W'unp ue Ook de tweede dag bracht weer regen en wind en Maar de Laura-rijders lachten er slechts om De TT-races te Assen DONDERDAG 7 JULI 1949 DE LEIÜSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Tweede Laura-logboek (Van onze „fietsende redacteur"). ALPHEN AAN DEN RIJN, 6 Juli. ,,'t Lijkt wel Novemberweer", riep een deelnemer tot z'n metgezel. „Ach", zei de ander, het is toch niet zo'n erge strenge zomer. Het is wel eens kouder geweest!" En dat moet men horen op 6 Juli, als het hartje zomer heet te zijn en de zon eigenlijk fel aan de hemel moest branden. Maar 't was weer mis vandaag. Reeds in de vroege ochtenduren kregen we een fris buitje te verwerken en 's middags kwam daar nog eens een fikse stortbui overheen, zodat het weer echt „Laura- weer" was, zoals we ondertussen al gewend zijn. Overigens kon niets de deelnemers hinderen en bij de een regelmatig, bij de ander wisselend snel en langzaam, gleden de kilometers onder hun wielen door. Nog steeds geen enkeie uitvaller Toch vragen we ons af: waar zou het eigenlijk in zitten? Moet het nu beslist regenen tijdens de Laura-rit, evenals het per sé snikheet moet zijn, wanneer de Nijmeegse Vierdaagse gelopen wordt. Enfin, we doen het er maar mee, ook al was het een gro te teleurstelling, na het mooie weer van de laatste tien dagen en de schitterende zomeravond van Maan- Naar Amsterdam. Reeds vroeg in de ochtend startten de eerste deelnemers, even veel als gisteren, wat dus zeggen wil, dat niemand tijdens de avond en nacht de moed in z'n schoenen had laten zinken. De* bestemming van deze tweede rit was Amsterdam. In tegenstelling met het vorig jaar, was de route deze keer door het midden van de stad ge legd. Door het drukke centrum en Amsterdam-Oost ging het in de rich ting Hilversum. Dit traject was on getwijfeld het mooiste deel van de dag. Een kaarsrechte weg, de wind in de rug en een heerlijk zonnetje aan een wit-blauwe hemel werkten mee aan een snelle rit. Snel schoven de fietsers over het vlakke asphalt. Ook in Hilversum was het par cours door de stad geleid. De rijders zagen de vier studio-gebouwen en belandden toen in het Tolhuis, de tweede stempelpost en rustplaats, waar de deelnemers hun twaalfuurtje nuttigden. Maar toen kwam het ergste. Een rit van 25 km. naar Uithoorn, pal te gen de wind in, langs de Loosdrecht- se plassen, over vlakke wegen, zon der enige bescherming tegen de wind. Nu werd het ernst en de meeste rij ders zochten in hun nood aansluiting bij grote groepen, om zich lekker op sleeptouw te laten nemen. Doch bij Uithoorn was het leed geleden. De laatste étappe van 20 km., langs Amstel en Aarkanaal, werd met zijwind gereden, en om 4 uur kwamen de eerste grote groepen weer in Alphen binnenrijden. Na tuurlijk waren er ook vandaag weer enkele sprinters bij, die reeds om kwart voor twee hun tweede tocht beëindigd hadden. De meesten kwa men echter rond 5 uur binnen, velen in opvallend grote groepen, waaruit duidelijk bleek hoe de deelnemers elkaar gesteund hadden. Weer geen uitvallers. Het zware weer ten spijt, zijn er ook vandaag geen uitvallers gemeld. Weliswaar kwamen er enkelen na sluitingstijd binnen, doch rekening houdend met het weer, zag het be stuur dit door de vingers, zodat ze morgen weer mogen starten. En dat ze