Het nieuwe sportterrein te Sassenheim geopend Belgische zwemmer Du Moulin volbracht de tocht MAANDAG 5 SEPTEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA I Door burgemeester Sandberg van Boelens „DANEÖVÏ ET OERCENSES", dat was de leus dier oude Romeinen. Zij vroegen om brood en spelen, terwijl de rest maar bijzaak was. Het zij verre van ons die ongeregelde zucht goed te keuren, maar we mo gen toch ook wel zeggen, dat jarenlang een ontstellend tekort aan be langstelling vóór de lichamelijke opvoeding heeft bestaan, hetgeen zich de laatste jaren heeft gewroken door een groot gebrek aan terreinen, waarop de jeugd zich kan uitleven en weerhouden wordt van veel, wat uiteindelijk aan het algemeen belang schade kan doen. Zondagelftal won van het Zaterdagelftal met 3-2 In sommige gemeenten heeft men echter sinds jaren een open oog voor dit grote belang der gemeenschap en daaronder behoort ongetwijfeld de gemeente Sassenheim, die jaren ge leden het sportpark „Sporthoff'' heeft aangelegd. Dat de uitkomsten ervan niet zo goed zij-n geweest als men zich had voorgesteld, valt te betreu ren, doch het tegenwoordige bestuur der gemeente heeft zich beijverd de daardoor verkregen achterstand weer in te halen door de aanleg van een nieuw sportterrein, eveneens achter de kom van het oude dorp tegen de grote rijksweg no. 4 gelegen". Dit fraai gelegen sportterrein is Zaterdagmid dag onder grote belangstelling van de zijde van officiële instanties, als mede van vertegenwoordigers van tal van gemeenten uit de naaste om geving, geopend. De plannen voor dit sportpark zijn ontworpen door de Gront-maat- schappij (Grond- en Ontginning) te ZWolle, uitgevoerd door de dienst van Gemeentewerken onder DUW- voorwaarden. De burgemeester van Sassenheim, jhr. mr. R. Sandberg van Boelens, heette alle genodigden namens het gemeentebestuur welkom, speciaal de vertegenwoordigers der gemeenten Hillegom, Lisse, Noordwijk, Noord- wijkerhout, Voorhout en Warmond, de heren Burgwal van District II van de K.N.V-B., Caro en Lol'kes de Beer namens de Leidse Voetbalbond en voorts de dagelijkse besturen der sportverenigingen uit de Bollen streek, enz. Spr. memoreerde in het kort de geschiedenis van het terrein Sport hoff, dat niet alleen niet groot ge noeg was, maar bovendien niet goed was aangelegd, zodat het onvoldoen de was voor het bespelen door twee verenigingen. In 1930 evenwel werd reeds een ander terrein aangekocht, doch de plannen voor aanleg daar van gingen niet door doordat de nieuwe rijksweg er doorheen werd geprojecteerd. Er gingen 15 "jaar voorbij voordat het huidige terrein kon worden aangekocht maar op 17 Maart 1945 werd het een feit. Het be slaat een oppervlakte van niet min der dan 6 H.A. De aankoop kostte 93.605.50, de aanleg en inrichting 45.000. Spr. bracht dank aan de wet houders en de raadsleden, speciaal aan de sportcommissie onder hen, aan gemeentewerken, de D. U. W. en de verenigingen Teylingen en Ter Leede. voor daarbij verleende steun. Op het terrein zijn drie voetbalvel den geprojecteerd, waarvan het hoofdterrein thans gereed is, en zo groot is, dat er altijd nog een sintel- baan omheen gelegd kan worden. Voorts kan er ook een korfbalveld uitgezet worden. Het kleedgebouw is nog in aanbouw. Het geheel ziet er keurig uit en kan de toets der cri- tiek in alle opzichten doorstaan. Het is een zandterrein, dat bovendien goed hoog ligt en goed gedraineerd is. De burgemeester uitte de wens, dat dit terrein aan