NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK PUROL De moord te Nieuwkoop NIEUWS UIT DE OMGEVING Dodelijk ongeluk aan de Deyl STADSNIEUWS Zeiler verdronken Levens-wet DINSDAG 2 AUGUSTUS 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN DE SALARIS-REGELING VOOR HET GEMEENTEPERSONEEL. Een lijdensgeschiedenis. Het was in het begin van 1948 dat Alphen's Raad te beslissen kreeg over de nieuwe salaris-regeling voor het personeel in Gemeentedienst. Het was de vrucht van moeizaam onderhandelen in het georganiseerd overleg en de verordening had de verdienste, dat de salarissen meer in overeenstemming gebracht waren met de huidige tijdsomstandigheden. De raad had nog enkele wensen, maar gaf zijn fiat. Niet aldus Ged. Staten, die tal van bezwaren hadden, die echter eerst na maanden ter ken nis gebracht werden. De hogere lo nen werden inmiddels reeds uitbe taald, zij het dan, dat een briefje getekend moest worden bij de uitbe taling, dat, wanneer eventueel be slist werd dat deze lonen niet moch ten worden uitgekeerd, de teveel ontvangen bedragen zouden worden teruggegeven. De nieuwe regeling werd geacht te zijn ingegaan 1 Octo ber 1947. Thans nadert 1 October 1949 en nog zijn er moeilijkheden. Andermaal zal deze aangelegenheid in de morgenavond te houden raads vergadering ter sprake komen. Inmiddels is het reeds voorgeko men, dat sommige ambtenaren terug moesten storten, zij het dan. dat daar voor een regeling werd getroffen. Wat Gemeentewerken betreft, heb ben Ged. Staten en de minister van binnenlandse zaken nog bezwaar te gen de 6000.per jaar, die de ge meente wil uitkeren voor degene die de rang heeff van technisch hoofd ambtenaar. De minister wil het sa laris van de eerstaanwezend technisch ambtenaar onder de directeur be paald zien op 5500 en van de daar op volgende technisch ambtenaar op 5000.—. De maximum-wedde van de admi nistrateur W. en L.-bedrijven acht de minister voldoende beloond met 5700.Voorts worden wijzigingen voorgesteld, die verlagingen beteke nen, voor de hoofdklerk, le en 2e klerk van genoemde bedrijven. Dan is er bezwaar tegen de z.g. diploma-toelagen, welke naar de me ning van de minister door de Raad te hoog gesteld zijn. Tenslotte is er nog bezwaar tegen de indeling van de kantoorlopers in groep VI, dat V zou moeten zijn. De datum van in werking treding wil de minister voor de werklieden stellen op 1 Juli 1947, voor de ambtenaren op 1 October '47. Omtrent het punt diploma-toela gen willen B. en W. aan de bezwa ren van de Minister tegemoet komen, evenals op de datum der inwerkirtg- treding. maar wat de salarissen be treft, willen B. en W. handhaven de regeling zoals vastgesteld is door de raad op 13 October 1948. De raad zal zich ongetwijfeld hier achter stellen, temeer daar de mo tivering van B. en W. uitvoerig en overtuigend is. Men vraagt zich af. wie uiteinde lijk de sterkste zal blijken te zijn in deze geschillen. Onfortuinlijke vacantiegangers. Enige jongelui uit Den Haag wilden gistermorgen omstreeks half negen met een aantal wherries de Alphen- se brug passeren. Daar een schip voor de grote brug naderde, kozen zij de smalle doorvaart. Hen voer ach terop schipper W. met een z.g. „West lander". Dit vaartuig had veel vaart en het gevolg hiervan was, dat een der wherries tegen het juist de grote brug passerende schip werd gedrukt en achter finaal gekraakt werd. De jongelui moesten de boot verlaten, maar wisten zwemmende de wal te bereiken. Hun vacantie-uitrusting was echter nat en de boot onbruik