Duitsland weer lid van de Fina r- DINSDAG 6 SEPTEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 MEER HOUT BU WONINGBOUW Nadat begin Juli de distributie voorschriften betreffende bouwhout waren ingetrokken bleef nog de be paling van kracht, dat per woning maximaal 10 M3. hout mocht wor den verbruikt. Thans is ook deze laatste houtbeperkende maatregel bij woningbouw ingetrokken. LAAIENDE BOSBRAND IN DRIEBERGEN MET VEREENDE KRACE^TEN BEDWONGEN. Roetzwarte rookwolken stegen gis termiddag op boven de bossen van het landgoed „Bornia", dat aan de rijksweg 12 nabij station Driebergen ligt. Jlen vonk van een locomotief moet de kurkdroge heide langs de spoorberm aan de lijn Utecht/Arn hem hebben aangestoken en in nau welijks tien minuten tijds brandde een brede strook bos langs die berm als een fakkel. De felle wind blies het vuur aan, dat zich in Noordelijke richting een weg baande- Al spoedig onderschepten de op stijgende rookzuilen het zonlicht, zo dat het zelfs tot in het dorpje Auster- litz midden op de dag schemerdon ker werd. De vrijwillige brandweer van Driebergen deed haar best, maar kon alleen niet veel. uitrichten. Ook de bosbrandweren uit de omgeving en de brandweer uit Zeist, alsmede groepjes militairen boden de helpen de hand. Na ruim twee uur zwoegen, waarbij de blussers elkaar moesten aflossen, kon men zeggen, dat het gevaar voor uitbreiding bezworen was. Gelukkig had het vuur de hui zen onaangetast gelaten, die vooraan in het bos stonden, hetgeen ook te dan1 en was aan het tijd'g ingrijpen van de blussers. Hoewel het vuur gestuit was bleek de schade tegen de avond nog moei lijk vast te stellen. Later in de avond vernamen wij, dat ongeveer 6 H.A- bos in vlammen opging. BOS- EN HEIDEBRANDEN OP DE VELUWE. Twee bos- en heidebranden van aanzienlijke omvang zijn gistermid dag om half vier uitgebroken tussen Oldebroek en Nunspeet nabij de spoorlijn AmersfoortZwolle. - Alle afdelingen van de bos- ett hutèbrandweren uit de verre omtrek zijn uitgerukt om het vuur te be strijden. Ook militairen uit de leger plaats Oldebroek nemen aan de blus- singswedkzaamheden deel- Nabij het tweede militaire militaire voertuigen kamp te Stroe is eveneens de heide in brand geraakt. Bosbrandweer en militairen bestrijden hier gezamenlijk het vuur. In de omgeving van Koot wijk kon hedenmiddag na een uur ingespannen blussingswerk een hei debrand worden bedwongen. In ver band met de zeer hoge temperatuur en de grote droogte doet de com- madant van de bosbrandweren een uiterst dringend beroep aan allen, die bos en heide bezoeken om het ge bruik van vuur achterwege te laten. Met inspanning van alle krachten is het gisteravond om ca 6 uur ge lukt de beide bosbranden tussen Ol debroek en Nunspeet tot staan te brengen. Toen waren circa 11 ha bos, meest 60-jarige dennen, in wel ker kronen het vuur gretig een prooi had gevonden, in vlammen opgegaan. Nog tot laat in de avond zijn de brandweren bezig geweest met het nablussen van het smeulende humus. Ruim de helft van de verbrande percelen behoort aan de gemeente Ermelo. Het overige is particulier bezit. Te Stroe was men de heidebrand spoedig meester en slechts een vrij gering oppervlak aan heide gmg verloren. BOERDERIJEN UITGEBRAND. Te Oosterhout in de gemeente Aal- berg ontstond gistermiddag door on bekende oorzaak brand in 'n schuur bij de boerderij „Rust en Vrede", eigendom van en bewoond door J. Breunisse. De vlammen sloegen over en spoedig daarop stond de gehele boerderij in volle vlam. De brandwe ren van Valburg en Nijmegen waren snel aanwezig, doch door de verre afstand duurde het geruime tijd eer