Cassière Jiiaiö-O-n ZatiaA PHILIPS RADIO NIEUWS UIT DE OMGEVING enige nette jongens nette naaisters Wilhelmina-Vereniging Wegens KATHOLIEKE FEESTDAG Abonneert U op „Sursum Corda" VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Het zilveren jubileum van de heer C. Sweris te Leiderdorp EEN STROOM VAN GELUKWENSEN DAALDE NEER Wanneer iemand van een jubileum, dat hem te wachten staat, niets wil weten en het gaat toch door, kan men er van verzekerd zijn, dat het een uitstekende jubileumviering wordt. Dat is ook gebleken bij het zilveren jubileum van de heer C. Sweris, directeur van de C.V. Ouder zorgde Ridder en Co. te Leider dorp. Het bezoek tijdens de receptie in het „Gulden Vlies" was zo groot, dat de verkeerspolitie er aan te pac kwam om het verkeer op de Bree- straat in goede banen te leiden. Des morgens was de heer Sweris reeds ten kantore gehuldigd. Namens het personeel werd het woord ge voerd door de bedrijfsleider, de heer P. v. d. Voort, die begon met een schets van de vele moeilijkheden, die de heer Sweris bij de N.V. de Ridder heeft ondervonden. Hij begon in 1924 als bedrijfsleider werd in 1926 directeur en maakte in 1931 plannen voor het bouwen van een nieuwe ringover. De slechte econo mische toestand maakte het onmoge lijk een nieuwe drooginrichting t° bouwen. In 1933 kwam de heer Swe ris geheel alleen voor de taak te staan de zaak draaiende te houden. Zijn onverzettelijke wil en doorzet tingsvermogen deden hem er in sla ger om met de beschikbare midde len de fabriek steeds beter te mak»-n dooi aanschaffing van moderne ma chines. In 1940 kwam de wereldoorlog zijn levenswerk verwoesten. In enkele dagen was de fabriek gedeeltelijk vernield, doch dank zij zijn bezie lende geest wist hij het bedrijf in en kele weken weer op gang te krijger. De bezetters lieten hem echter niet met rust, de moeilijkheden stapel den zich steeds hoger op. maar hij wist ze het hoofd te l iedentot dat in 1942 de mededeling kwam, dat de gehele fabriek aan de Rhijnhof- weg moest verdwijnen. Hoe vrese lijk dit bericht hem trof weten zijn naaste medewerkers het best alsook ,hoe daardoor zijn innerlijke gesteld- he A werd geschokt De moeten, die de heer Sweris zich toen heeft ge geven om dit bevel ongedaan te ma ken, zijn zeer groot geweest, rraar alles te vergeefs. De heer Sweris zag tpnslotte zijn levenswerk door slo pershanden vernietigd Dacht uien topn, dat hij de strijd tegen het nood lot zou opgeven, men had misgera den, want het waren al weer zijn wilskracht en onvermoeide strijd om te redden wat te redden viel. Hil had alweer een plan uitgedacht en de voortzetting van het bedrijf :s naar zijn beste weten opgelost op de thans bestaande basis. Nog steeds vallen er geschillen op te lossen, doch, de onvermoeide ijver en voort varendheid van de heer Swtris ken nende, bestaat er geen twijfel of hij zal alle moeilijkheden ten spijt, een maal zegevieren. Spr. zeide vervolgens dankbaar te zijn 25 jaar onder leiding van de lieer Sweris te herben mogen werken en bij sprak de hoop uit, dat de goede verstandhouding steeds zeu blijven voortbestaan Op zijn zilveren juoi- leum met een nieuwe fabriek in aan bouw. waarvan hij de grootste ver wachtingen koestert, mag de heer Sweris rustig voortgaan om de be ëindiging daarvan af te wachten, oo- dat hij ten tweeden male een levens werk zal kunnen aanschouwen. Als blijvende herinnering bood spr. ver volgens een paar gouden manchet knopen aan, terwijl mevr. Sweris een fraaie bloemenmand ontving. De heer Sweris dankte in harte lijke woorden voor de gebrachte hul de en de mooie geschenken. De receptie Des middags werd in het „Gulden Vlies" een druk bezochte receptie gehouden. Al spoedig waren zalen, gangen en trappenhuis in een bloe menhof