'Hojm Tito-bewind blijft fel anti-katholiek Nog geen debat over Indonesië Het statuut van de „Raad van Europa" goedgekeurd Eisen gesteld ten aanzien van het georganiseerd overleg HOTAM REISBUREAU DONDERDAG 7 JULI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 In Joego-Slavië geen verbetering tussen Kerk en Staat te verwachten (Van onze Romeinse correspondent). Er doen de laatste weken geregeld geruchten de ronde, als zou er in de verhouding tussen Kerk en Staat in Joego-Slavië langzamerhand een in grijpende wijziging zijn gekomen. Radio Vaticana heeft zich dezer da gen met deze geruchten bezig gehou den en met name de verwachting in zake een aanstaande vrijlating van de aartsbisschop van Zagreb, Mgr. Stepinac, naar het rijk der fabele,n verwezen. Naar aanleiding hiervan vernamen wij het volgende: Als vermoedelijke oorzaken vun het (helaas ongemotiveerde) opti misme, dat hier en daar schijnt te ontstaan betreffende houding van het Tito-regiem ten aanzien van de Katholieke Kerk, kan men een twee tal factoren aanwijzen: Ten eerste het scherper worden van het conflict tussen .Tito en de Kominform, (conflict, dat is samen te vatten met conflict Tito-Kremlin). Er zijn vele tekenen, die er op schij nen te wijzen, dat dit conflict in een critiek stadium is getreden. De di recte aanvallen van vooraanstaande Joego-Slavische persoonlijkheden te gen Rusland en Russische machtheb bers nemen schier dagelijks in aan tal en hevigheid toe. Met name de reactie van Belgrado op de jongste Parijse conferentie der Vier heeft zeer de aandacht getrokken. (Hierbij dient eveneens te worden opgemerkt, dat Rusland te Parijs voor het eerst Joego-Slavië in de steek liet inzake zijn eisen betreffende Oostenrijk!). De economische situatie, waarin Joego-Slavië zich momenteel bevindt is, tengevolge van de boycot der door Rusland gecontroleerde landen van geheel Oost-Europa, zonder meer desparaat te noemen. Dit heeft tot natuurlijk gevolg, dat deze door Tito geregeerde staat een uitweg dient te zoeken en dit slechts doen kan door zich „naar het Westen te keren". Het is een algemeen bekend (en licht ver klaarbaar) feit, dat dit „Westen" geenszins afkerig is van deze dwin gende noodzaak; Joego-Slavië vormt immers zowel in geografisch als in ideologisch opzicht (na het ontstaan van het conflict met de Kominform- landen) een uiterst vitaal gebied, zo wel aanvankelijk als voorpost van de Russische epansie-politiek als, later, in zijn hoedanigheid van meest kwetsbaar punt van het door Moskou ontworpen „cordon sanitaire". Het zou evenwel van politieke inge- nuiteit getuigen aldus gezaghebben de persoonlijkheden ten Vaticane indien men verwachten zou, dat dit „Westen" aan het regiem van de dic tator Tito bepaalde voorwaarden zou stellen (waarbij men uiteraard een wijziging ten opzichte van de offi ciële houding tegenover de Kerk op het oog heeft). De gehele ontwikke ling der na-oorlogse verhoudingen, alsmede de zeer recente gebeurte nissen in landen als Hongarije, Roe menië, Tsjecho-Slowakije en Polen, hebben bewezen, dat nuchtere poli tieke berekeningen wel zeer weinig te maken hebben met idealen, wen sen en voorkeur, zoals deze in his torische documenten als het „Atlan tisch Handvest", de „Rechten van de Mens" en de „Vier Vrijheden" wer den gedefinieerd. Te Rome is men zich hiervan, door bittere ervarin gen geleerd, terdege bewust: Daar komt (ten overvloede) nog bij, dat de gebeurtenissen in Joego- Slavië welke naast zovele andere en meer de aandacht trekkende feiten in Oost-Europa wellicht op de ach tergrond geraakten) juist in de maanden, die volgden op het bekend worden van de onverzoenbaar geble ken contrasten tussen het Tito-re giem en de door Moskou aangegeven politiek, in genen dele wijzen op een gewijzigde houding van dit regiem ten aanzien van de Katholieke