allemaal weer heel huids binnen gekomen zijn, danken vele deelnemers aan de voortreffe lijke service van de reparatiewagen. Reeds onder Amsterdam zagen we een meisje staan, dat wanhopig haar gebroken stuur ten hemel hief. Een kwartier later lachte ze weer, toen een fonkel nieuw stuur op haar fiets prijkte. En zo waren er nog vele an dere gevallen, in totaal vandaag 46. De E.H.B.O. heeft het weer niet druk gehad; slechts een schrammetje hier en een klein wondje daar, was de ma gere oogst van deze dag. Zijn we wel wijs? „Zijn jullie wel helemaal goed wijs?", vroeg een slaperige Alpne- naar, toen hij ons 's morgens zag ver trekken. Ja, inderdaad, we zijn nog goed wys, ondanks dat we vier da gen 9 uur fietsen! Natuurlijk, het weer had beter gekund, maar zelfs de hevigste stortbui doet geen af breuk aan de stemming. Die brom- mert had eens moeten horen hoe we in stempelpost „Het Rechthuis" te Uithoorn, onder het genot van choco mel. gezongen hebben van „En de jongens van Tromp en Piet Hein, die krijgen ze lekker niet klein..,."! Hij had eens moeten zien hoe we ge lachen hebben in Hilversum, toen we I! een moeilijk te volgen parcours ge makkelijk konden vinden, omdat iemand uit de voorgaande groep een lek in z'n broekzak had en elke vijf meter een toffee verloor, zodat we als Klein Duimpje achter de brood- kruimels aangingen. Hij had ook eens i moeten meemaken hoe de deelnemers elkaar helpen bij pech, hoe de ster- ken op een traject tegen wind de zwakkere broeders op sleeptouw nemen en hoe nieuwe vriendschap pen al fietsen worden afgesloten. Want er vaart een geest onder de rij ders, die buitengewoon goed is, be ter nog dan gisteren, toen. velen el kaar nog niet kenden. Maar hoe har der het waait, hoe vrolijker wordt de stemming; men voelt de plicht el kaar op te monteren. En is het niet zo, dat gedeelde smart halve smart is? Daarom had die mopperaar onge lijk. Als hij vanavond in de grote feesthal geweest zou zijn, kon hij zien hoe uitbundig het er aan toe ging. Een Alphens padvindersstrijk je zorgde voor de vrolijke muziek en met communitv-singing vermaakten we ons kostelijk. Af en toe eens een dansje hield de benen lenig. De helft ligt achter ons. Er werd overigens minder gedanst dan gisteren. De vermoeidheid van 126 kilometer deed zich gevoelen. Bovendien wacht ons morgen de zwarste dag. Dan gaat de tocht naar Utrecht Hilversum en Baarn, in to taal 142 km., waarschijnlijk in de zelfde weersomstandigheden als van daag. Maar we gaan weer vol goede moed; als we zien hoe de oudste deel nemer, een man van 74 jaar, en de jongste, een meisje van 16, voor de anderen niet onder doen en regelma tig hun kilometers trappen, dan kan de rest uit zelfrespect al niet min der doen. 242 kilometer liggen achter ons; nog 235 liggen te wachten Het groot ste deel hebben we dus gehad; we kijken nu reeds uit naar het einde. Nog twee dagen, nog 235 kilometer En de medaille lonkt We schreven reeds hoe heel Al phen met ons meeleeft. Dat uitte zich vanmorgen, toen een Alohense firma aan alle deelnemers gratis een zal;je toffees aanbood, welk voorbeeld we niet genoeg kunnen aanmoedigen! Dat uitte zich ook in het sportpro gramma, dat voor hedenavond een demonstratie van de Alphense Red dingsbrigade bevatte en waterooïo- wedstriiden tussen de eerste klas- sers Zian (Den Haag). De Meeu wen (Amsterdam) en S.V.H. (Hille- gersberg). De uitslagen waren: MeeuwenS. V.H. 1—4, S.V.H.