herschapen en dit mag ook wel gezegd worden de zie kenhuizen hebben er thans ook hun deel van gehad. Het werd een receptie, zoals er slechts weinigen worden gegeven Op sommige ogenblikken kwamen er drommen mensen naar binnen, meestal afgevaardigden van de tal rijke verenigingen, waarin de jubi laris zitting heeft. Eerste woordvoerder was de heer P. v. Ginneken, plverv. voorzitter van de Vakgroep „Metselsteen", die er op wees, dat er slechts zelden een gelegenheid wordt geboden om de heer Sweris te huldigen. Nu zij er is, had spr. haar met beide handen aangegrepen om hem te danken voor l1 hetgeen de heer Sweris voor de choorsteenbouw en metselsteen-in dustrie had gedaan. Spr. weidde daarover verder uit en zeide, dat hel cadeau, dat men de jubilaris als blij vend aandenken wilde aanbieden in waarde niet staat tegenover hetgeen hij in de organisaties had gedaan. Spr. bood hem daarop een fraaie driedelige cassette tafelzilver aan. De heer ir. W. A. v. Berne sprak namens de ondervakgroep straat steen-industrie en bood de Encyclo- paedie van Winkler Prins aan, de heer Fr. H. Terwindt bood namens het Soc. Federatief Verbond een zil veren schaal aan en de heer O. C. Huisman sprak namens de vakgroep Baksteenindustrie, waarvan de heer Sweris plv. voorzitter is. Spr. wees er op, dat de heer Sweris zijn taak als geen tweede vervult, zodat hij de hulde van de gehele Nederlandse Baksteenindustrie verdient. Hij sprak voorts namens de bedrijfsgroep steen, cement, glas en fijn-kerami sche industrie en tenslotte namens de Hoofdgroep Industrie, onder aan bieding eveneens' van een zilveren schaal. Namens de Kamer van Koophan del voor Rijnland waren aanwezig de heren J. G. Verhey van Wijk en mr. dr. P. G. Knibbe. Eerstgenoem de voerde daarbij het woord en wees vooral op de waardevolle adviezen, die de heer Sweris de Kamer steeds heeft verstrekt, speciaal als voorzit ter van de Ontgrondingscommissie voor de provincies Z.H., N.H. en Utrecht, waarna hij hem als blijk van waardering de zilveren legpen ning der Kamer overhandigde. De heer C. C. J. Wernink bood hem vervolgens de zilveren gedenkpen ning aan met lauwerkrans en bijbe horend diploma namens de Ver. van Handelaren in Bouwmaterialen in Nederland. Onder de velen, die verder ter re ceptie verschenen noemen we nog dr. ir. Singer, directeur van het Ke ramisch Instituut te Gouda, dr. mr. ar. Barbas, secr. der Alg. Ver. van LAATSTE BERICHTEN BOMONTPLOFFING IN AUTO TE PRAAG. In de afgelopen nacht is een bom ontploft in een auto, toebehorend aan de Amerikaanse assistent-luchtvaart attaché kapitein John Childs, die voor zijn huis geparkeerd stond. De bom was onder de radiatorkap geplaatst. Reuters correspondent tekent hier bij aan, dat deze bomontploffing tot nog toe het meest sprekende geval is van pogingen om auto's met buiten landse registratienummers te bescha digen, Met prachtige toestel BX 462a ad 230.— volop uit voorraad leverbaar Betaling in overleg H. G. van Luijken, Breestraat 97 De heer J. G. Verhey van Wijk, voor zitter der Kamer van Koophandel spreekt de heer Sweris toe. Baksteenfabrikanten en directeur van de N.V. „Vlamoven" te Arnhem, de heren C. C. J. Wernink en mr. F. J. J. Trapman namens de Leidse Ver. van Industriëlen, dr. W. J. M. v. d. Weyden, hoofd van het bureau Bouwindustrie van het Departement van Wederopbouw en Openb. Wer ken, P. A. Wernink Jr., namens de Bedrijfsgroep steen, cement, glas en fijnkeramische industrie, de heer Ottevanger namens de V.C.H. (Ver. van Cementhandelaren in Neder land), ir. A. F. C. de Pont, voorz. van de sectie Ovenbouw van de be drijfsgroep „Steenindustrie", drs. R. W. Boissevain, adj. dir. van het Rijks bureau voor metalen en Bouwstof fen, drs. J. F. Posthuma, pres. dir. van de