Paleis Noordeinde niet langer een koninklijk verblijf Jlavte Qotf\ Titelhouder Falkenburg door Bromwich uitgeschakeld 'll&ijaaKt In Indonesië "1 itesië DINSDAG 28 JUNI 1949 OE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Ten vervolge op de beantwoording van vragen van de heer Bachg in verband met een eventuele wijzi ging van de bestemming van het ko ninklijk paleis aan het Noordeinde te 's-Gravenhage, heeft minister-presi dent Drees thans o.m. het volgende f medegedeeld: H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben de re gering in kennis gesteld van hun voornemen om het koninklijk paleis aan het Noordeinde te Den Haag in de toekomst niet meer als woonpa leis te gebruiken. In verband hiermede wordt ten aanzien van dit paleis wijziging van bestemming overwogen, en wel in die zin, dat de voorzijde als represen tatieve ruimte zal dienen en het ove rige een andere bestemming zal ver krijgen, waarbij in het bijzonder ge dacht is aan rijksdiensten, die wei nig contact met het publiek hebben. In aanmerking nemende, dat paleis Huis ten Bosch voor bewoning van het koninklijk gezin kan dienen en daarvoor beter geschikt wordt ge maakt, alsook dat wanneer meer normale tijden zijn teruggekeerd, een voorstel tot de bouw van een het Koninklijk Huis waardig paleis te 's-Gravenhage naar het oordeel van de minister-president en zijn mede in deze vragen betrokken ambt genoten aanhangig dient te worden gemaakt ,zien zij tegen de hiervoor bedoelde wijziging van de bestem ming van het paleis Noordeinde geen bedenking. GEVAL VAN NEKKRAMP. Bij de dienstplichtige soldaat v. V. uit Rotterdam, gelegen in de Vort Heijligerkazerne te Bergen op Zoom heeft zich Zaterdagmiddag tijdens zijn verlof een lichte nek kramp geopenbaard. Soldaat van V. was Zaterdag nor maal met de verlofgangerstrein naar zijn ouderlijk huis te Rotter dam vertrokken, waar hij zich ge durende de middag onwel voelde worden. De ontboden huisarts con stateerde na onderzoek nekkramp, waarvoor hij overbrenging naar het Militair Hospitaal te 's-Gravenhage noodzakelijk achtte. Naar wij van de zijde van de Geneeskundige Dienst te Bergen op Zoom vernemen is op de telefoni sche mededeling uit Den Haag ter stond de kamer in de Cort Heijli- gerskazerne, waarop van V. gele gen was, afgescheiden. De overige op deze kèmer gelegen militairen, die toevallig niet met verlof waren zijn thans in quarantaine. Volgens mededelingen van de M.G.D. be hoeft dit geval van nekkramp geen reden tot bijzondere ongerustheid te zijn. ONJUIST OPTREDEN VAN AMBTENAAR TE BATAVIA. Op vragen van mej. Tendeloo be treffende het optreden van een amb tenaar bij het Departement van So ciale Zaken te Batavia en het door hem gegeven advies aan een vrou welijke arbeidskracht heeft de mi nister van Overzeese Gebiedsde'en a.i. o.m. net volgende geantwoord: Of bedoelde ambtenaar op zijn post gehandhaafd kon blijven, werd in eerste instantie ter beoordeling gelaten van de tot benoeming en ont slag bevoegde autoriteit, i.e. het hoofd van het dep. van Sociale Zaken te Batavia. Blijkens ter /.ake uit Indonesië ontvangen inlichtingen is bedoelde ambtenaar bij besluit van het hoofd van dit dep met ingang van. 1 Juni 1941) wegens ongeschiktheid eervol ontheven van zijn tijdelijke werk- zaarr.stelling, o m .op grond van de overweging, dat betrokkene' blijk heeft gegeven karaktereigenschappen te bezitten, welke het ongewenst maken zijn dienstbetrekking bij het departement van Sociale Zaken te bestendigen. ONGELUKKEN IN DE LUCHT. De Raad voor de Luchtvaart be handelde een aantal vliegongelukken. Het eerste ongeval, dat de raad te behandelen kreeg, was een noodlan ding van een Nederlands sportvlieg- tuig