SCHIJNWERPER OP DE VOETBAL MEERBURG gaat het voor Wimpie de vierde keer proberen Van Swol en Harper naar de volgende ronde ONZE WE EK-P ZATERDAG 25 JUNI 1949 OE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 LJET DREIGT eindelijk een beetje zomer te worden. Dies stapten we dezer dagen op de fiets, om een tochtje te maken door het weidse Hollandse polderland, rondom onze goede Sleutelstad. Plotseling werd onze aandacht getrokken door een knaap, die aan het slootjespringen was. Reeds drie maal had hij een geweldige aanloop genomen en zou er zeker veilig over gekomen zijn, als niet telkens aan de overkant op het laatste nippertje enkele andere jongens vlak aan de kant gingen staan, zodat de springlustige knaap geen ruimte had om neer te komen. Voor de vierde keer ging hij terug om een aanloop te nemen. We hebben het resultaat niet afgewacht, want bij het zien van dit schouwspel, moesten we plotseling aan de R.K. Voetbalvereniging „Meerburg" denken, die in eenzelfde situatie verkeert. Enkele minuten later stonden we voor de deur van Utrechtse Jaagpad 5. De heer P. J. A. de Vrind, voor zitter van „Meerburg", ontving ons allerhartelijkst. „Waarom zijn jullie niet gepromoveerd?", was natuurlijk onze eerste vraag. Eerst volgde een schouder-ophalen en toen: „Voetbal len is een kwestie van geluk. Je hebt het of je hebt het niet". Niet bevre digd door dit overigens zeer wijsge rige antwoord, vroegèn we verder en hoorden. „De zenuwen hebben de jongens wel een beetje parten ge speeld, want „Meerburg" is beslist geschikt voor de 4e klasse". Wat we het elftal enkele malen gezien hebbend graag wilden geloven. „We geven het niet op!" „Maar we gaan het voor de vierde maal proberen", vervolgde onze gast heer. „We hebben een sterk elftal en de geest is nog steeds prima. Met het zelfde enthousiasme gaan onze spe lers verder, al verhelen we ons niet, dat het 't volgend jaar heel wat moeilijker zal zijn, om kampioen van de L.V.B.-afdeling te worden. Het is mogelijk dat de twee eerste-klas-af- delingen beide een deel van de sterkste clubs krijgen, maar als die allemaal tezamen in één afdeling ko men, dan wordt het zeer zwaar. Denk maar eens aan D.O.S.R., V.V.L.V., Alph. Boys, Warmunda en nog en kele anderen. Het zal een zware strijd worden." Dat wordt het inderdaad. Noch- •thans hebben we vertrouwen in „Meerburg", want als we horen dat de clubgeest zo goed is en dat de spelers zelf steeds met nieuwe sug gesties bij het bestuur aankomen, be treffende de opstelling e.d., dan is het duidelijk dat daar in die betrekkelijk kleine parochie een ware voetbal sfeer hangt, die nodig is om succes te behalen. „De training wordt goed bezocht", ging de heer de Vrind verder, „al krijgt men ze natuurlijk nooit alle maal. Als ze toch eens wisten hoe belangrijk een regelmatige training is! Het succes hangt voor een zeer groot deel er van af. Wat de junio ren betreft, hebben we over de op komst helemaal geen klagen". „Of onze club technisch is? Ja, wat moet ik daar op zeggen? Ik ben niet erg chauvinistisch, maar fouten van de eigen vereniging ziet men niet zo gauw. Toch ben ik van mening, dat wij een goed figuur slaan; het feit dat vier van onze spelers in het L.V. B.