Derde Orde Wapenschouw 1949 Hescjaatt in Indonesië "~1 nesië MAANDAG 27 JUNI 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Minister van Maarseveen keert Woensdag naar Nederland terug, al dus verneemt Aneta. Zaterdagmorgen bezocht hij te Ba tavia een legeronderdeel van 115 R.I., dat uit Djogja gekomen was en thans op het punt staat naar Neder land te vertrekken. In Buitenzorg werd hij ontvangen in de officiers mess van het paleis aldaar. Op weg naar het huitenverblijf te Tjipanas. waar minister van Maarseveen dit weekend de gast was van de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon, stopte hy bij verschillende onderde len. Aan de vooravond van zijn ver trek zullen de H.V.K. en mevrouw Lovink een receptie houden ten pa- leize Koningsplein. De Federatie Leiden bijeen in de R.K. H.B.S. Een feestelijke dag Zaterdag en Zondag vergaderde te Nijmegen de Kath. Smedenbond. Met kracht wordt gewerkt .aldus de voorz. aan de sociale en technische ontwikkeling der jonge leden, die voorbereid moeten zijn op de grote sociale hervormingen .welke ook op middepstandsgebied aanstaande zijn. Een commissie bestudeert de weder zijdse belangen in verband met de verwerkelijking van de Beneluxplan- nen in 1950, welke van Nederland en België één economische gemeenschap zullen maken. Progressieve heffing van contributie is aanstaande. DE WONDERTUIN „ORIENTA" In de diergaarde „Blijdorp" te Rot terdam is de wondertuin „Orienta" geopend, die zich niet alleen in de Rivierahal bevindt, maar het groot ste deel van de tuin in beslag neemt. De baten van deze Fancy Fair ko men ten goede aan de St. Vincentius- vereniging en ze zijn bestemd voor de bouw van een volkslogement voor alle gezindten. De voorzitter van de „Oritena", de heer L. C. Kok, onderstreepte nog eens het doel van deze fancy fair, dat hij noemde een taak van barm hartigheid aan iedereen die in nood verkeert. Reeds staat volgens spr. vast, dat tenminste 30.000 bezoekers uit alle delen van het land in ge- zelschapsverband voor de Orienta naar Rotterdam zullen komen. De president van de frioofdraad der St. Vincentiusvereniging mr Morshuis sprak vervolgens de hoop uit, dat dit initiatief een voorbeeld zal zijn voor andere Vincentianen en de president van de bijzondere raad der St. Vincentiusvereniging, mr. J. G. Middendorf, huldigde de echtge noten van de voornaamste drie co- miteleden. Daarna heeft wethouder H. E. v. d. Brule de officiële opening ver richt. Na het spelen van het „Wil helmus" ging de fancy fair in v^ bedrijf. DOODSTRAF UITGESPROKEN OVER JAGDCOMMANDO PIETERS. Het Amst. Bijz. Gerechtshof deed uitspraak in de zaak tegen de vier topfiguren van het Jagdcommando Nord-West, beter bekend als het Jagdkommando Pieters. De commandant J. Pieters, W. R. C. M. van der Loo en C. Cramer, wer den overeenkomstig de eis tot de doodstraf veroordeeld. De plaatsver vangend commandant A .M. Ullmann, tegen wie ook de doodstraf was ge- eist, hoorde zich veroordelen tot een gevangenisstraf van 15 jaar met af-, trek. Alle veroordeelden kunnen binnen acht dagen van dit vonnis in hoger beroep gaan. De drie Nederlandse leden van dit Jagdcommando aldus de sententie „hebben hun vaderland verloo chend en verraden en hun gehele per soon in dienst gesteld van de vijand. Zij hebben in de laatste maanden voor de bevrijding het naamloos lij den van de Nederlandse bevolking verzwaard, door op de meest gruw zame wijze gevangenen lichamelijk en geestelijk te kwellen. Als een ban- J rjep jjjj zeven