in de Russische zóne van Duits land. 25 September 1Ö48 vertrok de heer M. uit Groningen met de PH-- NCP, eigendom van de Noord-Neder landse Aero Club, in gezelschap van twee passagiers van het vliegveld Eeldc naar Kopenhagen. Het kompas bleek niet in orde te zijn, men ge raakte uit de koers en de vlieger be sloot een noodlanding te maken. Bij het landen werd de machine bescha digd. Zij is nog niet uit de Russische zóne teruggekeerd. Gevraagd werd de sportvlieger M. een berisping te geven omdat hij naar uit het voor onderzoek is gebleken, elementaire fouten ten aanzien van de navigatie heeft gemaakt. Zo verzuimde hij o.m. het kompas bij te stellen en een log' Dij te houden. Uit deze zaak zo werd gezegd, bleek weer eens te meer dat sportvliegers de moeilijk heden bij overlandvluchten niet moesten onderschatten. Op 24 April jl. gebeurde er op het vliegterrein nabij Hilversum een ongeluk, dat wonder boven wonder goed is afgelopen. De vlieger-instruc teur G. van der E. kwam even na de start met zijn lesvliegtuig in de lucht in botsing met een lierkabel van een zweefvliegtuig. Deze kabel losgemaakt van een opgetrokken zweefvliegtuig, was op zijn toestel neergekomen. Hij had echter de ka bel kunnen laten afglijden. Wel werd ie schroef iets beschadigd en ook de motorkap, doch Van der E. kon zijn machine toch veilig aan de grond zetten. De oorzaak van dit merk waardig ongeval moet gezocht wor- in het ïeit, dat Van der E. zich in verband met de windrichting niet nauwkeurig heeft gehouden aan de verdeling van het vliegterrein in een gedeelte voor zweef- en een gedeelte voor motorvliegtuigen. Daardoor kwam hij te dicht in de buurt van de zweefvliegers. Voorgesteld werd Van der E. een berisping te geven. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DR. HEIN HOEBEN IN TETERINGEN TER AARDE BESTELD. In geheel Teteringen hingen Maan dag de vlaggen halfstok ter nage dachtenis van dr. Hein Hoeben, in leven directeur van de Kath. Wereld post te Breda en een der grondleg gers van de internationale samen werking op het gebied van de katho lieke pers. Dr. Hein Hoeben, die reeds in 1940 door de Duitsers werd ge vangen genomen om zijn verzet te gen de nationaal-socialistische ideo logie, welke vooral in de persdien sten van de K.W.P. tot uiting kwam, is op 28 Februari 1942 in de straf gevangenis van de Alexanderplatz te Berlijn aan de doorstane ontberin gen overleden. Dezer dagen is zijn stoffelijk overschot naar Teteringen overgebracht, waar het Maandag on der overweldigende belangstelling van geestelijkheid en gelovigen, on der wie zich ook tal van vertegen woordigers der Ned. Kath. pers be vonden, op plechtige wijze ter aarde werd besteld. CANADEES ZANGER MAG NIET IN NEDERLAND OPTREDEN. De Canadese zanger Barry Wil liams, die Vrijdag zijn debuut ^in Scheveningen maakte, mocht Maan dagavond niet meer optreden. Barry Williams, een Canadese oor logsveteraan, krijgt van zijn rege ring een toelage om zijn zangstudie hij wil operazanger worden te voltooien. Hij studeert de laatste ja ren in Amsterdam. Een Nederlands impresario ontdekte hem en William kreeg een engagement in het Scheve- ningse Casino. Bovendien werd hem een engagement van 8 maanden bij een Nederlands gezelschap aangebo den. Hoewel zijn werkvergunning door het Dep. van Sociale Zaken nog niet was ver-leend, debuteerde hij Vrijdag jl. De vergunning is echter niet ver leend, omdat men ten departemente „het aantal artisten in Nederland niet wil vergroten''. Volgens het mi nisterie mag Barry Williams wel hier te lande studeren maar niet optre den. NIEUWE REGELING VOOR DE EIERENEXPORT. Naar het ministerie van Land bouw bekend maakt, hebben de bij de eierenexport