De voorwedstrijden om de PH-beker De Bataven in Roosendaal Van Swol uitgeschakeld Voetbal in dienst van de Missie Auto- en motorraces op Zandvoort MAANDAG 27 JUNI 19-19 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 DOS en K. en K. plaatsten zich WOL GOEDE MOED en strijdlust was de Batavenploeg gisterenmorgen naar Roosendaal getrokken om daar met 6 verenigingen de strijd aan te binden om een plaats in de finale voor de kamp om de Prins Hendrikbeker. De wedstrijden vonden voor de Bataven een dramatisch einde, want terwijl de ploeg zeker was van een plaats in de eindstrijd, werd hun deze door een vergissing bij de 4 x 400 meter estafette, ont- De Bataven hadden IV2 punt te weinig Het waren de verenigingen DOS (Rotterdam), K. en K. (Tilburg), Minerva, Suomi (Velsen), Pathenon Dordrecht), Thor (Roosendaal) en de Bataven, die op volle oorlogssterkte aan de start verschenen. Op vele nummers viel dan ook van goede ath- letieksport te genieten. Van Dorp haalde voor de Leidse vereniging vele waardevolle puntjes binnen. Hij vier de zijn kwaliteiten bot op de 100 me ter en verspringen. In de finale haal de hij er 11.4 sec. uit, na in de serie juist 0.1 eerder de eindstreep te heb ben gepasseerd. Hij werd ook eerste bij verspringen en had hiervoor aan 6 m. 53 genoeg. Een tactische race op de 5000 m. liep Cor Kraan. Zonder zich geheel te geven, ging hij met gemak over al zijn tegenstanders heen en liet 16 min: 35.2 voor zich noteren. Herman Stikvoort presenteerde zijn vereniging weer een Nieuw Leids re cord op de 110 m. horden. In 17.4 sec. werd hij tweede. De 400, 1500 en 800 m. brachten de Leidse athleten geen punten. Maar dit werd gecompenseerd docr he£ fraaie succes van Berbee. Hij promo veerde naar de A-klasse op het num mer hoogspringen. Meerings (Par thenon) en genoemde Bataaf spron gen over een hoogte van 1 m. 73. Daar zit perspectief in! Door vrij slechte wissels kon de 4 x 100 meter-ploeg het niet verder brengen dan een vijfde plaats. Tijd 47.2 sec. De volle winst werd binnengehaald op het nummer polstokhoogspringen. De twee prominente Bataven Brcsser en Gieske. werden in deze volgorde 1 en 2. 3.10 m. Was voldoende om de punten binnen te halen. Op dit moment waren de Bataven vrijwel zeker van een plaats in de finale voor de P.H.-beker. Een vierde plaats in het laatste nummer, de 4 x 400 me ter zou hiervoor voldoende zijn. Het heeft, helaas, niet zö mogen zijn. Door een vergissing werd de ploeg naar de vijfde plaats verwezen, en ging een illusie in rook op. Als enige troost bleef over, dat er een nieuw clubrecord op dit nummer tot stand kwam in 3 min. 51.9. Een klein beetje terneergeslagen trokken de Leidse athleten weer huis waarts. Nu hadden zij zich niet kun nen plaatsen. De Rotterdamse ver eniging DOS en K en K. uit Tilburg werden nu met resp. 6114 en 46VS pnt, aan de reeds 4 geplaatste finalisten toegevoegd. De Bataven kwamen met 45 pnt. juist iets tekort. En dan zullen over enkele weken de bloem van de Nederlandse athle ten elkaar in de Leidse Hout het kost bare kleinood, de Prins Hendrikbeker, betwisten. Moge athletiek-minnend Leiden dan op grootse wijze getuige nis afleggen van haar warme be langstelling voor de moeder aller sporten. De voornaamste uitslagen luiden: Kogelstoten: 1. Postma (Suomi) 12.85 meter; 2. Geboers (Kunst en Kracht) 12.12 m.: 3. Meijer (DOS) 12.12 m. Verspringen: 1. van Dorp (Bataven) 6. 