eeuwen geleden Fran- deloze troep heeft dit Jagdcomman- ciscus. do huisgehouden .Slechts de zwaar- De tijd lijkt nu anders, maar on- ste straf is hier op zijn plaats. jdanks alle verandering, techniek en wetenschap, is de mens niet anders VILLA TE BUSSUM AFGEBRAND, dan vroeger, .in wezen is hij de- Gistermiddag omstreeks half vijf zelfde. Franciscus is de man van de ontdekten omwonenden, dat uit de 'I voorzienigheid ook in deze tijd. Voor de tweede maal na de bevrij ding kwamen gisteren de tertiarissen van de federatie Leiden bijeen in de gastvrije H.B.S. Ondanks de parochiële feesten, waardoor een aantal Tertiarissen ver hinderd was, was de opkomst zeer goed en toen de Zeereerw. Pater Fr. Gadulf Bertels O.F.M., Provinciaal Commissaris van de Derde Orde in Nederland, met assistentie van een tweetal Paters van de H.B.S. de Plechtige Hoogmis, tot intentie van de levende en overleden leden der Federatie Leiden, begon, bleek de ge hele kapel bezet te zijn met broeders en zusters uit alle afdelingen. De communiteiten Voorhout en De Zijfe hadden voor een bloemenschat gezorgd en de kapel was op kunst zinnige wijze met witte en blauwe bloemen versierd. Een zangkoor van Tertiarissen on der leiding van Kapelaan Koenekoop uit Voorhout en Pater Booms aan het orgel verzorgden de wisselende ge zangen en de, vaste Gregoriaansche gezangen werden beurtelings door koor en Tertiarissen gezonden. Pater Bertels hield na het H. Evan gelie een predicatie waarbij treffend en boeiend het onderwerp „De H. Eucharistie en St. Franciscus" werd behandeld. Na de Plechtige Hoogmis vond in de grote zaal van de H.B.S. een gezamen lijk jntbijt plaats. Er heerste een echt blijde stemming, bloemen op de ta fels, voor de beeltenis van Vader Frans en op het toneel, een hartelijk welkomstwoord van Pater Booms, die voor het verdere gedeelte van de dag de leiding gaf aan broeder Evert Cas- telein. Rede van pater Bertels. Na enige vrye tijd, waarvan velen gebruik maakten, door een bezoek te brengen aan de stand van de commu niteit Leidén, Hartebrug, waar de nieuwste werken over St. Franciscus konden worden aangeschaft, kwam men tegen half een weer bijeen in de zaal voor het aanhoren van de rede van pater Fr. Gaudulf Bertels O.F M., geitteld: „Het grote Ideaal'. Vele mensen zijn op zoek naar een ideaal, wij hebben er een en het gaat er om. of dit ideaal richting geeft in ons le ven. Het is een prachtig, maar ook onbarmhartig ideaal. Gij wilt volgen de ai-me dwaas Franciscus; gij hebt de zekerheid, dat gij met uw ideaal op de goede weg zijt, maar het is on barmhartig, want Franciscus was een bedelaar, die afgerekend heeft -met zijn eigen ik. Alleen wanneer we vol gens dit ideaal leven, worden we zelf, onze medemensen, de wereld, beter. Als we Franciscus volgen, is red ding in deze tijd mogelijk. Z. H. de Paus heeft eens tegen een aantal Tertiarissen gezegd, dat het noodlottig zou zijn onze tijd te be schouwen als de slechtste die er ooit geweest is. Er is redding mogelijk. God hee'ft verklaard: „Ik heb de wereld over wonnen". Die triomf van Christus moet in ons wonen. Christus heeft ons echter niet de garantie gegeven, dat aan zijn Kerk hier in Nederland geen grote slagen wouden kunnen worden toegebracht. Onze grote ver antwoordelijkheid is, dat het Chris tendom in Nederland blijft. Wij heb ben tot taak' om mee te werken, te zorgen, te zwoegen, te lijden, dat het Christendom in Nederland vrucht draagt. In vele landen is het niet meer mogelijk vrij te getuigen voor