-elftal uitkomen, zegt natuurlijk ook wel iets". Over die betrekkelijk kleine paro chie gesproken, hoorden we nog dat met het aantal van 120 leden de mo gelijkheden wel bijna uitgeput zijn om een nog groter aantal te krijgen, althans binnen korte tijd. Meerburg speelt met 4 senioren-, 1 junioren- en 2 aspiranten-elftallen. Het aantal do nateurs bedraagt eveneens ongeveer 120 en ook dat is het gros van dege nen, die hiervoor in aanmerking ko men. Een parochie-club. „Hoe is de belangstelling voor Meerburg?" De animo is gelukkig groot. Onze vereniging staat werke- Startverbod voor Njord in Zweden Wegens deelname van Duitse verenigingen Naar het A.N.P. verneemt heeft het bestuur van de Nederlandse Roeibond aan Njord, dat met een gestuurde vier zou deelnemen aan de interna-' tionale roeiwedstrijden van Simlaan- gen in Zweden op 2 en 3 Juli a s. een startverbod opgelegd. Bij de Nederlandse Roeibond was namelijk bericht binnengekomen, dat de Deense roeibond aan de bekende Deense roeiverenigingen „Kvik" en Skjold" een startverbod voor de wed strijden van Simlaangen (bij Halm stad) had opgelegd, aangezien de or ganiserende vereniging ook Duitse verenigingen heeft uitgenodigd tot deelneming. Ook de Noorse bond zou een dergelijk verbod hebben gege ven aan de vereniging „Christiania". Volgens een besluit van de F.I.S.A. (Internationale Roei Federatie- mag geen enkel contact met Duitse ver enigingen worden opgenomen, zolang Duitsland nog geen roeibond heeft en deze bond niet bij de internationale federatie is aangesloten. In een cir culaire, door de F.I.S.A. in Januari 1949 rondgezonden, werden nationale bonden nog eens aan dit besluit her innerd. Het sprak voor de Deense, Noorse en Nederlandse roeibonden vanzelf, dat men zich aan de regels van de F.I.S.A. zou houden, weshalve bovenbedoelde startverboden werden uitgevaardigd. Tot Vrijdagavond laat was het niet mogelijk nadere informaties bij de Zweedse Roeibond omtrent deze kwestie te verkrijgen. DE HEER P. J. A. DE VRIND, Voorzitter van „Meerburg". lijk midden in de parochie; de men sen leven mee en spreken over onze wedstrijden. Dit laatste hebben we duidelijk kunnen merken met de pro motie-wedstrijden toen er verschil lende malen ruim duizend bezoekers op het veld waren. Maar ook bij ge wone wedstrijden is de belangstelling alweer met Meerburgse maten ge rekend zeer behoorlijk. We heb ben gemiddeld 200 a 300 bezoekers." Kenmerkend voor de plaats, die de voetbalvereniging in het parochie leven inneemt, is ook het feit dat geen enkele katholieke jongen uit de buurtschap Meerburg in het dichtbij gelegen Leiden voetbalt. De aantrek kingskracht van neutrale verenigin gen schijnt op „Meerburg" geen in vloed uit te oefenen. „Ik weet niet precies waar het hem in zit, maar er is een zekere vast band, die de jon gens aan onze eigen vereniging bindt", concludeerde de heer de Vrind. Vanzelfsprekend volgde de gebrui kelijke vraag over de finantiën. „We kunnen ons redden", was het ant woord. „Maar het vorig jaar is ons terrein verbreed, om aan de K.N.V.B.