53 m.; 2. de Roy (K. en K.) 6.50 m. 110 meter horden: 1. van der Werff (Suomi) 16.5 sec.; 2. Stikvoort (Bata ven) 17.4 sec. 100 meter: 1. van Dorp (Bataven) 11.4 sec.; 2. Schoeneman (DOS) 11.5 sec.; 3. Venket (DOS) 11.5 sec. 400 meter: 1. Drukker (DOS) 52.9 sec.; 2. Wolsink (Parthenon) 53.7 sec. 800 meter: 1. van Loon (Thor) 2 min. 47 sec.; 2. van Willigen (Suomi) 2 min. 54 sec. Hoogspringen: 1. \'an den Meulen (Parthenon) 1.73 meter; 2. Berbee (Bataven) 1.73 meter. Discuswerpen: 1. Postma (Suomi) 42.17 m. 2. Meijer (DOS) 36.99 m. Polsstok hoogspringen: 1. Bressers (Bataven) 3.10 meter. 5000 meter: 1. Kraan (Bataven) 16 min. 35.2 sec.; 2. van Ede (DOS) 16 min. 39.8 sec. 1500 meter: 1. Zok (Parthenon) 4 min. 23.3 sec.; 2. Bos (Minerva) min. 23.8 sec. Speerwerpen: 1. Postma (Suomi) 45.95 m.; 2. Broeken (K. en K.) 40.41 meter. 4 x 100 meter estafette: 1 en 2 DOS eft K. en K. 46.4 sec. 4 x 400 meter stafet'te: 1, DOS 3 min. 41.4 sec.; 2. Minerva 3 min. 41.6 sec. De totaal-uitslag is: 1. DOS (Rot terdam) 6V/2 pnt.; 2. Kunst en Kracht (Tilburg) 462 pnt.; 3. Bataven (Lei den 45 pnt.; 4. Minerva (Rotterdam) 42pnt.; 5. Suomi (Velsen) 38 pnt.; 6. Parthenon (Dordrecht) 36'2 pnt. 7. Thor (Roosendaal) 21 pnt. DOS en K. en K. komen in de fi nale met AAC, Haarlem, AV '23 Vlug en Lenig. SCHAKEN TOURNEE NEDERLANDS SCHAAKTIENTAL. Zaterdagavond is het Nederlands schaaktiental van Utrecht vertrokken op zijn tournee naar Oost-Europa, waarbij dubbelrondige wedstrijden zullen worden gespeeld tegen de ver tegenwoordigende tientallen van Joego-Slavië .Hongarije en Tsjecho- Slowakije. De deelnemende spelers zijn in alphabetische volgorgde: Van der Berg Cortlever, Henneberke, Kramer, Muhring .Prins, Van Schel- tinga, Van Steenis, Stumpers en Vlagsma. In Joego-Clavië zal dr. Euwe de ploeg completeren. Hij speelt daar momenteel een match van 10 par tijen tegen de Joego-Slaaf Pirc. Leider van de tournee is de 2e se cretaris van de K.N.S.B., de heer J. V. van Vliet. De belangstelling voor Assen nog steeds groeiend De bekende Italiaanse motorcou reur Lorenzetti,heeeft op Guzzi in geschreven voor de 350 en 500 cc op de Asser T.T. Hij heeft daarbij meegedeeld, dat zijn 350 machine een geheel nieuw type zal zijn. Eveneens ehfet overste Nicholls van het Engelse bezettingsleger in Duitsland zijn biljet ingeleverd. Hij zal uitkomen op een 500 cc Tri umph. Hetzelfde merk zal ook be reden worden door H. T. en Drie kus Veer, terwijl Poel op een 350 cc Velocette zal starten. Als een aardige bijzonderheid van de zich steeds uitbreidende sfeer rond de Asser T.T. kan wor den gemeld, dat de gemeente Smlide besloten heeft niet alleen versierin gen aan te brengen op de dag der races, maar tevens om een logies- commissie in te stellen. Een zelfde besluit heeft Beilen na de bevrij ding eveneens reeds genomen. Dit is natuurlijk von belang, want de huisvesting van zovelen vormt ieder jaar weer een probleem. In Assen