De B.V.V.-toer op Curasao Hannie Caspers (LZC) werd Nederlands kampioene 200 M. schoolslag Zij versloeg Jannie de Groot, Mary Laven en Nel Garritsen Nieuw ACC-record op Zweedse estafette DINSDAG 16 AUGUSTUS 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA i ¥VE NATIONALE zwemkampioenschappen 1949, welke dit weekeinde in het mooi gelegen zwembad Groenendaal te Doetinchem werden georganiseerd hebben vele spannende races te zien gegeven. Onder de meest ideale weersomstandigheden en in heerlijk water werden Zondag de finales afgewerkt en*de bijna 200G aanwezige toeschouwers hebben volop kunnen genieten van de mooie strijd, die op vele nummers werd geleverd. terecht, die hierdoor ernstig werd ge hinderd. Hoewel de serie door van der Berg van HZ en PC werd ge wonnen, was het volkomen billijk, dat de jury tenslotte besloot de race zonder de inmiddels gedisqualificeer- de Bollen over te zwemmen. Dit ge beurde nadat eerst enkele andere finales werden verwerkt. Nu nam Boxem dadelijk enkele meters voor sprong, van der Berg miste het keer punt, waardoor hij voor het verdere verloop van de strijd was uitgescha keld. Een aanval van Bijlsma werd op de laatste baan door van Boxem afgeslagen en onbedreigd tikte de Alkmaarder, die twee maanden ge leden ten gevolge van een auto-on geluk nog in het ziekenhuis lag, als eerste aan. Op hetzelfde nummer voor dames was het Ans Massaar, die een gewel dig tempo begon, maar na het keer punt kwam het Limburgse meisje Wies Vaessen naar voren. Gezien de 1.07.5 die Wies Vaessen in haar serie had genoteerd, leek het vrijwel ze ker, dat zij het kampioenschap zou behalen, maar de vechtlust, die zij altijd had, bleek nu afwezig, want de aanval van Irma Schumacher wist zij niet af te slaan en toen zij ten slotte ook nog in de touwen zwom, gaf zij zich geheel gewonnen waar door zij zich ook nog door Margot Marsman, Ans Massaar en Geertje Wielema zag gepasseerd. De 100 m rugslag werd een gemak kelijke zege voor Kievit, die geen moment werd bedreigd, hoewel het niet veel scheelde of ook hij was ge- disqualificeerd, maar aangezien de Eindhovenaar, nadat hij bij het keer punt in de baan van de DJK-zwem- mer Rol terecht kwam, deze niet hinderde, kon hij rustig door zwem men. Bij de dames was Geertje Wiele ma duidelijk de snelste en reeds da delijk na de start begon zij in zo'n hoog tempo, dat geen der anderen haar meer kon benaderen. Interes sant echter was de strijd om de tweede plaats. Tot op de helft van de tweede baan zag het er naar uit, Matige prestaties op de Ned. kampioenschappen Het is jammer, dat de baan te Doe tinchem zeer zwaar zwemt waardoor het maken van goede tijden uitge sloten was. Gezien dit feit zijn en kele van de geleverde prestaties een extra vermelding waard. Zo is de 1.15.8 waarin Geertje Wielema haar eeste nationale titel op de 100 m rue- slag won, een zeer goede tijd, te meer daar het 15-jarige Robben- zwemstertje nauwelijks een half uur eerste nationale titel op de 100 m rug- crawl was gestart. De manier waar op Geertje Wielema haar banen trekt is zo rustig en stijlvol, dat de uitla ting van haar trainer Jan Stender, dat hij gedurende het komende win terseizoen met haar de wereldrecord tijd van Cor Kint (1.10.9) hoopt te benaderen, lang niet zo overdreven is. als zij oppervlakkig beschouwd, lijkt. Overigens was dit het enige grote succes, dat