belanghebbende groepen overeenstemming bereikt over een nieuwe regeling met betrek king tot de export van eieren, welke regeling de instemming van de over heid heeft. De nieuwe regeling belast iedere pluimveehouder financieel naar ver houding tot de grootte van zijn kip- penstapel. Het ingang van 2 Juli a.s. is iede re pluimveehouder verplicht een heffing te betalen van in totaal 1.50 per kip, waarvan 1.dient te worden betaald vóór 15 Augustus a.s. De resterende 0.50 per kip zal vóór een nader te bepalen datum, vermoedelijk in October a.fe. moeten worden voldaan. Van deze verplich ting worden ontheven de pluimvee houders, die regelmatig per periode het vereiste aantal exportzegels in leveren. BEURS: VRIENDELIJK VOOR DE INDUSTRIE. Hoewel er het weekend geen nieuws is geweest dat van invloed had kunnen zijn op het koersverloop van de Amsterdamse effectenbeurs, had de markt gisteren geen onvrien delijk voorkomen. Speciaal de aan delenmarkt bleek over het algemeen goed gedisponeerd te zijn, waarbij het koersverloop van de Kon. Olie weer sterk domineerde. In de beleg- gingshoek lagen de voornaamste soorten wat zwaar in de markt, het geen men voornamelijk *vijtte aan het totale gebrek aan orders. De voornaamste soorten boekten een fractioneel verlies. Kon. Olie bleek ook door het publiek gevraagd te zijn en dit fonds passeerde gisteren bij opening royaal de brug van 300 en opende op 301^ en kwam daar na hier niet meer onder. Midden- beurs was 303 bereikt en tegen slot werd zelfs op 304 afgedaan. De in- dustriemarkt was eveneens wat vriendelijker gedisponeerd en al ble ven de omzetten evenals de koei's- winsten zeer beperkt. Hetzelfde bleek het geval te zijn op de scheepvaart markt. Voor de Indische fondsen bleek de belangstelling niet geluwd te zjjn. BEDRIJVIGHEID TE WALSUM Ofschoon de ontmaneling der Krupp fabrieken gestadig voortgang vindt, waardoor de zware industrie in West- Duitsland aan banden is gelegd, vin den de lichte industrieën er nog een plaats. In de belangrijke losplaats van ertsen te Walsum, heerst grote bedrijvigheid. Hier worden de mees te ertsen, die voor Krupp in Essen, zijn bestemd overgeladen. Neder landse en Duitse schepen worden in Walsum gelost. De winst van de Philips Gloei lampenfabriek bedroeg over het af gelopen jaar 23 millioen (16 mil- lioen in 1947). Uitkering pet. op gew. en 6.6 pet. op de cum. pref. aandelen. Het personeel in Nederland is 34.500 personen sterk waarvan 23.500 in Eindhoven). PriAs Bernhard zal op Vrijdag a.s. op het paleis Soestdijk aan de 27 depot-commandant van de Kon. Landmacht vaantjes uitreiken. Deze vaantjes zijn bestemd als wis- selprijzen voor militaire prestaties in de onderdelen der depots. De nieuwe Rijnbrug bij Arnhem nadert in snel tempo haar voltooiing. Men verwacht, nog In November van dit jaar de brug geheel in gebruik te kunnen nemen. Reeds in Septem ber echter zal men de helft van de brug voor het verkeer trachten vrij te geven. Bij het vertrek van het s.s. Kronenburg uit Amsterdam is gister avond de 51-jarige Rotterdamse sto ker J. A. W. Klijve over boord ge slagen en verdronken. Een 4-jarig Haarlems jongetje, Gerrie Gjjlswyk. is al vier dagen zoek. Een gezelschap van 40 invalide Engelsen maken, in driewielers met een hulp-motor, een tocht door ons land. De Wimbledorikampioenschappen Van Swol en Harper hebben zich moedig verdedigd tegen het Italiaan se Davis Cup paar Cucelli-M. del Bello, maar zij stelden zich niet zo tac tisch op als hun tegenstanders en dat was een der oorzaken van hun ne derlaag. Van Swol en Nel Hermsen verloren i dubbelspel De Italianen bleken prachtig op el kaar ingespeeld en blonken uit in cross (jrives en smashes. Harper