Chris tus, waar men het enkele jaren ge leden niet gedacht had. Er is weinig fantasie voor nodig om te veronder stellen, dat' dit ook in Nederland kan gebeuren. Wat doet God nu Zijn Goedheid? Hij roept de mens, misschien naar het uiterlijk dwaas, maar groot in de ogen van God. Zo Alles tezamen een uitstekend ge slaagde dag, die de Tertiarissen weer eens bewust heeft gemaakt van de werkelijke inhoud van het ideaal, hetwelk zij willen volgen. Naar werd medegedeeld zal de wa penschouw volgend jaar worden ge houden in Noordwijk. TOELATINGSEXAMEN R.K. H.B.S. Geslaagd: F. Bakker, Wassenaar; Bazelmans, Oegstgeest; A- van dén Berg, Noordwijk; H. Castelein; A. van Gent, Oegstgeest; Th. de Goey, Oegstgeest; D. de Gunst, Bos koop; G. van Halderen, Zoetermeer; M. van der Ham, Voorschoten; A. Hilhorst, Wassenaar; G. Hoogeveen, Wassenaar; C. Horikx; G. Hubers Sassenheim; G- Jansen, Wassenaar; J. Kaak; J. de Kleermaecker, Wasse naar; H. Konst, Wassenaar; J. Kort- mann, Zoeterwoude; A. Krijnen, Voorburg; W. van Lammeren, Ben- nebroek; J. van der Linden; R. Lu- ken, Voorburg; P. Lubbe, Wasse naar; D. de Man, Wassenaar; C. Meerpoel; H. Niersman, Voorscho ten; H. Nolens, Wassenaar; Ch. Or- nek, Noordwijk; J. Parlevliet, Voor schoten; J. Pieck; J. Pompe; A. Pon- sioen, Alphen a. d. Rijn; P. Ramp; H. Ras; J. Reintjes, Oegstgeest; R. la Riviëre; A. Runderkamp, Wasse naar; A. Schilthuizen; C. Sohrama, Wassenaar; G. van der Spek; J. Ster- kenburg, Boskoop; C. van der Voort, Noordwijk; W. van der Voort, Oegst geest; H. de Vrind; H. Walenkamp, Warmond; C. van Well, den Haag; G. Westgeest, Wassenaar; Th. Witte- man, Sassenheim; W. Wiessing; J. Wisse; A. Wösten, Noordwijkerhout; A. Zuydwijk, Koudekerk; J. Verde- gaal, Hazerswoude; N. Winnubst, Wassenaar; H. van Kempen. Waar geen woonplaats is vermeld is deze Leiden. rieten kap van een villa aan de 'se-Gravelandseweg te Bussum rook wolken opstegen. Met vereende krachten werd' de deur geforceerd en ging men naar binnen, waar men tot de ontdekking kwam, dat het vuur op de zolder reeds een vrij grote omvang had. Terwijl de omwonenden zoveel mo gelijk van de kostbare inboedel trachtten in veilighied te brengen, werd de brandweer gewaarschuwd, die spoedig kwam, maar niet kon verhinderen, dat de villa tot de grond afbrandde. Een groot gedeelte van de inboedel waaronder een schilderij ter waarde van enige duizenden gul dens ging verlox*en. In de villa, die werd bewoond door Je thans in het buitenland vertoe vende mevr. S. had een Belgische fa milie kamers gehuurd en deze inge richt tot snij atelier voor zelf binders. Een groot gedeelte van de voorradige zelfbinders en fournituren ging bij deze brand eveneens verloren. BOERDERIJ AFGEBRAND IN MIJDRECHT Zondagmiddag om 2 uur is de boer derij van W. J. Keizer te Mijdrecht tot de grond toe afgebrand. De brand begon in de hooiberg en aangeno men wordt dat enige daar spelende kinderen brandende lucifers in het tooi hebben laten vallen. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor de inboedel werd echter groten deels door het vuur vernietigd. Toen de brand uitbrak deed de familie juist haar middagdutje. Een scha de. die ongeveer 70.000 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. JONGETJE GESTIKT Terwijl de lK-ja#ige Reinier van der Plas zich Zaterdagmiddag met zijn vader in de tuin achter de wo ning aan de Burgemeester de Jongh- kade te Maassluis bevond, stak hij AJs de geest van Franciscus in zijn 4.000.000 volgelingen, die hij thans in de wereld