Raad van Nieuwveen Diamanten huwelijksfeest in Stompwijk ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1949 DE LEID SE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.-O." Wij vestigen de aandacht op achter staande advertentie betreffende de propaganda-drive, welke gehouden zal worden op Woensdag 14 Sept. a.s. in Café-Restaurant „Royal", Douzastraat, en wekken alle R.K. bridgers, welke in gezellig clubver band willen bridgen, op van deze gelegenheid gebruik te maken. Op gave aan het secretariaat, Witte Sin gel 92, tel. 22602. Voor beginners bestaat er gelegen heid om onder deskundige leiding een cursus te volgen, waardoor zij in plm. 15 lessen volledig met het bridgespel op de hoogte worden ge steld. Wij verwachten, dat vele a.s. bridgers van deze gelegenheid ge bruik zullen maken. Opgave even eens aan bovengenoemd adres. Onze leden maken wij er nogmaals op attent, dat a.s. Woensdag 7 Sept. in Royal een bespreking van de plannen voor het a.s. seizoen plaats vindt, waarna gezellig bridgen. Aan vang 8 uur. Alle R.K. bridgers zijn welkom. Profane ontwikkelingslectuur. Algemene geschiedenis der Neder landen, Dl. 1.; Chr. van Balen Argentinië; M. G. Boer, Piet Hein en de zilvervloot; J. J. Bouw man, Hollanders koersen Zuid: W. S. Churchill Mijn jonge jaren; H. G. Franks Lauweren op de we reldzeeën; J. H. Gunning Wzn, Dr. Maria Montessori; W. van Hen gel Anton Brückner; W. Lampen, Winfried-Bonifatius; E. Lengjel. Siberië; M. H. W. E. Maris geschiedenis van een schildersge slacht; C. Mensch Zwitserland; E. F. K. Michielsen Tegen de sla gen van de oostenwind; B. A. van Mourik Universitas Leidensis; Ne- derlandsche wapens van Rijk, Pro vinciën en Gemeenten, Dl. 1 2; Noto Soeroto Rabindranath Tago- re; Onderdrukking en verzet, Ne derland in oorlogstijd, Dl. 1.; H. A. Piehler England for gveryman; J, Riddel In het nachtelijk duis ter van het oerwoud; G. J. Rooyman Onze Nederlandse stam en staat; Dl. 1.; T. P. Sevensma Nederland se helden der wetenschap; W. von Siemens Mijn leven; L. Sohl, Paradijzen in het zand; B. Stevens, Geschiedenis van de Middel eeuwse beschaving; H. Terpstra De Nederlanders in Voor-Indië; W. H. Thijsse Jozef Haydn; L. G. W. van de Vrande Ons groot avontuur; C. V. Wedgwood Wil lem de Zwijger; Techniek en am bachtserie: 50 delen; Technische bi bliotheek: 50 dln. Godsdienstige ontwikkelingslectuur. M. Hensen Grietje Schouten; N. de Rooy Monsieur Vincent; A. Timmermans, Bijbel voor de jeugd, Dl. 7 8; Xaverius"Maria Goretti; Kath. Cult. Tijdschrift, le h.j. 1949; Het Schild, jg. 1948/49. BURGERLIJKE STAND Geboren: Bet je d. van L. den Hol lander en C. van Rijn; Willem Fre- derik z. van W. F." Stol en H. Klein; Yolanda Wilhelmina d. van P. van der Luit en H. G. Butter; Henriëtte Anna Adriana d. van H. H. Omtzigt en M. G. M. van den Berg; Leendert Willem z. van W. L. Kuijt en L. vap Velzen; Cornelis Leonax-dus Paulus z. van P. Zimmerman en W. Wil- lems; Marianne Helena Bertha d. van I. Monteba en H. E. W. Barten; Cor nelis Gerardus Jozef Petrus z. van J. ,C. G. Alkemade en E. J. van Wis sen; Maria Johanna Petronella d. van C. A. J. van Schie en M. M. Sie- rings. Ovei-leden: M. van den Berg wed. van F. Pijnnaken, 79 j.; A. van der Wind m. 45 j.; E. C. M. Aewerdonk v. 82 j.; M. J. E. Dobbe huisvr. van J. N. Gi-oen in 't Wout, 31 j. NIEUWS UIT DE OMGEVING ATHLETIEK DE NEDERLANDSE KAMPIOEN SCHAPPEN TIENKAMP EN VIJFKAMP Voor de eerst maal ria 12 jaren zullen op 10 en 11 September a.s. te Uti-eaht