—Zian 1—0, Zian— Meeuwen 40. Het Alphense A.Z.C. speelde voor de competitie van de derde klasse met 33 gelijk tegen Vitesse, na een 30 voorsprong van Alphen. Voor een en ander bestond in het Ajphense zwembad een zeer grote belangstel ling voor dit prachtige sportpro gramma. DE DERDE DAG. UTRECHT 10.15. Vanmorgen weer gestart; deze keer in de richting Utrecht. Van deze langste tocht be droeg het eerste deel 51 km., die practisch zonder rustpozen werden afgelegd. Voor zover bekend zijn vanmorgen alle deelnemers weer ver trokken, maar of ze allemaal ook zullen aankomenDit eerste stuk was vrij eenvoudig, want hoe wel er zo nu en dan een flinke bui viel was de wind vrij gunstig, maar ook dat wordt straks slechter als we in de richting Baarn zullen vertrek ken. De stemming echter is uitste kend en de regen kan daar niets aan veranderen. Welgemoed gaan we ver der! De route van morgen. De vierde en laatste étappe leidt de deelnemers naar Rotterdam, over de volgende plaatsen: Alphen, Ha- zerswoude, Benthuizen. Bleiswijk, Bergschenhoek, Hillegersberg, Rot terdam, Njeuwerkerk,, Moordrecht, Gouda, Reeuwijk, Bodegraven. Hier wachten de deelnemers e^aar op en trekken gezamenlijk Alphen binnen in een feestelijke stoet. In de feest hal worden dan de onderscheidingen uitgereikt. De baankampioen- schappen VAN VLIET EN DERKSEN IN DE FINALE. Gistermiddag werden de baan- kampioenschappen van Nederland voortgezet met de kwartfinales van de achtervolging voor amateurs. Ver rassingen deden zich hierbij niet voor. Koeman reed een uitstekende tijd (5 min 38 sec.) na een spannen de rit tegen Willekes, die na de start een ruime voorsprong nam, die hij tot ongeveer 30 meter wist te ver groten. Na vijfronden zette Koeman, die een tempo was blijven riiden, aan en liep meer en meer in. Toen de laatste ronde inging lagen beide renners gelijk en Koeman had ge noeg kracht over om Willekes, die twee ronden voor het einde een inzin king kreeg, er uit te rijden. In de andere kwartfinales klopten Kunst, Gieseler en Harmans hun res pectieve tegenstanders De Moor, De Booy en Witteveen vrij gemakkelijk. De professional-sprinters verwerk ten hun programma tot de finale, waarin zich. zoals te verwachten was, Arie van Vliet en Jan Derksen, zon der moeite plaatsten. Van Vliet speelde in de halve fi nale met Remkes en ook Derksen behoefde zich in zijn halve finale te gen Bijster niet in te spannen. Derk sen noteerde in de kwartfinale en de tweede manche van de halve finale de snelste tijd van de dag over de laatste 200 meter met 13 sec. Van Vliet kwam in de halve finales niet beneden de 15 sec., wel een bewijs dat de twee groten in de Nederland se professionalsprint veruit de sterk- sten waren BRIDGE NEDERLAND VERLIEST VAN DENEMARKEN Het Nederlandse bridge-team leed gisteren in de vierde ronde van de Europese kampioenschappen een on verwachte nederlaag tegen Dene marken. De uitslagen luiden: Zweden won van IJsland met 82 tegen 19; Frank rijk won van België met 52 tegen 25; Noorwegen won van Ierland met 47 tegen 25; Denemarken won van Ne derland met 51 tegen 40; Finland speelde gelijk met Italië. Engeland