TRIEST 1 Diamanten priesterfeest em. pastoor A. F. Suidgeest 40-Jarig priesterfeest van pastoor W. G. Buren te Noorden eens een kruitvat, nu een rustige stad! DINSDAG 16 AUGUSTUS 1949 SE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PACÏINA 1 VOORHOUT In huize „St. Agnes" te Voorhout is gisteren het 50-jarig priesterfeest gevierd van de 84-jarige pastoor A. F. Suidgeest, oud-pastoor van Hem en Venhuizen, die sinds 1938 in Huize St. Agnes als emeritus-pastoor van zijn welverdiende rust geniet. In de zeer smaakvol versierde ka pel, werd door de jubilaris in alle stilte een H. Mis van dankbaarheid opgedragen, waaronder zang van het zusterkoor. Terwijl de jubilaris door bruidjes naar de kapel werd geleid, werd ge zongen: de Anthiphoon „Haec Dies", waarna de psalm: ,Ik verheug mij, dat tot mij gezegd werd: laat ons op gaan naar het Huis des Heren". Het eerste gezang onder de H. Mis sloot aan op de inhoud van de ge zongen psalm, waarna het gebed volgde, waaronder de jubilaris bijna 65 jaren geleden door de bisschop in de rangen der geestelijkheid werd opgenomen door het toedienen van de tonsuur. Ook na het gradualegezang wer den na het Credo en onder de Ca non toepasselijke liederen gezongen. Tijdens en na het communiceren van priester en gelovigen werd ge zongen het „O Salutaris Hostia". De H. Communie werd uitgereikt door aalmoezenier overste Schoonebeek. Na de H. Mis om pl.m. 10 uur werd de jubilaris in een intieme plechtig heid gecomplimenteerd door de eer waarde zusters, waarbij rector J. v. Buuren een toespraak hield en de zusters in koor enige voor deze gele genheid gemaakte liederen zongen. Na het koffiedrinken recipieerde de grijze jubilaris in de versierde refter der zusters. Van deze receptie werd door de inwoners van Huize St. Agnes, en ook door vele Voorhoutse ingezetenen een druk gebi*uik ge maakt. Als cadeau van de huisge noten prijkte op een der tafels een grote mand, met weinig bloemen, maar met veel sigaren, pakjes tabak, een pijp en zelfsmaar kom, la ten we maar niet alles opnoemen. Het sigaartje en pijpje smaakt deze 40 JARIG PRIESTERFEEST VAN PASTOOR LOOMANS Het 40 jarig priesterfeest van pas toor Th. Loomans te Den Hoorn bij Delft is mooi en hartelijk gevierd. De Herder werd Zondagavond aan het station te Delft afgehaald door het volledig Kerk- en Armbestuur en verwelkomd door de burgemees ter van Schipluiden. Aan de grens der gemeente stond een stoet van ruiters enz opgesteld en speelde een muziekcorps. Bij de ingang der kerk ging de jubilaris langs rijen van een tachtigtal bruidjes, die een fleurig tafereel vormden. Hier sprak kape laan Hermsen het welkomstwoord. Op de 15 Aug. celebreerde de Ju bilaris de Hoogmis, geassisteerd door de oud-kapelaans, de weleerw. heer Kampschoer uit Vlissingen en Brink uit Dordrecht. De oud-kapelaan, de weleerw. heer Hageman uit Wasse naar hield de feestpredikatie. 's Middags was er een zeer druk ke receptie, waarbij de jubilaris werd aangeboden het feestgeschenk der parochie, een som geld voor een zijaltaar in de kerk. 40 JARIG PRIESTERFEEST VAN PASTOOR BLOM Nadat de nieuwe klokken der kerk van St. Antonius Abt hun klan ken over Scheveningen hadden doen horen celebreerde pastoor Th. Blom Zondagavond een plechtig Lof met assistentie der beide kapelaans. 15 Aug. was de dag dat pastoor Blom zijn 40 jarig priesterjubilé vierde. Des morgens naderden vele gelo vigen tot intentie van hun herder ter H. Tafel en om half elf was de plechtige Hoogmis. Daarbij werd pastoor geassisteerd door zijn beide kapelaans, Fabink en v. d. Heijden. Kap. Fabink hield een feestpredi- catie over de betekenis van het priesterschap. Het zangkoor onder leiding van de heer Jaap Franken voerde de Gregoriaanse gezangen uit Des middags had een zeer druk be zochte receptie plaats, waarbij ook vele oud-parochianen van pastoor Blom liit Leiden en Nieuwkoop hem kwamen gelukwensen. Des avonds was er een plechtig Lof met Te Deum om God te be danken voor al het goede wat Hij aan pastoor Blom geschonken heeft. 