H&cjacvct in Indonesië De verbeelding van een doorgesleten broek Onze zuivel-afzet heeft hier en daar veel terrein verloren Emigratie naar Zuid-Afrika ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 ZOMERSE RAADGEVINGEN I^EIZER AUGUSTUS iedereen hier te lande heeft zyn naam op de lippen; de maand, waarin wij le ven, is naar hem genoemd heeft eens een schrijven gezonden aan de Romeinse senaat, waarin hij het ver langen uitsprak, op verlof te kunnen gaan. „Sed ista fieri speciosius quam promitti possunt Maar het is ge makkelijker het zichzelf te beloven, dan het uit te voeren" aldus de keizerlijke briefschrijver, en hij ver volgde: „Het verlangen naar dit zozeer verbeide ogenblik is in mij zo toegenomen, dat, ofschoon de vreugde het te bereiken nog niet mijn deel is, ik in het vooruit zicht ervan er reeds behagen in schep alleen al het woord „ver lof' uit te spreken." Seneca aan wiens „Over de korte duur van het Leven" deze kei zerlijke ontboezeming is ontleend voegt er aan toe: „De vacantie leek Augustus zo iets heerlijks toe, dat hij, omdat 'hij niet werkelijk vacantie kon nemen, het dan maar in zijn verbeel ding deed." \7AN ALLE MANIEREN om op va- te gaan, is deze verre-weg de goedkoopste. Om de kosten behoefde Augustus zijn vacantie niet te laten varen hij beschikte over alle rijk dommen der wereld. Toch. heeft de machtige man op wiens bevel Ma ria en Josef naar Bethlehem stum perden er nooit geen kans toe ge kregen. Hij droomde in zijn paleis van-goud-en-marmer van een rustige zomer-avond in een landelijk op trekje beneden in het dal loeiende koeien en rond hem heen het zachte ruisen van bronnen en bossen. Maar zijn boerderijtje was een luchtkasteel, het „in 't stille dal, in 't groene dal", dat hij op de keizerlijke troon zete lend, neuriede, een boterland, dat weg smolt als een wolken-gebergte voor de nuchtere werkelijkheid van het leven. Het is een hele eer Augustus te zijn en er lopen in ons land in deze maand Augustus drommen Augustus- sen rond. die, omdat zij het niet in werkelijkheid konden doen, hun va cantie maar „in him verbeelding" namen. Een van deze teleurgestelde ma jesteiten ontmoetten wij op straat. „Man, ik dacht, dat je in Frankrijk zat?" spraken wij hem aan. „Helaas!" zuchtte hü „het kruis van mijn broek -jVerd het kruis van mijn vacantie." Uit de toelichting bleek, dat vlak voor de aanvang van de reis, bij een zorgvuldige inspectie van de reis- kleaij, het kruis van de broek zoveel licht door liet schijnen, dat het meer op een tralie-venster dan op een alles-bedekkend gordijn leek. „In ieder geval gelukkig" troost ten wij „dat het niet op de boule vard in Parijs is geschied." Dit denkbeeld leek ons zo grappig, dat ^we erbij in de lach schoten. „Zoals Hendrik Hl genoopt was zijn koninkrijk te ruilen voor een paard, was ik genoodzaakt Frankrijk te ruilen voor een broek" mees muilde hij ijverig mee. „Enfin, het plezier van het plannen-maken heb ik toch gesmaakt. Mijn kamer puilt over van gidsen en landkaarten. In ver beelding heb ik de kleuren-gloed van de kathedraal van Bourges aan schouwd en in het dal van de Indre een vergeten dorp ontdekt, midden in de bossen. Er stond een kasteel uit de 14e eeuw boven te pronken en verder-op in het dal lagen de bouw vallen van een roemruchte abdij." „Hoe heette het dorp!" vroegen we hevig-geïnteresseerd. CHATELLERAULT L'ABBAYE". Ik had er zelf ook nooit van gehoord. De avond begon reeds te vallen, toen het boemeltreintje er stil hield. Er stapte een boer uit met een mand vol verbaasde kippen. De klok van de dorpstoren zing-zangde traag en langzaam tussen de zwijgen de bergen. Hier is 't! riep een stem in ons binnenste, en ik stapte uit. Voor de kantonrechter te Heerlen stond gisteren een chauffeur van de N.V. Internat. Autobusonderneming (IAO) te Eijgelshoven terecht, om dat hij in de gemeente Nieuwenha- gen, in verband met het feit, dat een reiziger te laat had laten weten, dat hij wilde uitstappen, zijn