was vrij. De stand luidt thans: Engeland 6 winstpunten uit 3 wedstrijden, Zwe den 63, Italië 54, Noorwegen 54, Nederland 43, Denemarken 43, Frankrijk 44, IJsland 34, België 24, Finland 14, Ierland 0—4. Voldoening na een geslaagde tocht. Een vrolijk stel jongelui, voering van „Poedel" van Dam, rijdt het IJsclubterrein De Engelsman Haeth kwam, reed en vertrok In Assen heerst reeds volop de TT- sfeer, overal in de Drentse hoofdstad is de feestverlichting gereed en de straten zijn gevuld met velen, die iets willen opvangen van de binnen komende rijders. En gelukkig kan, ir tegenstelling met verschillende ge ruchten, medegedeeld worden, dat alle fabrieksteams aangekomen zijn. Niet alleen de Engelse Norton, A. J.S. en Velocette, maar ook de Ita lianen Gaillera, Mandial, Guzzi, Gi- lera, Morini en de Spaanse Montesa. Alleen de P.U.G, het Oostenrijkse team, was gisteravond nog niet ver schenen. De meldingen veroorzaak ten in het' groene TT-wachtje in As sen een geweldige spraakverwarring, maar allen konden vlot geholpen worden en trokken spoedig af naar hun stallen om onmiddellijk met de voorbereidngen te beginnen. Bekende rijders als de Engelsen Bell, Daniel, Lockett, Riggs, Fry, Dear, Beevers, en Clark hebben zich gemeld, evenals- de Italianen Pagani, Clemanshish, Masetti en Lorenzetti, AUTOMOBILISME DE GROTE PRIJS VAN ZANDVOORT. Alles wijst erop, dat de eerste wer kelijk internationale automobielrace, die de K N. A. C. organiseert en die op 31 Juli a.s. op het mooie circuit Van Zandvoort zal woeden gehouden, in alle opzichten een wedstrijd van groot formaat zal worden. De be langstelling van de automobielwe reld voor dit gebeuren weerspiegelt zich in de deememing van de meest bekende rijders van internationale klasse, die gaarne een engagement hebben aangegaan om op Zandvoort te komen rijden. Tot dusver staat het vast, dat van Italiaanse zijde Vil- loresi, Ascari en Farina met een Ma- seratie of een Ferrari aan de start zullen verschijnen. Frankrijk zal vertegenwoordigd zijn door de Tal- botrijders Chiron en Mairesse, Zwit serland door de Graffenriel, België door de coming man Claes, die even eens met een Talbot zal rijden, En geland door Parnell, die voor de renstal Ambrosiana met een nieuwe Maseratie uitkomt, Whitehead met een Ferrari, en de E. R. A. coureurs Harrison, Gerard en Morsfall, en tenslotte Siam door Prins Bira, die een Maseratie zal besturen. Verder worden er nog onderhan delingen gevoerd met een zevental renners van naam Italianen, Fran- Zuid-Amerikanen, zodat ver wacht mag worden dat op 31 Juli twintig van de meest bekende rij ders te Zandvoort aan de start zul len komen met renv/agens, die vol doen aan de voorschriften der z.g. internationale formule 1, nl. met een maximum cylinderinhoud van 1,5 liter, indien zij wel en 4.5 liter als zij niet met een compressor zijn uit gerust. OP HET SPOOR VAN verteld door HUIBERT VET. KID DIENAMIET! Na een zware tocht smaken de boterhammen tweemaal zo lekker. Een etend groepje In de tuin van het Tolhuis te Hilversum. 