84-jarige krasse jubilaris nog opper best. „Als u iets in de courant zet, laat dan vooral weten dat ik het nog best maak, dan lezen mijn geliefde oud-parochianen van Venhuizen dit ook" zei de jubilaris. Om 5 uur celebreerde pastoor Lan gend ijk uit Wieringermeer een plech tig danklof met assistentie van aal moezenier overste Schoonbeek en kapelaan Loerakker uit Amsterdam. De gezangen werden uitgevoerd door het koor der zusters. Pastoor Vollebregt uit Beverwijk hield de feestpredicatie. Spreker richtte zich allereerst tot de jubila ris die in het priesterkoor had plaats genomen. Hij noemde dit 60- jarig priesterfeest een uniek feest en vond dat de jubilaris wel buitenge woon door God gezegend was, om zo lang tussenpersoon te mogen zijn tus sen God en de mensen. Vervolgens wijdde de predikant uit over de ver hevenheid van het priesterschap. Een plechtig „Te Deum" besloot deze indrukwekkende plechtigheid. Hierna wachtte de jubilaris een grote verrassing. Met een grote tou ringcar waren een 40-tal oud-paro chianen uit Venhuizen naar Voorhout gekomen om hun beminde oud-her- der te komen complimenteren. De feesteling was hier kennelijk van onder de indruk. In de fraaie tuin van Huize St. Agnes werd de thee gebruikt. Tijdens deze samen komst kwam de harmonie „St. Cae- cilia" pastoor Suidgeest een serenade brengen. Hoewel de oude jubilaris zich voor rust wat had teruggehou den, kwam hij nu toch nog naar bui ten, om deze serenade in ontvangst te nemen. Voorzitter P. v. d. Geer complimen teerde Zijneerw. met enige welgeko zen woorden, waarna de jubilaris zich met een kort woord tot de leden der muziekvereniging richtte, om hen te danken voor deze aardige at tentie. Een spontaan „Lang zal hij leven" besloot deze heerlijke feestdag. Het ligt niet in de aard der Noor denaars of Noorderlingen? een priesterfeest of welk feest ook zon der ophef te vieren. Met hun pa troon St. Maarten, wiens ruiterbeeld trappelt boven de hoofdingang van de kerk, hebben zij het zwierige ge baar gemeen. Als de parochianen hun zin hadden kunnen doen, was pastoor W. G. Buren bij zijn 40-jarig priesterschap ingehaald met dansen de paarden en schallende fanfares, met kleine ijdeltuiten van bruidjes en wapperende banieren, met ere- bogen buiten en een linten-hoed in de kerk. De parochianen hadden dat gaarne gedaan, omdat zij hun her der zeer bijzondere en hartelijke hoogachting toedragen. Dit is geen gelegenheids-loftrompet, maar ons uit allerlei uitlatingen gebleken. De jubilaris zelf had echter met nadruk de wens te kennen gegeven, dat de feestviering sober en strikt-kerkelijk zou zijn en zo groot is de genegen heid van de Noordenaars voor hun pastoor, dat zij, om hem een plezier te doen, zichzelf het plezier van een feest hebben ontzegd. Als feestgave was de pastoor een klokken-trio ge geven reeds enige weken geleden „gedoopt" en tegelijk „opgehangen" en het was dit zwaarwichtige ca deau. dat op de feestmorgen wijd en zijd, over weiden en plassen, aan de vreugde der parochianen in een nu eens ernstig dan weer dartel samenklanken uiting gaf. Het is waar, wat de feestpredi- kant opmerkte, dat de kerk tijdens de Hoogmis niet geheel vol was, maar mogen we het eens voor de parochianen opnemen? in de Vroegmis waren zij in drommen te Communie geweest en de receptie, welke te 1 uur begon één uur na het beëindigen van de Hoogmis maakte in deze uitgestrekte kerk gemeenschap de keus tussen Hoog mis en receptie niet gemakkelijk. Rekening houdend met het verlan- EEN REIZENDE BEIAARD De heer Staf H. Nees, directeur van de Beiaard School te Mechelen, was aan wezig bij de inwijding van de reizen de beiaard, welke geconstrueerd werd door de N. V. Eysbouts-Lips klokken gieterij te Asten (N. Br.) gen van de jubilaris hebben de pa rochianen het feest zo mooi mogelijk gevierd. Het altaar en