PIEC „De Mens en zijn Arbeid" Kap. Mulder nam afscheid van de dekenale parochie W-impie Als DE SCHOOLBEL weer luidt VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Mr dr A- A. van Kliijn heeft er blijkbaar een zwaar hoofd in! Hij krabt zich eens geducht achter het oor, als burgemeester van Kinschot hem uiteenzet hoe het nieuwe station er uit zal zien. Achter de maquet te op de tentoonstelling van links raar recht: mr dr A. A. van Rhijn, mr E. Bolsius, burgemeester van Kinscliot en de heer D. L. Landman. (Foto: N. v. d. Horst) Noenmaal voor de genodigden Het was een aardige gedachte van het Gemeentebestuur en een door de aanwezigen zeer op prijs gestelde at tentie om de openingsplechtigheid van de Vaktentoonstelling ,.De Mens en zijn Arbeid" in de Burgerzaal van het Stadhuis te doen opluisteren door muziek van het Leidse Politie- muziekgezelschap, dat zich daartoe op de Breestraat aan de voet van het bordes had opgesteld. Toen de genodigden o.w. behalve mr dr A. A. van Rhijn, de secretaris generaal van het ministerie van So ciale Zaken en zijn echtgenote (aan welke laatste door een dochtertje van een der bestuursleden bloemen werden aangeboden), de Gouver neur van Oost-Vlaanderen, de heer M van den Bogaerde en zijn echtge note, de heer Ch. Mamelaer Hoofd inspecteur van het Technisch Onder wijs in België, mr E. J. M. H. Bol sius, lid van Ged. Staten van Zuid- Holland als vertegenwoordiger van de Commissaris der Koningin, na af loop van de plechtigheid het Stad huis verlieten, werden zij verwel komd met twee coupletten van het Wilhelmus. Nadat gezamenlijk een rondgang over de tentoonstelling was gemaakt, waarbij de autoriteiten zich in zeer waarderende bewoordin gen uitlieten over hetgeen hier be reikt is, verenigde het Gemeente bestuur een 50-tal gasten aan een noenmaal in „Het Gulden Vlies", waar van verschillende zijden hulde werd gebracht aan de iniatiefnemer, wethouder Van Schaik en het Ten- toonstellingsbestuur, dat zijn denk beelden uitwerkte en tot verwezen lijking bracht. In het bijzonder werd ook gewezen op de verblijdende Ne derlandBelgische samenwerking, zoals deze in de Gentse deelneming ook hier weer tot uiting komt. AMELAND IN AFWACHTING VAN DE SNELHEIDSPROEF Majoor Flinterman zat net in hotel Hofken op Ameland toen het A.N.P hem belde met de vraag hoe het mei de voorbereiding van snelheidsproe. ging. Hij was er gekomen met eer austertje met een snelheid van onge veer 100 mijl, dat hij op de strip hac neergezet. „Nou het gaat best. Vandaag het ben we een paar proefvluchten ge daan, waarbij we opmerkten, dal het parcours niet erg goed zichtbaar was. Daarom beri ik nou hier, om te kijken of we dat kunnen verbeteren" „Of het Zaterdag doorgaat? Zoal: de vooruitzichten nu zijn wel, maai je kunt dat nooit al te ver vooruit bekijken. We hebben hier vandaag hard gewerkt~en morgen moet er ook nog wel het een óf ander aan gedaar worden". „Vliegt u Zaterdagmorgen of in dc middag?" „Waarschijnlijk alle twee. Ik ben n.l. van plan twee runs te maken een 's morgens en een 's middags". Vliegen maakt hongerig en zo kon het gebeuren, dat het telefoongesprek eindigde met de woorden „nou ik gi maar weer naar mijn aardappels, die staan koud te worden". Majoor Flinterman was niet de eni ge gast in het hotel. Want velen heb ben reeds geprobeerd voor dit week end een plaatsje op Ameland te krij gen. Wat echter niet eenvoudig is zo zeide burgemeester mr Walda want de meeste hotels zitten vol zo mergasten. Ameland staat thans in het teken van de vliegerij, want op het kleine stripje