Herstelbank, de heer Hackau, secr. der Alg. Werkgeversver. uit Haarlem, de heren Jonker, Reitsma en Oosterhuis namens de Bedrijfs- unie van Fabriekmatige bedrijven, afd. baksteenindustrie, burgemeester K. v. Diepeningen uit Leiderdorp met de beide wethouders M. P. Splinter en L. Snel en de gemeente secretaris C. A. Corts, oud-wethou der T. v. Egmond van Oegstgeest en nog zeer vele anderen. Na afloop van de receptie volgde een intiem diner met commissarissen der C.V., waar de jubilaris bij mon de van de heer Hugo van Poelgeest een gouden horlogeketting in ont vangst mocht nemen. NIEUWKOOP Ouders op bezoek bij de Verken' ners. Per touringcar gingen gis- recteur de legpenning met inscriptie HILLEGOM I Jubileum „Arnoud" De feeste lijke huldigingsbijeenkomst ter ge legenheid van het 45-jarig bestaan der Kalkzandsteenfabriek „Arnoud", alhier werd in de Concertzaal te Haarlem gehouden. Tevens werden er 25 jubilarissen gehuldigd. Bij die feestelijke bijeenkomst wa ren o.m. tegenwoordig de burgemees ters van Hillegom en Noordwijker- hout, de loco-burgemeester van Lisse, ir. C. Doets, secretaris der Ned. Mij. voor Handel en Nijverheid, het D.B. der K. van K. te Leiden, de Raad van Beheer en de Dir. der Katwijkse Kalkzandsteenfabriek etc. De heer D. M. N. Bakker, adj. dir. van de Arnoud. opende en wees op hetgeen door particulier initiatief hier is bereikt. In het bijzonder hul digde hij de president-directeur, de heer A. J. Herwaarder. die thans de leiding heeft van het grote bedrijf. Deze schetste zijn loopbaan aan de fabriek, begonnen als correspondent reiziger onder baron van Harden- broek en de heer Oudolf als boek houder. Hij wilde de lange rij van medewerkers huldigen die een ge schenk onder couvert en een gedenk bord in Delfts blauw ontvingen. Namens de Ned. Mij. van N. en H. bood ir. Doets aan de heer Van Her waarden de gouden legpenning met draagmedaille aan, de zilveren leg penning aan de heeren Oudolf en J. S. van Til en de grote bronzen aan nog 22 jubilarissen. De burg. van Hillegom, jhr. mr. dr. van Nispen tot Pannerden huldigde het bedrijf namens het gemeentebe stuur en deelde mede. dat hij ver schillende werkers bij de Kroon had voorgedragen voor een Koninklijke onderscheiding, waarover jammer genoeg nog geen besliséing be- kend was. De heer Verheij van Wijk, voorz. der K. van K. te Leiden achtte het een voorrecht deze groot-industrie onder haar ressort te hebben. Hij deelde mede, dat binnenkort de pro ductie zal kunnen worden opgevoerd tot 300 millioen stenen per jaar. d.i. de helft der totaal-productie in Ne derland. Spr. bood de president-di- teren de ouders en belangstellenden een bezoek brengen bij de Nieuw- koopse Verkenners, die momenteel op zomerkamp zijn in Maarn (Utr.). Van de gelegenheid werd tevens ge bruik gemaakt om een straatje om te rijden. Bij het kamp aangekomen werd het gezelschap rondgeleid door die onvolprezen hopman Boekhorst, die de verschillende „hoeken" liet zien, waarin op dat moment de jongens juist bezig waren met het klaarma ken van de warme maaltijd. De „Arenden" hebben laten zien, dat zij de oudste verkenners zijn, want bun „Erepoort" was ontzaglijk groot en mooi. Ook het werk van de fourageur Jac. van Koert werd even gadege slagen; het bleek dat hij een zeer belangrijke functie vervult in het kamp van plm. veertig man. Na een korte Maria-hulde namen allen weer afscheid en ging het via Hilversum huiswaarts. ZOETERWOUDE Posthume onderscheiding. Het Oorlogs-herinneringskruis met de gesp „Nederland Mei 1940" is posthuum toegekend aan Johannes Henricus Buitendijk, op 10 Mei 1940 gesneuveld te Willemsdorp aan de Moerdijk. KATWIJK AAN DEN RIJN K.R.V. Junioren trip. Tenslotte is het zo ver! Morgen (om half zes) starten de junioren met