NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS 30NDERDAGS Sh.t* 1 tiMBEK 1949 UE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 OEGSTGEEST Blijde Incomste. Gisteravond rukte „Triumph" wederom uit voor het brengen van een serenade; dit maal gold deze muzikale hulde een eigen lid, namelijk de heer W. Döf- ferhoff, die na een driejarige mili taire dienst in Indonesië gisteren in het ouderlijk huis arriveerde. De te ruggekeerde jongeman nam tezamen met zijn ouders en familie vóór zijn feestelijk versierd en geïllumineerd ouderlijk huis de begroeting van „Triumph" in ontvangst en toonde zich zeer dankbaar. Vanzelfsprekend was het gehele ,.Oude Dorp" getuige van deze muzikale gebeurtenis. Geboren: Maria Cornelia d. v. A. Heemskerk en M. Smit, Maarten z. v. G. J. Blomsma en M. .P. v. d. Horst; Dirk Cornelis Willem z. v. D. Verboon en M. Vooijs; Herman Gerard Christoffel z. v. H. G. Treep en M. A. Bik; Johannes Adrianus Henricus z. v. H. L. A. Dullaert en C. A. J. Smink. Ondertrouwd: H. J. Scholten 26 jr Apeldoorn en N/seltje Peursum 21 jr Hendrik Cornelis Heeren 34 jr en Wilhelmina Passchier 34 jr; Corne lis Johannes Wassenaar 27 jr en Margaretha Catharina van Maris 22 jaar. Getrouwd: J. van Weeren en H. v. d. Eijkel; J. Th. M. van Banning en N. Troost; H. R. van Iterson en B. Tijsterman. Overleden: Geertrüida Versluijs echtg. van J. J. van der Poel 64 jr. RIJNSBURG Maarten de Mooy overleden. In de St. Ursulakliniek te Wassenaar is gistermorgen overleden de 29-jarige Maarten de Mooy uit Rijnsburg, die Maandagmiddag bij het zwemmen in de Uitwatering te Katwijk op een steen dook en zich daarbij zeer ern stig verwonde. Dit sterfgeval is des te tragischei daar het een broer be treft van de onlangs doodgeschoten Jan de Mooy. VOORSCHOTEN Goede vangst. Op verzoek van de rijkspolitie te Voorschoten is dooi de rijkspolitie te Oegstgeest in de nacht van 6 op 7 September aange houden de 25-jarige G. v. V. Afkom stig uit Hazerswoude, als verdacht van de inbraak met diefstal, ge pleegd bij de winkelier R. aan de Leidseweg, alhier. Gezien de meer dere onopgeloste inbraken, de laatste tijd in de omgeving van Leiden ge pleegd, betreft het hier een zeer be langrijke vangst. Aanrijding. Woensdagmorgen, om streeks half twaalf heeft op het kruis punt Haagsche Schouw wederom een aanrijding plaats gehad. Vooral de oversteekplaats voor. wielrijders van af de richting Wassenaar naar Oegst- geeest is buitengewoon lastig, omdat men moet letten op het verkeer ko mende uit de richting Leiden, Val kenburg, Oegstgeest en ook achter om moet zien naar afzw'enkende auto's van Wassenaar in de rich ting Leiden. De heer v. N. uit Scfte- veningen was hiervan het slachtof fer. Komende uit de richting Was senaar, zou hij per rijwiel overste ken naar de ,brug aan het Haagsche Schouw, toen een militaire auto de bocht doorkwam in de richting Lei den. De heer v. N. werd aangere den en met een zeer ernstige hoofd wond in het restauarnt Haagsche Schouw binnengebracht. Dr. Tonino, juist ter plaatse, heeft het slachtof fer voorlopig verbonden, waarna hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden is overgebracht. