Drie titels voor Fanny Blankers-Koen Leen de Wit beheerste de Regenboogklasse bij het zeiltournooi van de Braassemermeer MAANDAG 11 JULI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 De Nationale athletiekkampioenschappen ■b Op de Sintelbaan aan de Laan van Poot te Den Haag werd Zaterdag een aanvang gemaakt met de wedstrijden om de nationale athletiek k. pioenschappen. Van de herennummers werden de finales van de 400 meter horden, 1500 meter, 10 km hin kstapsprong en discuswerpen afge werkt en bij. de dameSjnummers verspringen, kogelstoten en speerwer pen. stapspringen en nu bij het hoog springen met 1.765 kampioen werd. Keizer zelf bracht het tot 1.715. De polsstokhoogspringers onder vonden veel last van de wind, die zij schuin tegen hadden. De aanloop kon ook niet anders genomen wor den, omdat men dan uit de ring voor het kogelstoten moest springen. La- moree wist het dan ook niet verder te brengen dan 3.66 meter, terwijl hij dit seizoen toch al vele malen de 3.80 meter gepasseerd is. Hoven werd op dit nummer tweede. Uiteraard ging de meeste belang- sctelling uit naar de loopnummers, die vele spannende finales te zien gaven Van der Hoeven werd na een span nende race kampioen op de 110 m. horden in een tijd van 15.4 sec., waarmee hij slechts 0.1 sec. boven zijn beste prestatie van verleden jaar bleef. Zwaan werd tweede in dezelfde tijd als de winnaar. Op de halve finales van de 100 meter he ren waren al enkele goede tijden ge noteerd, zodat met veel spanning naar de finale werd uitgezien, waar van niemand de uitslag met zeker heid wist te voorspellen. Het werd een prachtige race, waarin de athle- ten volkomen aan elkaar gewaagd waren. Kleyn van Vlug en Lenig finishte als eerste in de goede tijd van 10.7 sec, gevolgd door de junior- kampioen op dit nummer, Holst, die dezelfde tijd voor zich liet afdruk ken. Gabe Scholten kreeg halver wege deze spannende race last van een onwillig been. Aanvankelijk dacht men, ^at hij een spier ge scheurd had, maar de dokter consta teerde slechts kramp. Scholten was dan ook in staat om later op de dag op de 200 meter te'starten, welke hij wist te winnen in 22.2 sec., voor Zwaan, die 22.3 sec. noteerde. De finales 400 en 800 meter waren al even interessant. Kroon en Kist wisten beiden hun titels te behou den, doch niet na er hard voor ge vochten te hebben. Slijkhuis startte op de 5000 meter. Nadat aanvankelijk Harting de lei ding had nam Slijkhuis deze met nog enkele ronden voor de boeg, over en vergrootte zijn voorsprong meer en meer. Harting, die in de laatste bocht nog een felle spurt inzette, kon niet verhinderen, dat hij ruim 10 seconden na Slijkhuis over de streep ging. Om de derde plaats le verden Huisinga, Groen en Pluyma- kers hevige strijd, welke tenslotte in het voordeel van Groen werd be slist. De 80 meter horden leverde een royale zege op voor Fanny Blan- kers-Koen, evenals het nummer 100 meter. Tegen de verwachting in nam zij ook nog deel aan het hoog springen, welk nummer haar ander maal een kampioenschap opleverde. Mej. Hilbrandie gaf haar goed par tij én werd tweede. De titel bij het discuswerpen ging andermaal naar mevr. Panhorst-Nie- sink, die de discus 41.105 meter ver wierp, waarmede zij haar beste per soonlijke prestatie van dit seizoen verbeterde. Mej. Aafjes werd met ruim 36 meter tweede. Slijkhuis kampioen op 1500 en 5000 M. Aad de Bruyn kon het bij het dis cuswerpen niet bolwerken tegen de jongere garde. Hij moest de titel dan ook afstaan aan de jeugdige Postma van Suomi, die met een worp van 