yKugo&^i Een bonkaarten-vervalsing opgelost JCmte Installatie pastoor N. Lohuis O.F.M, PHEL1PS RADIO ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 OOK AIR FRANCE STELT AUTO MATISCHE PILOOT OP NON- ACTIEF. Naar het A.N.P. verneemt heeft thans ook de Franse luchtvaartmaat schappij Air France de electrische automatische piloot in haar Lock heed Constellation-toestellen voor lopig buiten werking gesteld. In te genstelling tot de K.L.M., die deze maatregel heeft toegepast voor al haar toestellen voorzien van een electrische automatische piloot, heeft de maatregel bij de Air France al leen betrekking op de Constellations. Zoals bekend is de electrische auto matische piloot in Nederland buiten werking gesteld naar aanleiding van bepaalde aanwijzingen bij het on derzoek naar de ramp van de ..Roer mond" en een recent incident met de automatische piloot van de Con stellation „Pontianak" kort voor de landing bij Prest wiek. Naar wij vernemen heeft zich bij de Air France tot op heden geen storing in de automatische piloot voorgedaan, doch men wenst thans in ieder geval de resultaten af te wachten, die de proefnemingen met de automaat zullen opleveren. ORKAAN OVER PALM BEACH. Gisteren is de luxueze badplaats Palm Beach in Florida door een or kaan met een snelheid van meer dan 170 k.m. per uur getroffen. De da ken van vele huizen en twee scholen werden afgerukt en de straten met ontwortelde bomen en puin be zaaid. De electrische-stroomvoorziening werd afgesneden en windsnelheids- meters afgerukt, nadat zij windstoten van 200 km.'hadden geregistreerd. Officieus wordt gemeld, dat de or kaan, die naar het Noord-Westen trekt, een maximum snelheid van 250 km. heeft gehad. Volgens voorlopige berichten is al leen in West Palm Beach voor mil- lioenen dollars schade aangericht. Tot dusver zijn slechts één dode en twee gewonden geteld. Langs de kust zijn alle palmbomen ontworteld. Hoge pijnbomen, die de beruchte stormen van 1928 en 1947 doorstonden, z'in thans vernield. Brievenbussen werden door de or kaan van de muren gerukt en in ein deloze processie tezamen met kokos noten, stukken puin en andere losse voorwerpen door de straten voortge jaagd. De stad werd keer op keer fel ver licht, doordat hoogspanningsdraden afknapten en kortsluiting maakten. OLIERAFFINADERIJ TE FIUME IN VLAMMEN In de voormalige Italiaanse stad Fiume staat de grootste olieraffina derij van Zuid-Slavië in vlammen. De omstandigheden wijzen er op, dat men hier te doen heeft met opzette lijke brandstichting. De brand brak uit, nadat explosies waren waarge nomen op vier uiteenliggende pun ten van de installaties. Terwijl de ontploffingen zich voordeden, was de brandweer elders in de stad bezig met het blussen van een fabrieks brand, die waarschijnlijk als aflei dingsmanoeuvre was aangelegd. In deze fabriek, die ook voor de olieproductie werkt, was drie dagen geleden ook al brand uitgebroken, die echter nog tijdig kon worden ge blust. Deskundigen zijn van mening, dat de brand, die thans in de grote olieraffinaderij woedt, minstens twee dagen zal aanhouden, vóórdat men het vuur zal kunnen overmees teren. Volgens in Triest ontvangen en door geloofwaardige bronnen be vestigde berichten opereren op het ogenblik in de Noordwestelijke hoek van Zuid-Slavië twee sabotage-groe- pen: een groep van binnenlandse re- volutionnairen en een, die in op dracht van de Kominform werkt. beveiligt U