„DE GROTE ONTDEKKING" Massale jeugd-meeting in Leiden op 21 Sept. a.s. Een vervolg op „Dit is Leven" „DE MENS EN ZIJN ARBEID" DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1949 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 „Ik erken het goede recht om van voetbal te houden en naar een film te gaan. Maar boven alles staat God. Hij krijgt echter nog geen tiende deel van de verering, die Bing Crosby te beurt valt!" (Pater Henry de Greeve). „Het is onmogelijk Christen te zijn en te streven naar aards ge not; het is onmogelijk Christen te zijn zonder naastenliefde" (Pater Piet Wesseling). „Vergeet bij alle activiteiten hét gebed niet. Want wil het werk vruchtbaar zijn, dat moet het begraven worden onder een berg van gebed." (Hans Velü). Drie markante uitspraken, die we optekenden bij de grote meeting van Katholieke jongeren, op Zondag 29 Mei 1.1. te Utrecht gehouden, onder de begeesterende titel van „Dit is le-1 ven!" 50.000 jongeren waren toen naar de Domstad gestroomd, om in een bijna grenzeloos enthousiasme te getuigen van hun goede wil het Chris- terdom werkelijk te beleven. Zij hoorden er hoe pater de Greeve de fouten van onze tijd schilderde, hoe pater Piet Wesseling de juiste weg aangaf en hoe Hans Velü tenslotte de noodzakelijke hulpmiddelen wees. Vol enthousiasme zijn ze weer naar huis gegaan. Maar wat is er van blijven han gen? Leeft de begeestering nog, die toen deze massale jongeren-bijeen komst bezielde? Is er van deze vurige vlam een vonkje overgesprongen op de practijk van het dagelijkse leven? Of is alles weer vergeten en hebben de drie maanden, die tussen toen en het heden liggen, het enthousiasme weer geblust? We willen niet pessimistisch zijn en daarom aannemen dat niet alles weer gedoofd is. Er zullen er geweest zijn, die beter, sterker en met meer overtuiging zijn terug gegaan. Er zijn er ook geweest, die in de tredgang van het dagelijkse leven de roepstem van „Dit is leven!" nog slechts ho ren als een doffe, zwakke echo van hetgeen eens zo machtig in Utrecht geklonken heeft. Ook in Leiden. Van harte juichen we het daarom toe, dat de initiatiefnemers van „Dit is Leven!" in Utrecht (dat wa ren drie Leidenaars!) niet stil fitten en een vervolg op het begin in de Domstad voorbereiden in Leiden. Bin- DIPLOMAZWEMMEN IN DE ZIJL. Meer den 1800 zwemlustigen had den zich gisteren in de Zijl in het water begeven, om verluchting te vinden voor het meer dan warme weer, maar een bijzonder groot aan tal had zich opgegeven voor het di- plomazwemmen en zo zagen wij niet minder dan een 150 zwemlustigen zich inspannen vor het behalen van het diploma A en B. De geslaagden waren: Jongens (diploma A): Piet v. d. Burg, Jan Muldei', Jaap Roosendaal, Joop Roosendaal, Rudolf v. d. Rey- den, Mijndert v. d. Burg, Aat van Rooyen, Soemantri Zwarts, Martin Paling, Loek Leune, Adolf Zwart, Leendert Tisseur, Wim de Haan, Joop Kop, Daan Bingelberg, Bertus v. d. Meer, Martin Ober, Sjoerd de Mik, Hans Kaak, Aart v. d. Kley, Frits van Dam, Jaap Raaphorst, Jan Wijling, Jac. Bink, Joop Hoogstraten, Andries Crama, Casper van Hees, Ewoud Pierhagen, Godert Volbeda, Wim Schipper, Ger. Filippo en Henk de Goede. Jongens .diploma B): Henk Hons- beek, Henk Miggels, Piet van Dam, Frans Haneveld, Hans van Dort, Ru- di van Dort, Piet Dool, Jan van Sta- den, Bert v. d. Berg,-Mijndert v. d. Burg, Hans