landen geregeld kleine toe stelletjes, die de mensen vervoeren die werken aan .de technische voor bereiding van de proef.. Zo nu en dar raast een meteor boven het strand en zo krijgt het eiland vast een voor proefje van het sportieve gebeurer dat zich hopenlijk Zaterdag op IOC meter boven het strand zal afspelen ZWEMMEN WILLY CROES VAN RIJSEL OP NIEUW GESTART. De Nederlandse kanaalzwemster Willy Croes Van Rijsel is vanmorgen omstreeks half negen voor de twee de maal van kaap Gris Nez gestart. Philip Mickman, die twee dagen geleden de Kanaaltocht heeft vol bracht, begeleidt haar in de volg boot. BILJARTEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TOG Woensdagavond werd in het club lokaal voor de le afd. de strijd ge speeld tegen de Spijkerbak. Ook dit team mocht er niet in slagen de ju bilerende club een nederlaag toe te brengen. Het is zelfs nog een grote Nederlaag geworden voor de Spij kerbak, daar E Bakker (TOG) in schitterende conditie was. Na de drie eerste parijen, had de Spijkerbak een achterstand van 34 car; dus zou er nog een kans geweest zijn, doch Bakker speelde de 250 car. in 8 beur ten, zijn moyenne bedroeg 31.25 de hoogste serie 104 car. het was voor P Mulder dus een onbegonnen taak en hij bracht het niet verder dan 38 car., de Spijkërbak verloor met 246 car. De overige uitslagen waren als volgt: 3e klas TOG 3Carambol 391 325 car. Carambol verlie§£ met 66 car. 4e klas TOG 4TOG 2 (Lan- geraar) 327293 car. TOG 2 ver liest met 34 car. 5e klas TOG 5 Vierkantje 2 219218 car. Vier kantje 2 wint met 8 car. Vooral de Gouverneur van Oost- Vlaanderen. de heer Van den Bo gaerde en. de wnd commissaris der Koningin, mr Bolsius, vestigden de aandacht op dit aspect en drongen met begrip voor eikaars moeilijkhe den, intern of internationaal, aan op het saambundelen der krachten. In deze geest spraken achtereenvolgens de burgemeester, jhr mr F. H. van Kinschot, die aan het begin van de dis zijn gasten begroette, door de hierbovengenoemde Nederlandse en Belgische gewestelijke autoriteiten door de voorzitter van het Tentoon- stellingsbestuur, de heer D. L. Land man, die dank bracht aan zijn tal rijke medewerkers „van hoog tot laag" en door de heer H. de Wilde, die namens „laag" hulde bracht aan „hoog" voor zijn voortreffelijke lei- I ding. Ook werd het woord gevoerd door de voorzitter der Kamer van Koophandel voor Rijnland, de heer J. G. J. Verheij van Wijk, die het belang van goede arbeidsverhoudin gen in het licht stelde en wees op de betekenis van liefde voor de ar beid. Hij eindigde met een citaat „Gezegend is de mens, die zijn werk liefheeft," dit in verband brengend met de doelstelling dezer tentoon stelling. Er heerste aan tafel een bijzonder prettige geest. Het tentoonstellingsbezoek Was gisteravond bevredigend zon der grootse afmetingen aan te nemen. Ongeveer 1000 personen doorliepen de prachtig aangeklede zalen, waar alom werd gedemonstreerd. De aan dacht zij er nog even in het bijzon der op gevestigd, dat de rondwan deling niet eindigt na het bezoek aan de stadsgehoorzaal, maar dat ook het Waaggebouw als tentoonstellings ruimte is ingericht. Hier demonstre ren de sigarenmakers, de brood- en banketbakkers, de N.Z.H.V.M. en de Rijksluchtvaartschool. Men vindt er bovendien een gezellig zitje, waar men aan het einde dér lange wande ling kan uitrusten van de vermoeie nissen. Het tentoonstelingsbestuur ver zoekt ons nog mede te delen dat de tentoonstelling morgen, Zaterdag, de gehele dag, d.w.z. van 's morgens 10 uur tot 's avonds 11 uur, onafgebro ken geopend is. AANKOMST