de school van deze Hilversumse trainer boek te, immers op het nummer 200 m schoolslag dames plaatste voor het eerst sedert jaren geen Rohbenzwemster zich bij de eer ste vier. Hier was het ditmaal eens een Leidse verrassing, het geen nog nimmer op de zwem kampioenschappen is voorgeko men. Hannie Caspers n.l. won het kampioenschap 200 m school slag, hetgeen een bewijs is, dat zij momenteel uitstekend in vorm is, al dient gezegd, dat enkele bekende cracks ontbraken: Im mers, Nel van Vliet en Tonny Hom hadden niet ingeschreven en nu heerste de algemene ver wachting, dat de derde Stender- pupil Mary Laven de titel zou behalen, maar Mary was niet ge heel fit en moest de uitstekend zwemmende Hannie Caspers la-dat Ria van der Horst met de twee ten gaan. Echter niet alleen Hannie Caspers, ook Janny de Groot, Nel Garritsen en Annie van Capellen lieten haar achter zich. Vooral de strijd tussen Jan ny de Groot, en Nel Garritsen was enerverend. de prijs zou gaan strijken, maar de eindspurt van Greet je Galliart was zo onweerstaanbaar dat het leek of de anderen, Geertje uitgezonderd, stil lagen. Ria van der Horst moest zich zodoende met de derde plaats tevreden stellen. j Een mooie strijd werd geleverd op j de 400 m borstcrawl heren. Bollen De estafettenummers brachten geen revancheerde zich prachtig op van verrassingen. De 4 x 200 m vrij slag i Daatselaar voor de nederlaag, Vrij heren was voor de HZ en PC, terwijl dag op de 1500 meter geleden. Hij RDZ met grote voorsprong dé 4 x 100 zwom een tactische race, begon rus- m vrije slag dames op haar naam i tig en bleef tot en met het laatste bracht. I keerpunt achter de Gouwenaar Ca- De tijd van Bob Bonte op de 200 1 bout. Na dit keerpunt zette hij ech- m schoolslag heren, 2.48.7, is gezien ter zo'n geweldige eindspurt in, dat de zware baan een uitstekende pres tatie. Andere opvallende verrichtingen werden geleverd door de Alkmaar der van Boxem, die zij het in de zeer matige tijd van 1.03.8, de 100 m borst crawl won. Het was het eerste num mer, dat op het programma stond en reeds dadelijk bracht het de toe schouwers een ongekende sensatie. De Zian-nees Bollen nam onmiddel lijk na de start de leiding, maar en kele meters voor het keerpunt zwom hij over de lijn, die de baan br- grenst, heen en kwam zodoende in de baan van de Haarlemmer Bijlsma DE SNEEKWEEK Gisteren werden in de 16 M2 Een heidsklasse en de BM-klasse groeps wedstrijden gehouden. De stand van de eerste dag van de 16 M2 Een heidsklasse was: Holland 31, Over ijssel 20, Groningen 75 en Fries land 64. Tweede dag: respectievelijk 35, 43, 76 en 56. In totaal: Holland 66, Over ijssel 63, Groningen 151 en Fries land 120 pnt., zodat Groningen een klinkende overwinning behaalde. In de BM-klasse was de stand van de eerste dag: Holland 10, Overijs sel 13, Groningen 10, Drenthe 11 en Friesland 11. Tweede dag: respec tievelijk 14. 