V&cjacvct Wimp ue 440 deelnemers beten vrolijk de spits af Een prachtige tocht door mooi Holland WOENSDAG 6 )UL1 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 STADSNIEUWS GESCHENK KONINKLIJK PAAR. Nogmaals vestigen we er de aan dacht op, dat ook hier ter stede de nzameling van gelden, voor een ge schenk bij het 12}^-jarig huwelijks feest van het Koninklijk Paar, is be gonnen. Degenen, die hiervoor hun bijdra ge willen leveren, kunnen dit doen op girorekening 355030 van de secre taris van het plaatselijke comité, mr. S. C. H. Coebergh. LEIDSE UNIVERSITEIT, Geslaagd: doctoraal examen Neder lands-Indisch recht: de heer J. Rusti ge te Amsterdam, economisch docto raal examen Indologie: de heren D. Xruijs te Den Haag: J. W. Langeler te Oegstereest en H W. Bergamin te Den Haag; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde (Natuurkunde): de heer L. J. Smits te Leiden; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde (Schei kunde): de heren W. L. Groeneveld te Oegstgeest en J. Schuijer te Was senaar: doctoraal examen Wis- en Natuurkunde (Dierkunde): de heer J J. Laarman te Den Haag; eandi- daatsexamen Wis- en Natuurkunde (A): de heren A W. Grootendorst te Den Haag en A. O Rietveld te Lei den: candidaatsexamen Wis- en Na tuurkunde (F): mej E. Brandenburg te Rotterdam en de heren C. Borst lap te Riiswijk en J C. H. Perizonius te Den Haag; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde (H): de heer J. Doo- ge te Rotterdam candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde (K): mej M. N. van Tilburg te Leiden en de he ren H. L. Booy te Scheveningen; P D. Burggraaf te Den Haag en P. Smit te Leiden: candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde (L) mej. H. A. Jelgersma te Oegstp-eest en de heer C A. Teygeler te Vlaardingen. MULO-EXAMENS. Voor het diploma A van het Mulo examen zijn hier ter stede geslaagd: M. G. H^emsbergen. P. L. Eichhorn, K. v. d. Hoek. J. F Lingeman, S E. Buursma, P. Zandvliet, allen Leiden; A. A. Luca, H. v. d. Gon Netschor, Oegstgeest. L. v Amerom en P v. Vuuren, Voorschoten. H. W Dompe ling, T Kleen C. v. Beelen. Nico v. Rhyn, allen Katwijk aan Zee: D. v. Leeuwen, A. P. Tolk, G. Boeltjes. G. de Ridder, allen Alphen a. d. Riin; J. C. Kerkhoven en Dick Kloek, Ha- zerswoude; G. A. Heikamp. Zevenho ven; J B Oussoren, Rijswijk. P. Els- kamp, Rijnsburg en H. M. de Bruin. Leimuiden. Afgew. 16 rand Voor diploma B: N. Favier, J. J. v. Zonneveld, M J. de Bock, M. G. de Bruin, allen Leiden, T. de Groot Hor- tensius Oegstgeest. W. J Wagtendonk, Voorschoten, J. P C. v. Beek. K. v. d. Bijl, Alphen a. d Rijn, A. Durieux, Katwijk aan Zee. A. Oskamp, Aarlan- derveen, D. C. Rademaker. Leimui den, C. Horsman. Koudekerk, C. P. Baalbergen, J. C. Ammeraal, Noord- wijk, J. v. Maris, C. v. Maris en D. de Hoed. Hillegom. Afgew. 8 cand. R.K. HOGERE BURGERSCHOOL. Geslaagd van de laatste groep voor eindexamen afd. B: K. van Leeu wen, Zótter woude; G Suurenbroek, Wassenaar; J. Timp, Leiden K Tijs- sen Zoeterwoude. H. Uv.'ns. Noord wijk; H. Verbeij. Zwammerdam, H. Visse» .Rjjv.vrk: V Wiessing, Lei den: N. dc Wo-1, Noordwij k Totaal-uitslag der examens: totaal 48 candidaten. geslaagd 36 candidaten, afgewezen 4 candidaten, teruggetrok ken 8 candidaten. TOELATINGSEXAMEN H.B.S. VOQR MEISJES. Toegelaten tot de 1ste klasse der H.B.S. v. Meisjes