GEDEMOBILISEERDEN IN LEIDEN. Het troepentransportschip „De Grote Beer", dat gistermiddag pl.m. 2 uur arriveerde, vervoerde ook 25 Leidse militairen. Dezen werden om ongeveer half zeven aan de grens van de gemeente verwelkomd door de plaatselijke Demobilisatieraad en na mens het comité van ontvangst har telijk toegesproken door de vice- voorzitter, adj. H. van Buel. De tijd, die gij in Indonesië hebt doorgebracht, aldus spr. is dik wijls moeilijk geweest en er werd veel van u gevraagd. Voor velen van u was het een jaar geleden een gro te teleurstelling, dat, hoewel gereed voor vertrek, de demobilisatie werd stopgezet. Helaas niet allen, die zijn gegaan, zullen hun stad terugzien. Zij brach ten het grootste offer. Maar deson danks heerst er vreugde en namens de bevolking van Leiden roepen wij u een warme thuiskomst toe. Hierna werden aan alle militairen bloemen overhandigd. Ze werden in de kortst mogelij ke tijd thuis gebracht, hetgeen, ge zien de lengte van de bus, nog al moeilijkheden opleverde. DAMMEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De moeilijkheden, welke bij het samenstellen van het wedstrijdroos- ter voor het tournooi om het dam kampioenschap van Nederland wa ren gerezen, doordat enkele tot het deelnemen aan het kampioenschap gerechtigde spelers om principiële redenen niet op Zondag wensten te spelen, zijn thans uit de weg ge ruimd. Zoals men weet had de N.D.B. een rooster gepubliceerd, waarop de dammers Onnink (Aalten), van Dijk (Wageningen) en Doornbos (Appin- gedam) niet voorkwamen. De felle protesten, die hierna bij het bestuur van de Nederlandse Dambond bin nenkwamen zijn aanleiding geweest tot. het beleggen van een bijzondere bestuursvergadering. Tijdens deze vergadering werd besloten het oor spronkelijk bekend gemaakte tour- nooi-rooster in te trekken en een nieuw programma samen te stellen op zodanige wijze, dat ook aan de wensen van de drie betrokken dam mers tegemoet werd gekomen. De partijen van het tournooi, dat van 10 September tot en met October duurt, zullen 's Zaterdags en 's Zondags te Amsterdam plaats heb ben, terwijl de Zondagspartijen van de z.g. „principiële spelers" op Vrij dagavonden worden gespeeld. Negen jaar in eenzelfde parochie een lange tijd voor een kapelaan. Lang genoeg althans om er tradities te vestigen en vrienden te verwer ven. Dat kapelaan W. J. A. Mulder dit in de dekenale parochie gedaan heeft, werd gisteravond in het zaal tje in de Maria Gijzensteeg wel be wezen, toen verenigingen en paro chianen afscheid kwamen nemen van hun kapelaan, die vandaag naar zijn zijn nieuwe parochie in Den Haag vertrekt. Met een sneltrein vaart je joeg ka pelaan L. M. Sluys de grote en klei ne sprekers(sters) naar voren, om te zeggen wat zij op hun hart had den en te geven wat zij in hun han den hadden, om daarna weer van het forum te verdwijnen. Aldus zagen en hoorden we eerst het koortje van de Maria-congrega- tie optreden, waarna de gidsen een pleister op de wonde, door het af scheid geslagen, kwamen leggen met een meer grappig dan toepasselijk schetsje. Kabouters zongen een heel klein liedje, wat we niet konden verstaan. Maar het zal wel aardig geweest zijn, want kapelaan Mulder lachte vriendelijk. Hij deed dit ook toen de leidster van de gidsen, Coby van Zandwijk hem hartelijk dankte voor alle zorgen aan gidsen en ka bouters besteed. Mej. Alie Klein deed hetzelfde, namens de Maria- congregatie, eveneens onder aanbie ding van een geschenkje. De heer W. J. Kriek sprak voor de Miva en werd op de voet gevolgd door de twee kleinste