41.54 meter nog ver beneden zijn per soonlijk record bleef, hetgeen aan nervositeit dient te worden geweten. Hij werd op de hielen gevolgd door Fikkert van Sisu, tot voor kort ju nior kampioen. Slijkhuis wist zijn titel op de 1500 meter te behouden met de zeer ma tige tijd van 4 min. 04 sec. Opvallend was het, dat hij tijdens de race tel kens achterom keek naar zijn con currenten, waarvan Harting van de Zeeuwen in de toekomst een aardig w. dje zal gaan meespreken. Hij he:ft gedurende de laatste tijd al en kele opmerkelijke prestaties gele verd en hoewel hij ook bij deze wed strijd nog boven de 4 minuten bleef, moet hij zeker in staat worden ge acht om in de toekomst betere tij den te noteren. Het hinkstapspringen begon span nend. Van Egmond van DEM, die met een sprong van 14.30 meter (zijn beste prestatie dit seizoen) als eer ste eindigde, had aanvankelijk in Vernie (Celebes) een gevaarlijke concurrent en stond op een gegeven moment bij hem ten achter. Vernie bracht 'het echter niet verder dan 13.96, hetgeen overigens een zeer aardig resultaat betekende. Zoals be kend, zal van Egmond ons land ver tegenwoordigen bij de A.A.A.-kam pioenschappen te Londen, welke op 15 en 16 Juli worden gehouden. Voor de 10 km. had een groot aan tal athleten ingeschreven van wie er na ruim 5 km. slechts 6 overbleven met Lataster, Slegt en Overdijk als koplopers. Lataster passeerde in een tijd van 32 min. 25.4 sec. als eerste de finish gevolgd door Slegt en Overdijk. Ook bij de dames „vielenenkele kampioenen. Bij het verspringen moest Gerda van der Kade-Koudijs de eer laten aan Nel Vos van P.S.V., die met een sprong van 5.41 M. de beste prestatie leverde. Gerda van der Kade werd 2e met 5.26 meter, gevolgd door Loes van der Meyden met 5.08 meter. Jo van Schouwen- Cramer werd met een stoot van 11.81 meter kampioene kogelstoten, gevolgd door mej. Kamerbeek van P.S.V. en Ans Panhorst-Niesink. Voor het eerst na de genezing van een ernstige rugblessure kwam Ans Koning weer bij het speerwerpen uit en het resultaat was, dat zij haar ti tel wist te behouden. Met een worp van 41.01 meter bleef zij nummer 2 mej. Dammers, ver de baas. Foekje Dillema startte niet op de loopnummers vanwege een verwon ding, die zij heeft opgelopen. DRIE TITELS VOOR FANNY BLANKERS. v Onder grote belangstelling werden gisteren de resterende nummers van de athletiekkampioenschappen 1949 verwerkt, waarbij evenals op de eer ste dag verschillende kampioenen de eer aan een concurrent moesten laten. Nadat Zaterdagavond het nummer kogelslingeren nog was afgewejkt, waren het gisteren de herennum mers 100, 200, 400, 800 en 5000 me ter. 110 meter horden, alsmede het speer- en discuswerpen, het hoog-, ver-- en polsstokhoogspringen, wel ke nog beslist moesten worden. Bij de dames waren het de vol gende nummers: 100 en 200 meter, hoogspringen, speer- en discuswer pen, en de 80 meter horden. Bij het speerwerpen wist Lutke- veld zijn titel te behouden. Met een worp van 62.61 meter (zijn beste persoonlijke prestatie van dit sei zoen) bleef hij zijn naaste concur rent, Demmers, verre de baas. Bij het ver- en hoogspringen was er om de titel een hevige strijd. Het verspringen werd gewonnen door Naaktgeboren met een sprong ven 7.115, waarmee hij TA centimeter boven zijn beste prestatie van ver leden jaar bleef. Leeuwenhoek werd tweede met 7.08 meter. De kampioen hoogspringen 1948 moest de titel laten aan Vernie, die Zaterdag tweede werd bij het hink- DE BELGISCHE ATHLETIEK KAMPIOENSCHAPPEN In het Heyselstadion te Brussel werden