SCHIJNWERPER OP DE VOETBAL V.N.L. is een veelbelovende en snel groeiende baby ONZE WEEK-P Wittvpie Wielersport van hier en daar ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1919 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 De heer B. BEKKERING, Voorzitter van „V.N.L.". Opening op 28 Augustus. ,Nog meer wensen?", vroegen we, alsof we een kabouter met toverstok waren, die alle wensen prompt in vervulling laat gaan. „Natuurlijk", klonk het besliste antwoord. „We wil len er nog graag leden bij hebben, vooral ook voetballers, die geen over schrijving behoeven aan te vragen, zodat zij direct kunnen gaan spelen. Overigens is iedereen welkom. En ^^E ZIJN DEZE SCHIJNWERPER-SERIE begonnen met Docos in Lei den. Vanuit de stad hebben we een zeven-maanden reis gemaakt door de Bollenstreek, Veen-, Rijnstreek en in de richting Den Haag. Thans zijn we weer in Leiden teruggekeerd en eigenlijk zou hiermede het afscheid moeten komen. Dat§komt dan ook inderdaad; dit wordt de laatste „Schijnwerper". Toch mag deze rubriek niet in de vergetelheid verdwijnen, alvorens het licht duidelijk geschenen heeft over de jongste telg in de gelederen van het Katholiek Voetbal in en om Leiden. Velen zullen de baby reeds kennen; verschillende oefenwedstrijden werden hier en daar al gespeeld. Anderen zullen er ongetwijfeld graag kennis mee maken. Voor beide groepen wordt deze „Schijnwerper" geschre ven. Vandaag dus het licht op V.N.L., de nieuwe katholieke voetbalvereni ging in Leiden! Was er reden om naast „Docos" een nieuwe vereniging in Leiden op te richten? We kunnen het antwoord .gevoeglijk in het midden laten. Maar bepaalde omstandigheden maakten het noodzakelijk dat er iets gedaan werd. Dat „iets" is V.N.L. geworden, oftewel „Voetbalvereniging Nieuw Leiden", welke naam nog herinnerin gen oproept aan de oude vereniging „Leiden", die nu 13 jaar geleden met „Rood Wit" onder de naam „Docos" werd samengevoegd. Bergen van moeilijkheden. Terwijl zoete guitaar-muziek door het open raam naar binnen waaide, zaten we tegenover de heer B. Bek kering, een oude bekende in de Leid- se voetbal, die het vorig jaar de mooie, doch zware taak kreeg toege wezen, om de bal zowel letterlijk als figuurlijk aan het rollen te brengen. „We stonden voor bergen van moei lijkheden", verklaarde hij. „Er was niets! We moesten een terrein heb ben om erkenning te kunnen krijgen. Nu is het zeer moeilijk om rondom de stad een behoorlijk veld te vinden; vele clubs kampen met gebrek aan speelruimte. Toch hebben we iets ge vonden, nadat we al tweemaal een veld in het oog hadden en, afgekeurd hebben. De derde keer was het echter raak. Óns veld ligt aan de Kersen straat, tussen Tuinstadwijk en de Lammebrug." „En is alles nu al klaar?" „We schieten inderdaad heel aardig op. Maar daarvoor moest er veel werk verzet worden. Divers-e vrachten grond moesten we aanvoeren en en kele duizenden graszoden zijn gelegd. We hebben nieuwe doelpalen en nieu we netten, er komt een nieuw hek voor het veld en we hebben zelfs al een kleedtent, dat ook alweer een drama apart geweest is". Dat drama bleek te bestaan uit het zoeken door bijna heel het land naar de toegezeg de directiekeet, die, hoewel klein, voor het begin uitstekend dienst kan doen. Het is een prachtige keet, die misschien zelfs nog vergroot zal wor den. „Ondertussen stroomden de leden binnen", vervolgde de voorzitter. „Thans beschikken we al over 37 se nioren, 13 junioren en 39 aspiranten, in