leden van de R.K. Dames Gym.ver. Victorie, waar mevr. Muller zich bij schaarde een cadeau aan te bieden. De heer J. Pollman dankte kapelaan Mulder voor alles wat hij deed in het be lang van de „Vriendenkring" en de heer F. Hees, als afgevaardigde van het kerkelijk zangkoor, deed voor hem niet onder. Beiden lieten hun woorden van geschenken vergezeld gaan. Toen was het woord aan deken A. Homulle, die er op wees, dat er zoveel redenen zijn om kapelaan Mulder te bedanken. Op velerlei ge bied, vooral op dat van de jeugdbe weging heeft de scheidende kapelaan zijn vele talenten kunnen botvieren' Hij heeft dat steeds met grote toe wijding en veel enthousiasme ge daan. Daarnaast heeft hij het zielen- werk in de parochie een grote stoot gegeven; veel daarvan is te consta teren, veel meer echter blijft on zichtbaar. Daarom speet het spr., dat kapelaan Mulder de parochie gaat verlaten, al heeft hij dan nu een he GEMEENTERAAD Aan de agenda van de gemeente raadsvergadering is toegevoegd een voorstel inzake het aankopen, in het belang van de volkshuisvesting, van enige percelen teelland en water, groot 2.30.88 ha, gelegen in de Bos- en Gasthuispolder en het inbrengen van de gronden c.a. in het Grondbe drijf. De prijs bedraagt in totaal f 18.750. Hierin is begrepen een in slechte staat verkerende stenen wo ning en dito schuur, zomede een een voudige 1 m brede houten toe- gangsbrug. De onderhavige percelen zijn be grepen in het onteigeningsplan en zijn nodig voor stadsuitbreiding overeenkomstig het partieel uitbrei dingsplan „Leiden-Zuidwest". EXCURSIE YAN „ONS BELANG". Gisteravond maakten 37 leden van de tuintjes vereniging „Ons Belang" een excursie naar de dahliakwekerij van de firma J. J. Ballego Zonen aan de Rijnsburgerweg alhier. De voorz. de heer Joh. v. d. Bos sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst der leden. Zij werden ge boeid door fijne kleuren variaties, de honderden verschillende vormen, van de kleine mignondahlia, zeer geschikt voor kleine tuinen, tot de geweldige chrysant- en cactussoor ten met middellijnen van 20 cm. en meer. Tussen deze bloemenweelde vertelde de heer Ballego op prettige wijze van zijn fraaie kweekproduc- ten, de bezoekers steeds wijzend op de fijnste details. Dan weer besprak hij de afkomst van enige soorten. Het was reeds donker geworden toen de heer van den Bos de heer Balle go dank bracht voor de interessante rondleiding. verteld door HUIBERT VET EN DE BETOVERDE PRINS 5. „f uister!" riep de kameel *- uit. „Luister!" Die Achmed Sambal, die ver rader, bewaart in de tuin een flesje met een tover middel. dat van mij weer een prins kan maken! Het zit in een flesje dat hij verstopt heeft onder een steen. Als je dat flesje zoudt kunnen bemachti gen word ik weer een mens met echte handen en voeten en kan ik mijn Bruid weer terug krijgen. O, Wim- pie, zou het mogelijk zijn? Wat ga je nu doen?" ,,Ik ga eerst naar de directeur van Blij-Dorp." besliste Wimpie". Ik zal hem vragen, of het mogelijk is, dat U met bijzondere onderscheiding wordt behandeld. Per slot van re kening heeft een echte prins daar toch recht op." „Volkomen juist!" viel de kameel hem bij. „Precies," vond Wimpie. „Nou, ik ga dan maar. U hoort nog van me." Zoals Wimpie gehoopt had werd hij vriendelijk ontvangen en toen hij met zijn vreemde verhaal klaar was kuchte de directeur en zegde hem alle hulp toe die hij nodig had. „Niet om dat ik alles geloof", ver klaarde de directeur met een wel willende glimlach", maar omdat ik jou zo'n aardig ventje vind. Wens je nog meer?" Wimpie tekende