bus der tig meter voorbij de aangegeven halte had laten stoppen. De verdedi ger wees er in zijn pleidooi op, dat de laatste tijd in de gemeente Nieu- wenhagen een opvallend groot aan tal processenverbaal wordt gemaakt voor soortgelijke kleine overtredin gen. Als gevolg van wat de verde diger noemde „een ongezonde verba liseerzucht" zag de betreffende auto busonderneming de laatste weken zelfs een dertigtal verbalen tegen haar chauffeurs opmaken. De ver dediger vroeg de aandacht van kantonrechter voor dit verschijnsel Deze laatste gaf naar aanleiding hiervan te kennen, dat naar zijn me ning vele politiemannen te snel hun toevlucht nemen tot verbaliseren. Hij zeide op het standpunt te staan, dat heel vaak in plaats van een pro ces-verbaal een waarschuwing de voorkeur verdient en dat pas in ge val van herhaling tot verbaliseren r ent te worden overgegaan. Boven vermelde chauffeur werd dan ook rij gesproken. „En was 't er?" vroegen we. „Het was er, maar het is er niet meer. De pastoor heeft alles bedor ven. Buiten zijn schuld. Het was een fidele pastoor, vergrijsd van haren, van ouderdom verstramd. Na enige dagen ontmoette ik hem spurtend op een rammelkast van een fiets. Wij prezen zijn parochie als een aards paradijs. Hij vertelde zuchtend van acht zulke paradijzen tot hoeder en herder te zijn aangesteld. Er waren geen priesters meer en ook geen gelovigen. Er kwam bijna niemand naar de kerk en het grootste deel was communist. Toen hadden we er plotseling geen spijt meer van, een nieuwe broek te kunnen kopen in ruil voor dat ver sleten deel Frankrijk". „Was 't dan zo erg?" vroegen we spottend. „Verleden jaar reisden we door Toskane, het schone land van don- ker-groene heuvels, waar witte hui zen tegen-aan kleven. Het feit, dat Toskane bij de Italiaanse verkiezin gen in meerderheid communist stemde, wierp een kille schaduw over het lachende landschap. De witte hui zen bleven klompjes ijs ondanks de zonneschijn der goddelijke goedheid. De vruchtbare hellingen waren be vroren door God-vergeten ondank baarheid. Een gezegend land, dat lie ver zichzelf wilde zegenen. De slang van de hoovaardij heeft in deze pa radijzen opnieuw zijn kop opgesto ken, mijn vriend, en lispelt van iedere heuvel en uit ieder dal: Wilt ook gij aan God gelijk zijn? om daarna de mensen in slavernij te brengen." „Als de stemming zo is, dan maar een nieuwe broek" zeiden wij om een eind aan het gesprek te maken. „Gelukkig zijn er vele streken in Frankrijk, die het vertrouwen in de Voorzienigheid niet verloren heb ben en andere gev/esten waar een kleine schaar van dapperen de kruis banier hooghoudt. Misschien dat, on danks de nieuwe broek Maar niet in dat kille, lege paradijs van Cha- telleraultl'Abbaye". „Je bent er nooit geweest!" riepen we uit. „Het bestaat niet eens" gaf hij toe ,maar ik heb er nu al genoeg van!" J_JIJ HAD in zijn verbeelding va cantie gehad en de teleurstelling geproefd, die iedereen op reis van stad tot stad op de hotel-tafel aan treft. Ieder mens streeft er in zijn leven naar de poort van het Para dijs terug te vinden. Hij zoekt tever geefs het geluk in het „buitenland", in de uiterlijke omstandigheden des levens, terwijl het binnenskamers voor het grijpen ligt. v. P. Mr. Dr. J. Linthorst Homan: Modernisering van het bedrijf en het onderwijs noodzakelijk De internationale contacten op het gebied van de landbouw nemen in betekenis en waarde toe, aldus be toogde de voorzitter van de Algem. Ned. Zuivelbond, mr. dr. J. Linthorst Homan, wellicht onze meest interna tionale figuur in de landbouwsector, bij gelegenheid van de jaarvergade ring van de F. N. Z., welke in het feestgebouw van de Eindhoven- se Landbouwtentoonstelling werd ge houden. Eén der helaas weinig sterke kan ten van de Verenigde Volkeren is wel, dat alle regeringswerk en alle officiële wereldwerk in de landbouw- sfeer toekomt aan de instelling van de F.A.O., de internationale voedings- en landbouworganisatie. Daarnaast