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven was op de plaats van het ongeval aanwezig. Personalia. De heer B. H. San ders. ambtenaar ter gemeente-secre- tar i alhier, is benoemd tot eerste air maar ter gemeente-secretarie van Wijk bij Duurstede. Jaarvergadering V.V.L.V. De R. K. Voetbalvereniging V.V.L.V. hield gisteravond in de grote zaal van het Bondsgebouw haar jaarvergadering. In zijn openingswoord gaf de voor zitter, de heer M. Lakeman, een kort overzicht over het afgelopen jaar, waarbij hij dank bracht aan al len, die als bestuurslid, lid v. d. elf talcommissie, juniorenleider of in een andere functie de vereniging hebben gediend. Hij wees daarin ver der nog eens op het verbod om uit te komen in fabriekselftallen. Hier tegen zal het bestuur in de toekomst optreden, evenals zal worden opge treden tegen leden, die zonder gel dige reden afschrijven voor een wedstrijd. Hij memoreerde verder nog het vertrek van kap. vgn Dui venvoorde en van de heer Th. de Wit. Uit het jaarverslag dat door de 2e secretaris, de heer P. Wittebrood, werd voorgelezen bleek dat het aan tal leden vrijwel stabiel is gebleven en momentel 133 bedraagt. Het aantal donateurs steeg dank zij een speciale actie met ongeveer 80 en bedraagt thans 216. Bij monde van de heer St. Mens verklaarde de kascommissie de boeken en de kas van de penningmeester in orde te hebben bevonden. Hierna kreeg de penningmeester, de heer H. Stikvoort, gelegenheid nogiets meer over de financiën in het afgelopen jaar te vertellen. De financiële positie van de vereniging is gelukkig weer wat beter te nemén. Het batig .saldo be droeg 142. Bij de bestuursverkie zing werden de heren H. Stikvoort en P. Wittebrood herkozen. In de vacature, ontstaan door het bedan ken van de heer A. van Haasteren, werd benoemd de heer J. Janssen. De nieuwe elftalcommissie werd als volgt samengesteld: C. H. v. d. Valk, J. Niersman, A. Kneijber, J. P. Uljee en Chr. v. d. Bos. De heer C. Forta- nier werd verzocht de voorbereiding op zich te nemen van de feestelijke viering van het 25-jarig bestaan in 1950. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren Louis Kneijber, L. Verstegen en S. Mens. "^aarna werd door de nieuwe gees- dijke adviseur, kap. van Oostrom, een korte toespraak gehouden, waar- '1r hij vooral de nadruk legde op de :b -lening van werkelijke sportivi- t£*«- Niet alle sportbeoefenaars zijn KOFFIEMAALTIJD Ter gele genheid van het bezoek dat het ko ninklijk paar aan Middelbeers br&cht werd een Brabantse koffiemaaltijd in de stal van een boerderij aangebo den, met bediening in Brabantse kle derdracht, alles in stijl van feesten in plattelands gemeenten in de „Meijerij". Een overzicht van de ta fel, terwijl Z.K.H. Prins Bernhard een kop koffie wordt aangeboden. sportief, aldus de nieuwe G.A., laten de V.V.L.V. ers proberen dat wel te zijn. Bij de rondvraag kwam o.a. ter sprake het verzekeren tegen de ge volgen van ongelukken bij het voet ballen. De voorz. gaf de leden in overweging gebruik te maken van de gelegenheid, welke bestaat/ om zich individueel te verzekeren. WARMOND Het komende feest. Dinsdag a.s. zullen .in deze gemeente de traditio nele kinder- en volksfeesten worden gehouden en wel in de voormiddag kinderspelen en in de namiddag volksspelen, bestaande o. m. uit ring steken met paard en tilbury, ring steken op de fiets voor dames, ter wijl om 4 uur de Ronde van Warmond zal worden verreden. Woensdag vindt om 9 uur het steeds terugkerende tobbetje steken plaats, terwijl de Korte Baandraverij voor paarden plaats vindt des mid dags om 2 uur op de grasbaan aan de Herenweg- Bij goed weer staat War mond een paar mooie feestdagen te wachten. Wachthuisjes. Zeer ten gerieve van de vele reizigers met de bus zullen, zowel ter hoogte van de R.K. Kerk, als nabij het Station moderne wachthuisjes worden geplaatst, die er ook uit aesthetisch oogpunt mo gen zijn. Hiermede wordt aan een lang gevoelde