was minder zeker dan gewoonlijk met zijn ground strokes. Cucelli-Del Bello ver overden in snel tempo de eerste twee sets en liepen in de derde uit tot 31. Daarna herstelden de Nederlander en de Australiër zich. Ze zetten alles op alles, namen grote risico's en bra ken twee maal door de service der Italianen heen, zodat het 43 in hun voordeel werd. In een ommezien wonnen ze ook de beide volgende ga mes en daarmee de set. In de eerste game van de vierde set verloor van Swol zijn service en de Italianen kwamen op 31. Door vast en vinnig spel haalden van Swol en Harper op tot 33, maar dank zij uitnemend volleren en smashen her namen de Italianen de leiding: 53. Van Swol won zijn service in de vol gende game, en hij en Harper redden twee match points in de tiende game. De Italianen bleven echter iets ster ker en wonnen met 64, waarmee de strijd beslist was. In de derde ronde van het gemengd dubbelspel wonnen Cochell en Patri cia Todd (V.S.) met 61 62 van het Nederlands-Britse paar van Swol-mevr. Halford. Het krachtsverschil tussen beide paren was wel heel groot en de par tij duurde da ook niet langer dan een half uur. In alle opzichten do mineerden de Amerikanen, die hun tegenstanders met hard en zuiver vol leren in de verdediging op de baseline drongen. Van Swol kreeg vrijwel geen kans naar het net te komen, waar hij profijt had kunnen trekken van zijn gre^e slagwijdte. En mevr. Halford had de grootste moeite met de services van de Amerikanen, van. wie Pat Todd bijna even hard sloeg als haar athletische partner. Zo werd het een eenzijdige strijd, waarvan de uitslag al na enkele minuten vast stond. Na vier uiterst zware partijen, die elk vijf sets duurden, hebben Drobny (Ts. SI.), Bromwich (Austr.) Stur- gess (Z.A.) en Schroeder (V.S.) zich in de halve finales van het heren en kelspel geplaatst. Woensdag a.s. speelt Drobny tegen Bromwich, en Sturgess tegen Schroeder. Falkenburg, houder van de titel, ging onder tegen Bromwich, die hij verleden jaar in de finale geklopt had. En zijn landgenoot Schroeder, groot favoriet tot aan het begin van het tournooi kon slechts op het uiter ste nippertje van Sedgman winnen, nadat hij twee match points tegen zich had gehad. In een tropische hit te werden de vier kwartfinales ge speeld voor eivolle tribunes, en wel licht is er op Wimbledon nooit har der gejuicht dan toen Bromwich, na met 02 te hebben achtergestaan, in een onweerstaanbare eindspurt de Amerikaanse houder van de titel, Ro bert Falkenburg, verrassend sloeg. Bromwich verloor de eerste set door nonchalant spel, kwam op dreef in de tweede, doch miste twee set points. Zodat ook deze set voor Falkenburg was. Hij attakeerde furieus in de der de set, die de Amerikaan gewonnen gaf, evenals de vierde. De vijfde sèt moest dus de beslising brengen. Even als in de finale van 1948 het geval was geweest, maar ditmaal was het Bromwich die won. De „Giantkiller" Geoffrey Brown speelde vol zelfvertrouwen tegen Drobny. van wie hij op dezelfde baan drie jaar geleden gewonnen had, maar de Tsjech gaf geen krimp en had in de vijfde set genoeg reserves om de zege te forceren. Schroeder tenslotte toonde over on tembare moed en stalen zenuwen te beschikken in zijn partij tegen Sedg man In de vijfde set stond hij met 03 achter, en deed daarna bij 45 en 56 tweemaal een match point te niet alvorens met vast en aggressief spel de set en de partij te winnen. Nel Hermsen en mej. Brennan heb ben gevochten voor wat zij waard wa ren in de partij tegen de titelhoud- sters Louise Brough en Margaret Du- pont. Zij begonnen in grootse stijd en w.nnen de eerste twee games. Maar toen brachten de beide Amerikaanse meisjes haar hele arsenaal van slagen in