en Uw kinderen eer- wijl U slaapt tegen muggebeten. FLACON 50 en 90 c HANDELSREIZIGERS PROTESTE REN TEGEN VERHOGING SPOORWEGABONNEMENTEN. Het bericht, dat de spoorabonne menten begin September e.k. met 15 pet. zullen worden verhoogd, heeft in de kringen der georganiseerde handelsreizigers en -agenten grote verontwaardiging gewekt. Dientenge volge heeft een commissie uit de be trokken organisaties zich dezer dagen met 'n protest gewend tot de directie der Ned. Spoorwegen en tot de minis ter van Verkeer en Waterstaat, Zij heeft er bij de minister op aange drongen, de genomen maatregel als nog in te trekken. NICO VAN SUCHTELEN OVERLEDEN. Te Érmelo overleed in de afgelo pen nacht op bijna 71-jarige leeftijd de letterkundige jhr. Nico van Such- telen. oud-directeur van de Wereld bibliotheek. KORENBRAND TUSSEN EXLO EN ODOORN. Gisteravond brak brand uit in een der korenmij ten, staande tussen Ex- loo en Odoorn (Drente). De vlam men sloegen weldra over naar de andere mijten, met het gevolg, dat binnen enkele minuten niet minder dan ongeveer 30 mijten in brand stonden. Het vuur ontwikkelde zo'n enorme hitte, dat het tot op 30 meter afstand niet te benaderen viel. De brandweer moest zich hoofdzakelijk beperken tot bescherming van de andere mijten, die in de omgeving waren opgesteld. Negen mannen zijn door de econo mische recherche van de Haarlemse politie gearresteerd als verdachten in de bonnenfraude, die van eind 1946 tot eind 1947 is gepleegd bij de gra fische inrichting n. v. Joh. Enschede en Zoon te Haarlem en de contróle- afdeling van de P.T.T. in dat bedrijf. Twee arrestanten behoren tot het per soneel van deze drukkerij, een is een vijftigjarige ambtenaar van de P.T.T.: de anderen zijn opkopers en hande laars. Door deze fraude in de drukkerij waar de bonkaarten worden gedrukt, kwamen ongeveer vierduizend van deze kaarien, die in die tijd nog een behoorlijke waarde hadden, in de zwarte handel terecht. Aangezien de kaarten uiteraard inwisselingsscroken bevattcr, waarop men na het verlo pen er van rc'euwe kon krijgen, was dit een fraude die rente bleef afwer pen en zich tot duizelingwekkende omvang kon ontwikkelen. De fraude werd, zo heeft de recher che ontdekt, op heel geraffineerde manier uitgevoerd. De ambtenaar van de afdeling controle der P.T.T. die in de drukkerij was gevestigd gaf clandestien blanco vellen, die voor het drukken van bonkaarten bestemd waren, aan twee man van het perso neel van Enschede. Die voegden de vellen bij de oplage, welke moest worden gedrukt en als dat was ge beurd, werden die in bonkaarten ver anderde vellen papier weer aan de ambtenaar gegeven. Via een speciale uitgang van de controle-afdeling wist deze man de kaarten buiten het bu reau te krijgen en daar gingen zij grif van de hand. De fraude kon, zo meldt het A.N.P. een dergelijke omvang aannemen doordat de firma Enschede geen con- tróle kon uitoefenen op de contro lerende ambtenaren van de P.T.T. Deze beschikten in het bedrijf over een aparte uitgang en een verzoek van de drukkerij om deze ambtenaren bij het naar huis gaan te mogen fouilleren werd door de P.T.T. ge weigerd. Het personeel van de P.T.T. voerde namelijk aan dat het een eed heeft afgelegd. Het onderzoek 'heeft een lange tijd in beslag genomen, omdat de kaarten die frauduleus waren gedrukt natuur lijk in geen enkel opzicht van de officiële kaarten waren te onderschei den. 500 Oostenrijkse