noeqide mr. Linthorst Homan het uit stekende werk van de I.F.A.P., de internationale federatie van boeren- organisaties, dat elk jaar aan belang rijkheid wint. Natuurlijk blijven er ook nog vro me wensen. Zo valt het te betreuren, naarmate het werk sterker en ster ker wordt, dat Rusland zijn gegevens nog steeds meent te moeten onthou den en dat daardoor de wereldover zichten aan volledigheid te kort schie ten. Zo ook 't wereld-zuiveloverzicht dat straks te wachten is. In de I.F. A.P. blijft het een tekortkoming, dat het Nederlandse voorbeeld om boeren en landbouwers in één nationaal landbouwverband samen te bundelen nog zo weinig navolging vindt. In het Marshallwerk is de verhou ding volgens mr. Linthorst Homan nu zo, dat de OEEC in Parijs de Organisatie van Europese Economi sche samenwerking de regerings afgevaardigden op gezette tijden bij een brengt, terwijl de speciale Pa- rijse Commissie OEEC is erkend als het orgaan voor contact tussen de O. EEC en de landbouworganisaties in zake het economische herstelwerk. Internationaal beeld niet verheffend. Ondanks al deze internationale landbouw-contacten is volgens mr. Linthorst Homan het beeld in inter nationaal verband, ook binnen het Marshall-plan en in onze eigen Bene lux nog niet verheffend. Er wordt hard gewerkt maar het is alsof voor al Europa zijn weg nog niet kan vin den en te zeer aan tradities gehecht is. Wanneer dat beeld niet gauw ver anders, dreigen we de slag om de gezondmaking van onze Europese landbouw in waarlijk Europees ver band te verliezen. Wanneer het mis loopt met het Europees Herstel Programma al dus spr. dan ligt dat voor een groot deel aan de terughoudendheid van sommige Europeanen, die naar een Drents gezegde „willen blazen en toch het meel in de mond houden." Wat de Benelux betreft, heeft mr. Linthorst Homah de hoop, dat goede persoonlijke en officiële verhoudin gen in Nederland een onderling-te- genstrijdig optreden zeer onwaar- schijnijk zullen maken. De besprekin gen in de Benelux, zowel van de Raad voor Voeding en Landbouw van de drie regeringen, als die van de gezamenlijke organisaties, vinden geregeld voortgang. Gebruik geen overbodig geluid signaal, Minder vaart, of het wordt fataal! Zuivel vooruitzichten niet hoopvol. Wat de vraagstukken speciaal van de zuivelsector aangaat, merkt mr. Linthorst Homan op, dat het buiten lands contact ons aan het schrikken brengt, met name wat de krachtige pogingen in het westelijk halfrond betreft naar steeds verdergaande onderzoekingen en moderniseringen. Spr. had niet de zekerheid, dat de ze landen ons op den duur niet zul len voorbijstreven. Aan het nieuwe Nederlandse Instituut voor Zuivelon- derzoek en aan de modernisering van het zuivelonderwijs, thans op twee middelbare scholen, kende spreker dan ook een zeer belangrijke taak toe. Voor wat de eerstkomende jaren betreft was hij niet erg gerust op de zuivelvooruitzichten. Wij verloren verschilende slagen; onlangs nog die om de West-Duitse kaasmarkt. Spre ker achtte het een verzuim dat aan de handelsbesprekingen met West- Duitsland, welke voor de zuivelsector zo uitermate belangrijk zijn, geen zuiveldeskundige deelneemt. Stukken van de wereld in het ge bied van de Amerika's en Azië, waar wij vroeger sterk waren, gaan méér verloren dan na de bevrijding werd vermoed. Mr. Linthorst Homan er kende dat vele redenen hiertoe bui ten het agrarische of industriële werk liggen. Maar toch spreken onze kost prijzen een zeer belangrijk woordje mee. Willen wij het kunnen „houden" en weer vooraan komen met onze zuivel in de wereld zoals weleer, dan zijn drie dingen nodig, aldus mr. Linthhorst Homan: lagere kosten op de boerderij door ingrijpende moder nisering der bedrijven, voorts ingrij pende modernisering van het indus triële apparaat en een sterke natio nale samenwerking in de zuivelwe- reld. Landbouwpolitiek op zeer lan ge termijn moet de boeren de basis geven om te doen wat hier technisch noodzakelijk is. Op