behoefte tegemoet ge komen. Brandweer. Door B. en W. is als commandant van de Vrijwillige Brandweer benoemd de heer A. Schepers, alhier, zulks ter vervan ging van de heer W. K Heijl, aan wie als zodanig eervol ontslag is ver leend. RIJNSTREEK. DISTRIBUTIENIEUWS. Met ingang van 12' Sept. a.s. zal het agentschap te Zevenhoven wor den opgeheven. Belanghebbenden dienen zich voor het afhalen en aanvragen van bescheiden te ver voegen aan het agentschap te Nieuwveen. Het agentschap zal ge opend zal geopend zijn alleen des Maandags van 9.30 tot 11.39. Vervolgens zal het agentschap te Nieuwkoop voortaan alleen open zijn op Maandag van 1 tot 3 uur n.m. De taillisten van Nieuwkoop, Noorden en Zevenhoven dienen hun beschei den in het vervolg in te leveren te Ter Aar, in café van Acker. De dag van inlevering blijft ongewijzigd. ALPHEN AAN DEN RIJN JONGEREN-VERDIEPINGSWEEK Onder leiding van de Zeereerw. Pater Noordstrand O.F.M. wordt in de St Bonifaciusparochie van 11 tot 18 September een Verdiepingsweek gehouden voor de vrouwelijke en mannelijke jeugd van 17 jaar en ou der. Onder de H.H. Missen op Zondag 11 September wordt gesproken over hel gezins In het Lof om 7 uur conferen tie voor jongens en meisjes, onder de titel „Geboetseerd onder Gods hand De overige dagen elke morgen om 6 en 7 uur H. .Mis met korte toespraak. Maandagavond om 7.30 uur conferen tie voor de meisjes, om 8.30 uur voor de jongens: ..Versierd met Kostbaar- irden". Dinsdagavond, zelfde tijden „Lege handen",Woensdag id. „Een ruïne kan mooi zijn". Donderdag id. „Door mijn schuld", Vrijdagavond om 7 uur gezamenlijke conferentie: „Ons Voedsel", Zaterdagavond id. „Het portret van moeder". Zondag 18 Sep tember als gewoon H. Missen. Tevens Veertigurengebed. Des avonds plech tig Lof met slotconferentie: „Gods Vaderhand vasthouden". Biechtge legenheid bij de Pater: onder de H.H. Missen van 6 en 7 uur, Vrijdag- en Zaterdagavond van 4 tot 6.3Ö uur en van 8 tot 9 uur. Verzocht wordt voor de oefeningen zangbundel mee tc orengen. Tot slot van deze verdie pingsweek is Zondagavond 18 Sept. na het Lof, een feestavond in de St. Josephzaal, van de N.K.J.B. en de J. G., tevens opening van het winter- programma. Aller medewerking en deelname is voor het welslagen van het geheel dringende eis. Bridge Club. De Alphense Brid ge Club heeft met èen openingsdive het bridgeseizoen 19491950 geopend. Er bestond voor deze drive grote be langstelling en het ziet er naar uit, dat de bridgeclub weer een druk sei zoen wacht. De uitslag ziet er als volgt uit: Groep Rood N.Z.: 1. MeirikWin kel, 2. Mevr. Falkenav. d. Linden. O.W.: 1. Echtpaar Zwart, 2. Echtpaar Hooijer. Groep Zwart N.Z.: 1. Winkel Jr.Rozenstraten, 2. Echtpaar Krom hout. O.W.: 1. Arlmanvan Heijnin- gen, 2. BroekmanOttens. Groep Groen N.Z.: 1. KorenOskam, 2. BahlmannJansen. O.W.: 1. Mevr. StarrenburgA. Kromhout, 2. Cars- j ens—van Ootf. BODEGRAVEN GEMEENTERAAD. Dinsdagavond kwam de raad in nieuwe samenstelling bijeen. De leden werden geïnstalleerd. Hierna hield de burgemeester een kort toespraakje, waarin hij de leden van de nieuwe raad hun verantwoor delijke taak voorhield en heh op riep tot eendracht en samenwer king, waar dit geboden is. Het eerste belangrijke punt: de wet houdersverkiezing, sloot voor pers en publiek de vergadering. Na een uur geheime zitting gaf de stemming het volgende resultaat: uitgebracht op de heer C. Batelaan 11 st., op de heer W. Boer 7 st. Deze beide heren nemen hun benoeming aan onder dankzegging aan degenen door wie ze gekozen waren, en met de