de Nederlandse kampioen schappen tienkamp en vijfkamp da mes worden gehouden. De laatste kampioen tienkamp was R, J. Bras ser, die tevens het Nederlandse rè- coi'd met 7046 punten, gevestigd tij dens de Olympische spelen in Ber lijn 1936, op zijn naam heeft gestaan. Aan de tiexxkamp nemen de vol gende 33' athleten deel: S. Kuypei', TLW (Breukelen), B. Krijnen, GAC (Hilversum), J. Fikkert, Susi (Alme lo), J. Stellema, GAC (Hilvei-sum), R. van Dam, de Kometen (Ai-nhem), P. Hogendoorn, Achilles (GotTda), J. J. Lens, Palthena (Rotterdam), P. Schouten, Achilles (Gouda), A. v. d. Linden, Holland (Leiden), A. Slap- pendel, Achilles (Gouda), W. L. M. Krom, Sportlust (Enschede), H. W. J. Vervoort, Achilles (Gouda), G. Broeken, K. en K. (Tilburg), C. La- moree, HAV (Haarlem), N. Bixxcken, K. en K. (Tilburg), Th. Wernikj HAV (Haarlem), H. v. Vught, K. en K. (Tilburg), M. Boeza'ard, Ter Gouw (Gouda), H. W. Jansen, de Vole wij- kers (A'dam), C. Hoogewerf, RKAV Holland (Haarlem), L. Vlamings, Olympia (Halsteren), J. F. v. Bom mel, V. en L. (Den Haag), R. Braams Hellas (Utrecht), C Vermey, V. en L. (Den Haag), G. J. W. de Groot, Siomo (Den Haag), B. Zeeuw, V. en L. (Den Haag), H. C. v. Meeningen, DOS (Rotterdam), De Nap, Volt (Tilburg), K. Schuiling, DOS (Rot terdam), G. v. d. Heuvel, Volt (Til burg), E. A. Koldenhof, AV '34 (Apeldoorn), Jan Zwaan, AAC (Am sterdam) en G. v. d. Hoeven, Lycur- gus (Krommenie). Voor de vijfkamp hebben elf da- mes ingeschreven. J. Stehouwer, Pal thena (Rotterdam), E. Hobers, DOL «Nieuw-Amsterdam), J. v. Leeuwen, Sportief (Leiden). A. Muller, Pal thena (Rotterdam), T. Geelhoed, AV HILLEGOM Aschéid kap. P. G. van Zijp. Donderdagavond werd een af scheidsavond in Flora gegeven als hulde en dank voor hetgeen Z.Eerw. voor de parochie van St. M^rtinus. heeft gedaan. Niet alleen heeft de vertrekkeixde kapelaan zeer veel ge daan voor de jeugd, maar ook voor het Comité Kath. Hillegom waren zijn verdiensten groot. Zo is de uitste kend geslaagde opvoering van de „Gijsbrecht van Aemstel" voor een groot gedeelte zijn werk als regis seur, terwijl onder zijn leiding „Luci fer" in studie werd genomen. Verschillende sprekers voerden het woord en ook stoffelijke huldeblijken werden aangeboden. De beste wensen en gebeden vergezellen hem naar zijn nieuwe standplaats Voorburg. Zilveren dienstjubileum. Giste ren was het 25 jaar geleden, dat de heer W. M. Versluis, wonende Prins Bernhardstraat 25 alhier in functie trad bij het belastingwezen. Des morgens kwam de hoofdinspecteur van Leiden, de heer Versluis com plimenteren. Hij bood het gebruike lijke couvert aan. Des middags kwam de inspecteur van invoerrech ten en accijnzen met de verificateur van de Douanedienst, beiden uit Lei den, feliciteren. Een deputatie van het Christelijk Nationaal Vakver bond in overheidsdienst, waarvan de heer Versluis voorz. van de afd. is, bood gelukwensen aan en het insig ne in goud, benevens een oorkonde. Des avonds waren rond 100 amb tenaren en vrienden met de jubilaris en diens gezin in Zomerzorg. De heer van Velzen uit Lisse had de leiding. Op deze feestavond werd aan Versluis hulde gebracht voor de goe de leiding, die deze aan jongere amb tenaren geeft. Als dank werd hem namens alle ambtenaren bij monde van de heex Beij een rooktafel-bar, j super modern, aangeboden. Ook alle exportfirma's kwamen hun opwach ting maken en dank brengen voor de voortreffelijke wijze, waarop Versluis voor de douane-rechten bij verzendingen zorgt. Het