het gebied van de technische modernisering van de zui velindustrieën, liggen er practische moeilijkheden van enorme kosten en levering van benodigdheden. Spr. betreurde het voorts dat we in Ne derland nog ver verwijderd zijn van een gelijkgericht zuivelplan. Mr. Linthorst Homan doelde nog mede, dat dezer dagen het rapport van de Melkbestemmingscommissie zal gereed komen. Wanneet het komt tot een P.B.O. koesterde spr. de hoop, dat de zuivel geheel als een agrari sche zaak zal worden gozien, waarbij dus ook de zuivelarbeiders tot de landarbeiders gerekend worden. Als een gelukkig voorbeeld van interna tionaal contact op het gebied van de zuivel, vermeldde mr. Linthorst Ho man nog het aanvaarden van een Ca nadese resolutie op het laatste IFAP- congres, teneinde te komen tot een gezamenlijke studie van het moeilij ke vraagstuk van de concurrentie tussen boter en margarine. NIEUWE BANKBILJETTEN VAN ƒ100. Binnenkort zullen, naast de "thans circulerende bankbiljetten van 100, bankbiljetten van dezelfde coupure van een nieuw model in het verkeer worden gebracht. De achterzijde vertoont een compo sitie van over elkaar schuivend ge- guillocheerde driehoeken, waarvan de middelste is uitgevoerd in groen en bruin, de andere in bruin en blauw. Bij doorzicht laat het biljet een over het gehele oppervlak doorlopend wa termerk zien, dat gevormd wordt door een regelmatig motief van op gestapelde kubussen. De mogelijkheden nemen af |7R IS EEN TIJD geweest, waarin het betrekkelijk gemakkelijk was, in Zuid-Afrika aan de slag te komen, met name voor geschoolde arbeiders. Voor het ogenblik moet worden gezegd, dat deze tijd voor bij is. Een achteruitgang in de economische toestand in Zuid-Afrika, waarvan niet valt te zeggen, of hij binnenkort tot staan zal worden gebracht, is oorzaak van een steeds verder om zich heen grijpende ver mindering van de arbeidsgelegenheid, met daaraan verbonden de eerste tekenen van opkomende werkloosheid. Deze verschijnselen zijn het eerst en het duidelijkst zichtbaar in de bouwvakken en in het motorenbe- drijf, zo meldt de correspondent van het AN.P. te Pretoria. In de bouw vakken, omdat er steeds minder geld beschikbaar is tot bouwen (mede ten gevolge van crediet-inkrimping), in het motoren bedrijf omdat de door de regering van de Unie onlangs uit gevaardigde beperkingen van de in voer de werkgelegenheid in dat be drijf in belangrijke mate hebben doen inkrimpen (in de metaalbran che is momenteel de toestand iets minder somber). Het gevolg van een en ander is, dat de emigratie-moge lijkheden in de Unie worden ver minderd. Nederlandse immigranten komen doorgaans het land binnen, voorzien van een z.g. werkgeversverklaring, d.i. een verklaring van een individu of een firma, inhoudende, dat de desbetreffende immigrant bij hem of haar te werk zal worden gesteld. Deze verklaring is, op het moment, dat de immigrant Zuidafrikaanse bodem betreedt, minstens V, h 1 jaar oud. De toekomstige immigrant dient er thans, in toenemende mate, reke ning mede te houden, dat bij aan komst op de plaats van bestemming blijkt, dat zijn vermeende werkge ver geen werk meer voor hem heeft. Deze immigrant staat dan letterlijk op straat, met niets anders dan het geld in zijn zak, dat de Nederlandse Bank hem, bij het verlaten van het vaderland, heeft meegegeven (vijf en twintig pond) of wat hij er van overheeft. Uit gesprekken, welke het A.N.P. had met bevoegde Nederlandse in stanties bleek, dat véle adspirant- immigranten op het ogenblik te wei nig rekening houden met boven staande feiten en zich en hun ge zinnen aan wezenlijke risico's bloot stellen. Daarom zullen zij er goed aan doen zich er vóór hun vertrek uit Nederland van te- vergewissen, of de ondertekenaar van hun werk- geversverklaring zijn belofte zal na komen. Een werkgeversverklaring is namelijk géén arbeidscontract. HYPOTHEKEN en voor alle andere zaken op het gebied van on roerende goederen Jy Bouw-enMakelaarsbedrij v.d. Drift