Reuzen van de Weg arriveerden onder ovaties te Parijs Coppi inderdaad de sterke man Van Vliet won grote sprintprijs van de Tour Faanhof won de Ronde van het IJsselmeer Ned. waterpoloploeg won met 2-0 van Frankrijk Frankrijk-Nederland te water MAANDAG 25 JULI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Het was de grote kampioen Fausto Coppi, die, zoals ook algemeen werd verwacht, winnaar werd van de 36ste Tour de France en tevens de zege behaalde in dè laatste tijdrit van deze Ronde van Frankrijk, de etappe ColmarNancy. de huldiging van de overwinnaar en het eerbeoon aan de renners, die de ronde eveneens hadden beëindigd. Bovendien had de zware tijdrit van Zaterdag veel van de krachten ge vergd. Men bleef dus gezapig bij elkaar, totdat een premie van 40.000 francs te St. Dizier (101 km.), de strijdlust prikkelde. Giguet legde be slag op de eerste plaats voor Idee, Ke teleer en Chapatte. Dertig kilometer verder, te Vibry-leFrangois, werden de etenszakjes gevuld en kalmpjes voortpeddelend over de lange, rech te weg versterkte men de inwendige mens. Het gevolg was, datêde stoet met vrij grote vertraging te Sezannes (195 km.) arriveerde. Nog altijd reden de Italianen aan de kop, in gezel schap van Ockers. die weer geheel fit was na zijn ongesteldheid van Zaterdag, Dupont en Robic. Geminia- ni fungeerde hier als hekkensluiter. Het enige incident was totdusver de neutralisatie van de koers gedurende vijf minuten te Ligny-en-Barrois (69 km.) geweest, als gevolg van een ge sloten spoorwegovergang. Gedurende de rest van 't parcours kreeg men nog enkele uitlooppogin gen te noteren, die de vriendschap pelijke sfeer echter niet verstoorden, daarvoor waren ze niet vinnig ge noeg, en zo reed een grote groep van 45 renners gezamenlijk het Prinsen park binnen, waar 36.000 toeschou wers zorgden voor de traditionele ovatie, welke de ..reuzen van de weg" altijd ten deel valt, en Rik van Steen bergen de laatste etappeprijs won. De eindzege in deze ronde was voor Coppi, de meest complete renner, die zich zowel in de bergen als in de vlakte en in de ritten tegen het horlo ge onbetwistbaar de sterkste heeft getoond. Hij won tijdrit van Zaterdag Met bijna 11 minuten voorsprong op nummer twee van het algemeen klassement, zijn grote landgenoot Bartali en nog slechts één etappe voor de boeg, moest er ook heel wat gebeuren, wilde hem de definitieve overwinning ontgaan. In de strijd tegen liet horloge heeft Fausto weer met hoofd en schouders boven al zijn concurrenten uitgesto ken. Hij sloeg Bartali met liefst 7 mi nuten. Reeds na 30 km., bij het pas seren van de Col du Bonhomme (949 m. hoog), was het duidelijk, dat Coppi op de zege af ging, hier had hij 2 min. 52 sec. voorsprong op Lambrecht, 3.20 op Marinelli, 3.23 op Bartali, 3.30 op'Goldschmidt, 3.52 op Ockers en 4.52 op Apo Lazarides en Lauredi. In een prachtige stijl en met ver bluffend gemak werd kilometer na kilometer in zeer hoge snelheid ver zwolgen Het was alsof de Italiaan één geheel vormde met zijn rijwiel, en slechts wanneer hij op zijn pedalen moest „dansen" bij het nemen van een enkel steil pad werd dit beeld Verstoord Na 38 km. werd Marinelli, 4 mi nuten eerder vertrokken, ingehaald en voorbij gestoven. NS. 60 km. was het de beurt van Robic. Tenslotte werd bij Menil Flin (92 km.) de zieke Ockers, die t>ok Bartali en Dupont reeds op de rug had gezien, gepas seerd. Ockers was 16 minuten voor Coppi vertrokken. Naast Bartali, die de tweede helft