baar. Aanbesteding riolerings- en bestra- tingswerken. In het Raadhuis werd gisteren aanbesteed volgens bestek no. 6: „Riolerings- en bestratingswer- ken in het complex „Brittenrust". Laagste inschrijver: Fa. Offerman, Badhoevedorp f 50.108. Brandstoffen Kamerbewoners. In het tijdvak van 1 t/m 12 Augus tus a.s. bestaat er gelegenheid tot het afhalen van formulieren voor het aanvragen van brandstoffen voor kamerbewoners en wel in het kantoor te Alphen aan den Rijn en in de agentschappen tijdens de zit tingsdagen. AARLANDERVEEN VERTREK DER DOMINICANESSEN. Het x-eeds eerder in de courant ge- meldde vertrek der zusters Domini canessen is nu definitief bepaald op Vrijdag 12 Aug. Gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen be staat er op Zondag 7 Aug. a.s. na de Vroegmis tot 9 uur, na de Hoogmis tot 12.30 uur en des middags van half 3 tot half 5. Als afscheidsca deau ontvangt ieder der zusters een volledig missaal, aangeboden door de parochianen. HAZERSWOUDE (Dorp) Geboren: Petrus L. M„ z. van J. C- Bisschop en A. M. Straathof; Cornelis, z. van H. Batelaan en M. Budding; Elisabeth J. H., d. van J. A. Bos en J. E. Haagen; Cornelia R., d. van H. C. J. v. d. Maat en J. Hoo- genboom; Margarita M. C., d. van L. M. de Boer en C. M. Kramer. Getrouwd: B. H. van Vegten en A. J. Tom. LANGERAAR ZEGENING MOTORRIJTUIGEN Het plein voor de kerk had een ongewoon aanzien gekregen, toen alle eigenaren van motorvoertuigen hun auto's enz. daar geparkeerd hadden in afwachting van de zege ning, welke zou plaats vinden. We zagen er een verscheidenheid van luxe auto's, vracht- en bestelwagens, tractors, motorfietsen van de zwaar ste klassen tot de lichtste, en zelfs de Solex met hulpmotor ontbrak niet. Er was gelegenheid tot aan schaffing van een plaquette of me daille van St, Christoffel, wélke te gelijk gewijd kon worden en beves tigd in auto of aan de motor. In de kerk heeft de pastoor in een korte toespi'aak de betekenis dezer wijding uiteengezet. Dat de H. Christoffel door de Kerk is uitgekozen als de beschermer van de reizigers in deze voertuigen vindt zijn oorsprong in de bekende legende, welke over St. Christoffel wordt verhaald. Eerst droeg deze de naam Reprobus dat is: verworpeling. Hij zocht zijn diensten bij de machtigen der Aar de, vond eindelijk door een kluizenaar de dienst van God. Liefdediensten bewees hij door reizigers behulp zaam te zijn bij het oversteken van een stroom. Eens, na driemaal te zijn geroepen, vond hij een kleine knaap, die op de sterke schouders van Re probus gezeten zo zwaar werd, dat slechts met moeite de overzijde be reikt werd. Daar aangekomen, bleek het knaapje de Schepper van het heelal te zijn. Dit overdragen be zorgde hem de naam Ghristoforus d.i. Christusdrager. De pastoor spoor de aan tot groot vertrouwen op de bescherming van deze heilige, opdat allen die gebruik maken van een motorvoertuig gevrijwaard mogen blijven van ongelukken en gevaren. Nu reden alle voertuigen een voor een voor het hoofdportaal van de kerk en werden daar gezegend met wijwater en het gebed der Kerk. Personalia. De heren G. Bon en L. Hoogenboom zijn geslaagd voor hoofdacte A. en de heer G. P. Over- schie voor hoofdacte B. Genoemde drie heren zijn allen onderwijzer aan de R. K. school alhier. Voor het middenstandsdiploma zijn geslaagd mej. Plonia Hoogeveen en de hex-en P. Hoogeiworst Nz. en Nico Pieterse Gz. LEIDERDORP Gemeenteraad. De Raad ver gadert op Vrijdag a.s. n.m. 7.45 uur. Agenda: algehele sluiting der Lei- derdorpse