Bonnet, Kora Key, Wim Turenhout, Jan Lindenhof, Koos Kluts, Joop Hoogstraten, Godert Volbeda, Wim de Vries, Gerrit Koo- reman en Joop Veld. Meisjes (diploma A): Rietje Boom, Tiny Wielinga, Janny Lina, Bep v. d. Wijngaard, Hanny Geiley, Hester Bo ter, Joantje van Ek, Ria van Weeren, Anneke Bloemendaal, Anny Boere, Rietje Klop, Ineke van.Mourik, Greet Oortmeyer Lous Goutier, Suze Ouwerkerk, Liny Voorst, Tiny Jan sen, Sanda Schouten ,Elly Wtijsma, Corry van Tienen,: Agatha van Tie nen, Rietje Nonkes, mevr. C. W. Pouw,/Willy v. d. Linden, Miep Pet, Bep de Vos, Bep Spruyt, Bep de Jong, Mientje Ravensbergen, Anny van Atten, Rietje Ouwerkerk, Diny Vierkant, Gonja Dorrepaal, Niesje Kuipers, Klasientje Korenhof, Tiny Sloos, Anny v. d. Horst, Ali Schreur, Henny Nekeman, Anny Nieuwen- burg, Rietje Filippo .Rietje Plu, Nel ly Stuurop, Truus Massaar, Corry Hansen, Toos Uljee, Dineke v. Bem- mel, Diny v. Mourik, Elly de Fey, Willy Swanenburg, Bett van Eg- mond, Jopie Blikman, Rietje Pias- meer, Coby de la Rie, Ida v. d. Klauw, Willy v. Westbroek ,Tiny Ginjaar, Nelly Kraaienbrink, Atty Klein, Henny Visser, Betty Leeuwcs, Willy Jonkers, Nelly Mol, Bertha Visser en Adrie Visser. Meisjes (diploma B:) Coby Plu, Jeanne Leune, Truus Kapaan, Stien- tje Stavleu, Corry Roosendaal, Gon- ny Nieuwland, Erica Burgerjon, Rie tje de Tombe. Annie Schuurman, Jo ke Verberg, Anneke Ladan, Anny Bink, Grete Dorrepaal, Roekeije Oudshoorn, Mia Ouwerkerk, Rietje Plu, Joke Faas, Nel Rademaker, Ria de Vos, Nelly Korpershoek, Rietje Veldt, Tiny Hoogervorst, Willy Pot- tus, Rietje Korree, Nelly Guly, Han ny Swanenburg, Rietje Raaphorst, Betty van Egmond, Anny Martijn, Leny Mark, Gerda Rijsdam, Rietje v. d. Klauw, Ineke Pouw, Betsy Pouw, Bep Plan je, Anny van Waardhuizen, Bep Pison, Greetje Pennenburg, Jo pie de Wolf, Coby Nievaart, Joke Ver meulen, en Gerda v. d. Belt. nen enkele weken valt ook onze Sleu telstad de grote eer te beurt een der gelijke manifestatie binnen haar mu ren te hebben, want op Woensdag 21 Sept. a.s .zullen duizenden katholie ke jongeren naar Leiden samenstro men om te luisteren naar bekende mannen als pater de Greeve en pater Wesseling, in een meeting onder de naam „De grote ontdekking". Over de crisis heen. Iedereen krijgt op een bepaalde leeftijd een crisis te verwerken, waar in hij/zij alles wat op school en in de kerk op katechismuslessen werd geleerd, in twijfel trekt en aan de waarheid wil toetsen. De schoonheid van ons geloof en de beleving hier van moeten opnieuw ontdekt wor den; het komt neer op een ware ont dekking van het Christendom! Want iedereen moet eens kiezen tussen de stroom van verwaterde beginselen óf het pure Christendom, dat geen wa ter bij de wijn kent en de totale mens opeist om een pur-sang Christen te zijn. „Die jongelui van tegenwoordig", zei Henry de Greeve onlangs tegen de organisatoren van Leiden, „die moeten eens, platweg gezegd, een „Roomse opdonder" hebben!". Inder daad. „De Kerk zegt me zo weinig", vertelt de een. „We willen wel, maar we kunnen niet in deze moderne we reld", zegt de ander. Deze twee, en nog veel meer, moet en inderdaad een „Roomse opdonder" hebben! Ook de ouders! En daarom trekken op 21 Septem ber de katholieke jongeren van Lei den en omgeving in drommen naar „De Grote Ontdekking". In de grote Stadsgehoorzaal spreken voor hen pater Henry de Greeve, pater