van de 137 km. lange etappe schitterend reed en behalve op Coppi, op alle anderen een ge deelte van zijn aanvankelijke achter stand inliep, heeft Marinelli zich uit stekend geweerd. Hoewel hij op 3 km van St. Die een val maakte, heeft hij zijn grote concurrent voor de derde plaats Robic nog steeds op een af stand kunnen houden. Apo Lazarides heeft zijn 8e plaats in het algemeen klassement moeten afstaan san de Luxemburger Goldschmidt, die sinds de Pyreneeën steeds meer van zich deed spreken. In het landenklassement heeft Italië zich stevig op de eerste plaats gehandhaafd. De derde man. Sciardis, plaatste zich Zaterdag achtste. De Franse A-ploeg daarentegen, zag zich niet alleen voorbij gaan door West- Noord, maar ook Luxemburg passeer de royaal. Luxemburg toonde zich hiermede wel de sterkste van alle - ploegen, welke in Parijs tmet 6 man waren gestart. In de laatste 20 km. tot Nancy was de belangstelling zeer groot. Rijen dik stond men langs de wegen ge schaard en op een enkeling na, die het niet kon laten de Italianen door gefluit te tonen dat hij het „geval Aosta" nog niet was vergeten, gedroeg het Franse publiek zich uiterst spor tief en het schitterende rijden van Fausto Coppi werd dan ook met en thousiaste ovaties beloond. Het resultaat werd: 1 Coppi, Italië, 3.38.50; 2. Bartali Italië 3.45.52; 3. Ma rinelli He de France 3.50.05; 4 Lau- rprli Zuid Oost Frankrijk 3.50.43; 5 Magni Italië B 3.51.38; 6 Robic, West Noord' Frankrijk 3.51.58; 7 Dupont, België B. 4.52.11. Rik van Steen bergen winnaar van laatste étappe Bij schitterend doch warm weer werd gisterenmorgen gestart voor het laatste 340 km. lange stuk van de ronde. Aan de kop gingen de Ra- liane" met de drager van de gele trui Coppi.in hun midden. Zij wilden blijkbaar niet de kans lopen van een verrassing te elfder ure in de vorm van een vlucht door een van de hoogst geplaatste in de ranglijst. Overigens toonde niemand daar aan vankelijk enige neiging toe. Ieder be sefte, dat de beslissing gevallen was, en dat er niets anders over bleef dan Italianen uitgesproken de sterk sten Van La Gueue-en-Brie, op de grens van het departement van Seine-et- Oise, tot aan Parijs toe, dat wil zeg gen over een afstand van vijftig kilo meter, reed de hoofdgroep tussen on onderbroken hagen van toeschouwers door. Evenals de vorige jaren waren weer vele honderdduizenden wieier- enthousiasten op de been om de ren ners toe te juichen. Dit laatste deel van de koers werd een ware triomf tocht. Het is aangenaam te kunnen melden, dat de menigte geen onder scheid van nationaliteit maakte en allen zonder uitzondering bejubelde, zodat dit laatste stuk ook voor de ze kerheidshalve zwaar versterkte groep motoragenten aan de kop een plei- zierritje werd. In het Prinsenpark gingen de ovaties vooral uit naar Coppi, Bartali, Marinelli, Robic en Apo Lazarides, alsmede naar de ge- heie Italiaanse squadra, nummer een in het ploegenkltssement. Deze ronde is geëindigd met een Ital aanse triomf over de hele linie. Coppi en Bartali bezetten zowel in het ronde-klassenmen: als in de rang schikking voor de bergprijs de eerste twee plaatsen. Bovendien is het Ita liaanse A-tearn, dat als gezegd eerste werd in het ploeger.k.assement, de enige ploeg die de ronde voltallig be ëindigde op zichzelf reeds een gewel dige prestatie. Dat de besten gewon nen hebben zal niemand kunnen of w.Tien ontkennen. Ccppi en Bartali toonden zich in alle opzichten supe rieur. oo de vlakke stukken zowei