50. Het volgend ogenblik werden Kobus van Galen en Wimpie door de geheel onder de indruk gebrachte brigadier naar de inspecteur gebracht, om deze van het gebeur de op de hoogte te bren gen en zijn hulp bij de pen. Toen Wimpie het werk vertrek van de inspecteur binnentrad zag hij een keurige heer met een zwart masker voor het gezicht ge bonden. „Wat wenst U heren?" vroeg de inspecteur. Wimpie begon te stotteren en staar de naar het zwarte masker, dat hij nog nooit zelfs niet in de span nendste detectieve-films had zien drage,n door een politie-ambtenaar. De brigadier zag Wimpie's ver warring en fluisterde: „Hij draagt dat masker altijd, omdat hij een „stille" is. Een „stille" is iemand die door niemand herkend mag worden want anders is het geen „stille" meer. De ze inspecteur hoort bij de geheime politie." ,.0!" zei Wimpie, toch wel opge lucht, omdat voor het masker zo'n eenvoudige verklaring te vinden was. „Ik dacht eigenljjk, dat hij ook een misdadiger was, die hier op de inspecteur moest wachten'Toen. lui der: „Ziet U, mijnheer de inspec teur, ik kom hier aangifte doen van de ontsnapping van een Amerikaan se boef, die nu de stad onveilig maakt. Kunt U ons helpen?" De inspecteur dacht eerst een poos je na en vroeg toen: „Wat bedoel jai met Amerikan boef? In Amerika zijn geen boef. Allemaal eerlijke men- sena" Opnieuw begon Wimpie te stotte ren. Hij had dit taaltje eerder ge hoord, namelijk uit de mond van de Kid zelf! „B-b-b-bent U eh..." begon hij haperend, maar toen fluis terde de brigadier hem in het oor, dat de inspecteur zo raar praatte, omdat hij zijn opleiding in Amerika had gekregen. „O!" zei Wimpie weer. DE TT. RACE van wie verteld werd, dat hij ver stek zou laten gaan. Leoni is even eens gearriveerd, terwijl ook De Or- tueta (Spanje) is aangekomen. Frith, Bills, allen zijn er en alleen de En gelsman Heath is reeds weer ver trokken. Bij de training van gisteren ver speelde hij zijn 500 cc-Norton. Heath reed met een snelheid van om en nabij de 160 k.m. per uur. Op het rechte eind tussen Laaghalerveen en de pitch blokkeerde zijn motor plot seling. De machine slipte en vloog tegen een boom. Hoewel Heath er nagenoeg zonder een schrammetje te hebben opgelopen afkwam, was zijn machine zodanig vernield, dat rena- reren onbegonnen werk was. De Brit had ingeschreven voor de 500 cc met Norton en de 350 cc met AJS. maar hij was door deze pech zo gedesillu sioneerd, dat hij onmiddellijk besloot maar naar huis te gaan. Overigens heeft de training van vandaag niet veel bijzonderheden gebracht. De kopstukken hebben het circuit eens verkend en een rondje gedraaid, waarbij Frith het hoogste gemiddelde behaalde n.l. 117 k.m. per uur. De Italiaan Dalles, die op Gi- lera in de 350 cc klasse zou uitko men. heeft zich telegrafisch afgemeld als gevolg van moeilijkheden bij het passeren van de grens. Een aardige bijzonderheid is nog, dat de Italiaan Pagani, toen hy zijn bescheiden in ontvangst kwam ne- met, het nummer 17 geweigerd heeft, omdat men in Italië aanneemt, dat dit ongeluk brengt. ZWEMMEN MILITAIRE ZWEMKAMPIOEN- SCHAPPEN. De dienst RAO hield gisteren met medewerking van de K.N.Z.B. in het zwembad Crailo te Hilversum de jaarlijkse militaire zwemkampioen schappen. De winnaars zullen ons land. vertegenwoordigen bij de in- tergeallieerde zwemkampioenschap- pen. die op 20 en 21 Augustus a.s. te Kopenhagen zullen worden ge houden. Na afloop van de wedstrijden volg de nog een waterpolo-ontmoeting tussen een militair A en B zevental, waarm o.a. uitkwamen Iseetelaa: en Smael van de 01vmp?sche ptoeg, Kröber van de Robben en Mosterd van A.J. en P.C. Het nog te kiszen zevental zal tot taak hebben het in- tergeollieerde kampioenschap, dat ook in 1947 en '48 door ons land werd gewonnen, opnieuw te veroveren. De voornaamste uitslagen luiden: 100 m. vrije slag dames: 1. Hoofd- marva I. de Bood, Amsterdam 1.26.4. 