totaal dus 89 leden! Het is daarom dan ook zeker dat we in September a.s. met de competitie zullen starten. Waarschijnlijk beginnen we met slechts twee senioren-elftallen en drie aspiranten-elftallen. We kunnen be ter voorzichtig zijn met inzetten; des noods kunnen er na enkele weken nog elftallen aan de competitie wor den toegevoegd, want als een vereni ging eenmaal speelt, komen er van zelf nog weer leden bij." Junioren-keeper gevraagd! „U begint dus nog niet met junio ren?" „Wij zouden het graag wil len, maar er ontbreekt nog een goede keeper. Als we die konden krijgen en dan liefst een, die géén overschrij ving behoeft aan te vragen, zodat hij direct mag spelen, kunnen we ook met een juniorenelftal uitkomen." Het wordt dus eigenlijk een adver tentie, zoiets als „Gevraagd een ste vige knaap, die bereid is 's Zondags het doel schoon te houden voor de junioren van V.N.L. Aangeboden wordt een prettige vriendenkring met verenigingsverkeer. Brieven aan de secretaris." Wat zullen er een brieven komen! „Het is buitengewoon prettig voor ons," vervolgde onze gastheer, „te zien hoe uitstekend de geest onder de leden is. De training op Dinsdag avond wordt zeer goed bezocht, ook door de senioren, waarvan de mees ten overschrijving moesten aanvra gen en dus lange tijd niet mochten spelen. Gelukkig hebben we in de heer W. Regeer een prima trainer, die geheel belangeloos zich helemaal geeft voor V.N.L. In de afgelopen winter hebben we indoor-training gehouden in een gym.zaal. We wisten gewoonweg niet waar we de jongens moesten laten, zoveel kwamen er. Tenslotte moest zelfs in groepen ge werkt worden." Die goede geest bleek zich verder ook op andere wijzen te demonstre ren, o.a. door werkzaamheden aan het terrein, waarvoor nu een ploegen- stelsel ontworpen is. „Er moet n.l. nog het een en ander gedaan worden en dat moeten we allemaal zelf doen, want geen cent mag overbodig wor den uitgegeven. U begrijpt wel dat we er finantieel niet sterk voorzitten en daarom zijn we reuze dankbaar dat V.N.L. nu reeds 59 donateurs heeft. Maar het is niet genoeg; het aantal moet binnenkort verdubbeld zijn!" Wie weet? Een jonge vereniging heeft veel steun nodig en katholieken hebben op velerlei gebied reeds be wezen dit te begrijpen. We twijfelen verder? We hopen vurig op een enor me belangstelling bij de openings wedstrijd op 28 Augustus." Aan die opening gaat een triduum vooraf op 25, 26 en 27 Augustus. Op de grote dag, Zondag 28 Augustus, is er voor de leden een H. Mis, waarna gemeenschappelijk ontbijt en 's mid dags de inzegening van het nieuwe terrein. Twee prominente L.V.B.- clubs zijn uitgenodigd om de ope ningswedstrijd te komen spelen. V.V.L.V. en Meerburg hebben beide reeds toegezegd te zullen komen. Bei de clubs onderhouden al sedert en kele jaren een gezonde rivaliteit en werden in de afgelopen competitie beide kampioen van de L.V.B. Door een gewijzigde promotie-regeling kwam het tussen beiden niet tot een eind-beslissing, die zowel V.V.L.V. als Meerburg gehoopt en gevreesd had den. Nu komt het dan toch tot een ontmoeting, die ongetwijfeld een dui zendkoppige menigte uit Leiden en omgeving naar de Kersenstraat zal lokken. Er staat weliswaar geen kam pioenschap op het spel, maar toch wel iets zeer belangrijks. „De Leidse Courant" heeft namelijk besloten bo ven deze spannende ontmoeting een medaille te stellen! Op Zondag 28 Augustus dus naar het V.N.L.