brug op Zondagen gedu rende de maanden October t/m Maart; het geven van een schade vergoeding aan het Hoofdbestuur der P.T.T. wegens beschadiging van een kabel in de Zijldijk; verzoek To renwachter Sigarenfabriek. tegen doorzitten bij I wielrijden en stuklopen I Een bekentenis Omtrent de moord op de Nieuw- veenseweg vernemen v/e nog het volgende: De tandtechniker v. P. uit Amsterdam was, als gewoonlijk, met het weekend in Nieuwkoop. Zater dagavond bevond hij zich in het café „De Hollandse Leeuw", waar hij een borrel gebruikte en o.a. tegen de caféhouder opmerkte, dat hij nog eens graag met een „fruitautomaat" zou werken. Maar aangezien de café houder een dergelijke apparaat niet in zijn zaak mocht hebben, kon hij niet aan de wens van zijn klant vol doen. In café ,'t Haasje" an de Vier sprong Ter-Aar-Nieuwkoop is een dergelijke automaat wel aanwezig, weshalve v. P. zich naar dat cafe, waar hij nog nooit was geweest, be gaf. Daar aangekomen ontmoette hij de vrouw van C. S. met haar zuster, de vrouw van J. B., die er een ver houding op nahield met K. S., welke laatste zich ook in het café bevond. Van deze personen kende v. P. alleen de vrouw S., omdat hij daar wel eens logeerde, als hij het weekend in Nieuwkoop doorbi'acht. Er werd ge praat en gedronken en toen men naar huis ging, besloot v. P. met het ge zelschap mee te lopen naar Nieuw koop. De Nieuwkoper v. L., die op verzoek van v. P. ook naar "t Haas je" was gekomen, liep eveneens mee, doch reed ten slotte op verlangen van het gezelschap per fiets ver der. Hierna heeft zich het drama afge speeld. K. S. zou hebben bekend, samen met de vrouw, waarmee hij 'n verhouding had, v. P., te hebben vermoord. Met een volle jeneverfles zou K. S. het slachtoffer hebben neer geslagen. Daarna zou hij met de twee vrouwen de jenever hebben opgedronken. Het lijk van v. P. lag langs de kant van de weg. Over het algemeen schakelt men een liefdesdrama uit, omdat van P. bekend staat als een goed echtgenoot. Aangezien het lijk 's morgens be roofd bleek van een portefeuille, meent men, dat roof de drijfveer van de moord is geweest. Het feit, dat v. P. echter niet beroofd werd van zijn horloge en andere waardevolle voor werpen, spreekt deze veronderstel ling weer tegen. Er zijn ook nog personen, die be weren, dat 's nachts een auto heeft gestopt op de plaats van de moord, zodat eventueel ook anderen, die toe vallig passeerden, geroofd kunnen hebben. De recherche uit Den Haag heeft K. S. van Maandagmorgen 10 uur tot 's avonds half tien onder verhoor gehad, terwijl ook de vrouw B. aan de tand werd gevoeld. Zij heeft ech ter niet bekend, hoewel K .S. be zwarende verklaringen over haa"r moet hebben afgelegd. Dat de vrouwen in ,,'t Haasje" ver zeild zijn geraakt, kwam door hbt feit dat zij vooraf een bezoek had den gebracht aan een bazar die te Zevenhoven werd gehouden. Wel licht had K. S. daar met de vrouw B, een afspraak gemaakt. Hoe het ook zij het vredige dorp is in rep en roer en de gehele dag be vonden zich dan ook mensen voor het gemeentehuis, alwaar K. S. en B. werden verhoord. Het volk stormde toe toen einde lijk K. S. en B. onder politie-geleide naar de kazerne van de rijkspolitie werden overgebracht. Een ieder wilde eens goed de vermoedelijke da der zien; K. S- rookte rustig zijn si garet. Gegurende de nacht konden beide verdachten nog eens nadenken en vandaag is het Onderzoek voort gezet. LEIMUIDEN Uitstapje ouden van dagen. ouden van dagen uit Leimuiden en Rijnzaterwoude maakten hun jaar lijks