water gegeven kon worden. Dit had tot gevolg dat ook de nabij gelegen boerderij van J. Gramser werd aan getast en eveneens geheel verloren ging. Beide panden waren met riet gedekt. De daarin terecht komende vonken werden door de stere wind aangewakkerd en waren niet te blussen. Een tussenliggende woning, bewoond door twee gezinnen, die met pannen was gedekt kon worden be houden. Van de inboedels is slechts een gedeelte gered. Vee is niet om gekomen omdat dit in de weide was. Verzekering dekt de schade. IJTET BESTUUR van de F.I.N.A. (Internationale Zwemfederatie) heeft in zijn zitting van Maandag besloten dat Duitsland met on middellijke ingang weer lid kan worden van de internationale fede ratie, met dien verstande, dat Duitsers geen bestuursfuncties kunnen bekleden, noch als officials kunnen worden gekozen voor Europese kampioenschappen of Olympische spelen. gerucht gemaakt omtrent de kwestie, dat Italië na de Olympische spelen, waarop het zevental van dat land het olympisch kampioenschap behaalde, inbreuk zou hebben gemaakt op de amateursbepalingen. Beweerd werd, dat een bedrag van 1.100.000 lire tus sen de spelers van de ploe^zou zijn verdeeld en dat zij kostbare geschen ken zouden hebben gekregen. Wij vernemen, dat deze aangelegenheid in het F.I.N.A.-bestuur ter sprake is gemaakt. Of dit bestuur een nader onderzoek zal instellen is niet be kend. Wijziging waterpolo-regels Een belangrijke beslissing werd ook genomen voor het waterpolospel. De International Waterpolo Board had voorgesteld om de regels van het spel met ingang van 1 Januari 1951 te wijzigen volgens voorstellen, inge diend door onze landgenoot Jan de Vries en de Belgische waterpolo-ex- pert Fons Delahaije. Deze voorstellen komen hierop neer, dat zij een com promis betekenen tussen de thans geldende regels en die van de Zuid Amerikaanse landen. De Board wil- $e het jaar 1950 als proefjaar be schouwd zien, zodat de Europese kampioenschappen van 1950 (Boeda pest) dan ook met de oude regels zouden «worden gespeeld. Maar het bestuur van de Fina besliste gisteren, dat de gewijzigde regels reeds van kracht worden op 1 Januari 1950 en de Europese kampioenschappen van Augustus 1950 dus met de nieuwe re gels moeten worden georganiseerd. De belangrijkste wijzigingen in vergelijking met de thans geldende regels zijn: 1. Na het fluitsignaal van de scheidsrechter mag er door de spe lers vrij gezwommen worden. 2. Bij het nemen van een straf- worpftnag de speler, die de worp ge nomen heeft, de terugspringende bal niet nog eens inschieten, maar moet hij de bal aan een andere speler-af geven. 3. De speeltijd zal 2 x 15 minuten bedragen, waarbij alleen tijd afge trokken wordt wanneer er een doel punt is gemaakt of een bal buiten het speelveld is gekomen. De rust is vastgesteld op 5 minuten. 4. Er mag worden gespeeld met een lederen of een rubberbal. 5. Bij ziektegevallen mag geen nieuwe speler tijdens de wedstrijd worden toegelaten .terwijl de tegen partij geen speler mag laten uitval len. Omtrent deze wijzigingen kan nog worden gemeld, dat besloten is, dat deze niet eerder kunnen worden ver anderd dan in het jaar 1957. Zij zul len dus 7 jaar van kracht blijven. De schoolslag - vlinderslag Het bestuur van de F.I.N.A. heeft nog geen beslissing genomen inzake de kwestie schoolslag en vlinderslag. Het gevolg is, dat de gehele aangele genheid pas behandeld zal worden op het F.I.N.A.