restric tie, dat als het werk hun te zwaar wordt, zij zullen heengaan. Voor de verkiezing van leden der diverse commissies wordt weer over gegaan tot geheime zitting, die zeer lang duurt. Na de heropening van de openbare vergadering worden de commissieleden vlot gekozen. Het laatste agendapunt betrof een verzoek van de Ned. Ver. tot bescher ming van dieren om het lidmaatschap der gemeente. Hierover werd afwij zend beschikt. De voorzitter sloot de vergadering, nadat eerst nog de heer Veldhuizen verzocht had om een andere instruc tie voor de woningadviescommissie. (Wij kunnen een beraadslaging over verkiezing van wethouders en leden van commissies in zitting met gesloten deuren niet bewonderen. Red. L. Crt.). Uno-protest. Wij herinneren de parochianen aan de handtekening actie van pater de Greeve. A.s. Zon dag zal na en tussen de H.H. Missen gelegenheid zijn om handtekeningen te plaatsen in het parochiehuis. Ook voor niet-katholieken bestaat de mo gelijkheid tot ondertekening. Dins dagmorgen is er ook gelegenheid ih de zaal van Overkamp. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD De raad kwam Dinsdagavond te half negen in openbare vergadering bijeen. De voorzitter opent de verga dering met gebed, waarna de nieuw benoemde leden van de raad in han den van de voorzitter de eed afleggen. Deze felicitert de nieuwe raadsleden en hoopt dat zij in de komende vier jaren trouw de belangen der gemeen te zullen behartigen. Overgegaan wordt dan tot de be noeming van een wethouder. In de vacature Th. M. Obdeijn (R.K.) wor den 6 stemmen uitgebracht op de heer Obdeijn en 1 stem op de heer Buiks, zodat de heer Obdeijn herkozen is. Vervolgens wordt overgegaan tot de benoeming van een wethouder in de vacature van G. A. Tasseron (C.H.) Op de heer Tasseron worden uitge bracht 6 stemmen en op de heer W. Vonk 1 stem. De heer Tasseron neemt zijn benoeming weder aan. Het doet spr. buitengewoon veel genoegen dat de R.K. raadsleden, die daartoe de macht hadden, niet van een oude tra ditie zijn afgeweken, maar als tweede wethouder toch een protestant heb ben benoemd. De voorzitter is dank baar dat er geen wijziging komt in het College van Burgemeester en Weth. De samenwerking met de heren Obdeijn en Tasseron is altijd uitste kend geweest. Mijn verantwoording is thans nog groter geworden. We heb ben een R.K. meerderheid in de raad en een prot. meerderheid in het Col lege van B. en W. Met R.K. meerder heid in de raad zal het college van B. en W. ernstig rekening hebben te houden. De raad besluit zich garant te stel len voor een bedrag van f 200, in«ver band met de tentoonstelling de Veen- streek te Roelofarendsveen. Verder wordt besloten een bedrag van f 25 beschikbaar te stellen voor een me daille voor deze tentonstelling. Be sloten wordt nog tot wijziging van de gemeenterekeningen dienst 1946 en 1947 in verband mdt enkele op merkingen van Ged. Staten. „ZOMERZORG" VERDWIJNT. „ZOMERZORG,, HERRIJST! Binnen niet lange tijd zal het oude café-restaurant „Zomerzorg" wij wezen er reeds eerder op moeten verdwijnen, ten offer gevallen aan de nieuwe stationsplannen en al wat er in de omgeving daarvan mede samenhangt. Wanneer zulks zal ge schieden, valt nog niet precies te zeggen. Dat weet eigenlijk nog nie mand. Hoe het echter ook zij, als het oude „Zomerzorg" zal zijn verdwe nen, zal een nieuw „Zomerzorg" herrijzen en wel in pand Stations weg 35, vroeger hotel „du Commer ce" en enige tijd na de bevrijding aangekocht door het Sanitair instal latie-bureau Kager. Het pand is thans evenwel aan