kinderen zijn, onder hoede van het Ned. Rode Kr., voor 3 maanden in Nederland aan gekomen. Een nieuwe landing bananen is in aantocht, thans uit Panama, 200 ton, belangrijk goedkoper dan anders. De maximum-prijs voor de gebrui kers wordt verlaagd van 1.82 op 1.38 per K.G. Een boerderij te Hoogeveen, be woond loor P. Bosman is afgebrand. Ook het meubilair ging verloren. Oorzaak onbekend. De melkrijder, B. Rinsma te Fra- neker, overreed zijn eigen zoontje. Het kind was op slag dood. Het 6-ja rig jongetje zat met een vriendje op de lege laadbak van de rijdende vrachtauto van zijn vader. Op onver klaarbare wijze viel het kind van de wagen, waarbij het achterwiel over het hoofd ging. Mr. E. van Kleffens, die Zater dagochtend na e^n kort routinebe- zoek aan Nederland naar de Verenig de Staten terugkeert, zal Zondag te 20 05 via Hilversum II te beluisteren zyn in een radio-interview, dat door een der omroepverenigingen wordt uitgezonden. De doodstraf is geëist tegen- de voortvluchtige luitenant van de po litie A. Kipp, die via Spanje naar Ar- fentinië wist te ontkomen. Tijdens de ezetting heeft Kipp een groot aan tal Nederlanders, illegale werkers en onderduikers gearresteerd. Door zijn toedoen hebben tenminste twintig mensen het leven verloren. De installatie van een pastoor wekt bijna altijd weemoedige gedachten op by alle blijheid, aan deze plechtig heid verbonden aldus de hoog- eerw. heer deken A. Homulle in zijn predicatie bij de installatie van pas toor Lohuis, de opvolger van pastoor Smitz. De kerk van „de Hartebrug" was gisteren goed bezet door de parochia nen die de installatie van hun nieuwe Herder wilden bijwoi en. Bij de plechtigheid der installatie fungeerden als getuigen de zeereerw. heren pastoor Th Beukers en pts- toor G v. d. Schoot O.F.M.de broer van pastoor Lohuis, pater Gilbertus Lohuis O.F.M.. de kapelaans der pa rochie, en pater ir. Teepe O.F.M. van de H.B.S. woonden in het priester koor de plechtigheid bij. Nadat de hoogeerw. heer Deken de benoemingsbrief ha'd voorgelezen, de pastoor de voorgeschreven ambtseed had afgelegd en de zinrijke ceremo nieën eer installatie r adden plaats ge had, hield de Deken 'n toespraak met als tekst: Benedictus qui venit in nomine Domini. De Deken wees er op, dat een pries ter, als hij door zijn Overheid tot een andere functie wordt geroepen, niet mag weigeren, maar moet ge hoorzamen. Hij moet voor de beslis sing van zijn Overheid het hoofd bui gen en, hoe veel 't hem ook moge kosten: hij gaat. Hdj zal vele banden moeften breken, maar hij kan dan tonen te willen volgen het voorbeeld van de Goddelijke Hogepriester, die gekomen is, om de wil te doen van zijn hemelse Vader. Onze gedachten, aldus de Deken, gaan nu uit naar pastoor Smitz pastoor Smitz met zijn rijke gaven van verstand en hart, zijn vrolijke lach en Franciscaanse blijmoedig heid. Het zijn gedachten van echte dankbaarheid en overgrote erkente lijkheid. Tot pastoor Smitz kon ieder gaan als tot een vaderlijke vriend, een ware herder. Bij het stijgen van de jaren heeft hij niets Ingeboet van zijn jeugdig enthousiasme en tot de laatste dag is hij blijven wtrken met dezelfde voortvarendheid als op de eerste dag van zijn pastoraat. Veel heeft pastoor Smitz gedaan voor de tempel, de parochiekerk, veel voor de tempels van de Heilige Geest, de parochianen. Vervolgens verwelkomde de Deken de nieuwe pastoor als de man, die komt in de