-congres, dat ter gele genheid van de Europese kampioen schappen in Augustus 1950 te Boe dapest wordt gehouden. Van Belgische zijde is nog al wat BEURS IS RUSTIGER. De beurs is tot aanmerkelijk rusti ger verhoudingen teruggekeerd. Het wachten is nu op hetgeen de bespre kingen in Washington over de mone taire vraagstukken zullen opleveren. Op te merken valt, de mening over een komende devaluatie van het pond sterling niet meer zo stellig wordt gesproken als tot voor kort. In ieder geval vormt de devaluatie- mogelijkheid op het ogenblik ter beurze geen aanleiding meer om aandelen te kopen. Integendeel, het hoge peil dat de koersen bereikt hebben, heeft enige reactie verwekt, zodat de internationale fondsen van daag algemeen op lager niveau kwa men. IJp affaire was betrekkelijk kalm en het zag er naar uit, dat min der werd verhandeld dan jl. Vrijdag, toen nog voor 1.675.000 in aandelen werd omgezet. Dat niettemin irtet devaluatie rekening wordt gehouden bewijst de vaste stemming voor de dollarobligaties, waarvan de dollar lening Nederland vandaag een half procent, en de dollarlening Philips een heel procent opliepen. Een ander kenmerkend verschijnsel was de al gemeen iets zwakkere tendens voor de guldensobligatiën. De aandelen markt had een zeer rustig verloop zonder opmerkelijke fluctuaties en zonder enig nieuws dat voor bepaalde fondsen van belang was. WATERPOLO HET NEDERLANDS ZEVENTAL TEGEN ITALIë. Het Nederlands waterpolozevental dat hedenavond tegen Italië uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Rohner (Robben); achter: Stam (HZ en PC), Bijlsma (Haar lem) en Braasem (Zian); voor: Smol (Zian), van Feggelen (Meeu wen) en Cabout (Goudse Zwem- club). Gisteravond werden de scheids rechters aangewezen voor de wed strijden van het Europees water- polotournooi. NederlandItalië zal geleid worden door de Zweed Sam Zuckermann, de wedstrijd Neder landBelgië eveneens, Nederland Frankrijk door de Belg Alfons De lahaije, NederlandHongarije door de Italiaan Maletti en Nederland Zweden door de Hongaar Raiki. Onze landgenoot Verhoeffe krijgt de volgende ontmoetingen te leiden: HongarijeItalië, ItaliëZweden en Fr ankr ij kHongar ij e. ZWEMMEN. DE KANAALZWEMMERIJ. Vier uur en twintig minuten nadat hij zich bij Kaap Gris Nez te water had begeven, heeft de Cubaan Cor- tinas zijn derde poging van dit sei zoen opgegeven. Hij had slechts 8 ki lometer afgelegd, toen een hevige aanval van kramp hem noodzaakte de volgboot op te zoeken. VOLLEYBAL WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE PRAAG Zuid-Slavië uitgesloten Zuid-Slavië heeft 'bij de Interna tionale Volleybal Federatie, waarvan het secretariaat te Parijs gevestigd is, geprotesteerd tegen zijn uitslui ting door de Tsjechische regering van de wereldkampioenschappen volleybal, die van 10 tot 18 Septem ber in Praag gehouden worden. De Zuidslaven hebben de internationa le federatie, waarvan verscnillende landen in West Europa en ook de Ver. Staten lid zijn, verzocht de kam pioenschappen uit te stellen en ze te doen houden in een ander land, dat geen onderscheid maakt tussen de leden. Volgens de Zuidslavische lezing heeft de Tsjechische regering nadat de Zuidslaven eerst waren uitgeno digd, hun plotseling zonder opgaaf van redenen visa geweigerd. De secretaris-generaal van de Zuidslavische bond van lichamelijke opvoeding, de heer Miroslaf Kreja- cic, noemde de houding van de Tsjechen een duidelijk geval van discriminatie en een poging om de Zuidslaven te isoleren. In het afge lopen jaar, zeide hij verder had Zuid- slavië reeds gelijke ondervindingen opgedaan in andere takken van sport met Rusland en andere bij de Komin- form aangesloten landen. Volgens Krejacic was het ware doel van de Tsjechische regering te verhinderen dat de Tsjechische athleten in con tact kwamen met de