-terrein: V.V.L.N.Meer burg om ..De Leidse Courant-me daille"! Nog even spraken we over de ge slaagde clubavonden, die reeds ge houden zijn en over de spelregel- en testavonden, die a.s. winter op het programma staan. Ook zijn er plan nen in voorbereiding voor een eigen clubblad. Het zij echter voorlopig ge noeg. Voldoende althans om te zien hoe in Leiden een nieuwe vereniging wordt opgebouwd, die weliswaar on deraan de ladder, 2e klasse L.V.B., zal gaan beginnen, maar die onge twijfeld zich zal ontwikkelen tot een club waar we trots op kunnen zijn. Nog enkele weken en jongelui in een zwarte broek, wit shirt, met zwart schild, waarop rode sleutels, en zwar te kousen met een witte boord, zullen voetballen aan de Kersenstraat. Dat zij het vele jaren met veel succes mo gen doen! HYPOTHEKEN en voor alle andere zaken op het gebied van on roerende goederen Bouw-en Makelaarsbedrij v.d. Drift Oude Vest 29 - Leiden Telef. 20518 Jacq de Groot niet Kopenhagen naar Morgen rijdt hij als prof in Zandvoort Naar wij vernemen heeft Jac. de Groot voor de eer bedankt om als reserve naar Kopenhagen te gaan. Als gevolg hiervan heeft hij beslo ten om over te gaan naar de pro fessionals. Zondag zal hij in Zandvoort zijn eerste wedstrijd in deze catagorie rijden. Onder de deelnemers bevin den zich Middelkamp, Lakeman, Jef Somers, de winnaar van Bordeaux Parijs, Storm (Australië), Voorting, Peters, Bakker en anderen. Bij de amateurs starten de Swift- leden P. Bouthoorn en Joop Rietho ven. J. v. d. Fits zal Zondag deelnemen aan de wedstrijden in Enschede. KLEINE TOUR DE FRANCE Het eerste nummer waaraan de Tour de France renners in het Olym pisch stadion te Amsterdam deelna men was een Australische achter volging voor ploegen. De Nederland se ploeg wist hierin een overwinning te behalen, nadat zij na vijf ronden de gemengde ploeg had ingehaald en de Belgische ploeg na acht ron den de Franse had ingehaald. In de laatste ronde kreeg Kint een lekke band en omdat zijn ploegmaat Jo- maux reeds eerder door pech uit de baan was verdwenen, werd de Ne derlandse ploeg, die op dat moment zonder van Beek reed, en een kleine achterstand had, toch winnaar. De uitslag luidt: Australische achtervolging voor ploegen over maximum 5 km (10 ronden): 1. Ned. ploeg (Van Est, Pe ters, Van Beek en Blankenauw) 6.6.4; 2. Belgische ploeg (Jomaux, Van Steenbergen, Ockers en Kint); 3. Franse ploeg (Marinelli, Robic, Fachleitner en Le Nizerhy) na acht ronden ingehaald door de Belgen; 4. Gemengde ploeg (Bartali, (It.), Goldschmidt (Luxemburg), Kubler (Zwl.) en Impanis (Big), na vijf ronden ingehaald door de Nederland se ploeg. Tijdens de wedstrijd vielen ook Goldschmidt en Fachleitner door pech uit. Een klassementswedstrijd over 25 km werd gewonnen door de Neder lander Gerard Peters, vóór Van Est en Van Beek. De renners draaiden hun rondjes rustig en slechts als één van de vijf klassementen werd aangekondigd werd het tempo iets verhoogd. Ge rard Peters kreeg even voor het derde klassement bandenpech en kwam daardoor niet in dit klasse ment voor. Hij won echter het le, 4e en 5e klassement, werd in het 2e klassement zesde, en dit was voor hem voldoende om in de totaaluit slag de eerste plaats te bezetten. Van Est won het 2e klassement en de Zwitser Kubler het derde. Na het derde klassement kreeg Kubler pech, reed vier ronden niet mee. en omdat er een vergoeding werd ge geven van drie ronden eindigde hij in de wedstrijd met één ronde ach terstand. De grote