uitstapje. Het was de 10e maal, dat het comité met de ouden uitging. Zevenmaal voor de oorlog en drie maal na 1945. De reis ging via Aalsmeer, langs Schiphol naar Haarlem en van Haarlem naar Bloemendaal, waar in het Openlucht Theater halt gehouden werd. De bejaarden werden hier rij kelijk getracteerd, terwijl zij naar hartelust konden wandelen en genie ten van het prachtige panorama, dat de hoge duintoppen hier boden. Van hier ging het langs de Ruïne van Erederode naar 't „Kari'ewiel", waar enige dagen tevoren de C .A. Banck nog op het strand zat. Hier werd ge noten van een heerlijke kop koffie, gebak en saucijzenbroodjes.. Vervol gens naar Groenendaal, waar de bo terham gebruikt werd. Via Hillegom werd Leimuiden te ongeveer acht uur weer bereikt. Het orkest „Miniatuur" ontving met muziek de feestgangers. De burgemeester dankte de firma Maarse voor het aanbieden der bus sen en het orkest „Miniatuur" voor de mooie muziek. De heer Ph. Huys sprak nog een dankwoord namens de Leimuidense en de heer W. Compeer namens de Rijnzaterwoudse be jaar. den. NIEUWKOOP Aanbesteding. Zaterdagmorgen vond de aanbesteding plaats van de verbouwing van het gemeentehuis. Ingeschreven werd als volgt: Metsel werk: fa. Schutter Noorden 7626.—; B. H. Bodegraven, alhier 7425. en fa. Ant. Kwakkenbos en Zoon, al hier 5599.Timmerwerk: fa. Stam en Visser, alhier ƒ4985.G. Bode graven Pzn., alhier ƒ4280.D. v. d. Helm, alhier 4250.en G. Leliveld, alhier f 4170.Schilderwerk: J. C. v. d. Haak, alhier 1280.Jac. Atto, Noorden 1057.50; Wed. G. Blijleven, alhier 1042.50 en G. J. v. d. Berg, alhier 1032.Electiciteitswerk: (én inschrijver) J. G. Wetter, alhier 385.Een en ander werd gegund aan de laagste inschrijvers. Personalia. Het middenstande diploma werd behaald door onze plaatsgenoten: Gerben Bosma; Joop van Leeuwen, Ben van Koert, Arie Kwakkenbos, Ant. Kwakkenbos Adr.zn., Jan Kwakkenbos Adr.zn., T. Markman en mej. Ned. Markman. Zuideinds buurtfeest. In het Zuideinde d.w.z. van Steenbeek tot Kranenburg maakt men zich op voor het a.s. buurtfeest. Een uitgebreide verlichting zal enkele avonden bran den. Dinsdag is de feestdag; kinder spelen 's middags en volksspelen 's avonds staan op het program. Bij na alle voortuintjes zijn vei'sierd. Over de weg zijn ereborgen geplaatst. Geboren: Maria J. H.. d. van J. Hoogerwerf en B. H. A. Pouw; Jo hanna J. J., z. van Th. J. F. Teunis- sen en van H. A. M. Bots; Maria J„ d. van J- van Capel en J. H. van der Zwet. Huwelijken: W. R. M. Woltjer 26 j. en T. A. Bodegraven 25 jaar. Huwelijksaangiften: Jan A. Vos, 24 jaar en H. P. Noordegraaf 23 jaar. ROELOFARENDSVEEN Personalia. Voor het diploma Middenstand, algem. Handelsken nis slaagde mej. Annie v. d. Poel. LEIDSCHENDAM „Zanglust" De gem. zangver eniging „Zanglust" heeft op het na tionaal zangconcours te Hierden grote successen behaald. In de le afd. behaalde zij de le prijs met 378 punten en de ere-prijs. Hierdoor kwam „Zanglust" in de ere-afdeling en ook nu weer behaalde zij de eer ste prijs. De prestaties van „Zang lust" waren derhalve buitengewoon gunstig en daarom verkreeg de di recteur, de heer H. B. de Wolff uit Rotterdam tevens de directeursprijs. Uit het publiek, dat over de zang van „Zanglust" zeer voldaan was, werd nog eer. extra prijs voor de directeur toegekend. NOORD WIJKERHOUT Brand. Door nog niet opgehel derde oorzaak brak Maandagmiddag brand uit in een schuur, staande ach ter de woning van de heer C. Nul- kes aan de Parallelweg, alhier. De brandweer arriveerde spoedig, doch