als in de bergen, en in de tijdritten was Coppi te enen male ongenaak baar. Zij hebben zeer tactisch hun krachten gespaard tot in de Pyreneën waar ze de eerste klap toebrachten aan hun concurrenten, om in de Al pen de kroon op het werk te zetten. Een groot deel van hun succes komt voor rekening van him ploegleider, de ex-wereldkampioen Binda, die, mei grote macht door zijn bond be kleed, door zeer tactvol en als het nodig was ook straf optreden, wist te voorkomen, dat deze wedstrijd een duel CoppiBartali werd. De beide „campionissimi" hebben allereerst voor een Italiaanse zege geneden, waarbij ze elkaar op kritieke mo menten steunden. En pas na de laat ste berg-étappe, toen vast stond, dat de jongere Coppi èn als klimmer èn als treinloper nog net een tikje su perieur was aan zijn grote rivaal zette de hele ploeg ailes op Coppi. in wiens gezelschap Bartali zich trou wens' voortdurend bevond. Voor de Fransen is de ronde een teleurstelling geworden, al waren Ro bic, Marinelli en Apo Lazarides door gaans de gevaarlijkste concurrenten van de Italianen, Maar de leiding en ook de teamgeest lieten te wensen, zowel in de A-ploeg als in de ver schillende regionale equipes. Robic en Lazarides handhaafden zich in de Pyreneeën tegen de beide „campio nissimi" maar in de Alpen moesten zij-de wet van de sterkste ondergaan, en zij geven dat ook zelf toe. Hef etappeklassement luidtrT. van Steenbergen (België A) 340 km. in 10.49.35; 2. Ockers (België A), 3. Cor- rieri (Italië A), 4. Robic (West- Noord), 5. Bartali (Italië A), 6. Giguet (Zuid-Oost), allen in dezelfde tijd als de winnaar. Vervolgens kwam een groot peleton renners binnen die allen ex aequo 7/45 werden geklas seerd. Hierbij bevonden zich Coppi, Marinelli, Dupont, Magni, Gold schmidt, Apo Lazarides, Ausenda Weilenmann, Lambrecht, Kirchen en Aeschlimann. Hun tijd was ook ge lijk aan die van Rik van Steenber gen. Teisseire werd 46e in 10,56.24. Als laatste (54 en 55) arriveerden de Ifalianen de Santi en Minalo, beiden in 11.20.32. Het eindklassement luidt; 1. Coppi (Italië A) 149.40.49, 2. Bartali (Italië A) 149.51.44, 3. Marinelli (lie de France) 150.06.02, 4. Robic (West- Noord) 150.15.17, 5. Dupont (België B) 150.19.48, 6. Magni (Italië B) 150.22.5, 7. Ockers (België A) 150.25.24, 8. Goldschmidt (Luxem burg) 150.28.13, 9. Apo Lazarides (Frankrijk A) 150.33.17, 10. Codan (West Noord) 150.49.44, 11. Lam brecht (België A) 150.58.10, 12. Sciar dis (Italië A) 150.58.54, 13. Kirchen (Luxemburg) 151.09.03, 14. Teisseire (Frankrijk A) 151.15.45, 15. Diede- rich (Luxemburg) 151.16.43, 16. Cha patte (Frankrijk) 151.19.29, 17. Bia- gioni (Italië A) 151.19.36, 18. Lauredi (Zuid-Oost) 151.24.11, 19. Aeschli mann (Zwitserland) 151.23.41, 20. Tacca (lie de France) 151.28.50. Vietto (Frankrijk A) werd 28e met 152.11.00, van Steenbergen (België A) 29e met 152.12.02, Lucien Lazarides (Frankrijk A) en Weilenmann (Zwit serland) 40e met 153.21.02, de Santi (Italië A) werd 55e en laatste met 155.48.10. Het landenklassement na de 21e en laatste etappe luidt: 1. Italië (Coppi, Bartali Sciardis) 450 uur 31 min. 27 sec.; 2. West-Noord (Robic, Cogan, Goasmat) 452.46.04; 3. Luxemburg (Goldsmith, Kirchen, Diederich) 452.53.59; 4. Frankrijk (Apo Lazari des, Teisseire, Chapatte) 453.08.31; 5. Ile de France (Marinelli, Tacca, Bru le) 453.16.59; 6. België (Ockers, Lambrecht, van Steenbergen) 453.35.36; 7. België B (Dupont, De- mulder, Geus) 453.56.38; 8. Zuid-Oost (Leuredi, Brambilla, Martin) 456.27. 