Piet Wesseling en Joop Stelman, een enthousiaste Limburger, die reeds va ker op jongeren-meetings het woord voerde. Maar er is meer. Want willen deze jongeren, die ongetwijfeld uit de uit gesproken woord var enthousiasme zullen peuren, als een tweede staat na het begin van Utrecht, hun voor nemens gestand doen, dan is het no dig dat hun ouders iets gaan begrij pen van hun idealen dat de vaders moeders, die thans zo vaak het hoofd schudden „Die jeugd v genwoordig", met dat zelfde enthou siasme "bezield geraken. Daarom is er meer. Daarom zul len pater Henry de Greeve en Piet Wesseling ook voor hen spreken en wel op dezelfde avond in de Leidse Schouwburg. De heer Jan Bakker, directeur van het Diocesaan Midden standsbureau uit Haarlem, zal daar het drietal completeren. Het moet een mainfestatie. wor den, kleiner van opzet dan in Utrecht maar even begeesterend als de eer ste keer. Voor hen, die het onthou den hebben, een nieuwe stoot om op de goede weg door te gaan. Voor hen, die het vergeten zijn, een tweede ap pèl aan hun geweten: Christen te zijn, pal te staan in deze stormende tijden! Voor beide groepen: een her nieuwde aanval op alle* wat lauw is, onverschillig en lusteloos. Zij gaan het pure Christendom ontdekken. Het wordt inderdaad „De Grote Ont dekking"! FRANSE ZANGERTJES WEER VERTROKKEN. De Franse zangertjes van de Azuurkust, die Dinsdagavond in de St. Petruskerk een concert gaven, zijn gistermiddag om drie uur weer uit Leiden vertrokken. Hun bestem ming was Rotterdam, waar zij Woensdagavond moesten optreden. Vele belangstellenden en „pleeg ouders" deden de witte monnikj es uitgeleide. Nog eenmaal klonken hun zuivere stemmen op onder de schaduw van de grote kerktoren. Daarna kwam het afscheid, met herhaalde handdrukken en beste wensen. Natuurlijk spraken de lei ders hartelijke dankwoorden tot pastoor Th. Beukers, voor de prach tige ontvangst en het verblijf in Leiden. Toen de autobus zich in be weging zette, klonk spontaan het „Choral des Adieux" door de open ramen, het afscheidslied van de Franse verkenners. „Oui, nous nous reverons mes frères Ja broeders, wij zullen elkaar terugzien". Zou het waar zijn? JUBILEUM BIJ DE BELASTINGEN. Vandaag herdacht de heer H. Boer uit Warmond het feit dat hij vijf en twintig jaar in dienst is bij de Di recte Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen. De jubilerende hoofd-as- sistent controleur werd hedenmor gen per auto van huis gehaald en op de directiekamer in het bureau aan de Breestraat ontvangen. De heer Sablonière van Eelde, hoofdin specteur, roemde daar de mooie staat van dienst van de heer Boer, die een bekwaam en goed ambtenaar genoemd mag worden. Bij deze woorden werd de gebruikelijke gra tificatie uitgereikt. Namens de colle ga's sprak de heer Welle, hoofdas sistent, die de prettige samenwer king met de jubilaris releveerde. De heer J. Lubbers, hoofdinsp.; tit., bood namens het gehele personeel een prachtig polshorloge aan, waar na de heer Boer dankte voor deze huldiging en men nog een gezellig uurtje bijeen bleef. LEDEN VAN DE R.T.C. BEZOEKEN „DE MENS EN ZIJN ARBEID" In vervolg op ons bericht van de eerste pagina, kunnen wij nog me dedelen dat zich onder het gezel schap van de leden der Ronde Ta felconferentie ook mr. Djumhana, min.