toen de schuur al in lichter laaie stond. Enige konijnen kwamen in de vlammen om. Na een half uur was men de brand meester. In verband met de zeer gunstige windrichting had het woonhuis -gelukkig geen last. OEGSTGEEST Geboren, Neeltje Harma, d. van H. A. de Boer en' G. Luitjes; Sophia He lena, d. van G. A. de Haan en I. Ja cobs; Cornelis, z. van S. Zwaan en C. G. van Egmond; Abraham z. van G. Verhaar en K. C. Reedijk; Marius, z. van H. A. van de Pol en D. van Mui len; Jacob J., z. van J. Treur en A. Bos; G., z. van G. Wolters en S. M. Schoneveld; Julia Octavie Dolly En- gelina, d. van B. Boender en O. J. Boom; Hessina Cornelia, d. van F. van Duijn en C. H. Koelewijn. Ondertrouwd: J. van Weeren 28 j. en H. van den Eijkel 26 j.; A. van den Eshof 29 j. en J. A. J. van Maris 26 j.; A. van Zijn 26 j. en J. E. Dessau- vagie 24 j. Getrouwd: P. van Vliet en N. Fran cken; J. van Dijk en M. G. J. den Dubbelden; J. J. Ruijgrok en M. Luca; R. H. Evelein en A. van Looke- ren Campagne; M. C. Jelier en S. Leget. SASSENHEIM Jubilea. De heren H. van Bla- del, J. de Haan, K. Hermans en Jac. de Mooij herdachten het feit, dat zij 25 jaar in dienst waren bij de N.V. G-'.r. van Zonneveld en Philippo al hier. Het aantal jubilarissen bij die firma is dus weer groter geworden. Natuurlijk kon dit feit niet onopge merkt voorbijgaan en in, tegenwoor digheid van het gehele personeel werden de jubilarissen in „De Oude Post" gehuldigd. De oudste directeur, de heer N. W. Philippo, sprak de jubilarissen hartelijk toe en richtte zich in het bijzonder tot de heer de Mooij, die ï'eeds vele jaren de functie van schuurbaas bekleedt. Hij dankte ook de andere jubilarissen, die met hun grote vakkennis, eveneens de belangen der firma hebben behar tigd. Als stoffelijk blijk van waar dering bood hij een enveloppe met inhoud aan, vergezeld van een bloe menhulde. Namens het personeel sprak de heer van Nieuwkoop, die eveneens bloemen aanbood. Na het aanbie den van verversingen bleef men nog geruimen tijd bijeen. Vele sprekers voerden hier nog het woord, er op wijzende dat er steeds een prettige samenwei-kir g heerst. STOMPWIJK Personalia. Voor het diploma lingerienaaien slaagden de jongeda mes Rie v. Kampen, Josien v. d. Bosch, Bep v. Leeuwen, Jeanne v. Schie, Rie v. Vliet, Catrien Hilger- som, Corrie Vogelaar en Annie Knij- nenburg. WASSENAAR Een 74-jarige wielrijder uit Den Haag is gisteravond omstreeks 5 uur aangereden door een vrachtauto. De man was op slag dood. Zowel de wielrijder als de vrachtauto kwamen uit de richting Den Haag. Toen de fietser de Deijl naderde stak hij wei felend de weg over met het hiervoor gerAeld tragische gevolg. Het stoffe lijk overschot is naar het politiebu reau overgebracht. De chauffeur van de vrachtauto treft geen schuld. Fietser aangereden. Toen de 50- jarige fietser V. alhier uit het Ker- kehout onvoorzichtig de Rijksstraat weg overstak moest de juist passe- x-ende Haagse automobilist V. uitwij ken om een aanrijding te voorkomen. De auto kwam daardoor tegen een boom terecht en werd aan de voor zijde geheel vernield. De heer W. uit Stockholm een mede-inzittende in de auto liep verwondingen op aan neus en knieën en is in de Ursula- kliniek verbonden. 