Uitvaart pastoor Th. M. Bonsel Steno-Typiste Ervaren R.K. Kraamverzorgster DINSDAG 16 AUGUSTUS 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAS1NA 3 KATHOLIEK LEIDEN Door de vereniging Katholiek Lei den is aan Z. H. Exc. Mgr J. P. Hui- bers Bisschop van Haarlem, het vol gende telegram gezonden: Het bestuur van de Vereniging „Katholiek Leiden" betuigt Uwe Ex cellentie namens de aangesloten or ganisaties haar hartelijke gelukwen sen ter gelegenheid van Uw gouden Priesterfeest. Zij spreekt de wens uit, dat het U- we Excellentie gegeven moge zijn Uw heilzame arbeid met Gods zegen nog vele jaren voort te zetten. C. Zanddbergen, voorzitter J. A. M. v. Zonneveld, secretaris Gouden Kloosterjubileum. Onze oud-stadgenote, de Eerw. Zuster Maria Michaena (in de w2reld Berta Jansen) van de Eerw. Zusters van Liefde te Tilburg, viert ha^r 50-jarig kloosterjubilé op 28 Augu.. us a.s TAS MET GELD EN JUWELEN VERGETEN! Hoe achteloos vele mensen met hun geld en waardevolle bezittingen kunnen omgaan bleek, toen een echtpaar uit Curasao op de Zater dagse markt hier ter stede een tas vergat, waarin een waarde aan ju welen van rond f 9.000 en een be drag aan geld van nog f 400 was ge borgen. Men had bij een stalletje staan kijken, de tas neergezet en.... volkomen vergeten. Toen zij tot de ontdekking van de vermissing kwamen, keerden zij te rug, doch de tas was verdwenen. Aangifte op het politiebureau volg de, doch hier was de vondst niet ge deponeerd. Zondagochtend evenwel werd de tas bij het echtpaar terugbezorgd door de vinder, v. d. H. uit War mond. Een flinke beloning viel hem ten deel. U.V.S. OP HET K.N.V.B.-KAMP 1949 Onder leiding van de heren Bins- bergen en Ouwerkerk heeft U.V.S. met 2 junioren-elftallen aan het K. N.V.B.-kamp deelgenomen. Dit karnp, dat onder leiding stond van de heren ir. Hopster en Herberts kan uit stekend geslaagd genoemd worden. In de prachtige bosrijke omgeving van Nunspeet hebben 530 van Neer- lands jeugdige voetballers in de week van '8—13 Augustus een sportieve strijd aangebonden. Van de U.V.S.- elftallen, die in deze week aan het kamp deelnamen, hebben de A-Ju nioren van hun kunnen blijk gege ven door in hun afdeling no. 1 te wor den en door tenslotte de le prijs te behalen, na in de finale de U.V.V.-ju- nioren A met 3—1 te hebben versla gen. Dit succes kan, gezien de sterkte van hun tegenstanders, zeer zeker als een uitstekende prestatie worden ge kwalificeerd. De B-junioren, die eveneens in de A-afdeling waren ingedeeld, hebben het niet tot een prijs kunnen bren gen. Naast deze sportieve ontspanning heeft ook de geestelijke ontspanning een grote rol gespeeld en zonder meer kan gezegd worden, dat de vriendschapsbanden tussen de clubs onderling door dit kamp nog weer zijn versterkt. R.K. METAALBEWERKERSBOND De leden worden herinnerd aan het afhalen der toegangsbewijzen voor de tentoonstelling „de mens en zijn arbeid", waarop 0.50 reductie gegeven wordt voor 20 Aug. bij de penningmeester. Aan leden onder de 23 jaar wordt bekend gemaakt, dat zij toegangskaarten voor de tentoon stelling kunnen krijgen met f 0.75 redactie. De bedoeling is, dat de le den onder de 23 jaar gezamenlijk met het bestuur de tentoonstelling bezoeken op Vrijdagavond 26 Aug.; verzamelen om 7.15 uur bij het Waaggebouw. Vertrek van Waag gebouw precies 7.15 uur. Deze kaar ten zijn ook bij de penningmeester verkrijgbaar. Adres: J. A. Mensen, Prins Hendrikplein 4, Leiden. Woensdagochtend 10 uur wordt ten huize van de heer A. de Groot, Plantage 2, de trekking gehouden van de verloting, verbonden aan de kortelings gehouden