de gestelde verwach tingen moge beantwoorden en ver richtte daarna de officiële opening door het oranjelint, dat de toegang versperde door te knippen. De heer Burgwal feliciteerde de gemeente Sassenheim met zulk een fraai terrein en uitte zijn grote waardering jegens de gemeenteraad door hier zulk een fraai complex aan te leggen. Spr. hoopte, dat de jeugd hier moge vinden wat zij zoekt en dat de totstandkoming ervan moge bijdragen tot de opvoeding der jeugd tot behoorlijke Nederlanders. De heer W. Caro, sprekend namens de L. V. B.. uitte eveneens zijn waar dering voor het werk, dat hier werd verricht. Hij wenste de plaatselijke maar ook de bezoekende verenigingen geluk met zulk een terrein en zeide tenslotte, dat het veel te mooi was voor de 4e-klas-verenigingen. reden waarom hij aanspoorde tot alle krachtinspanning en te zorgen, dat beide verenigingen spoedig in de derde klasse zouden komen. Namens alle sportverenigingen in Sassenheim dankte de heer C. Rot teveel gemeentebestuur en raad voor hetgeen hier tot stand werd -ge bracht. Spr. noemde het inderdaad iets groots en hij hoopte van harte, dat de sport moge groeien en bloeien en op hoger plan zal worden ge bracht. Hierna bood de heer Rotte veel aan de echtgenote van de Bur gemeester een bouquet zinnia's aan. De wedstrijd. Hierna traden d;e vertegenwoordi gende elftallen van Zaterdagmiddag en Zondagcompetitie voor het eerst binnen de lijnen van het fraaie speel veld. Een selectie van spelers uit Sassenheim, Lisse, Hillegom, Noord- wijk, Noordwijkerhout en Rijnsburg, zoals wij deze reeds in ons nummer van Donderdag hebben vermeld. Het werd geen hoogstaande wedstrijd, dat had trouwens niemand verwacht, aan gezien we aan het begin der compe titie staan en de lange rust de spe lers eerst weer uit de benen moet- Bovendien waren de spelers heel on wennig aan elkaar, zodat er hier en daar wel eens hiaten voorkwamen. Maar, deze handicap in ogenschouw genomen, mogen we toch zeggen, dat er een vrij aardig spel werd ver toond, waarbij de een meer, de an der minder voldeed, maar waarbij de talrijke toeschouwers toch veel heb ben kunnen genieten. Het meest heeft men kunnen ge nieten van het voortreffelijk werk der beide keepers, aan de ene kant Leo Hoogervorst van Teylingen, aan de andere kant Haggenberg van Rijnburgse Boys. Na het beginsigoaal van scheids rechter van der Meij en de aftrap, door burg. Sandberg van Boelens, volgde enig terreinver kennen, doch al spoedig nam het Zaterdagmiddag elftal het initiatief. De aanvallen van dit elftal waren veel sterker en kee per Hoogervorst werd herhaaldelijk danig aan de tand gevoeld, maar hij weerde zich kranig en sloeg alle aanvallen af. Dat bracht een reactie teweeg bij de Zaterdagmiddagclub met als gevolg enige spelverflauwing, waardoor de witzwarten meer in het offensief kwamen en ook v. d. Berg en zijn mannetjes lieten zien waartoe zij in staat waren. Er was nog geen kwartier gespeeld, of de Zondagsver tegenwoordigers namen na prachtig werk van de Hillinen-midvoor P. Winkelaar de leiding (10). Het Zondagelftal behield daarna de ovet- hand en wist de stand tot aan de rust aldus te houden. Na de hervatting scheen het of een geheel ander Zaterdagmiddagelftal binnen de lijnen was gekomen. Er zat veel meer vaart in en toen na een kwartier de Noord wij ker v. d. Wiel tegen de staander had gescho ten, ving hij de bal weer op en pas- serde hij Hoogervorst onhoudbaar (11). Dadelijk daarna volgde een nieuwe