priesterkoor praalden in een kleurige bloemen pracht en het zangkoor, waarvan de heer J. Pietersen directeur is, de heer A. Voorn dirigent en de heer W. van Doorn organist voerden de „Engelenmis" van Jan Nieland echt feestelijk uit. Er was blijkbaar zwaar op gestudeerd, evenals op het „O Jesu, amor mi Jezus, mijn liefde" van A. Giesen, dat bij de Communie werd gezongen. De jubilerende pastoor werd bij het opdragen van het H. Offer ge assisteerd door father J. Zuydervliet als diaken en father P. Regeer als sub-diaken, beiden „zonen der paro chie". De feestpreek werd gehouden door father Zuydervliet, die als tekst had genomen Hebr. 5:1: „Iedere (hoge) priester wordt uit de kring der men sen genomen, en ten bate der men sen aangesteld om hun betrekkin gen tot God". De predikant herin nerde er aan, dat enige weken gele den de klokken hadden geluid voor het 40-uren-gebed om de Koning der parochie te huldigen. Nu heb ben zij ten tweeden male gegalmd over daken en velden, om de herder te huldigen, maar jammer genoeg zijn de klokken deze keer niet bij machte geweest allen op te roepen. Dit viel spr. tegen, want beseffen de parochianen, wat een priester is? Als men een priester 'huldigt, eert men niet een mens, maar God zelf. Een priester is uit zichzelf een zwak mens, zijn macht is hem verleend door God tot welzijn van de men sen. Deze weldaden ontvouwde spr. bij een beschouwing van de Sacra menten. Besef, zei spr., hoe rijk gij zijt een priester in uw midden te hebben. Hoe anders is dat in ver schillende streken, waar men nu gaat beseffen, nu het te laat is en zij hun functie niet meer kunnen uitoefenen, wat priesters betekenen. Moge God nog vele jaren deze her der, die een voorbeeld is van stipt heid in het geestelijk werk, een man van diep gebed en een onbaat zuchtig ij veraar voor de zielen, voor deze parochie behouden. Maak van Kominform,ruzie, Marshall-hulp en Anglo-Amerikaanse troepen volbrachten een wonder. (Van onze correspondent). TRIëST. Bezoekers, die nu door Triëst's „20ste Septemberstraat" (zo genoemd naar de dag in 1870, waar op Italië verenigd werd) wandelen, kunnen moeilijk beseffen, dat deze rustige stad in de jaren na de oorlog beschouwd werd als een van swe- relds meest gevaarlijke kruitvaten. Dank zij de scheuring tussen Komin form en maar-schalk Tito's Zuid-Sla- vië, dat aan Triëst grenst, maar ook als een gevolg van het West-Europe- se herstel in kracht en welvaart, is de toestand in Triëst aanzienlijk ver beterd. Op de café-terrassen aan de „20ste Septemberstraat" wordt druk zaken gedaan in de geurige „cafe espresso" en visueel attractieve, maar niet zeer romige-creams, alsof nog nooit Amerikaanse en Britse soldaten belast zijn geweest met de uitvoering van een „programma tot bestrijding van honger en ziekten". Sommige caféhouders zijn zelfs weer ouderwets dik geworden. In de eerste jaren na de oorlog werden mensen gedood in straatge vechten tussen communisten en anti communisten. Duizenden Triestini werden beschuldigd van fascisme, door de Zuid-Slaven weggevoerd. Er wordt verteld, dat geen enkele van de 260.000 Triestini ontkomen is zon der het verlies van tenminste een familielid of vriend. Nu echter is de stad zo rustig, dat geen een van de 10.000 Amerikaanse en Britse solda ten, die hier als bezetting gehand haafd worden, op wacht behoeft te staan bij de eens zo bijzonder gevaar lijke Zuid-Slavische grens. Deze thans zeer gemakkelijke taak wordt vervuld door de inheemse poliite, die 6000 man sterk is. Nieuwe bedrijvigheid. Op de kaden van Triëst, die vroe ger bijna bezweken onder het ge wicht van de gereedstaande Ameri kaanse en Britse kanonnen, ziet men nu nog slechts kranen, die van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat in be drijf zijn. Sinds de ruzie tussen Tito en de Kominform schijnen de volgelingen van de beide concurrerende takken van communisme meer belang te hebben bij een onderling