heeft, voortleeft, dan kan redding gebracht worden. Dit is de geest van Franciscus, dat hij vol is van God. Voor hem is waarheid, dat wij zijn, leven en be wegen in God. Wij moeten als leken ook proberen als Franciscus meer vol te zijn van God, Hem een gro tere plaats geven in ons leven. Een hartelijk applaus en dank woord volgde op de prachtige en met begeestering voorgedragen rede van Pater Commissaris. de thee een gevarieerd pro gramma. Joop Koevoets declameer de Franciscus Zonnelied en een ko mische Vlaamse vertaling „De Pas toor van Keutelaer". De Jeugd Der de Orde van Leiden gaf niet minder dan zes Engelse volksdansen ten bes te en het Haags Gemengd Jeugd Derde Orde-koor zong onder leiding van mej. P. van der Starre. Tot besluit kwamen allen weer bijeen in de Kapel voor een slui tingslof, waaronder kapelaan Koe nekoop, Directeur Derde Orde van Voorhout, de lessen van deze dag samenvatte en een slotwoord sprak. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP GEMEENTERAAD. De openbare spoedvergadering van Donderdagavond is slechts 5 minuten openbaar geweest en werd overigens met gesloten deuren gehouden. Het betrof hier het vonnis in kort geding gewezen door de president van de arrondissementsrechtbank te 's-Gra- venhage, waarbij de burgemeester in het ongelijk werd gesteld.* Er was nl. op eenstemmig advies van de ad viescommissie woonruimte wet 1947 een gedeelte van de door J. P. van Heiningen bewoonde woning gevor derd, waartegen deze zich had ver zet door andere personen inwoning te verlenen, wat echter door de politie ongedaan werd gemaakt. De overwegingen van het vonnis hebben B. en W. niet kunnen overtuigen, dat zij bij de afweging van de belangen met het oog op een doelmatige ver deling van woongelegenheid in de gemeente, gelet op de nijpende wo ningnood, niet in voldoende mate re kening zouden hebben gehouden met de belangen van de heer v. H. Bo vendien rijst de vraag, of de rechter zich in dit geval niet ten onrechte heeft geplaatst op de stoel van de overheid. Wegens het stelsel van de woonruimtewet toch, mag de rech ter zich niet mengen in het bestuurs beleid van de overheid. Op advies van de advocaat stellen B. en W. daarom voor in hoger beroep te gaan bij het Gerechtshof te 's-Graven- hage. In de geheime zitting, welke ruim één uru duurde, werd overeen stemming bereikt, zodat na herope ning oer openbare vergadering zon der meer werd besloten het hoger beroep in te stellen. De gewone vergadering wordt nu gehouden Dinsdag -28 Juni a.s. des avonds 8.30 uur. Openlucht-demonstratie G.D.S. Begunstigd door mooi zonnig weer gaf de afd. gymnastiek van de R.K. Sportver. G.D.S. Zaterdagavond een openlucht demonstratie op het GDS- sportveld onder leiding van de heer J. J. J. Vos uit Hazerswoude. Ruim 1000 bezoekers waren getuige van de vorderingen welke door de le den, sedert de winteruitvoering wa ren gemaakt. Een attractie voor Bos koop was, dat de lange stoet van circa 300 gymnasten (de 70 kleuters waren dit keer thuis gelaten) en 30 voetbaljunioren nu eens werd voor afgegaan door de Tamboers en Hoornblazers van de Zee- en land- verkenners van de R-K. H.B.S. te Leiden. Dit korps maakte met zijn onopgemerkt een kiezelsteen in zijn mondje. De steen schoot in het keel gat van het jongetje, waardoor het stikte, zodat de ontboden geneesheer slechts de dood kon constateren. Bond van technici „St. Bernulphus" De aftredende voorzitter van de bond van hogere, middelbare en la gere technici „St. Bernulphus", ir. J. J. Reynart, is