aanval, waaruit midvoor Kleine van Sizo fraai inkogelde (I2). Een felle tegenaanval was het gevolg, waarbij een overtreding in het strafschopgebied begaan werd door een der Zaterdagmiddagspelers. De toegestane penalty bracht de par tijen weer op gelijke voet en men begon van voren af aan om de lei ding. De Zaterdagmiddag-achterhoe de zette toen herhaaldelijk de bui tenspel-val open en de Zondagspe lers tippelden er herhaaldelijk in. Na ruim een half uur gelukte het aan "de Teylinger rechtsbinnen P. van Elk zijn elftal de leiding te hergeven (32) en het laatste kwartier was toen vrij wel geheel voor het Zondag elftal. Keeper Haggenberg maakte evenwel menige aanval nog onscha delijk, zodat er geen verdere doel punten werden gemaakt. In de pauze gaven de dames- en herenleden van de Chr. gymnastiek vereniging Dos een goed geslaagde demonstratie vrije oefeningen, brug, ringen en paardspringen, waarvoor eveneens veel belangstelling bestond, getuige het applaus dat herhaaldelijk na een goed geslaagde uitvoering op klonk. Het geheel werd opgeluisterd door de muziekvereniging „Crescendo", het weer werkte buitengewoon mede en zo werd het een uitstekend geslaagde ouverture van het nieuwe Sassen- heimse sportpark. TSJECHOSLOWAKUE—BULGA RIJE 1—3 De landenwedstrijd tussen Tsje- choslowakije en Bulgarije te Praag werd gewonnen door de Bulgaren WIELRENNEN WERELDKAMPIOEN ACHTER VOLGING AMATEURS GESLAGEN De ,Deen Andersen, wereldkam pioen in het achtervolgingsnummer der amateurs, verloor van de oud- wereldkmapioen Messina te Floren ce in een wedstrijd over 4 km. De tijd van de Italiaan bedroeg 5 min. 11.9 sec., waarbij hij 80 meter op de wereldkampioen was ingelopen. De Italiaanse sprinter Masses en de Deen Schandorff reden het sprint nummer onbeslist. REVANCHE DER WERELD KAMPIOENSCHAPPEN SPRINT AMATEURS. De resultaten van de recanche der wereldkampioenschappen in het sprintnummer der amateurs te Pa rijs luiden: Totaal klassement: 1. Bellenger 6 pnt., 2. Heid 6 pnt., 3 Patterson 7 pnt., 4. Lognay 9 punten. Een omniumnummer bestaande uit 1 km. tegen het uurwerk ,een 5 km. wedstrijd en een achtervolging had tot uitslag: 1. Planchet 5 pnt., 2. Piel 6 pnt., 3. Le Nizerhy 7 pnt., 4. de Lescluses 12 pnt. 100 km. achter grote motoren: 1. Lesueur tijd 1 uur 22 min. 55.4 sec., 2. Frosio op 75 meter, 3. Pronk, 4. Lemoine ,5. Betherij. VAN VLIET WINT TE ZÜRICH. Zaterdagavond werden er op de baan te Zürich internationale sprint en stay erswedstrij den gehouden, waarvan de uitslagen als volgt lui den: Sprint professionals: de series wer den gewonnen door van Vliet, 'Sche- rens, Gosselin en Gerardin. Derksen won de herkansingsrit voor Plattner. Eerète halve eindstrijd: 1. Gerar din, 2. Scherens, 3. Derksen. Tweede halve eindstrijd: 1. van Vliet, 2. Plattner, 3. Gosselin. Eindstrijd: 1. van Vliet, 2. Gerar din. Om de derde plaats: 1. Plattner, 2. Scherens. Om de 5e plaats: 1. Derksen ,2. Gosselin. Stayerswedstrijd eerste manche over 30 km.: 1. Besson tijd 25 min. 49.2 sec., 2. Frosio, 3. Lesueur, 4. Bakker ,5. Pronk. Tweede manche 50 km.: 1. Lesueur tijd 43.16.2, 2. Frosio, 3. Pronk ,4. Bakker. Besson staakte de strijd. Algemeen klassement: 1. Frosio 79.974 km., 2. Lesueur 79.941 km., 3. Bakker 79.592 km., 4. Pronk 79,558 k.m. Achtervolging over 5 km.: Kübler won van Schaer in 6 min. 38.6 sec. tegen 6 min. 39.4 sec. VAN EST DERDE TE PARUS. 