mannen, Bartali, Marinelli, Goldschmidt, Kirchen, Fachleitner, Impanis, Lambrecht en Dupont maakten zich niet druk en vielen in geen enkel klassement onder de eerste zes. De uitslag luidt* Klassementswedstrijd over 25 km (50 ronden met 5 klassementen): 1. Peters (Ned.) 22 punten 34.20; 2. Van Est (Ned.) 21 pnt.; 3. Van Beek (Ned.) 17 pnt; 4. Van Steenbergen (B.) 10 pnt.; 5. Ockers (B.) 9 pnt.; 6. Robic (Fr.) 9 pnt.; 7. Schotte (B.) 5 pnt.; 8. Le Nizerhy (Fr.) 3 pnt.; 9. Blankenauw (Ned.) 1 pnt. De koppelwedstrijd over 50 km is een vrij zware race geworden. De grote stadionbaan is te lang om in een koppelwedstrijd met succes een uitlooppoging te doen. Na 12,5 km kwam Bartali, die met de Nederlan der Peters een koppel vormde, by het overnemen ten val en bleef op het cement liggen. Hoewel de toe stand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, stapte de Italiaan tien ron den later weer op zijn fiets en reed de wedstrijd uit. De Luxemburgers Kirchen en Goldschmidt deden ge durende de wedstrijd herhaalde ma len uitlooppogingen, maar steeds weer werden zij door Bartali, van Steenbergen of Kubler teruggehaald. Ook de Nederlanders Van Est en Van Beek probeerden steeds weer weg te lopen, maar ook zij slaagden niet. De beslissing viel in de eind sprint, waarin van Steenbergen onze langenoot Peters met enige lengten klopte. De uitslag luidt: Koppel wedstrijd over 50 km (100 ronden zonder klassement): 1. Van SteenbergenKint (B.) 1 uur 40 min. 10 sec.; 2. Bartali (It.)Peters (Ned.); 3. ÓckersImpanis (B.); 4. FachleitnerLe Nizerhy (Fr.); 5. CeramiBiaigoni (It.); 6. Ketelaer Hendrickx (B.); 7. Kubler (Zw.) Jomaux (B.). DE RONDE VAN ZWITSERLAND De 7e etappe van de Ronde van Zwitserland, van Bern naar Bazel, over 223 km, werd gewonnen door de Belg Peeters in de tijd van 5 uur 53 minuten en 51 sec. Na hem volg den Cottur (It.), Stettler (Zw.) en Rossello (It.) in de zelfde tijd. Vijf de was Foracchi (It.) in 5.56.33 zesde in de zelfde tijd de Italiaan Barozzi. In het algemeen klassement leidt Weilenmann nog steeds met 49 uur 15 min. 01 sec. PROF. WEDSTRIJDEN TE EINDHOVEN. Op de P.S.V. sintelbaan te Eind hoven werden Vrijdagavond wieler wedstrijden voor professionals ge houden, waarbij een 100 minuten koppelwedstrijd het hoogtepunt vormde. De sprintwedstrijd werd op verras sende wijze gewonnen door de Eind- hovenaar M. Jansen, die Lakeman in de laatste bocht voorbij schoot. Bras- pennincxSavelsberg wonnen in de ploegachtervolging van het duo Lie- bregtsSteenbakker, terwijl Middel kamp de afvalrace op zijn naam bracht. De 100 minuten koppel wedstrijd werd gewonnen door Lakeman Voorting die 67.200 m. aflegden. Zij verzamelden 10 punten. Op een ronde werden zij gevolgd door Braspen- nincxSavelberg 19 p., 3. Liebregts --Steenbakkers 11 pnt., 4. Vooren Maas 1 pnt. INTERNATIONALE WIELER WEDSTRIJDEN IN OLYMPISCH STADION. Donderdagavond 11 Augustus zul len op de stadionbaan te Amsterdam internationale wielerwedstrijden wor den gehouden. In een 2 x 50 km. wed strijd achter grote motoren komen onder andere aan de start de wereld kampioen Lamboley, Frosio (kam pioen van Italië), Bessen (kampioen van Zwitserland), Clautier, de Ne derlandse kampioen Bakker en Pronk. Verder vermeldt het programma een internationale sprintwedstrijd voor professionals met Arie van Vliet, Harris, Ghella en de Zwitser Plattner. Het programma zal worden aange vuld met wedstrijden voor amateurs. ATHLETIEK Het team van de Zweedse athle- tiek vereniging de