Nello Pagani de held van Assen in 125 en 500 cc klasse m: *mm:mLM 0'ffm Caput won 9e etappe, Magni de 10e }cin &e%(i&en anttmant Cbde aan Vliet a£ó ópxintdampiaen MAANDAG 11 JULI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 De Honderdduizend bij de TT .races Hij werd bovendien wereldkampioen in de lichte klasse liyflET SCHITTERENDE overwinningen van Freddie Frith, de Engelse Velocette-rijder, in de 350 cc klasse, en van de onverschrokken Ita liaanse fabrieksrijder Nello Pagani in de 125 (op Mondial) zowel als in de zware 500 cc (op Gilera), met veel hogere gemiddelde uursnelheden dan verleden jaar in alle drie races, met slechts enkele valpartijen, die zon der uitzondering goed afliepen, met meer dan 100.000 toeschouwers langs het circuit en begunstigd door ideale weersomstandigheden, is de 19e Grote Prijs van Nederland der KNMV, de 19e Nederlandse T.T. een volslagen succes voor de organisatoren geworden. En dat in dit mach tigste veld van renners, dat in de wereld' bijeen te krijgen is, onze land genoten zich slechts met zeer bescheiden plaatsen -tevreden moesten stellen, doet aan dit succes niets af. Deze Dutch T.T. was de derde krachtmeting voor het wereldkam pioenschap, dat in zes dit seizoen te houden ontmoetingen in iedere klasse zal worden toegekend aan de rijder, die de meeste overwinningen en dus de meeste punten behaalt. Za terdag werd Frith reeds wereldkam pioen in de 350 cc klasse, omdat hij het presteerde voor de derde maal de race te winnen. Tevoren had hij in Man en Bern de zege reeds behaald en aangezien de 350 cc slechts in 5 der zes wedstrijden ,op het program ma staat, kan geen enkele renner zijn puntenaantal meer evenaren. Maar toch was de grootste man van deze Dutch T.T. de temperament volle Nello Pagani, die niet alleen glansrijk de 125 cc won maar boven dien een sensationele revanche nam voor de in Bern geleden nederlaag in de zwaarste klasse en Leslie Graham die hij 10 ronde lang op de voet was gevolgd, in de 16e en laatste ronde met ongelooflijke rijkunst voorbij schoot om als eerste de finish te pas seren. Daarmede veroverde voor de eerste maal een Italiaan met een Ita liaanse motor op het Drentse circuit de eerste prijs in deze zware klasse. Met zijn als een cirkelzaag gillen- de 4-cylinder Gilera had het publiek hem sceptisch gadegeslagen, terwijl hij als een terrier achter de kundig rijdende Graham op zijn grote AJS aan joeg. Die Gilera's waren ook verleden jaar snel, maar toen kon den ze immers geen 264 km op top snelheid draaien zonder defect te geraken. Articiana had al meteen met pech te kampen. Die lag na de eerste ronde als tweede vlak achter Graham, maar verloor in de 5e ron de plotseling zeer veel terrein, door dat de machine iets mankeerde. Pa gani nam zijn taak over en nadat hij Graham zelfs 1 ronde lang voor was, Het hij zich weer passeren. Tot ver bazing van iedereen slaagde Graham er niet in zich van hem los te maken. Ronden lang maakte dat tweetal een gemiddelde snelheid van 148 per uur, maar' bij het ingaan van de laat ste ronde zag men, dat de Italiaan eerst het uiterste gaf. Hij liep zien derogen op de Brit in een slaagde er 10 km voor het einde in zijn ri vaal te passeren. Met