gevecht, dan bij hun vroegere strijd tegen de Ame rikaanse en Britse bezetters. De on langs gehouden verkiezingen hebben aangetoond, dat de sterkte van het cdmmunisme is verminderd van der tig procent der bevolking tot vier en twintig procent. Tito's radio-Belgra do heeft geen poging gedaan om het terreinverlies in Triëst te versluie ren. Toen een Amerikaanse woord voerder onlangs verklaarde, dat de situatie van bijna dagelijkse ongere geldheden had plaats gemaakt voor een toestand van redelijk ordelijke verhoudingen reageerde radio-Bel grado daarop met de opmerking, dat men nu eens kon zien, welke slechte dienst de Kominform met zijn ge schimp tegen Tito aan het commu nisme bewezen had. het dankoffer een belofte van trouw aan de priester. Laat telkens be sloot spr. de klank der klokken een herinnering zijn aan deze be lofte. Aan het einde van de plechtigheid werd door het koor met bariton-solo de Priester-cantate van Elbert Franssen gezongen, met het slot koor, dat niet moede wordt te her halen: „Alles wat adem heeft, love den Heer". De receptie des middags werd zeer druk bezocht. Het was 'n druk te van belang op de kerkbrug en de vlonder van de gaande en komende man. Ook de burgemeester van Nieuwkoop, de heer P. M. M. van der Weyden, en de burgemeester van Zevenhoven, de heer M. P. van der Weyden. kwamen hun geluk wensen aanbieden. In de namiddag had een plechtig sluitingslof plaats, gecelebreerd door de jubilaris met dezelfde assistentie als 's morgens. Het zangkoor voerde tijdens dat Lof uit een „Jesu dulcis" van Cothen, een Magnificat van H. van Besouwen, een Salve Regina" van Haagh en een „Tantum Ergo" van Maas. Een „Te Deum", officieel aange kondigd voor het jubileum van de bisschop, maar door de parochianen evenzeer bestemd voor het jubileum' van hun parochieherder, bezegelde het feest. Het Marshall-zetje. Hoewel de scheuring in de com munistische rijen flink geholpen heeft bij het herstel van rust en orde in Triëst, heeft ook de Marshall-hulp een groot effect gehad. Wel is de wei'kloosheid nog steeds zeer hoog ongeveer 20.000 van de 115.000 arbei ders, die de stad telt, zijn zonder werk. Verder moet de stad 10.000 vluchtelingen uit de gebieden achter het IJzeren Gordijn onderhouden. Maar er is vooruitgang. Men hoopt de industriële productie nog voor het einde van het jaar tot 90 procent van het peil van 1938 te kunnen opvoe ren. In de prachtige, diepe havens van Triëst is het nog drukker dan voor de oorlog, mede dank zij 't feit, dat de Marshall-goederen voor Oos tenrijk via de Adriatische Zee ver voerd worden. De scheepswerven hebben talrijke opdrachten zelfs een mailboot van 25.000 ton staat op stapel. De meeste schepen zijn bestemd voor de Lloyd Triestino, een meer dan 100 jaar oude scheepvaartmaatschappij, die voor de oorlog aan 40 procent van de bevolking van Triëst direct of indi rect werk verschaft. De maatschap pij leed gedurende de oorlog enorme verliezen. Bij het begin van het con flict bezat zij 75 moderne schepen met een tonnage van nog geen 35.000. Met de Marshall-hulp zal er 400.000 ton scheepsruimte bijgebouwd wor den. De communisten van verschillende pluimage eisen nog steeds, dat de Amerikanen en Britten zich uit Triëst terugtrekken, maar het is duidelijk, dat de overgrote meerderheid van de bevolking hoopt, dat de geallieerden hun vertrek zo lang mogelijk zullen uitstellen. De Italianen, die het leeu wendeel van de stadsbevolking vor men, herinneren zich nog maar al te goed de 40 dagen in 1945, waarop Tito's troepen de straten van Triëst afstroopten. „Nu voelen wij ons veilig", be kende een Italiaan. „Wij weten, dat indien hier 5 Amerikanen gedood werden, dit een nieuw Pearl Har bour zou zijn. Maar indien er 40.000 Italianen vermoord werden, zouden wij hoogstens op een protest bij de Verenigde Naties durven rekenen." Aangezien er geen aanwijzingen zijn voor nieuwe vriendschap tussen Tito en de Kominform, het