tentoonstelling van „De Natuurvreind". EEN MIDDAGJE OP HET WATER Met een stralend oranjezonnetje vertrok de K.J.M.V. Zondagmiddag j.l. naar de Kagermeren om de schit terende jachten te bewonderen en de „loze vissertje^" toe te wuiven. De stemming was prima en vele verzoeknummertjes zijn dan ook door „The Lucky Strikes" weggegeven. Onderweg liet men twee keer het anker vallen, om de dorst te lessen en zich te goed te doen aan de heer lijke gebakjes, welke door de heer A. J. van Tienen waren geschonken. Tegen 5 uur koerste men naar Rijp- wetering voor een dansje, op uitste kende wijze verzorgd door „Te Lu^y Strikes". Pater Spruyt had de deel nemers hier opgezocht, daar hij niet de hele reis kon meemaken. Onder vrolijke klanken van de muziek werd weer tijdig huiswaarts ge stoomd om voor het donker weer in de oude veste voldaan en gebrand terug te keren. BURBERLIJKE STAND. Geboren: André zn van J. Honsbeek en A. Thiel. Jeannette Nanda dr var. J. G. Wijnbeek en M. van der Molen Hendrika Cornelia Maria dr van G. J. Verhoeven en J. M. A. van der Linden. Jan zn van J. van der Kaaij en G. Jansen. Freddie zn van W. de Wit en S. van der Blom. Leo zn van C. Hak en C. Beij. Johannes Nicolaas zn van J. W. H. J. van Buuren en E. M. Kok. Willem Frederik zn van W. F. Crama en J. Zirkzee. Judith dr van W. F. Crama en J. Zirkzee Catharina Johanna dr van J. J. Sluis en M. H. Fontein. Paulus Franciscus Jan zn van P. F. Raaphorst en C M. Molenkamp. Margje dr van A. Nieu- wenburg en A. C. Roozendaal. Adri- Het stoffelijk overschot van de eerste pastoor van de Haagse Schouw en bouwheer van de kerk is gistermiddag te 3 uur plechtig de nieuwe kerk binnengedragen door de leden van de jongemannen-ver eniging. Op de reeds gesloten kist werd een kelk met pateen en de priester-stool geplaatst. Mannelijke en vrouwelijke leden van de Kath. Actie hielden bij het lichaam van hun overleden herder een gebeds wake tot bij de Metten de kerk vol stroomde met geestelijken en paro chianen. Bij de Metten was agens pastoor Beukers uit Leiden, geassis teerd door pastoor Hesp uit Katwijk en pater Tesser o.f.m, van de Haag wegkerk. Ook bij de Lauden en de Uitvaart mis hedenmorgen was de deelne ming, in't bijzonder ook van de zij de der geestelijkheid, zeer groot, Agens was de hoogeerw. pater Ber- trand uit St. Laurent-sur-Sèvre as sistent van de generaal-overste, dia ken pater F. Tesser S.M.M. uit Sim- pelveld, sub-diaken pater A. Toe bosch S.M.M. uit Heiloo In het priesterkoor had plaats' genomen mg.- Th. M. Bekkers, van huize „Bij dorp" te Voorschoten. Voorts waren aanwezig deken Homulle uit Leiden, pater Theunissen, provinciaal van Montfortanen, pastoors en kapelaans van het dekenaat, vele confraters i van de overledene, en enige zusters j van het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden, van wier communauteit pa-1 ter Bonsel biechtvader was. Een korte toespraak werd gehou-1 den door de waarnemend overste van huize „Montfort", pater B. B. Eken naar aanleiding van het psalm-' woord: „Kostbaar in het oog des Heren is de dood van zijn heiligen", De predikant zeide, dat pater Bon sel geen heilige was, in de canonieke zin. Hij was een gewoon mens met fouten en tekortkomingen. Toch zag spr. geen tegenspraak tussen deze be oordeling en de aangehaalde tekst. Want niet alle heiligen worden tot de eer van de altaren verheven, maar er zijn een grote menigte an deren, die het Martyrologium iedere dag nameloos aan de lijst der hei ligen toevoegt. Onder de scharen van mensen, die ook heilig geworden zijn en tot het eeuwig geluk geroepen, mogen wij ook