BOTERVERBRUIK STERK TERUG GELOPEN Op de vergadering van de Alg. Ver. Zuivelbond te Eindhoven gehouden gaf de secretaris van de F. N. Z. een overzicht. De melkaanvoer der fabrieken was gedurende het eerste halfjaar 1949 gemiddeld 34 pet. hog0r dan die in de overeenkomstige periode van 1948. Het gunstige weer en de goede vee voederpositie hebben hiertoe onge twijfeld bijgedragen, maar ook de ou der wordende en toenemende melk veestapel heeft hierop zijn invloed' gehad. Ook het vetgehalte der gele verde melk is nog voortdurend stij gende, zodat de vetproducctie in nog sterker mate gestegen is dan de melk productie. Naar de gemaakte producten was de stijging der productie, vergeleken bij het eerste half jaar 1948, als volgt: boter 29 pet., kaas 54 pet., geconden seerde melk 142 pet. en melkpoeder 45 pet. Hierbij kan worden aangeno men, dat het consumptiemelkverbruik vrijwel stabiel is. Bedroeg in 1948 de boterconsumptie nog ruim 28 pet. van de totale vetconsumptie, in het eerste halfjaar van 1949 is deze teruggelopen tot 15 pet. Mede door het nog ontbre ken van exportmogelijkheid naar Duitsland is er daardoor een sterke druk op onze boterexport naar En geland gekomen, daar de afzetmoge lijkheid naar andere landen, hoewel deze zich de laatste jaren gunstig heeft ontwikkeld, toch van geen vol doende omvang is om de grotere pro ductie op te vangen. Inzake de uitbetaling van de melk naar kwaliteit stelt de bond zich op het standpunt, dat die binnen de fa briek moet plaats vinden. Zulks in tegenstelling tot de minister, die voor stander is van een gewestelijk ge centraliseerde verrekening. BEURS: DEVALUATIESTEMMING. Men houdt met de mogelijkheid van een andere waardeverhouding der valuta's reeds zo sterk rekening, dat de vraag naar aandelen onvermin derd blijft voortdurend en ook giste ren weer nieuwe bescheiden winsten aan het koerspeil werden toegevoegd. Naar internationale waarden blijft de grootste belangstelling uitgaan echter op een afstand gevolgd door de locale waarden, waarvan de koersen eveneens geleidelijk oplo pen. Het aspect van de beurs blijft in deze omstandigheden dan ook al leszins de moeite waard. Men houdt rekening met belangrijke gebeurte nissen in de naaste toekomst. Indo nesische fondsen blijven onder in vloed van de R.T.C. een betrekkelijk goede houding aan de dag leggen. De stemming voor cultures was niet on gunstig en de koersen lagen goed prijshoudend. KATHOLIEKE JONGEREN, LUISTERT ALLEN NAAR HET LICHTBAKEN VAN HEDENAVOND Pater Henri de Greeve zal in zijn Lichtbaken van hedenavond belang rijke mededelingen doen over de UNO-protest-actie. Deze mededelin gen zijn in het bijzonder bestemd voor de Katholieke Jongeren en be treffen de tweede phase van de ge- beds- en boeteactie voor de slacht offers van het communisme over de gehele wereld. Luistert daarom allen goed! DR H. B. BARUCH NAAR AMERIKA VERTROKKEN Dr Herman B. Baruch, de schei dende ambassadeur van de Ver. Sta ten, is gistermiddag met de „Nieuw Amsterdam" naar zijn land terugge keerd. Toen het schip op vertrekken lag, nam de scheidende ambassadeur, te midden van velen, die hem uitgelei de deden, het woord. „Ik ben zo zeide hij. „in vele landen geweest, maar ik mag zeggen, dat Nederland een land naar mijn hart is." Dr Baruch verklaarde aan de pers: „Gedurende de twee en een half jaar, die ik in uw midden heb door gebracht, heb ik het grootste deel van uw land bezocht. Nederland heeft recht om trots te zijn op het geen in de afgelopen twee en half jaar door dit land werd bereikt. Ik heb het gemeenschappelijk streven, waartoe het plan-Marshall de eerste stoot gegeven heeft, vrucht zien dra gen. Ik heb een herstel kunnen con stateren dat zelfs de meest onoplet tende bezoeker aan Nederland moest opvallen. Ofschoon ik gedurende deze tijd van grote bezoekingen en zelfs nog grotere successen het grote voor recht gehad heb in uw midden door te brengen en het reeds bereikte herstel te aanschouwen, zou ik