Kerk in het algemeen en van de „vrijheid van godsdienst" in het bijzonder. De vervolging van de Kerk, de steeds toenemende actie, de pogin gen om ieder contact tussen de Hiër archie en de H. Stoel te verbreken, de toenemnde druk op de gelovigen en de directe vervolging van de gees telijkheid vormen een overtuigend bewijs, dat het regiem van maar schalk Tito communistisch is en blijft en dus atheïstisch, fel anti-Katho liek en extreem-autoritair. Als tweede factor, welke de boven genoemde geruchten kan hebben be gunstigd, noemen wij de zending van Mgr. Sigismondi naar Belgrado. Deze prelaat, die sedert jaren aan het Staats-Secretariaat van Zijne Heilig heid werkzaam is, zou volgens som mige waarnemers in aanmerking ko men voor de benoeming tot „chef de Mission", dat wil zeggen tot Nuntius, zodat men gemeend heeft uit het feit, dat hij naar Joego-Slavië werd ge zonden, te mogen opmaken, dat de H. Stoel een normalisering van de di plomatieke betrekkingen met de re gering van maarschalk Tito voorbe reidt .En aldus dé gedachtengang de H. Stoel zou hiertoe nimmer overgaan, indien Zij niet meende over bepaalde garanties te beschik ken betreffende de situatie van de Kerk in Joego-Slavië. In dit verband is het van belang een en ander duidelijk te onderschei den. Zolang een aartsbisschop, die na een uiterst onrechtvaardig schijn proces werd „veroordeeld" en gevan gen gezet niet is vrijgelaten en vol ledig in ere is hersteld, is het tame lijk onnozel om verwachtingen te koesteren inzake een normalisering van de betrekkingen met de H. Stoel. Hetzelfde geldt uiteraard voor de vele honderden priesters, die momen teel in concentratiekampen verblij ven. Zelfs al zou Mgr. Sigismondi in derdaad voor de benoeming tot Nun tius in aanmerking komen, dan is het altijd nog zeer goed mogelijk, dat zijn missie in Belgrado (waar hij on der Mgr. Hurley, de Regent van de Pauselijke Nuntiatuur, werkzaam is) een soortgelijke benoeming vooraf gaat. Doch dat hij „chef de Mission" te Belgrado zou worden lijkt ook in dit verband zeer onwaarschijnlijk. Het is volkomen normaal, dat de H. Stoel een nieuwe persoonlijkheid naar de Nuntiatuur te Belgrado zond. Men vergete niet, dat het Vaticaan nog nimmer uit eigen beweging over ging tot het verbreken van diploma tieke betrekkingen met welke rege ring dan ook, zodat het voortbestaan van deze betrekkingen met de rege ring van Tito hoe illusoir zij ook mo gen lijken) geheel in de lijn ligt van de diplomatieke traditie der H. Stoel. Uit dit alles moge derhalve over tuigend blijken, dat om de woorden van Radio Vaticana aan te halen) ,er op dit moment geen symptomen van een verbetering der verhouding tus sen de Katholieke Kerk en het re giem van Tito bestaan. Tweede Kamer HALLO MET JANSEN OP HET IJSELMEER! Alle telefoonbezit- ters lopen de kans, dat hun vriend Jansen, die op weg is van Noord- Holland naar Friesland of omgekeerd hen van het IJselmeer af opbelt. Dit kan doordat de Nederlandse Spoor wegen als service voor de reizigers aan boord van de „Van Hasselt", die tussen Enkhuizen en Stavoren vaart een mobilofoon heeft opgesteld. Via de Rijkstelefoondiensten kunnen de abonné's over het gehele land wor den bereikt. Verwondert u dus niet, als u plotseling hoort: „Hallo met Jansen, op het IJselmeer!" HUISVESTING VAN DEPARTEMENTEN. Aan het verslag van rapporteurs uit de Tweede Kamer over de wijzi ging van de begroting van Weder opbouw en Volkshuisvesting, is het volgende ontleend: Enige leden vroegen zich af, of men niet beter de huisvesting van het departement in het flat aan de Van Alkemadelaan had kunnen handha ven dan een zo uitgebreid complex van semi-permanente gebouwen op trekken. Zou het economisch niet meer verantwoord zijn geweest, wan neer de thans gemaakte bouwkosten en het bestede bouwvolume gebruikt waren