- eisen te voldoen, bij een eventuele promotie. Daarbij is ook onze kleed tent geheel vernieuwd en dit alles heeft bij elkaar een slordige duit ge kost. Gelukkig hebben we reeds een belangrijk deel kunnen afbetalen, maar er staat toch nog een kleine schuld". Tekenend voor de goede clubgeest noemde de voorzitter o.a. ook dat de leden zelf de nieuwe kleedtent in hun vrije tijd gebouwd hebben. Daaruit blijkt dat de jongens wel degelijk iets voor hun vereniging over hebben en „Meerburg" niet al leen beschouwen als een club, waarin je 's Zondagsmiddags kunt voetbal len. Journalisten gevraagd. „Aan alles, hoe mooi ook, mankeert wel iets, wordt vaak beweerd. Ook voor „Meerburg" geldt dit. We constateerden dat. toen de voorzitter met gerechtvaardigde trots het keu rig gestencilde clublad „De Meerbur- ger" liet zien, maar er de opmerking bij moest maken, dat het bijna steeds dezelfde enkelingen zijn, die het blad moeten volschrijven. „Het kost veel moeite de jongens zelf aan het schrij ven te zetten", verklaarde hij. „We hebben steeds gebrek aan copie. Spoort U de jongens eens aan. Mis schien helpt het". Wat hiermede is geschied. Ook over de andere elftallen heb ben we gesproken. Langzamerhand voltrekt zich in het eerste elftal een verjonging, die voor het behoud van een goede vereniging steeds noodza kelijk is. En „Meerburg" beschikt over voldoende jeugdige krachten. Het tweede elftal heeft in de afgelo pen competitie lang in de running ge zeten; het derde is op het nippertje geen kampioen geworden en het vier de eindigde in de middenmoot. „Ook de junioren hebben het behoorlijk gedaan", hoorden we. „Vande aspi ranten valt nog weinig te zeggen, maar zonder overdrijving mag ik be weren, dat er onder de jongeren zeer goede krachten schuilen, waarvan we in de toekomst nog vee] plezier ho pen te hebben". „Meerburg" kan de toekomst dus rooskleurig inzien. „Er zit nog steeds groei in en ééns zullen we vierde klasser worden, al wil ik niet bewe ren, dat dit beslist het volgend jaar al het geval zal zijn", besloot de voor zitter. Nog één opmerking moest hem van het hart. „Men hoort wel eens dat er een zekere rivaliteit bestaat tus sen ons en V.V.L.V. Maar, al hebben we samen wel eens hevig gevochten om het kampioenschap, van rivaliteit is geen sprake en ik hoop op Zondag 3 Juli, in het. kader van de Missie wedstrijden, dat we een zeer pret tige en spannende wedstrijd in Voor schoten zullen spelen". En dat hppen wij ook Zuivere huid De Wimbledonkampioenschappen /"\P DE VIJFDE DAG van Wimble don viel er slechts één Nederlands succesje te noteren, de overwinning van Van Swol en zijn Austra lische partner Harper op de Hongaren Feher en Vad met 36 63 64 13—11. Onze landenoot werd weer betrokken in een scheidsrechterlijke beslissing, die z.i. onjuist was gewee st. Sportief maakte hij de scheids rechter attent op een bal, die de re feree out had gegeven, ten gunste van Van Swol en partner en die „in" was geweest. Op dat moment was de stand 66, in de vierde set en de spanning was toen 'zeer groot. Door de verkeerde scheidsrechterlijke decisie was het 76 voor Van Swol ge worden. Van Meegeren en Ampers, Nel Hermsen en Mitic