17 Renners hadden ingeschreven voor de belangrijke wedstrijden over 100 km. achter Dernymotoren op een parcours van Longchamps. De wedstrijd werd gewonnen door Louis Bobet (Frankrijk) in 1 uur 54 min. 20 sec. Gem. uursnelheid van 52.479 km. over 100 km. Tweede werd Fausto Coppi (It.) op -41 sec., derde Wim van Est op 51 sec., vier de Carrara (Frankrijk) op 1 min. 3 sec. Daarna kwamen nog Mahé (Fd.) op 2.26, Le Strat (Fr.), Idee (Fr.). Dertien renners reden de 100 km. uit, In de eerste ronden viel het goede rijden van Bruneel, Piel en Idee op, terwijl Coppi, die in de gele trui van de ronde van Frankrijk reed ,zich meer in het peleton ophield. In het eerste half uur werden 26.2 km. af gelegd. Coppi viel aan, voordat de helft van de afstand was afgelegd en noteerde voor een ronde 4 min. 1 sec., hetgeen een gemiddelde van 54.250 km. per uur betekende. Met een klein groepje, bestaande uit Le Strat, Mahé, Bobet en Idee, ging de Italiaan er tussen uit. In de 14e ron de noteerde Coppi een tijd van 3 min. 41 sec., zijnde een gemiddelde met 31 nadat de rust met een 10 I van 56.6 km. per uur, hetgeen de voorsprong voor de gasten was inge- snelste ronde van de wedstrijd werd. 2aan- I Coppi had inmiddels de leiding ge nomen met 6 sec. voorsprong op Mahé, Bobet en Idee en 24 sec. op van Est en Carrara, 34 sec. op het peleton. In de 15e ronde vloog Coppi er tussen uit met een snelheid van 55 km. per uur, maar Bobet, Mahé en Le Strat maakten jacht op hem. Coppi moest van gangmaker verwis selen en werd in de 19e ronde door Bobet ingelopen. De beide leiders hadden toen een voorsprong van 20 sec. op Le Strat en Mahé, 51 op Car rara en van Est, 1 min. 40 sec. op Idee en Piel, 1 min. 49 sec .op La- zarides en 2 min. 22 sec. op het pe leton. Aan het einde van de 21e ron de lag Bobet alleen op kop met 13 sec. voorsprong op Coppi. Steeds meer liep de Bretonse renner op Coppi uit en na 23 ronden bedroeg het verschil zelf 41 sec. Bobet reed de laatste ronden zeer sterk, wist zich te handhaven, terwijl Coppi, na een inzinking nog op de tweede plaats kwam, 41 sec. achter Bobet. Wim van Est, die een regelmatige koers had gereden, werd derde met minder dan een minuut achterstand op de winnaar. BAKKER WINT HET FRUIT- MARKTCRITERIUM. Het Fruitmarktcriterium te Den Haag, georganiseerd door de HRC „Hoüandia" werd een internationale wedstrijd voor profs over een af stand van 100 km. Verschillende be kende renners namen deel o.a. Ar nold (Australië) en de Nederlanders de Groot, Bakker en de Vries. Bakker (Zaandam) was de sterk ste renner en werd eerste in de tijd van 2 uur 30 min. 19 sec. Op 1 ron de: 2. Koot (Eindhoven); op 2 ron den: 3. Bijl (den Haag), 4. de Kor- ver (Rotterdam), 5. Buysse (Rotter dam). Daarna volgde het peloton. Verder werd er een wedstrijd ge houden voor nieuwelingen over een afstand van 40 km. Deze werd ge wonnen door van der Stel (Over- schie) in 1 uur 2 sec. WEDSTRIJDEN IN HET OLYMPISCH STADION. Donderdagavond 15 Sept. a.s. om 20.00 uur zullen in het Olympisch stadion te Amsterdam wielerwed strijden worden gehouden. Op het programma staat o.m. een achtervol ging tussen van Steenbergen en Schulte. MOTORSPORT .GROTE PRIJS VAN LAUSANNE De belangrijkste uitslagen van de Grote Prijs van Lausanne luiden: 250 cc-klasse: 1 Wood (Gr. Br) met Guzzi, tijd 1 uur 2 min 1,4 sec. over 97 getm. uursnelheid 83,9 km; 2 Spieg- ler (Zwits) met' Parilla 1.2.53. 350 c cklasse 1 Whitworth (Gr. Br) met Velocette 1.9. gem. snelheid 98.487 km, 2 Wood (Gr Br.) met Velo cette 1.9.2 3 Goffin (België) met AJS 1.9.53.6. 