met 5- en 6-j. cur sus te Leiden: J. M. Baalbergen, E. H. Blanken, G. E. Boom, C. Bot, M. J. Ch. van Burink. P. J. Buys, Oegst geest, T. E. J. Dronkers, R. Dubbel- deman, P. M. Hartevelt C. de Kier, I. L. Huurman, E. L. Janse, M. de Jong, E. van Kerkhof, H. G. Kips, S. Knapper, G. J. M. Kuyk, Th. Lau- rentius, Oegstgest, J. B. van der Lecq, E. van der Linden, A. C. M. Meerpoel, A. P. Meertens, A. A Men- sing, B. Meyer, J. A. Noordanus V F. Ooms, F. Roos, Oegstgeest, A. M. van Rooyen, E. Ch. Schmück, E. Sna ter, G .H. Somer, C. Tinbergen, Oegstgeest, G. Troost Oegstgeest, A. Tijmstra, E. J H. van Venetië E. C. Verberg, L. M. Waringa, S. de Weerd, Oegstgeest, A. J Westra, G. M. S. Wrede, E. F .J. Wijntjes, M. van den Berg, H. Maas. Afgewezen 8. P.v.d.A.-RAADSLID BEDANKT VOOR BENOEMING De heer L. A. W. Metzemaekers heeft zijn benoeming tot lid van de Gemeenteraad niet aanvaard zulks in verband met een binnenkort te verwachten langdurig verblijf in het buitenland. Op de lijst van de P.v.d.A. wordt de heer Metzemaekers opgevolgd door mej. A. J. van Nienes. Herinnert U zich nog Het geslaagde feest voor onze Jon gens over Zee aan boord van het Stoomschip „Indrapoera" van ver leden jaar? Wat was het toen spijtig, dat wij vele gasten moesten afwij zen want de scheepszaal was toen niet groot! Maar morgenavond om 8 uur n.m. bij het tuinfeest op „De Burcht" behoeft U niet bang voor de hitte te zijn, en de ruimte op „De Burcht" is zo groot, dat niemand te leurgesteld behoeft te worden!!! Intussen vlotten de werkzaamhe den en vanavond zullen tientallen nijvere handen met vrachtauto's in de weer zijn om de rotonde te meu bileren! Aalmoezenier Spruyt heeft inmid dels bericht ontvangen, dat de Graaf en Gravin van Leyden ongeveer 8 uur n.m. op de Burcht aanwezig zul len zijn om de gasten te ontvangen! En dan zal de Burcht getuige zijn van een spontaan Oranjefeest, zoals in Leiden nog nimmer werd gehou den. Gun u eens een avond van ple zier midden in de week, een avond van „vrolijcke dansen ende sotter- nyen" en draag zo een steen je bij voor de Jongens over Zee!! En houdt u niet van dansen kom dan toch naar „De Burcht" om een kopje koffie te drinken, en te kijken naar dansdemonstraties, ter wijl u geniet van het prachtige uit zicht over onze Sleutelstad. De Graaf en Gravin van Leyden zijn uw gastheer en gastvrouw en tientallen lakeien staan ter uwer be schikking Om onze Katholieke Militairen af en toe eens wat toe te kunnen stop pen is geld nodig, en daarom slaat u natuurlijk de invitatie niet af. Voor de kaartverkoop verwijzen wij u naar de „Bekendmakinge" el ders in dit blad. in dit blad Tot ziens op de Burcht-soiree. Voor de Jongens Overzee!!! Bestuur Katholiek Thuis front Hartebrug. SALARIËRING VAN DE BRANDWEER B en W stellen de Raad voor de salarissen van het brandweer-per soneel aan te passen aan de Rijks regeling met terugwerkende kracht tot 1 Juli 1947. Volgens deze rege ling worden de salarissen Adspirant- brandwacht f 2.304; Brandwacht 2e klasse f 2.520f 2.760, Brandwacht le klasse" f 2.760f 3000; Hoofd brandwacht f 3.000f 3.180, Onder brandmeester f 3.120f 3.480, Brand meester f 3.600f 4.080, Leerling- brandweerofficier f 3.000; Adjunct - boofdbrandmeester f 3.480f 4.800, Hoofdbrandmeester ,f 4.320f 5.820, Hoofdbrandmeester (commandant) f 4.620—6.120; Hierbij moet worden