naam des Heren. Hij vraagt de parochianen diens leven gelukkig te maken, zoals zij het ie- ven van zijn voorganger gelukkig hébben gemaakt; hem te volgen in liefde, te luisteren naar zijn woord en vooral te steunen met gebed. Dan schetste de Deken, hoe hst werk en de zorg van de priester, van de pastoor ingrijpt in en een zegen is onder alle levensomstandigheden. De Deken besloot met een ver. zoek. En het zij ons vergund hoe wel het, naar wij willen vertrouwen, overbodig is dit verzoek zeer tij- zonder te brengen onder de aan dacht van alle parochianen: een verzoek, om in hat ^ezin iedere rieg één weesgegroet te b'dden voor pas toor Smitz en één weergegroet voor pas'cor Lohuis. Na deze, met een gespannen atten tie en met een waardering, die men als 't ware in de kerk kon aanvoelen, aanhoorde predicate, celebreerde past.oi Lohuis een kort Lof met as sistentie van de weleerw. paters S. Et. om.' en A. Vevmeiuen. K. L.-DAGKALENDER. Kath. Arbeidersbeweging afd. Lelden. Zondag 4 September. H. Mis met algemene H. Comm'unie te 8.30 uur in de kapel van de Eerw. Zusters Carmelitessen, Oude Vest 45, waar na gemeenschappelijk ontbijt in het R.K. Militair Tehuis, Mare hoek Oude Singel. Na het ontbijt zal spreken de Zeer Eerw. Heer J. Th. M. Kraakman, Bondsadviseur. Onderwerp: „Werken tn de geest van Ariëns". Verwacht worden de volledige bet- sturen van vak- en onderafdelingen, K.A.J. en K.A.V., de Commissie's en de leden van de Credo Pugnoclub. Gedurende de maand September in elke parochie een „K.A.B.-avond" A.s. Zondag 28 Aug. zal de dienst worden waargenomen door Dr. P. van Es, Jasperse, Simons en Veld- huyzen. DIENST DER APOTHEKEN. De avond-, naoht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 29 Augustus 13 uur tot Zaterdag 3 September 8 uur waar genomen door de Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en de Apo theek „Tot Hulp der Mensheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Raadhuispark 8, telef. 26274. Op Maandag 29 Augustus a.s. des avonds half negen zal de Avondmu- ziek besloten worden met een Im provisatie-ure door de organist Cor Kee. Programma: 1 Preludium en fuga over een op te geven thema; 2 Twee Koralen; 3 Variaties over een lied of thema te kiezen door de improvisa tor; 4 Improvisatie in vrije vorm of een vorm te kiezen door de impro visator. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Jacoba Maria, d. van C. Freeke en J. Siera; Agnes Ludwina Christina, d. van L. Wal- laart en J. H. C. Bekker; Susanna Clazina Catharina, d. van G. C. A. van der Blom en D. C. J. Meijers; Laurens, z. van N. Cerdijn en M. Benning; Beatrix Wilhelmina Maria, d. van P. J. Captein en C. L. E. van der Poel; Maria Catharina Anna, d. van C. Wvan den Berk en G. Lam- irrers; Engelina Petronella, d. van W. C. van der Wilk en E. Bazuin; Elisabeth, d. van C. van Rhijn en C. Schlagwein; Johanna Albertine Hen- riette, d. van M. van der Voet en J. A. H. Uiterwijk; Eric Rudolf Eduard, z. van A. B. Stikvoort en L. Vonk. Overleden: J. van Stralen, man, 64 jaar. .„DE RUNPOST" IN WASSENAAR EN NOORDWIJK Goed nieuws is altijd welkom. De Stichting voor Katholieke Jeugdzorg zorgt hier ook dit jaar weer voor in de vorm van „De Rijnpost", het nieuwsblad van het Leidse S.F.L. Zondag 28 Augustus a.s. zal dit blad aan de uitgang van de kerken te koop worden aangeboden tegen de prijs van 0.25. En dat de opbrengst ten goede komt aan de jongens is dubbel goed nieuws. Hoe gaat die zwarte vlek weer weg? Wanneer u loopt en rijdt met overleg! UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN Ongeval Vanwege het drukke ver keer bij het kruispunt Wassenaarse- weg-Molentuinweg geraakte mej. v. L.