aantal bloemstukken was zo groot, dat de kamers ze niet alle konden bevatten. Onvoorzichtig. Een broodbezor ger liet zijn driewieler in de Hofstraat onbeheerd staan en de klep van de wagen open. In een mand lag een boekje met 40 voor 't grijpen 't Werd dan ook gegrepen. Personalia. De heer J. van Koo- ten alhier slaagde voor het diploma vakbekwaamheid Smidsbedrijf. Een hardloper. De wachtmeester J. A. Kool der Rijkspolitie alhier be haalde bij de districts-athletiek-wed- strijden te Den Haag op de 200 M. hardlopen de 2e prijs. KATWIJK Raadszitting. Dinsdag 6 Sept. des avonds te half acht vergadering van de raad. Agendapunten zijn m.: Beëdiging van de nieuw geko zen raadsleden. Benoeming van drie wethouders. Benoemingen van den der commissies; benoeming van een gedelegeerde in het bestuur van de ambachtsschool. Benoeming van een gedelegeerde in het bestuur van de visserij school. Botsing. Men zou een vergelij king kunnen trekken tussen David en Goliath. De bloemenkweker Varkevisser uit Katwijk a. d. Rijn kwam met zijn bakfiets Sandtlaan in ernstige botsing m'et een auto waarbij de auto het onder spit moest delven, want van de laat ste was niet veel meer goed terwijl de bakfiets zo goed als ongedeerd uit de strijd kwam. Maar het ver keer op de Sandtlaan was lange tijd gestremd, hetgeen op de drukke Vrijdag, veilingdag, nogal hinder veroorzaakte. De politie zal de schuldvraag onderzoeken. Droogte. Het is zo hier en daar aan de- groenteschaarste nogal merk baar dat de erge droogte de tuin ders parten moet spelen. Alhoewel vele Katwijkse tuinders in een vrij gunstige positie verkeren wat die droogte betreft, maken meer en meer tuinders van kunstmatige be vochtiging der tuingronden gebruik door de bekende motorspuiten. Hiermede kan het land vrij gemak kelijk en niet duur aan de nodige vochtigheid worden geholpen. Die zelf geen motorspuit hébben laten de bevloeiing door anderen ver richten. Een buitje zoals van Vrij dagnacht kan trouwens alleen maar als opfrissing dienen. Maar vele gewassen bloemkool en- peen zijn reeds voor totale verdroging behoed door het bevloeiingssysteem. LEIDSCHENDAM „De Zwaan" in nieuwe tooi Het van ouds bekende hotel-café „De Zwaan" aan de Vliet heeft tegelijk met de verwisseling van eigenaar een nieuwe moderne en knus-aan doende verandering ondergaan. De nieuwe eigenaar de heer C. A. v. d. Ham heeft zoals de voorzitter van de NRKM, de heer Groenewegen. het noemde hiermede niet alleen het streven naar goede en degelijke za ken gediend, maar tevens ook de gemeente een dienst gedaan, omda+ Leidschendam reeds lange tijd be hoefte had aan een naar de eisen des tijds ingericht hotel-café-restaurant Gisteravond waren vele genodig den van de heropening van „De Zwaan" getuigen. Met bloemen had den ook vele belangstellenden hun beste wensen tot uitdrukking ge bracht. In het nieuwe grote sane ringsplan van de gemeente is „De Zwaan" een aanwinst. Ook het ka tholiek verenigingsleven heeft nu meer gelegenheid gekregen voor vergaderen. NOORD WIJK Gemeenteraad De raad der gemeente Noordwijk, komt in haar nieuwe formatie in openbare verga dering bijeen op Dinsdag 6 Sept. a.s. des avonds te 8 uur. De agenda be vat onder meer: beëdiging der raadsleden; verkiezing van wethou ders en benoeming van commissies. Geboren: Gerardus A. J. z. v. G. Th. Hoogeveen en Rodenburg; Jo hanna M. G. E d. v. M. Turk en Raaphoi-st; Margriet d. v. D. Klin kenberg en Vink; Dirk C. z. v. D. C. Zuyderduijn en Verloof; Willem