de heer Kanis, directeur van „Zomerzorg" verkocht. De restauratie zal echter wel eni ge maanden in beslag nemen. Het nieuwe „Zomerzorg" zal be neden het café-restaurant bevatten. Op de eerste verdieping komen za len voor vergaderingen en partijen, op de tweede verdieping de biljart zaal. „Zomerzorg" zal dus, zij het in an dere gedaante, voor Leiden behou den blijven. DERTIGJARIG JUBILEUM HOOFDAFENT M. E. FRANK. De populaire voorzitter van de Leidse Politie Sportvereniging, hoofdagtnt M. E. Frank, de man, die indertijd het iniiatief nam tot het Ze'venlanden-voetbaltournooi van de Pclitie-sportbonden, heeft gisteren onder zeer grote belangstelling zijn 30-jarig jubileum bij de politie her dacht. Nadat de jubilaris, wiens zilveren jubileum indertijd om'begrijpelijke redenen niet kon worden herdacht, in de morgenuren in zijn woning aan de Kapteijnstraat reeds de hoofdin specteur van Politie, de heer D. W. v. d. Wal, die tevens de gelukwensen overbracht van de Commissaris van Politie, de heer R. J. Meyer, die uit- stedig was, had ontvangen, volgde in de middaguren een grote stroom van receptiegangers, w.o. wij o.a. opmerk ten de burgemeester, jhr. mr, F. H. van Kinschot en diens echtgenote, het Collegium van het L.S.C., de heer J. C. F. Coers, ambtenaar voor de lichamelijke opvoeding namens de Leidse Sportcommissie, kolonel Weekenstrooi van de sanitaire dienst der Rijkspolitie, voorzitter en secre taris van de B.V. „De Professoren- wijk", mej. mr. M. J. Zeelenberg, in- spectrice van Politie en voorts tal van collega's en vele vrienden. Ver der verscheen op deze receptie het bestuur van de L.P.S.V., waarvan de secretaris, inspecteur D. J. Verzijden, in een hartelijk speechje de heer r rank hulde bracht vor al hetgeen hij in het belang van de sport heeft gedaan. Uiteraard herinnerde de heer Verbijden uitvoerig aan het zd zeer geslaagde Zevenlanden-tournooi, waarvan de jubilaris „de motor" is geweest. Als blijvend aandenken aan deze dag bood spreker hem namens de L.P.S.V. een prachtige huiskamer lamp aan. Ook het Leids Politie Muziekgezel schap, waarvan de jubilaris een ac tief lid is, wenste in deze algemene huldebetuiging niet achter te blij ven. Het deed het echter op zijn ma nier: een serenade aan de jubilaris! Na afloop was het voorzitter Dragt, die in enige vriendelijke woorden, waarin hij de voortreffelijke korps geest nog eens onderstreepte, de heer Frank dankte voor al hetgeen hij ook voor de muziek doet. Ook hij bood een geschenk aan. Vanzelfsprekend had de heer Frank voor ieder een hartelijk dankwoord. Veel heb ik, aldus spreker, aan de weg getimmerd, doch het was altijd Drettig. Ook wist ik, dat ik veel vrien den had, maar dat het er zovele zou den zijn, had ik niet kunnen vermoe den. Ik ben er klein onder. En nu ga ik dan straks (Februari a.s.) o^ eigen verzoek de dienst verlaten. Goede herinneringen zal ik steeds aan^het Leidse korps blijven bewaren; ik was er met veel enthousiasme werkzaam! Het waren eenvoudige woorden, doch zij kwamen rechtstreeks uit het hartEen waardig representant en een geziene figuur uit het Leids- Politiekorps vierde gisteren zijn ju bileum en men heeft hem riet vergeten! HET BAKKERSBEDRIJF EN DE C RED IETVERLENING. Naar aanleiding van het perscom muniqué op 9 Augustus, jl. kan me degedeeld worden, dat volledige overeenstemming is bereikt, i.z. de voorstellen die de commissie gedaan heeft, om het op crediet leveren te beperken. Het aantal deelnemers is van dien aard, dat gebleken is, dat de behoef te aan dit incassobureau algemeen