de strijd en werd de Nederlands- Ierse combinatie vólkernen over speeld en soms zelfs overklast. Met 6—2 63 wonnen de sterksten. WILTON WINT TE BRUSSEL. In de finale heren enkelspel van het tournooi van de Darin C. B. te Brus sel heeft Wilton met 6—3 63 64 van de Belg Devroe gewonnen. CRICKET. In tegenwoordigheid van 30.000 toeschouwers werd de tweede test match EngelandNieuw Zeeland gis teren op Lords voortgezet. Engeland had zijn eerste innings Zaterdag op 313 voor 9 gesloten waarna de Nieuw- Zeelanders 20 runs scoorden zonder wicketverlies. Gisteren scoorden de gasten in een tempo van 1 run per minuut en bij de lunch hadden ze een totaal van 160 voor het verlies va wickets. Hierbij was een prachtige reeks van 57 van Sutcliffe, die negen vieren sloeg. Scott batte naar verhou ding langzaam en had 2 uur nodig voor zijn 42, toen hij uitgevangen werd. Wallace ging uit op 2 en Had- lee op 43 met de laatste bal voor de lunch. Na de lunch verbeterden de Nieuw- Zeelanders hun positie voortdurend en bij de thee hadden ze hun totaal gebracht op 273 voor 5, Ze stonden toen dus slechts 40 runs achtei', met de helft van hun wickets nog in han den. De 200 werd bereikt in 205 mi nuten, en kort daarna kwam Donne- ly op 50, inclusief zes vieren. Don nelly en Rabone hadden samen een stand opgezet van 76, en waren n.o. toen het spel voor de thee onderbro ken werd. Aan het einde van de tweede dag hadden de Nieuw-Zeelanders 372 runs voor het verlies van zeven wickets gescoord, zodat zij thans leiden met 59 runs en nog dx-ie wickets in han den.' Het hoogtepunt was een n.o. century van 126 op naam van Don nelly, die in Engeland County cricket speelt voor Warwickshire. WATERPOLO. DE ZIJL 1 EN 2 WINNEN „LEPEL AAR"-PRIJZEN. Begunstigd door goed weer vonden gisteravond in de Zweminrichting de Zijl, de jaarlijkse wedstrijden plaats om de Lepelaarprijzen en ook deze maal won de Zijl, waardoor de Zijl 2 door 5 maal in totaal te winnen in 't bezit kwam van de Zilveren bal, ter wijl de Zijl 1 3 maal achter een won en nu de beker definitief in ontvangst mocht nemen. Over de wedstrijden het volgende: De Sleutelstad 1de Zijl 2 00. Een wedstrijd met een sensationele tweede helft. Nadat diverse aanval len goed zijn afgeslagen, gaat Erades er tussen uit, maar keeper Bik weet goed te redden. Met een kleine kans voor de Sleutelstad komt de rust met 00. Het begin in de tweede helft is WIELRENNEN. Hetwielerwegkam- pioenschap profs Jansen blijft titelhouder Zoals bekend hebben de wedstrijd commissarissen tijdens de nationale wegkampioenschappen te Valken burg de renner W. van Est uit St. Willebrord, die bij de profs en onaf- hankelijken het eerst over de eind streep ging, van de eerste naar de tweede plaats gedistancieerd, op grond van het feit, dat hij Janssen in de eindspurt gehinderd had. De titel werd aan Janssen toegekend. Tegen deze beslissing is geprotes teerd door -van Est, welk protest die zelfde avond door de wedstrijdcom missarissen is behandeld en afgewe zen De sportcommissie van de N.W.U. deelt' ons thans mede dat zij de uit spraak van de wedstrijdcommissaris sen heeft bevestigd. Uit het beschik bare feitenmateriaal en uit verkla ringen van neutrale waarnemers is haar namelijk gebleken, dat van Est in zijn eindspurt, zij het dan stellig niet opzettelijk, van zijn lijn is afge weken, waardoor hij Jef Janssen heeft belet voluit te spurten en regel matig zijn kans te verdedigen. Het wegkampioenschap voor be roepsrijders en onafhankelijken 1949 is derhalve officieel aan Janssen toe gekend. geheel voor de Zijl en met kunst en vliegwerk voorkomt de Sleutelstad doelpunten. Dan krijgt Ouwerkerk een bijna niet te missen kans, maar zij wordt niet benut. Dan komt de Zijl terug en ak Geeve voor de Sleu telstad geheel alleen voor de keeper verschijnt, schiet hij tegen de boven lat. De stand blijft'00. L.Z.C. 1—D.Z.V. 1 0—3. Een slechte wedstrijd van onze stadgeno ten, maar even goed door D.Z.V. ge speeld. Wanneer twee spelers het wa ter moeten verlaten komt D.Z.V. vrij en is de stand 01, terwijl even later een fout in de L.Z.C. achterhoede een tweede doelpunt oplevert (02). Ook n- rust is een te ver opdringen van de L.Z.C.