diep in gedachten met zijn vinger allerlei figuren op het bureau van de directeur. „Ho3 kom ik naar. Boekistan?" vroeg hij zich af, „gaat er wel een trein naar toe?" Door de Vereniging „De Ambachts school" te Leiden (voorzitter ir. van Hoek en secr. mr. de Clercq) is een adres gericht aan de gemeenteraad, waarin wordt aangedrongen, niet te aanvaarden het voorstel van B. -en W. om medewerking te verlenen voor de oprichting van een tweede een katholieke ambachtsschool. In dit adres wordt de tegenstand tegen de oprichting van een katho lieke ambachtsschool gefundeerd op het feit, dat deze tweede school over bodig zou zijn. Overbodig, omdat, wanneer in 1950 het achtste leerjaar weer wordt ingevoerd, het aantal leerlingen zal verminderen. Waar om? „Immers een leerling kan niet tegelijkertijd het achtste leerjaar en de ambachtsschool bezoeken", aldus adressante. Ja dat begrijpt een ieder. Maar een door de ervaring be wezen feit is, dat, als de jongens ge dwongen worden op school te blij ven en tóch niet kunnen gaan ver- Ie mooie parochie gekregen. De hartelijk dankwoorden van de deken beperkten zich echt v niet al leen tot het parochiewerk, -."ok in huis is kapelaan Mulder een oeste vriend geweest en ook daarvoor past hem dank. Deze dank gaat ver gezeld van een gelukwens aan d' Haagse parochie, waarin de kape laan met dezelfde toewijd»ng, voor al ook voor de jeugd, moge werken, wederom met hetzelfde enthousias me en terzijde stelling van zijn per soon. Kapelaan Mulder zelf tenslotte sprak over de enorm grote er mooie parochie, waarin hij thans gaat wer ken. Des ondanks betwij telde hij het of deze overplaatsing als een promo tie gezien mag worden. „Want als men van een deken, en vooral zó'n deken, naar een pastoor gaat, is het geen promotie". Zeer dringend vroeg spr. aller gebed, tot steun in zijn nieuwe werkkring en dankte de ver enigingen voor ao gesproken woor den en aangeboden geschenken. Dank ook aan de deken en de an le- re kapelaans voor de ondervonden steun en grote vriendschap. Inmiddels was de zaal meer dan vol gestroomd met parochianen, die evenals de aanwezige leden van di verse verenigingen met een hand druk persoonlijk afscheid namen. Hortus tegen Leidse Universiteit. Gisteravond werd op het terrein aan de Zoeterwoudsesingel een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen het personeel van de Hortus Botanicus en het perso neel van de Administratie der Rijks universiteit. In het begin waren de bureau mensen nog wat lui en leek het er naar, dat de Hortensianen heer en meester op het veld zouden worden. Toen de doelverdediger van P.A.R. U.L. echter na ongeveer 10 minuten spelen de bal achter zijn doel moest halen, werden de ambtenaren uit hun zoete dommel wakker geschud en begonnen met groot enthousias me een tegen-offensief op touw te zetten. Uit een der aanvallen scoor de de uitstekend spelende linksbui ten van P.A.R.U.L. de gelijkmaker en tot de rust gaf de stand van 11 de verhouding aardig weer. Bij de hervatting bleek, dat de Hortensianen in de eerste helft wel wat veel van hun krachten hadden gevergd, want in het eerste kwar tier volgde aanval op aanval op hun doel, dat echter uitstekend werd verdedigd door doelman Honsbeek, die de wedstrijd van zijn leven keepte. Steeds echter leidde de uit stekend spelende midvoor de Paru- lanen zijn medespelers ten aanval en het kon dan ook niet anders of uit een schitterend schot van de linksbuiten Link werd de stand op 21 gebracht. Nog één maal door boorde de bal het doel der Horten sianen, maar de scheidsrechter, die