P. A. z. v. J. C. Jonker en Driessen; Gerardus H. H. J. z v. Weerink en Hoogervorst; Bernardus z. v. P. W. Boi-st en Wijnands, Johannes M. z. v. J. de Mooij en Wassing; Roelof L. z. v. H. Feenstra en v. d. Berg; Jaco- ba G. d. v. G. M. v. d. Kant en Ver hoeven; Maria J. d. v. J. Groenen- wbud en Schaf er, Margaretha C. S. M. d. v. P. C. v. Dam en Mulder; Ag nes C. d. v. P. W. Hiep en v. Dyk; Johannes E. J. z. v. A. v. Ruiten en v. d. Drift. Ondertrouwd: P. A. G. Spierings en Tth. W. v. d. Ham, M. L. Groenen woud en A. A. F. Commandeur, J. H. de Ridder en P. C. C. de Haas, Th v. d. Berg en A. M. Caspers. Getrouwd: J. N. Alleman en H. H. G. v. Rhijn; Sj. Bakker en J. W. Hoek. Overleden: Jannetje v. d. Ham 39 jaar» RIJNSBURG Ongewenst bezoek Hedenmorgen te ongeveer half negen reed een gro te meikauto komende uit de rich ting de Rijsjes tegen het huis op van de heer J. v. d. P. op de hoek Korte BrouwerstraatOegstgeester- weg. Het gevolg was een groot gat in de oude dikke muur, terwijl de gehele zijgevel werd ontzet en be grijpelijkerwijze een grote ravage binnenkamers. De auto bekwam zo goed als geen schade terwijl per soonlijke ongelukken op deze zeer gevaarlijke hoek, waar hoog nodig verbetering moet worden aange bracht, gelukkig niet voorkwamen. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De gemeente raad vergadert op Dinsdag 6 Sep tember om 14.30 uur. De agenda vermeldt: Beëdiging raadsleden, ver kiezing wethouders, benoeming hoofd der openbare school voor ge woon lager onderwijs. Door burgemeester en wethouders werd voor het benoemen van een schoolhoofd de volgende voor dracht opgemaakt: no. 1. A. Luteijn te Voorburg; no. 2. S. J. de Korte te Heinkenszand, no. 3. J. B. J. F. Flie- ger te Koog a. d. Zaan. over plannen voor uitbreiding Raadkuic en bergplaats brandspuit Op Zaterdag 17 Sept. a.s. zal het zestig jaar geleden zijn dat het echt paar A. ZandbergenG. Schrader, Dr. van Noortstraat 7, Stompwijk, in de echt verbonden werd. Een diaman ten huwelijksfeest dus! Het feest zal op grootse wijze wor den gevierd. En daar is alle reden toe. Want niet alleen kan de bruide gom nog wandelen als de beste en zijn z'n ogen .nog even goed als z'n scherpe oren, maar ook de bruid mag er nog zijn. Nog steeds verricht zij opgewekt allerlei bezigheden in haar huishoudentje, hierin bijgestaan door haar dochter. Uit dit huwelijk werden negen kinderen geboren, die allen nog in leven zijn. Acht van hen zijn gerouwd, zodat het diamanten bruidspaar z'n trotse blikken kan laten gaan over 31 kleinkinderen en een achtei'kleinkind. De 87-jarige bruidegom, die het schildersvak uitgeoefend heeft, ge niet thans van een welverdiende rust, nadat hij tot z'n 75 jaar gewerkt had. '40 (Delft), D. Rijshouwer, GAC (Hilversum), M. H. Boven, Athleta (Utrecht), M. Doedijns, Athleta (Utrecht), C. M. Nijenhuis, Athleta ID (Utrecht), G. de Vree, GAC (Hilver-1 ting van een H. Hartmonument in sum) en B. Hendriks, GAC (Hilver- Roelofarendsveen, waarvoor de mid- surnL I delen aanwezig zijn. ALKEMADE PROGRAMMA ONTHULLING MONUMENT Op Dinsdag 6 September des voor middags 10.30 uur zal in de tuin naast liet raadhuis te Roelofarends veen de onthulling plaats vinden van het monument, opgericht ter na gedachtenis aan de oorlogsslachtof fers in de gemeente Alkemade. Het door het Comité samengestelde jiogramma luidt als volgt: 1 Ves pers, L. van Beethoven, 2 rede, door de edelachtbare heer J. M. H. L. Hoijnck van Papendrecht als voor zitter van het Comité, 3 Onthulling van het monument, door militairen uit de gemeente Alkemade, 4 Wilt heden nu treden, uit Valerius Ge- denckklanken door de muziekver. „Liefde voor Harmonie." 