hun leider naar Gilze. Alleen de naam reeds is een traditie. Zondag spelen ze tegen het 4e elftal (junioren) van de R.K.V.V. „Gilze". Het zal dan spannen, te meer daar het bestuur van K.R.V. een mooie medaille voor deze wed strijd heeft uitgeloofd. Ook 't Stokske B106 in Moerge stel staat op het programma. Maar niet om te voetballen! Maandagavond keren ze per trein terug. Junioren; veel succes, houdt ook daar de eer van K.R.V. hoog enwordt het de 3e medaille van dit afgelopen succesvolle seizoen?? LISSE Bij de huldiging van de jubileren de bisschop op zijn doorreis naai Haarlem, zal de Beekbrug-parochie deelnemen aan de ontvangst voor het St. Bernardusgesticht te Sassen- heim. De leden van de mannelijke en vrouwelijke jeugdbeweging, gymnastiekvereniging „Olympia" en de ruiterij-vereniging „Lisse en Om streken" zullen om kwart voor I van de Engel naar het St. Bernar dusgesticht vertrekken. Bij de St. Agatha-kerk te Lisse zal m'gr. met klokgelui worden ont vangen. Van de torentrans zullen bazuinen schallen. Op het plein zal de harmonie „Canite Tuba" een lied spelen. De jeugdverenigingen zullen met vlaggen en vaandels staan aan getreden. Er zullen bloemen wor den aangeboden, maar er zal geen toespraak worden gehouden. NOORD WIJK De gevaarlijke zee. Hoe gevaar lijk het is om buiten de badinrichtin gen om in zee te zwemmen is deze week weer bewezen, doordat een jarige jongen en 19-jarig meisje gevaar verkeerden toen zij in een mui geraakten. Door het moedig optreden van dienstdoende politeagenten kon den in beide gevallen de drenkelin gen gered worden. Vertraging tramverkeer. Gister avond ondervond het tramverkeer w ruime tijd vertraging, doordat op de N. Zeeweg een roer van de boven leiding brak, waardoor de rij draad tegen een mast aansloeg en onder een hevige vonkenregen kortsluitng maakte. Bijna een uur stond het ver keer stop. Reddingsdemonstraties. A.s. der Kamer aan. Burgemeester Van Iersel van Noord wijkerhout wees op de vreedzame oplossing der belangenstrijd tussen de fabrieksbelangen en het natuur schoon zijner gemeente. Namens de Raad van Beheer sprak nog jhr. mr. dr. J. R. Clifford Kocq van Breugel. De heer D. J. van Her waarden bood namens het zusterbe drijf te Katwijk een schilderij aan, voorstellend -*een Rotterdams haven- Woensdagmiddag zullen er door de plaatse en bestreed het vuur, met het uithalen van de berg werd begonnen. Met behulp Van eigen zoons, buren en enige boeren zoons uit de gemeente werd tot diep in de nacht gewerkt om de goedge vulde tas uit te halen. Verlichting Papelaan. Op de Pa pelaan worden de gaslantaarns ver vangen door electrische. Donderdag avond brandde de nieuwe verlichting voor het eerst. WASSENAAR Uit het politie-rapport. Er zijn de laatste dagen verscheidene klei nere diefstallen bij de politie aange geven. Uit een garage aart de Rijks straatweg, die men vergeten had op dot te doen werden een dajnes- en herenfiets gestolen, ten nadele van d? fam. S. 's Nachts werd een bezoek gebracht in de van Zuylen van Nije- veltstraat bij de groentenhar.delaar B. Hij miste een bedrag van 60. In dezelfde nacht werden op de Rijks straatweg ten nadele van de fam. M. door inklimming een bedrag van 26.07 en enige sigaretten ontvreemd Tenslotte deed de heer v. D. van de Laan van Koot aangifte van diefstal door inklimming. Een colbertjasje werd gestolen. FABRIEKSBRAND TE TILBURG. In het hoofdmagazijn van de wollen stoffenfabriek L. E. van den Bergh aan de St. Jozefstraat te Til burg heeft, zoals bericht, Woensdag avond een felle brand gewoed, ingespannen arbeid slaagde brandweer er eindelijk in 'het vuur te bedwingen. Brandweerlieden bezig met het nablussen in het pand. waarin tienduizenden kilo's wol lagen opgeslagen. EEN HUWELIJKSREIS