-pres. van de Pasoenda bevond. Na de ontvangst in de hal van de Stadsgehoorzaal, werd een uiteen zetting gegeven van het doel en de betekenis van deze tentoonstelling. Vervolgens maakte het geselschap een rondgang door de expositie, waarbij de heren een bijzondere be langstelling aan de dag legden voor de tentoongestelde materialen en de overzichtelijke demonstraties. e rondgang werd onderbroken voor een lunch, welke in „In Den Vergulden Turk" werd gebruikt, waarna ook het tweede deel van „De Mens en zijn Arbeid" met veel in teresse werd bezichtigd. DR SERET. Dr. A. Seret mocht gisteren onder tal van blijken van belangstelling de dag van zijn 70e verjéfhrdag herden ken. Tal van collega's, vrienden en bekenden gaven uiting aan de sym pathie, die zij ten opzichte van deze bekende arts hier ter stede gevoelen, in gelukwensen, welke van verschei dene bloemstukken vergezeld waren. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Petronella, d. van J. A. van der Meij en C. J. van der Geer; Floris, z. van M. van Rijn en M. Varkevisser; Linda Ida, d. v. L. G. van der Meij en K. Kamara; Jaantje, d. van G. J. T. Bouman en G. Eveleens; Maria Helena Everista a, d. van W. J. Lange en T. M. Kersten. Overleden: P. van den Berg, man, jaar. Gehuwd: H. Arnoldus .gesch. en C. van den Berg jd; C. van der Blom jm en E. de Jong jd; A. van Eg- mond jm en M. Kroesemeijer jd; C. van Gelder jm en G. F. Zuidema jd; J. Kukler jm en C. J. Ligtvoet jd; J. A. Louwerens jm en M. Leue- ring jd; I. le Maitre jm en G. Kam ping jd; C. L. M. Markx wednr en J. P. de Water jd; M. Sierat jm en M. J. Oudshoorn jd; E. J. van Ton geren jm en E. de Boer jd; J. J. van Wijk jm en K. de Boer jd. Bij Koninklijk besluit is verleend de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver aan T. van Keulen, te Haarlem, haltechef A bij de Noord-Zuid-Hol landse Vervoer Maatschappij, en in brons aan D. van Velzen, te Oegst- geest, conducteur bij de N.Z.H.V.M. DE HULDIGING VAN P. J. J. v. d. STEEN. Het was gisteren een drukte op Maredijk 22, waar de heer P. J. J. v. d. Steen zijn 90ste verjaardag vierde. Nadat om 9.30 uur een H. Mis in de Hartebrugskerk was op gedragen, werd de jarige thuis fees telijk ontvangen. De verschillende buurtbewoners kwamen hem felici teren. Brieven en telegrammen kwamen binnen. Van de K.A.B. ont ving de jubilaris een prachtige bloe menmand; van het Maredijk-kwar- tier een felicitatie met bloemstuk; van de bewoners Piet Heinstraat, Maredijk, rookbenodigdheden; van ,.St. Barbara" was 't de oude nestor W. de la Rivière, die hem hartelijk toesprak en een kistje sigaren over handigde; van de Coöperatie „De Eendracht" werd hem een prachtige taart geschonken. Pater Spruit kwam hem, mede namens oud-pastoor Smitz, feliciteren. ZILVEREN JUBILEUM H. VAN ZANDWIJK. Vandaag herdacht de heer H. Zandwijk onder grote belangstelling zijn zilveren jubileum in dienst van Van Cleef's manufacturen, bedden- en tapijthandel, Haarlemmerstraat 172174. Begonnen als jongste De- diende is hij thans chef van de ta- pij taf deling. Te half twaalf de zaak was vandaag tot 2 uur gesloten werd de jubilaris met zijn echtgenote en kinderen in de zaak ontvangen door de directie, de commissaris der N.V., mevr. Bouchier, het personeel en enkele leden van het vroegere per soneel. Nadat een welkomstzang was ten gehore gebracht, nam de oudste der directeuren, de heer A. van Cleef, het woord. Hij schetste hoe de jubilaris, toen