16, 4, 12 en 9. In totaal: Holland 24, Overijssel 29, Groningen 14, Drenthe 23 en Friesland 20 pun ten, zodat in deze klasse Overijssel de eerste plaats wist te bezetten. Op de foto: De start van de eerste groep BM 16m2 eenheidsklasse B. hij Cabout reeds op de helft van de baan te pakken had. In hoog tempo ging hij door tot hij als eerste de fi nish bereikte. Van Daatselaar had zich al die tijd niet van de derde plaats kunnen los werken en kwam dan ook als derde aan. De tijd van Bollen bedroeg 5 min. 10.1 sec. Bij de dames ging het op deze af stand tussen Irma Schumacher en Annie Veldhuyzen van de Robben. In een regelmatig tempo zwommen beiden baan na baan, zonder elkaar ook maar een centimeter voorsprong te gunnen. Strijd werd echter pas op ae laatste baan geleverd. Toen mo biliseerde de Rotterdamse zwemster al haar sprintcapaciteiten en met ruim 2 meter voorsprong tikte zij als eerste aan. Dit betekende voor Irma Schumacher het tweede kampioen schap van de middag. Haar tijd, 5.39.3, betekent tevens har beste per soonlijke prestatie op dit nummer. Bonte en Kelder leverden een der gelijke strijd op de 200 m schoolslag voor heren. De Amsterdammer Bon te had bij de start een halve lengte voorsprong en dit bleef zo tot de laatste baan. Toen kwam Kelder naar voren elke ruk van zijn ar men, elke beenslag bracht hem dich ter bij Bonte en reeds verhieven zich de toeschouwers van hun zitplaatsen om toch vooral niets van de finish te missen, toen de Hilversummer zich verslikte en drie meter voor het einde even totaal stil lag. Zo won Bonte met kleine voorsprong. Het schoonspringen was alleen bij ae dames werkelijk „schoon" sprin gen. Lenie Keiler haalde de achter stand, die zij Zaterdag opliep, fraai in en behaalde door betere afwerking van haar sprongen de titel met ruim 5 punten voorsprong op Cobi Floor. Bij de heren was het schoonsprin gen nauwelijks het aanzien waard. Het regende slechte cijfers. Het feit dat de titel werd behaald door de to taal ongetrainde en onvoorbereide Kettler zegt overigens genoeg. ATHLETHIEK HOLLAND GAAT AANVAL DOEN OP RECORD 4 x 1500 M. Door Holland is aangevraagd een poging tot Nederlands recordverbe tering op de 4 x 1500 m. op de ko mende wedstrijden op Te Werve. Onder ongunstige weersomstandig heden werd op de Nederlandse esta fette kampioenschappen reeds een tijd bereikt van 17.07.1 sec., zodat de mogelijkheid van een poging om on der de 16.59.3 te komen aanwezig moet worden geacht. De ploeg zal bestaan uit v. Rooyen, Janssen, Bon te en v. d. Linden. SCHAATSENRIJDEN KEES BROEKMAN ZOEKT HOGE NOORDEN WEER OP. Het ligt in de bedoeling van Kees Broekman, die het vorig seizoen bij de wereldkampioenschappen tweede werd achter de Hongaar Kornel Pa- jor, om in het najaar de training in Noorwegen te hervatten. In Mei is hij uit het hoge Noorden in ons land teruggekeerd maar in September zou hij gaarne weer naar Hamar willen gaan, waar hij als monteur voor ver warmingsinstallaties werk kan krij gen. Er is namelijk een groot gebrek aan goede vaklui in Noorwegen, zo dat Broekman in dat land uitstekend zijn brood kan verdienen. Na zijn dagelijkse arbeid kan hij zich dan geheel aan de training wijden. Mocht er in de aanstaande winter in Neder land ijs komen dan ligt het in zijn bedoeling enkele dagen vrij te ne men, want hij zou graag aan de wed strijden om de hoogste nationale ti tel willen deelnemen. In tegenstelling met andersluiden de berichten is er geen sprake van, dat Kees Broekman Noor zou wor den. In tegendeel, hij is en blijft Ne derlander, maar hij wil graag naar Noorwegen omdat hij daar kans ziet zijn arbeid voor den brode met zijn grote liefhebberij, het schaatsenrij den, te combineren. INTERNATIONALE ATHLETIEK-Work in 10.6 sec. tweede werd Schol- WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM—ten van A. V. 23 