500 cc klasse 1 Anderson (Gr. Br.) met Guzzi, 145.6 km in 1,24.49.4 gem. uursnelheid 103,6 km, 2 Cordey (IZwits) met Norton 1,25,1 Zijspan 600 cc-klasse: 1 Haldeman {(Zwit) met Norton 54,45,4 over 88,9 km gem 88,5 km per uur, 3 Beer (Oost.) met Norton 55.10.4 In de tweede ronde van de zijspan klasse kwamen de machines van de Fransman Sirven en de Zwitser Stamm met elkaar in botsing. Sirven werd niet gewond, maar de beide inzittenden van de Zwitserse zijspan moesten met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis worden overge bracht. CRICKET A.C.C. KAMPIOEN VAN NEDERLAND. ACC is door een overwinning op VRA gister kampioen van Neder land geworden. De uitslag luidt: ge wonnen door ACC met 8 wickets. VRA eerste innings 72; ACC: 119 voor 6 gestopt. SCHULTE WON RONDE VAN DEN BOSCH. Naar schatting 35.000 toeschou wers waren in het prachtige pant- soen-parcours in den Bosch getuige van een 130 km. wielerwedstrijd voor profs. Ondanks de aanwezig heid van de gebroeders Faustó en Serge Coppi, de sterke Belg Albert Rendrikx en diens landgenoot Nest Sterkse is het een zuiver Nederland se aangelegenheid geworden. De eer ste helft van de strijd kenmerkte zich door uitlooppogingen der „mmdere goden" zoals de Hagenaar Kuipers en de Bossenaren Hulshof en van der Dungen, doch de grote namen gingen zich eerst na 80 km. met de strijd bemoeien en het tempo werd dermate opgevoerd, dat renners als Serge Coppi ,Cor Wij denes en Gerrit Boeijen door te grote achterstand de strijd staakten. Fausto Coppi bleef met Schulte in de grote groep en maakte zich niet druk. Schulte wel, die maakte zich na ruim 100 km. los van het peleton en met Lak»man, Pellenaars en Savelberg aan zijn IN DE BOCHT van de Leeuwe rikslaan van rechts naar links: Faus to Coppi, Gerrit Pgters( J. Liebrechts T. v. d. Dungen, achter deze Gerrit Schulte en naast 'hem Cees Pelle- naers. wiel wist hij een flinke voorsprong te nemen, die met nog enkele ron den voor de boeg bijna tot een ge slaagde winstronde leidde. Fausto Coppi verliet in de laatste ronde de strijd. De zeer spannende sprint werd door Gerrit Schulte gewonnen met Kees Pellenaars aan zijn wiel. Lakeman uit Amsterdam werd der de en Savelberg uit Hoensbroek vierde. De tijd was 3 uur 14 minu ten en 56 seconden. 5e v. d. Zande uit Halsteren op 1 minuut. 7. Albert Hendrikx België, 8. Harm Smits Amsterdam, 9. P Evers Wormerveer, 10. Tonny Steenbakkers den Bosch, 13. Joop Kort Tilburg. Een wedstrijd over 30 km. voor nieuwelingen werd gewonnen door de Bredase renner S. Cantireau in 45 min. 5 sec. ATHLETIEK FANNY EN SLUKHUIS WINNEN. Fanny Blankers-Koen won voor 25.000 toeschouwers te Murrayfield de 80 meter horden in 11,3 sec. Nog nimmer heeft een athlete in Schot land een dergelijke tijd in dit num mer gemaakt. Later op de middag won zij de 200 meter in 24,8 sec., waarbij zij Sylvia CheesemJan met bijna 2 meter sloeg. Wim Slijkhuis won de 4 mijl te Dublin in de tijd van 19 min. 31,9 sec. tijdens internationale wedstrij den te Dublin. Audy Stanfield, de Amerikaanse sprinter, won de 100 yards in 9,6 sec. SLIJKHUIS OP TE WERVE. Op het programma van de atle tiekwedstrijden van Te Werve, wel ke op 17 en 18 September worden gehouden, staat ook het nummer 1500 meter, waaraan Wim Slijkhuis deelneemt. Er worden pogingen ge daan de Britse kampioen op deze afstand, Nankeville, te laten overko men om als tegenstander van Slijk huis te fungeren. SAGITTA BEHAALT HET CLUB KAMPIOENSCHAP VOOR