de zaak nog heel klein was en enkel een manufacturenafae- ling bezat, was begonnen. Toen de tapijtafdeling werd opgericht werd de heer van Zandwijk als eersce ver koper achter de toonbank geplaatst. Daar heeft hij gewerkt en hard ge werkt, dagen lang en als het nodig was ook nachten. Tal van vrienden heeft hij zich gemaakt en vele klan ten voor de zaak geworven. Hij is met de zaak samengegroeid, was steeds een voorbeeld voor het perso neel, maar ook een uitstekende ver koopkracht. Spr. wenste hem nog vele geluk kige jaren temidden van zijn gezin en bood hem een enveloppe met in houd aan. Namens het personeel bood de heer J. de Bruyckere een fraai armbandhorloge aan, waarop de ju bilaris hartelijk dankte voor de be wijzen van belangstelling. Als de di recteur hem roemde om zijn activi teit, dan wilde spr. de eer daarvan terugbrengen op de heer Bouchier, van wie hij deze gave had geleerd en meegekregen. Spr. hoopte ten slotte onder dezelfde voortreffelij ke samenwerking nog vele jaren aan de zaak te kunnen blijven wer ken. Hierna werd een kopje koffie ge presenteerd en bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Vanavond si er voor het personeel een feestavond in „De Doelen". Sleutelkoor. Jongens van 8, en 10 jaar, die opgeleid willen wor den tot zangertjes van het St. Pe truskoor, kunnen zich opgeven bij de directeur, de heer H. A. Rijn beek, De Sitterilaan 53, Vrijdag be ginnen de repetities weer; trouwe opkomst dringend gewenst! Getuigen opgeroepen. De Com missaris van Politie verzoekt getui gen van het omverrijden van de ver- keerszuil op de vluchtheuvel Hoge Rijndijk, eindpunt NZHVM, in de ochtend van 25 Aug. j.l., zich tot het geven van inlichtingen te vervoegen bij de afdeling Verkeer Politiebur. Zonneveldstraat 10. Bloemen- en fruittentoonstelling. De Leidse Bond van Volkstuin ders organiseert een bloemen- fruittentoonstelling in „Den Burcht", welke op Zaterdag 3 Sept. a.s. des middags om drie uur zal worden ge opend. Bij de Rijksaccountantsdienst is verplaatst de adjunct-accountant H. C. Toet van Leidert naar Den Haag zulks per 1 October a.s. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Harddraverij. Alhier zal op Dinsdag 13 September een grote harddraverij gehouden worden op de Van den Endelaan. Er wordt een kinderfeest aan verbonden. KATWIJK In 't zilver. De Geref. Schoolver. vierde gisteren het 25 jarig bestaan der school aan de Noordvvijkerweg. Des middags was er receptie waar voor veel belangstelling was. Corpo raties, R.K. Schoolbestuur, de Bur gemeester namens het gemeentebe stuur, hoofden van scholen uit Kat wijk en omgeving en buitengewoon veel andere belangstelling kwamen persoonlijk gelukwensen. Met de school jubileerde mede het hoofd der school de heer W. van Veen en de onderwijzer de heer de Kreek. Des avonds was er een grote feestverga- dering waarvoor niet minder belang stelling was. Personalia. De heer Rijksont vanger A. A. van der Werf is in gelij ke betrekking benoemd te Doetin- chem. NOORD WIJK Kampioenschap Veteranen Het veteranen elftal van SJC heeft deze zomer deelgenomen aan de vetera nen-competitie van de L.V.B. waar bij zij het buitengewoon goede re sultaat wisten te bereiken door on geslagen kampioen van hun afde ling te worden met 4 gewonnen en 1 gelijke wedstrijd. Waar de LVB 2 afdelingen had ingesteld zijn er 2 kampioenen zodat