pater Bonsel rekenen Want bij al zijn tekortkomingen kan gezegd worden: hij heeft ze nooit expres begaan; hij heeft nooit God willen beledigen. Daarbij was hij goed, waarheidslievend en kunst zinnig. alle gaven God», waaraan hij heeft beantwoord in zoverre menselijke zwakheid dat toelaat. Er is gezegd: dit kerkje was zijn le venswerk, maar zijn levenswerk was de* zielen naar God te brengen. Hij deed dat door mooie preken en re- traites en door vele raadgevingen. Dankbaar als wij daarvoor zijn, besloot spr., moeten wij hem ook GEM. AANKONDIGING De Burgemeester van Leiden is verhinderd morgen spreekuur te houden. 1073 ana Maria dr van J. Verhoeven en E. van Leeuwen. Johanna Gerritje dr van G. J. van Arkel en J. Miere- met. Marijke dr van P. Verhoogt en J. Wassink. Willem zn van N. Stik- kelorum en C. E. Oudshoorn. Elisa beth Pieternella dr van J. van der Plas en A. Schaap. Dir'c Cornelis zn van D. C. Zuijderduijn en L. Verloop Johanna Cornelia Maria dr van P. Versluis en J. C. M Eos. Veronica Frederica Annelina dr van J. D. Vonk en E. P. Ringenberg. Overleden: G. Franken wed van J. de Bruijn 81 j. C. W. de Graaf wednr 75 j. H. C. Vooys dr 7 d. K. J. P. Steringa gesch. 44j. Gehuwd: J H Boei jm E. C J. van der Meel jd. N. Brands jm M. Hoo- genboom jd. E. J. Zoons jm. T. A. M. Martijn jd. SERIE-FABRICAGE VAN HEF- SCHROEFVLIEGTUIGEN Het hef- schroefvliegtuig mag zich in de Vere nigde Staten in een grote populariteit verheugen, dit min of meer in tegen stelling tot Europa. Het wórdt daar ge bruikt voor het bespuiten en be sproeien van te velde staande gewas sen en boomgaarden, voor het zaaien van granen, door de politie voor het regelen van het verkeer, door de pos terijen voor het vervoer van brieven naar en van de vliegvelden en voor het bezorgen van de luchtpost in de kleinere provincieplaatsen, die niet aan een der grote luchtlijnen zijn ge legen, voor de redding van drenke ling, door de kustwacht enz. Het ge volg is dan ook, dat dè fabrieken, die dit soort vliegtuig fabriceren, het flink druk hebben en er zelfs sprake is van serie-fabricage. helpen, door deze kerk af te maken ge weet wat er aan ontbreekt, en door hem, erkentelijk voor zijn har telijkheid, goedheid en liefde, indach tig te zijn in het gebed. Daardoor zullen wij zeiven verdienen om met hem op te gaan in het onverganke lijk Geluk. Na de absoute door pater Bertrand werd te half 12 het stoffelijk omhul sel uitgedragen en naar Oirschot vervoerd. Enige paters Montforta nen,- het kerk- en armbestuur, de architect en aannemer van de nieuJ we kerk reden in de stoet mede. BODEGRAVEN ERNSTIGE AUTOBOTSING. Twee zwaar-, drie lichtgewonden. Zondagavond omstreeks midder nacht had op de grote weg Den Haag Utrecht nabij het viaduct aan de Goudseweg een zeer ernstig auto-on geval plaats. Een personenauto naderde uit de richting Den Haag in een behoorlijke vaart. Daar het enigszins mistig was, is de bestuurder van genoemde auto blijkbaar ontgaan, dat op de rechter helft een grote vrachtwagen stond met mankement. De chauffeur van deze wagen was aan 't opbellen om een kraanwagen te pakken te krij gen. Erger was, dat aan de aanhang wagen geen rood achterlicht beves tigd was. Dit is dan ook wel de oor zaak, dat de personenauto pardoes op de vrachtwagen inreed, waar door alle inzittenden, nl. 5 inwoners van Bodegraven, de familie Wind- horstBrunt gewond werden, van wie twee hoogst ernstig. De perso nenauto werd zwaar beschadigd. Drie doktoren en de rijkspolitie waren spoedig ter plaatse. Ook pas toor Janus uit Bodegraven was ge haald, doch de slachtoffers waren toen