uitgeschakeld Een luid applaus beloonde Van Swol voor zijn sportief gebaar. Het werd nu 66 met nog twee service- ballen voor Vad. Het werd deuce en de Hongaren wonnen de game (6-7). Het duurde tot aan de 23e game voor en aleer Van Swol en Harper de te genstand van de Hongaren hadden gebroken en door de service van het dubbel heen kwamen. Harper's ser- vicegame werd tenslotte ook gewon nen en zo eindigde de vierde set met 1311 ten gunste van de Nederland seAustralische combinatie. Van Meegeren en Ampon werden in de tweede ronde door de Fransen Borotra en Abdessalam geslagen de cijfers waren 63, 64, 60 ten gunste van het Franse paar. De ser vice van Van Meegeren bracht de te genstanders vaak in moeilijkheden en liet kalme netspel van Ampon bracht dikwijls nuttige punten op, maar Jean Borotra, de Vijftiger, de eeuwig jonge Bask, was in schitterende vorm en zijn drives en onhoudbare smashes gaven de doorslag ten gunste van de Franse combinatie. Het was bijna onmogelijk te geloven, dat hier een man van een halve eeuw op de baan stond en het contrast in leeftijd met de jeugdige Van Meegeren was wel oijzonder scherp. Maar de lenigheid cn handigheid van Borotra verbaas der. de toeschouwers zeer en men kon moeilijk aannemen, dat het al 25 jaar geleden was, dat Borotra op Wimbledon voor de eerste maai dc titel :n het enkelspel behaalde. In de twiide set bleken de Fransen ir« de feme game, op heftige tegenstand van Ampon en Van Meegeren te stui ten, maar de poging van de Neder- lands-Phillippijnse combinatie om door de service van hun tegenstan ders heen te breken, faalde. Met twee sets achterstand maakten Van Mee geren en Ampon er in de derde set niets meer van, zodat het tenslotte nog een vrij gemakkelijke overwin ning werd voor het Franse dubbel. In het gemengd dubbelspel voch ten Nel Hermsen en Mitic fel tegen het Zuid-Afrikaanse paar Nigel Cockburn en Ethel Watermeijer maar met 64, 64 werd de Neder lands-Zuid-Slavische combinatie uit geschakeld. Nel Hermsen speelde vast, maar zij moest het tenslotte af leggen tegen de machtige drives en smashes van de Zuid-Afrikanen. Bo vendien sloot de combinatie tussen haar en Mitic lang zo goed niet als bij de tegenstanders, waarvan mevr. Watermeijer en Cockburn profiteer den en de Nederlands-Zuid-Slavi sche dubbel menigmaal uit positie speelden, waarna het scoren van pun ten slechts een kwestie van plaatsen werd. Op deze vijfde dag .van Wimbledon scheen de zon weer warm over de Wimbledonvelden en opnieuw wa ren vele duizenden naar het tennis- mecca gekomen. Insiders voorspellen, dat het totaal aantal bezoekers in de eerste week waarschijnlijk alle re cords zal breken. Negen van de 16 partijen voor de derde ronde van het damesenkelspel ewrden gespeeld en er vielen 2 verrassingen te noteren. Het in China geboren Engelse speel- stertje Gem Hoahing schakelde de geplaatste Amerikaanse Gussie Mo- ran uit en mevr. Mollie Blair, de En gelse Wightmanccupspeelster elimi neerde Nellie Adamson, de bekende Fransaise. die ook al geplaatst was. Van de negen speelsters ,die de laat ste 16 bereikten, waren er zes Engels, een van Zuid-Afrika en twee van de