opgemerkt, dat geen woningtoelage wordt to< w kend en dat voor eigen- en weduwe pensioen op dezelfde voet moet worden bijgedragen als het overige personeel der gemeente zulks moet doen. Naar de mening van B en W is de functie van Commandant van de Brandweer in deze gemeente in om vang van veranwoordelijkheid op één lijn te'stellen met die van de direc teur van de Gemeentelijke Reini- gings- en Ontsmetttingsdienst, f6.000 f 8000 terwijl wat de adjunct- hoofdbrandmeester en de hoofd brandmeester aangaat, oü. aanslui- ing gezocht kan worden aan de functies van technisch ambtenaar en B en hoofdtechnisch ambte naar. Tevens benutten B en W deze ge legenheid de bezoldiging van de di recteur van de Leidse gemeentelijke werkplaats te bepalen op 4.500. f 5.500. In Indonesië "1 ie sic DOMINICUS DE ROO, Schoolstraat 6, Leiden viert 7 Juli zijn 4e Ind. verjaardag. Hij komt nu spoedig naar huis, maar hoopt eerst op Java zijn broers Jan en Bernard te ontmoeten. LAATSTE BERICHTEN Sukarno te Djokja aangekomen President Sukarno is heden te 13.00 uur op het vliegveld van Djokja aangekomen, waar hij werd ontvan gen door de sultan van Djokja en de Paku Alam. Op het paleis werd na een welkomstplechtigheid de republi keinse vlag gehesen De politie te water, die met motor boten vanuit Enkhuizen en Harder wijk was uitgetrokken om de beide vermiste schepen op te sporen, is er in geslaagd deze te vinden. Beide schepen zijn naar de Schokkerhaven gesleept. Het kleinste, een tjalk de „Spera had een defect aan het roer en maak te reeds water toen er redding kwam. De schipper was toen bezig een ge deelte van de lading over te brengen in de sloep:-©oor de tijdige hulp werd het uitvoeren van deze veilig heidsmaatregel overbodig. Het tweede schip, de ..Hardie", een Kempenaar ,was er iets ernstiger aan toe en maakte vrij veel water Na herstel van de averij zullen de sche pen hun tocht voortzetten. Beide vaartuigen waren geladen met grint. Tweede Laura-logboek Alphen aan den Rijn, 5 Juli. Even vertrokken de gezichten; dieper bogen de lichamen zich over het stuur; geen woord werd practisch meer gewis seld, alleen de benen draaiden nog rond en de voeten trapten nog wat nijdiger de pedalen omlaag. Allen voelden het aan: Zo er van een zwaarte punt in deze eerste route gesproken kon worden, dan was het hier, langs de Westeinder Plassen, waar de wind was aangezwollen tot een storm, zodat de golven over de basaltstenen heen op de weg in spetters stuk sloegen en de zon was schuil gegaan achter een onheilspellend dreigend grijs wolken dek, dat het ergste deed vrezen. Uiteindelijk viel het toch nog mee, want slechts 5 K.M. voerde de weg langs dit stormende water. Toen boog de route af en kregen we de wind weer schuin in de rug, zodat het leed weer geleden was. Komende en gaande deelnemers bij de eerste stempelpost in Kasteel „Oud-Was scnaar". kunnen breken, integendeel! Alle deelnemers voelden het aan als iets wat er bij hoorde, want tenslotte is een rit van 116 km. geen heksentoer, als er niets bijzonders bijkomt. Nu werd het tenminste enigszins een prestatie-rit al was deze eerste tocht een peuleschilletje. Ondanks de regen veel enthousiasme Nu hadden we vlak daarvoor wel even een hevige stortbui gehad, als of het water met bakken uit de hemel gegoten werd, maar dat namen de Laura-rijders zeker zij cue reeds voor de twe de keer meereden, zo kalm en rusti,; op, alsof het er bij hoorde. Het vorig jaar hebben we immers 4 dage.i regen gehad, zodat dit buitje geen verrassing meer was. Verder is het allemaal voortreffe lijk gegaan. We deelden reeds mee hoe de 440 deelnemers vanmorgen gestart zijn en al vóór Leiden op een regenbui getracteerd werden. Het heeft de stemming echter niet OP HET SPOOR VAN verte'd door HUIBERT VET. KID DIENAMIET! 