de snelste ron de, die na de oorlog op het veilige Drenthse asfaltcircuit is gedraaid, zette hij de kroon op zijn werk van die dag. Hij haalde in die laatste ron de een gemiddelde van 150,86 km per uur, 10 km meer dus dan de snelste ronde die verleden jaar was gedraaid. Bovendien kan Pagani zich door zijn overwinning in de 125 cc, die hij dezelfde middag had behaald, prac- tisch in deze lichte klasse reeds we reldkampioen noemen, want hier staan drie races op het programma,- waarvan hij er al twee heeft ge wonnen. Alleen indien hij zelf in de laatste zou uitvallen en zijn landge noot Carlo Ubiali daarin de overwin ning zou behalen plus de snelste ronde zou maken, dan kan de titel hem. nog ontgaan. Zo heeft dan de Gilerafabriek aan de gestelde verwachtingen voldaan en dit duel van de AJS gewonnen met de betrouwbare, maar toch niet voldoende snel meer zijnde Nortons als goede derden. Articiani, die met Graham tijdens de training de beste tijden had, gemaakt, werd nog derde, maar dan volgden drie Norton-rijders Artie Bell, de na-oorlogse leeuw dei- Nederlandse T.Tv die tot tweemaal toe de zwaarste race wist te winnen, Johnie Locket en Harold Daniell, Als 7e passeerde de tweede A.J.S.-rijder in' deze race, de geduchte Bill Doran, de eindstreep. Onze snelste landge noot was Drikus Veer, die als lie met een ronde achterstand binnenkwam, maar die dan ook had moeten tanken tijdens de race, hetgeen geen der eerste 6 aankomenden had behoe ven te doen. Hoe hoge eisen deze race wel aan de motoren stelde, kan men afleiden uit het feit, dat ach tereenvolgens Wheeler op Triumph, Knijnenburg en Pellikaan op BMW, David Whitworth op Triumph, Dear, Briggs en Fry op Norton, de Austra liër Morrisson op AJS, Foster en Lo- renzetti op Guzzi, en J. Veer op Triumph wegens motorpanne de strijd moest staken. Dit was koren op de molen van de 3 Nortonrijders Bell, Lockett en Daniell, die daar door telkens een plaats omhoog schoven. In de allerlaatste ronde' viel tenslotte de onfortuinlijke Bill Doran nog uit, die zich daardoor zijn bij na zekere 4e plaats zag ontgaan. In de 350 cc had men felle strijd verwacht tussen de Velocette en de AJS, maar ook hier dolf AJS het onderspit, ten dele door motorpech Eerst, was het Bill Doran, die als ge vaarlijke derde achter Velocettes van Bob Foster en Freddie Frith bij Laaghalerveen uit de bocht vloog in de 7e ronde, daarna viel in de 9e ronde Graham door tijdelijke panne yan de vierde plaats terug ot de 17e Alleen Lockett kon zich toen nog weren op zijn Norton, hoewel hij geen bedreiging meer vormde voor de ver leidende Frith en Foster. In de laatste bocht trachtte Foster nog de zege uit het vuur te slepen, maar hij had te veel vaart, raakte even in de berm en zag toen Frith met flinke voorsprong als eerste over de finish gaan. DeAustraliër MsPherson hield de eer van AJS hoog door achter Whitworth (op Velocette) als vijfde te eindigen. Van Rijswijk was in deze race de snelste Nederlander. Hij eindigde op zijn Velocette als 17e met een ronde achterstand. VERDERE BIJZONDERHEDEN OVER DE RACES In de vijfde ronde van de 350 cc- klasse vloog de Nieuw Zeelander R. Coleman uit een der bochten, zon der zich evenwel ernstig te