparant de Cronsel 16 cent, druiven 3738 cent per half kg., perziken 89 cent. aardbeien 40 60 cent per doosje, Chrysanten 36 cent per bos.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 7