wordt gevoeld. Besloten is, dat de werkregeling met ingang van 19 September in werking treedt. Verder zijn de maatregelen be sproken, die noodzakelijk zullen zijn, betreffende de controle, ook daarover werd volledig overeen stemming bereikt. „DIE CSARDASFÜRSTIN". De Hoofdstad Operette zal op Dins dag 13 Sept. a.s. in de Schouwburg een voorstelling geven van Kalman's bekende operette „Die Csardasfür- stin". Het gezelschap speelt de operette thans in de oorspronkelijke taal, waardoor de Weense charme ten volle tot haar recht komt. Temeer, omdat de keur van het gezelschap bestaat uit reeds van de vroegere Fritz Hirsch-voorstellingen bekende rasechte Weense kunstenaars. Kath. Korfbalver. Op Dinsdag 13 Sept. zal 's avonds om acht uur op de Zoeterwoudse Singel 33 de op richtingsvergadering worden gehou den van een kath. Korfbalvereniging in Leiden. Alle belangstellenden zijn welkom. Inlichtingen aan het secr.: Oosterkerkstraat 11, Leiden. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Trianon: „De grote race", alle leeft. Rex: „Kus des doods", volw. Casino: „Die dwaze mr. Jones", al le leeftijden. Lido: „Een vrouw werd verkocht" 14 jaar. Luxor: „De laatste étappe", 18 jaar* BRIDGECLUB VOOR R K. „O.-O." Gisterenavond werd het seizoen geopend met een vergadering, welke goed bezocht was. Na opening door de voorzitter, waarbij deze een korte terugblik wierp op het afgelopen seizoen, werd de agenda behandeld. O.a. werd besloten de Woensdag avond als club-avond te handhaven, terwijl voor de cursusavond voorlo pig de Vrijdagavond werd bestemd. Hét aftredende bestuurslid werd bij acclamatie herkozen. Nadat de technische leider het speelplan \^or het a.s. seizoen had toegelicht werd de vergadering ge sloten en kwamen voor de eerste maal in het nieuwe seizoen de kaar ten op tafel. De volgende week Woensdag avond is er een propaganda-drive, waarop alle R.K. Bridgers welke met „O-O." kennis willen maken, wel kom zijn. Aanvang 8 uur in Royal, Douzastraat. LEIDSE BRIDGECLUB D. S. S. In de in „Amicitia" gehouden le denvergadering /van „D. D. S." werd het huidige bestuur in zijn geheel herkozen. In de wedstrijdcommissie werden benoemd de heren W. van Heusden, C. Kuilman, B. J. Staal en A. Verboog. De commissie voor da- mesbridge, Eichhorn en Van Heus den, benevens de heer W. J. van Berge Henegouwen. De competities zullen op Vrijdag, 16 September een aanvang nemen. Evenals verleden jaar zullen oqk nu weer de viertal len- en de parencompetities door elkaar worden gespeeld, d.w.z.: twee maal viertallen, gevolgd door een avond voor de paren-competitie. D. D. S. zal niet weer inschrijven voor de Waddingtonbeker. Op het pro gramma staan verder: deelneming aan de competitie om de Districtbe ker, thuiswedstrijden tegen A. B. C. (Arnhem) en V. O. G-, Leiden, en een uitwedtsrijd naar Hilversum. Op Zondag, 16 October, zal er drive worden gehouden voor leden en ge nodigden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes, z. van J. van Itersan en A. J. Vermeer; Thijmen, z. van J. Gijsman en A. Blom; Hen- drika Johanna, d. van J. Betgen en H. Rijsbergen; Gerrit, z. van C- van Spengen en H. van Dijk; Maarten, z. van M. Noort en M. Verdo es. Gehuwd: W- Hamerling jm en N. van Laar jd; F. Boontjes jm en S. Springer wed.; N. Blansjaar jm en J. C. Noest jd; A. J. Hendriksen jm en S. Mekel jd; J- P. Heuzen jm en C. van Kapel jd; G. Los jm en A. M. Nievaart jd; I. Langezaal jm en W M Stouten jd; J Kagenaar gesch. en I. Langerak jd; H. J. Veldkamj jm en M. P. Lepelaar jd; G. W. van He- mert jm