deze twee moeten kampen om de titel van veteranen-, kampioen. Zondag te half drie zal op het sportpark deze kamp be slecht worden en wel tegen LDWS uit Leiden. LAATSTE BERICHTEN DE TSJECHO-SLOWAAKSE GRENSSLUITING. Een woordvoerder van het Tsje- cho-Slowaakse ministerie van bui tenlandse zaken heeft heden de uit Wenen afkomstige berichten, dat Tsjecho-Slowakije zijn grens met Oostenrijk had gesloten, tegenge sproken. Hij verklaarde, dat het mo gelijk was, dat één der wegkrufs- punten gesloten was. (Er zouden er dan twee open zijn). De laatste berichten uit Wenen duiden er op, dat de grenssluiting tijdelijk is en waarschijnlijk ver band houdt met de Tsjecho-Slowaak- se poging om de ontsnapping van vluchtelingen naar Oostenrijk te ver hinderen. MAJOOR FLINTERMAN VERBETERDE HOOGTERECORD MET BIJNA Zy3 KM. Naar de Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart mededeelt, is thans uit de metingen van het Nat. Luchtvaait Laboratorium gebleken, dat majoor vlieger J. L .Flinterman op 15 Augus tus jl. een hoogte bereikte van 14.821 meter. De directe aflezing van de hogte meter in de cockpit gaf inder tijd als uitkomst 14.568 meter. De poging om 't nationaal hoogterecord per Gloster Meteor IV te verbeteren is ten volle geslaagd. Het oude record van Sept. 1938. be haald door de vlieger Leegstra, be droeg 11.354 m. Het wereld-hoogterecord bedraagt 18.133 meter. Het werd behaald door John Cunningham in 'n voor dit doel speciaal uitgeruste en verbouwde de Havilland „Vampire" straaljager op 23 Maart 1948 te Hatfield (Engeland). BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de aKth. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Die dwaze mr. Jones", alle leeftijden. Lido: „Met de ogen der liefde", 14 jaar. Luxor: „North West mounted po lice", 14 jaar Trianon: „This time for keeps", 14 jaar. Rex: „De grote triomf", 14 jaar. UIT DE RIJNSTREEK AIJPHEN AAN DEN RIJN Uitbreiding R.K. School. Reeds lange tijd is er dringend behoefte bij het katholiek onderwijs aan uitbrei ding van het aantal leslokalen. In de gebouwen Paradijslaan 9 en 10 wa ren tot voor enkele jaren geheel on dergebracht in 'n school voor gewoon lager onderwijs en een school voor uitgebreid lager onderwijs. Door toe name van het aantal leerlingen dier scholen en splitsing van de gemeng de school voor gewoon lager onder wijs in een jongens- en meisjes school, hebben nadien verschillende veranderingen in de huisvesting der scholen plaats gevonden, o.a. een voor uitgebreid lager onderwijs. Voorts maakte het leerlingental der jongensschool het noodzakelijk een lokaliteit in de meisjesschool in ge bruik te nemen. Tenslotte werd ten behoeve van de meisjesschool door de gemeente een lokaliteit gehuurd in het Sint-Josephpension. Deze ongewenste toestand heeft het kerkbestuur thanc aanleiding ge geven zich te beraden over de wij ze, waarop daaraan een einde kan worden gemaakt, zulks temeer waar de huisvesting van de school voor uit gebreid lager onderwijs ten enenmale onvoldoende is. In de eerste instan tie gingen de gedachten uit naar het bouwen van een afzonderlijke school voor uitgebreid lager onderwijs, om vattende 4 leslokalen met aanhorig- heden. Aangezien hierdoor echter geen verbetering werd gebracht in de huisvesting van de scholen voor ge woon lager onderwijs werd deze ge dachte verworpen en besloot men tot uitbreiding