om een aantal nieuwe wonin gen te doen verrijzen? De hier aan het woord zijnde leden zouden het op prijs stellen omtrent de omvang van bedoelde kosten en bouwvolume ingelicht te worden. Prov. Staten van Zuid-Holland In de gistermiddag gehouden ver gadering van de Tweede Kamer heeft de voorzitter mededeling ge- aaan van een schrijven van de Mi nister van Overzeese Gebiedsdelen, mr. Van Maarseveen, waarin gezegd wordt, dat de regering een gedach- tenwisseling met betrekking tot de overeenkomst van Batavia van 22 Juni praematuur acht. Zou de rege ring nu op een gedachtenwisseling prijs stellen, dan zoude deze in co mité-generaal te houden zijn. De voorzitter vond het beter de Kamer nog niet in comité-generaal bijeen te roepen. Er komt in ieder geval volgende week een regeringsverkla ring, hetzij in het openbaar, hetzij in comité-generaal. De heer Bruins Slot (A.R.) leek het zeer onbevredigend, dat de re gering thans zwijgt. De heer Romme (KVP.) verwon derde zich er over, dat de regering een gedachtenwisseling thans prae matuur acht. Dat is z.i. niet het ge val. Is het in het openbaar niet mo gelijk dan prefereert hij een gedach tenwisseling boven geen gedachten- wisseling. De heer Oud (V.V.D.) zeide de mededeling der regering onbevredi- ir a ii it ii «h i u» mt lu* S! SI II KAZERNE WORDT INTERNAAT VOOR SCHIPPERSKINDEREN De „Karei Doorman"-kazerne te Delfzijl is geheel verbouwd en zal in September dienst gaan doen als in ternaat voor kinderen van binnen schippers. Het internaat, dat thans „Oranje Nassau"-internaat heet kan 120 scholieren herbergen. gend te achten. Een gedachtenwisse ling vond hij in geen enkel opzicht praematuur. De heer Van der Goes van Naters (Arb.) meende, dat het uiterst na delig kan zijn dingen vast te legen aan de vooravond van de Ronde tafel-conferentie. Spr. gaf de voor keur aan eeiT bespreking in comité- generaal. De heer Wagenaar (C.P.N.) pleit te voor een openbaar debat op korte termijn. Op voorstel van de voorzit ter werd daarna besloten aan de re gering te doen weten, dat het de wens der Kamer is, dat er de vol gende week een regeringsverklaring komt. Voorts werd besloten Woens dag te beslissen of het debat open baar of in comité-generaal zal wor den gehouden. De Kamer heeft daarop de be raadslagingen over het wetsontwerp tot goedkeuring van het statuut van de Raad van Europa voortgezet. De Minister van Buitenlandse Za ken, de heer Stikker, de sprekers beantwoordend, deelde mede, dat ten aanzien van de principiële basis van de raad het hem niet gelukt is, het woord „Christian" in de tekst opgenomen te krijgen; hij heeft zich tenslotte neergelegd bij het woord „spiritual". De raadgevende verga dering is nog geen Europees parle ment, maar spr. zeide te hopen, dat er op voorzichtige wijze Europees gedacht zal worden. Nadat bij de replieken mei. Klom- pé (K.V.P.) o.m. nog te kennen had gegeven, dat h.i., gezien de situatie van dat land op het ogenblik, het niet aanvaardbaar zou zijn Spanje in de Raad van Europa op te nemen, werd het ontwerp z-h.s aangeno men, met aantekening, dat de C.P.N. en de S.G. geacht wilden worden te hebben tegengestemd. Uitvoerig is nog van gedachten gewisseld over naturalisatiekwesties zulks in verband met een tiental na turalisatie-ontwerpen, waardoor 169 personen de Nederlandse nationali teit zullen verwerven. Vrijdag: Texel 111.50 incl. boot- :t Gooi 16.50. Alkmaar-Volen- Marken f 7. 7ondag: Nijmegen per Bergspoor naar Berg en Dal 1 9.75. Hoog Elten 110.BaarleNassau f 7.50 Valkenburg f 12.-. Brussel 111,50 Ostonde-Gent-Brugge 113.50. .'laandag: Hoog Elten 110..Texel 111.50. 't Gooi-Spakenburg 16.50 ~:nsdag: Holter- en Lemelerberg 10.50. Friese Meren 111.50. Giet hoorn 111.Valkenburg f 12. Ostende - Gent-Brugge f 13.50. Brussel 111,50. 'oensdag: Hoog Elten 1 10. 