MET ONEERLIJK VERKREGEN GELD. Ongeveer 14 dagen geleden ver- voegden zich de 26-jarige transport- waarover de laatste tijd in arbeider J. H. F. uit Den Haag en zijn Praag veel geklaagd wordt. VerderI 22-jarige broer H. J. C. P., chauf- zouden buitenlanders meermalen on- j monteur, wonende te Amsterdam, dervonden hebben, dat zij in het ver- j bij een autoverhuurder in Den Haag keer opzettelijk door ter plaatse thuis! om een auto te huren. Daar zij de behoirnde auvi's werden gehinderd. I borgstelling niet konaen voldoen, J berloten zij re auto te huren op naam van de werkgever van de jong ste der gebroeders. Na een omstan dig verhaal te hebben opgedist en na een vervallen legitimatiebewijs van een instelling te hebben getoond, be wegen zij at autoverhuurder tot het afgeven van de auto. Met de auto werd één dag getoerd, waarna J. H. P. de auto 's avonds zou terugbren gen. Dit deed hij echter niet. De volgende dagen toerde hij door ge heel Nederland en legde ongeveer 3500 km. dt, totdat op verzoek van de Haagse recherche de politie te Eindhoven J. H. P. arresteerde en de auto in beslag nam. Het bleek dat J. H. P. bij enkele klar.ten in totaal ƒ560 had ontvan gen en niet had afgedragen. Gp het tijdstip, dat P. werd gear resteerd was van dit geld niets meer over. J. H. P. die 4 weken geleden getrouwd was, had het geld besteed om me zijn vrouw een huwelijks reis te maken. LEIDEN BURGERLIJKE STAND. Geboren: Antonius Hermanus Ma ria Joseph z. van A. M. Starrenburg en S. P. Beurze. Anna Catharina d. van D. Ouwehand en W. J. Ramak. Cornells z. van J. Wolters en C. Smit. Adrianus Louwrens z. van A. G. La gendijk en L. J. Bakker. Helena An na Maria d. van A. Lok en E. F. van den Berg. Cornelis Bastiaan z. van J. Reuvers en W. C. L. van Vooren. Marjan Sannie d. van K. Flaman en A. Sjerp. Ondertrouwd: J. den Holder jm. 27 j. en C. C. Vlasveld jd. 24 j. H. Heruer jm. 22 j. en G. Zwart jd. 19 j. J. Laurier .m. 32 j. en A. Buis jd. 31 j. K. C. van der Plas jm. 29 j. en H. Be ij jd. 24 j. J. G. van Steijn jm. 24 j. en J. J. W. van Kempen jd. 22 j. W. Tegelaar jm. 27 j. en H. M. van der Kroft jd. 25 j. H .J. Veldkamp jm. 25 j. en M. P. Lepelaar jd. 23 j. E. Wansink jm. 24 j. en M. Dreef jd. 20 j. P. Starre jm. 32 j. en H. van der Velden gesch. 26 j. I. Ie Maitre jm. 20 j. en G. Kamping jd. 22 j. T. T. The jm. 26 j. en S. N. Tan jd. 27 j. G. Los jm. 24 j. en A. M. Nievaart jd. 22 j. J. Andriesse jm. 38 j. en M. J. Roona wed 41 j. M. C. van der Meij jm. 21 j. en G. Blendzki wed. 30 j. ZOETERMEER BOERDERIJ-BRAND Woensdagmiddag omstreeks 2.30 brak een felle brand uit op de boer derij van de heer N. A. Duinisveld aan de Voorweg. Vermoedelijk zijn enige vonken uit de schoorsteen ge vallen op het rieten dak van de koe stal welke hierdoor vlam vatte. Wel dra sloegen de vlammen over op de naastbijgelegen hooiberg waarin dui zenden kilo's hooi waren opgesla gen. De brandspuit, die reeds na 5 minuten aanwezig was, kon niet verhinderen, dat de koestal, een berg met hooi, een lege berg en enige landbouwmachines verloren gingen. VERJAART IN INDONESIË J. P. STEENVOORDEN, Molenstraat 15, Noordwijk, vniert op 13 Aug. zijn le Ind. verjaar dag te Sukamandi (Java). MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Aug. Vee. Aanvoer: 6 fokstieren, 33 slachtdieren, 112 kalf- en melkkoeien, 67 varekoeien e.a., 200 vette koeien, 11 pinken, 9 graskalveren, 3 vette kalveren, 49 nuchtere kalveren, 893 vette scha pen, 50 weideschapen, 20 zeugen, 241 mestvarkens, 546 biggen, 9 paar den, 20 veulens, 22 bokken en geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 450 800, handel tamelijk vlug; varekoeien e.a. 375575, handel vlug; weide- schapen 4555. mestvarkens f 50 90. biggen 3040, veulens 100 150, bokken en geiten 2050, han del matig. Kaas. Aanvoer 88 partijen goud- se en 9 partijen Leidse kaas. Totaal 97 partyen. Prijzen: zware 1.76, 1ste soort 1.681.73, en 2e soort Goudse kaas 1.631.67, Leidse kaas le soort 1.601.67 per kg. Handel matig. DE N.V. v./h. R. M. BEUTH ZONEN, Dekenfabrieken te Leiden, vraagt voor spoedige indiensttreding in de leeftijd van 15 tot 18 jaar ter opleiding in de dekenfabrick. 