Verenigde Staten. De Amerikaantjes waren natuurlijk Louise Brough, de titelhoudster en Margaret Osborne Dupont, die beiden gemakkelijk overwinningen 'behaalden. Louise Brough blijkt dermate in vorm te zijn, dat het wel heel gek moet lopen indien zij haar kampioenschap niet voor een jaar verlengt. DE VOORWEDSTRIJDEN OM DE PRINS HENDRIK BEKER. Morgen zullen in Roosendaal de voorwedstrijden om de Prins Hen drik Beker worden gehouden. Uit Leiden valt alleen de eer aan „De Bataven" om daaraan deel te ne men. Zij zullen de strijd moeten aanbinden tegen de ploegen van DOS uit Rotterdam; Thor Roozen- daal; Parthenon uit Dordrecht, Mi nerva Rotterdam, Suomi Velsen en Kunst en Kracht uit Tilburg. Van deze zeven ploegen zullen de twee, die het hoogst aantal punten beha len, in de finale mogen uitkomen. Of dit aan „De Bataven" zal lukken is de grote vraag. Voor hen zal de strijd in hoofdzaak gaan tussen DOS uit Rotterdam en Suomi uit Velsen. Een van hen zulleh zij moe ten verslaan. Dat de populaire Leidse ploeg alles op alles zal zet ten, daaraan behoeven wij niet te twijfelen, te meer daar zij zelf op 28 Aug. a.s. in Leiden de finale moeten organiseren en dus het uiterste zullen inspannen om dan tot de zes sterkste ploegen van Ne derland te behoren, die de strijd om de begerenswaardige beker en het clubkampioenschap van Nederland zullen aanbinden. De Bataven-ploeg vertrekt morgenochtend om 9.30 u. met een grote schaar van suppor ters vanaf het station. HYPOTHEKEN en voor alle andere zaken A °P k®* gebied van on- roerende goederen Bouw- en Makelaarsbe d rij v.d. Drift Oude Vest 29 - Leiden Telef. 20513 Aan het „Alg- Dagblad" wordt me degedeeld, dat de protestcommissie van de K N.V.B, het verzoek van D. F.C. (Dordrecht) om het afgewezen protest in de wedstrijd tegen H.V.V. opnieuw in behandeling te nemen, heeft afgewezen omdat bij een nader onderzoek geen nieuwe feiten aan het licht zijn gekomen. Hierdoor is R.C.H. officieel eerste klasser geworden en degradeert D.F. C naar de tweede klasse. Tevens wees de commissie een pro test van Heer, ingediend naar aanlei ding van de wedstrijd HeerVen ray af, zodat Roermond tweede klasser is gebleven. Te Bergen op Zoom werd een wed strijd gespeeld tussen de Ned. Lucht macht en de Franse luchtmacht, wel ke in een 11 gelijkspel eindigde. De ruststand was 1—1. Beide doel punten werden uit Penalties gescoord, na 17 minuten door de Fransé mid- voor Tonanen en na de twee-en-der- tmste minuut door de Nederlandse linkshalf Bouwmeester. WATERPOLO. LZC—DE ZUL 3—1. Gisteravond werd in de Zwemin richting de Zijl de beslissingswed strijd gespeeld tussen de Leidse riva- 1. L.Z.C 1de Zijl I voor de beslis sing van dafdeling B van het Sleu- telstad-tournooi Zoals altijd bestond er voor deze wedstrijd grote belang stelling. Na de vele overwinningen van de Zijl deed deze wedstrijd enigs zins lauw aan en reeds dadelijk na het begin was L.Z.C. niet de meerde re, maar steeds veel gevaarlijker, waardoor Butselaar met een zeker te houden schot LZC de leiding gaf (10). Bijna direct na het uitzwem- men een gevaarlijke Zijl-aanval en nadat deze met moeite werd afgesla gen. gelukte