benoemd tot offi cier in de Orde van Oranje -Nassau. Tot zijn opvolger is benoemd de heer A. H. v. Lijf te Eindhoven. Nieuwe bestuursleden werden de heren J. J. Verheul, Amsterdam en H. B. Zen- gerink, Brunssum. fraaie instrumenten en hun élan een imposante indruk. „Keyrig" was de algemene indruk. Het uit 12 num mers bestaande programma werd vlot en keurig 'afgewerkt. Zo als al tijd waren de vrije en rhythmische oefeningen van de meisjes en da mes weer de aantrekkelijkste num mers, vooral nu zij weer zo gelijk matig werden uitgevoerd. Het tremplin paard- en hoogsprin gen van de jongens was weer attrac tief, vooral bij de jeugd. De oefenin gen der heren aan hoge brug en hoog rek werden ondanks enkele feiltjes, goed uitgevoerd. Bij de ring- oefening der dames aan de fraaie veldstellage. misten enkele dames blijkbaar de beschermende muren van het gymn.lokaal. Het is ook heel wat anders binnen, of in de vrije lucht deze zwaai-oeféningen te ma ken. Overigens niets dan lof voor deze en de andere dames, die vóór de oprichting van G.D.S. nog nim mer deze sport beoefend hadden. G.D.S. In de seriewedstrijden van Nieuwerkerk verloor GDS 2 van Zwervrs 2 met 20. Een GDS-com- binatie verloor met 32 van Hazers woude 1. Ruststand 11. HAZERSWOUDE (Dorp) VOORHOUT 50 JAAR GETROUWD. Op 13 Juli a.s. zal het 50 jaar ge leden zijn dat de heer en mevrouw P. J. v. EmmerikG .M. v. Wakefen in het huwelijksbootje stapten. De bruidegom was 37 jaren lang com mies I klas bij de Ned. Sp.w. en stationschef van Piet Gijzenbrug in welke functie hij grote waardering genoot bij het reizend publiek om zijn grote hulpvaardigheid. De brui degom, welke ook nog verscheidene functies bekleedde, bouwde tevens nog een flinke bloembollenkwekerij op, waar van nu zijn zoons de vruch ten plukken. Beide echtgenoten ge nieten nog een goede gezondheid. De bruidegom is 73 jaar en de bruid telt. 77 lentes. Het huwelijk werd gezegend met 10 kinderen terwijl 60 kleinkinderen van dit jubileum getuige zullen zijn TERECHT Ongeveer een maand geleden werd door de burgemeester de droevige tijding gebracht, bij de familie Bos alhier, dat hun zoon (militair in In donesië) aldaar werd vermist. Za terdag ontving de familie Bos echter een telegram, dat hun zoon weer te recht was. KOUDEKERK Gemeenteraad Naast de gebrui kelijke punten vermeldt de agenda voor de heden (Maandag) avond te 8.30 uur té houden openbare raads vergadering o.m. de volgende: Verzoek van het bestuur van he* Oranje-comité om subsidie voor tractatie schoolkinderen ter gele genheid van het Oranjefeest op 12 en 13 Juli a.s. 2. vaststelling van de verordening op de heffing van een straatbelasting in deze gemeente. LEIDERDORP Gemeenteraad De gemeente raad vergadert Donderdag 30 Juni. n.m. 7.45 u. Agenda o.a.: reconstruc tie van de sportterreinen, crediet voor het aanbrengen van enige voor zieningen aan de boerderij bewoond door W. Sampson; crediet voor enige herstellingen en verbetering aan de woningen Kerklaan 4 en 5; LEIMUIDEN Voetbalwedstrijd. Zaterdag avond werd ten bate van de reis van ouden van dagen een voetbalwed strijd gespeeld tussen de leden van de gymnastiekver. O.D.I. en een der elftallen van Maarse Kroon. Na dat burgemeester Bakhuizen de spe lers namens het comité had toege sproken volgde een edelachtbare af trap. Beide elftallen waren aan elkaar gewaagd. Burgemeester Bak huizen reikte na afloop aan Maarse Kroon, dat gewonnen had met 31, de ff-aaie wisselbeker uit. ZOETERWOUDE Twee parochies