't Gooi-Spakcnburg 1 6.50. Nijme gen 19.75. Oisterwijkse Vennen 1 7.50. Baarle Nassau 1 7.50. Donderdag: Giethoorn £11.Hol- terborg t 11.50.Valkouburg f 12. Friese Mereu 111.50. Zeeland 110.50. Brussel 111.50. Ostende 113.50. 9 Juli: T.T.-races Assen 111.50 p.p. Dagelijks diverse middagtoebteu. Keiken naar België op Coll. pas en ^eerdaagse reizen: Weekend Limburg 1332 dg Valkenburg 1 383 dg. Valken- kenburg-Ardennen 160,4 dg. Parijs-Versailles 1120. Valkenbosplein 13a, Tel. 33.24.37 - Den Haag AGENTSCHAPPEN VOOR LEIDEN Vismarkt 1, Tel. 24862 Haarlemmerstraat 204a De vergadering van de Provincia- I lc Staten van Zuid-Holland werd gistermorgen in de vergaderzaal an de Eerste Kamer voortgezet. Goedgekeurd werd een voorstel an Ged. Staten tot terleenverstrek- king van een bedrag van f 412.000 aan de Vereniging der broeders van Liefde te Ven ray ten behoeve van de psychiatrische inrichting „St. Ba- vostichting' te Noordwijkerhout. Aan de Vereniging dep Zusters van Liefde te Venray werd een bedrag an f 275.000 ter leen verstrekt ten behoeve van de psychiatrische in richting „huize Sancta Maria" te Noordwijk. Aan de stichting Voorbeeldbedrij ven Rijnstreek en Omgeving geves tigd te Leiden werd ten behoeve van het door haar geëxploiteerde voor beeld bedrijf te Alphen aan den Rijn gedurende de jaren 1949 tot en mët 1953 een provinciale bijdrage ver leend van resp. 1500, 1000, 750, 500 en 250. De middagzitting was vrijwel ge heel gewijd aan het voorsel van Ged. Staten tot wijziging van het ambte naren regelement en van het ar- beidsovereenkomstenregelement. Daarbij stond de voorgestelde reor ganisatie van het georganiseerd overleg in het middelpunt der be langstelling. Ged. Staten' zijn hier van oordeel, dat het overleg alleen dan vrucht dragend kan zijn, indien de organi saties in staat zijn de zaken waar over zij worden gehoord op een bre de grondslag te bezien en dus niet alleen uit de gezichthoek van één en kele groep of één enkele provincie Dit doel kan volgens Ged. Staten alleen worden bereikt wanneer de eis wordt gesteld, dat de organisatie ambtenaren als leden toelaten on geacht de aard van hun werk publiekrechtelijk lichaam in welks dienst zij zijn, zomede dat toetreding voor ambtenaren uit het gehele land mogelijk is. Elke organisatie, welke aan renstaande eis voldoet, zal tot het georganiseerde overleg kunnen wor den toegelaten. Volgens de wijziging zou het amb- tenarencentrum niet aan die voor waarden voldoen. Dobr tal van le den werd in verband hiermee wenselijkheid geuit, de datum van 1 Januari 1950 te wijzigen in 1 Jan. 1951. Het lid De Kwaadsteniet (AR) diende hiertoe een amendement in. Het lid Keesen (KVP) besprak even de medezeggenschap, welke thans mogelijk wordt. Hij merkt op, dat de werknemer recht heeft op me dezeggenschap. Daardoor komt er een herstel van de arbeidsvreugde. Hij spreekt zich uit voor het voorstel van Ged. Staten. Het lid Deerenberg (KVP) merkte op, dat de overheid niet het recht heeft te kiezen wie zij in het geor ganiseerd overleg wil hebben. Het lid van Ged. Staten, de heer Jansen Manenschijn merkte ten aan zien van de medezeggenschap op, dat deze iets anders is dan het hebben van cfen beslissende stem. Men kan adviserend optreden. Begonnen wordt met de dienstcommissies, wel ke men zo nodig kan uitbreiden Eerst wordt een proef genomen Ten aanzien van de reorganisatie van het georganiseerd overleg zegt hy, dat de provincie hier verder gaat dan de regering. Het amendement-Kwaadsteniet werd aangenomen met 37 stemmen voor en 22 stemmen tegen. Het voor stel van Ged. Staten werd tenslotte z. h. stemmen aangenomen. Ten aan zien van art. 42 de reorganisatie van het georganiseerd overleg werden de communisten geacht te hebben tegengestemd. Met betrekking tot het wachtgeld of pensften aan hen, die ophouden lid van Ged. Staten te zijn, en van pensioen aan hun weduwen en we zen, werden de maxima voor het eigen pensioen en voor het pen sioen van de weduwe onderscheiden lijk verhoogd van f 4000 tot f 4800 en van f 1400 tot f 2200, voor het ge zinspensioen en het pensioen der volle wezen geldt nu een grens van f 4000 per jaar (voorheen f 2400 p. jaar). De vergadering werd hierna ge sloten. K.A.B. IN CONFLICT MET BURGEMEESTER VAN BAARN De K.A.B.