Zuidslaven, die hun de waarheid omtrent hun land zouden kunnen vertellen. De Tsjechische lezing Als organisatoren van de wereld kampioenschappen hebben de Tsje chen de Zuidslavische inschrijving aanvaard, maar men verwachtte moeilijkheden voor het geval de Zuidslaven hier inderdaad zouden ar riveren, meer speciaal in verband met het feit, dat Sowjet-Rusland eveneens met een ploeg had inge schreven. Men stelt zich hier op het standpunt, dat de organisatoren Zuidslavië weliswaar op de lijst var Ontevredenheid bij de leraren Het Genootschap van Leraren aan Nederlandse Gymnasia, dat op de Drakenburgh in Baarn een algeme ne vergadering hield, heeft een mo tie aangenomen, waarin „met ont steltenis" werd kennis genomen van het voornemen der regering, om aan de leraren bij het V.H. en M.O. een salaris toe te kennen, dat aanzienlijk ligt beneden dat van de overeenkom stige leraren bij het middelbaar nij verheidsonderwijs. Het Genootschap spreekt als zijn stellige overtuiging uit dat er geen enkele reden is voor „deze grievende achterstelling" van het gymnasiaal en middelbaar onder wijs bij het technisch onderwijs, en verwacht, dat in dit opzicht snel recht worden gedaan aan het V.H. en M.O. In een tweede motie spreekt het Genootschap als zijn overtuiging uit, dat personen, die door hun houding in de bezettingstijd hebben bewezen ongeschikt te zijn voor het ambt van leraar, niet bij het onderwijs herplaatst mogen worden, ten zij een daarvoor in te stellen commissie goe de gronden aanwezig acht om een andere beslissing te nemen. Een der belangrijkste vragen, die deze algemene- vergagdering te be handelen kreeg, was, of de gymna sium- en lyceumleraren op voorstel van de docenten aan de beide stede lijke gymnasia en het meisjeslyceum te Amsterdam zouden besluiten tot non-coöperatie met de regering ten einde daarmee de ontevredenheid in hun kringen te demonstreren over hetgeen ter vergadering werd ge noemd het „gesol met hun materiële belangen". Het bestuur van het Ge nootschap had de Amsterdamse voor stellen voorzien van een afwijzend prae-advies. Met grote meerderheid werden de voorstellen van Amster dam aangewezen. AANTAL ONKERKELIJKEN IN AMSTERDAM GESTEGEN TOT 45%. Volgens de volkstelling van 31 Mei 1947 komen personen zonder kerk genootschap het meeste voor in Noord-Holland (34%) en voorts in Groningen (27%), Friesland (23%) en Zuid-Holland (21%), Gelderland en Zeeland, elk met 7% .tonen in dit opzicht de laagste cijfers. Wat de vier grote gemeenten be treft: in Amsterdam behoort thans 45% der bevolking niet meer tot een kerkgenootschap. In 1930 was dit percentage 34.8. Voor Rotterdam, Den Haag en Utrecht zijn de percen tages nu resp. 31.3, 27.4 en 17.7. In 1930 waren deze cijfers resp. 22.1, 23.3 en 16.4. Het rijksgemiddelde was .gelijk we reeds meldden, in 1930 14.4% en thans 17.04%. Het komt er voor de vier grote steden op neer, dat te Amsterdam 363.291 personen met de kerk gebroken hebben ,in Rotter dam 202.506, in 's-Gravenhage 146.179 en in Utrecht 32.745. Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I, 301,5 M. 7-00 nieuws, 7.15 ochtendgymnas tiek, 8.00 nieuws en weerberichten, 8,15' gewijde muziek, 9.00 voor de zieken, 11.00 zang en piano, 12.30 me dedelingen, 12.33 populaire muziek, 13.00 nieuws, 13.15 promenade-orkest en solist, 14.20 sextet. 15.00 kamer kwartet, 15-30 concertgebouworkest, 16.15 voor de jeugd, 18.00 koorzang, 18.30 uur voor de strijdkrachten, 19 uur nieuws, 19.15 vocaal kwartet. 19.30 actualiteiten, 19.55 „een goed woord voor een goede zaak" causerie; 20.00 nieuws. 20.05 proloog. 20.15 ra- dio-philharmonisch orkest. 