in 10.8 sec., derde J. Winnaar werd de Amerikaan RobertZwaan (A. C. C.) 10.8 sec. £\E BELANGSTELLING voor de internationale athletiekwedstrijden, welke A.C.C. in het Olympisch stadion organiseerde, was maar zeer matig. Het programma zat maar slecht in elkaar, er waren grote gaten in het tijdschema, waardoor het publiek af en toe in het geheel niets te zien kreeg en de voorlichting deugde totaal niet. Bij het dis cuswerpen kon niemand zien hoe ver de athleten ongeveer kwamen. de spreker voor de microfoon bekende bij de 3000 meter, dat hij de lei dende Zweedse athleet, Swedemyr, niet eens bij name kende. noteerden. Onze nationale kampioen Kist moest zich met de 6e plaats te vreden stellen, Harry de Kroon werd derde. De 1500 meter gold als generale repetitie voor Slijkhuis voordat hij aantreedt tegen Reiff in de landen- wedstrijd BelgiëNederland, welke 21 Augustus in Antwerpen wordt gehouden. Zijn tijd bedroeg 3 min. 53 sec., waarmede hij zijn beste per soonlijke prestatie van dit seizoen, welke op 3 min. 59.4 sec. stond, aan merkelijk verbeterde. Zijn tijd op de Olympische Spelen te Londen be droeg 3 min. 50.4 sec. Hij zal toch nog iets m'eer in zijn mars moeten hebben, wil hij Reiff, die op het ogenblik in topvorm schijnt te zijn, kunnen bedreigen. De rondetijden over de 1500 meter bedroegen resp. 60. 65 en 67 sec., voor de laatste 300 meter werd 41 sec. genoteerd. Overigens matige prestaties Op de 200 meter startten slechts twee dames, hetgeen niet bepaald propagandistisch kon worden ge noemd en zo waren er nog vele punten, die organisatorisch een zwakke indruk maakten. Verder konden de Amerikaanse athleten, die aan dit athletiekfestijn deelna men, onmogelijk topprestaties leve ren, aangezien zij een vermoeiende tournee door Europa achter de rug hebben. Maar hun verrichtingen stonden toch op een dergelijk hoog peil, dat zij de Nederlandse verte genwoordigers inspireerden tot strijd en goede tijden, ja zelfs, tot een verbetering van het Nederlands re cord op de Zweedse estafette, dat tot nu toe op naam had gestaan van de Trekvogels met 1 min. 59.1 sec., da terend van 31 Augustus 1937, dus bijna 12 jaren geleden. Voor deze Zweedse estafette start te een gemengde ploeg, bestaande uit de Zweed Hagefors (400 m), de Amerikanen Robinson en Brown (300 en 200 m) en de Fransman Marie. De ploeg van Vlug en Lenig bestond uit Mahieu, Smildiges, Kleyn en Saat. A.A.C. bracht tenslotte de Kroon, Bakels, Nusse en Zwaan aan de start. Doordat de lopers van de gemengde ploeg in het geheel niet op elkaar ingesteld waren, liet hun wisselen veel te wensen over. Zij hadden al gauw een achterstand. Tussen V. en L. en A.A.C. werd ech ter een hevige strijd geleverd, wel ke zijn hoogtepunt had in de boch ten. A.A.C. wist de leiding te be houden en ging met duidelijk ver schil als eerste door de finish in 1.58.7. De resultaten welke in de series van de 100 meter werden geboekt, voorspelden een spannende strijd in de finale, welke een overwinning opleverde voor Work met 10.6 sec. Schelten, die de baan naast de Ame rikaan had geloot, werd kennelijk door deze geïnspireerd en het ver schil met Work was dan ook gering. Ook op de 200 meter zag het er naar uit, dat de Amerikaan zou winnen. Hij schoot naar voren, nam1 een voorsprong van ongeveer 2 M., maar Scholten wist hem te passeren en uitstekend te finshen in zijn bes' te tijd van dit seizoen: 22.1 sec. Op de 400 meter moest Nusse de eer laten aan Brown, die 49.4 sec. noteerde. De A.A.C.