-afdeling te Baarn heeft bij monde van. haar voorzitter, de heer de Bruijn in een aparte verga dering geprotesteerd tegen het be sluit van Baarn's burgemeester, waarbij een K.A.B.-meeting in de Pekmgtuin op Zondag 10 Juli werd verboden. De meeting zal thans ge houden worden op het schoolplein van de Sint Aloysiusschool. Hoewel men aanvankelijk 2000 mensen ver wachtte, deelde de bondsvoorzitter mede, dat ongeveer 6 a 7000 K.A.B.- ers naar Baarn zullen' komen. TENTOONSTELLING „GOUDEN HANDEN" IN VOORBEREIDING De nationale tentoonstelling op het gebied der vrijetijdsbesteding,, Gou den Handen", welke van 28 Juli tot en met 6 Augustus te Ede gehouden zal worden, belooft een der meest interessante van de laatste tijd te worden door haar oneindige verschei denheid. De inzendingen, waaronder vele die getuigen van buitengewoon vernuft, grote artisticiteit en onein dig geduld stromen binnen. Dit prachtig model van het zeilschip ,,D' Halve Macn" uit 1609 werd vervaar digd door de 17-jarige Jan van Os uit Utrecht. Hy deed twee jaar over dit fraaie werkstuk. PSP! irnmi/ ueviiefd EEN VROLIJKE ROMAN DOOR P. G. WODEHOUSE Vertaald door Jean H. P. Jacobs 10) Toen kwam Bayliss binnen. „Mevrouw Corstorphine is voor u aan de telefoon, mevrouw." Halverwege de deur bleef me vrouw Crocker even staan, alsof haar plotseling iets te binnen schoot, dat zij eerst vergeten had. „Is meneer James al opgestaan, Bayliss?" „Ik geloof van niet, mevrouw. Een van de meisjes, die langs zijn kamer is gekomen vertelde me, dat zy geen geluid had vernomen." Mevrouw Crocket verliet de ka mer en Bayliss wilde haar volgen, doch werd teruggehouden door een uitroep van uit de kamer. „Zeg eens!" klonk de stem zijns meester, „zeg eens, Bayliss, kun je eens even hier komen. Ik wou je wat vragen." De butler kwam tot by de tafel. Zijn meester leek hem die ochtend wat zonderling. Hij had dat een paar uur eerder ook al opgemerkt. Meneer leek verstoord of ziek. De ongesteldheid van meneer Crocker was echter heel eenvoudig. Hij leed aan een van zijn korte aan vallen van heimwee, die hem in de eerste zomermaanden plachten te plagen. Sinds zijn huwelijk, vijf jaar ge leden, en zijn daarop volgend ver trek uit zijn geboorteland, was hij voortdurend het slachtoffer van die kwaal geweest. De symptonen wa ren evenwel minder hevig in de win ter en in de lente, maar met Mei be gon het altijd niet om te harden. Dichters hebben steeds diep mee- gevoeld met de verzuchtingen van bijna iedereen, behalve met die van één soort mensen. Zy hebben ge dichten gemaakt op Ruth, op de slavernij van Israël, op slaven, die smartelijk hunkerden naar hun Afri ka en over mijnwerkers, die van hun huis droomen. Maar de smart van 5n enthousiast en vurig honkbal-lief- hebber door de fortuin gedwongen om drie duizend mijl van de speel velden af te wonen, dat leed is nog door niemand bezongen Bingley Crocker was er een slachtoffer van en in de zomer waren zijn kwellin gen verschrikkelijk. „Speel jij cricket, Bayliss?" „Ik ben er wel wat oud voor, me neer. Toen ik nog jong was wel." „Ken je het spel dus?" „Jawel meneer. Ik ga nog heel vaak kijken, als er een goede wed strijd gespeeld wordt." Velen, die Bayliss slechts vluchtig kenden zouden vreemd hebben op gezien bij die volslagen onverwachte openbaring van iets menselijks in Bayliss, maar meneer Crocker ver baasde dat helemaal niet. Van het begin