dc athletiekkampioenschap- fien 1949 gehouden, waarvan de be- angrijkste resultaten als volgt lui den: 100 meter: 1. Linsen 11 sec. 200 meter: 1. Linsen 21.8 sec. 400 meter: 1. Soetewey 50.5 sec. 800 meter: 1. Rosier 1 min. 54.9 s. 1500 meter: 1. Reiff 3 min. 53.8 sec., 2. Langenus 3 min. 56 sec. 3000 meter steeple chase: 1. Her mans 11 min. 20.8 sec. 5000 meter: 1. Theys 14 min. 54.8 sec. 110 meter horden: 1. Braekman 14.9 sec. 400 meter horden: 1. Detry 56.2 s. hoogspringen 1. Herssens 1.83 meter. Kogelstoten: 1. Verhas 14:61 meter Speerwerpen: 1. Dayer 52.96 m. Polsstokhoogspringen: van Oete- ghem 3.60 meter. Discuswerpen; 1. Kintziger 43.41 meter. Vèrspringen: 1. Libert 7.01 meter. NEDERLAND—ITALIë DAMES. Naar het A.N.P. verneemt is de Ne derlandse damesploeg, welke Zon dag 24 Juli in het Feyenoordstadion te Rotterdam tegen het Italiaanse team zal uitkomen, als volgt samen gesteld: 100 meter: Fanny Blankers-Koen (Sagitta) en Foekje Dillema (Vi tesse). 200 meter: Foekje Dillema en Nel Karelse (de Zeeuwen). 80 meter horden: Fanny Blankers- Koen en Gerda van der Kade- Koudijs (Victoria). Verspringen: Nel Vos (PSV Eind hoven) en Gerda van der Kade- Koudijs. Hoogspringen: Fanny Blankers- Koen en Dini Hilbrandie (Minerva). Speerwerpen: Ans Koning (Gona den Haag) en Elly Dammers (Zee burg). Discuswrepen: Ans Panhorst-Nies- sink (Sagitaa) en Cor Aafjes (Lycur- gus). Kogelstoten: Jo van Schouwen- Cramer (Celebes) en Ger Kamerbeek (PSV). 4 x 100 meter estafette: Foekje Dillema, Gré de Jongh (Zaanland), Gerda van der Kade-Koudijs en Tiny Kwik (Celebes). Fanny Blankers-Koen staat inge schreven voor drie nummers met het gevolg, dat men het beter achtte, dat zij niet in de estafette zou starten. Iinzake de verwonding van Foekje Dillema kan nog worden gemeld, dat het Friese meisje op het ogenblik on der behandeling is en dat men goede hoop heeft, dat zij 24 Juli te Rotter dam zal kunnen starten. Mocht dat evenwel niet hei geval zijn dan zal Foekje Dillema op de 100 meter vervangen worden door Tiny Kwik, op de 200 meter door Gré de Jongh en op de 4 x 100 meter door Nel Vos. REIFF NIET NAAR NEDERLAND. Naar wij vernemen heeft Gaston Reiff, de olympische kampioen op de 5000 meter, de Nederlandse athle- tiekofficials doen weten, dat hij niet eerder in 'ons land aan de start zal komen voor en aleer Wim Slijkhuis tegen hem in België heeft gelopen. Op 14 Augustus wordt in het Olym pisch stadion te Amsterdam een in ternationaal athletiektoumooi ge houden, waaraan ook Reiff zou deel nemen. De Belg heeft evenwel mede gedeeld, dat hij niet te Amsterdam aan de start za] verschijnen. GYMNASTIEK. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „GROEN WIT". Zaterdagmiddag werden de jaar lijkse onderlinge wedstrijden voor de meisjes-adspiranten B en C gehou den. Om 2.30 uur opende de voor zitster mej. W. Krol met een kort woordje tot de leden, waarna de C.- Adsp., na hel zingen van 't clublied, de strijd met frisse moed aanvingen. In een flink tempo werd alles afge werkt. Voor het werken met Vrije Oef., aan ringen, brug en bok wer den door 3 juryleden cijfers toege kend. Uitslag: C Adsp. 1 Coby van Am sterdam 30,5 pnt., 2. Gabby Damave, 30 pnt., 3. Ans. Verbep en Do de Bree, beiden 29.5 p. Hierna werd er door de B-Adsp. ge werkt, eveneens in een snel afge werkt tempo. Voor 1ste graad en 2de graad waren afzonderlijke oefeningen samengesteld, waarvoor door de jury cijfers werden toegekend voor le graad en 2e graad. Uitslag le graad: 1 Cisca van der Pluym en Tineke Verver, beiden met 30?,' pnt, 2. Hetty van Heel met 30 punten. Uitslag 2de graad: 1 Anneke van Geloven met 32 punten. 