48; 9. Centraal-Zuid-West (Le- veque, Pineau, Dolhats) 458.50.53. In afwachting van de aankomst der Ronderenners zijn in het Prinsen park te Parijs sprintwedstrijden ge houden om de Grand Prix van de Tour de France. Vrijwel de hele élite van de sprint nam hieraan deel en het was de wereldkampioen Arie FAUSTO COPPI WINT DE TOUR DE FRANCE De „koning" van de Tour de France wordt door de „ko ningin van de Tour de France met zijn overwinning gelukgewenst. Telefoto A.N.P. Onder zeer gunstige weersom standigheden zijn Zaterdagmorgen om 12.20 uur een zestigtal renners, allen amateurs, vanuit het Y-bos te Amsterdam-Noord vertrokken voor de eerste etappe van de ronde van het IJsselmeer, AmsterdamSteen- wijk, over een afstand van 205 km. De uitslag van de eerste etappe luidt: 1. Faanhof, 2. Petrie, 3. Kre vel', 4. Grouw, 5. Hooyschuur, 6. Rijnders allen 5 uur 27 min. 21 sec.; op 1 min. 54 sec.: 7. Fleury. 8. de Booy, 9. Snijders, 10. L. Bakker. Met een triomfantelijke armzwaai reed de, Amsterdammer Faanhof gis termiddag als eerste over de eind streep in het Amsterdamse Bos, won daarmee ook de tweede etappe Steen- wijkAmsterdam over een afstand van 160 km van de Ronde van het IJselmeer en bezette tevens de eer ste plaats in het algemeen klasse ment. Evenals Zaterdag kon Faanhof ook nu op de laatste honderd meter zijn concurrenten voorbij streven en met een kwart wiel voorsprong versloeg hij Witteveen. Deze over winning heeft de Amsterdammer, die het vorige jaar tijdens de Olym pische Spelen door pech zijn kans op een goede plaats in de wegwed strijd voor amateurs zag vergaan, weer dichter gebracht tot de ploeg amateur wegrenners, die naar de wereldkampioenschappen in Dene marken zullen worden uitgezonden. Het algemeen klassement luidt: 1. Faan'hof 9 uur 51 min. 32 sec., 2. Petrie 9.51.32, 3. Hooyschuur 9.51.32, 4. Witteveen 9.53.38, 5. Kiekens 9.53.38, 6 van Roon 9.53.38, 7. van Breemen' 9.53.46. 3. Timmermans 9.55.28. 9. de Groot 9.55.46, 10. Bak ker 9.55.48. van Vliet, in uitstekende vorm, die alle ritten won, inclusief de a trois gereden finale, en daarmee zijn zo veelste belangrijke zege behaalde. Jan Derksen Werd in zijn serie ge klopt door Scherens en Iocoponelli won zijn herkansingsrit zodat hij in de halve finale kwam maar eindigde daar op de tweede plaats achter Har- ris. Er was nog een herkansingsrit voor de finale met Garardin, Senffle- ben, Derksen en Scherens, doch nu was de oude rot Gerardin de drie an deren te slim af, waarmee hij zich in de eindstrijd plaatste. Daar wist hij zowaar Harris de tweede plaats af te snoepen. De gedetailleerde uitslagen luiden: le herkansing: 1; Senfftleben 200 m. 13.2 sec. 2e herkansing: 1. Derksen 200 m. 12.2 sec. le halve finale: 1. van Vliet, Scherens, 3. Senfftleben 200 m. 12.2 sec. 2e halve finale: 1. Harris, 2. Derk sen, 3. Gerardin 200 m. 12.4 sec. Herkansing: 1. Gerardin. 2. Senfft leben, 3. Derksen, 4. Scherens 200 m. 12.4 sec. Finale: 1. Van Vliet (N.), 2. Ge rardin (Fr.), 3. Harris (G.