zelf worden reeds met spoed voor bereidingen getroffen. Motorrenners helpers, officials, etc. vijftien hon derd tot tweeduizend belangstellen den moeten onderdak hebben. De verwachting op dit grote aantal ba seert men op de anavragen om kaarten, welke zo talrijk zijn, dat het T-T. bureau geen verzoeken om tribunekaarten meer in behandeling kan nemen. In verband met deze grote toeloop is besloten de tele- modatie uit te breiden en een twintig-aderige kabel te doen aarrelggen. DE 36* RONDE VAN FRANKRIJK _3Q JUNI- 24 JULI 1949 VIER OVERWINNINGEN VOOR NJORD, EEN VOOR DE VLIET. De uitslagen van de door de Gro ningse vereniging Aegir georgani seerde lustrum wedstrijden luiden: Veteranen Vier: Hunze en Aegir dead heat. Lichte Vier: 1. Triton 8 man. 6.3 sec.; 2. Njord 8 min. 10.5 sec. Overnaadse Twee: 1. Nereus 9 min. 45.1 sec.; 2. Aegier 10 min. 11 sec. Overnaadse Skiff: 1. Hunze I 9 min. 54.8 sec.; 2. Hunze II 10 min. 4.2 sec. Double scull: 1 Willem III 7 min 54 sec.; 2. Triton 8 min. 44 sec. Oude II: 1. Njord 8 min. 22.8 sec.; 2. Triton 8 min. 24,6 sec. Jonge Vier A: t. Laga 7 min. 47.2 sec.; 2. Njord 7 min. 50 sec. Jonge Skiff: 1. Njord geen tijd; 2 Hunze. Dames Skiff: 1 Amstel 4 min. 24.5 sec.; 2. Maas. Dames Acht; 1. de Vliet 3 min. 49 sec.; 2. de Hoop 3 min. 57.6 sec. Jonge Twee: 1. Nereus 9 min. 20,5 sec.; 2. Argo 9 min. 22.5 sec, Jonge Vier B: 1. Njord 7 min. 50.6 sec.; 2. Argo 7 min. 56.8 sec. Quadruple Scull: 1. de Vliet 4 min. 10.3 sec.; 2. Nereus 4 min. 32.4 sec. Twee zonder stuurman: 1, Willem III 8 min, 38,3 sec.; 2. Minerva 8 min 47.4 sec. Dames stijl skiff overnaads: 1. Delftse Sport 95 pnt.; 2. de Vliet 80 pnt. Dames stijl skiff: 1. Delftse Sport 96 pnt.; 2. Argo 4 min. 38.2 sec.; 3. Phocas 4 min. 56 6 sec, Jonge Acht B: 1. Njord 6 min. 53.4 sec.; 2, Laga 7 min. 0.6 sec, DE WEDSTRIJDEN TE HENLEY. De Delfste Sport neemt, naar be kend is, deel aan de jaarlijkse wed strijden te Henley. De acht van dc Delftse vereniging heeft voor de heat geloot tegen Trinity College Rom ford, waarbij de Grand Challenge cup de inzet vormt. Dinsdag vangen de races te Henley aan. Voor de Diamond Sculls, het skif' nummer, heeft Neumeier van Wil len III ingeschreven. De Amsterdam mer heeft voor de heat geloot tegen de Engelsman Habbitts. NEREUS NAAR ZURICH. Naar wij vernemen zal Nereus deelnemen aan de internationale roeiwedstrijden, welke op 2 en 3 Juli a.s. te Zurich worden gehouden. Nereus womt uit met een onge stuurde en een gestuurde vier, dezelf de bemanning evenwel. De Haagse Kring- zwemkampioen- schappen Hannie Caspers (LZC) kampioene 200 M. schoolslag Gisteren werden onder grote be langstelling in het Zuiderpark te Den Haag de jaarlijkse Haagse Kring kampioenschappen gehouden. De be langrijkste uitslagen luiden: 100 meter borstcrawl dames: 1. M. Jonas (Swift) 1.17.2. 2. C. Poot (DZ V) 1.18.7. 100 meter rugslag dames: 1. M. Schoenmaker (SNA) 1.37.4. 2. A. Suurland (SNA) 1.38.4. 100 meter schoolslag dames: 1. R. Schippers (Vit) 1.31.4. 2. J. Janmaat (Raket) 1.34.4. 200 meter schoolslag dame: H. Caspers (LZC) 3.07.8. E. Veer (Zian) 3.10.8. 100 meter borstcrawl heren: 1. Bol len (Zian) 1.02.4. 