bezeren. Hij moest evenwel de strijd staken. Hetzelfde geschiedde met de Austra liër Morrisson -.In de zevende ronde maakte W. Doran eveneens 5n lelijke val, toen hij in felle strijd was ge wikkeld met de beide leiders, Frith en Foster. Doran lag op dat moment op de derde plaats, maar hij moest de strijd staken. Be race in de klas se werd gewonnen door Frith met Velocette. Tweede werd Foster, even eens met Velocette. De uitslag van de 350 cc-klasse luidt: 1 en wereldkampioen F. Frith (Gr Br.) met Velocette 15 ronden, 248.04 km in 1 uur 47 min. 52 sec., gemid delde 137.97 km per uur. In 7 min 6.8 sec. gemiddelde 139.48 km, 2. Bob Foster (Eng.) met velocette, tijd 1.47.52.9 (gem. 137.94 km) 3. John Lockett (Eng.) met Norton, tijd' 1.49.48.9 (gem. 135.50 km) 4. M. D. Whitworth (Eng.) met Velocette tijd 1.49.57.1 (gem 135. 40 km) Eerste Nederlander werd Lo van Rijswijk met Velocette, die op de 14e plaats eindigde met een achterstand van 1 ronde. De snelste ronde werd ge maakt door de Engelsman E. J. Frend met 141.74 km per uur. Renooy uitgevallen De uitslag van de 125 cc klasse luidt: 1. Nello Pagani (It.) met Mondial 7 ronden, 115.75 km in 1 uur 2 min. 38.8 sec., gemiddelde 110.86 km per uur, 2. Clemencich (It.) met Mon- T.T.-RACES Op het circuit van Drente werden Zaterdag de interna tionale motorraces de T.T. ge houden. De winnaar van de 350 cc klasse F. L. Frith op Velocette gaat door de finish. dial, tijd 1 uur 3 min 27.1 sec. (gem. 109.44 km( 3. Ubiali (It.) met M.V., tijd 1.3.40.8 sec (108.86 km) 4. Berto- ni It.) met M.V., tijd 1.4.21.1, 5. Ma- tucci (It.met M.V. tijd 1.7.47.8, 6. Van Zutphen (Ned.) met Eysink tijd 1.10.42, 7. Rietveld (Ned) me+ DMF, tijd 1.10.54.8, 8 Huybregis (Ned.) met Eysink, tijd 1.12.46.5, 9. Luybregts (Ned) met C.Z. tijd 1.13.41.9 In de lichte 125 cc klasse viel de kampioen van verleden jaar onze landgenoot Dick Renooy reeds in de Ie ronde uit, omdat hij kort nó de start ten val kwam. Hij liep daarbij zelf geen letsel op. De strijd om de overwinning werd toen uitsluitend gesterden tussen een 6-tal Italianen. Aanvankelijk leek het er op, alsof er nog enige spanning zou zijn tussen de Mondials en de Morini's, want Ma- setti op Morini wist zich vlak achter de beide Mondialrijders Pagani en Clemencich te nestelen, maar motor pech speelde hem parten en hij viel in de 6e ronde terug tot de 6e plaats. Van toen af was het, slechts de vrag of Pagani dan wel Cl'emencich het snelst zou zijn. Pagani won deze strijd grandioos en liep in iedere ronde verder uit om tenslotte met een voorsprong van bijna 1 minuut als eerste over de finish te gaan. De Nederlandeas telden in deze race nauwelijks mee. Aanvankelijk wist Rietveld op zijn DMF zich ge ruime tijd op de 7e plaats te hand haven, maar hij werd in de op een na laatste ronde door van Zutphen op Eysink verdreven. Van Zutphen weerde zich in deze klasse dus het best en kwam als 7e rijder ruim 8 min. na Pagani binnen. De snelste rondè in deze klasse werd genoteerd door Pagani op Mondial in een tijd van 8 min. 45.8 sec., hetgeen een gemiddelde snel heid is van 113.22 km per uur. Nau welijks had Pagani de race in de 125 cc-klasse gewónnen, of hij start te op zijn 500 cc Gilera