-H. het stuur over haar rijwiel kwijt, kwam over de trottoirband te vallen en was niet meer in staat overeind te komen. Een geneesheer constateerde een gebroken been, met gevolg overbrenging naar het St. Elis. Ziekenhuis te Leiden. Bioscopen Lido. Geveltoeristen heeft men reeds in menig film hun adembene mende capriolen zien maken en dus komen ze ook voor in de film, wel ke deze week in dit theater draait „De Geveltoerist", 't Duurt wel lang eer dat de held van deze film, Eddie Bracken, tot zijn geveltoerisme komt. Maar 't geschiedt toch en na de dolle fratsen, die hij in deze film reeds heeft uitgehaald staat men er niet meer verwonderd over ook. Overigens waarschijnlijk de laatste vacantiefilm, waarbij men naar har telust kan genieten van een boel on zin, van een jacht op 'n kostbaar halssnoer, van de amoureuze ver wikkelingen tenslotte tussen Eddie Brack en Veronica Lake, die als hand langster van een dievenbende in het huis van „de bezitter" van het hals snoer weet te komen als dienster.... kortom 'n amusante film, waarom men weer eens hartelijk kan lachen. Trianon heeft gemeend, dat nu de vacanties op hun einde lopen, wat zwaarder geschut het ook wel doen zal. „Missie naar China", verplaatst ons naar de tijd, toen men in Ameri ka nog niet geloofde aan een oorlog met Japan, een wensdroom, waaraan de overval op Pearl Harbor een abrupt einde maakte. Wie het wel za gen aankomen waren een paar oor logscorrespondenten ,twee broers, die evenwel geen geloof vonden. La ter zouden zij hun portie volop krij gen, als zij de aanval der Japanners op de Philippijnen meemaken. Maar je kunt nu eenmaal geen boeiende film maken van louter oorlogscorres- pondentenwederwaardigheden als de liefde buiten spel blijft en daarom houden de twee broers van hetzelfde meisje. Als u nu weet, dat één van de broers Clark Gable heet, weet u ook, wie het tenslotte wint. Het film verhaal is boeiend uitgewerkt, doch het blijve voorbehouden voor oude ren. Voor de jongeren heeft Trianon een aparte matinée, waarin Tarzan avonturen beleeft in New York. Luxor. Bing Crosby en Bob Ho pe zijn samen weer op stap gegaan. Ditmaal naar Rio. En natuurlijk heb ben ze Dorothy Lamouv onderweg ontmoet. Hun uitstapje was min of meer gedwongen. Achtervolgd door een kermisexploitant komen ze als verstekeling op een schip naar Bra zilië. Bing en Bob hebben het zich net gemakkelijk gemaakt, wanneer zij een meisje horen schreien. Bing's hart begint geweldig te kloppen, hij kan geen vrouw zien lijden. Het meisje heeft enorme moeilijkheden, die dank zij de twee vrienden steeds toenemen, ondanks hun goede wil, het lieve kind uit de klauwen van het noodlot te redden. Wanneer zij echter onder de macht van een hyp notiserende dame komen, schijnt aüe hoop verloren te zijn. Juist op tijd ontwaken zij uit een hypotische slaap en weten een hoop ellende te voorkomen. Bing Crosby en Bob Hqpe vormen in deze film weer een prachtig ko misch duo. Wat de een niet weet, verzint de ander wel. Een goede va- cantie-film voor allen ,die een vlug verteld verhaal kunnen volgen. Rex. „Het eiland der verdoem den" heet de film van deze week. „De blauwe lagunen" is