houden een fancy- fair Maar dan ook een goede! De organisatie en reclame was weer in goede handen. Woensdagavond was het feest ingezet met een gecostu- meerde voetbal match: Klaas van Rijt was aanvoerder van de kik- vorschen en René Kaiser van de sprinkhanen. Er ging een promena de aan vooraf, waarbij de ene aan voerder de ander vanaf het jeugd huis per kinderwagen naar het voet balveld reed onder de lustige muziek van de St Jansfanfare. Deze grap penmakerij bracht f 140 in het laad- je. Donderdagavond was er de grote reclame-optocht. De grote Paulus en Franciscus-band liet de marsen da veren van Zuidbuurt tot Vrouwe weg en all ewelpen, verkenners en gid sen vormden een lange stoet.... die nog veel langer moest zijn. Zaterdagmiddag was er de offi ciële opening van het feest. Hierbij ar enaanwezig pastoor Klaverwei den, en de aalmoezeniers paters Benschop en van Beurden en kapa- laan Huiberts, de leden van de fi nanciële commissie van de parochie Kruisverheffing en de leidsters van de Missie-naaikrans de dames m Vliet. Onder het hijsen van de vlag zon gen de jeugdgroepen voor het paro chiehuis opgesteld him „Hoort, zeg' het voort'" en daarna sprak pater v. Beurden dankwoorden voor de be langstelling van de oude getrouwen, de wens uitsprekende dat deze fan cy-fair in alle opzichten zou slagen verzocht mevr van Niekerk het lint door te knippen. „Hier is het kermis" stond er met grote letters voor de ingang en deze aankondiging was niet overdreven. De exploitanten hadden voor vele attracties gezorgd en geen plekje in het parochiehuis en het schoolplein bleef onbezet. Zelfs de dansvloer en het cabaret ontbraken niet. De alg. penningmeester van alle jaren, de heer P. C. Paardenkooper, deed de gehele Zondag bijna niet anders dan geld tellen; de spulleba- zen van Rijt en Kaizer en alle an dere standhouders hebben zich in één woord uitgesloofd. Deze avond is het de sluitings- avond en kunnen de oudere mensen nog doen wat zij te kort 2ijn gescho ten in het steunen van het werk voor de jeugd. KATWIJK AAN DEN RIJN Dodelijk ongeval. Zaterdagmid dag kwam de 71-jarige C. K., wonen bij het veilingterrein, met zijn fiets uit de richting Rijnsburg en zou, de kortste weg naar zijn wo ning, de linkerzijwej? op de Sandt- laan, inslaan op een moment dat twee auto's hem achterop reden. Toen de eerste auto voorbij was. dacht K., die hardhorend was, dat de weg vrij was. Door deze auto werd hij gegrepen met het gevolg dat K., door de botsing heel erg ver minkt was, direct zijn bewustzijn kwfjt was en binnen enige ogenblik ken was overleden. KATWIJK AAN ZEE Brandweerwedstrijden van corpsen in Zuid-Holland. Deze wedstrijden hadden Zaterdagmiddag onder veel belangstelling bij de vuurtoren plaats. De brandweren van Sassenheim en Groot-Ammers waren niet opgeko men. Aanwezig waren Gouda, Al phen, Hillegom, Rijswijk, Monster, s-Gravenzande, 2 groepen uit Schie dam. Alblasserdam, Voorburg, Go- rinchem, Brielle, Leerdam, De Lands* drukkerij, uit Den Ha^g en Katwijk. De organisatie was in handen van de brandweren uit Leiden en Katwijk, commandanten Hagedoorn en Gesink. De heer Gesink verzocht allereerst 2 minuten stilte ter herdenking van de gevallenen brandweerlieden. De bur gemeester van Katwijk sprak als voorzitter van de Prov. Bond van Brandweren in Z.-Holland en lid van de Koninklijke Brandweervereniging. De heer Korten te Leiden gaf tijdens de wedstrijden een reportage. Aan wezig waren o.m. burgemeester en wethouders van Katwijk, de heer Ha gedoorn als districtscomm, van Z.