MEISJES. Nddat Sagitta de vorige week reeds het dames clubkampioenschap van Nederland behaalde, plaatste deze Amsterdamse vereniging zich ook gisteren bij de clubkampioen- schappen van Nederland voor meis jes, die op de sintelbaan te Amster dam werden gehouden als eerste. Daarmee prolongeerde Sagitta dit kampioenschap, dat men in 1946 in Den Haag behaalde en dat in 1947 en 1948 niet werd georganiseerd. De eindstand luidde: 1. Sagitta 37 p., 2. P.S.V. 33 p., 3. Zeeburg 19 p., 4. R.K.A.V. 18 p., 5. Minerva 16 p. 6. Gita 15 p., 7. Zwaluwen 7 p., 8. A.D.A. \y, p. Voorts werden een aantal heren nummers verwerkt, waaronder het kampioenschap van Nederland op DE KANAALZWEMMERIJ Fernand Du Moulin, de 34-jarige zakenman uit België, is in zijn po ging het Kanaal over te zwemmen, geslaagd. Hij begon Vrijdagavond te Kaap Griz Nez, nadat hij zich zelf moed had ingedronken met een glas champagne en arriveerde Zaterdag avond, na 22 uur te hebben gezwom men, aan de Engelse kust. Du Moulin heeft zich niet voor deze Kanaaltocht getraind. Onder weg werd hij met soep gevoed, ver der had men koffie bij zich, vlees, peren en ander fruit. Tegen het middaguur bevond hij zich drie mijl ten zuiden van het lichtschip Varne tegenover Folke stone. Men vreesde, dat hij het getij gemist had, doch hij zette onver moeid door en zette voet aan land tussen Dover en Folkestone, nadat hij 21 uur en 59 minuten in het wa ter was geweest. Hij had de laatste acht uren ge vochten tegen het getij, met de ha ven van Dover voor zich. Toen hij het strand onder zijn voeten had stortte hij ineen en hij moest gerui me tijd rusten .alvorens hij zich naar de begeleidende trawler kon bege ven, blijkbaar met de bedoeling naar Calais terug te keren. Toen Fernand Du Moulin te Ca lais terugkeerde, had hij een ge zwollen gezicht, veroorzaakt door het voortdurend slaan van de gol ven tegen de huid. Du Moulin ver klaarde, dat hij volgende week zal trachten het Kafciaal in tegenoverge stelde richting over te zwemmen. Nog meerdere pogingen. Twee Egyptenaren, Abd el Mo- neim Abdu, 29 jaar oud, én Fahmy Attalan, 36 jaar, zijn Zondagmorgen gestart voor een poging het Kanaal over te zwemmen. De plaats, waar zij te water gingen ,lag niet ver van Kaap Gris Nez af. Moneim Abdu had een mascotte bij zich, hij weigerde echter te vertellen, wat de beteke nis van de mascotte was, maar het ding bezat „grote kracht". Een uur later ging de 36-jarige Fransman Frangois Perez, een bad meester van Biarritz, te water. De beide Egyptenaren begonnen de tocht om 4.45 uur, de Fransman even voor zes uur. De heer Ranson, een vertegenwoordiger van de organi satie ,die een waakzaam oog houdt op de Kanaalzwemmerij, bevond zich aan boord v,an de begeleidende trawler. Frangois Perez heeft het niet lang uitgehouden. Zondagmorgen kwart over 9 moest hij zijn poging opge ven wegens een hevige aanval van kramp. Hij was 4 uur en 21 minuten in het water geweest. Hij verklaar de vervolgens, dat hij dit seizoen geen nieuwe poging zou wagen. José Antonio Cortinas, de Cubaan, zou hedenmorgen een derde poging wagen om het Kanaal over te zwem men. Een van de twee Egyptenaren is Zondagmiddag gesignaleerd op on geveer 15 km. van Folkestone. Het begeleidende schip „Brittannia" werd gepasseerd door een passagiers schip ,die de verbinding tussen En geland en Frankrijk onderhoudt. De zwemmer zou Monein Abdu zijn. De eb zou de zwemmer naar Folkestone 'doen afdrijven, de daarop volgende vloed zal hem