de ondertitel en deze is eigenlijk veel romanti scher. Nog niet zo romantisch ech ter als het verhaal zelf, dat alleen maar in een sprookje kan bestaan. Twee kinderen, een jongen en een meisje van 10 en 9 jaar .lijden schip breuk. Alle. passagiers werden in reddingsboten van boord gezet, be halve de twee kinderen, die met een oude zeerob in een heel klein bootje eenzaam op de oceaan dobberen en eindelijk een even onbekend als on bewoond eiland aandoen. De zeeman sterft na enige tijd. De twee kinde ren blijven achter en worden groot. Hoe zij zich door alle moeilijkheden heenslaan, zich voeden en bescher men tegen de gure elementen, hoe zij tweemaal bijna verlost worden, aan grote gevaren ontsnappen en tenslot te met z'n drieën! toch van het eiland af komen om in de wereld te rug te keren, zullen we niet verklap pen. Het is een aardige, 'overigens pretentieloze film, die eigenlijk nog het meest bekoort door z'n fraaie kleurenopnamen van een weelderig tropen-eiland, waardoor de rijkdom van flora-kleuren prachtig uitkomt. Toegang 14 jaar. Casino laat ons van de week zien, hoe er „Rumoer op de afd. Pantof fels" kan ontstaat, als de baas van het warenhuis zelf als gewoon be diende gaat werken op deze afde ling. Hij kan dat doen, want wie van het lagere personeel kent de verhe ven baas. Hij wil dat doen, omdat hij eens wil controleren, wie het per soneel tegen hem opzet. Het noodlot wil, dat hij juist vriendschap sluit met het meisje, dat hieraan de groot ste schuld heeft. Dat geeft aanlei ding tot de gekste situaties, maar de moeilijkheden lossen zich geleidelijk vanzelf op. Een dol verhaal, waarmee men zich kan vermaken, mits boven 18 jaar. LEIDSCHENDAM De „Kroon" moet beslissen. Eni ge voorstanders van openbaar onder wijs hebben een „Vereniging voor Volksonderwijs" gesticht. Hun ar beidsveld is enkel en alleen om ob structie te voeren tegen het beleid van B. en W„ die met goedkeuring van de raad (er was sglechts één te genstemmer) van oordeel zijn, dat het openbaar onderwijs hier ter plaatse geen levensvatbaarheid heeft. Hoewel Ged. Staten hun volle goedkeuring aan het raadsbesluit hebben gegeven en de school dan ein delijk Sept. a.s. opgeheven zou wor den. komt „Volksonderwijs" een laatste spaak in het wiel steken door tegen het besluit van Ged. Staten in beroep te gaan bij de Kroon. Hierdoor moet de grove geldverspilling nog enige tijd blijven voortbestaan. LISSE Personalia. De heer Th. M. van der Eerden heeft eervol ontslag gevraagd als directeur van openbare werken in de gemeente Lisse. Hij is ruim 13 jaar in gemeentedienst ge weest en zal zich thans wederom be geven in de particliere architectuur. Personalia De heer C. Segers slaag de voor het vakdiploma detailhandel verwarminsartikelen en strookappa- raiuur. Uitbreiding Boerenleenbank. Aan de fa. Horsman en Co. te Lisse is opgedragen het aanbouwen van vleugel aan het gebouw van de Coöp. Boerenleenbank. NOORD WÏJKERHOUT V.V.S.BZondag gaat het le elf tal naar Bloemendaal, waar zij te gen DSS 1 zal voetballen. Aanvang 2.30 uur. Het 2e gaat naar Lisse 2. Aanvang 1.15 uur. Het 3e gaat naar SJC 3. Aanvang wordt nader bekend gemaakt. De B-jun. gaan naar Voge lenzang A. Aanvang 12 uur. Vertrek om 11.15 uur bij C. van Dam. De a, b en c-adsp. nemen hedenmiddag deel aan het grote adspirantentournooi bij Concordia in Hillegom. In de jaarvergadering is besloten nog 3 we ken te trainen; aanvang