het J. v. d. Reyden na opzwemmen een tweede goal te ma ken (20). Nadat was uitgezwom- men een LZC-aanval en als Butse laar inschiet, weet een Zijl-achter speler de bal van richting- te verande ren en is de stand 30. Met de moed der wanhoop verandert de Zijl van opstelling en nadat twee spelers het water werden uitgezonden, kan de Zijl door J. Blansjaar nog een goed tegenpunt noteren (31), Voor deze wedstfijd wérd nog ge speeld de Sleutelstad 2DVZ 2, 12. Een kalm partijtje waterpolo, met vrijwel gelijk opgaande strijd. Rust kwam met 11, terwijl D. V.Z. in de tweede helft de leiding hernam (12) WIELRENNEN Swift Combinatie. Morgen rij den A en B. klas een trainingsrit over 100 K.M.; voor de C klas is de afstand 50 K.M. Vertrek 9 uur. Jac. de Groot, R. Riethoven en P. Bouthoorn komen te Rotterdam uit in de Ronde van Katendrecht. G. Vreeswijk en G. Mokkenstorm star ten in Dordrecht. Bij de Maandag te houden sport- demonstraties op den Burcht ten bate van de stichting 19401945 rij den Jac. de Groot, R. Riethoven en W. Rijsbergen 3x1 K.M. Voor Joop Riethoven, P. Bouthoorn en W. Vreeswijk is de afstand 3x3 K.M. POSTDUIVEN. „De Gevleugelde Vrienden." (Was senaar). Wedvlucht met oude dui ven vanuit Dourdam, afstand 435 km. In concours 66 vogels. Gelost om 6.15 uur met N.wind. Aankomst 1ste duif 14.26.33 uur, laatste om 16.03.14 uur. De uitslag was als volgt: K. Scheffer 1, 15; H. Heins 2; J. Pennaerts 3; W J. van Noort 4, 12; J. M- Brederode 5, 6. 8; H. Nijp 7; Th. Orie 9; J. P. Brederode 10; G. C. M. Brederode 11; J. Brederode 13. Onderwijzers, Leert uw kinderen telkens weer De regels van het wegverkeer. Die zwarte vlek moet weg! Horizontaal: 3. spoedig, 7. kleur, 9. inhoudsmaat, 10. gem. in Limb., waar de passiespelen ge houden worden, 11. menigte, 13. giftslan getje, 15. muziek noot, 16. blad pa pier, 18. peulvrucht (spreektaal), 20. broeder van Mozes, 23. niet ziek, 24. te gelijk, 25. platte, ge bakken steen, 27. voertuig. 29. kippen loop, 30. deel van het gelaat, 32. zwa re smidshamer, 34. dag worden, 35. echt genote, 36. wapen, 37. metaalsoort, 38. wandversiering. Verticaal: 1. fier, 2. metalen vaat werk, 4. groot wijn glas, 5. boom, 6. ver hindering, 8. keurig, 9. meisjesnaam, 12. aanleiding. 14. treurig, 16. familielid, 17. een nummer trekken, 19. echtge noot, 20. voorvoegsel, 21. meisjes naam, 22. boom, 26. aangezicht, 27. rolrond, hol voorwerp, 28. tot neder- vallende druppels gecondenseerde waterdamp, 30. stuk geschut, 31. mist, 33. als 29 hor., 34. tegenstelling van dun. Oplossingen worden tot en met Woensdag 29 Juni a.s. op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermel den „Puzzle". Onder de goede inzen ders zullen worden verloot: een siga rettenkoker, een verzilverde asbak en een vulpotlood. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: 1. pantalon, 8. Aals meer, 13. el, 14. oorzaak, 15. ge, 16. aker, 18. Epen, 20. eens, 22. imme, 24. Anna, 26. Adam, 27. maan. 30. aard, 32. te. 33. adem, 35. gort, 37. do, 38 ster, 40. Maandag, 41. oord, 43. ra, 45. Edam, 47. eelt, 49. S.D., 50. raad, 52. marteling, 55. trap, 57. ei, 58. bede, 59 emoe, 60. ik, 62. dame, 64. roe, 66. eel, 68. idee, 70. Alda, 72. krenten, 75. gene, 77. non, 78. re, 79. ego, 80. D.G., 82 eer, 83. donderen, 84. neerslag. Verticaal: 1. priester, 2. neen, 3. Tl., 4. Lek, 5. norm, 6. drie, 7. vara, 8. Aken, 9. Lee, 10 m.g., 11. eend, 12. raamlood, 17. eind, 19. paar, 21, smet, 23. mama, 25. noga, 26. ader, 28. aard, 29, wandeling, 31. atol, 24. Emma, 36. ogen, 39. Eede, 42. Otto, 44. aria, 46. Amer, 48. egel, 49. sgie, 51. Abel, 53 roer, 54. idee, 56. rein, 57. eden, 61. keer, 63. mand, 65. oker, 67. ende, 69. deeg, 71. den, 73. een, 74. ton, 76. eel. 78. re, 81 gr. Onder een niet buitengewoon groot aantal inzenders, waaronder nog ver schillenden foutieve oplossingen in zonden, werden de prijzen als volgt verloot: le prijs, een stel zilveren manchet knopen: H. A. Selier, Zonneveldstraat 6: Leiden. 2e prijs, een verzilverde kandelaar: Anny v. d. Zijden, Dr. v. Noortstraat 57, Stomp wijk. 3e prijs, een portemonnaie: mej. Rie Oostdam, 's Gravendamseweg 47, Noordwijkerhout. De prijzen zullen worden toegezon den. Aetherklanken ZONDAG" HILVERSUM n (415 m) 8.00 Nieuws, 8.25 Inleiding Hoog mis, 8.30 Hoogmis in de H. Hartkerk te Geleen, 9.30 Niéuws, 12.15 Apolo gie, 12.40 Lunchconcert door KRO Amusementorkest, 12.55 Zonnewij zer, 13.00 Nieuws, aansl. Kath. Nieuws, 13.20 Verv. Lunchconcert, 14.00 Omroep Kamerork., 14.30 17.00 Reportage van Olympische Dag (14.30 le helft Nederland BZwit serland B, 15.25 80 meter horden dames. 15.30 2e helft voetbalwedstr. 16.15 Finale sprint wielrennen, 16.20 Finale 110 meter horden heren, 16.25 Dames gymnastiek, 16.35 Wiel rennen 6 km klassementswedstrijd, 19.30 Nieuws, 19.45 Bing Crosby, 19.50 In 't boeckhuys, 20.05 De ge- e man 20.12 Uit en thuis met melodieën van de week, muzikale tombola, Binnenscheepvaart, hoor spel, 23.00 Nieuws, 23.15 Avondconc. HILVERSUM I (301 m) 1.00 Nieuws, 8.30 Rusten zonder roesten, 8.40 Schoolwee, 9.15 Men vraagt en wij draaien, 10.00 Meester trio, 10.30. In de tuin der poezie, 10.50 De jonge flierefluiters, 11.15 Triangel, 12.30 De Zondagclub, 12.40 Mannenzangver. „Gronings Mannenkoor, 13.00 Nieuws, 13.50 Even afrekenen 14.05 Boekenhalfuur 0 Residentie Orkest, 15.10 Film praatje, 15.25 Vervolg Residentie Or kest, 16.35 Sportrevue, 17.00 Arbei ders Harmonieorkest, 17.20 Meisjes koor, 17.40 Kwartet Jan Corduwener 18.00 Nieuws, 18.15 Sport, 18.30 Strijdkr. 20.00 Nieuws, 20.05 Repor- tagedienst, 20.15 Walztime, 20.40 De Laatste dagen van Pompei, hoorspel 21.15 Omroeporkest, 21.50 Cabaret- programma, 22.2.0 Schubert kwintet 23.00 Nieuws, 23T5 Skymasters. MAANDAG HILVERSUM II (415 m) 7.00 Nieuws, 7.45 Woord voor de dag, 8.00 Nieuws, 8.15 Muziek bij het werk, 9.15 Ochtendbezoek bij jonge zieken, 9.35 Microfooncompetitie voor zieken, 11.20 Van oude en nieuwe schrijvers, 12.30 Land- en tuinbouw, 12.33 NCRVkoor 13.00 •Nieuws, 13.15 Mandoünata, 14.00 schoolradio, 14.35 Beiaardconcert, 15.00 Omroeporkest, 17.00 Kleuter klokje, 17.15 Schoolzang wedstrijd, 18.15 Sport, 18.30 Met band en plaat 19.00 Nieuws, 19.15 Leeslamp, 19.45 West Europees commentaar, 20,00 20.15 Rotterdams Philh. Orkest, 21.45 Rotterd. Philh. Orkest, 