5 Over dracht van het monument door het Comité, 6 Aanvaarding van het mo nument door de gemeente. 7 Zang door de R.K. Gem. Zangvereniging „Vox Laeta",. 8 Kranslegging door gemeentebestuur en comité, 9 Wil helmus, uit te voeren met gemengd koor door muziekvereniging,, Liefde voor Harmonie" en de R.K. Gem. Zangvereniging „Vox Laeta" 10 Ge legenheid tot het leggen van bloe men aan de voet van het monument door nabestaanden der oorlogsslacht offers, vereniging en burgers. Ten aanzien van punt 3 verzoekt het comité alle in de gemeente Al kemade met klein of groot verlof zijnde militairen zich op 6 September a.s. om 10.30 bij het raadhuis te wil len vervoegen teneinde deze ont hulling mede te verrichten. Alle militairen worden verwacht in te nue. Wat betreft punt 10 wordt men verzocht de daar gestelde volgorde in acht te willen nemen. ROELOFARENDSVEEN Nu een H. Hart-monument. In aansluiting op het bericht omtrent de onthulling van het monument ter nagedachtenis aan de oorlogs slachtoffers in de gemeente Alke made, vernemen wij nog, dat het Comité tot oprichting van dit mo nument, na beëindiging van haar werkzaamheden, zal wcixlen ontbon den, terwijl daarna zal worden sa mengesteld een Comité tot oprich- Voor de bruid, en dus voor de hele familie, is de dag van 17 Septem ber een dubbel feest, want ze viert dan tevens haar 84e verjaardag, heeft gedaan. Niet alleen heeft de heid, zij dit krasse echtpaar op deze schone feestdag toeewenst! BOSKOOP Geboren: Wilhelmina Maria Cornelia, d. van A. A. Brand en A. S. van Schie; Willem, z. van J. L. Nomen en E. Hoogwerf; Johannes Gerardus, z. van N. de Wit en A. Luiten; Adrianus Josephus Maria, z. van S. M. Nieuwesteeg en A. M. van der Werf; Petrus Maria, z. van P. H. M. Gerts en M. C. Romijn; Felix Willem', z. van G. F. de Gunst en K. T. van Zanten. Ondertrouwd: J. Tol, 41 j. en M. G. Nijhof, 28 j. Getrouwd: P. Scheer. 24 j. en J. A. M. Jansen, 25 j.; M. Voskuilen, 24 j. en K. J. van Klaveren, 22 j.; J. Stubbe, 30 j. en D. D. J. Koster 27 j.; M. van Roon, 24 j. en D. van Klaveren, 21 j.; S. G. van Dam, 26 j. en A. Domburg, 20 j. Overleden: W. van Oijen, echt- gen. van Broker, 71 jaar. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De nieuwe raad zal a.s. Dinsdag 6 Sept. des avonds half negen in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. de benoeming van wethouders. TER AAR Geboren: Cornelia M. A., d. v. Fr. Th. Valentijn en van G. M. Bocxe. Maria E. H., d. v. L. Fr. Togni en van M. C. Bakker. Reina J., d. v. R. Snel en van KL E. Jonk. Franciscus J., z. v. J. Rietveld en van E. M. Balvers Bartus, z. v. G. Vos en van A. v. d. Valk. Antonius J., z. v. M. M. Kleijn en van P. J. van Dijk. Margje A., d. v. C. Verboom en A. v. Leeuwen. VOORSCHOTEN Overleden: Piter Jan Planje 9 jr z. v. A. Planje en P. J. v. Leeuwen Cornelis Theodorus Gerrits 5 jr z. v. S. L. Gerrits en C. A. v. d. Geest. WARMOND Geboren: Aagtje d. v. S. Schel- tens en C. M. de Vos; Martha d. v. J. H. Kamphorst en U. Steigenga; An dreas Adrianus Jozef z. v. H. J. H. Kortekaas en C. A. v. d. Ploeg; Jo hanna Maria Theresia d. v. J. Ritsen en C. S. Venne; Cornelis Hendrikus z. v. J. C. van Winsen en J. A. v. d. Drift. Getrouwd: J. H. Hannart 27 jr en A. E. v. d. Kroft 25 jr; J. F. Doll 25 jr en M. C. Lagas 21 jr; J. G. Vos 23 jr en M. J. Tijeen 