100 m. schoolslag dames: 1. hoofd- marva E. Neeter, Amsterdam 1.48.4. 100 m. vrije slag heren: 1. sold. W. van Dijk Ermelo 1.7.1; 100 m. ruslag: 1. korp. J. Kröber, Dordrecht 1.17.8. 200 m. schoolslag: 1. ziekenverple ger J. van Daatselaar, Hilversum 2.54.5. 400 m. vrije slag: 1. sold. W. te Kloese, Amsterdam 5.45.5. 1500 m. vrije slag: 1. sold. G. van Rooy, Amersfoort 22.31.5. Schoonspringen heren: Marinier W. J. Kettler, Deelen 11.39 punten. ZEILEN NATIONALE WEDSTRIJDEN. BRAASSEMERMEER. Zaterdag en Zondag a.s. zullen de jaarlijkse nationale zeilwedstrijden van de „Braassemermeer" worden ge houden, waarvoor goede belangstel ling blijkt te bestaan, aangezien niet minder dan 110 inschrijvingen zijn binnengekomen. De Valkenklasse heeft daarin wel het leeuwenaandeel met niet minder dan 35 inschrijvingen, 24 voor de A-, 11 voor de B-klasse. De Regenboogklasse maakt met 10 deelnemers ook geen slecht figuur, doch de Drakenbezitters stelde het bestuur zeker teleur,bestuur zeker teleur, aangezien slechts twee in schrijvingen binnenkwamen. Olympiajollen, 12 M2. en 16 M2.- klasse zijn vrijwel gelijk vertegen woordigd, terwijl het aantal Jollen- inschryvingen ieder jaar vermindert. Zaterdagmiddag vangen de wed strijden ie 3 uur aan, Zondag te 10 uur. Als het weer nu wat wil medewer ken beloven het goede zeildagen te worden voor de Braassemermeer. BILJARTEN „Excelsior" Lisse. In het club lokaal van de Biljartvereniging „Ex celsior" café „De Duif" had de prijs uitreiking plaats van de gehouden ne derlaagwedstrijden, waarvoor een viertal wisselbekers beschikbaar wa ren gesteld, benevens verschillende ■dketakken en medailles. De volgende prijzen werden toe gekend: 1ste klasse: Wisselbeker en herinneringsmedaille: Biljartver. „De Carambole" Leiden; 2de klasse: de zelfde prijs: VIOS II Lisse; 3de klas se: idem: Carambole Leiden; 4de klasse: idem LUTO 4 Lisse; 5de klas se: eiketak: B.C. P. Gijzenbrug, Tweede prijzen: alle eiketakken: lste klasse: TOG Leiden, 2de klasse: Flora I Hillegom, 3de klasse: Flora 2 Hillegom, 4de klasse: VIOS 4 Lisse, 5de klasse: „De Valk" 2 Leiden. De persoonlijke prijzen verwier ven: lste klasse: J. Duivenvoorde; 2de klasse C. Slootbeek; 3de klasse: D. Blom; 4de klasse G. Grimbergen, al len „Excelsior" Lisse; 5de klasse N. Vooren „De Kaag. T.O.G.„Excelsior". Het eerste viertal van „Excelsior" Lisse heeft deelgenomen aan het jubileum-tour- nooi van T.O.G. te Leiden. Hoewel de Lissenaren 5 van de 8 punten wisten te behalen, slechts 1 partij werd verloren, werd het eind resultaat nog een nederlaag. Een fraai resultaat leverde J. Duiven voorde no. 1 van „Excelsior" door de Leidse kampioen H. Bakker met 55 carb. te kloppen. De resultaten wa ren: J. Duivenvoorde 250 25 55 10. H. Bakker 195 25 56 7.80 J. Schrama 85 20 15 4.25 J. Siera 200 20 42 10.