een moeilijke taak te vervullen had kende dit doelpunt niet toe wegens buitenspel. Zo kwam het einde van deze in goede verstandhouding gespeelde wedstrijd, die door een klein maar enthousiast publiek werd bijge woond. De door de Hortus beschik baar gestelde medaille prijkt nu op het Bureau van Curatoren der Rijksuniversiteit. Docos. Zaterdag zijn weer 4 adsp. elftallen in touw.A en C gaan naar Warmond om daar Warmunda A en B te bekampen. Aanvang half drie en half vier. Vertrek 2 uur j per fiets vanaf de remise. B en D gaan naar Oegstgeest om U.D.O. A en B te bekampen. Aanvang 3 uur en WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te tien uur). WEINIG VERANDERING Vanavond en vannacht: ver anderlijke bewolking met plaat selijk enkele onweersbuien en hier en daar mist. Weinig wind. Morgen overdag: aanvankelijk vrij zonnig maar later weer toenemende bewolking met plaatselijk enkele onweersbuien. Weinig wind. Ongeveer dezelf de temperatuur als vandaag. Geslaagd voor het eindexamen 5-jarige H.B.S. te Soerabaja onze stadgenoot korporaal J. F. Heyde- mann. De 9-jarige Herman v. B., wo nende Breestraat 51, was vanmorgen in het water langs de Apothekersdjjk terecht gekomen. Drie personen sprongen te water, maar het was wéér een lid van de Leidse Reddings brigade, Dick Kuipers, wonende Haarlemmerstraat 41, die het genoe gen, en bij zoveel concurrentie, ook de eer had de jongen te redden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Geertrui, d. van M. Luiten en M. le Febre; Helena Amelia, d. van J. P. Nost en A. Dissevelt; Adrianus Johannes Anto- nius, z. van A. J. Blom en E. de Wit; Diederik Johannes, z. van W. van Leeuwen en J. K. Buis; Josephus Mi chael Herman, z. van H. M. de Munk en J. van den Bogaard; Eelco Sytce, z. van C. J. Piena en S. Buiteveld. Ondertrouwd: N. Blansjaar jm 31 jaar en J. C. Noest jd 25 jaar; F. Boontjes jm 33 jaar en S. Springer wed. 33 jaar; W. Hamerling jm 22 jaar N- van Laar jd 20 jaar; G. W. van Hemert jm 21 jaar en P. J. J. Grondel jd. 17 jaar; A. J. Hendrik- sen jm 25 jaar en S. Mekel jd 26 jaar J. P. Heuzen, jm 43 jaar en C. van Kapel jd 36 jaar; I. Langezaal jm 20 jaar en W. M. Stouten jd 20 jaar; W. van Wageningen jm 25 jaar en A. van Leeuwen jd 20 jaar; I. C. van Zuiden jm 20 jaar en K. V. Spier jd 19 jaar; J. Jonk jm 28 jaar en J. G. Krasenberg jd 29 jaar; S. P. Tuithof jm 25 jaar, en J. C. Koch jd 23 jaar; A. A Wareman jm 23 jaar en A. M. Teske jd 24 jaar; W. F. H. van der Born jm 27 jaar en A. den Braven jd. 30 jaar; A. M. de Vos jm 30 jaar en W. S. van der Zeeuw jd 25 jaar; M. J de Vos jm 26 jaar en C. Pracht jd. 19 jaar. Gehuwd: J. J. Leenhouts jm. en A. Dijkstra jd. Overleden: E. Kempen huisvr. van H. W. van Wijk 76 jaar; J. Erades, dr. 5 maanden; J. C. Koppedraijer, man 49 jaar; E. van Dijk, huisvrouw van W. Varkevisser 73 jaar. dienen, dat dan de belangstelling voor de ambachtsschool groter wordt en vele deze kiezen boven het voort gezet lager onderwijs. Wij zijn er afgezien nog van de invoering van het verplichte achtste leerjaar met B. en W. van over tuigd, dat de oprichting van een tweede ambachtsschool de belang stelling van voor de ambachtscchool geschikte leerlingen zeker zal doen toenemen. Dat deze school zal zijn een katho lieke school, zal voor vele ouders te Leiden en omgeving de keuze van de ambachtschool voor hun jon gens gemakkelijker maken. Slottuinfeest van Groenoord. Gisteren organiseerde de Commissie voor Zomervacantie Bezigheden van de Buurt- en Speeltuinvereniging „Groenoord" een groots slottuinfeest voor alle