van het gebouw der jon gensschool door het aanbouwen van 5 leslokalen en 1 hoofdenkamer. Door aldus te handelen kunnen in het nieuw te vormen complex alle scho len worden ondergebracht en wel door de nieuwe lokalen te doen ge bruiken door de jongensschool, de 4 vrijkomende lokalen in de jongens school welke van geringer inhoud zijn te bezigen voor de school voor uitgebreid lager onderwijs en het in de meisjesschool vrijvallende lokaal mede te bestemmen voor de meisjes klasse, die thans huisvesting vindt in het St. Josephpension. B. en W stellen de Raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. Kantongerecht. De kaashande laar J. Rijlaarsdam te Rietveld weer zijn eigen weg gegaan, nadat hij meer dere malen tevergeefs om een ver gunning had gevraagd en had noodzaak, zoals hij Woensdagmorgen voor de kantonrechter te Gouda ver klaarde, toch een uitpad aangelegd vanaf zijn woning naar de weg Zwam- merdam-Harmelen. Hij had hiertoe een sloot, welke zijn eigendom was, gedempt en de weg daarover laten aanleggen. Hij meende hiermede de bezwaren van de Rijks Waterstaat te Leiden te hebben omzeild en geen land aan zijn oorspronkelijke bestem ming te hebben onttrokken. Het pakte echter anders uit, want zowel de Rijks Waerstaat als de kan tonrechter dachten daar ander over. Tooh wilde de laatste met verschil lende omstandigheden rekening hou den en veroordeelde verd. tot 2 X f 6,boete, subs. 2x2 dagen. Verd. wilde afstand doen van zijn recht in hoger beroep te gaan, doch de ambte naar van het O. M. niet, zodat de zaak wellicht nog in behandeling komt voor de rechtbank. HAZERSWOUDE Geest .adviseur. De zeereerw. pater Avertanus, pastoor der paro chie „St. Bernardus" in de Groenen dijk, is door mgr. Hulbers benoemd als geestelijke adviseur van de R.K. Middenstandsvereniging te Hazers- woude en Koudekerk. ZOETERWOUDE (H. R.) Aanbesteding In het café 't Wit te Huis werd gisteren door architect Pino Je Leiden de aanbesteding ge houden voor het bouwen van 11 woonhuizen met bijkomende werken op het perceel aan de H.oge Rijndijk t. o. 3e R. K. Kerk, als herbouwplan voor de in 1944 door de Duitsers af gebroken woningen, hiervoor wa ren 20 inschrijvingen: Aanemingsbedrijf „De Zuid. Hol landse" te Leiden f 197139; Voor- douw en Hoogstraten te Oegstgeest f 198.000, Gebr Oosterom Warmond f 200.000 Tettero en Sluis, Pijnacker f 201.000, C. Boel Voorburg f 202.700 W. Jansen. Voorschoten f 206.300; O. H. Pieterse, Delft f 209.000; Mou- ton en Wijs. Den Haag f 209.400; Gebr. de Boer, Hazerswoude f210.000 Dietz, Leiden f 210.400, A. C. Zu- lenstein, Den Haag f 211.500, Gebr. de Ouden, Oegstgeest f 211.950, Fa. Lammers en Kok, Enschede f 213.000 Th. Zitman en Zn, Zoeterwoude 214,842,- M. van Duin Czn, Noord- wijk f 215.200, Fa. Nodelijk, Dor drecht f 215 500 Joh. Seijsener, Hil- legom f 216.200, A. v. Duin, Noord- wijk f 218.500, Bouwcomb. Wasse naar f 221.500, G. J. Spuijbroek, Rotterdam f '257.920. C. J. Strijk, Oegstgeest f 259.000. De gunning werd aangehouden. KOUDEKERK Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer G. v. d. Horst, onderwijzer aan de Chr. Nat. School aan de Rijndijk is in gelijke functie benoemd aan de Leidse Houtschool te Leiden. MARKTBERICHTEN R'VEEN, 31 Aug. Groentcnveiling. Aardbeien 2139 ct. per doosje, Me loenen 1141, Tomaten A 22—33, id. B 24—34, id. CC 16—27, id. C 