21.20 cau serie over plaatsnamen, 21.40 orgel spel, 22.15 pianoconcert, 23.00 nieuws 23.15 zang en piano, 23.4524.00 gra- mofoonmuziek. HILVERSUM H 416 M- 7.00 nieuws, 8.00 nieuws en weer berichten. 8.50 voor de vrouw, 9.30 waterstanden, 10.00 „kinderen", cau serie, 10.20 kookpraatje. 10.35 voor de vrouw. 12-00 orgelspel, 12.30 me dedelingen, 12.33 voor het platteland, 12 38 hawaianmuziek. 13.00 nieuws, 13.15 kalender, 13.20 kwartet, 13.45 gesproken portretten, 15.00 voor de zieken, 15.30 kinderkoor, 16.55 „zo de ouden zongen, piepen de jongen" 17.15 sextet, 17.45 rijk over zee, 18.00 nieuws. 18.20 gram„ 18.30 radio volks universiteit, 19.00 causerie, 19.15 In donesisch nieuws. 20-00 nieuws. 20.05 actualiteiten, 20.20 omroeporkest, 21.25 „idylle", hoorspel, 22.25 kwar tet met zang, 22.45 causerie over het bouwen van fabrieksschoorstenen, 23,00 nieuws, 23.15 reportage. DOOR P. G. WODEHOUSE Vertaald door Jean H. P. Jacobs knap gedaan, mij voor te (liegen, dat je me zou ontvoeren, hè! Dus je bent ten slotte toch nog Jimmy Crocker? Waarom heb je dan al dat geklets op touw gezet over ontvoeren en delen van de winst? Ik vind je een verve lende kerel, nou weet je het." Het gezicht verdween en Jimmy hoorde zware stappen, gevolgd door het dichtslaan van een deur. Toen daalde er weer rust in de bibliotheek. Jimmy ging weer in de lievelings- stoel van meneer Pett zitten. De vlugge opeenvolging van de laatste gebeurtenissen was hem een beetje machtig geworden en hij wilde de za ken eens kalm overdenken, om uit te maken, wat er nu eigenlijk gebeurd was. Het enige, dat hij heel duidelijk voor zich zag, was het feit, dat hij iedere kans om Ogden te kunnen ont voeren kwijt was. Alles was prach tig gelopen tot een minuut geleden; nu de jongen zijn ware identiteit had ontdekt, kon Jimmy natuurlijk aan geen ontvoeren meer denken. Hij vond het niet prettig, dat het zo ge gaan was. Maar plotseling viel hem een ander plan in. Daar zou zijn va der bij nodig zijn. En toen hij aan die dacht, besefte hij pas, hoe vlug het leven toch zijn loop nam, zó vlug zelfs1, dat hij nog niet eens voldoende aandacht had geschonken, aan wat tot nü toe nog altijd een groot myste rie voor hem was. Hij had het te druk gehad met andere dingen, om zich af te vragen, wat zijn vader in dit huis was komen doen. Jimmy vond de beste methode om daar achter te komen: eens met zijn vader te praten. Natuurlijk kon hij hem niet gaan opzoeken in het be diendenkwartier. Maar misschien zou het geluk met hem zijn, als hij belde. Wellicht kwam er dan wel een ander lid van de bediendenstaf, maar men kon altijd proberen. Dus belde hij. Een paar ogenblikken later ging de deur open. Jimmy keek op. Het was zijn vader niet. Het was een angstwekkend uitziend vrouwpersoon van niet vast te stellen leeftijd, aan gekleed als een kamermeisje, die hem naar hij met een niet heel zuiver geweten meende, vol min achting en wantrouwen aankeek. Zij perste haar lippen filink opeen en van onder zware wenkbrauwen zag Jimmy ronde ogen flikkeren. Jimmy had zelden in zijn leven een vrouw gezien, die hem zo op het eerste ge zicht tegenstond. „Beldu-m'nr?" Jimmy knipte met zijn ogen en wilde haast bukken. De woorden wa ren op hem afgekomen als een ko gel. „O, ha, jawel." „Wa-verlangtu, m'nr?" Met inspanning wist Jimmy zijn verstoord evenwicht weer te herstel len. „O, ha; jawel. Zou u Skinner, de butler ,eens bij me willen sturen?" „Jawel, m'nr." De verschijning verdween weer. Jimmy haalde zijn zakdoek te voor schijn en veegde zijn voorhoofd af. Hij voelde zich zwak en schuldig. Hij had een gevoel alsof hij zojuist