-B.) 200 m. 12 sec. Voorts won Carrara een uit manches bestaande omnium wedstrijd met 6 pnt., voor Piel 9 Yi pnt., Blan- chet 11 en Moujica 13^ pnt. JOOP RIETHOVEN EN J. v. d. FITS WINNEN TE ENSCHEDE. Gisteren behaalden twee Leidse renners een prachtige overwinning te Enschede in het Sportpark. Ze wonnen n.1. de koppel wedstrijd met 2 ronden voorsprong op Schipper v. Dorst (Enschede), gebr. Valentijn (St. Willebrord) e.a. Als bijzonderheid zij vermeld dat ook de oud-Leidenaar B. Lodewijks daar startte en een goede 4e plaats kreeg. Tevens bezette Joop Riet hoven in de sprint de 2e plaats ach ter Schipper, die sprintkampioen van het Oosten is. en nam tevens de tweede plaats in bij de premie-wed strijd. J. v. d. Fits kwam hier ir beide wedstrijden te vallen. DE RONDE VAN ZWITSERLAND. Aan de ronde van Zwitserland, welke Zaterdag 30 Juli zal beginnen, zullen 70 renners deelnemen. Hef zijn: België: Blomme, Desplenter, Mas- son, Mollin, Peeters, van Brabant, van Kerckhove, A. Verschueren, Walschot en M. Verscheueren. Frankrijk: Danguillaume, Dorge- bray, Dos Reis, de Gribaldy, Bolly, Coste en Rippe. Italië: Bresci, Cotuur, Rosselo, Ron- coni, Zanazzi, Fandelli, Cecchi, Giu- dicci, Enbarozzi. Nederland: Janssen, Lambrichs en Sijen. Luxemburg: Biever, Brazer en Kemp. Oostenrijk: Goldschmidt, Pohnetal en Valenta. Engeland: Summers. Zwitserland: Ackermann, G. Aeschliman, R. Aeschlimann, Bos- schardt, Brun, Groei Torti, Diggel- mann, Fevogel, Guyot, A. Heimann, E. Heimann, Huser, Hutmacher, Kei ler, Kilcher, Kunn, Lafranchi, Lang, Lanz, Magnaguagne, Metzger, Noetz- li, Gesch, Rossi, Schaer, Schenk, Schuetz, Sommer, Stettler, Tarchini, Weber, G. Weilenmann, L. Weilen mann en Bindon. IN het prachtige zwemstadion van Tourelies te Parijs werd Gistermid- *- dag de 14e waterpolo-ontmoeting tussen Frankrijk en Nederland ge speeld. Na een aantrekkelijke en spannende wedstrijd heeft het Neder lands zevental de wedstrijd met 2—0 gewonnen. Het is een wedstrijd geworden, waarin de ploeg met d.e meeste techniek en schotvaardigheid heeft gezegevierd, want wat snelheid betreft waren beide zeventallen aan elkaar gewaagd. Stand na veertien wedstrijden gelijk Eerlijk gezegd waren de Fransen zelfs sneller, maar door een minder goed ploegverband kon deze snel heid niet worden, uitgebuit. Dit ge brek aan homogeniteit is de Fransen noodlottig geworden, want in het ge bruik maken van hun, op papier grotere snelheid lag hun enige kans. De Franse keuze-commissie had in gezien, dat de Nederlanders met tech niek niet waren te kloppen en be halve Nakache had men d.e wereld recordhouder Alex Jany opgesteld, die zijn debuut in interland water polo maakte. De zeventallen gingen in de vol gende opstellingen te water: Frank rijk: doel: Massol; achter: Berthe, Padou en Lefèbre; voor: Jany, Na kache en Bermyri. Nederland: doel: Rohner (Robben); achter: Braasem (Zian), Stam (HZ PC) en Keetelaar (Robben); voor: Smol (Zian), van Feggelen (Meeu wen) en Bijlsma (Haarlem). Het begin was overrompelend. De wedstrijd was nauwelijks een mi nuut oud of Smol zwom zich met de bal handig vrij. Door verkeerd over nemen in de Franse verdediging kwam midvoor van Feggelen vrij te liggen. Smol plaatste de bal onmid dellijk op zijn hand en een tel later was het 10 voor Nederland. De Fransen zetten hierna enkele gevaarlijke aanvallen via de linker vleugel op, maar hierbij bleek reeds dadelijk, dat het schieten der gast heren slecht was verzorgd. Toch had Rohner de grootste moeite met een hoog schot van Bermyn. Hij kon slechts ten koste van een corner redden, maar de corner werd slecht genomen en zo was het gevaar be zworen. Toch bleef het Franse ze vental alles op alles zetten om de stand weer in evenwicht te bren gen. Een van deze onstuimige aan vallen werd hun bijna noodlottig. Padou kwam naar voren en loste een sChot, dat echter prachtig door Rob ner werd gestopt. Tegelijkertijd had