— Jac. van Diest 125 30 19 4.16 C. Paauw 94 30 13 3.13 P. Duivenvoorde Jr 175 33 23 5.30 A. Siera 175 33 33 5.30 TOG I 664; Excelsior I 635 carb. POSTDUIVEN De Reisduif (Hazerswoude). Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans (Frankrijk), afstand 504 km., in concours 8 duiven. Losgelaten om 6.30 met Noord-Oosten wind tot Noordwest, eerste 4.22.55, snelheid 859.11 m. per min. Eig. K. Starre- veld, die ook de 2e prijs behaalde. De derde prijs W. G. de Jongh. De Blauwband (Sassenheim). Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans (Fr.), 516 km. In concours 39 duiven, deze werden gelost te 7 uur 30. Eerste duif 5 uur 7 min. 34, snelheid 8816 m. per min. Laatste duif 6 uur 52 min. 59 sec., snelheid 694 meter per minuut. Uitslag: J. A. Ippel 1, H. J. Krom 2, 5, 6, 9, L. J. Drost 3, P. C. Baartman 4, 8, G. B. Roodenburg 7, J. A. Meeuwissen 10, J. Haver 11. Vooruitgang (Nieuwkoop). Wed vlucht van Corbeil. Afstand 425 km. Uitslag: 13 A. van Leeuwen, 24 J. W. Woerde, 5. J. C. Roggeband en 6. A. Kuyf. Dit was de laatste vlucht voor het kampioenschap Viteses en Middenfond. Het kampioenschap werd behaald door: A. van Leeuwen le, J. C. Roggeband 2e en J. W. Woerde, 3e kampioen. Aetherklanken VRIJDAG HILVERSUM I, 301 meter. 7.00 Nieuws. 7.15 Ocht.gymn. 7.30 Ouver ture: Het beleg van Korinthe. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Gr.pl. 10.00 Vertelling van Poesjkien. 10.20 Muziek houdt fit! 11.00 De Zonne bloem. 11.35 Als de ziele luistert. 11.45 Quatuor Vocal Russe. 12.03 Zangrecital. 12.30 Land- en tuin- bouwnieuws. 12.33 T.T.-races te As sen. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusements orkest. 13.50 Op de korrel. 14.00 Pa- rijse Studentenkoor Chaire Jole. 14.25 Tutti Frutti. 14.55 Metropols Orkest. 16.00 De Zonnebloem. 17.00 Na schooltijd. 17.15 Kinderkoor „De Karakieten". 17.45 Wat het buiten land leest. 18.00 There's something in the air. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 Stad in de frontlijn. 19.30 Uit het land van Hertog Jan. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Ja, zO was 't.... 21.15 Hilversums Gemengd Koor. 21.45 De ethische zijde van het in dustrialisatie-vraagstuk. 22.00 Amu sementsorkest. 22.30 Het Omroep- Kamer orkest. 23.00 Nieuws. 23.15 Het Symphonette Orkest. HILVERSUM n, 415 meter. 7.00 Nieuws. 7.18 Selecties. 8.00 Nieuws. 8 15 Dalibor. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Kamermuziek-concert. 10.00 Thuis. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 11.10 Het halssnoer. 11.30 Orgelspel door Cor Steyn. 12.00 Joop Walvis, orgel. 12.30 Land- en tuinbouwnieuws. 12.45 Het orkest van Jacques Helian. 13.00 Nieuws. 13.15 Klaverblad. 14.00 Kookkunst. 14.20 Kamerorkest. 15.00 Ons volk in zijn dichters. 15.20 Het Kamerorkest. 16.00 Accordeon-orkest. 16.30 Tussen twaalf en zestien. 17.00 Omroepkoor. 17.20 Wij en de mu ziek. 18.00 Nieuws. 18.45 Silvestri- kwartet. 19.00 Denk om de bocht. 19.15 Gramofoonmuziek. 20.00 Nieuws 20.30 Geestelijk leven in Amerika. 20.55 Zo juist verschenen. 21.00 Men vraagten wij draaien. 21.30 Va- cantie in Nederland. 22.00 Buiten lands weekoverzicht. 22.15 Gramo- foonplatenprogramma. 22.40 Van daag. 22.45 Avondwijding Ds. J. J. Thomson te Baarn. 23.00 Nieuws. 23.15 Concertgebouw-Orkest.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6