22.20 NCRV- kwartet, 23.00 Nieuws, 23.15 Lichte avondklanken, 23.40 Londens Philh. Orkest. HILVERSUM I (301 m) 7.00 Nieuws, 7.15 Ochtend gymn. 7.35 Muziek bij het ontbijt, 8.00 Nieuws, 8.35 Orgelspel, 9.00 Russi sche Kamermuziek, 10.00 Voor de ouden van dagen, 10.30 Voor de vrouw, 10.45 De regenboog, 11.20 Jonge Ned. Kunstenaars, 11.40 Schuld en gerechtigheid, 12.00 Ac- cordeola, 12.30 Land- en tuinbouw- nieuws, 13.00 Nieuws 13.15 Kalender 13.20 Malando en orkest, 14.00 Alma Musica, 14.30 Tussen hemel en aarde, 15.50 Klankbeeld, 16.50 The Masque- raders, 17.00 De school is uit, 17.30 De Raaff en Schutte, 18.00 Nieuws, 18.30 Strijdkr., 19.00 Kleuters op school, 19.45 Landbouwrubriek, 20.00 Nieuws, 20.05 Dingen van de dag, 20.50 Sportpraatje, 21.10 Actuele kantekeningen, 22.00 Volksconcert, 23.00 Nieuws, 23.15 Gram. muziek. verteld door HUIBERT VET. OP HET SPOOR VAN KID DIENAMIETI 41. De jakhals werd hele maal niet verlegen door Wimpies moeilijke vraag. „Ook die benne be ter dan de mense". zei hij met grote stelligheid. „Een leeuw doodt alleen maar als hij honger heeft. Als zijn buit teveel is voor een maaltijd begraaft hij het voor een volgende keer. Een roofdier doodt nooit voor zijn plezier alleen maar om te leven. En de mensen?" Wimpie's gehele levensbeschouwing werd door elkaar geschud door het gesprek met de jakhals. Beschaamd bleef hij het antwoord schuldig. „De mense benne rovers!" zei de jakhals bitter. „Ze stele en ze moor- de alleen om het plezier dat ze er van hebbe. Ze „Oehoe...!" viel opeens de uil in het gesprek." Ik weet al, wie mij geleerd heeft. Det is fain! te zeggen. Nu jullie het over rovers en bandieten hebteen kwartiertje geleden kwam hier een ongure ke rel voorbij, met een gezicht alsof hij duizend moorden op zijn geweten heeft. Hij vroeg mij naar de uitgang en toen ik hem die wees gaf hij mij een klap en zei: Oh boy! Det is fain!" Wimpie verzamelde snel zijn gedach ten en riep uit: „Dat is de schurk, die ik zoek!" en tegen de jakhals, als om zichzelf te rechtvaardigen: „Niet alle mensen zijn rovers. Er zijn nog goede ook. Ik weet zeker, dat in de ze stad één rover woont!" Dat was natuurlijk een beetje overdreven, maar Wimpie was zó in de war, dat hij alle maatgevoel ver loren had. De beide dieren glim lachten toegevend, en de uil voegde Wimpie toe: „Jij bent in ieder geval een verdraaid aardig ventje. Dat staat vast. En wat ga je nu doen?" „Ik ga direct de Kid achterna", vertelde Wimpie, „en als ik hem ge vangen heb dan Boven Wimpie was er in de boom wat gekraak van takken en even la ter sprong Kobus van Galen naast hem op de grond. „Ik weet waar de Kid naar toe is," deelde hij Wimpie opgewekt mee, „Hij is naar de uit gang gegaan. Ik heb al een paar wachtposten uitgezet, maar we heb ben geen ogenblik te verliezen. Kom mee in de bomen, dan zal ik je leren hoe je vlug van de ene naar de an dere tak kunt slingeren. Dat gaat veel vlugger dan lopen." Achter Kobus aan klom Wimpie naar boven om zich in het slingeren te bekwamen. Hij was zó opgewon den, dat hij zelfs zijn hoogtevrees vergat

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6