45 jaar trouw dienst. De heer A. Hoogteijling, opzichter op het land goed Duinrell, heeft gisteren het feit herdacht, dat hij 45 jaar geleden in dienst trad bij de familie van Zuylen van Nijevelt. Des middags verza melde zich te zijnen huize familiele den en vrienden en het op Duinrell werkzame personeel, alsmede de gra vin van Zuylen van Nijevelt en haar zoon en dochter. Tot zijn grote ver rassing kwam ook burgemeester Van Wijnbergen zijn felicitaties aanbie den. De burgemeester deed dat in een korte toespraak, waarin hij zeide, dat de gravin de goede gedachte heeft ge had de jubilaris voor te dragen voor een koninklijke onderscheiding. Aan de heer Hoogteyling is de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. Op verzoek van de burgemeester speldde de jonge graaf van Zuylen van Nije velt de jubilaris het eremetaal op de borst. Na een dankwoord van de jubilaris werden hem ook gelukwensen aange boden namens de Ned. Touristen Kampeer Club, die een gedeelte van Duinrell als kampeerplaats in ge bruik heeft. VOORSCHOTEN Jubileum. Op Maandag 1 Aug. 1949 herdacht de N.V. Brandstoffen- handel v.h. Konings en Van Gent het feit, dat 25 jaar geleden het bedrijf werd opgericht. Tevens herdacht de heer J. G. van Gent mede-oprichter en bedrijfsleider \^an het bedrijf zijn 25-jarig jubileum, 's Morgens om 9 uur werd door de heer Q. J. Kouwen- hoven namens het gezamenlijke per soneel aan de heer Van Gent en zijn bedrijf een gedenksteen aangeboden, die in de muur van het kantoorge bouw is aangebracht, 's Middags had in „Het Wapen van Voorschoten" een druk bezochte receptie plaats, waar velen, o.a. de burgemeester en de secretaris van de gemeente, het bestuur van de Kon. Wilh. Ver., de plaatselijke collega's, verschillende zakenrelateis en cliënten cadeaux en gelukwensen kwamen aanbieden. Het is stellig voor de heer J. G. van Gent een onvergetelijke dag gewor den. Raadsvacature. Aangezien ook de heer C. D. van Oosten heeft be dankt voor zijn benoeming tot raads lid, is op 1 Augustus door de voorzit ter van het hoofdstembureau tot lid van de a.s. gementeraad benoemd verklaard de heer B. C. Bolle. In Grote Sloot te Warmond In de Grote SlQpt onder de ge meente Warmond is gisteren ver dronken de heer Carel Moerland uit Leiden. De heer Moerland keerde met een zeilboot van zijn vacantie terug en daar er weinig wind was, werd de boot door zijn zwager aan de lijn ge trokken. Bij het passeren van een der inhammen van de Grote Sloot wiei-p de zwager de lijn toe aan de heer Moerland, met de bedoeling, dat hij dat kleine stukje zou voor bijgaan met de peddel. Hoe de zaak zich precies heeft toegedragen, weet men niet, maar op een gegeven ogen blik geraakte de heer Moerland te water en is waarschijnlijk verward geraakt in het hem toegeworpen touw. Toen men hem uit het water haalde was hij reeds overleden. De heer Moerland, van beroep kleimen- ger aan een aardewerk-fabriek, was 28 jaar oud, verloofd, en woonde te Leiden, Nipponstraat 12. JUBILEUM H. BRONSGEEST. Dertig jaar bij Zaalberg. De heer H. Bronsgeest, wonende v. d. Sande Bakhuijzenlaan 5, alhier herdacht heden de dag, waarop hij voor 30 jaar in dienst trad bij de N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen De kens v.h. J. C. Zaalberg Zoon, hier ter stede. De heer Bronsgeest werd ten privé- kantore ontvangen en door de direc- teui', de heer W. A. Schrandt, toege sproken in het bijzijn van vele geno digden. De heer Bronsgeest, die sinds vele jaren bedrijfsleider van „Zaalberg" is, is als gewoon ai-beider in dienst getreden. Door ijver, goed inzicht, gepaard aan een grote kennis, heeft de heer Bronsgee^t zich, ofschoon de nodige voor-opleiding missend, op weten te werken tot deze functie. De heer Schrandt stelde de heer Brons geest ais voorbeeld voor ouderen en