niet mogen zeggen, dat het mij thans spijt naar mijn vaderland terug te keren. Nederland zal altijd een warm plek je in mijn hart blijven innemen en he* zal mij een groot genoegen zijn de vele vrienden, die ik hier heb gemaakt, opnieuw te ontmoeten, in de Ver. Staten, of wanneer ik weer een bezoek aan uw prachtig land breng." Oude diefstal van f300.000 opgehelderd .NED, REGERING VERGAT HET AAN TE GEVEN. Verdacht als de dief van de in Juni 1944 in de haven van New YorK gestolen 3^00 duizend Nederlandse guldens, bestemd als soldij voor Aus tralische en Nederlandse (onder grondse) strijdkrachten op Sumatra, is in New York gearresteerd een 40- jarige bediende van een luchtbevrach- tingskantoor. Detectives ontdekten in de woning van de man, zekere Ge orge J. Jessel een grote hoeveelheid Nederlandse guldens. De Nederlandse regering te Londen had destijds aan een Amerikaanse drukkerij van bankpapier opdracht gegeven de guldens te vervaardigen. De firma voerde de order uit en liet het geld in dozen verpakt, naar een havenhoofd in New York brengen. Daar is het toen gestolen. Volgens het bureau van de officier van justitie te New York heeft de Nederlandse regering destijds om een of an dere vreemde reden de officier van justitie niet op de hoogte gebracht van de diefstal. Op het bureau had men eerst veertien dagen geleden kennis genomen van de zaak, omdat men toen een wenk gekregen had, dat Jessel trachtte gestolen guldens te verkopen. Twee detectives deden zich voor als toekomstige kopers en arresteerden hem. Vrijdagavond omstreeks 10 uur hebben twee gemaskerde mannen een mislukte overval gepleegd op een huis aan de Velzerweg te Am sterdam. Omstreeks dat tijdstip werd er nogal hard op de deur gebonsd. Toen de bewoner van het huis, dat tamelijk afgelegen staat, de deur opende, stond hij tegenover twee ge maskerde mannen, waarvan de een gewapend was met een geweer de ander met een pistool. De man slager Sybrand, deed het verstan digste, wat hij doen kon, hij ging na melijk zelf tot de aanval over. De verraste aanranders waren een ogenblik beteuterd, maar zagen toch kans om het geweer tussen de deur te stoppen, zodat de slager deze niet kon sluiten. Er ontstond een hevige worsteling, waarbij Sybrand luid keels om hulp riep. De beide gemas kerde mannen zijn tenslotte wegge vlucht, waarbij een van hen net pistool heeft verloren. De politie werd onmiddellijk door de slager gewaarschuwd, maar was te laat ter plaatse om de mannen nog te achter halen. H. H. WIJDINGEN TE WYCHEN- ALVERNA Z. H. Exc. Mgr. W. Mutsaerts, bis schop van 's Hertogenbosch, zal op 9 en 10 September a.s. in de klooster kerk van de paters Franciscanen te Wychen-Alverna de navolgende H.H. Wijdingen toedienen: Tonsuur aan de Eerwaarde Fraters J. Verduit, P. de Bruin, P. v. d. Brandt en P. Cops, van de Priesters van Ijet H. Hart van Jezus; Tonsuur en Mindere Orden aan de Eerwaarde Fraters Cl. Ruigrok, Th. van Wel, B. Meurs,, M. Moes, A. Krouwels, J. van der Berk, Cr. Seve- rins, Alfr. Andela, C. Snijders, A. Goddijn, L. Bosse, S. van Harteveld, Pr. Vergeer, S. Chapel, A. Beekman, A. Grasveld, L. van der Zwaam, G. Korstjens, S. Verhey, van de Paters Franciscanen. H. Diaconaat aan de Fraters J. Gel- sing, G. Cremers. G. Geurts en A. de Jong, van de Priesters van het Aller heiligst Sacrament. JACK LUITEN, Stompwijk. korporaal, viert 28 Augüstus zijn 3e Ind. verjaardag te Palembang. C. KWAKKENBOS, Nieuwkoop, wachtmeester, geboren 28 Aug. 1925, viert zijn 3e verjaardag te Palem bang. P. C. TURENHOUT, Parallelweg 20,. Noordwijkerhout, viert 31 Aug. zijn le Ind. verjaardag te Medan. CEES TH. KOELEMAN, Smidskade, Ter Aar, viert op 31 Augustus zijn le Ind. ver jaardag te Batavia. (Foto's van in Indonesië verblijven de militairen kunnen bij de redactie worden ingestuurd tot uiterlijk een week voor de verjaardag. Foto's, welke later worden ingezonden wor den niet opgenomen).

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5