en daverde tezamen met zijn landgenoot Arti ciani, ook op Gilera als eerste weg in de zware 500 cc motoren. In deze zware klasse wist Nello Pagani op zijn 4 cylinder Gilera na een titanenstrijd, die hij 15 ronden lang met Leslie Graham had ge voerd, deze Engelsman in de laat ste ronde in te halen en als eerste de eindstreep te passeren. Pagani boekte daarmede deze mid dag zowel in de 125 cc-klasse als in de wedstrijd voor de 500 cc, die vlak na elkaar werden verreden een schitterende overwinning. De uitslag van de 500 cc-klasse luidt: Nello Pagani (It.) met Gilera tijd 1 uur 47 min. 42.7 sec., gemid delde 147 38 km per uur, 2. Leslie Graham (Eng.) met A.J.S. tijd 1.47.45.8 (gem. 147.32 km), 3. Arcico Articiani (It.) met Gilera tijd 1.48.33.6 (gem. 146-23 km), 4. Arthur Bell (Eng.) met Norton tijd 1.52.20.6 (gem. 141.3 km), 5. John Lockett (Eng.) met Norton, tijd 1.52.20.6 (gem. 141.3 km), 6. Harold Daniell (Eng.) met Norton, tijd 1.54.30.9 (gem. 138.6 km), 11. H. Veer Jr. (Ned.) met Triumph op 1 ronde, 12. O. S. Scott (Eng.) met Norton op 1 ronde, 13. E. C. Nicholls (,Eng.) met Triumph op 2 ronden, 14. Jac. Schot (Ned.) met Norton op 2 ronden, 15. C. W. Hoek (Ned.) met B.M.W. op 3 ron den. DE TOUR DE FRANCE Alle Nederlanders uit de strijd /^VOK DE NEGENDE etappe heeft niet veel veranderingen in het alge- meen klassement gebracht. Marinelli en Kubler wisten zich te hand haven, Dupont en Ockers bevestigden hun uitstekende conditie en zij „sprongen over Tacca en Magni heen naar respectievelijk de derde en vierde plaats. 5 PA NJ E Cold'flubisqu»- Col duTourmalel-- Cold'Aspin- Col de Peyrevourde 1. Col d' Izpequy 672 m. Z Col d'Aubisque 1708 m 3. Col du Tourmdltt 21 Km. 4. Col d'Aspin1489m. 5 Col dPPeyr**ourde1563m. UCARTO-4984 10e E Nappe 5. Sebash en - Pau 10Juli 202 km HeEtappe Pau-Luchon 12 Juli 193 km 12eEtappeLuchon-Toulouse 13 Juli. 134km Verrassingen bij de Wielerkampioenschappen Toen Jan Del'ksen in de „Belle" tegen zijn eeuwige concurrent Arie van Vliet met banddikte verschil de zwarte streep der finish het eerst passeerde, zwaaide de Amsterdammer in louter enthousiasme zijn linkerarm omhoog, verheugd als hij was met de verovering van de nationale titel in het sprint nummer. En de 20.000 toeschouwers, die de tribunes van het Olympisch Stadion bevolkten, stonden als één man op en brachten de populaire Derksen een ovatie, welke dankbaar geïncasseerd werd als verdiende hulde voor het schitterend rijden in de tweede en derde rit. aan het wiel Van Vliet is voor. dat zijn achterstand wederom geslagen, wisten op Van Beek niet te groot Bij de Nederlanders heeft De Hoog ditmaal eens geen last gehad van het pechduiveltje, dat het Zaterdag spe ciaal voorzien had op Pauwels en De Ruiter. Geheel tegen zijn gewoonte in hoefde De Hoog slechts één en kele maal een nieuwe band om te leggen en dit gebeurde dan nog op een moment, dat het peleton zeert in actief was, zodat De Hoog weinig moeite had zijn positie te herstellen. Op een ogenblik, dat Caput en Oc kers, op 20 km van de finish hun laatste, en ditmaal succesvolle ont snappingspoging gingen wagen, draaide De Hoog goed in het peleton mee, maar een moment van aarze ling of van gebrek aan