jongeren, hen wijzend op de grote mogelijkheden, welke nog steeds in de textielindustrie aanwezig zijn. Im mers, het voorbeeld van de heer Bronsgeest moge voor de besten on der de arbeiders een aansporing zijn hun kinderen het mooie, eeuwenoude vak der textielindustrie grondig te laten leren. Niet alleen was het in het verleden bij de firma Zaalberg mogelijk op te klimmen tot de hoogste posten, ook thans is dit nog het geval. Immers sinds enige jaren studeert een een voudig wever, die op 14-jarige leef tijd op de fabriek kwam, op de Tex tielschool te Tilburg. Deze jongeman, ofschoon slechts een lagere school opleiding bezittend, weet zich, niet alleen door zijn ijver te onderschei den, doch is een der.eersten van zijn klas, welke uitsluitend gevormd wordt door jongelieden, die minstens de 3-jarige H.B.S. met goed gevolg dooidopen. Na de wens te hebben uitgesproken, dat de jubilaris nog jaren zijn krach ten aan de N.V. zal mogen geven, werden vele cadeaux overhandigd en volgde een geanimeerde receptie. Personalia. Te Amsterdam slaagde voor het examen Engels L.O. de heer P. Eggink, Oegstgeest, leer ling van mevr. Nell Kagie. R.K. Zangvereniging „Pulchri Stu dio". Hedenavond is er geen repe titie. De volgende repetitie wordt ge houden op Dinsdag 9 Aug. BURGERLIJKE STAND Bertus z. van P. Westerhoven en M. Holswilder; Elisabeth Cornelia d. van J. C. J. Verh-eijen en E. J. P. van der Blom; Fredericus Cornelis Antonius z. van F. V. Weber en E. Post; Petrus Hubertus Jozef z. van H. L. P. Peeters en C. M. van der Bijl: Christine d. van P. W. Otto en H. Buis; Petronella Helena d. van W. A. Barten en G. P. Kallenberg; Teunis z. van T. Ouwehand en N. de Mol; I-Iuberta Hendrica Maria d. van B. H. A. Klink en J. C. Buil; Adriana Maria Cecilia d. van H. A. Aalders en J. M. E. Groenewegen; Cornelis Joannes z. van J. H. van Zaal en M. C. van der Pijl; Elisabeth d. van H. Lepelaar en E. Stikkelo- rum: Johannes Abraham z. van J. van der Waals en W. Heuzen; Adam Willebrordus Anthonius z. van C. J. M. Kokshooi'n en C. A. M. van Ben ten; Jei-emias Johannes z. van J. Beij en M. E. den Os; Johan Mat- thijs z. van J. A. Lut en E. Lit; Jo- sephus Johannes Willem z. van W. van Went en M. Neuteboom; Hen drik z. van P. Kramer en J. van Dig- gele; Franciscus Antonius Maria, z. van F. C. Bakker en C. M. Hooge veen; Petronella Henrica Maria d. van P. de Ridder en A. A. M. van Loon; Jakoba d. van G. Verburg en J. Eikelenboom. Gehuwd; A. G. Voordouw jm. en G. Boom jd. Overleden: J. F. La Rivière gesch. echtgenoot van G. Hol, 70 j.; M. H. Schild, wed. van J. de Vries, 63 j.; J. Verhoeks m. 71 j.; A. J. Plu, we duwnaar van G. Keijzer, 78 j.; H. van der Voort z. 9 j.J. van Tol, huisvr. van P. J. Kroon, 35 j.; H. Vermeulen, weduwn. van W. Beu kers, 77 j. Demonstreer Uw rijvaardigheid niet door anderen in gevaar te brengen, maar door beleefdheid WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). NU EN DAN BUIEN Zwaar bewolkt met vooral vannacht en morgenochtend buien, sommige met onweer en flinke windstoten. Matige tot krachtige, langs de kust nu en dan harde Zuid-westelijke wind. later ruimend naar Noord-west tot Noord. In het uiterste Noor- 'den van het land mogelijk tij delijk afnemende wind. Morgen enige daling van temperatuur. Niet klagen, maar dragen En vragen om kracht Niet zorgen vóór morgen al donkert de nacht. Niet treuren of zeuren Gebeure wat wil Maar 't zure verduren Gelaten en stil. Niet beven voor 't leven Gegeven door God Maar 't heden besteden Naar