van de zwaarste misdaden beschuldigd was geworden, en dat hij van al het ten laste gelegde niets had kunnen ontkennen. Zo groot was de magische kracht van juffrouw Trimble's ogen tenminste van het linker, dat di rect ergens naar keek. Toen ging de deur open en kwam meneer Crocker, zachtmoedig glim lachend binnen. NEGENTIENDE HOOFDSTUK. „Wel, Skinner, beste kerel", zei Jimmy, „hoe gaat het ermee?" Me neer Crocker keek behoedzaam om zich heen. Toen viel zijn zachtmoe dig uiterlijk weg en hij sprong uit bundig naar voren. „Jimmy!" riep hij uit, terwijl hij de hand van zijn zoon greep en hevig drukte en schudde. „Zeg eris, het is allemachtig aardig, je weer te zien, Jimmy!" Jimmy hield zich gereserveerd. „Skinner, mijn goede dienstknecht, je vergeet jezelven op bevreemdende wijze! Zo zal je het niet lang maken, als je zo met de gasten omspringt!" Toen gaf hij zijn vader,een slag op de rug. „Paps, dat is groots! Hoe ter we reld bent u hier gekomen? ^Vat moe' dat? Waarom dat gebutler? Wanneer bent u overgekomen? Vertel me al les!" Meneer Crocker hees zich zelf op de schrijftafel en zat daar, stralend, terwijl zijn benen bengelden. „Het kwam allemaal van jou brief, Jimmy. Zeg eris, Jim, het was hele maal niet nodig geweest, dat je dat deed voor mij." „Nu, ik geloof, dat het voor u gemakkelijker zou gaan, gauw rid der te worden, als ik niet in de buurt NEDERLANDS SNELHEIDS RECORD THANS VASTGESTELD. Naar de Koninklijke Ned. Vereni ging voor Luchtvaart mededeelt, is thans uit de metingen van het Na tionaal Luchtvaart Laboratorium ge bleken, dat majoor-vlieger J. L. Flintermah tijdens zijn snelheids- vlucht boven Ameland op 27 Augus tus j.l. een gemiddelde snelheid van 953 km per uur heeft bereikt. Evenals bij het hoogterecord is ook voor de officiële erkenning van dit snelheidsrecord behalve het rap port van het N.L.L., een procesver baal der K.N.L.V. nodig, onderte kend door de sportcommissarissen, waarna het rapport wordt opgezon den aan de Federation Aeronautique Internationale te Parijs. Eerst dan zal Nederland zijn eerste snelheids record hebben. inschrijvers hebben geplaatst, maar geen verantwoordelijkheid aanvaar den voor de toelating van het Zuid- Slavische team in Ts. Slowakije. De organisatoren deelden verder mee, dat de komst van de Israëlische ploeg eveneens onwaarschijnlijk was aangezien hun ter ore was gekomen, dat de regering van Israel aan deze ploeg vergunning geweigerd had om naar Ts. Slowakije te vertrekken. GEWICHTHEFFEN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. De tweede avond van de wereld kampioenschappen gewichtheffen in het met ongeveer 2500 toeschouwers geheel gevulde Sdheveningse circus gebouw was gewijd aan het licht en het zwaargewicht. De uitslag van de lichtgewicht klasse luidt: 1. en wereldkampioen Shams (Egypte) 97 J4, 112K en 142)4 totaal 352)4 kg.; 2. Pitman (Ver. St.) 100, 105 en 137M; totaal 342^ kg; 3. Anderson (Zweden) 90, 102)4 en 130, totaal: 322)4 kg; Anderson kam pioen van Europa; 4. Lehtonen (Fin land) 87)4, 90 en 122H, totaal: 300 kg; 5. Ferdoss (Iran) 92)4, 92)4 en 115, totaal: 300 kg; 6. Huyge (Bel gië) 85, 92)4 en 120, totaal: 297K kg. Niet geklasseer: Caffa (Nederland). De uitslag van de zwaargewicht klasse luidt: 1. en wereldkampioen Davis (Ver. St.) 137)1 140 en 165, totaal: 442'^ kg; 2. en Europees kampioen Petersen (Denemarken) 120, 112Yz en 157H. totaal 390 kg; 3. Allart (België) 127)4, 115 en 145, totaal: 387)4 kg; 4. Herbaux (Fr.) 110, 112)4 en 142)1 totaal: 365 kg; 5. Knight (Gr. Br.) 110, 110 en 140, totaal: 360 kg; 6. Harper (Jamaica) 120, 100 en 13714. totaal: 357)4 