2. Van den Berg HZ en PC) 1.03. 100 meter rugslag heren: 1. Sleg- tenhohst (Zian) 1.18.4. 2. Witter- mans (Zian) 1.20.8. 200 meter schoolslag heren: 1. Ra- damkers (Zian) 3.02. 2. Berdes (H Z en PC) 3.04.2. 400 M. borstcrawl heren: 1. Bol len (Zian) 5.14.9. 2. Buyze (HZ en PC)) 5.21.2. 3 x 50 meter wisselslag estafette dames: 1. Zjan 1.56.4. 2. DZV. 3. Vi tesse. 3 x 50 meter wisselslag estafette heren: 1. Zian 1.36.9. 2. HZ en PC. 3. DZV. 5 x 50 meter borstcrawl estafette dames; 1. Zian 3.02.6. 2. HZ en PC. 3. DZV. 5 x 50 meter borstcrawl estafette heren: 1. HZ en PC 2.24. 2. Zian. 3. DZV. Waterpolo: Leids zeventalDelft se studenten zevental 23. 1. De Haas 56.19 punten. TINI JONKER ZWOM VAN NOORDWIJK NAAR ZANDVOORT. De jeugdige Zaanse lange afstands zwemster, Tini Jonker, die van plan is nog dit jaar over het Kanaal van Dover naar Calais te zwemmen, heeft gisteren een trainingstocht gemaakt van Noord wijk naar Zandvoort. Zij legde de 16 km. lange afstand af in de snelle tijd van 5 uur en 50 minu ten, waarbij zij geholpen werd door de stroom, die zij mee had. Toen Tini in Zandvoort op het strand stapte was zij in een bijzonder goede conditie en het leek wel alsof zij een plezier- zwemtochtje had gemaakt. Medewerking aan deze tocht ver leenden de Noordwijkse en Zand- voortse reddingsbrigades, die de zwemster op haar tocht begeleidden. Haar trainer Maarten de Ruyter voor zag zijn pupil onderweg van suiker klontjes, die Tini op haar trainings- tochten in grote hoeveelheden ver slindt. De Wimbledonkampioenschappen De laatste acht in het herenenkelspel In de vierde ronde van het heren enkelspel heeft de Amerikaan Fal- Falkenburg met 75, 60, 64 ge wonnen van de Nederlander van Swol. Robert Falkenburg, houder van de titel in het heren enkelspel was juist een tikje te accuraat voor Hans van Swol die hij in drie sets uitschakelde. Onze landgenoot had enkele malen succes met prachtig berekende volleys, maar bleef in het smashen ten achter bij de Ameri kaan, die zijn lengte volkomen uit buitte en wiens daverende smashes onhoudbaar waren Bovendien stop4e Falkenburg, dank zij zijn uitzonder lijke rea^h, telkens aan het net de harde cross drives waarmee de Ne derlander hem trachtte te passeren. Van Swol haalde in de eerste set op tot 5-5 nadat hij 2-3 had achter gestaan. Hij verloor zijn service in de elfde game waarna Falkenburg zijn eigen service en de set won. Op v^n Swol's service werd het zes maal deuce in de eerste game van de IIET MAG DE DIVERSE KATHOLIEKE Voetbalverenigingen rondom - Leiden als een grote verdienste worden aangerekend, dat zy spontaan bereid gevonden werden hun sport in dienst te stellen van de Algemene Actie, als voorbereiding op de grote Missie-tentoonstelling, die in October a.s. te Leiden wordt gehouden Het waren aantrekkelijke wedstrijden, die voor de a.s. competitie in zoverre belangrijk waren, dat verschillende clubs hun krachten eens konden meten. Mede ook hierom was de belang stelling van het publiek bij deze wedstrijden gelukkig groot, zgdat ook de finantiële resultaten wel goed geweest zullen zijn- In Noordwijk was het krachtsver schil tussen S.J.C., dat naar de 4e klasse degradeerde