49. ,,VJe moeten het hierbij laten!" bedacht Wim pie, na de vele vergeefse pogingen om de haring- lucht weg te krijgen. „Ik geloof, dat je het op de duur niet meer ruikt". Ko- bus knikte bevestigend. „Daar heb je gelijk in" overwoog hij. ..maar daar hebben we toch niet veel aan. Het gaat er in de eer ste plaats om of de andere mensen het ruiken. Dat is iets, waar ik helemaal geen vertrou wen in heb." Alweer had Kobus gelijk, maar om dat er aan de zaak nu eenmaal niets te veranderen was, besloten ze het avontuur maar voort te zetten mét het visluchtje en verder op hun goed gesternte te vertrouwen. „Nu naar een politie-post!" sloeg Wimpie voor. Een kwartiertje later vervoegden ze zich al bij de dienst doende brigadier. Toen het tweetal binnenkwam keek de beambte verwonderd op. Hij in formeerde bij Wimpie en Kobus of zij óók niet opeens een vislucht ro ken. Wimpie en Kobus keken elkaar ian en haalden toen de schouders op. „Ik ruik niets!" stelden ze beiden vast. Hierop krabde de brigadier zich verwonderd over zijn schedel. ,,Ik dacht toch prevelde hij. „Afijn. Ik zal me vergissen. Vergissen is ntnsenjk, niet waar?" Kobus van Galen trok een stijf ge acht en zei, weer met zijn ver draaide stem: „Goede vriend, ahum mag ik je op opmerkzaam maken op het feit, dat het voor amotenaren in rijks- zowel als in gemeentelijke dienst ten strengste verboden is. zich te vergissen". Dat gaat niet, beste vriend. Ik weet waarlijk niet hoe ik deze bekentenis uit jou mond moet verklaren. Ik maak er. hoewel ik er slechts ongaarne toe overga dit vast te stellen, uit op, dat je eigenlijk niet geschikt bent om deze verantwoorde lijke functie te vervullen. Ben je getrouwd, beste vriend? Heb je een gezin te onderhouden? Waarlijk jam mer!" De brigadier zat als verstijf op zijn steel. Een dodelijke bleekheid breide zich langzaam uit over zijn gezicht. .Ach, mijnheer...'1 fluisterde hij. .Genade! Ik ben nou al twintig jaar n Kobus van Galen schikte met be dachtzame bewegingen zijn zijden halsdoek recht en wierp een knip oogje naar Wimpie. „Je moet met ambtenaren weten om te gaan grinnikte hij zachtjes, terwijl de brigadier zich nog steels uitputte in verontschuldigingen. VOETBAL. VETERANEN-COMPETITIE L.V.B. Voor de veteranencompetitie van de Leidse Voetbalbond is de volgen de indeling gemaakt: Groep I: DOSR; Leids Boys; RCL; Alphen; LDWS en Gezellen. Groep II: Scheidsr,; A. S. C.; Lisser B:; Noordwijk; Quick B.; Rijnsb. B.; SJC. Programma: Groep I: 11.7., LDWS RCL; DOSRLeidse B.; Gezellen Alphen. 18.7 LDWS—Gezellen. 20.7 Leidse B.—RCL; DOSR—Al phen. 25.7 LDWS—DOSR. 27.7 AplhenLeidse B.; RCLGe zellen. 3.8 DOSRGezellen; Leidse B. LDWS—Alphen; RCL—DOSR. 10.8 AlphenLDWS; Gezellen Leidse B. Groep II: 13.7 Scheidr.ASC; Quick BRijnsb. B. 14.7 Lisser BNoordwijk. 20.7 ASCLisser B.; Quick B. Rijnsb. B. 14.7 Lisser BNoordwijk. 20.7 ASCLisser B; Noordwijk Quick B.; Rijnsb. B.SJC. 27.7 SJC—Scheidsr., 1VSC—Quick Boys. 28.7 Lisser B.Rijnsb. 