- Holland en commandant van de Brandweer te Leiden. De heer Was- sink van de Rijksinspectie, de burge meesters van Gorkum en Voorburg De prijzen werden behaald als volgt: I. Leerdam, 2. Rijswijk, 3. Monster, 4 Hillegom, 5 Alblasserdam, 6. Schie dam I, 7.tAlphen a. d. Rijn, 8- Schie dam II, 9- Brielle, 10. 's-Gravenzande II. Gouda, 12. Katwijk. 13, de Lands drukkerij den Haag. De prijzen be stonden uit diverse medailles. Ver der werden draagpenningen uitge reikt. Groep 4 kreeg vervolgens een vaatje Katwijkse haring en 5 een pakket „Katwijkse Knip (koek). Na afloop sprak de burgemeester van Katwijk dankwoorden aan de deel nemers, evenzo de heer Hagedoorn. WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ZONNIG WEER Droog en overdag zonnig weer met meest zwakke wind uit uit eenlopende richtingen. In het binnenland warm maar plaatse lijk in de kustgebieden koeler bij wind van zee. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Gemeenteraad. Deze vergadert Woensdag 29 Juni des nam. 2 uur. Agenda o.a. voorstel van B. en W. tot aankoop van grond van N.V. Rijn- veld Zn., van de Erven G. H. Her mans en van fa. P. J. Damen Zo nen. Geboren: d. van M. van Rijswijk en C.'C. M. van den Hoek; z. van W. H. van der Schrier en D. Bokker; d. van H. W. van der Geest en A. P. Bontje; d. van J. Schutte en W. Meijl. Ondertrouwd: J. H. Seijsener en A. A. M. E. Bos. JAN HOCI*X, Hoge Rijndijk 197, Zoeterwoude, viert op 28 Juni zijn 3e Ind. verjaar dag te Medan. LANGERAAR Missie wedstrijd Altior ILisse I Op het Altiorveld jjeerste voor de aanvang reeds een gezellige drukte. Arti speelde vrolijke marsmuziek tot de beide elftallen het veld be traden. De missionaris, pater Aker boom, deed de aftrap.' Na ongeveer 15 min. spelen ontstaat bij een aan val der gasten een misverstand in de Altior-verdediging en het is 0-1. Het spel gaat voort met wederzijdse aan vallen tot ongeveer 5 min. voor de rust een prachtige aanval van Lisse succes heeft en het is 0-2. Na de her vatting wordt een Altior aanval door de midvoor listig benut en de stand is 1-2. Van de aftrap echter weet Lisse er direct 1-3 van te maken. Na een half uur krijgt Lisse een corner te nemen. Deze wordt zo scherp ge nomen dat de bal ineens via de paal in het doel terecht komt 1-4. Altior laat het er nog niet bij zitten en het gelukt inderdaad er 2-4 van te ma ken. Maar dan blijkt Altior al haar kruit verschoten te hebben en Lisse voert de stand op tot 2-7. NOORDWIJKERHOUT .Sportdag van de K .A. J. Na een gezamenlijk ontbijt in hotel Van der Geest, stelden de deelnemers van de drie afdelingen: de Zilk, Lisse (Beekbrug) en Noordwijkerhout, zich op en trokken in keurige orde en goed marcherend door het dorp, om daarna hun krachten te gaan meten op het sportterein van „De Nora", in het Langeveld. Bij de opening, waar bij al de deelnemers jn carrée rond de driekleur stonden geschaard, sprak de voorz. het openingsgebed, waarna aalmoezenier Vink in een kort maar krachtig woordje het doel van deze dag uiteen zette. Kameraad schappelijk en sportief werd er ge streden onder de leden en Lisse kwam als overwinnaar uit de strijd. Deze afdeling werd de wisselmedail le toegezegd OUD-ADE Jubileum. Dezer dagen is het 25 jaar geleden, dat de heer W. Har- tog de akte van bekwaamheid als onderwijzer behaalde. Dinsdag is het 25 jaar geleden, dat hij voor het eerst zijn intrede deed in de paro chiale school te Oud-Ade, waar hy sindsdien werkzaam is geweest. Des 'middags zullen