16—20, id. bonken 1622, Kropsla I 10.70 22, id. II 1,809.90, Andijvie 616, Bloemkool 640, Rode kool 612 per 100, Snijbonen 25.10, Prinsebo nen 3.506.60, Dubb. Stambonen 2.205.10, Pronkbonen 1.201.60 p. 10 kg., Augurken grof 9.30—10.40, Augurken bommen 2.703.90, id. stippel 4.80 per 25 kg. Bloemenveiling, Asters 3- -19 ct. Dahlia 212 ct., Scabiosa 26 ct„ Gladiolen 714 ct., Troschrysanten 920 ct., Lelies 1.403.60, Rayonan ten wit 715 ct., id. lila 714 ct., id. geel 613 ct., id, amber 815 ct. Stella 37 ct., Blanche 1013 ct., Grootbloemig 411 ct., Roggli 1724 ct., Alston 927 ct. TER AAR, 31 Aug. Groente. Kas- snijbonen 2.30—3.80, snijbonen 4.204.90, idem B 2.00—3.50. stok prinsessen 3.206-40, stamprinces- sen 3.10—5.30. idem B 1.50—2.90, spekbonen f 2.503.30, witte pron kers 1.301.70, alles per 10 kg., tomaten A 2633 cent, idem B 26—33 cent. idem C 22—27 cent, idem CC 17—20 cent, bonken 2226 cent. idem kriel 17 cent. idem gescheurd 18 ct., postelein 610 cent, andijvie 1114 cent waspeen 615 cent, alles per kg.; komkommers 913 cent, stek 2 7 cent per stpk, prei 7 cent, spina zie 1117 cent. afwijkend 610 cent Heden overleed tot onze diepe droefheid, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze Tante, Mejuffrouw ELISABETH CATHARINA MARIA AEWERDONK in de leeftijd van 82 jaar. Den Haag: W. I. N. Dieben M. C. DiebenBrouwer en kinderen. Delft: Th. O. M. Dieben C. G. DiebenNeijzen en kinderen. Leiden, 1 September 1949. Zoeterwoudsche Singel 18. De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden in de St. Petruskerk te Leiden, op Zaterdag 3 September, om 7.30, 8, 8.30 en 9.30 uur. waar van om 8 uur de plechtige Gez. H. Mis van Requiem. De begrafenis zal plaats vinden omstreeks 10.30 uur op het R. K- Kerkhoi*te Leiden. Rozenkransbidden in St. Petruskerk op Vrijdag 2 September om 8 uur. We behoeven er niet lang over te praten. Ge bezoekt natuurlijk de ten toonstelling in de STADSGEHOORZAAL en de WAAG te LEIDEN: Maarrrrr koop ook een programma ad 25 ets., dan hebt ge meer aan uw bezoek; 1517 en koop ook een lot ad 25 ets-, want dan hebt ge kans één der talrijke geschenken te winnen, o.a. een Solex Rijwiel met hulpmotor, een heren- of damesrijwiel, electr. appa raten, gastoestellen, dozen postpapier, fraai aardewerk, boeken, planten, gereedschappen enz. enz. Tentoonstelling DOORLOPEND GEOPEND van 's ochtends 10 uur tot 's avonds 11 uur. Toegangsprijs volwassenen 1. kinderen tot 14 jaar 0.50. De houders van de toegangsbewijzen 498, 784, 4647, 14612, 15394, 15635, 16043 en 17644 kunnen tpi en met Zaterdag a.s., aan het Secretariaat Breestraat 66, een geschenk in ontvangst nemen. ADVERTEERT IN DE LËIDSE COURANT Te koop: Stofzuiger 220 V. en een kinderwa gen alles in z. g. st. Te bevragen Kok. Hoge Rijn dijk 45. voor de brug, te Leiden. 5009 Te koop: 1 kinderledi kant. 1 kinderstoel, 1 boxs, 1 wieg alles in prima staat. Te bezichtigen Mgr. Broerestraat 21. Voorhout. "Z1 Landbouwers. Wij bie den aan tegen de laagste prijzen varkenstroggen, voeremmers, Teemsen, melkemmers, maten, gras machines. baggergereed- schap. snaffels hoofdstel len. paardendekken, bas cule gewichten, water- en veevoederfornuizen 100 L., klompen. harmonicagaas, chloorbleekloog. 'H. J. C. Beerenfenger, N. Beesten markt 19, tel. 23151. 5004 "3 Passpiege! in eiken

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3