en de Wet. Boys, wel zeer groot. Met 50 bleven de Noord wij kers in de meerderheid. Roelofarendsveen zag de interes sante ontmoeting tussen het gedegra deerde' D.O.S.R en het niet gepro moveerde V.V.L.V. Beide clubs zul len elkaar waarschijnlijk in de a.s. competitie nog wel ontmoeten en als deze wedstrijd hiervoor een maatstaf mag zijn, dan ziet het er voor V.V.L. V. optimistisch uit, want met 40 ble ven de Voorschotenaren de baas. Leiderdorp zag de aardige ontmoe ting Meerburg-Alph, Boys, dus weer een niet gepromoveerde en een gede gradeerde. Dt gastheren waren sterk in de meerderheid en stuurden de Boys met een 51 nederlaag naar Alphen terug. AltiorLisse werd in Langeraar ge speeld. De gastheren, die zich voor degradatie naar de L.V.B. wisten te hoeden, toonden wel aan dat zij nog steeds waardig zijn in de K.N.V.B. te spelen, door deze sterke L.V.B.- club met maar liefst 72 te kloppen. In Warmond werd een grote verras sing geboekt. Daar overwon de L.V.B. club Warmunda de vierde klasser V. V.S.B., met een behoorlijk verschil van 5—2. WARMUNDA-— V.V.S.B. 5—2. Onder de prettige tonen van de mu ziekvereniging „St. Matthias" trokken vele sportliefhebbers naar het War- munda-terrein. Voor de aanvang dankte rector Sondaal, voor de spor tieve bereidheid van de spelers, om hun sport in dienst te stellen van de Missie. Daarna verrichtte rector Son daal de aftrap waarna de strijd, on der leiding van scheidsrechter v. d. Mey, een aanvang nam. Reeds direct was te zien dat War munda zich niet liet intimideren door de grotere faam van haar tegenstan ders en direct het initiatief nam. Spe ciaal over rechts werden enkele mooie aanvallen opgezet, die wel niet direct in doelpunten resulteerden, doch voldoende de ernstige wil van de blauw-witten tot uiting brachten. Wij noteerden een fraai schot van Witteman, dat via de paal naast ging en een kans van de middenvoor, die voor open doel te zacht en boven dien naast schoot. Ook V.V.S.B. pro beert aan de andere zijde haar geluk, doch de achterhoede geeft voorlopig niet thuis. Uit een dezer aanvallen scoort Meskers na plm. 15 min. spe len via de paal (1—0). Even daarna het reeds 2—0, als wederom de middenvoor een korte dribbel met een ferht schot besluit. Het aantrek kelijkste wedstrijd-gedeelte vangt tl -s aan, want VVSB tracht de drei gende nederlaag te ontkomen en zet een offensief in. Wij denken aan een tegenpunt, doch de linksbinnen p' .tst precies over de lat, terwijl kort daarop een doelpunt van VVSB geannuleerd wordt, daar de scheids rechter voordien voor een overtre ding gefloten had. Na de thee zet VVSB direct een aanval op, doch het succes komt juist aan de andere kant, als wederom Meskers een fout in de VVSB-verde- diging resoluut afstraft (30). Dit is de bezoekers toch te bar en zij drin gen Warmunda in de verdediging. Als Rijnbeek is uitgelopen, belandt de. bal voor het doel, waar v. Diest'nog tracht om het gevaar te keren, het geen hem slechts gedeeltelijk gelukt. De toestormende midvoor scoort ech ter onhoudbaar (31). De strijd blijft aantrekkelijk door de steeds wisselende aanvallen, want ook War munda laat 't er niet bij zitten, waar bij zij goede kansen weet te schep pen. Als de verdediging een moment aarzelt is de Warmunda-midvoor er als de kippen bij en scoort 41. Kort daarop is het 42 als uit 'n scrimma ge voor het Warm.