al naar een Gouds ziekenhuis vervoerd. HAZERSWOUDE (Dorp) Collecte voor de vissen. Zater dagavond had mej. E. K. alhier, die haar medewerking verleende voor de muziekvereniging de „Harmonie" tot het houden van een collecte, het ongeluk door de duisternis in de Dorpsvaart te lopen. Op haar gegil kwam de heer J. de J. alhier aan lopen en begaf zich gekleed tc wa ter Het mocht hem gelukken haar op het droge te halen. Haar bril en de collectebus, waar later bleek 'n bedrag van ruim f 40.in te zitten, is daarna uit het water gevist. HILLEGOM Ernstig verwond. De heer C. Heemskerk Czn., die bij gevechts handelingen in Indië een schot door de kaak kreeg, bevindt zich nog steeds in levensgevaar. HOOGMADE Personalia. Mej. H. J. Verbij behaalde aan het Ward-Instituut het getuigschrift voor Kleuteronderwijs. KATWIJK AAN ZEE PRESTATIE-ZWEMTOCHT IN ZEE De jaarlijks te houden prestatie zwemtocht is ook dit seizoen weer een succes geworden. Van de 256 deelneemsters en deelnemers waren slechts 11 uitvallers bij de 1500 me ter lange tocht. Het badseizoen zorg de natuurlijk voor de nodige variatie bij de deelneemsters en deelnemers; er waren er uit Amsterdam, Haar lem, Gouda, Delft, Leiden, Utrecht, Wassenaar, Alkmaar, Alphen aan den Rijn, Bloemendaal, Boskoop, Dwin- gelo, Bodegraven, Dordrecht en Kat wijk. Deze prestatie-zwemtocht wordt jaarlijks uitgeschreven door de Kat- wijkse Reddingsbrigade. De start was aan het einde der Zuid-Boule vard bij de Zuiderpost der K.R.B. De voorzitter der K.R.B., de heer D. C. O. Boekhoven sprak voor de start de deelneemsters en deelnemers toe. Na uitleg hoe gezwommen moest worden, n.l. eerst om de joon die in zee ligt heen en dan vervolgens richting Uitwatering; ook daar om de joon naar het strand waar de fi nish is. Na het lossen van het start schot door de hoofdinspecteur van politie, de heer P. Brasser rende de massa deelneemsters en deelnemers naar de branding. Alles was hun gunstig, de wind, de stroom en een vrij kalme zee. De nodige bootjes volgden, om eventuele uitvallers op te nemen; dit waren er elf. De tocht had vanaf de boulevard buitenge woon vceL belangstelling. De koffers met kleding werden per vrachtauto naar de finish gebracht. Allen wer den bij aankomst onthaald op een warme kop koffie met gebak. En allen zullen ongetwijfeld gezegd heb ben: tot de volgende keer. KASTEEL HEYEN WORDT BEELD HOUWERSCENTRUM Het uit 1200 daterende kasteel Heyen bij Venlo, dat door oorlogshandelingen gedeelte lijk werd verwoest, is weer in oude stijl gerestaureerd. NOORD WIJK HARDDRAVERIJ. Onder begunstiging van prachtig weer is gisteren op de mooie baan op de Koningin Wilhelmina Boule vard de jaarl. Course gereden voor de Kortebaanwedstrijd, waarvoor 'n goede belangstelling bestond en waarbij de bezoekers op menige spannende ritten werden vergast. Ingeschreven waren 19 paarden, waarvan er 13 aan de start kwamen In de eerste omloop, waarbij enkele herkansingsritten vielen, werd fel gestreden voor een plaats in de 2de omloop. Hierin wisten zich te plaat sen: Lord Quetteville, Exc. Brewer, Allouez, Edelman, Integrittij Ssott, Georges Wilkes en Dutch Hanover. In de 3de omloop: Exc. Brewer, Dutch Hanover, Allouez, Inaegerty Scott. In de beslissende omloop werd de eerste prijs gewonnen door Exc. Brewer; 2. Allouez; 3 Dutch Honever 4 Integerty Scott. Na afloop had in de Zeeleeuw de uitreiking der prij zen plaats door de Voorz. der afd. waarbij hij dank en waardering uit sprak over het goede verloop van de strijd, waardoor deze Course in alle opzichten geslaagd kan worden ge noemd. NOORD WIJKERHOUT EEN