plicht en Gebod Betr-achten wat recht is Begeren wat echt is, Vermijden wat slecht is, Geeft vrede die hecht is. GEM. AANKONDIGING De Wethouder van Onderwijs, de Heer J. C. van Schaik, zal gedu rende de maand Augustus spreekuur houden des Woensdag van 2 tot 3 uur. 779 WARMOND Gemeenteraad. De Raad verga dert Woensdagavond 8 uur. Geboren: Nicolaas J., z. v. H. L. Verhaar en A. M. Vermeij; Albertus J., z. van H. Chr. v. d. Geest en M. J- Bisschop; Henny, z. van J. v. d. Voet en J. van Ginkel, Bathilda W. P., d. van P. de Wit en T. v. d. Heu vel; Theodorus J., z. van J. M. Duin hoven en F. v. d. Vooren. Gehuwd: S. Adëgeest 30 jaar en C- K. Vink, 23 jaar. De Victoria Regia in de Hortus heeft een nieuwe bloem doen ontlui ken, welke heden- (wit) en morgen avond (rose) van 911 uur te be zichtigen is. POSTDUIVEN „Het Oosten". Ned. Bond van Zaterdagvliegers. Zaterdag 30 Juli hield „Het Oosten" een wedvlucht met jonge duiven vanaf Neufvilles pl.m. 183 km. De duiven werden ge lost om 12.15 uur met West-N.-W. wind. De eerste duif werd geconsta teerd om 2.58.24 uur. De laatste prijs winnende duif om 3.17.1 uur. De uit slag is als volgt: W. Nagtegaal 1. H. J. Kettenis, J. Schipper 3, 9, D. Zwaan 4, J. L. de Weerd 5, 15, 20, J. Marijt 6, J. Boekkooi 7, 10. 12, 17, A. Goudswaard 8, A. Rooda 11, H. E. Christiaanse 13, A. v. Gennip 14, A. ter Haar 16, Th. Houthof 18, A. van Leeuwen 19. LAATSTE BERICHTEN HET BEZOEK VAN DE AMERIKAANSE STAFCHEFS. Waarnemers te Londen merken op, dat generaal Bradley, de stafchef van het Amerikaanse leger, gisteren te Frankfort verklaard heeft, dat de stafchefs naar Europa waren geko men om te vernemen of de Europe se leden van het Atlantische Pact de voorkeur zouden geven aan „één groep die voor alle mogendheden handelt, of aan drie of vier kleinere groepe ringen". Dit zou als een tegenspraak kun nen worden beschouwd op de be- ï'ichten, dat de beslissing over de or ganisatie van het Atlantische defen siesysteem reeds gevallen was voor dat de stafchefs Washington verlie ten. KOTTERSCHIPPER VOOR DE IJMUIDENSE VISHAL GEDOOD. Vanmorgen is de 59-jarige A. Bron een kotterschipper uit IJmuiden, die van vzijn scheepje ovei'stapte op een voor de mishal gemeerde logger, de Wiron 2, door een draaiende winch gegrepen, tegen het dek geslagen en gedood. Het ongeluk gebeurde toen Bron uitgleed en zijn regenjas om de- as van de winch werd gewonden. Hulp van omstanders, die onmiddellijk toe gesneld waren om de winch stop te zetten, kwam helaas te laat. DE RONDE VAN ZWITSERLAND. Janssen en Syen geven op. Heden wordt de langste etappe van de ronde van Zwitserland gereden, van Ascona naar Genève, een afstand van 350 km. Tijdens de zware klim naar de Simplonpas (2009 m.) heb ben de Nederlanders Janssen en Syen opgegeven. Te Gondo, aan de Ita liaans-Zwitserse grens, namen ze plaats in de volgwagen van het merk, waarvoor ze rijden. PRINS BERNHARD TE DUBLIN. Prins Bernhard is heden met zijn particulier vliegtuig te Dublin aange komen voor bijwoning van een con- coörs-hippique van de „Royal Du blin Society". De Prins zal komend weekeinde deelnemen aan een spring concours. Prins Bernhard is te Dublin de gast van president Sean O'Kelly, die hem, tezamen met Sean Macbride, de mi nister van Buitenlandse Zaken op het vliegveld verwelkomde. Bij de aankomst van de Prins speelde een militair muziekkorps het „Wilhelmus" en op de landings baan was een erewacht opgesteld, die het geweer presenteerde.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3