3. 3.8 Scheidsr.Rijnsb. E.; Noord- wtikSJC; Quick B.Lisser B 10.8 Rijnsb. B—ASC. SJC- Quick B.; Scheidsr.Noordwijk. 17.8 ASC—SJC; Rijnsb. B.— Noordwijk. 18.8 Lisser B.Scheidsr. 24.8 NoordwijkASC; Quick B. Scheidsr.; SJCLisser B De Gezellen spelen hun thuiswed strijden op het Leidsche B.-terreir. De definitieve data voor de tnuis wedstrijden van RCL, alsmede h teirein waar deze zullen worden ge speeld, wordt zo spoedig mogelijk be ker, d gemaakt De Scheidsrechters spelen hun hun thuiswedstrijder. alle op het terrein ven de tegenpartij; de thuiswedstrii- kn van ASC worden gespeeld cp het terrein achter Pomona. A'le wedstrijden duren 2 x 35 mi nuien. De in Juli te spelen wedstrijden vangen aan te 7. 30 uur; op 3 en 10 Aug te 7.15 uur en op 17 en 21Aug te 7 uur. Eindigen in een groe; 2 of me- r e itallen gelijk dan bes1Jst het Joe - gemiddelde. De eindstrijd tussen de nummers één wordt bij gelijk spe« met ten hoogste 2 x 7y. rmnuut ver lengd, wordt gedurende de verl^n- g.:rg gedoelpunt dan is de wedstrijd fgelepen. Is r.r 2 x 7 V* m nuut vv lenging geen beslissing verkregen dan worden series van drie straf schoppen genomen. Deze strafsc^oo- per. worden door drie velschillende spelers genomen. De heer G.A Brokaar Da Costa- Hoe mooi Holland is. Reeds deze eerste dag heeft de Laura-rit aan haar doel beantwoord, nl. de mensen laten genieten van het vele natuurschoon, dat ons land te bieden heeft. Langs de Oude Rijn klonk de landelijke symphonie van rammelende melkbussen, het geloei van koeien en het ratelen van een wagen over de weg. Het weiland droeg na deze welkome regenbui een feestelijk frisse kleur en een och tendwindje blies waterdruppels, hel der als glinsterende kristallen, uit de bomen omlaag. Verder ging de tocht. We passeer den Voorschoten en Wassenaar en genoten van de rijke omgeving in de Kievit, met z'n fraaie villa's en prachtige tuinen. Vervolgens over t vliegveld Valkenburg, voor vele nieuwelingen een complete openba ring: te zien, hoe hier tijdens de oorlog een modern kazerne-complex verrees. Toen naar Katwijk. Daar lag de zee, met felle witte schuimkoppen op de woelige golven, als steeds weer een imposant gezicht. De tocht door de blonde duinen voerde ons naar Noordwijk en via Noordwijkerhout, de Zilk en Hille gom, ging het in de richting Heem stede, het verst-verwijderde punt van deze eerste dagtocht. Louter tourisme, geen wedstrijd. Inmiddels was het weer minder mooi geworden, zodat de meeste deelnemers zich bij de stempelposten in cafés maar weinig rust gunden en liever snel doorreden, om zo gauw mogelijk thuis te zijn. Het gevolg j was, dat de eerste deelnemer zich reeds om half een in Alphen aan meldde, met de mededeling de tocht volbracht te hebben. Dat zo iemand de bedoeling van een derge lijke rit. louter en alleen een touris- tisch genoegen, niet begrijpt, is dui delijk. Hij wilde er een wedstrijd van maken en dat moet juist niet! Prachtig was de tocht door de Haarlemmermeer, waar een wuiven de wind door de groene korenvelden diepe golven blies. En dan niet te vergeten de rit langs de plassen. Aan de ene zijde het lood-grijze golvende water, aan de andere kant in de diepte, achter de veilige dijk, het groene weiland, waarop het zonlicht achter de wolken grillige figuren to verde. Door de stille middagrust van lan- sirnat 