-doel de bal in de touwen belandt. Direct daarop is het 5-—2, als de midvoor met een scherpe omhaal de keeper geen schijn van kans geeft. Na afloop, dankte rector Sondaal de spelers en verenigingen voor hun be langloze medewerking terwijl aan St. Matthias een herinneringsmedaille werd aangeboden, als dank voor haar muzikale medewerking. MEERBURG ALF. BOYS. 5—1. Beide elftallen kwamen, na de ge speelde promotie- en degradatiewed strijden, met verschillende nieuwe spelers in het veld. De Meerburg verdedigers waren wel de uitblinkers op het groene veld en de Boys-voor hoede, aan wie het vooral aan een goed schot ontbrak, kon het niet tot doelpunten brengen. De aanvallen der Meerburg-voorhoede waren talrijker en gevaarlijker en de Boys-keeper moest dikwijls met kunst en vlieg werk zijn doel schoonhouden, wat hem zeer goed afging al sprak het geluk ook wel eens een woordje mee. Het enige doelpunt der Boys werd ver kregen uit een penalty, welke door het zwaar hinderen van een lid der Meerburg-defensie werd verkregen. Direct na de aftrap waren de Boys in de aanval, doch de goede voorzet ten van de vleugels konden door de Veelbelovende junioren streden om de voorrang I/OOR DE TWEEDE MAAL dit jaar zag Zandvoort gisteren duizenden en duizenden mensen rond het reeds beroemd geworden Circuit.. Voor de tweede maal dit jaar daverden de motoren en voor de tweede maal ook bewees de K.N.A.C., dat zij in staat is wedstrijden te organise ren, renners te kweken evengoed als buitenlandse bonden zulks doen. I tweede set. Toen brak Falkenburg door en haalde zes games achter el kaar. In de laatste set liep Falkenburg uit tot 4-3, waarbij hij in de zevende game van Swol's service won. De achtste game was voor de Ameri kaan op zijn eigen service 5-3, maar daarna deed van Swol twee poins te niet en kwam op 5-4. Hij bleef zich taai verdedigen met uitstekend spel redde nogmaals een match point maar kon' niet verhinderen, dat Fal kenburg de tiende game won en daarmee winnaar werd van een par tij Verder sloeg Sturgess (Z.A.) met 6-2 6-4 6-1 Cucelli (It.) en schakelde Drobny (T.S.) met 6-2, 6-3, 6-2 Cock- burn (Z.A.) uit. De Australiër Geoff Brown overwon in vier sets Pancho Gonzales, kampioen van de Ver. Staten en geplaatst' speler. De score was 2-6, 6-3, 6-2, 6-1, Bromwich (Austr.) sloeg R. Del Bello (It.) 6-1 6-1, 6-0, Parker (V.S.) sloeg War- tington (Austr.) 6-2, 6-3, 6-1, Sedg- man (Austr.) schakelde de Belg Was- ker uit met 6-4, 6-4 7-5 en hetzelfde deed Schroeder (V.S.) met de Tsjech Cernik 6-3 8-6 8-6. In de kwarteindstrijden van het herenenkelspel staan dus tegen el kaar BrownDrobny, Falkenburg— Bromwich, SturgessParker, Sedg? man-Schroeder. Drobny is dus de enige Europeaan, die de kwarfinale heeft kunnen bereiken, verder zijn er drie Australiërs, een Zuid Afri kaan en drie Amerikanen. Nel Hermsen verliest In de derde ronde van het dames enkelspel heeft mej. J. Fitch (Austr.) met 6-1 6-1 van Nel Hermsen ge wonnen. Nel Hermsen was in