2. Hennw, van Bodenstaff 31 punten. Onder de voortreffelijke leiding van mej. M. Straks konden deze ge slaagde onderlingen wedstrijden om 4.30 uur reeds beëindigd worden. VIJFLANDEN-WEDSTRIJD. De Belgische ploeg verscheen niet op het internationaal turnfeest te Luxemburg, welke feest ter gelegen heid van het vijftig jarig bestaan van de Luxemburgse 'federatie werd ge-, organiseerd. Het resultaat was als volgt: 1. Zwitserland 338,7 punten; 2. Italië 337,1 punten, 3. Frankrijk 329,1' punten, 4. Luxemburg 313,5 punten, 5, Nederland 310 punten. OLYMPISCHE SPELEN RUGBYFOOTBALL TE MELBOURNE De mogelijkheid, dat rugby foot ball op het programma van de olympische spelen van 1956 te Mel bourne wordt geplaatst, schijnt lang niet te zijn uitgesloten. De mogelijkheid wordt reeds lang door Australische officials onder zocht en het is vrijwel zeker, dat het betreffende voorstel binnenkort aan het internationaal olympisch co mité zal worden voorgelegd. Er be staat in Australië alle hoop, dat het I.O.C. dit voorstel zal accepteren. Wat de deelneming aan een der gelijk Olympisch tournooi betreft, men is in Australië overtuigd van de komst van de vertegenwoordigen de teams van Nieuw Zeeland, Groot- Brittannië, Frankrijk, Zuid-Afrika en de Ver. Staten. De laatste maal dat deze sport op het olympisch programma stond was in 1932 te Los Angelos, toen de ploeg van de Californische Stanford uni versiteit de erepalm wegdroeg. DUITSLAND IN HET JEUGD- TOURNOOI VAN DE F. I. F. A. In een interview, gepubliceerd in de „Sunday Graphic" zegt sir Stan ley Rous, de secretaris van de F. A.. dat hij het het wenselijk vindt, dat Duitsland in 1950 re'elneemt aan het F. I. F. A.-jeugdtournooi. dat in 1948 voor de eerste maal in Engeland en dit jaar in Nederland is gehouden. Het volgend jaar zal het tournooi in Oostenrijk plaats vinden. DUITSE VOETBALBOND OPGERICHT. Zaterdagavond is de Duitse Voet balbond heropgericht. In een reso lutie heet het, dat het besluit van de F. I. F. A., in Mei van dit jaar te Amsterdam genomen, de mogelijk heid heeft geschapen, dat Duitse voet ballers weer onder zekere voorwaar den in het internationaal verband kunnen spelen. Men zal thans maat regelen nemen om de bond interna tionaal de jure te doen erkennen De Duitse bond zal, behalve de ama teurs ook de professionals controle ren. Principieel werd het contract spelers-systeem aangenomen. Mini mumleeftijd voor een contractspeler is 21 jaar. Het salaris van een con tractspeler dient tenminste 160 mark maandelijks bruto te zijn. Quick BoysL. F. C. 41. De wedstrijd tussen Quick Boys en L. F. C. Zaterdagmiddag, was een ir-ooie wedstrijd Het sjel van L. F. C. was goed. masr wei kort en hun voorhete'e was niet productief. Quick Boys lie* een goed epen spel zien. In de eersie helt" maakte een L. F. C.-er dat de stand al spec dig op 10 stond door een gemakte fort na een cor ner. Quick Bo/s kreeg voor de rust nog eenmaal'de kans om te scoren en de stand was hierdoor bij rust 20. Na de rust maakte de gasten het enigste tegenpunt, 21 en door een 'prachtig ver schot van Zuyderduyn kwam de stand op 31. Daarna kreeg M. Verdoes nog een prachtkans om te scoren (41) waarmede het einde kwam. Alphen. Gisteren speelden drie elftallen van Alphen tegen elftallen van de vereniging Nieuwkoop aldaar. De junioren wisten met 30 te win nen. Het derde van Alphen verloor door een strafschop met 21 van Nieuwkoop II terwijl Alphen II van Nieuwkoop 1 won met 63. Docos. De inschrijving voor de Docos-adspiranten Sportdag, welke op Zondag 24 Juli gehouden wordt, sluit Dinsdagavond a.s. Brengt dus zo spoedig mogelijk het strookje bij H. J. Goosen, Kanaalstraat 24, en werkt mede om de organisatie vlot te doen verlopen. Weggebruikers, Rijdt en loopt met overlegwant Die zwarte vlek moet weg! WATERPOLO W.Z.C.