9^1 Tevens kunnen nog enige en LEERLINGEN geplaatst worden. Lonen overeenkomstig de C. A. O, Aangename werkkring, Radio op de afdelingen aan- 5.05 gezicht. De heer J. C. Elderbosch bood ten slotte namens het personeel aan de de directie de tekening aan van een monumentale lichtkroon voor de di rectie-kamer met een fraaie oorkon de. K. A. B. Jeugdtoneel. De K. A. B. alhier heeft een jeugdtoneelvereni- nig als onderafd. opgericht. Jongens en meisjes van 814 jaar kunnen zich aanmelden. DE ZILK 12^ jaar pastoor. De zeereerw. heer Hansen is thans 12 y3 jaar pas toor van de parochiekerk van het H. Hart alhier. De verfraaiing van het inwendige der kerk heeft zijn bijzon dere aandacht. De parochianen heb ben hun herder bij het koperen pas toraat een fraaie Fatimaschildering aangeboden. Reddingsmaatschappij reddingsde' monstraties worden gegeven op het strand voor Noordwijk. Hieraan zul len medewerken de motorreddings boot „Arthur" van station Schevenin- gen en de alhier gestationneerde strandroeireddingsboot. VOORSCHOTEN Twee gevallen hooibroei. Bij pei ling van een hooimijt van de heer W., staande in de polder achter de Rijn dijk, bleek dat het hooi was gaan broeien en gevaar voor brand be stond. Met behulp van de gemeente lijke brandweer werd het hooi daar na uit de berg gehaald en bespoten. Erger was het geval met de hooi berg van de heer W., staande op de Leidseweg naby de R.K. kerk. Gister avond om negen uur vatte het hooi vlam en zette de berg in vuur. De ge meentelijke brandweer was spoedig OVERHEMDEN met vastboord, effen kleuren beige, grijs, blauw OVERHEMDEN met 2 losse boorden in zeer mooie streepdessins OVERHEMDEN met vast boord fraaie patronen R Rh blauw, grijs of bruin u,uu HERENDASSEN in diverse kleuren Speciale aanbieding 1.25 '2? Verloren een gouden armbandhorloge met bruin koordje. Gaande van Nar cisstraat 16 naar Riip- wetering (Feestterrein). Gelieve terug te bezorgen tegen vergoeding Narcis straat 16 4775 3? Tuindersknecht gevr. 16 jaar of ouder, bekend met bollentrekken. Br. on der letter X aan R. Paauw, Kantoorboekhandel. Roe- lofarendsveen. 4781 <3? Motorrijwiel ..Lady", met Villiers motor 200 cc,, geheel gereviseerd en ge spoten, nieuwe banden enz. Te zien: Kerkweg 17, Voorhout, tel. 7469. 3? Oké! Wij leven mee, met de jongens overzee, schilden, slingers en ande re feestartikelen. Maak de thuiskomst van uw jongen tot een onvergetelijke dag. Vrijblijvend inlichtinggn bi.j G. Brussel. Haarlemmer straat 267. 4772 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen vraagt ALPHEN AAN DEN RUN Bezoekt de Jubileum-feesten ter gelegenheid (^50- HeitaanT) op Vrijdag 19 en Zaterdag 20 Augustus OOSTERSE TOVERTUIN met BALLETTEN BOB KION's LUCHTACROBATIEK op 20 Meter hoogte (Eoig in Europe) AMSTERDAMSE POLITIE-RUITERS ten bate van Niwin en Rode Kruis VELE ATTRACTIEVE VERMAKELIJKHEDEN en tot slot: GROOT SCHITTEREND VUURWERK ZIE RAAMBILJETTEN EN PROGRAMMA zijn onderst. HERENMODE-MAGAZIJNEN op MAANDAG 15 AUGUSTUS as. de gehele dag GESLOTEN Jan van partevelt Haarlemmerstraat 210 Raumann Teppema Maarsmansteeg 246 R. Rippe Breestraat 106 G. Schoonwater Haarlemmerstraat 79 Bert Schrier Breestraat 152 Fa. Alb. B. Timmerman Breestraat 90 Herman Trossél Hogewoerd 109 Korevaarstraat 5 Windsor Gangetje 6

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3