zelfvertrou wen was oorzaak, dat hij hier niet snel genoeg op reageerde. Jammer, want hij lag juist in een prachtige positie aan de kop van het peleton. De Hoog demarreerde niet, hij stel de zich tevreden met een plaats in de grote groep en eindigde zodoende op de 23e plaats. Pauwels en De Ruiter kregen weer talrijke band breuken te verwerken. Zij speelden gedurende de gehele etappe geen en kele maal een rol van betekenis en toen de grote aanval kwam was hun achterstand belangrijk groot. De uitslag van de negende etappe BordeauxSan Sebastian (228 km) luidt: 1. Caput 6.30.49; 2. Ockers zelfde tijd; 3. Pezzi z. t.; 4. De Mul der z. t.; 5. Dupont z. t.; 6. Sciardis; 7. Chapatte; 8. Leveque; 9. Diede- rich; 10. Cogan; 11. Kirchen; 12. Fachleitner; 13. Lazarides; 14. Mahe; 15. Rolland; 16. Pineau; 17. Goasmat; 18. Hendrickx; 19. Van Steenbergen; 20. Diot; 21. Dosreis; 22. Mathieu; 23. De Hoog (NeS.) z. t.; 24. Een groot peleton met Bartali, Coppi en Marinelli, allen in dezelfde tijd als Van Steenbergen. De Ruiter plaatste zich in de ne gende etappe 62e in 6.36.28. Pauwels werd 76e in 6.44.05. Met de tiende etappe, die van San Sebastian naar Pau over een afstand van 196 km, hebben de renners een voorproefje van de komende berg ritten gekregen. Sinds Parijs was deze dag dan ook de zwaarste tot nu toe. Onmiddellijk na de start trokken Fachleitner, Impanis, Magni en Bia- gioni er tussen uit. Het peleton rea geerde niet en weldra was de voor sprong van de vluchtelingen belang rijk. Bij Nasparron (76 km) bedroeg deze zelfs 7J4 minuut. Lapebie werd hier het slachtoffer van een flauwte en moest achterblij ven. Intussen was ook Geminiani er vandoor gegaan en bij het passeren van Lacarre (104 km) was de situatie zo, dat de kopgroep 8 min. 10 sec. hem voor lag, terwijl het peleton bijna 12 minuten achterstand noteer de. Op de top van de Col d'Osquich (122km) hadden de vier koplopers hun voorsprong vergroot tot 9y2 mi nuut op Geminiani en 12 K minuut op het peleton. Bij Jasses (156 km) was het verschil met het peleton zelfs bijna 16^4 minuut geworden. Tot het eind toe wisten de leiders hun positie te handhaven en gevie ren kwamen zij Pau binnen. Het was ten slotte Magni, die in de sprint ze gevierde. Uitslag: 1. Ma^ni 5.53.04, 2. Impa nis, 3. Agioni, 4. Fachleitner, 5. Ge miniani 6.11.17, 6. Kubler 6.13.40, 7. Sciardis, 8. Van Steenbergen, 9. Oc kers, 10. Kint, 11. Mahe, 12. Caput, 13. ex aequo het grote peleton, wij en inderdaad, met die zelfde sprong, nerveus en werd en in de laatste ron de liep hij zelfs nog in. alles gevend wat in hem Maar het verschil was toch was, kwam Derksen eerst nog ongeveer drie meter. De verüezer Arie van Vliet, kwam spontaan op zfjn rivaal toe om hem te feliciteren en zijn brede grijnslach was volkomen gemeend, toen hij hem de hand drukte. Er was slechts één van die duizen den toeschouwers, die op de eretribune, de handen voor het gezicht, lag te snikken en totaal over stuur was van de neder laag van de wereldkam pioen. Het was het zoontje van Arie van Vliet, die sterk teleurgesteld in tra nen was uitgebarsten en in zijn kinderlijke wan hoop ook de troostende hand van Jan Derksen af wees. Voor menigeen moge de nederlaag in