vertrek van de geallieerden of het einde van de Amerikaanse hulp, leeft men vro lijk in de café's van de „20ste Sep- temberstraaat". (Nadruk verboden. Copy right PA Leidse Courant). TIEN GEBODEN VOOR DE AUTOMOBILIST Geef bij het links afslaan het rechtuit-gaande verkeer altijd voorrang, zelfs als het een fiet ser is. Verleen de tram steeds voorrang en beleefdheidshalve ziekenauto's. Wees uiterst voorzichtig bij het openen van portieren aan de zij de van de rijweg; denk aan de dode hoek gevormd door de openstaande delen van de car rosserie. Geef geen extra gas om het gele licht nog net te „halen". Passeer verkeersheuvels met groene zuil slechts links, wan neer rechts daartoe werkelijk geen ruimte is. Houd rekening met de feilbaar heid van uw medemens, speciaal van oude mensen en kinderen. (Statistisch is vastgesteld, dat de handelingen van deze cate gorie onberekenbaar zijn). Rijd in de stad met stadslichten: rijdt men met groot licht dim dan voor elke tegenligger; ook op de buitenwegen. Zorg bij het parkeren niet een ander „vast te zetten". Rijd rechts vóór; keer slechts in een straat bij uiterste noodzaak. Rijd niet gedachteloos of in ge dachten. Een „heer" in het verkeer, drinkt geen borrel meer. GEEN KARWEI VOOR MENSEN MET HOOGTEVREES De leidek kers, werkzaam aan de spits van de St. Lebuinuskerk te Deventer, welke gerestaureerd wordt, hebben zeer ze ker geen last van hoogtevrees. Meneer Pett maakte een gebaar, waaruit men kon opmaken, dat hij het verleden als begraven beschouwde. „.Wanneer ben je aangekomen?" vroeg hij. „Deze morgen. Op de Coronia." „En een goede overtocht gehad?" „Excellent." Er viel een stilte. Het kwam Jimmy voor, dat meneer Pett hem met meer aandacht bekeek, dan wel nodig was, om al zijn schoonheid voldoende +e 'kunnen genieten. Hij stond juist op het punt iets te zeggen over de ge zondheid van mevrouw Pett of iet? over bruinvissen, die hij op <Ie reis gezien had, om aan zijn verhaal een beetje locale kleur te verschaffen, toen hij plotseling opschrok. Even als andere amateurs-samenzweerders hadden Annie en hijzelf de fout ge maakt van te voorbarig zijn geweest. Het idee, te beweren, dat hij diezelfde morgen was aangekomen, had hem schitterend toegeschenen en zoo op pervlakkig beschouwd, was het dat ook. Maar hij dacht er nu ineens aan, dat, wanneer hij meneer Pett op de Atlantic gezien had, al was het dan ook maar van uit de verte, de waar schijnlijkheid voor de hand lag, dat meneer Pett ook hem gezien had. Het volgende ogenblik had die ander die veronderstelling bevestigd. „Ik heb werkelijk zo'n idee, dat ik je al eens eerder gezien heb. Maar ik kan me niet voorstellen waar." „Alles goed thuis?" vroeg Jimmy. „Ik ben er zeker van." ..Het zal me een genoegen doen, ze allemaal eens te zien." „Ik moet je ergens gezien hebben." „O, daar ben ik wel vaker." „Hè?" Meneer Pett scheen die opmerking even wantrouwig te overwegen. Maar Jimmy haastte zich, het onderwerp van het gesprek te veranderen. „Voor een jongeman, als ik," zei zei hij, „die een heel leven voor zich ziet open liggen, is er iets stimule- rends in het gezicht van een modern kantoor. Hoe druk hebben die lui het allemaal." „Ja," zei meneer Pett „Ja!" Hij was blij, dat de conversatie nieuwe verge zichten opende. Hij zag er wel een beetje tegenop met die jongeman ovef de toekomst te spreken. „Iedereen werkt, behalve de baas!" zei Jimmy. Meneer Pett schrok. „Hè?" „O, niets." Meneer Pett geraakte een beetje in de war. Hij vermoedde een beledi ging, maar zou niet hebben kunnen zeggen, waarin die bestond. Hij liet de gesprektoon, tot nu toe gevolgd even wel varen en werd geheel zakenman. „Ik hoop, dat je, nu je hier bent, eens hard zult gaan aanpakken en geregeld werk zult gaan doen," ze: hij, met in zijn stem iets van de toon, waarmee hij altijd op Ogden indruk trachtte te maken. „Werk!" zei Jimmy, zonder enige uitdrukking. Ik kan je een plaats in mijn