-er werd goede tweede en zijn tijd van 50.3 bete kende eveneens een verbetering met niet minder dan 0.3 sec. van zijn beste seizoen-prestatie. De beide Amerikanen Brown en Robinson hadden geen moeite om op de 800 meter de beide eerste plaatsen te bezetten. Op hun sloffen gingen zij door de finish, waarbij zij beiden de tijd van 1 min. 55.3 sec. PRINSESJES BEATRIX EN IRENE NEMEN DEEL AAN CONCOURS HIPPIQUE TE 's-GRAVENHAGE Prinses Beatrix werd zevende en Ire ne bezette de vijfde plaats. mende Fransman Marie verre de baas bleef. Van der Hoeven bleef als derde met 15.2 seconden 0.1 sec. beneden zijn beste prestatie van het seizoen 1948. Foukje Dillema wist zowel de 100 meter als de 200 meter d^mes te winnen. Op de 100 meter noteerde zij 12 sec., een prestatie die zij al eerder heeft geleverd, doch beneden deze grens is zij nog niet gekomen. Gerda van der Kade-Koudijs werd met 12.3 sec. tweede, waarmede zij haar beste seizoenprestatie met 0.3 verbeterde. BATAVEN BOEKEN SUCCESSEN Enkele Bataven-athleten waren Zondag j.l. naar de hoofdstad geto gen, om daar deel te nemen aan de Internationale athletiek-wedstrijden, die de A.A.C. organiseerde. Het waren Cor Kraan, Jan van Gastel en George Gussenhoven. Met trots kunnen we vermelden, dat ze de Rood-Witte kleuren hebben hoog gehouden. Cor Kraan bond weer een zware strijd aan op de 3000 m. Dat hij ten slotte 7e werd is een kranige pres tatie. Zijn tijd 9 min. 14.8 mag ook gezien worden. Van Gastel zorgde voor een eerste plaats bij discuswerpen D. Met niet minder dan 31 m 65 liet hij al zijn strijdgenoten achter zich. Gussenhoven liep een goede 800 m en liet bij de finish, die hij als vijf de passeerde, 2 min. 13.4 noteren. Bataven jeugd in Rotterdam De C-junioren van de Bataven wa ren in Rotterdam bij interregionale wedstrijden, en lieten zich niet on betuigd. Jan v. d. Veer ging bij de 60 m als eerste over de eindstreep in 8 sec. precies, terwijl Joop Kleine met ko gelstoten de respectabele afstand van 14 m 54 haalde, en daarmede ook eerste werd. ZWEMMEN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN DE ZIJL Gisteravond vonden in de Zwem inrichting de Zijl de uitgestelde on derlinge wedstrijden plaats en nu trof men eens voortreffelijk weer! Jammer genoeg was de deelname mede door de vacanties niet van dien aard, dat uitzonderlijke presta ties konden worden verwacht. Mis schien dat in het najaar, wanneer deze wedstrijden nogmaals worden herhaald, de rivaliteit veel groter zal zijn. Volstaan wij met de uitslagen: 25 m schoolslag meisjes tot en met CURACAO WINT VIJFLANDEN- TOURNOOI. Gisteravond is de laatste wedstrijd van het tournooi, Curagao-BW, ge ëindigd in een gelijk spel: 11; rust stand 00. Hierdoor is Curagao win- Zoals verwacht, leverde de 110 M. naar geworden van het tournooi. De horden een duidelijke overwinning i eindstand luidt: 1. Curagao 4 gesp. 6 op voor de Amerikaan Attlesey, die I pnt.; 2. Guatemala 4 gesp.. 5 p.; 3. met 14.6 sec. de als tweede aanko-1 Columbia 4 gesp. 5 pnt-; 4. B. V. V. 4 gesp. 4 pt.; 5. Aruba 4 gesp. 0 pt. 10 jaar: 1. Elly Schouten 27.4; 2. Ria van Tongeren 28.1; 3. Emmy Sloot 29. 25 m schoolslag jongens tot en met 10 jaar: 1. Henk Rol 27.2; 2. Wim Turnlhout 29.3; 3. Piet Dool 33.6. 