drie ritten van Arie van Vliet als een donderslag bij heldere he mel zijn gekomen, insiders wisten echter dat ,.Jan" in vorm was. dat hij over een flitsende demarrage be schikte en dat hij ge laden in het stadion was gekomen teneinde nu ein delijk eens Arie van Vliet in het Nederlandse kam pioenschap te onttronen. In de eerste rit zag het er niet-naar uit. dat Derksen de titel zou behalen. Van Vliet vertrok in tweede positie, het werd een lange duidelijk uit de tijd, wel ke door de spreker werd omgeroepen, 12 seconden over de laatste 200 meter. Maar tussen de eerste en de tweede rit zat Derksen op het middenveld in ge zelschap van zijn vriend, de amateurkampioen Hij- zelendoorn zijn tactiek te bepalen. „Ik kan hem voorbij", zo luidde zijn conclusie. ,.ik ben snel ge noeg". Dat bewees hij in de tweede rit. toen hij, uit od zij om zijn tegenstan der op de streep met band dikte te kloppen. Tijd 13.6 sec. over de laatste 200 meter. Derksen werd natuurlijk ook algemeen kampioen. Hij klopte de amateurtitel houder in twee ritten ge makkelijk. Hijzelendoorn had zonder veel moeite de kampioenstrui in de eindstrijd van Geukens gewonnen. De jeugdige Geukens moge een sprin- tertje met aanleg zijn, hij reed in de finale tegen de meer geroutineerde Hij zelendoorn zo ontactisch, dat hij geen schijn van kans kreeg. VAN EST WINNAAR IN DE ACHTERVOLGING tweede positie komend, met een katachtige sprong a la Scherens op het laat ste rechte eind van Vliet overmeesterde, 12,4 sec. over de laatste 200 meter. De „belle" moest de beslis sing brengen. Derksen loot te gelukkig, vertrok uit tweede positie. Van Vliet vreesde Derksen alleen, als hij achter hem zat en nu was de wereldkam pioen gedwongen een an- sprint, aangetrokken door dere tactiek toe te passen Derksen, die juist iets kort kwam om de laatste laatste felle trappen op de pedglen van de we reldkampioen te kunnen weerstaan. Dat hier twee grootmeesters in zuivere snelheid tegenover elkaar hadden gestaan, werd ook om een nederlaag te ont gaan. Hij ging hoog door de laatste bocht.Derksen tussen hem en de balustra de latend. Van Vliet liet het op een korte sprint aankomen en in het mid den van de bocht dook hij naar beneden, met Derksen Nog meer verrassingen. De nederlaag van Van Vliet was niet de enige verrassing, welke op de laatste dag der nationale kampioenschappen viel te noteren. Schulte en Pe ters, de beide „Gerrits" .werd in de halve eindstrij den kansloos geslagen, resp. door Van Beek en Van Est. Wat er met Schulte aan de hand was, niemand wist het en hij zelf kon er na afloop geen In de andere halve eind strijd ging Peters een zwa re nederlaag tegen Wim van Est tegemoet. De man uit Brabant reed zeer soe pel bewees een prachtige rouleur te zijn, regelma tig en met een goede zit draaide Van Est zijn ron den. Daarbij kon hij zich de -duxe veroorloven, en kele malen naar zijn genstander te „loeren". In de eindstrijd tussen Van Beek en Van Est lag Van Beek een tweetal me ters voor, toen hij na vijf ronden een lekke band kreeg. In de tweede nam Van Est al spoedig de leiding zonder deze meer af te staan. Met Van Est heeft ons land er een uitstekende pour-suite-ren ner bij gekregen, die ons land op