Braasem zich reeds los gezwommen en in een snelle rush ging hij op Massol's doel af. Van grote afstand loste hij een hard schot, doch met uiterste krachtsinspanning stopte Massol de bal. Even voor rust wer den Smol en de Fransman Levèbre wegens „drijven" het water uit ge stuurd. Na de hervatting kreeg Rohner, die zyn doel uitstekend verdedigde, enkele schoten van Jany te verwer ken. Hoewel Jany nog geen erva ring genoeg heeft om in een zware landen-wedstrijd uit te kunnen blin ken, kan zijn spel toch een verras sing worden genoemd en wanneer hij kans ziet zijn techniek te verbe teren, zal hij zeker nog menige wed strijd in de nationale ploeg van Frankrijk spelen. Nog talrijke Fran se aanvallen volgden, maar in de Nederlandse defensie klopte het goed en zodoende slaagden de Haan tjes er niet in Rohner te passeren. Enkele minuten voor het einde werd het zelfs 2—0 voor Nederland toen van Feggelen uit een mooie pass van Keetelaar doelman Massol met een verraderlijke bal het Nakijken gaf. Met deze stand, 20 voor het Neder lands, zevental, kwam het einde. Van de 14 wedstrijden, welke er nu totaal tegen Frankrijk zijn ge speeld, wonnen beide landen er elk 5. De overige 4 eindigden in een ge lijk spel. De Kanaalzwemmerij Mislukte poging Philip Mickman, de 18-jarige En gelse schooljongen die voor de twee de maal probeerde het Kanaal over te zwemmen, heeft gisteravond om 7 uur opgegeven, 14 uur nadat hij zich bij Kaap Gris Nez te water had be geven. Totaal uitgeput werd hij in de motorboot geholpen, waarin zijn trai ner Temme hem vergezelde. Leden van de Londense zwemclub hadden hem van tijd tot tijd gezelschap ge houden in het water. Mickman had in Augustus van het vorig jaar ook al eens een poging gewaagd. Hij zwom toen 15 van de 20 mijl in 12 uur. maar werd door de hoge zee tot opgeven gedwongen op 5 mijl afstand. Toen Mickman zich liet overreden op te geven, worstelde hij, ongeveer zeven mijl van de kust van Kent te gen zware zeeën, waarbij hij afdreef naar het zuiden, in de richting van Folkestone. Hij stemde er pas in toe zijn poging te staken nadat zijn trai ner Temme beloofd had, dat hij later in het seizoen-nogmaals een kans zou krijgen. Zijn vader, die hem in een volgboot vergezelde, zei: „Philip wou met alle geweld doorzetten maar het was hopeloos. Toen hij aan boord werd gehesen piekerde hij alleen maar over zün volgende poging". Nog een candidate. Het 18-jarige Amerikaanse zwem- stertje Shirley May France is te Pa rijs gearriveerd met de bedoeling om in de eerste week van Augustus het Kanaal over te zwemmen. Zy wordt vergezeld door haar vader en mana ger, en hoopt minder tijd nodig te hebben dan Gertrude Ederle, die in 1939 met 14 uur 31 minuten een re cord vestigde voor dames, die zwem mende de overtocht hebben volbracht, 7ATERDAG begon te Parys de zwem- en waterpolo-ontmoeting FrankrijkNederland. Het eerste succes werd behaald door het Ne derlandse jeugdzevental, dat een 32 overwinning bevocht op het Franse jeugdteam, waarin Alex Jany in internationaal polo debuteerde. Voor de Nederlanders scoorde Geutjens van Neptunus (Amersfoort) 2 doelpunten.^ Het eerste doelpunt ontstond uit een goed aangegeven bal van dc Haar lemmer Bijlsma. Het tweede doelpunt maakt hij uit vrye positie, bü het nemen van een corner. Bylsma zorgde voor het derde doelpunt. Bei de Franse goals kwamen van linksvoor Gerber. Successen Nederlandse zwemsters Hierna volgden twee zwemnum- mers waarvan de uitslagen luiden: 100 meter rugslag dames: 1. Geertje Wielema (Robben) 1 min. 15.1 sec.; 2. Monique Berlioux (Fr.) 1.18.4; 3. Ginette Jany (Fr.) 1.22.7. 