Gaevle sports- club verbeterde het wereldrecord 4x1 mijl, en bracht het op 16-min. 42,8 sec. Het oude record, dat sedert 27 Augustus 1948 in het bezit van de Gaevle sportclub was, stond op 16 min. 55.8 sec. De ploeg bestond uit: Bengtsson, Bergkvist, Aberg en Erickson. LAWNTENNIS TO URNOOI TENNISLERAREN. J. de Mos, H. Hemmes, A. Hem mes, J. Mulder zijn de laatste vier in de nationale kampioenschappen van de tennisleraren welke te Am sterdam gespeeld worden. Waasdorp werd door A. Hemmes uitgeschakeld, na een zeer spannend gevecht, waar in hij leek tegaan winnen: 46 97 62. J. de Mos was veel te sterk voor G. Mulder in de eerste set, doch vatte het in de tweede set licht op en won met 60 64. H. Hemmes sloeg Parlevliet 62 62 en J. Mulder had zich geducht in te span nen om van Kauling te winnen 64 6—4. NEL HERMSEN TE OOSTENDE. In de eerste ronde dames enkelspel van het internaionaal tennistournooi te Oostende won Nel Hermsen met 61 61 van de Belgische mevr. Zweifel. In de eerste ronde gemengd dubbelspel won zij met de Belg de Bodt met 60 61 van het Belgische paar mevr. de Bary en Reynaert. ZEILEN NIEUW LOOSDRECHT-WEEK BEGONNEN. Gistermiddag is onder zeer gunsti ge weersomstandigheden de Nieuw Loosdrecht-week begonnen. Ook dit jaar bestaat er voor dit grootse zeil- evenement van de watersport-vereni ging „Het Witte Huis" flinke belang stelling. De uitslagen van de eerste dag waren: Valkenklasse A: 1. Tourbillon, str. C. W. A. M. Pierrot; 2. Mieke, st. C. Scherpel Jr.; 3. Spellbound, st. P. de Vos. Int. Olympia-jollenklasse: 1. Mag neet, st. B. W. Willems; 2. Witte Raaf, st. H. Willems; 3. Hiphaan, st. J. J. Huurman Jr.; 4. Estamtam, st. D. Flemming. Int. 12 m2. klasse: 1. Sjemonou, st. J. J. K. Enthoven; 2. Mustang, st. Sj. Kraan; 3. Kannibaaltje, st. J. Roland Holst. Valkenklasse B: 1. Spirit, st. J. Hermans; 2. Panda, st. E. Rijnfrank; 3. Waterfluiter, st. E Pels. 16 m2. Eenheidsklasse. 1: Roerdomp II, st.vr. mej. H. Prunt; 2. Simon de danser II, st. J. P. van Dijk; 3. She, st. H. S. de Vries. Pampusklasse: 1. Zuiderkruis, st. G. N. Roepel; 2. Delta, st. C. Baas; 3. Donderstraaltje, st. H. J. Schipper. Vrijheidsklasse: 1. Boeki, st. B. Boeschoten; 2. Kon-i-Noor, st. J. F. van Leijen; 3. Vaarwel, st. W. R. Jaarsma. Int. 12-voetsjollenklasse: 1. Te- cumseh, st. A. Zegers. DE OOSTENDE—SOLENT RACE. Van de 8 deelnemende jachten, welke Maandag voor de Oostende Solent Race startten, zijn slechts twee boten binnen de vastgestelde tijd ge bleven. Het zijn de Mehalan van de Engelsman Pattinson, die er 50 uur 40 minuten en 31 seconden over deed en het Nederlandse jacht Olivier van Noort van A. W. Goudriaan, dat 63 uur 37 min. 16 sec nodig had. ZWEMMEN DE POGING VAN DICK SCHERMER De Nederlandse candidaat Kanaal zwemmer Dick Schermer zal niet zoals oorspronkelijk het plan was heden de overtocht wagen, doch op Zondag 8 Augustus. Of mevr. Willy Croesvan Rijssel haar voorgenomen tweede poging eveneens een dag zal uitstellen is niet bekend. Horizontaal: 3. bakje, 5. meisjesnaam, 7 en an dere (afk.), 8. opening ener fuik, 11. boom, 13. foei, 15 laagvlakte, 17. slangvormige vis, 19. lastschip, 20. blad pa pier, 21. zangstem, 23. kleur, 24. danspartij, 25. smalle weg, 27. dof, 28. voorzetsel, 31. strikje, 32. slot, 33. mandje, 35 groente 38, voorwerp om te snijden, 41. water in Z. Holl., 43. achting, 44. dwalen, 46 kleding stuk voor dames, 48. koor van zangers, 49. kleefmiddel, 50. holte in een muur, 