haar wed-? strijd tegen de Australische speel? ster Joyse Fitch volkomen uit vorm. Onze landgenote kon in beide sets slechts 1 game maken. Beide speel sters voerden de strijd van de base line af maar Joyce Fitch bleek haar slagen beter uit tevoeren dan haar tegenstandster, ej zat meer vaart en lengte in en in elke rally gaf de Australische de toon aan. Bovendien had Nel Hermsen het te kwaad met haar service en zij slaagde er dan ook maar één keer in de servicegame te winnen, nl. toen de stand in de twee de set\ 3-0 voor Joyce Fitch was. De Australische speelster had wei nig zwakke momenten en met een love game besloot zij de partij, ein digende met een ace. Meerburg-keeper worden onder schept Daarna kwam de Meerburg- voorhoede, welke door de verdedi ging en middenlinie goed werd ge steund, even los en toen wij elk ogen blik een doelpunt verwachtte kwam juist aan de andere zijde de boven gënoemde penalty, welke goed werd benut (01). Het Meerburg-spel wordt nu iets levendiger en na een goed doorgegeven kopbal door de benjamin van het elftal, kan Nic Romijn de stand gelijk maken (11). Direct daarop bracht, na een goede combinatie van links, Theo Zandber gen met een zuivere schuiver via de binnenkant van de paal de stand op 21. De Boys komen nu fel opzetten, doch de Meerburg-defensie, met als uitblinkers Arie van Mil en Bram Owel ,is op haar hoede en gerugge- steund door haar nieuwe keper, wel ke prachtig werk verrichtte, houden zij hun doelgebied schoon. Na de thee zetten de Boys een fel offensief in, doch na 10 minuten spe len is de Meerburg-achterhoede het terrein meester en zet zij haar voor hoede aan het werk, waardoor de druk op het Boys-doel wel erg sterk wordt en Meerburg enkele corners cadeau krijgt. Een door Theo Zand bergen goed voorgezette corner, kopt Nic. Romijn onhoudbaar in (31). De Boys laten nu de moed iets zinken, en dankbaar maakt Meerburg hier gebruik van. Steenbergen maakt ach tereenvolgens twee doelpunten, zodat na nog enkele goede 'aanvallen, wel ke door de Boys-keeper worden on derschept, de scheidrschter, welke zeer goed leidde, het einde blaast. 26 Juni was bovendien een zeer goede dag voor de. KNAC, omdat verschillende veelbelovende renners een kans kregen. Zij waren misschien nog wat onwennig .deden hier en daar wel eens te ontstuimig, zodat zy van de baan reden zonder ver dere ongelukken evenwel, want het circuit van Zandvoort is een zeer goede baan en nadelige gevolgen zijn er dan ook niet uit voortgekomen. Bij de motorwedstrijden bracht de 125 cc-klasse verschillende heftige duels te zien, waarby E. Oldenhof en P. v. d. Mispel beiden op Eysink de snelste ronden maakten, voorts Oldenhof, Mispel en Teeuwisse, Muylwijk, de Greef. om er maar en kele te noemen, die danig hun tan den lieten zien. In de 250 cc-klasse deden Plet, v. d. Kol en Breedijk zich weer gelden, in de 500 cc won Keyzer op Triumph. De sensatie van de dag waren ove rigens de autowedstrijden. Een men geling van allerhande machines, merken, vormen en keiuren kron kelde zich over het circuit. In vier klassen bestreden de deelnemers el kaar en er werd duchtig op los ge trokken, hoewel de snelheid bleef