kantoor geven. Dat heb ik je stiefmoeder be loofd en ik zal die belofte ook na komen." „Ja, maar, wacht u eens even! Ik begrijp u niet! Bedoelt u, dat u me aan het werk zult zetten?" „Wel natuurlijk. Ik veronderstel tenminste, dat dit de reden was, waar om je hier naar toe bent gekomen. Ik denk, dat je hebt ingezien hoe schan delijk je met je tijd omsprong en hoe gemakkelijk je je tot een positie zou kunnen opwerken in myn kantoor." Een vurige ontkenning brandde op Jimmy's lippen. Nog nooit was hij in een dergelijke verregaande mate ver keerd beoordeeld geworden. Maar toen dacht hy ineens aan Annie. Hij mocht niets doen,wat haar plannen in de war zou kunnen schoppen. Wat het ook mocht kosten, hij moest de kleine man tevreden te stellen. Een paar seconden dacht hij aan Annie. Hij hoopte, dat zij zou begrijpen en waarderen, welke dingen hij om ha rentwil ondernam. Hij, die in een in geboren afschuw had van alle werk had tegen meneer Pett gezegd, dat het nijvere werken van de groep loon slaven op zijn bureau een stimuleren de werking op hem had gehad. Maar dat had hij alleen maar gezegd, om dat het hem een soort geestelijke ver kwikking gaf, zulk werk nooit behoe ven te doen. Wanneer hij die mensen als werkelijke collega's ging be schouwen, dan hield die stimuleren de werking meteen op. En omwille van Annie, zou hij nu zover gaan, dat hij een der hunnen zou worden! Had een ridder ooit zo iets voor de vrouw zijner keuze verricht? Jimmy twijfelde er sterk aan. „Dat is prachtig," zei hij. „Reken op me. Ik kan zeker aannemen, dat ik zo'n baantje zal krijgen, als een van die anderen, die hier zitten?" „Ja." „Nu, niet om te beweren, dat ik er verstand van heb, maar ik zou u willen voorstellen, mij dan iets te geven, wat het werk van die knaap daar, die haast verdrinkt in het pa pier, verlicht. Toen ik er langs kwam stak alleen nog maar zijn neus boven het papier uit. Ik heb nog nooit zoveel mensen tegelijk en zo hard zien werken. Ze willen ze ker allemaal uitmunten?" Meneer Pett antwoordde daar erg gereserveerd op. Hij hield niet van die lichtzinnige praat over zijn ge heiligd kantoorwerk. Hij vond, dat Jimmy zijn nieuwe leven niet in de juiste geest tegemoet trad. Er had den al heel wat jonge mensen met hem over het werken, op zijn kan toor gepraat, maar zó had het nog niet één gedaan. „Je staat op een belangrijk punt in je carrière," zei hij. „Je zult iede re gelegenheid hebben om omhoog te komen." „Ja, om zeven uur 's morgens, denk ik?" „Lichtzinnigheid," begon meneeT Pett. „Mag ik nog geen grapje maken," zei Jimmy, „stelt u zich eens voor, wat dit alles moet betekenen voor een jonge man, die een afschuw heeft van werken. Wees vriendelijk voor me. Waarschuw uw onderge schikten, dat ze in den beginne een prettige toon tegen me aanslaan. Het is mogelijk, dat het iets veel en veel beters is, dan ik ooit gedaan heb, maar verlang niet van me, dat ik het met vreugde verricht! Voor u is het allemaal gemakkelijk. U bent hier de baas. U kunt gaan en komen zoals u wilt. Als u een honkbal wedstrijd wil gadeslaan, wel dan gaat u. Het enige wat u te doen hebt, is bericht achter te laten op uw kantoor, dat u meneer die en die op een bepaalde tijd, absoluut moet spreken. Ik daarentegen zal me in een hoop papier hebben te werpen en mag alleen boven ko men, als het gevaar voor verstik kingsdood te groot wordt". Mogelijk had alleen het noemen van zijn geliefkoosd spel meneer Pett weerhouden om uiting te ge ven, aan het kregelige gevoel, dat bij hem opkwam. „Het verbaast me", zei hij, „dat je toch nog, met zulke gevoelens hier raar toe bent gekomen". „Plicht!" zei Jimmy. „Plicht! Er komt in het leven van iedereen een moment, waarop hij te kiezen heeft tussen wat prettig is en wat goed is!" (wordt vervolgd) Die kindersterfte moet verminderen. Snelverkeer, denk om de kinderen Die iwarte vlek moet weg!

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6