—L.Z.C. 3—6. Met een invaller voor Versluis, waarvoor Brak in de plaats kwam, wist LZC een verdiende overwin ning te behalen. Vrij spoedig na het begin nam LZC het spel geheel in handen, werd er veel gezwommen en kon Tegelaar spoedig doelpunten (01). Ook Brak was deze avond weer zeer goed op schol en waar WZC niet het juiste tegenspel kon vinden, bracht deze speler nog voor rust de stand op 03. In de tweede helft was het spel iets meer ver deeld en kon ook de thuisclub en kele gevaarlijke aanvallen opzetten. LZC bleek echter productiever en nu was het Lut (2 maal) en Brak (1 maal) die doelpunten wisten te ma ken. W.Z.C. maakte echter na rust eveneens drie doelpunten, waardoor de eindstand met 36 in 'f voordeel van LZC kwam. Onze stadgenoten behaalden hier door hun vierde overwinning en staan nu op Forel en DZV drie punten voor. Een prachtkans voor het kampioen schap CRICKET L. C. C.—H. C. C. 3. L. C. C. wint met 46 runs. L.C.C. scoorde in haar eerste innigs 97 runs Dit v/as voornamelijk te dan ken aan A Kantebeen 36, A. van Es 17 en F. van Es 13. De rest van het elftal faalde op Deknatel 216, Hoe ven 5—34 en Borgers 2—19. Ook HCC kon de weg naar een hoge' score niet vinden en zat voor 56 weer aan de kant. Alleen de Engelsman Schubbat kan een harde 21. A. van Es 6—17, J. Hopp 4—32. HCC probeerde nog een kans op een tweede innings doch een harde 48 van A. Kantebeen maakte hier hun zaak hopeloos. Metsch 12 en A. van Es ook 12 steunden hem naar vermogen. SCHAKEN TSJECHO-SLOWAKIJE WINT VAN NEDERLAND Ook de tweede dag van de schaak wedstrijd Tsjecho-Slowakije—Neder land te Praag heeft voor de Tsje chen een kleine 5A—4A overwin ning opgeleverd, zodat de totaal uit slag luidt: Tsjecho-SlowakijeNe derland 119. De beste prestaties zijn in deze twee-daagse wedstrijd geleverd door Euwe en Kramer, die beiden 1A punt behaalden. Bij de Tsjechen boekten Kottnauer, Richter, Sajtar en Opocensky eveneens dit resul taat. De uitslagen van de tweede dag luiden: dr. EuweFoltys remise, van Scheltinga verloor van Richter, van SteenisZita remise, Henne- berkeOpocensky remise, Prins Pachman remise, KramerKatekov remise, StumpersRohacek remise, MuhringSajtar remise, Cortlever Kottnauer remise, van den Berg Ujtelki remise. BRIDGE ENGELAND EUROPEES KAMPIOEN. De resultaten van de ontmoetin gen, gespeeld in de negende ronde van het Europees kampioenschap bridge viertallen luiden: Nederland won van Frankrijk met 56 tegen 34 matchpunten; Zweden won van Ierland met 5225; Noor wegen won van Groot-Brittannië met 5234: Finland speelde gelijk met België 5251; Denemarken speelde gelijk met Italië beiden 26; IJsland vrij. Gisteren werd te Parijs de laatste ronde gespeeld voor het Europees kampioenschap, welke door Enge land met 17 winstpunten werd ge wonnen. In een zeer slecht gespeelde wed strijd verloren onze landgenoten van Ierland met 41 tegen 31 matchpunten. Nederland neemt in het eindklasse ment de negende plaats in. Het eindklassement is: 1. Enge land 17, 2. Zweden 16, 3. Denemar ken 12, 4. Noorwegen 12, 5. Italië 11, 6 Frankrijk 10. 