100 meter borstcrawl dames: 1. Wies Vaessen (ZON) 1.7.2; 2. Geertje Wielema (Robben) 1.10.3; 3. Jeanine Arene-Delmas (Fr.) 1.10.7; 4. Colette Thomas (Fr.) 1.15.2. Behalve de waterpolo-ploegen, be haalden ook de Nederlandse zwem sters tijdens de wedstryden Frankrijk Nederland in het bad van Tourelies fraaie resultaten. Op de 200 m. schoolslag dames werd gewonnen door Mary Laven (Rob ben), die met haar tijd van 3 min. 2,6 sec. het record van Tourelles verbe terde. Toen zy aantikte had ze een ruime voorsprong op het vlinderslag zwemmende Franse meisje Odette Casteur. De 3 x 100 m. wisselslag estafette werd eveneens een Neder landse zege. De Nederlandse ploeg, bestaande uit Geertje Wielema, Mary Laven en Wies Vaessen maakte de, voor een 50 m.-baan zeer goede tijd van 3 min. 48,2 sec. De snelheid van de Nederlandse meisjes inspireerde de Franse ploeg tot het verbeteren van het Franse record met 0.8 sec. De tijd van Frankryk bedroeg 3 min. 54.8 sec. Hannie Caspers (LZC) Engels kampioene 200 M. Bij de in Derby gehouden na tionale Engelse kampioenschappen was ook de Leidse zwemster (LZC) van de partij. Zii kwam slechts uit op de 200 yards en won dit nummer in 2.47.1. Als wij ons goed herinneren is dit het eerste buitenlandse kampioen schap door een Leids zwemmer (ster) veroverd. Proficiat! ZWEMWEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE Te Heemstede werd de jaarlykse 1 km zwemwedstrijd gehouden. De uitslagen luiden: 1 km schoolslag heren 1 J. Hofman (HVGB) 16.53, J. Boeree (Haarlem) 17.1, 3 A. Donker (HVGÖ) 18.15. 1 km vrije slag dames: 1 N. Mars man (HVGB) 15.39, 3 I. Smit (HOC) 17.8, 3 J. Spoor (DWR) 17.13. 1 km vrije slag heren: 1 J. Hoek stra (HVGB) 14.23. 2 J. Overeem (HPC) 14.39, 3 B Geurtsen (HPC) 14.41. WEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK Zaterdagmiddag werden te Noord- wyk zwemwedstryden gehouden, waarvan de uitslagen als volgt lui den: 100 meter borstcrawl dames: 1 Ans Massear (RDZ) 1 min. 10,9 sec. 2. Willy Langerveld (ADZ) 1.14, 3 An nie Verbrugge (RDZ) 1.18.8. 100 meter borstcrawl heren: 1. Van den Berg <HZ en PZ) 1.3, 2. Buy ze (HZ en PZ) 1.3,5 3. Koster (Y) 1.5,1 100 meter rugslag dames, 1 Ria v. d. Horst (RDZ) 1.16,4, Greet Galliard (ADZ) 1.17,2, 3 Joke de Korte (ODZ) 1,23.2. 100 meter rugslag heren: 1 Kievit 1.12.4, 2 de Tombe (De Zijl) 1,16.8, 3 Arons (de Robben) 1,17.6 200 meter schoolslag dames 1 Jan- nie de Groot (ADZ 2 min 59.6 sec. 2 Nel Garritsen (RDZ) *3.8, 3 A. vau Capelle (R) ged. 200 meter schoolslag 1 Bonte (ZAR) 2.447, 2 Keiler (De Robben) 2.45.2 3 Van Daatselaar (De Robben) 2.54.8 3x 50 meter wisselslag estafette da mes, 1 RDZ 1.45.4, 2 ADZ 1.48.2 3. ODZ 1.56. 3x 50 meter wisselslag estafette heren 1. Y 1.37.8, 2 RZC 1.37.9. 3 HZ en PC 42.5 5x 50 meter borstcrawlestafette da mes 1 ADZ 2.55, 2RDZ ged. lOx 50 imeter borstcrawlestafette heren: 1. HZ en PZ 4.59.8 2 RZC 5.9.6 3 Y ged. Een polowedstrijd lussen HZ en PZ en het Y eindigde in een 3-0 overwinning voor het Y. GOLF NOORDWUKSE GOLFWEEK De jaarlijkse Golf week op de Links te Noordwijk. aan Zee zal wor den gehouden van 21—28 Augustus Op Zondag 7 Aug zal voorts de wed- stryd om de British Challengs Cup gespeeld worden. Weggebruikers, Die zwarte vlek moet uitgewist! Uw hulp kan daarbij niet gemist.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5