-achterhoede haar noodlottig en kan D.Z.V. gemakkelijk 03 ma ken. Eindelijk komt L.Z.C. er iets be ter in, maar nu is het waarlijk pech als Tegelaar diverse kansen juist naast of over schiet. Met onverander de stand komt het einde. L.Z.C. 2—de Sleutelstad 1, 5*—1. Nadat Geeve onverwachts voor de Sleutelstad dc leiding heeft genomen (01), maakt Brak vrij spoedig ge lijk (11). Uit een straf worp wordt het voor rust nog 21. In de twee de helft is speciaal Brak niet meer te houden en met drie fraaie doel punten komt het einde met een ver diende 51 overwinning. De Zijl 1—D.Z.V. 1 5—1. In deze wedstrijd overtrof de Zijl de stoutste verwachtingen. Fraai spel deed D.Z. V. nergens zijn en vrij spoedig had van Weizen met een ver schot suc ces. (10). Nog voor rust werd het door Kikkert en Steenhouwer 30. Dachten wij DZV na rust te zien op halen, de Zijl dacht er beter over en speelde een van zijn beste wedstrij den. Met een hard ver schot van Prevo vloog de bal voor de vierde maal in de touwep (40) en toen eindelijk D.Z.V. een verdiend tegen- punt maakte (4—1), was het weer de Zijl, die na goed samenspel door Sté- houwer de eindstand op 5—1 bracht. Dc Zijl 2—L.Z.C. 2 3—2. Een spannende maar geen fraaie wed strijd, waarin de Zijl in de laatste se conden juist met de hakken over de sloot kwam. Direct na het begin een goede kans voor Stomps (01) en na dat Arbouw gelijk had gemaakt (1 1), werd het nog voor rust door Brak 12. Het vervolg had een zeer spannend vex-loop. Arbouw maakte gelijk (22) en nadat de Zijl enkele corners kreeg en ook L.ZC. enkele kansen miste kon Arbouw onder groot enthousiasme even voor tijd het winnende doelpunt maken (32), waardoor de Zijl winnaar van de Zil veren bal werd. De Zijl i—L.Z.C. 1 0—1. Heel wat beter dan de vorige maal was nu deze ontmoeting. De Zijl bracht met goed samenspel het L.Z.C.-doel vaak in gevaar en waar ook L.Z.C. danig van repliek diende, was het een wed strijd met veel spanning. Doelpunten bleven voor rust echter uit. Ook in de tweede helft grote spanning .Lut miste een strafworp en Prevo schoot keihard tegen de bovenlat, totdat Versluis eindelijk kon inschieten (01) Ondanks heftige pogingen van de Zijl bleef de stand onveranderd. Door beter doelgemiddelde kwam ook de Zijl 1 definitief in 't bezit van de uitgeloofde beker. WANDELSPORT „P. A. v .d. WERFF'TOCHTEN. Op 2 en 3 Juli a.s. organiseert de W.V. ,,P. A. v. d. Werff" te Leiden voor de tweede maal wandeltochten. De afstanden bedragen op Zaterdag 10, 15 en 25 km. en op Zondag 10, 15, 25, 40 en 50 km. Deze 40 en 50 km tochten vormen een uitstekende training voor de komende Vierdaag se te Nijmegen. De start vindt plaats in Café-Restaurant Royal, Douza- straat 43 te Leiden. De starttijden zijn op Zaterdag van 23 uur en op Zondag van 911 uur. Voor R.K. deelnemers bestaat gelegenheid na 12 uur te starten. AUTOMOBILISME. PIERRE MARECHAL VERONGELUKT. De Engelse coui-eur Pierre Max*e- chal, die tijdens de 24 uurs rit te Le Mans zwaar gewond werd doordat zijn Aston Martin in de bocht van Arnage omsloeg, is gistermorgen in een ziekenhuis te Le Mans overle den WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur) DROOG WEER. Meest zwakke en