onder die van buitenlandse banen. Van het begin tot het einde was Tielens op Delahaye in de 2000 cc- klasse ongenaarbaar, vooral daar Barendrecht op Gatso reeds in de eerste ronde een achterstand kreeg, die hem meer dan een ronde kostte en die hij niet njeer kon inhalen. Wel maakte hij de snelste ronde van de dag met 110.18 km. Aanvankelijk scheen Bloem op Gatso nog enigszins het tempo te i kunnen volgen, maar zakte langza- j DOSRVVLV 0—4. Voor de rust was het een prettige gelykopgaande strijd, waarbij VVLV het wipdnadeel moest trotseren. DO merhand toch mer en meer af ,zo-Wa^ vo^'e(^£ erJ. verscheen met dat hij tenslotte met een achter-1 IJl het-veld' stand van 14 seconden tweede werd.1 Gedurende de eerste helft werd er Het gemiddelde van Tielens was 106 J ^Jf,T Stoelpunt. Na de rust kreeg jjm Is VVLV de wind schuin mee en zette I een flink offensief in. Na een kwar- De uitslagen luiden: Sportwagenrace klasse A tot 1 1/10 ltr over 10 ronden van 4193 m. 1. Van Houten, Fiat, 26 min. 45.4 sec. 2. Oosten, Riley Monaco, 26 min. 45.5 sec. 3. Houtkoper Jr., M G. Magna, 28 min. 31.2 sec. Snelste ronde Pieksma met Fiat in 2 min. 37.8 sec. Gem. van 95.65 km. Sportwagenrace klasse B; 1.1 ltr tot 1.5 ltr over 10 ronden. 1. Ri chardson, Alfa Romeo, 24 min. 25.4 sec. Gem. 103 km. 2. Moelnaar, M. G. Midget, 24 min. 26 sec. 3. Gatsonides, Gatso, 24 min. 35 sec. Snelste ronde Richardson in 2 min. 21.9 sec. Gem. 106.34 km. Sportwagenrace klasse C. van 1 1/5 ltr over 10 ronden. 1. Roosdorp, Veritas, 25 min. 53.2 sec. Gem. van 105.32 km. 2. Van der Tuyn, B. M. W., 23 min. 57 sec. 3. Van der Wan- sem, B.M.W. 24 min. 11.6 sec. Snelste ronde Roosdop 2 min. 18.5 sec. Gem. 10898 km. Sportwagenrace klasse D boven 2 ltr. over 10 ronden. 1. Tielens, De lahaye, 23 min. 36.1 sec. Gem. 106.16 km. 2. Bloem, Gatso 4000, 23 min. 53.2 sec. 3. Sijthoff. Healey, 24 min. 12.1 sec. Snelste ronde was voor Barendregt in 2 min. 17 sec. Gem. 110.18 km. tier trapte de, DOSR-keeper over de bal heen, waarop de Voorschotense linksbinnen er als de kippen bij was om de bal in de touwen te jagen (0—1). Ook het tweede doelpunt van WLV ontstond door een fout van de Veense verdediging. Bij een al gemene aanval kwam een voorzet van de linkervleugel bij de VVLV- rechtsbuiten terecht, waarbij de DOSR-backs niet voldoende afwerk ten en de keeper voor de tweede maal moest vissen (02). Met deze achterstand ging de animo er bij de Veenders wel een beetje af. VVLV daarentegen speelde enthousiast ver der en wist nog tweemaal te doel punten, zodat het einde kwam met een verdiende 40 overwinning voor de Voorschotenaren, die een produc tieve en schotvaardige voorhoede hadden meegebracht. Bij DOSR was dezelfde fout van te weinig schot vaardigheid weer merkbaar. Tijdens de rust sprak rector L. P. M. Vester uit Leiden, namens het Missiecomité, hartelijke woorden tot beide verenigingen, die bereid gevon den waren hun sport in dienst van de missie te stellen. Het muziekge zelschap „Liefde voor Harmonie" luisterde met pittige marsmuziek deze sportieve wedstrijd op, die door zeer vele bezoekers werd bijgewoond.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6