SUCCESVOLLE OPVOERING „ELCKERLYC". De opvoering van het openlucht spel „Elckerlyc" door de leden van de gezamenlijke toneelgezelschappen uit Noord wij kerho ut is een groot succes geworden. Beide avonden waren alle plaatsen door het talrijk opgekomen publiek bezet. Om half acht gaf eerst de R.K. damesgym nastiekvereniging „Gios" enige de monstraties met rhythmische dan sen, waarna tot kwart voor negen de Chr. gemengde zangvereniging, die voor het eerst in het openbaar optrad een aantal zangnummers gaf, hetgeen bij het publiek goed in de smaak viel. Toen de schemering was ingetre den, werd een aanvang met „Elcker lyc" gemaakt Eerst een korte inlei ding gegeven door de regisseur, de heer Vlasveld. Het v/as beide avon den een ideaal weer voor een op voering in de openlucht op 'n prach tig terrein met een schitterende be lichting van het toneel. Alle spelers waren rolvast en deden stuk voor stuk hun best om het spel een suc ces te doen worden. Als we nagaan, dat het allen amateurs zijn kunnen we gerust zeggen, dat het een ge slaagde opvoering was. „Elckerlyc" zelf speelde subliem. Verder blon ken uit „Gezelschap", de „Dood" en het „Goed", de andere spelers niet te na gesproken. Gebleken is, dat Noord wij kerhout over zeer goede krachten op toneelgebied beschikt. Laten wij hopen, dat het niet bij deze opvoering zal blijven, doch dat we het volgend jaar weer iets der gelijks te zien zullen krijgen. Ook de medewerking van de beide paro chiële zangkoren werd zeer gewaar deerd. Het initiatief van de Contactcom missie kunnen wij ten zeerste toe juichen. Zo ziet men, dat met een drachtig samenwerken heel wat te bereiken is. Regisseur Vlasveld komt voor een groot gedeelte de eer toe, want zonder diens gewaardeerde medewerking zou het spel niet die hoogte bereikt hebben. Hij deelde dan ook aan het einde in het lang durig applaus van het dankbare publiek. SASSENHEÏM PALI PLOTSELING OVERLEDEN Gisterenavond overleed plotseling in het „Oude Koningshuis" te Sas- senheim, waar hij met zijn orkest speelde, de bekende Hongaarse vio list Pali. Hij bereikte de leeftijd van 68 jaar,. Pali werd op de trap van het hotel door een duizeling overval len en stortte neer. Pali, die reeds veertig jaar in Nederland musiceer de, behoorde tot de bekendste „Zi- gane" violisten in ons land. VOORSCHOTEN Trap van een paard. Zaterdag ochtend speelden enige kinderen in het weiland van de heer H. nabij de „Finse School". Het zoontje van de heer G. uit de Noortheijstraat kwam te dicht in de nabijheid van een al daar lopend paard en kréég een trap waardoor een ernstige kneuzing van het hoofd werd veroorzaakt. Dr. To- nino verleende de eerste hulp en constateerde een inwendige bloed uitstorting in het hoofd. In bewus teloze toestand is het jongetje naar hêt Academisch Ziekenhuis te Lei den vervoerd. Zijn toestand is nog ernstig. WASSENAAR BLAUW ZWART WORDT OP SLEEPTOUW GEHOUDEN. Het waren bittere woorden, die de secretaris van Blauw Zwart liet ho ren in zijn jaarverslag over het uit blijven van een oplossing der terrei nenkwestie. Men kent de situatie: Blauw Zwart speelt op de gemeente lijke sportvelden aan de Katwijkse- weg. Er is echter nog steeds geen huurcontract opgemaakt, zodat het bestuur niet weet waar het aan toe is. Plannen voor het aanbrengen en verbeteren van de terreinaccomoda- tie kunnen niet worden gemaakt zo lang de vereniging niet de zekerheid heeft, dat lange tijd van deze terrei nen gebruik gemaakt kan worden. In het jaarverslag van secretaris Rijnbeek werd er aan herinnerd, dat reeds drie jaren lang door het Blauw Zwartbestuur alles