veranderlij ke wind. Droog en overdag over wegend zonnig weer. In het bin nenland warm en in de kustge bieden plaatselijk zeewind. H. M. G. RIJSBERGEN, Van de Sande Bakhuyzenlaan 22, Leiden, korporaal, viert op 29 Juni (St. Pe trus en Paulus) zijn 21ste verjaardag te Wadas (West-Java). PAARDENSPORT. COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gehouden dra verijen te Duindigt luiden: l Flambeau-prijs, afstand 2100 M. Prijzendraverij voor paarden, die nog geen f 500,hebben gewonnen: 1. Lee Axworthy (W. H. Geersen) tijd 3.17 km tijd 1-33.8; 2. Lancaster (N. van Leeuwen) tijd 3.25 km tijd 1.39.5; 3. Kolonel Deter (E. G. in 't Veen) tijd 3.26.3 km tijd 1.37.4. Toto: win nend 1.20; plaats: 1,30, 4.30, 2.40. Fanfare-prijs, afstand 21.00 m. Voor paarden, die f 500,doch nog geen f 2.000,hebben gewonnen: 1. Maarten Spencer (W. H. Geersen) tijd 3.09.4 km tijd 1.28.5; 2. Kentuc ky's Queen B (J. M. v. d. Berg) tijd 3.09.8 km tijd 1.29.5; 3. Louise de la Maire B (Th Ponsen) tijd 3.12.2 km tijd 1.30.7. Toto: winnend f 1,80; plaats: f 1.30, f 1.40, f 4—. Fernando-prijs, afstand 21.00 m. voor paarden, die f 2.000,doch nog geen f 7.000,hebben gewonnen: 1. Juno Vita (W. H. Geersen) tijd 3.03.3 km tijd 1.25.7; 2. Mary Axkit (E. G. in 't Veen) tijd 3.03.5 km tijd 1.27.4; 3. Lady Zora (L. J. Heyman) tijd 3.03.5 km tijd 1.27.4. Toto: win nend f 1.40; plaats: f 1.20, f 1.30, f 2.20. Freddie Fox-prijs, afstand 2300 M. Internationaal voor paarden, die f 7.000,of meer hebben gewonnen: 1. Grafie Hanover (D. Leeuwenkamp) tijd 3.40.4 km tijd 1.26.8; 2. Guy Han over (W. Leeuwenkamp) tijd 3.41 km tijd 1.26.3; -3. Lord Maire (F. A- Bosveld) tijd 3.41.6 km tijd 1.25.8; toto: winnend f 1,60,; plaatsen f 1,40, f 2.30. Koppel: f 8. Fidelio-prijs, afstand 2400 M. Ren voor Ned. paarden van 3 jaar en ouder. 1. Constance (L. Rance) tijd 2.44.2; 2. Marlotta (H. Pije); 3. Mar vellous (A. W. v. Dijk). Toto: win nend f 6.40. Plaats: f 1.60, f 1.30, f 2.30. Gekoppeld f 5.50. Dar Ronaldprijs, afstand 2000 M. Ren voor paarden van 3 jaar en ouder: 1. Qualla (L. Rance) tijd 2.14.8; 2. Col des Aravis (H. Pije); 3. Etoile du Nord (G. J Riem). Toto: winnend: f 3.20; plaats f 1.70, f 4.70. Gekoppeld f 23.90. Totale omzet f 35.857.50. Sport in 't kort Onze landgenoot Wilton, die aan het tennistournoooi van de Dai-ing Cl. B. deelneemt, is de eerste twee ron den met succes doorgekomen. Hij sloeg achtereenvolgens Vernimmen met 63 62 en Charles met 63 7—5. In het kader van de viering van het 40-jarig bestaan van de KNVB afd. Nijmegen, werd Zaterdagavond in het offertsadion te Nijmegen voor 20.000 toeschouwers een wedstrijd ge speeld tussen de kampioen van Ne derland en Quick (N). SW won met 20. Twee weken na de opening van het Engelse voetbalseizoen worden reeds de eerste voorwedstrijden voor de beker gespeeld, nl. op 3 September. De finale is vastgesteld op 29 April 1950. Er zijn dit jaar 617 inschrijvin gen, tegen 614 in het vorig seizoen. Tien inschrijvingen werden gewei gerd. Het overgrote deel van deze candidaten zal zijn afgevallen voor-* dat de eigenlijke bekercompetitie be gint, en de grote League-clubs zich mengen in de strijd. Gisteren werd te Zürich een in terlandenwedstrijd gespeeld tussen Zwitserland en/Lux!emburg, welke in een 52 overwinning voor de gast heren eindigde. De korfbal finale om de zilveren „Nieuws van den Dag"-bal tussen Ons Eibernest en KVD werd door KVD met 73 gewonnen. KANOSPORT De wedstrijd Zweden-Denemarken- Nederland is gewonnen door Zweden met 78 punten. Tweede werd Dene marken met 59 en derde Nederland met 46 punten. Gisteren won Zweden vier en Nederland twee nummers.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 2