53, Leiden tel. No. K 171 24427 treedt op als competitiehu ier Verzoeke uitsluitend te bellen tussen 6 en 7 uur des avonds SERXEWEDSTRIJDEN L.D.W.S. Rijnsb. BoysLDWS 11. (LD WS wint na strafsch.). Een snelle sportieve wedstrijd tussen twee vrij wel gelijkwaardige ploegen. Rijnsb. Boys nam voci rust de leiding met een keurige kopbal van de mid voor (01) en na de hervatting wist B. v. d. Weyden met een keurig schot gelijk te maken. (11). Bij het ne men van de strafschoppen bleek LD WS iets gelukkiger en plaatste zich daardoor in de demifinale. Docos Junioren. Alle junioren worden verzocht a.s. Donderdag avond 7 Juli om 7 uur op het ter rein aan de Haagweg aanwezig te willen zijn. De voorzittèr zal ander medededelen, waarna er een kans bestaat dat er nog getraind kan worden. Dit hangt geheel van de om standigheden af. GYMNASTIEK ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „GROEN WIT". Deze Leidse R,K. Gymn. Ver. hield gisteren haar jaarlijkse Onderlinge wedstrijden voor de meisjes- en da mesleden boven de 12 jaar. Om 7.30 uur opende de voorzitster, mej. W. Krol, met een kort welkomstwoord tot de genodigden en juryleden. Hier na werd, na het zingen van het club lied, met de wedstrijden voor de meisjes van 12 tot 16 jaar een aan vang gemaakt. Na een sportieve strijd bij Vrije Oef., aan ringen, brug en bok, waarvoor de jury cijfers had toegekend, werd de uitslag als volgt: 1. Melanie Nieuwesteeg 30J.4 pnt.; 2. Joke Bokern en Nel de Romijn, bei den 30 pnt.; 3. Toos- v. d. Valk en An neke v. d. Klugt, beiden met 29 !4 pnt. Hierna volgden dc Onderl. wed strijden voor de dames. Een goed be oordelende jury zorgde hier even eens voor een felle sportieve strijd bij Vrije oefeningen, aan ringen, brug en paard- en bokspringen, waarvoor oefeningen waren samengesteld voor lste graad en 2de graad. Uitslag 1ste graad: Wil Krol en Riet Leget 31H pnt.; 2. Miep de Haas, Co van Box tel en Hanny v. d .Stok, allen 30 pnt Beide lste prijswinnaars wonnen j een medaille, waarna na herkamp i Wil Krol de wisselprijs won met een klein verschil van punt. Om dc 2de prijs werd eveneens gekampt door Miep de Haas. Co van Boxtel i en Hanny v. d. Stok, waarna Miep de Haas met punt verschil 2de prijswinnaar werd. Uitslag 2de graad: Riet Bresser en Lenie Bik, beiden 28M pnt.; 2. Ria Deckers met 28 pnt. Als juryleden fungeerden: mej. A Jansen, de heer Meershoek en dc heer T. Kallenberg, Allen morgen op een sportieve genoeglijke avond te rugzien. A.s. Zaterdagmiddag zullen de wedstrijden voor de andere meis- jesleden plaats vinden in de school I Lekke band? Geen nood! Binnen enkele minuten is de reparatiewagen aan de Langebrug. Aanvang 2.30 uur. aanwezig, om het euvel te verheloen. delijke dorpen, als Kudelstaart, Lei muiden, en Rijnsaterwoude, ging het tenslotte weer op Alphen aan, waar de deelnemers om half zes allemaal weer verzameld waren, om hun con- trolekaarten in te leveren. Pech hoort er bij! Natuurlijk liet het pechduiveltje de deelnemers niet met rust. Reeds Hazerswoude zagen we de eerste fiets op zn kop staan, wegens een lekke band. Maar het leed was gauw geleden, evenals het euvel van een „lekke ketting" in Wassenaar, want de reparatiewagen van de Alphense rijwielfabriek „De Rijnstroom", in combinatie met de Simson-fabriek, reed steeds heen en weer, om ge strande deelnemers weer op de weg te helpen. Niet minder dan 30 repa raties, groot en klein, moesten ver richt worden. Het bleef gelukkig beperkt tot re paraties aan rijwielen; de E.H.B.O.