20 jaar. WOUBRUGGE Geboren: Flora Anna Maria d. v. Th. J. v. d. Wereld en F. F. v. d. Voorn. Ondertrouwd: Mattheus v. d. Star 39 jr te Alkemade en Gerdina Adria na Baak 27 jr. Getrouwd: C. P. de Jong en A. M. Hoogenboom. ZOETERMEER Viering 10-jarig bestaan D.W.O. Op 1 Sept. bestaat de R.K. Sportver. „D.W.O." 10 jaar. De viering van dit tweede lustrum wordt, na de reeds Onder de verschillende mededelin gen van Ged. Staten was die, dat de vastgestelde gemeenterekening over 1947 zonder een enkele op- of aan merking de goedkeuring van Ged. Staten had verkregen, hetgeen een, compliment ontlokte aan het adres van de gemeenteontvanger en het personeel van de secretarie. Al waren B. en W., van het goede en nuttige werk van de Ned. Ver. voor bescherming van dieren over tuigd, zij meenden toch op het ver zoek om een jaarlijkse bijdrage van 50.afwijzend te moeten beschik ken, terwijl zij voorstelden alleen subsidie te verlenen aan die vereni gingen, waarmede de gemeentebelan gen rechtsstreeks worden gediend, Op voorstel en na een warm pleidooi van de heer Vreeken werd met 3 te gen 2 stemmen besloten een jaarlijk se bijdrage van 25.te verlenen. Op voorstel van B. en W. werd aan de Bond tegen het schenden van Gods H. Naam door het vloeken op haar verzoek een jaarlijkse subsidie van 5.toegezegd. De overeenkomst met de polders Nieuwkoop en Zevenhoven inzake overname vap de Molenkade door de gemeente Nieuwveen tegen een jaar lijkse bijdrage van resp. ƒ30.er 10.door de gemeente Nieuwkoop en Zevenhoven werd z. h. s. vastge steld. Terugkomende op het raadsbesluit tot aanschaffing van een nieuwe mo torbrandspuit, waarvoor werd beslo ten een bedrag van 1000.beschik baar te stellen, moest de voorz. me dedelen, dat na een ingesteld onder zoek door de Inspecteur van het Brandweerwezen en het Hoofd van de technische dienst gebleken is dat dit bedrag te laag is. Met een gespe cificeerde opsomming van alle on derdelen welke noodzakelijk zijn, zo dat de brandspuit aan alle eisen kan voldoen, werd z. h. s. besloten een to taal bedrag van rond 3.300.hier voor beschikbaar te stellen. In een uitvoerig gemotiveerde nota stellen B. en W. voor om eexl berg plaats te bouwen op het Raadhuis plein, waardoor aansluiting aan de centrale-verwarming, het electrisch net en de waterleiding zonder extra hoge kosten mogelijk is, terwijl in dit bouwplan tevens wordt voorgesteld het raadhuis met de dringend nood zakelijke kantoor en vergaderruimte uit te breiden. De heer Vreeken meent, dat de behoeften aan een bergplaats voor de brandspuit geen overbodige luxe is, doch spr. wil van verdere uitbreidingsplannen liever voorlopig nog afzien. Maar wanneer de voorz. wijst op het gebrek aan vergaderruimte voor de diverse com missies, een spreekkamer voor de burgemeester en een werkkamer voor de secretaris, dan wil de raad B. en W. machtigen de heer Beijloo op dracht te geven zodanige maatregelen te treffen welke de plannen even tueel voor uitvoering mogelijk ma ken. Overeenkomstig het verzoek van terdag 3 September door de R.K. Sport en Jeugdorganisaties, waaraan de bekende Zeeverkenners van de St. Franciscusgroep uit Leiden hun medewerking verlenen. Om 6 uur opstelling van alle leden in sport- costuum op het D.W.O.