25 m schoolslag meisjes tot en met 13 jaar: 1. Gerry Sommeling 25. 2. Greetje van Helden 26.1; 3. Dina Wolring 26.5. 25 m schoolslag jongens tot en met 13 jaar: 1. A. v. d. Linden 26.5; 2. Koos Laterveer 26.6; 3. Nico v. Tey- lingen 27.5. 100 m borstcrawl heren; 1. Koos Prevoo 1.12.8; 2. Wim de Hartog 1.15.9; 3. Henny de Tombe 1.16.5. Hier werd Prevoo weer winnaar van de wisselbekeer. 500 m schoolslag dames en meis jes: 1. Lydia Planjer 48.2. Coby Ginjaar 48.1; 3. Judy Schouten 51.2. 50 m schoolslag jongens 14 tot en met 16 jaar: 1. Tonny Roman 40.8; 2. Tony Plezier 41.—; 3. Dick v. d. Kwaak 43.5 50 m borstcrawl jongens 14 tot en met 16 jaar: 1. Wim de Hartog 32.4; 2 Tonny Roman 33.5; 3. Rein Dooi 35.5 50 m borstcrawl dames: 1. Coby Ginjaar 40.5; 2. Anny de Bree 40.5; 3. Ety Enseling 43.1. 50 m schoolslag heren: 1. Tiny Plezier 42.2; 2. D. v. d. Kwaak 44.1; 3. Tonny Roman 44.5. 50 borstcrawl heren: 1. Joop Blans- jaar 31.6; 2. Bram Sanders 33.3. Arie van Egmond 37.5. 50 m rugslag jongens en heren: 1. Henny de Tombe 41.2; 2. Daaf Later veer 45.7; 3. Tonny Roman 48.5. 25 m borstcrawl jongens 11 tot en met 13 jaar: 1. Koos Laterveer 22.7; 2. Wim de Vries 23.4; 3. Adrie de Haan 24.1. 25" m balzwemmen dames: 1. Anny de Bree 22.5; 2. Ety Enseling 25.5 25 m balzwemmen jongens en he ren: 1. Koos Prevoo 17.2. Joop Blansjaar 17.4; 3. en 4. Henny de Tombe en Wim de Hartog 18. Gemengde estafette 5 maal 50 m vrije slag: 1. Ploeg Prevoo 3.19; 2. ploeg Steehouwer 3.22.4. MOTORRIJDEN NEDERLANDS TEAM VOOR DE INTERNATIONALE ZESDAAGSE. De K. N. M. V. zal twee teams uit zenden naar de internationale zes daagse, welke dit seizoen, voor de eerste maal na de oorlog, weer wor den gehouden, met als data 12 tot 18 September a.s. Het centrum van deze Zesdaagse is, evenals voor de oorlog, Llandrindod Wells in Wales. Nederland heeft al leen ingeschreven voor de Zilveren Vaas. In het A-team zijn opgeno men: Knijnenburg, Roest en Janse- ma, allen op B- S. A. 500 cc. In het B-team rijden drie Jawa's 250 c.c. met Drikus en Jan Veer en verder met Van Rijssel. Als reserve gaat mee Flinterman, met B. S. A. Het totale traject bedraagt 2000 km. Op de laatste dag is, der traditie ge trouw, een snelheidsproef. TAFELTENNIS RK. B.A.T. Met ingang van he den tot en met 1 September is er geen training, aangezien in deze tijd werkzaamheden in de zaal verricht moeten worden. -Daar de sport een zéér ner. is er heel wat van te belangrijke factor is voor maken. Er is reeds veel bereikt op het punt van de eenheid van de ploeg en de onder linge vriendschap. Gevraagd naar zijn oor deel over de verschillende teams, die aan het jubileum tournooi van „Jong Hol land" deelnemen, zei de heer Lotsy, dat Columbia zeker het sterkste team is. Het is niet het nationale het totstandbrengen van beter begrip en buiten alle politiek staat, zo zeide de heer Lotsy ons, voel ik veel voor de gedachte van de Curagaose Voetbalbond om sterkere gecombineer de elftallen tussen Curagao en Nederland uit te wisse len. De heer Lotsy zeide te hopen, dat de tijd niet meer ver af is. dat b.v. het Zwaluwen-elftal, het A- elftal of het B-elftal naar Curagao kan gaan en dat een vertegenwoordigend elftal van Curagao Neder land kan bezoeken. Naar de mening van de heer Lotsy is het Curagaose elf- tal het sterkste van de drie Indonesië. Aruba en Cu- elftal van