- koffer behoefde geen enkele keer dienst te doen, behalve dan bij een juffrouw, die op een A.N.W.B.-insig ne was gaan zitten, wat haar min der goed scheen te bevallen! Verschillende malen was merk baar, dat de organisatie, in vergelij king met verleden jaar, nog verbe terd is. Deze keer ontvingen de deel nemers, behalve een parcoursbe- schrijving, ook een overzichtelijke routekaart, zodat zij de weg steeds gemakkelijk konden volgen. Alleen in de Kievit kwamen enige strubbe lingen voor; ook dit jaar scheen de lieve schooljeugd enige richting-wij zers op moeilijke kruispunten verwij derd te hebben. Geen uitvallers. Hoewel wij Maandag meldden, dat er 485 deelnemers waren, zijn er toch maar 440 gestart. Vanmorgen kwamen 45 deelnemers niet opdagen, waarschijnlijk was de weersvoorspel ling hun niet gunstig genoeg. Overigens is er niemand van dat beetje regen gesmolten! Alie deelne mers kwamen weer behouden bin nen. Niemand had er langer dan 9 uur, de maximumtijd, over gedaan. Slechts enkelen hadden een controle post gemist. Het weer voor morgen ziet er niet zo rooskleurig uit; waarschijnlijk hetzelfde als vandaag. Dat betekent dus zo nu en dan een buitje en een flinke wind. Desalniettemin gaan allen morgen weer met frisse moed beginnen. Want het is nu, na de eerste dag, reeds ze ker, dat ook de 2e Laura-rit een suc ces zal worden. De stemming is prima! Dit laatste blijkt wel uit de ge zellige sfeer, die in de grote feesthal heerst 3ls de deelnemers 's middags aankomen en als zij 's avonds ont spanning willen zoeken. Een band speelt vrolijke dansmuziek en velen wagen een pasje op de gladde vloer. Voordat het echter zover was, werd op het Alphen-terrein de voetbal- wedstijd Alphen—Alphia gespeeld. Onder niet al te grote belangstelling won Alphen met 31. En tenslotte kunnen zij, die een tieriger vermaak wensen, zich amuseren in een auto scooter. U ziet, Alphen heeft voor alles ge zorgd en toont daarmee hoezeer zij deze Laura-rit op prijs stellen, waar voor wij als deelnemers natuurlijk uitermate erkentelijk zijn. De tweede dag. Amsterdam 10 uur, Reeds toen de deelnemers vanmorgen 5 minu ten op de fiets zaten, wisten zij, dat dit een zware dag zou worden. Zon en regenwolken speelden een flauw spelletje, zodat het telkens jas-in, jas-uit- was. Er stond een straffe wind en langs de kronkelende Aai en slingerende Amstel, wisselde zijn richting van voor naar tegen en op-zij. Voorlopig hebben we nu het zwaarste gehad. Hier in Amsterdam liggen reeds 34 km. achter ons. De tocht wordt nu vervolgd naar Hilver sum, dat wil zeggen 46 km. zonder rustplaatsen met de wind in de rug. Ook het 3e deel bedraagt 46 km., maar dan pal tegen de wind in, rich ting Alphen. Dat is echter niet erg. als het maar droog blijft. De route van Donderdag. De derde route (142 km., de lang ste dus) luidt: Alphen .Boskoop. Waddinxveen, Gouda, Haastrecht, Oude Water, Montfoort. De Meren, Oudenrijn, Den Hommel, Utrecht. De Bilt, Bilthoven, Baarn, Hilversum, Maartensdijk, Groenekan, Utrecht, Oudenrijn, Den Hommel, De Meren. Veldhuizen, Harmeien, Woerden, Riet tfeld, Bodegraven. Zwammerdam, Al phen aan den Rijn.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3