was Bayliss voor hem zoveel als een knecht en een broeder ge weest, altijd bereid om zijn plichten even op te schorten, teneinde gele genheid te hebben, de vragen te be antwoorden van meneer Crocker over de duizend-en-een problemen van het Engelse maatschappelijke leven. Meneer Crocker had heel moeilijk kunnen wennen aan de buitengewo ne fijnheden, die de distinctie van zijn stand meebracht. En hoewel hij zijn vroegere neiging om de butler met Wiffl aan te spreken, onder drukt had, aarzelde hij toch niet, hem te consulteren als man tegenover man in ogenblikken, dat hij het een of ander niet wist. Bayliss was hem daarbij gaarne van dienst. Hij mocht meneer Crocker wel. Zeker, iemand met een scherper blik dan meneer Crocker, zou zijn manier van doen gehouden hebben voor iets, dat wel erg veel leek op die van een zacht moedige vader tegenover een zoon, die niet wel bij het hoofd is, maai er was in Bayliss' handelwijze toch wel iets, dat van opreche genegen heid getuigde. Meneer Crocker nam de krant op en vouwde ze weer open bij de sportpagina Met een korte dikke wijsvinger wees hij een paar stuk ken aan. „Wel, vertel me dan eens, wat dat allemaal betekent!' Sinds ik in En geland ben gekomen, heb ik me bui ten cricket gehouden, maar gisteren hebben ze de snoodheid begaan me mee te nemen, om Surrey tegen Kent te zien spelen op datzelfde veld waar jij ook geregeld heengaat, naar je zegt." „Ik was er gisteren ook meneer. Een buitengewoon spannende wed strijd. „Spannend hoe kom je daar by? Ik heb de hele middag met grote be langstelling zitten wachten, totdat er eens iets bijzonders zou gebeuren. Gebeurt er bij cricket nooit wat?" De butler rilde even, maar slaagde er in geduldig te glimlachen. Die man, peinsde hij, was een Amerikaan en hij verdiende eer medelijden, dan dat men hem zou terechtwijzen. Hij probeerde het hem duidelijk te ma ken. „Het wicket was erg klef, me neer, van de regen." „Hè?" „Het wicket was klef, meneer." „Ik begrijp je niet." „Ik meen, dat het spel u gisteren zo langzaam voorkwam, doordat het wicket ik bedoel daarmee het grasveld klef was, dat wil zeggen, nat, van de regen. Klef is hier de technische term, meneer. Als het wicket klef is zijn de batsmen ver plicht zeer voorzichtig te zyn, aan gezien de klefheid van het wicket de bowlers in staat stelt de bal scher per in welke richting ook te laten gaan, als hy de grond raakt dan wan neer het wicket niet zo klef is." „O, zit dat zo?" „Jawel, meneer?" „Dank je wel/' „Geen dank, meneer." Meneer Crocker wees naar de krant. „Maar kijk nu eens even hier; dat schijnt de stand te zyn van het spel, dat we gisteren gezien hebben. Als je d'r nu uit wys kunt, dan moet je mij maar eens vertellen, wat het betekent." Boven het stukje, dat hy met zijn vinger aanwees, stond: „Eindstand" en vervolgens-. SURREY Eerste speelhelft Hayward, c Wooley b Carr 67 Hobbs, uitgelopen 0 Hayes, st. Huish b Balvanger 12 Ducat, b Balvanger 33 Harrison, niet uit 11 Sandham, niet uit 6 Extra 10 Totaal (voor vier wickets 139 Bayliss ging de cijferreeks nauw keurig na. „Wat had u nu graag, dat ik u uit legde, meneer?" „Wel, het hele geval. Wat betekent dat allemaal?" „Het is heel eenvoudig meneer. Surrey won de toss en was het eerst aan slag. Hayward en Hobbs waren het openende paar. Hayward gaf Hobbs gelegenheid voor een korte run, maar deze laatste haalde het niet en viel reeds halverwege uit. Hayes volgde. Hij liep over de lijn en raakte daardoor af. Ducat en Hay ward maakten een goede partij, wan neer men de klefheid van het wicket in aanmerking neemt. Maar einde lijk raakte ook Ducat af, na een flink aantal runs en Hayward viel er weldra ook uit. Toen hebben Harri son en Sandham gespeeld tot de tijd verstreken was, zonder uit te ra ken." (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5