en P. J. J. Grondel jd; W. van Wageningen jm en A. van Leeu wen jd; E. Utrecht jm en F. E. Vis- scher jd. Overleden: M. H. S. Graus huisvr. van W- G. Ziegelaar 39 jaar; P. Hen- sen wed. van O. Cornet 74 jaar; A. J. J. M. Bontje zn 5 dagen. SCHEEPSBERICHTEN ALCIONUS, 7 Sept. van Batavia naar Soerabaya; ALETTA, 7 Sept. van Pladjoe naar Singapore; ARENDSKERK, 7 Sept. van Cochin; BLIJDENDIJK, 7 Sept. dwars Start point; CORILLA, 7 Sept. van Liver pool naar Curasao; ERINNA, 7 Sept. te Pladjoe: JAARSTROOM, 7 SepL van Grandbassa; MARIEKERK, Sept. van Manilla naar Hongkong; MUIDERKERK, 7 Sept. van Lgos naar Takoradi; NIGERSTROOM, 7 Sept. van Port Harcourt naar Port Gentil; ORANJEFONTEIN, 7 Sept. te Zanzibar; POLYDORUS, 8 Sept. te Suez; RAKI, 8 Sept. te Soerabaja; RIDDERKERK, 7 Sept. te Marseille; RIOUW, 8 Sept. van Karachi te Bah rein; ROEPAT, 7 Sept. van Djaddan; RUYS, 8 Sept. te Mauritius; SALA- WATI, pass. 7 Sept. Pantellaria; SA- ROENA, 7 Sept. van Miri naar Plad joe; SLAMAT, 7 Sept. te Port Said; SUMATRA, 7 Sept. 200 mijl West van Ceylon; SUNETTA, 7 Sept. op Moe- sirivier; TALISSE, pass. 7 Sept. Landsend; THEMISTO, 7 Sept. van Lulea naar Bremen; UTRECHT, 7 Sept. van Bandarsharbour naar Bushire; VEENDAM, 7 Sept. van Ha vanna naar Nassau (Bahamas); WIL LEM RUYS, 8 Sept. te Port Said; FRIESLAND, 12 Sept. te Belawan verwacht; INDRAPOERA, 8 Sept. te Colombo verwacht; MARKEN, 7 Sept. 18 uur Landsend 9 Sept. 13 uur te Rotterdam verwacht; WATER MAN, pass. 7 Sept. 19 uur Ouessant, 9 Sept. 5 uur aan de Hoek van Hol land verwacht; WELTEVREDEN, 6 Sept. te Singapore; AMSTELDIJK. pass. 8 Sept. OUESSANT; DELTDIJK 8 Sept. n.m. van Vancouver te Rotter dam verwacht; LEERDAM, 7 Sept. te Norfolk; NIEUW AMSTERDAM, 7 Sept. 4 uur van New York naar Southampton, Havre en Rotterdam. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 8 Sept. Kaas. Aange voerd werden 230 partijen, le kwali teit 1.82—1.88, 2e kal. 1-76—1.80, zware tot 1.93, Extra zwaar tot 2.02 per kg Handel matig. GOUDA, 8 Sept. Kaas. Aanvoer 237 partijen. Prijzen: le kwal. 1.81— 1.85. 2e kwal. 1.75—1.80. extra kwal. 1.861-95, extra zware ƒ2.03. Afwijkende kwal. naar waarde. Han del matig. LAATSTE BERICHTEN MET VIJF GULDEN DOOR TIEN LANDEN. „We stonden nog geen twee uur geleden te liften bij Le Bourget om per auto naar Nederland terug te gaan en nu staan wij nota bene al op Schiphol". Dat was de uitroep van de twee- Nederlandse studenten Jan Weersnij en Bert de Ruiter, nadat ze uit de K.L.M.Convair uit Parijs gestapt wa ren. Ze hadden al liftend een tocht van 10 weken door 10 Europese lan- uen, met allerlei voertuigen, gt- maakt. Zij waren in België, in Luxer i burg en in Zwitserland".- De vijf gul den waarmee zij ieder vertrokken waren, waren toen op. Ergens in de Alpen hebben zij daarna als buitenlandse wegarbei- ders hard gewerkt met pneumatische boren. Zij maakten 150 uren, ver dienden eer. goed loon en trekken er daaina opnieuw op uit. Met gewonde handen maar met op gewekt gemoed en een portemon- naie vol nieuwe mogelijkheden zet ten zij de reis voort. Eerst echter viei dagen na oponthoudt in Neder land vanwege visa die nodig waren voor Duitslan 1. De overschrijding van de Neder! unos-Duitse grens heeft 13 uur geduurd 13 uur wachten op een lift, maar de derde prijswinnaar van de tulpen» allye bracht hun red ding en suisde met hen door Duits land. Via Denemarken en Zweden, waar zij als bordewasser voor iedere 10 uur werken 3 maal mochten eten, arriveerden zij in Finland (pasage per boot kosteloos), de reis van Fin land