7. IJsland 10, 8. Bel gië 7, 9. Nederland 7, 10. Finland 6, 11 Ierland 2 winstpunten. Felle strijd bij de Draken en Valken SPANNING IN VERSCHILLENDE KLASSEN Hoewel het echte zomerweer ook nu op zich liet wachten, mogen we het jaarlijks zeiltournooi van de ver eniging „Braassemeermeer", Zater dag en Zondag onder grote deelna me en belangstelling gehouden, ze ker wel geslaagd noemen. Het zon netje liet weliswaar zeer lang op zich wachten, en bovendien was het Zondagmorgen vrijwel windstil, zo dat het „zeilen" van één ronde even lang duurde als anders voor twee ron den nodig is. maar alles bijeen heb ben de zeilers toch weer enige pret tige dagen gehad, waarbij zij zowel Zaterdag- als Zondagmiddag volop hebben kunnen profiteren van de zeiler ij. In verschillende klassen heeft het intussen danig gespannen want de deelname was zodanig, dat tal van oude bekenden tegenover elkaa.r kwamen te staan, zodat er strijd te over was, zelfs bij de windstilte van Zondagmorgen. Toen kwam er ech ter een grote dosis geluk bij om te winnen, maar intussen bewees Leen de Wit echter, dat er ook bij derge lijke wedstrijden van gebrek aan wind even goed gewonnen kan wor den. Nadat hij Zaterdagmiddag de overwinning aan Hans van de Velde had moeten laten, wist de Zaankan- ter Zondag zijn Annemarie tweemaal als eerste te doen eindigen, waarbij <fzijn bemanning hem natuurlijk weer rtrouw terzijde stond. Dank zij de welwillende gastvrij heid van de heer Struyck. die zijn motorjacht „La Lune" gaarne ter beschikking had gesteld voor het vol gen van de wedstrijden door de pers, konden we het verloop der wedstrij den van heel dichtbij volgen en wa ren we er getuige van hoe Leen de Wit beide dagen uitstekende wed strijden heeft gezeild. Zaterdagmid dag was hij te vroeg gestart, doch hij slaagde er desniettemin in toch als vijfde te eindigen, na zelfs nog enige tijd op de tweede plaats te hebben gelegen. Op het laatste kruisrak, van de Leidse Vaart tot de finish liet hij zich echter nog verrassen door Cor van Staveren, terwijl hij voorts met Frans- Theunissen moest uitwijken voor een jol, hetgeen beiden veel ruimte kostte. Op Zondagmorgen maakte Leen de Wit, ondanks de windstilte een goede beurt, want bij de boei aan de Leidse Vaart, lag hij niet alleen aan de kop der Regenbo gen, doch was hij zelfs de hele klas sen Valken en Draken voorbijgelo pen. En in de middagwedstrijd was hij zijn concurrenten, die onderling wel veel strijd voerden, eveneens ver de baas. zodat hij uiteindelijk met 16 pnt. voorsprong op de eerste plaats beslag legde. In de Drakenklasse ging de strijd voornamelijk tussen Verduyn, Volle- bregt en Van Wijk en deze drie zeil- rotten kon men vrijwel steeds bijeen vinden in de strijd om de leiding, waarin Verduyn tenslotte eerste werd, doch het verschil bedroeg slechts vier punten. Interessant was de strijd in de Val kenklasse, waar meer dan twintig scheepjes elkaar de zege moesten be twisten. Vanaf de start, die in de twee eerste wedstrijden massaal werd genomen, hebben de verschillende deelnemers onafgebroken strijd ge voerd en het uiteindelijk resultaat voor wat de wedstrijden op Zondag betreft was dat vijf deelnemers met meer dan 40 punten eindigden. Daar bij bleek Jan Bier, die reeds zovele malen eerst in de 12 Voetsjollen en later in de Olympiajollen zo menige overwinning op zijn naam had ge bracht, ook nu de primus inter pares. Het feit, dat hij desondanks slechts drie punten boven nummer twee werd, zegt voldoende hoe zwaar de strijd is geweest. Bij de Olympiajollen begon Lesage uitstekend door Zaterdagmiddag te winnen. Zondagmorgen werd hij derde en des middags eindigde