de wereldkam pioenschappen te Kopen hagen op uitnemende wijze zal kunnen vertegenwoor digen. Bij de amateurs was Kunst de beste achtervol ger. Bakker stayerkampioen. De rit om het stayer kampioenschap had een snel. maar saai verloop. De strijd ging alleen tus sen Pronk en Bakker, want de rest van het veld werd al spoedig een meer malen gelapt. Pronk deed na 41 km. een aan val op de Best, die op twee ronden lag, maar onze kam pioen werd teruggewezen. Van de inzinking van verklaring voor vinden. Pronk, die daarop volgde, Maar hij „draaide" niet, zat te zwoegen en te stam pen, week enkele 1 malen van de lijn af en* schudde dan verdietig het hoofd, het ging niet. Zijn wils kracht zorgde er echter maakte Bakker een dank baar gebruik om de eerste plaats over te nemen. Hij ging op ongeveer vijftig meter achter Pronk rij den en bleef daar zitten tot het einde. WIELRENNEN HENK FAANHOF WINT WEGWEDSTRIJD ADAM—ARNHEM—A'D AM Ongeveer 32.000 toeschouwers, on der wie de burgemeester van Am sterdam, mr. Arn. J. d'Ailly, bevon den zich Zaterdagavond in het olympisch stadion te Amsterdam, waar de ere-avond van de Amster damse sportweek wordt gehouden, toen om ongeveer kwart voor acht de Amsterdammer Henk Faanhof in de eindsprint zes collega-amateur renners versloeg en daarmede de eer ste plaats bezette in de wegwed strijd AmsterdamArnhemAm sterdam voor amateurs over een to tale afstand van 215 km. De basis voor de overwinning werd gelegd toen de renners op de terugweg Scherpenzeel naderden. Faanhof, de Groot, van Breenen, Petrie, Dekkers en Kroon sprongen uit het grote pe leton weg en namen 700 meter. Even voorbij Scherpenzeel voegde de Am sterdammer Lagrouw zich bij hen er dit 7-tal liet de voorsprong niet meer verloren gaan. De uitslag luidt: 215 km: 1. Faan hof (A'dam) 6 uur 2 min. 36 sec.; 2. de Groot (Leiden); 3. van Breenen (A'dam); 4. Dekkers (Eindhoven); 5. Lagrouw (A'dam); 6. Petrie (A'dam); 7. Kroon (R'dam); 8. Hol leeder (A'dam) 6 uur 6 min. 19 sec.; 9. Krever (A'dam) idem; 10. van Roon (Haarlem) idem. INTERNATIONAAL WIELER- CRITERIUM ZANDVOORT. Aan het internationaal wielercri- terum dat Zondag 7 Augustus op het circuit van Zandvoort wordt ge reden, zullen o.a. deelnemen Mouljioa Frankrijk, de winnaar van Bordeaux- Parijs, Stercx, Claes en Olivier, al len België, terwijl de geselecteerde Nederlandse amateur ploeg voor de wereldkamipioenscnoppen te Kopen hagen :n de amateurwedstrijd zal- uitkomen. Achterstand der Nederlanders werd te groot De drie Nederlandse renners, De Hoog, Pauwels en De Ruiter, zijn Zondag in de etappe van San Sebastian naar Pau aan de finish gekomen met een ver schil van meer dan tien procent op de tijd van de winnaar. Het gevolg is geweest, dat de drie landgenoten, tezamen met en kele andere renners, uit de cours zijn genomen. waarin Bartali, Coppi en Marinelli, allen in dezelfde tijd als no. 6 Ku bler. De Fransen Bobet en Lapebie gaven tijdens dc etappe op. Na de tiende etappe luidt het al gemeen klassement: 1. Magni 65 uur 1 min. 19 sec., 2. Marinelli 65.05.23, 3. Fachleitner 65.12.10, 4. Kubler 65.14.00, 5. Dupont 65.19.13, 6. Impa nis, 7. Ockers, 8. Biagoni, 9. Tacca, 10. Bartali, 11. Cogan, 12. Caput, 13. Sciardis, 