kinderen, die tijdens de vacantie aan de Bezigheden hadden deelgenomen. Reeds om 8.30 uur des morgens werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het nogal vrij omvangrijke program. In de morgen uren werden de diverse series van de kinderspelen en -wedstrijden, zo als b.v. van het zuigflesdrinken voor jongens van 12 jaar, wasophangen voor meisjes van dezelfde leeftijd e. a., verwerkt. Dank zij een zeer vlotte organisatie en uitstekend weer, waren reeds om twaalf uur de fina listen in iedere afdeling te voorschijn gekomen. Deze moesten echter nog even geduld oefenen, daar de finales 's middags, na de pick-nick, gehouden zouden worden. Diverse consumpties onderbraken van tijd tot tijd de wed strijden, een onderbreking die de kinderen echter niet onaangenaam was. Om 4 uur 's middags volgde tot slot van deze dag een prijsuitreiking, die zelfs een heel uur in beslag nam. Een zeer groot aantal prijzen, van het voetbaltournooi, atletiek wedstrijden, vliegerwedstrijden, korf balwedstrijden en de wedstrijden van dit slotfeest zelf, werden onder groot enthousiasme uitgereikt. Vooraf had de heer D. Veilbrief, voorzitter van de Z.V.B. in de gemeente Leiden een kort woord gesproken, waarin hij de leiders en leidsters namens de ge meente zijn hartelijke dank betuig de voor het mooie werk, waaraan ve len van hen hun gehele vacantie had den opgeofferd 4.15 uur. Vertrek per fiets vanaf de remise om 2.30 uur. De wedstrijd D tegen E gaat dus niet door. Zij, die een kaart voor D kregen komen dus nu uit tegen U.D.O. b. De training van Vrijdagsavonds gaat niet meer door, we wachten op de indoortraining. De heer H. J. Smeitink, chef banketbakker van de firma A. J. van Exter, behaalde op de intern, ten toonstelling te Doetinchem een 2de prijs voor fantasie-taarten en een 2e prijs voor gelegenheids-taarten. MARKTBERICHTEN GOUDA, 25 Aug. Kaas. Aanvoer: 21 partijen kaas, le kw. met rijks- merk 1.73—1.78, 2e 1.69—172, extra 1.791.87, extra zware tot 1.95, afwijkend naar waarde per kg. Handel goed. LEIDEN, 26 Aug. Vee. Aanvoer: 12 fokstieren. 22 slachtdieren, 66 kalf- en melkkoeien, 65 varekoeien e.a. 100 vette koeien, 7 pinken, 24 graskalveren, 36 nuchtere slachtkal- veren, 948 vette schapen, 40 weide- schapen, 9 zeugen, 259 mest varkens, 555 biggen, 9 paarden, 4 veulens, 26 bokken en geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 450800, handel ma tig; varekoeien 350/550 handel tamelijk, graskalveren 110180, handel matig; weideschapen 40 55, handel matig; mestvarkens 50 90, en biggen 3042 handel tame lijk, bokken en geiten 2045, han del matig. Kaas. Aangevoerd 70 partijen Goudse en 5 partijen Leidse kaas. To taal 75 partijiv. Prijzen: zware 1-84 le soort 1.751.78 en 2e soort Goudse kaas 1.681.74 en 1ste soort Leidse kaas 1.641.71 per kg. Han del goed. SCHRIFTEN prima papier 6 voor 45 NOTITIEBOEKJE fijne kwaliteit harde kaft KLADBLOCS 500 vel 50 ct. 250 vel ENVELOPPEN met binnendruk pakje 25 stuks SCHRIJFMAP 10 vel papier 10 enveloppen 5 briefkaarten PHOTO-ALBUMS zeer fijne afwerking 18 x 25 c.m. 8ct. 20 ct. 25 ct. 25 ct. 25 ct. 1.75 NOTITIEBOEKJE 10 x 16 c.m. IA .I harde kaft IU Cl. DICTAAT CAHIERS 16 x 20 on pf div- soorten vanaf l»l. SCHRLIFBLOCS kwarto 50 vel 100 vel 28 ct. POTLODEN goede kwaliteit 6 voor 25 ct. Inktpotlood 25 ot. SCHRIJFMAP Buitengewoon mooie kwaliteit 15 ct. 1.75 5 ct. 90 ct Bovenstaande zeer laag geprijsde aanbiedingen gelden slechts zolang de voorraad strekt. 1360 PROFITEER HIERVAN! HAARLEMMERSTRAAT 228.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3