voor de se nioren 7 uur. WASSENAAR Medische dienst. Dr. Bertels tel. 2697 en dr. B. A. Geerlings, tel. 2137. Nachtdienst apotheken: Wasse- naarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense Middenstandsten toonstelling Zoals uit een in dit nummer voorkomende advertentie blijkt zal de Alphense georgani seerde middenstand de a.s. tentoon stelling van 27 Augustus tot en met 1 October op het Sint Jorisplein al hier, doen voorafgaan van een breed opgezette reclame. Elke georgani seerde winkelier verstrekt zijn klan ten folders, Welke voorzién zijn o.a. van nummers. Deze nummers geven recht tot deelname aan de wekelijk se verloting van 5 taarten. De fol ders zijn geldig in de week van uit gifte. Men beware die folders der halve met zorg. De nummers waarop een taart is gevallen, worden per bulletin bij de winkeliers bekend gemaakt. Vertrokken: Johanna H. Witte, religieuse, Noórdeinde 2§ naar Am sterdam; Huberdina P. Kerstjens, re ligieuse, Noordeinde 28 naar Baarle- Nassau, Jantje van Emmersloot; re ligieuse, Noordeinde 28 naar Sam- beek, Gerarda M. Schaap, religieuse Noordeinde 28 naar 's-Gravenhage; Cordelia L. A. Goudberg, religieuse, Noordeinde 28 naar-Nijmegen, Mar- garetha M. Roskam, religieuse, Noordeinde 28 naar Schiedam, So phia G. H. v. d. Well, religieuse, Noordeinde 28. naar Beesel; A. Bunck religieuse. Noordeinde 28 naar Schiedam; Christianus G. Derksen, timmerman, Hortensiastraat 17 naar Heeze, Hermanus van Leeuwen, kleermaker, Steekterweg 95 naar Gouda; Greta Meinetten, zonder be roep, Raadhuisstraat 44 naar Gel drop, Gesiena Lieftink-v. Keeken zonder beroep van Dijkstraat 27 n. Haarlemmermeer; Adam ^A- J- de Goeij, jeugdleider, Raadhuisstraat 44 naar Velsen; Willemijntje Reijneker. dienstbode, Toussaintkade 1 naar Soest; Sijbrechtje J. Eikenaar, luite nante van het Leger des Heils, v. Mandersloostraat 62 naar Schoonho ven; Catharina J. van d. Sluis zon der beroep, Prins Hendrikstraat 128 naar Leiden; Hajo Kalkman, hoofd- vliegtuigmaker, v. Eeghenstraat 19, naar Indonesië BOSKOOP Autotocht ouden van dagen. De ze voor de eerste maal te Boskoop georganiseerde tocht is een volledig succes geworden. Door de vele en gulle gaven der burgerij was het mogelijK 178 bejaarden een prettige middag te bezorgen. Een 20-tal auto's en 4 autobussen startten volgeladen om 12.45 uur vanaf het Raadhuisplein nadat de dames hun pepermuntjes en de heren hun rokertjes hadden ont vangen. De glundere gezichten bij deze voorpret zeiden reeds genoeg. Na Leiden en Oegstgeest werd te Lisse een kopje thee met smaak ge nuttigd in „De Nachtegaal". Vervolgens naar Zandvoort en langs WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). WEINIG VERANDERING. Vanavond en vannacht: Veran derlijke bewolking met enkele verspreid optredende onweers buien en op vele plaatsen mist. Weinig wind. Morgen overdag: Nu en dan zonneschijn en voornamelijk in de namiddag hier en daar een onweersbui. Over het algemeen zwakke wind. Ongeveer dezelfde tem peratuur als vandaag. LAATSTE BERICHTEN MIDDEL ERGER DAN KWAAL... Drie kellners van een café in Bou logne ontdekten, dat drie Britse klan ten vergeten hadden hun rekening te betalen. Zij renden hen achterna en troffen hen aan l?oord van de ka naalboot „Canterbury". De Engelsen betaalden hun rekening en gaven nog een extra fooi, maar intussen was de boot van de wal gegaan. De kellners moesten wel mee varen naar Folke stone, vanwaar zij vandaag zijn te ruggekeerd. De kosten van de ge dwongen zeereis bedroegen het hon derdvoudige van de geïnde rekening. Wij verkopen alléén in Radio Waarom? omdat deze toestellen U de grootste garantie geven en ver trouwen voor PRIMA AFWERKING Een product met wereldvermaard heid. Een product dat ons de meeste deviezen brengt. Wy hebben ons toegelegd op de ver koop van het prachtige toestel B x 462a ad 230 gulden. BETALING IN OVERLEG. H. G. v. LUIJKEN BREESTRAAT 97 - TELEF. 