in het werk wordt gesteld om deze kwestie te re gelen. B. en W. geven echter geen medewerking. De jaarvergadering, onder voor zitterschap van de heer H. Brouwer, werd door een 40-tal leden bezocht. Na het openingswoord, waarin de voorzitter toelichtte waarom het zo belangrijk is, dat Blauw Zwart I zich in de derde klasse wist te hand haven het eerste elftal brengt im mers geld in de cassa bracht de secretaris zijn jaarverslag uit. Behal ve de hierboven vermelde kwestie bevatte die een uitvoerig overzicht van de verrichtingen der divers elf tallen in de afgelopen competitie. Het eerste belandde na een min der hoopvolle start, tenslotte nog op een zeer eervolle plaats. Het tweede werd kampioen en zette de promotie competitie goed in, maar struikelde tenslotte over BMT. Het derde, vierde en zesde elftal eindigden op de twee de plaats, het vijfde op de zesde plaats Ook de junioren behaalden eervol le resultaten. De nieuwe competitie kan met groot vertrouwen worden tegemoet gezien. Wat het ledenaantal betreft, er staan thans ingeschreven 70 senio ren en 83 junioren en 40 pupillen (vorig jaar resp. 63, 58 en 58). Het aantal donateurs bedraagt 193. De be stuursverkiezing had tot resultaat, dat van de vier aftredende bestuurs leden, de heren H. Brouwer, C. E. v. d. Berg, D. J. Knijnenburg en C. Knijnenburg de twee eerstgenoemde heren werden herkozen. In plaats van de heren Knijnenburg werden gekozen de heren Th. Donath en N. v. d. Kooy. De terreincommissie, die zich in het afgelopen seizoen zozeer verdienstelijk heeft gemaakt werd bij acclamatie herkozen. De elftalcom missie werd als volgt samengesteld: P. Westgeest P. v. Tilburg, P. v. Leeuwen, J. Schoone en C. Knijnen burg. Als secretaris werd toegevoegd- H. Knijnenburg. De financiële positie der vereni ging is blijkens het jaarverslag van penningmeester J. L. v. d. Velde niet erg rooskleurig. Het onderhoud van het terrein kostte alleen al 1135,12. Het jaar werd afgesloten met een nadelig saldo van ruim 1400,— Kapelaan Hagem'an, g.a. van BI. Zwart hield een korte maar krachti ge speech over het sportideaal: wil len winnen door de sterkste te zijn. Van de gelegenheid tot vragen stel len werd door verscheidene leden gebruik gemaakt. ZOETERMEER Geboren. Jacobus, zoon van J. van Bloois en A. van Krimpen; Wil lem Piet, zoon van W. van den Berg en G. Kastelein. WOUBRUGGE VOLKS- EN BEROEPSTELLING. Woubrugge (ged.) 672 m„ 662 vr., Roelofarendsveen (ged.) 55 m., 54 vr, Hoogmade 420 m., 386 vr., Ofwegen 35 m., 31 vr., Rijpwetering (ged.) 30 m., 32 vr., verspreide huizen Vier- ambachtspolder 44 m„ 42 vr., id. Veender- en Oudendijksepolder 75 m., 63 vr., overige verspreide huizen 65 M., 68 vr., varende schepen 2 2 vr.. woonschepen 9 m., 9 vr., totale bevolking 1407 m., 1349 vr., totaal ge neraal 2756 zielen w.o. 5 m. en 8 in gestichten en instellingen. Hoofden 498 m., 49 vr., echtgenoten 460 vr., kinderen en stiefk. 820 m. 740 vr., inwonend huispersoneel 19 vr., id. bedr.pers. 17 m., 3 vr. 'Ongehuwd 907 m., 810 vr., gehuwd 462 m., 465 vr., weduwstaat 37 m., 73 vr. Aantal bewoners van 015 j. 514 m., 474 vr., van 70 j. en ouder 46 m.. 53 vr. van wie 6 vr. in gesticht. R.K. 675 m., 620 vr., Ned. Herv. 541 m., 515 vr., Geref. kerken 153 m., 152 vr., Chr. Geref. Kerk 3 m., 8 vr., Ge ref. Gem. 4 vr., Doopsgezind 4 vr., Remonstrant 2 m., 1 vr., Oud-Geref. Gem. 1 vr., Vrije Evangel. Gem. 2 m„ 4 vr., overige kerkgen. 6 m., 12 vr., geen kerkgen. 25 m., 28 vr. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te tien uur). KOELER. Half tot zwaar bewolkt en op de meeste plaatsen enkele re genbuien. Matige en in het Noorden van het land vrij krachtige wind tussen West en Noord. Koeler. Kerkkring: nijverheid 233 m., 29 vr., landbouw 416 m., 118 vr., handel en verkeer 122 m., 49 vr., cred.-, bank- en verzekeringswezen 5 m., overheidsdienst, vrije beroepen en onderwijs 37 m., 16 vr., huiselijke diensten 1 m., 98 vr. Zelfstandige bedrijfshoofden 271 m., 22 vr., kleine zelfst. in de nfjverh. 20 m., medewerkende echtgen. 75 vr. LAATSTE BERICHTEN LEERFABRIEK IN BRAND GESTOKEN Zaterdagochtend werd de leerfa briek te Kenalanwetan, gemeente Malang, door kwaadwilligen in brand gestoken. De schade bedraagt 20.000 gulden. PROFESSOR POOTJES GEARRESTEERD. Gisteravond is de Hilversumse po litie er tenslotte in geslaagd de reeds lang gezochte professor Pootjes te arresteren. Prof. Pootjes werd ge zocht wegens uitlokking van deser tie van jongemannen, die in militai- de dienst moesten en naar Indonesië zouden worden uitgezonden. Het was de politie bekend, dat de „professor" zich in zijn huis in Hil versum schuil hield, doch ondanks het feit, dat bij herhaling invallen waren gedaan, was het tot nog toe niet gelukt de man te vinden. Ten slotte heeft men door een bouwkun dig tekenaar het gehele huis laten opmeten, waardoor vast kwam te staan, dat er een aantal zorgvuldig gecamoufleerde schuilplaatsen moes ten zijn. Gisteravond is opnieuw een inval gedaan en ditmaal was de poli tie vastbesloten de vogel niet weer te laten ontsnappen. In het huis een oud pand waren op verschil lende plaatsen alarmeringstoestellen aangebracht, zou at ie vluchteling precies wist waar de politiemannen zochten. Bijna vijf uur hebben de agenten nodig gehad voor zij tenslot te de professor uit zijn schuilplaats te voorschijn konden halen en er is heel wat afgebroken in die tussentijd. Diverse wanden en muren moesten sneuvelen voordat tenslotte het inge nieuze schuilsysteem overwonnen was. Het eerste dat de schuilvink zei, toen hij in een kamertje onder het dak te voorschijn kwam. Was: „Wie geeft jullie het recht om in mijn huis wanden weg te breken?" MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 16 Aug. Kaas. Aanvoer 177 partijen 1ste soort 1.69 1.74; 2e soort 1.631.68; zware 1.79. Extra zware 1.83. Handel matig TER AAR 15 Aug. Groenten. Snijbonen 3.005.00; Snijbonen B 2.002.50; Stokprinsen 2.703.30; Stamprinsen 3.303.90; afwijkend 2.20; Spekbonen 2.50—4.10; witte pronkers 1.201. 0; tuinbonen 30 alles per 10 kg; tomaten A 3754; B 26—35; C 20—24; CC 16—19; Bon ten 1728; Kriel 13 per kg; Sla I 5.80—11.30; II 3.00—5.40 per 100 st. Komkommers 613; stek 15; bloemkool 39—43; II 13—26; III 6— 9, stek 2 p. st. Postelein 718; Kro ten 57; Waspeen 69; Rode kool 56 per kg; Bospeen 811 per bos; Andijvie 1722, Rabarber 27; Uien 11 per kg: Augurken fijn 54; fijn basterd 34 per kg; basterd 9.80 grof I 8.40—9.00; grof II 4.70—5.00; knorrel 3.303.60; Bommen 2.10 al les per 25 kg. op technisch kantoor. Rui me ervaring als steno-ty piste en enige administra tieve kennis gewenst. Sollicitaties en uitvoerige inlichtingen en verlangd salaris onder no. 1085 on der no. 1085 bur. v. d. bl. GEVRAAGD EEN Nette handige Jongen R. K. Kraamverpleging te Sassenheim vraagt voor direct in vaste dienst voor inter ne verplegingen. Zonder volledige bevoegdheid on nodig te solliciteren. Prima referenties vereist. Sala ris nader overeen te ko men- Sollicitaties te rich ten aan; Mevr. C. P. Ver- degaalAlkemade. Wil- helminalaan 2. Sassenheim 2? Nette "Werkster ge vraagd. Roodenburgerstr. 50. na zes uur. 4806

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3