-terrein. Zondag 4 Sept. te 9 uur wordt een plechtige Hoogmis uit dankbaarheid opgedragen door de geestelijk advi seur met algemene H. Communie. Om 12 uur beginnen dan de wed strijden. Eerst D.W.O. a—Oliveo a. Om 1 uur D.W.O. 1Excelsior 2. De voor deze gelegenheid uitgeschreven propaganda-wedstrijd Excelsior 1 (uit Schiedam) tegen Neptunis I (uit Rotterdam) vangt aan om 2.45 uur. Om ongeveer 5 uur heeft in het parochiehuis de prijsuitreiking plaats van de nederlaagwedstrijden en de die middag gespeelde wedstrijden, waarna van half zes tot half zeven een receptie wordt gehouden. Op Zondag 11 September wordt een feestavond gegeven voor leden en genodigden welke avond ver zorgd wordt door de toneelveren. Excelsior. Ook de ouders der leden zijn dan welkom, terwijl de junioren de Groenteveiling te Roelofarends veen werd z.h.s. besloten f 200.te storten in het garantiefonds en een bedrag van 25.beschikbaar te stellen voor aanschaffing van een medaille bij gelegenheid van de door haar te organiseren Bloemen-, Groen ten- en Fruit-tentoonstelling op 7, 8 en 9 September a.s. Het verzoek van de chef van het Elec. Bedrijf „Lugdunum" te Ter Aar om de straatverlichting vanaf heden een uur langer ontstoken te laten, te gen een extra kosten voor de ge meente van 53.51 per jaar werd z. h.s.h.s. aangenomen. Na een in opdracht van de gemeen te ingesteld onderzoek door het Eco nomisch Instituut voor Zuid-Holland te Rotterdam^ deelde dit instituut me de, dat gezien de wegenliggine en 't ge brek aan voldoende arbeidskrachten nog geen mogelijkheden voor het ves tigen van industrie aanwezig zjjn, hetgeen door de raad voor kennisge ving werd aangenomen. Afscheid. Aan het eind van een driejarige raadsperiode is het mij een buitenge woon genoegen, aldus de voorzitter, te mogen wijzen op de uitstekende verhoudingen welke voortdurend hebben bestaan, waardoor de verga deringen altijd zo prettig waren. En al waren wij het niet altijd eens, om dat u als vertegenwoordigers van de burgerij het recht heeft uw mening te uiten, heeft de goede verhouding daaronder nooit geleden en kunnen wij thans terug zien op een gewich tige en vruchtbare periode. Spr. memoreerde dan hetgeen in de afgelopen periode tot stand kwam en vond het jammer, afscheid te moe ten nemen van de heer H. S. Ran, die vanaf 1936 onafgebroken zitting heeft gehad in de raad. Eerst als wet houder en later als raadslid. Met hem had spr. op de meest aangename wijze samengewerkt. De heer Vreeken, eens de benjamin en straks de nestor van de Raad, vond in de tijd van ko men en gaan een tragiek, want ook nu'moest afscheid worden genomen van iemand, waarmede zoveel jaren de gemeentebelangen gediend waren. Namens de raad dankte hij de heer Ran hartelijk. Ook de heer Ran dank te de voorzitter en de raad met en kele woorden. Hierna bracht de voorzitter nog dank aan de gemeen te-secretaris, de heer J. J. Roovers, die met zijn onderhorige ambtena ren een groot' aandeel heeft gehad in de administratieve uitwerking van raadsbesluiten en plannen, hetgeen met grote correctheid gepaard is ge gaan waarvan de verkregen goedkeu ring van de gemeenterekening 1947 en de begroting zonder een enkele op- of aanmerking wel een treffend bewijs zijn. Nadat door de heer Vreeken was gevraagd of ook door deze gemeente een poging gedaan is om een extra bouwvolume te verkrijgen, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit niet mogelijk is omdat deze toeken ning buiten het gewone volume' en de daarmee in verband staande regeling om gaat, volgde sluiting van de ver gadering. Wethouder van der Hoorn, vond in de aangename verhouding en bereik te resultaten aanleiding om aan het einde van de laatste zitting een trac- tatie aan te bieden, waarvoor