14. Teisseire, 15. Goasmat, 16. Lambrecht, 17- Goldschmidt, 18. Coppi, 19. Robic, 20. Camellini. De bepaling, dat de renners, die met een achterstand van meer dan 10 pet. van de tijd van de winnaar over de eindstreep komen, uit de course worden genomen, heeft gis teren 9 slachtoffers geëist. Het zijn de drie Nederlanders: De Hoog, Pau wels en De Ruiter en vervolgens Lucas (lie de France), Danguillaume (Frankr.), Gauthier (Frankr.), Aesch- limann (Zwits.), Diot (Frankr.) en Rey (Zuid-Oost). Lapebie en Bobet}- 'beide van de Franse ploeg, gaven tijdens de etap pe op, zodat het totaal aantal ren ners thans nog 74 bedraagt. ZWEMMEN DEN HAAG WON DRIEKAMP VAN LEIDEN EN ROTTERDAM. Zaterdagavond hield de Leidse Zwemvereniging „De Watervrien den" in de Overdekte een driekamp tussen RotterdamDen HaagLei den, met als uiteindelijk resultaat een geslaagd festijn, verdiend door Den Haag gewonnen. De uitslagen waren. 25 m. school slag meisjes 1013 jaar, allen Lei den: 1 D. van der Water, 2 F. v. d. Born, 3 B. Bussee in resp. 23.2, 23.4 en 23.4 sec. 25 m. schoolslag jongens: 1 H. Postma L. 22.2; 2 A. van Kempen H. 23.3. J. van Weizen L. 24.5 sec. Bovenstaande wedstrijden telden niet voor de driekamp. 50 m. schoolslag meisjes 1416 j.: 1 W. Filippi L 44.3; 2 P. Broers R. 46.3; 3 A. Dudart R 49. 50 m. schoolslag Jongens 1416 jaar: 1 T. Borsboom H. 35.5; 2 W. Wentel H 37.1; 3 W. Spronsen H 38.4. 50 m. borstcrawl dames; 1 N. de Vries R. 394; 2 J. Holtkamp H. 41.2; 3 N. van Diggelen H. 41.6. 50 m. borstcrawl heren: 1 M. Kooi man R. 30.7; 2 W. Wentel H. 32.4; 3. T. Borsboom H. 32.9. 50 m. schoolslag dames: 1 W. de Vries R. 43.2 J. Springer L 44.5; 3 C. Stokkel L 45.3. 50 m. schoolslag heren: 1 T. Bors boom H. 35.5; 2 W. Wentel H. 37.1; 3. W. Spronsen R. 38.4. 50 m. ruslag dames: 1 J. Holtkamp H. 44.2 A. Springen L. 47.4; 3 M. van Diggelen H 48.3. 50 m. rugslag heren: 1 T. Bors boom H. 40.6; 2 G. Dijkstra L. 42.9; 3. J. Verkerk H 44.2 3 x 50 m. wisselslag estafette da mes: 1 Leiden 2,16.4; 2 Den Haag 2.17.3. Rotterdam 2.55. 3 x 50 m. wisselslag estafette he ren: 1 Den Haag 1.57.3; 2 Leiden 2.2.2; 3 Rotterdam 2.3.6 (gedisq.). 5 x 50 m. vrije slag estafette da mes: 1 Leiden 3.45.2 Den Haag 2.48.2; 3 Rotterdam 4.44. 5 x 50 m. vrije" slag astafette heren: 1 Den Haag 2.55.2 Leiden 3.22.2; 3 Rotterdam 3.23.6. Einduitslag driekamp: Den Haag 276 p.; Leiden 209 p.; Rotterdam 145 punten. Vermelden wij tot slot een demon stratie figuurdrijven dames en meis jes uit Leiden, een komisch nummer en een demonstratie polowedstrijd als slot. LAWNTENNIS COCHELL TE BROWN WINNEN TE NOORDWIJK. Op de banen van de' Noordwijkse sportvereniging speelden Zaterdag en Zondag de Amerikaan Cochell en de Australiër Brown tegen van Swoll en Rinkel. De uitslagen van Zater dag luiden: Cochell slaat van Swoll 62 62 61; Cochell en Brown slaan van Swol en Rinkel 64 64 8—6. De tweede dag bracht twee span nende partijen. In het 'enkelspel won de Ameri kaan Cochell met 63 63 57 57 60 van de Australiër Brown. Het dubbelspel tussen Cochell en v. Swol tegen Brown en Rinkel verg de eveneens 5 sets. Cochells en van Swol wonnen met 63 63 46 19 6—1.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5