de schoolkinderen de jubilaris hun hulde aanbieden. Gezien het feit, dat de jubilaris zich ook in het sociale leven zeer ver dienstelijk weet te maken, moge net hem die dag niet aan belangstelling ontbreken. VOORSCHOTEN Inkomst van Bob. Nadat een vliegtuig des morgens pamfletten had uitgeworpen, sprong 's middag om kwart over twee Bob onzichtbaar uit het vliegtuig, en kwam op de ge meentetoren terecht, vanwaar hij in een springzeil omlaag sprong, onder luid applaus van een grote menigte belangstellenden. Met de bereden po litie voorop reed Bob met de burge meester in een jeep, waarachter een brandweerwagen met raadsleden door het dorp. Op het Julianaplein werd hij door burgemeester v. d. Hoe ven verwelkomd, waarna een klein openluchtspel, door kinderen werd opgevoerd. Tot slot werden in de raadszaal de diploma's uitgereikt aan hen, die voor het verkeerséxamen waren geslaagd. Voorschoten voor de radio. Dins dagavond om 10 minuten voor half zeven verzorgt de K.R.O. een repor tage gewijd aan de verkeersmiddag in ons dorp. Speciaal de aankomst van Bob zult U nog eens kunnen be leven! FRANS VAN DEN BERG, Molenlaan, Hazerswoude (Gr.). geboren 28 Juni 1928, viert zijn eer ste verjaardag in Indonesië, te Ma- diun (Java). had op Leidseweg ter hoogte van de R.K. Kerk een aanrijding plaats. Twee wielrijders, komende uit de richting Leiden, wilden de weg over steken, om het pad naast de kerk op te rijden. Op dat moment passeerde met grote snelheid een motorrijder, die de beide wielrijders aanreed. Al len kwamen te vallen. De motorrijder bekwam een grote hoofdwondeuznO en één der wielrijders kwamen er goed af, doch de andere wielrijder be bekwam een grote hoofdwonde was onmiddellijk ter plaatse en ver bond het slachtoffer voorlopig, waar hij bij dr. Kuypers werd binnen gebracht. WARMOND Gemeenteraad. De Raad verga dert Donderdag nam. te 8 uur. Aanrijding. 8000 Deense postduiven, die Za terdag op het vliegveld Eelde uit Ko penhagen werden aangevoerd zijn Zondagmorgen in drie groepen, be stemd voor Noord-, Midden- en Zuid-Dencmarken, ïespeciieveieijk om 05.15, 05.30 en 05.45 uur gelost. In Denemarken is de duivensport een der meest beoefende nationale sporten. 1500 Leiders en leidsters van de Nederlandse padvinders waren het afgelopen weekend op de Goudsberg te Lunteren bijeen voor hun jaar lijkse nationale koempoelan. De Koningin, beschermvrouwe van het Nederlandse Jadvinstersgilde heeft Zaterdagmiddag het nieuwe centrum van dit gilde „Buitenzorg" te Baarn officieel geopend. Ruim 4000 padvindsters waren hierbij te genwoordig. Overleden is te Den Haag, in de leeftijd van 53 jaar generaal-majoor A. C. de Ruyter van Steveninek, lid van het Hoog Militair Gerechtshof en oud-commandant van de „Prin ses Irene"-brigade. Gen.-maj. De Ruyter van Steveninek heeft een be langrijk aandeel gehad in de bevrij ding van het vaderland. Overleden is te Geulle. 71 jaar oud, J. M. van der Mey, bekend ar chitect. Het bestuur van de Kathol. Nat. Partij is thans definitief als volgt samengesteld- algemeen voorz: Ch. J. I. M. Weiter; dagelijks bestuur: M. L. F. Bajetto, 's-Gravenhage, voorz., Th. Ederveen, Haarlem, on der-voorzitter, J. L. A. Zwarts, Sche- veningen, secr.-penn., J. P. van der Griendt, Zwolle, J. H. Martehoff, Amsterdam, H. W. C. Simons, 's-Gra venhage en Th. Spoelder, Breda, le den. Een zwarte lijst van drankzuch tigen zal bij Raadsbesluit te Vlissin- Zaterdagmorgen gen worden ingevoerd.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3