hij weer als eerste. W. van Noordt en Jac. Stap zaten hem vrij dicht op de hielen, maar konden toch zijn pun- tenaantal niet benaderen. In de 12 M.2 klasse waren ditmaal niet minder dan vijf „Kraanen" van de partij, doch de sterkste van hen Sj. Kraan ondervond ditmaal meer tegenstand dan we tot nu toe gewend waren en het waren vooral F. Laag- water en B. Ott, die zich deden gel den. De strijd in de Pampusklasse was ditmaal groter dan gewoonlijk, spe ciaal doordat Couwenbergh danig van zich afbeet. Het ging hierbij alleen tussen hem en W. v. Staveren. Deze was Zaterdag een geworden, Zondag morgen tweede en Couwenbergh pre cies omgekeerd, waaruit voldoende bleek, dat zij niets voor elkaar on derdeden. De laatste wedstrijd bracht echter de beslissing ten gunste van v. Staveren, maar beiden behaalden dertig punten. Ook in de 16 M2. klasse gaven de deelnemers elkaar zeer weinig toe hetgeen wel hieruit blijkt, dat het verschil tussen de eerste en vierde prijswinnaar slechts elf punten be droeg. Both werd hier winnaar, J. P van Dijk tweede. De winnaars der prijzen werden: Valkenklasse A: 1. J. Bier 52. 2. J. Snijders 49, 3. ir. H. F. Zuiderbaan 48,4. Th. van Helvert 47, 5. C. Groot 4) en 6. E. Hoppe 40 pnt. Drakenklasse A: 1. H. Verduwn 36, 2. G. van Wijk 32, 3. L. P. Volle- bregt 30, 4. W. Klomp 23 pnt. Idem B: 1. J. Kalff 19 pnt. Regenboogklasse: 1. L. de Wit 45. 2. Theuniséen 29, 3. C. van Staveren ?4 p. Vrijheidsklacse: 1. mej. D Klein 35, 2. A. Waterings en mej. A. M. v. cl. Giessen beiden 17 pnt. Olympiajollenklasse: 1. H. Lesage 38, 2. W. van Noordt 31, 3. Jac. Stap 29, 4. C. R. Bode 25 pnt. 12 M.2 klasse: 1. F. Laagwater 54 2. B. E. Ott 42, 3. Sj. Kraan 31, 4. ir. J. Lokin 26 pnt. Pampusklasse: 1. W. van Stave ren, 2. W. Couwenbergh beiden 30 p. 16 M.2 klasse: 1. N. Both 38, 2. J. P. van Dijk 32, 3. J. van Diemen 29, 4. J van Tienhoven 27 pnt. 12 Voetsjollenklasse: A: 1. Zegers 40, 2 .H. de Ruyter 40, 3. E. Planten- ga 21, 4. mej. H. Krebbers 20 pnt. Idem B: 1. K. Cleton 34, 2. mej. A. Manger 16 pnt. Sport in 't kort Tijdens athletiekwedstrijden in Lissabon heeft een lid van de op tournee zijnde Amerikaanse ploeg de kampioen discuswerpen van de Ver enigde Staten, Gordien, een nieuw wereldrecord discuswerpen op zijn naam gebracht. Zijn worp bedroeg 65.46 meter. Het oude record stond# naam van de Italiaan Consolini met 55.33 meter en werd te Milaan gevestigd op 10 October 1948. Na.ar wij vernemen zal 'n Neder landse damesploeg deelnemen aan int. wedstrijden, welke op 20 Augustus in het White Citystadion te Londen worden georganiseerd.'Fran se en Engelse dames zullen de tegen standsters van de Nederlandse ath leten zijn. Zondag 17 Juli zou in Frankrijk de dameslandwedstrijd Frankrjjk-Ne- derland worden gehouden. De Fran se bond had voorgesteld deze ont moeting te Carcasconne Zuid Frank rijk te doen plaats vinden doch de K.N.A.U achtte deze reis te ver voor onze dames, die een week later al weer te Rotterdam moeten starten, tegen de Italiaanse damesploeg. Be sloten is nu de wedstrijd tegen Frank rijk uit te stellen tot 1950. Italië versloeg Zuid-Slavië met 41 in de halve finale Europese 2 om de Davis Cup. Frankrijk leidt met 21 tegen Hongarije. Tijdens internationale roeiwed- strijden te Luzern, won de Ameri kaan Kelly, die onlangs te Henley beslag légde op de Diamond Sculls, het skiff-nummer in 7 min. 30.5 sec. Tweede werd Keller van Ruder Club Zurich in 7.42.7. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP DUINDIGT De uitslagen van de gehouden draverijen op Duindigt luiden: 1. Herculesprijs, afstand: 2100 m., le afdeling; voor paarden, die nog geen f 600 hebben gewonnen: 1. Mi- natonka (E. Kruithof), tijd 3.18.4; km-tijd 1.36.3; 2. New Vlamingan (J. P. F. v. d. Broek), tijd 3.19; km- tijd 1.36.9; Meintje V (H. de Vries), tijd 3.23; km-tijd 1.38.5. Totalisator: winnend 10.60; plaats: f 3, f 2,40, 2.30. Hironedelleprijs, afstand 2500 m.: voor paarden, die 600, doch nog geen 6000 hebben gewonnen: 1. Louise de la Maire B (Th. Ponsen), tijd 3.48.4; km-tijd 1.30.6; 2. Kruger (H. C. ten Hagen), tijd 3.48.4; km- tijd 1.29.2; 3. Lord Heny (J. de Vlie ger), tijd 3.48.9; km-tijd 1.30.9. Totalisator: winnend 8.60; plaats 1.90, 2, 1.90; gekoppeld 41.20 Derby N., afstand 2400 m.: Drave rij van meet voor hengsten en mer- riën, die geboren zijn in 1946: 1. New Spencer '(M. Vergay), tijd 3.44; km-tijd 1.33.3; 2. Nellie Gregor (A. T. v. d. Veen), tijd 3.46.2; km-tijd 1.34.2; 3. Narciso van Zora (F. A. Bosveld), tijd 3.49.2; km-tijd 1.35.5. Totalisator: winnend 11.70; plaats: 2.50, 4.20, f 4.70. Himalayaprijs, afstand 2520 m., in ternationaal voor paarden, die 6000 of meer hebben gewonnen: 1. Ju- noschka (W. H. Geersen), tijd 3.37.8; km-tijd 1.26.4; 2. Priola (M. Vergay), tijd 3.37.9; km-tijd 1.25.1; 3. Intrepid (S. J. v. Leeuwen), tijd 3.38.8; km- tijd 1.27.5. Totalisator winnen: f 3.60; plaats: 1.60, 3.10, 1.60; gekoppeld: 45.90. Admiraal Togoprijs, afstand 2000 m„ ren voor hengsten en merriën van 3 jaar en ouder: 1. Etoille du Nord (H. J. v. d. Kraats), tijd 2.11.4; 2. Majesto (J. van Yperen); 3. Rin- cee (A. W. van Dijk). Totalisator winnend: f 1.70; plaats f 1.30, 1.40, 4.10; gekoppeld: j 4.30. Herodiadeprijs, afstand 1700 m., ren voor paarden van 3 jaar en ouder (handicap b): 1. Qualissa (J; v. Ype ren), tijd 1.52.6; 2. Rosette 2 (J. C. Pex); 3. Taxiol (J. v. d. Loo). Totalisator: winnend: 1.90; plaats 1.40, 2.60, 5.40. Heliotaureprijs, afstand 100 m., ren voor 2-jarige Néderlandse maidens: 1. Kamila (A. W. v. Dijk), tijd 1.04.6; 2. Robespierre (J. C. Pex); 3. Mar- joletta (H. Pije). Totalisator: winnend 3.20 (stal); plaats: f 1.60, 1.60; gekoppeld: 4.80. Herculespfijs, 2e afdeling: 1. Kan sas Saint (H. de Vries), tijd 3.11.7; km-tijd 1.30.5; 2. Lycurgus (J. M. v. d. Berg), tijd 3.13.6; km-tijd 1.30.5; 3. Kapitein Axkit (J. P. F. v. d. Broek), tijd 3.19.2; km-tijd 1.33.1. Totalisator: winnen: 2.50; plaats 1.40, 1.70, 2. Totale omzet: 82.802.50. TIEN GEBODEN VOOR DE AUTOMOBILIST Geef bij het links afslaan het rechtuit-gaande verkeer altijd voorrang, zelfs als het een fiet ser is. Verleen de tram steeds voorrang en beleefdheidshalve ziekenauto's. Wees uiterst voorzichtig bij het openen van portieren aan de zij de van de rijweg; denk aan de dode hoek gevormd door de openstaande delen van. de car rosserie. Geef geen extra gas om het gele licht nog net te „halen". Passeer verkeersheuvels met groene zuil slechts links, wan neer rechts daartoe werkelijk geen ruimte is. Houd rekening met de feilbaar heid van uw medemens, speciaal van oude mensen en kinderen. (Statistisch is vastgesteld, dat de handelingen van deze cate gorie onberekenbaar zijn). Rijd in de stad met stadslichten: rijdt men met groot licht dim dan voor elke tegenligger; ook op de buitenwegen. Zorg bij het parkeren niet een ander „vast te zetten". Rijd rechts vóór; keer slechts in een straat bij uiterste nopdzaak. Rijd niet gedachteloos of in ge dachten. Een „heer" in het verkeer, drinkt geen borrel meer.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6