20038 RADIO, GRAMiOFOONS, PICKUPS EN PLATEN. 1396 het strand naar Bloemendaal. Meer deren zagen hier voor het eerst in hun leven de zee. Het bekende „Kraantje Lek" was de tweede pleis terplaats, waar de stramme benen konden worden gestrekt. Ten slotte een fijn diner in restaurant Groenen- daal. waaronder de voorzitter van het comité -en burgemeester Verkerk enkele woorden werden gesproken. Na afloop moest het weer huis toe, waar, aan de grens der gemeente, „Excelsior" voor de laatste verras sing zorgde en de stoet voorafging met vrolijke marsmuziek. „Dat ver geet ik nooit meer", was de algeme ne uitspraak van de zeer voldane oudjes. HAZERSWOUDE Hopman en Akela. Onder grote belangstelling vond Donderdag *het huwelijk plaats tussen hopman de Heen, tevens oprichter van de „St. Michaelstroep" en Akela Bezuyen, oprichtster van de Welpenhorde „St. Michaël". Ook heeft de akela ver scheidene jaren voor de klas gestaan in de R. K. School alhier. Door de verkenners was een erepoort opge zet bij de kerk en daar vormden zy, te zamen met de welpen, een* haag voor bruid en bruidegom. Des avonds werd door de welpen en leidsters en verkenners en leiders een cadeau aangeboden, bestaande uit een sche merlamp en twee vazen. HOOGMADE Kaasdag. A.s. Dinsdag organi seert de L. T. B. een kaasdag in café Witteman. De opening zal om 10 uur plaats vinden. ZOETERWOUDE 30 jaar pottenbakker. Dinsdag, 30 Augustus as., hoopt de bekende pottenbakker Meindert H. Zaalberg, te Zoeterwoude, de dag te herden ken, waarop hij 30 jaar geleden zijn werkzaamheden in de potterij aan ving. Tengevolge van de oorlogsom standigheden is het 25-jarig jubileum niet herdacht. Thans echter heeft men gemeend, deze dag niet onop gemerkt te moeten laten voorbijgaan. Voor belangstellenden zal er die dag gelegenheid zijn de jubilaris geluk te wensen, van 1819 uur in de" toonzaal van de potterij, Hoge Rijn dijk 51. Zoeterwoude. MARKTBERICHTEN R'VEEN, 26 Aug. Groenten. Aardbeien 2138 ct. per doosje. Me loenen 12—63, Kropla I 10.80—24.70, id. II 1.509.70, Andiivie 817, Bloemkool 641. Tomaten 1640, per 100. Snijbonen 25.70, Prinse bonen 2.905.30, Dubb. Stambonen 4.10, Pronkboneh 1.201.50 per cg. Augurken grof 111.011.20, id. bom 7.30, id. stek 7.608.50 per 25 kg. Bloemenveiling. Lelies 1.50 3.60, Asters 618 ct„ Leeuwenbek ken 36 ct., Scabiosa 6-5-13 ct„ Gla diolen 720 ct., Dahlia 618 ct., Goldfinder 2026 ct.. Rayonten wit 816 ct.f id. lila 915 ct., id. amber 716 ct., Utopia 913 ct., Chascity 45 ct., Blanch 123 ct. KATWIJK a. d. RIJN, 26 Aug. Groenten. Bloemkool IA 5570, id. I 3559, id. II 1535. Waspeen 10—18, id. II 8—10, Bospeen 17—27, Princessebonen 2039, Snijbonen 28 55, Andijvie 1317, Selderie 350 5.60, Peterselie 1.802.50, Sla 4.90 9.60, Rabarber 4.104.30, Komkom mers 1214, Uien 58.90, Groeu* kool 1011, Kroten 5.406.10, Pronk bonen 2325.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 2