kg; 7. Mancinelli (Italië) 112)4, 100 en 137)4, totaal: 350 kg. Niet geklasseerd: Charité (Ned.). Het 1 andenklassement luidt thans: 1. Ver. Staten, 14 p.; 2. Egypte 8 p.; 3. Iran 6 p.; 4 en 5. Frankrijk en Denemarken 3 p.; 6 en 7 België en Zweden 1 p. HANDBAL NEDERLANDSE DAMES NIET NAAR DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. Het Nederlands handbal verbond had het Nederlands dames elftal in geschreven voor de wedstrijden om het wereldkampioenschap, welke van 24 tot 28 September te Boeda pest worden gehouden. Deze in schrijving was van voorlopige aard. Het bestuur van het Nederlands Handbalverbond heeft thans beslo ten, van deze voorlopige inschrijving geen definitieve te maken, zodat de Nederlandse dames dus niet naar Hongarije zullen gaan. VOETBAL DE ENGELSE LEAGUE. De resultaten van de gisteren ge speelde League-wedstrijden luiden: Eerste divisie: Aston VillaPorts mouth 10; BlackpoolNew Castle United 00; Bolton Wanderers Derby County 00; BurnleyStoke City 2—1. Tweede divisie: Cardiff CityHull City 20; Sheffield UnitedLeeds United 0—1; Tottenham Hotspur Sheffield Wednesday 10; West Ham UnitedSouthampton 12. EstoAlph. Boys 22. In een schier ondragelijke temperatuur speelde Esto I voor de aanvang van de nieuwe competitie 'n oefenwed strijd tegen een Alphense combina tie. Ondanks de flinke verzwakking van het eerste elftal, v/as het ver toonde spel bevredigend en de uitslag is qua doelpunten dan ook een overwinning geworden. Immers beide doelpunten van de bezoekers waren cadeaux. Een in eigen doel getrapt, en een ontstaan uit een on opzettelijk handgeval, terwijl het was. Maar wat ik vragen wilde, pa, hoe reageerde mijn stiefmoeder op de lord Percy-episode?" Een schaduw trok over mijnheer Crocker's gelukkig gelaat. „Ik denk niet aan je stiefmoeder." zei hij. „Ze was vreselijk ontstemd over dat geval Percy. En zij was al even ontstemd over jouw vertrek naar Amerika. Maar, j'andorie wat zal zij zeggen, nu ik naar Amerika ben overgestoken, daar durf ik wer kelijk niet aan te denken!" „Maar dat hebt u nog niet ver klaard. Waarom kwam u hiernaar toe?" „Nou. ik voelde me heimweëig dat heb ik'daar altijd in het honk balseizoen en dat werd nog er ger, toen ik met Pett had gespro ken." „Met Pett gesproken? Hebt u hem dan gezien, toen u in Londen was?" „Of ik hem gezien heb? Ik liet hem binnen!" „Hoe?" „Wel in huis, bedoel ik. Ik was juist op weg naar de voordeur om te zien wat voor weer het was, ik wilde weten of het wel genoeg ge regend had, om mij te behoeden voor het aanschouwen van een cric ket-wedstrijd, en juist toen ik aan WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VERANDERLIJKE WIND. Veranderlijke bewolking met hier en daar een regenbui. Meest zwakke wind uit uiteen lopende richtingen. Ongeveer dezelfde temperatuur als van daag. De hitte van de laatste dagen SPOEDIG HERFST Het K.N.M.I. deelt mede: Nu de ergste hitte voorbij is, kan worden gezegd, dat er in ons land temperaturen zijn voorgekomen als in op zijn minst 100 jaar niet meer in September waren genoteerd. Overal in het land werd gisteren 30 graden of meer in de schaduw geme ten, hetgeen deze zomer nog niet eerder was gebeurd. Van vliegveld Gilze-Rijen werd de hoogste tempe ratuur gemeld, n.l. 35 graden. In de Bilt. waar 34* graden werd bereikt, werd het maximum van 1 Septem ber 1886 met 2)4 graad overtroffen en in Den Helder, waar men nog nooit in September boven de 30 gra den was geweest, bereikte men giste ren bijna 33 graden. Daarbij was het ook 's nachts bijzonder warm, de mi nimum temperatuur van gisteren is te dc Bilt hoger dan tot nu toe