naar Londen per boot was even eens fortuinlijk. In Londen werden zij onder grote koppen in de bladen vermeld en de B.B.C. legde beslag op hen voor een interview. Trou wens dit was al eerder door de Fin se radio gebeurd. Hun avonturen in Parijs waren van dien aard. dat zij een Parijs blad de „Paris Presse" ,van een primeur kon den voorzien. Voor deze dienst volg de thans de beloning. Gistermorgen stonden beide studenten te liften in de buurt van het vliegveld Le Bour get". Na een kwartier stopte op hun gebaar een zwarte wagen, de bestuur der sewaenen en en en en der was een redacteur van hetzelf de dagblad. Op zijn vraag „waar heen" luidde het antwoord, ,naar huis, naar Holland". Hij had niet de moed de beide jongelieden naar Hol land terug te brengen, maar wel wist hij zijn directie over te halen hun een passage per K.L.M. naar Am sterdam te schenken. Dit was binnen een uur „voor de Bakker" en weer een uur later stonden de 21-yrigo Jan Weersma en de 23-jarige Bert de Ruiter op Schiphol. „Wij hebben voornamelijk gelift in personenauto's; veelal waren het' zakenlieden die ons vervoerden en ons vaak ook nog gastvrijheid, soms voor enkele dagen in hun gezin aan boden", vertelden zij bij hun aan komst. „Het viel ons altijd op hoe verrast onze welwillende chauffeurs woien. als wij hen vertelden, dat wij Nederlanders waren. Wij hebben overal geslapen, in boerenschuren, bij studenten, af en toe in een hotel of een schitterende villa met logeerkamer annex bad kamer". Tenslotte werden zij in de gelegen heid gesteld om ook het traject Schip holDen Haag kosteloos af te leg gen, n.l. per K.L.M.-bus. POST VOOR TERUGKERENDE MILITAIREN. Post, bestemd voor de naar Ne derland terugkerende militairen aan boord van de troepenschepen „Kota Inten" en „Sibajak" welke in een der tussenhavens zal worden uitge reikt. moet uiterlijk op 15 Septem ber a.s. in Nederland worden ter post bezorgd. In het adres moet wor den vermeld „opthuisreis naar Ne derland". NOTARIS BENOEMINGEN. Bij K.B. is/ benoemd tot notaris te Rotterdam: mr. Adam Schadee, can- didaat-notaris aldaar, in de plaats van P. N. Kruijswik, die eervol werd ont- Is benoemd tot notaris te Baarn: Bernard Engelbert Koenderink, can- didaat-notaris aldaar, in de plaats van mr. dr. A. E. Schouten, die eer vol werd ontslagen. HAAGSE POLITIERECHTER Een vals handeltje. A. F. v. d. K. had in Sassenheim, Leiden, Lisse en andere plaatsen een vals han deltje gedreven. Hij wist dat de ta baksbonnen, die hij verkocht, vals waren, maar toch liet hij verschil lende winkeliers, en ook particulie- ïen er in lopen. Dat gaf verdachte thans bij de rechter toe. Hij had de bonnen van iemand gekregen, die nog steeds in het Politieblad gesignaleerd staat. Dc Officier vorderde nu zes maanden gevangenistraf met aftrek van preventief. Na het pleidooi van de raadsman, legde de rechter vier maanden op met aftrek van preven tief. Een jongen geslagen. „Hij sar de me", was het motief van J. S. te Leiden, die een 14-jarige knaap te gen de grond had geslagen en hem nog een schop toe had gegeven. „Niet ik moet hier staan, maar hij", zo was het standpunt van verdachte, waar de Officier het helemaal niet mee eens was. Om dit verdachte duidelijk te maken, luidde de eis 40 boete of 20 ciagen hechtenis en voorwaardelijk een maand ge vangenisstraf. De verdachte vond dat helemaal niet juist, doch de rechter v/el en die veroordeelde conform de eis. Hoe gaat die zwarte vlek weer weg? Wanneer u loopt en rijdt met overleg!

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3