Columbia, doch ragao ,die hij heeft gezien, een clubteam van beroeps- De heer Lotsy achtte het spelers, de enige profs, die bewonderenswaardig, dat aan dit tournooi deelne- uit een bond van duizend men. In het midden heeft elftal van Aruba was naar het oordeel van de heer Lotsy wel het zwakste, hetgeen ook tot uiting kwam in de resultaten. Een handicap voor de teams, die gewend zijn op gras te spelen, zoals Gua temala en natuurlijk B. V. dmg) voor B. V. V. Juist tijdens zijn verblijf op het eiland namen de staten een begrotingspost aan van 40:000, ten behoeve van de C. B. L. O. Hij achtte dit een buitenge woon gunstig voorteken en hoopte, dat ook het V. is wel het harde en zeer Nederlands Olympisch Co- snelle terrein met de krachtige passaatwind, die van goal tot goal staat. Wanneer de C. V. B. het individuele leden een elf tal is gemaakt als dat wat Curagao op het ogenblik heeft. En dat zonder hulp van een trainer en met een zeer geringe terrein- accomodatie. Hij schreef den zij zeker met de beker dit toe aan het aangeboren talent van de Curagaose bevolking voor het voet- perament is nu eenmaal balspel, dat hier wel sport is. Men heeft hier een gevoel voor de bal, goede indruk van de sport- dat groter is dan bij de Ne- opvattingen van Guatema- derlanders. Daarenboven la. Hij achtte het een ai- ontwikkelt men 'n enorme leraardigst team. zowel snelheid. Mits er sterke wat spel als discipline be- orde. tucht en discipline is treft, en ongeveer van de en bovenal een prima trai- kracht van B. V. V. Het Lotsy over toekomst-mogelijkheden bij voetbaluitwisseling buitengewoon op prijs zou stellen, zou de heer Lotsy de mogelijkheid onderzoe ken, of de Curagaose spe lers b.v. in een Zwaluwen elftal kunnen worden op genomen. Daar de C. V- B. autonoom is en dus afzon derlijk bij de FIFA aange sloten, zullen zijn leden geen deel kunnen uitma ken van het Nederlandse natiopale elftal. De ontvangst op Cura gao noemde de heer Lot sy buitengewoon. Het was een van de meest harte: lijke en prettige, die hij ooit had ondervonden. Vol lof was hij voor de zorgen van de C. P. I. M.. ..Jong Holland". C. V. B. en C. B. L. O. (Curagaose Bond voor Lichamelijke Opvoe- dit elftal spelers van goed gehalte. Als de spelers hun temperament niet te veel parten laten ispelen en nuchterder en meer bere kenend zouden spelen, zou- zijn weggelopen. Maar het Latijns-Amerikaanse tem- anders dan het onze. De heer Lotsy had een zeer mité een dergelijke geste van de overheid te beurt zou vallen. De heer Lotsy achtte dit tournooi en de toer volkomen geslaagd. De grootste bewondering had hij voor ..Jong Hol land". dat als betrekkelijk kleine vereniging het heeft aangedurfd ongeveer een ton te wagen aan dit tournooi zonder de zeker heid te hebben, dat men er uit zou komen. De reis kosten van B. V. V. alleen al bedroegen 50.000. De belangstelling op de verschillende avonden va rieerde nogal, maar wan neer B. V. V. speelde, was die belangstelling altijd enorm- De heer Lotsy had uiter aard een overladen agen da, maar hij heeft nog kans gezien drie spreek beurten te vervullen en een debatavond op Aruba te houden. Ongetv/ijfeld zal niet al leen B. V. V.. maar ook de heer Lotsy. die toch heel wat van de wereld gezien heeft, altijd met het groot ste genoegen aan deze toer denken.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 8