echter weer in de richting van Dover sturen. Een licht briesje uit het oosten maakte Zon dagmiddag de hitte in het Kanaal dragelijk. Abd el Moneim Abdu, gaf kort voor middernacht zijn poging op. Hij was toen 2 mijlen van de Engelse kust, vlak bij Folkestone. Shirley May France, het 17-jarige zwemstertje uit de Verenigde Sta ten, dat hedenmorgen vroeg een po ging zou doen het Kanaal over te zwemmen, heeft de tocht 24 uur uit gesteld, aldus een verklaring van Harrij Boudakian, haar trainer. De weerberichten waren voor de eerstvolgende 24 uur niet gunstig en dat is de reden van het uistel.- Intussen schijnt José Antonio Cor tinas, de 32-ajrige Cubaan, die reeds twee maal dit seizoen gefaald heeft, zich van deze ongunstige weerbe richten niets aan te trekken, want hij was van plan hedenmorgen om 6 uur te starten. De Egyptenaar Fahnu Attallah heeft vannacht om 2.50 gmt. zijn po ging het Kanaal over te zwemmen opgegeven. Op dat ogenblik was hij 2y km. van de Engelse kust af ter hoogte van Saint-Margaret's Bay. 2 KM. WEDSTRIJD TE SAS VAN GENT. Te Sas van Gent werd een 2 K.M.- wedstrijd gehouden. De uitslagen luiden: 1. Bijdeweller (GZC) 30 min. 39.6 sec.; 2. Scheffer (DJK) 31 min.; 3. Bogaert (GZV), 4. de Lombaert' (GZV), 4. Hessing (DJK). Dames: 1. Irma Schumacher (RD Z) 32 min. 42 sec., 2. Annie Veldhui zen (Robben) 32 min. 44 sec., 3. Ray- monde Vergauwen (Bruinvis), 5. mej. L. Beyl (GZV). WATERPOLO NEDERLANDSE SPELERS TE MILAAN Zagen Wilkes voetballen Na een uitstekende reis is de Ne derlandse waterpoloploeg gister middag te Milaan aangekomen. Za terdag waren de Hongaren reeds ge arriveerd. Zondag kwamen behalve de Nederlanders ook de Zweedse waterpolospelers en heden arriveer den de Fransen en de Belgen. De ploeg van ons land heeft onmiddel lijk een kijkje genomen in het bad, waar het eerste gedeelte van het tournooi wordt georganiseerd. Het bleek een prachtig zwemstadion te zijn, waar 5000 toeschouwers gemak kelijk een zitplaatsje kunnen vinden Het water Was kristalhelder, terwijl het bad vrijwel geheel van marmer is gebouwd. Bij mooi weer kan trou wens het dak worden geopend en ii dat opzicht lijkt het wel wat op het bad te Wembley bij Londen .De on der water verlichting is op sommige punten verblindend sterk, hetgeen zeer zeker als een nadeel moet wor den beschouwd. De boven water ver lichting is helaas onvoldoende, maar dit euvel is dan ook het enige ge brek, dat wij tot nu toe aan de orga nisatie van dit Europese waterpolo- tournooi hebben kunnen ontdekken. Het hotel waar de Nederlandse ploeg is ondergebracht is voortreffelijk. De Italiaanse ploeg zal zonder de bekende midvoor Ghira spelen, aangezien deze jongeman van zijn vader wegens drukke werkzaamhe den geen toestemming heeft gekre gen het spel te beoefenen. In de middaguren hebben de spe* Iers de vriendschappelijke voetbal wedstrijd bijgewoond tussen Interna- zionale en Atalante. In het elftal van Internazionale speelde Wilkes mee. zijn eerste wed strijd als prof. Niet minder dan 45.000 toeschouwers zagen onze land genoot bij een hitte van 95 graden in de schaduw aan het werk. Het elftal van Internazionale stelde te leur. Atalante won met 3-1, nadat de rust reeds met een 2-0 voorsprong was ingegaan. Voor de rust speelde Wilkes een voortreffelijke partij, maar na de pauze kon hij kennelijk het tempo niet meer volgen. In de ploeg van Internazionale speelde ver der mee de Argentijnse spil Bassi en de Hongaarse linksbuiten Neiers. Bij