de raad nog even gezellig bijeen bleef. MARKTBERICHTEN TER AAR, 2 Sept.: Groente. Kas- snij bonen 3.10—6.30, stek 1.30— 2.70, snijbonen 3.60—5.30, idem B. 2.002.80, stokprincessen 2.70 5.90, stamprincessen 2.904-40, spekborten 23.20, witte pronkers 1.201.60, alles per 10 kg., tomaten A 0.22—0.27, idem B 25—29 cent. idem C 18—22 cent, idem CC 16—17 cent, bonken 18 cent, gescheurd 16 cent, alles per kg; komkommers 7 15 cent, stek 26 cent per stuk, sla I 1118, idem II 6 per 100 stuks, bleekselderie 7— cent, waspeen 7—18 cent, posteleiix 4—7 cent, andijvie 14 echter alleen onder geleide. Zondag 18 September worden de feestelijkheden besloten met een feestavond voor donateurs langstellenden. Al met al een waardige viering bij het bereiken van deze mijlpaal door D.W.O. ZOETERWOUDE Missietentoonstelling. De mis- sienaaikrans St. Roza houdt Zondag en Maandag de jaarlijkse tentoon stelling in het pai-ochiehuis. Dit jaar is met een zeer grote zorg gewerkt aan de vervaardiging van fraaie pa ramenten en kleren voor de missie. Ook de nieuwe attracties zullen ze ker weer veel bezoekers trekken. Gemeenteraad. De raad verga dert Dinsdag 6 Sept. n.m. 7.45 uur. Agenda: beëdiging raadsleden. Ver kiezing van 2 wethouders. Voorlopi ge vaststelling rekening waterleiding bedrijf, gemeenterekening en bur gerlijk armbestuur over 1948. Aan bieding begroting 1950 waterleiding bedrijf en benoeming commissie tot onderzoek. Benoeming der commis sies. Verzoek van C. M. Dolle om eervol ontslag als penningmeester A. met voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de salarisregeling'van het ge- meentepersoneel. Alsvoren tot wij ziging kindertoeslag. Alsvoren tot onderhandse aanbesteding verfwerk en verbetering Weipoortse weg. Als voren tot wijziging van de pachtsom van verhuur grasland aan L. van Teylingen. Verzoek van het bestuur der St. Jansfanfare alhier om subsi- gespeelde nederlaag wedstrijden, in- die. Verzoek van de Geerpolder om gezet met een grote optocht op Za-1 subsidie. - - .—16 cent, spinazie 7—13 cent, alles !2gE* hebben per kist. rode kool 5.50—6.00 per kg., bloem kool I 4052 cent, idem II 20—32 cent, idem III 6—19 cent, stek 1—5 cent per stuk, selderie 0.50—2.00 per 100 bos, groene kool 512 cent, uien 4—9 cent, kroten 5 cent per kg.. Augurken: fijn mooi 1.08, fijn I 99 cent fijnbasterd 5153 cent per kg., basterd 8.20, grof I 7.30—8.10 idem n 4.20, knorrels f 4.30, afw. 1.50, fijnstippel 1.90, bommen 2.gele bommen 90 cent alles per 25 kg., aardbeien 42 cent per doosje. Peren James Grieve 15 cent, Claps Favorite 11 cent, Triumph Vienne 23 cent, Williams 23 cent per kg. Bloe men 12 cent per bos. KATWIJK a. d. RIJN, 2 September Groente. Bloemkool Ia 55—73 id. I 47—58, idem II 11—30. idem III 611.50, waspeen 1523.50, idem II 1319, bospeen 1625.80, groene kool 6—13, sla 6—9, prin- tessebonen 41—62. snijbonen 37— 54. uien 3.40—5.—, kroten f 5.25— 6-50, rabarber 3-904.10, selderie 33.80, peterselie 22.20, andij vie 15—17.50, pronkbonen 14— 16, komkommers 1315. ROELOFARENDSVEEN. 2 Sept. Groente. Aardbeien 1830 cent per doosje, meloenen 12—41, druivesn 60—70, tomaten A 18—27, idem B 17—28; idem C 16—23, idem CC 16. idem bonk 1622, krop sla I 11.20—27.60. kropsla II 1.70 •13.80. andijvie 615. bloemkool 839, snijbonen 24.60, prinsesse bonen 3.905.70. dubb. stambonen 2-60—4.10, pronkbonen 1.201.35 spekbonen 22 40, Augurken grof 6.706.80. bommen 2.102.80, stippel 4.104.20,

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3