52. verheugd, 54 voegwoord, 55. ach ting, 56. nattig, koud, 58. spil van een wiel, 59. speelgoed, 61 levens" vocht in organische li chamen. Verticaal: 1. muziek noot, 2. de dato (afk.), 3. niet begroeid, 4. muzieknoot, 5. voorzetsel, 6 broeder van Kaïn, 7. en dergelijke (afk.), 9. voorzetsel, 10. hoofddeksel, 11. halsdoek, 12. maandstand (afk.), 14 telwoord, 16. stuk stof, 18 stuk hout, 19. behoef tig, 20. ton, 22 jongensnaam, 24. als 21 hor., 26. lidwoord, 27. als 4 vert., 29. voorzetsel, 30. gewicht, 31. on derricht, 33. waterblaasje, 34. boom, 36. muzieknoot, 37 als 41 hor, 38. maand van het jaar, 39. traag van begrip, 40. schrijft men mee, 42. zee hond, 43. kraam, 44. schraal, 45. buiging, 47. slag, 48. muzieknoot, 49. voornaamwoord, 51. muzieknoot, 53. bevroren water, 55. lengtemaat, 57. de lezer heil (afk. Lat.), 60 rund, 62. water in N. Brab. Oplossingen worden tot en met Woensdag 10 Augustus op ons bu reau verwacht. Op de enveloppe vermelden: puzzle. Onder de góede inzenders zullen v/orden verloot: een stel zilveren manchetknopen, een verzilverde as bak en een portemonnaie. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: 1. vertellen, 8. la, 9. armee, 10. ar, 12. ata, 13. esp, 15. nek, 17. mud, 19. alt, 21. drom, 23. slot, 24. alles, 25. aalt, 27. teer, 29. Ali, 30. ons, 32. end, 33. KRO, 35. ten, 37. te, 39. Assen, 40. om, 41. Amsterdam. Verticaal: 1. v.a., 2. rat, 3. tram, 4. Em„ 5. leed, 6. les, 7. na, 8. land kaart, 11. Rotterdam, 12. ako, 14. pal, 16. erdal, 18. uilen, 20. loven, 22. mat, 23. s. st., 26. lik, 28. een, 30. oost, 31. ster, 34. ras, 36. end, 38. e.a., 40. om. Het aantal inzendingen was deze week weer aan de hoge kant. Het lot besliste onder de goede oplossers als volgt: le prijs, een verzilverde kande laar: Mej. C. A. v. d. Meer, Noord einde 152, R'veen. 2e prijs, een sigarettenkoker: J. Brosse, Lage Rijndijk 12a, Leiden. 3e prijs, een vulpotlood: C. P. v. d. Berg, 's Gravendamseweg 33, Voorhout. De prijzen zullen worden toege zonden. COMPETITIE-INDELING VOOR NIC. BOYS, RVC EN NIEUWKOOP NIET AANVAARD? Men schrijft ons: In de algemene jaarvergadering van de K.N.V.B. afdeling Gouda, werd besloten om voor dit jaar een le kl. competitie-indeling samen te stellen van alleen eerste elftallen. Ook het vorig jaar werd een der gelijk voorstel gedaan, doch het Nic. Boys-protest tegen deze indeling, om dat geen rekening met de te maken grote reiskosten werd gehouden, vond toenmaals voldoende bijstand om dit te verwerpen, waarna ïen in deling werd samengesteld met zo veel mogelijk eerste elftallen, aange vuld met enkele reserve-elftallen, welke vooral t.o.v. de verenigingen, welke aan de grens van het Gouda- Leiden-rayon gelegen zijn, zeer goed heeft voldaan. Naar wij vernemen heeft het Nic.- bestuur bij de laatst gehouden alge mene jaarvergadering van de afde ling Gouda, verstek laten gaan, zodat zij de gelegenheid om tegen dit voor haar onmogelijk na 'te komen inde- ligsbesluit te protesteren, voorbij heeft laten gaan. Maar ook R.V.C. en Nieuwkoop hebben tegen deze inde ling dezelfde bezwaren en na over leg met de besturen werd besloten een schriftelijk protest bij de afde ling Gouda in te dienen, waarin de betreffende besturen ernstig in over weging nemen om hun eerste elftal len uit de eerste klasse terug te trek ken, wanneer hun protest wordt af gewezen om dan in de tweede klasse te v/orden ingedeeld. Evenals Nic. Boys zien ook RVC en Nieuwkoop geen kans om de