Atalante waren ook enkele bui tenlanders opgesteld, zoals de beide Deense ex-internationals Hansen en Soerensen en verder de Zweed Ber- thil Nordahl. Beide teams bleken na afloop volkomen uitgeput te zijn. de steeple chase en de 200 meter horden. De voornaamste uitslagen hiervan luiden: 3000 m'eter steeple chase: 1. en kampioen van Nederland Groen (A. V. '23) 10 min. 5.8 sec.; 2. Ten Broe- ke (V.E.A.C.) 10 min. 16.6 sec.; 3. Van Ede (D.O.S.) 10 min. 19 sec. 200 nieter horden: 1. en kampioen van Nederland Sch'uiling (D.O.S.) 26.6 sec.; 2. Takken (AV '23) 27 sec. 3. Van Wijk (Minerva) 27.2 sec. 1000 meter heren A-klasse: 1. Knop (D.O.S.) 2 min. 31.9 sec., 2. van der Munnik (Hercules) 2 min. 35.6 sec., 3. Zoetemelk (W.I.K.) 2 min. 39 sec. 1500 meter heren B-klasse: 1. Van dier Akker (AV '23) 4 min. 17.1 sec. Op de Ner.ijto-sintelbaan werden te Rotterdam de athletiek-wedstrijden om de Wouter Groenesteinbeker ge houden. waaraan verbonden het club kampioenschap van Nederland voor juniores. De einduitslag werd: 1- A.A.C. 54 punten; 2. V. en L. 35 punten. 3- Mi nerva 25 punten; 4. A- A. V. 24 pun ten; 5 en 6. D. O. S., Sisu 22,5 punt; 7. Haarlem 20 punten; 8. Doves 18 punten, 9. Holland 7 punten en 10. S. C. R. 3 punten. LAWNTENNIS GROOT BRITTANNIë—BELGIë. Zeven van de negen wedstrijden, welke op de tweede dag van de wed strijd tussen Groot Brittannië en België werden gespeeld, werden door de Engelsen gewonnen, zodat de eindstand van de tweedaagse ontmoeting werd: Groot Brittannië 16 gew. part., België 2 gew. partijen. BUDGE NEEMT AFSCHEID. Donald Budge, die de wedstrijd sport vaarwel zegt, heeft zijn laatste partij in het openbaar tegen Frank Kramer gespeeld. Kramer won met 9—7, 6—3. Van 5 tot 11 September wordt te Zürich een internationaal tennistour- nooi gehouden .waarvoor de volgen de speelsters en spelers zijn ge plaatst: damesenkelspel: 1. mej.'Gan non (Gr.-Br.), 2. Nel Derrosen, 3. mevr. Broz (Oost.), 4. meji Hibbert Gr. Br.). Herenenkelspel: 1. Puncec (Zuid- Slavië), 2. Mottram (Gr.-Br.), 3. Goepfert (Duitsl.), 4. Formstedt (Zweden), 5. Gori (It.), 6. Huondr (Zwits.), 7. Spitzer (Zwits.), 8. van Meegeren. NEL HERMSEN WON TE LUZERN. In het tennistournooi te Luzern won onze landgenote Nel Hermsen met Thelma Long ,de Australische speel ster als partner, het damesdubbel spel door in de finale de dames Gan non en Hibbert met 60, 6—^2 te slaan. GYMNASTIEK. Sparta. Augustusmaand voorbij betekent vvacantie voorbij. Zo ook bij „Sparta". Dinsdag 6 Sept. a.s. wordt er n.l. weer een aanvang ge maakt met alle lessen, die. behalve een kleine wijziging, geheel dezelfde gebleven zijn, n.l.: 5.306.30 uur Jongens 6/m 8 jaar. De jongens, die vóór de vacantie op Donderdag les hadden, komen nu dus in het vervolg op Dinsdag. 6.30 7.30 uur Jongens van 9 t/m 11 jaar; 7.308.30 uur Jongens van 12 t/m 15 jaar; 8.30'100 uur heren van 16 jaar en ouder. Alle lessen worden gegeven in de gymzaal aan de Os- en Paardenlaan (Herensingel) en staan onder leiding van de heer A. C. Goddijn. Nieuwe leden zijn weer van harte welkom en kunnen zich op bovenstaande les uren aan de zaal of aan het nieuwe secretariaat: Kanaalstraat 24, opge ven. Nog een vriendelijk verzoek aan alle leden, doch wel in het bijzonder aan de herenleden: Blijft vanaf a.s. Dinsdag steeds weer geregeld turnen, want „Sparta" zal misschien nog wel in de zeer naaste toekomst naar buiten moeten uittreden.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5