ooit in September was vooigekomen. De ze hittegoli is nu afgenrmen door het binnendrirgen van wat koelere zeelucht. Daardoor zal het vooral aan d'1 kust minder warm zijn. Maar omdat de luchtdruk in grote delen van Europa opnieuw is gaan stijgen en de depressie-activiteit op de Oceaan nog betrekkelijk klein is, ziet het er niet naar uit, dat het weer spoedig heifstachtiger zal Worden. De kans op een flinke hoeveelheid regen, die een definitief einde aan de Crocgte zou kunnen maken, is dan ook nog gering. gave derde doelpunt van de gasthe ren door de scheidsrechter eerst werd toegekend en later op advies van de grensrechter weer werd afgekeurd. Toch mogen we niet zeggen, dat de Alphenaren als ploeg minder waren, maar het schieten liet te wensen over. Het tweede elftal van de gast heren speelde tegen Alph. Boys III. Deze ontmoeting eindigde in een klei ne zege van de thuisclub. 54 was de uitslag. De Jun. B. bevochten Za terdagmiddag een kleine overwinning op het pas opgerichte Z. V. V. uit Zwammerdam. G.D.S.Boskoop 12. Zoals verwacht werd bestond de finale van de seriewedsrijden van WSE in de wedstrijd GDS-Boskoop, welke wed strijd door Boskoop met 21 werd gewonnen. De uitslag had evengoed andersom kunnen zijn, want beide ploegen deden weinig voor elkaar onder. Na 20 min. nam Boskoop de leiding toen de GDS-linksachter mis- trapte en een Boskoop-voorwaarts deze kans benutte (01). GDS dient echter van repliek en binnen 5 mi nuten maakt de rechtsbuiten op fraaie wijze gelijk 11. Na de rust een zelfde spelbeeld met om beur ten beide doelen in gevaar. Reeds denken wij dat de stand gelijk zal blijven, toen de GDS-achterhoede bij vermeend buitenspel bleef staan, waardoor Boskoop een vrije schiet kans kreeg De doèlman wist de bal nog uit zijn doel te slaan, doch juist op het hoofd van een aanvaller, waardoor de bal toch in het doel be landt (21), Altior—V.T.C. Met vier elftal len was VTL de gast van Altior om 4 vier wedstrijden te spelen om een beker. De uitslagen waren Altior I —VTL I 3—0. Altior 2—VTL 2 1—1;. Altior 3—VTL 3 4—0. Altior. 4— VTL 4 15. Met deze uitslagen be haalde Altior 5 punten eft VTL 3 punten zodat Altior winnaar va'n de beker is geworden, AUTOMOBILISME. RACES OP DE STADIONBAAN. Op 18 September worden op de wielerbaan van het olympisch sta dion te Amsterdam autoraces gehou den met de 500 cc wagens, die ook in Zandvoort aan de start kwamen. In Amsterdam starten de Engel sen Stirling Moss, John Habin, Pe ter Collins en de Nederlander Lex Beels. Zij rijden een achtervolging over vier ronden in zes ritten a deux. de deur was, ging de bel. Ik deed toen de deur open." „Dat is vreselijk plebejisch! Ik schaam me werkelijk over u, vader. Dat moesten ze in het Hoogerhuis eens weten." „Enfin, vóór ik goed en wel wist, wat er gebeurde, hadden ze me voor de butler aangezien. Ik wilde voor je stiefmoeder niet laten blijken, dat ik de deur had open gemaakt, je weet, hoe ze zich dat altijd aantrok en dus liet ik de bezoekers maar zo wijs en liet hen binnenkomen. Maar ik kon toch heus niet nalaten, om dat oude heertje, dat bij hen was, te vragen, hoe het hier met de wed strijden stond En daardoor voelde hij zich zo erg gevleid, dat hij me een baantje bij hem aan huis aan bood als ik ooit eens zou willen ver anderen. En toen kwam jouw brief je met de mededeling, dat je naar New York ging en toen, nou ik kon het niet helpen. De volgende dag ben ik het huis uit geslopen en kocht een passagebiljet voor de Car- mantic die ging de dag na jouw boot en kwam hier recht naar toe. (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1949 | | pagina 2