reiskosten naar Rotterdam, Lekkerkerk en Capelle a.d. IJssei, e.d., te betalen. Vooral en alleen om deze reden hunkert Nic. Boys naar de indeling bij de afdeling Leiden, waar zij twaalf van de vijftien jaar van haar bestaan ingedeeld is geweest. Voorlopig zijn Nic. Boys. RVC en Nieuwkoop gebaat met een voor haar gunstige competitieindeling met zo veel mogelijk eerste elftallen. WATERPOLO Van 6 t/m. 11 September worden te Milaan een Genua de officieuze •Europese kampioenschappen water polo gehouden. Op 6 en 7 September vinden de ontmoetingen te Milaan plaats; op 9, 10 en 11 September te Genua. De deelnemende landen zijn: Italië, Hongarije, Nederland, België, Zweden en Frankrijk. Van Nederlandse zijde zijn de vol gende spelers uitgenodigd aan de tour deel te nemen: Rohner (Robben), Braasem (Zian), Stam (HZ en PC), Keetelaar (Robben), Bijlsma (Haar lem), van Feggelen (Meeuwen), Smol (Zian), Cabout (Goudse zwemclub) en van Gelderen (HZ en PC). Het is niet zeker, dat alle spelers de invita tie zullen kunnen aanvaarden. De trainer, Frans Kuiper zal de ploeg vergezellen. De voorzitter van de K.N.Z.B., de heer J. de Vries, zal als bestuurslid van de F.I.N.A. en lid van de inter nationale Waterpolo Board naar Mi laan gaan, aangezien op 5 September een bestuursvergadering van de In ternationale zwemfederatie wordt ge houden. Tenslotte is de heer A. H. Verhoeff Jr. (Hillegersberg) door de organisatoren uitgenodigd als scheids rechter bij de wedstrijden te Milaan en Genua te fungeren. SCHAKEN NEDERLAND—FINLAND 6—3. Na de eerste ronde van de studen ten schaakwedstrijd tussen Nederland en Finland, die Vrijdag en Zaterdag in Amsterdam wordt gespeeld heb ben de Nederlanders een 63 voor sprong genomen. Nam iedereen in 't zwemmen les, De L.R.B. ging op de flesl verteld door HUIBERT VET. OP HET SPOOR VAN KID DIENAMIET! 75. Op hetzelfde ogenblik, dat de Kid besefte, in welk gevaar hij ver keerde. stootte Wimpie het dakraam open en wilde de kamer binnen springen. Doch ongelukkiger wijze bleef zijn broekje haken aan een spijker. De Kid benutte dit korte opont houd om enige voorsprong te verkrijgen op zijn ach tervolgers. Met grote sprongen suisde de ban diet de trappen af en verdween door de voordeur naar buiten. „Daar gaat ie!" schreeuwde Kobus, juist toen de misdadiger een hoek omvloog. Direct daarop zette het tweetal de aohtervolging in. Zij slaag den erin te zorgen, dat de afstand tussen hen en de Kid nog groter werd. „V/at loopt die knul hard!" hijgde Kobus reeds na korte tijd, „waarom zijn er hier nou ook geen bomen? Dat is toch geen werk voor een fatsoen lijke aap om zo'n hard loper eh eh pffffHij begon steeds langzamer te lopen en bleef zienderogen achter bij Wimpie, die, in de hoop de Kid nu eindelijk te kunnen vatten, zijn snelheid nog bijna verdubbelde. „Ikga pffweer naar. huishijgde Kobus, „Wat is pfff... een stad zonder... pffff bomen pf Intussen begon oók de Kid teke nen van vermoeidheid te vertonen. Zijn vaart nam steeds af en herhaal delijk struikelde hij over oneffenhe den in de straat. Wimpie glimlachte grimmig en zette zijn beste beentje voor. „Nog even prevelde hij, „en dan ben ik die schurkde Wimpie, Wimpie! Juich niet te vroeg! Wat nadert daar vlak achter je? Juist, dat is een paard. Het paard van de Kid. Wat v/il het paard van de Kid? Wimpie wist het niet. Bevreemd zag hij om en sloeg met enige ongerust heid het snelle naderen van het dier gade

Leidse Courant | 1949 | | pagina 8