Wimpie V^ijaaat in Indonesië NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Gemeenteraads verkiezing Nel Hermsen en van Swol winnen; Beernink verslagen WOENSDAG 22 JUNI 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN OPGRAVING VAN HET KOPJE VAN EEN ROMEINS GODJE. Bij de opgravingen ten behoeve van de herziening der riolering in de Stationsstraat te Alphen aan dén Rijn werd Maandagmorgen een frag ment van een Romeins votiefbeeld- je gevonden, dat waarschijnlijk een Romeinse god voorstelt of een in heemse godheid, die een Romeins uiterlijk heeft gekregen. Het beeldje staaft de geschiedkundige weten schap in haar verklaring, dat te Al phen aan den Rijn, in de tweede helft der eerste eeuw, omstreeks de jaren 5560, op de plaats waar thans de nieuwe Ned. Herv. Kerk, staat, een Romeins fort heeft gele gen, dat. na enkele verwoestingen, hoogst waarschijnlijk tot ongeveer 260 heeft voortbestaan. 'Het aangren zend gedeelte van de grond heeft dan ook. blijkens een aantal Romeinse scherven, die de vorige dagen op dezelfde plaats zijn gevonden alsme de de potten welke aan de Kortsteek-, terweg. bij het uitbaggeren der slo-, ten en het afsteken van de slootkant naar boven zijn gebracht, zo goed als zeker gediend voor nederzettin gen van kooplieden. Het gevonden aardewerk is van zeer groot belang want ze dragen duidelijke fabrieks merken. vooral het soort, dat toen tertijd reeds als exportgoed werd verhandeld. Deskundigen stellen vast dat door Alphen, langs de Rijn de weg was gelegen, die in de Romeinse tijden leidde van het fort te Valken burg. dat thans onder leiding van prof. Griffen is bloot gelegd, langs het fort te Alnhen naar Utrecht en zo verder via Nijmegen naar Keulen. Het beeldje, of eigenlijk het hoofdje van een beeld, vervaardigd van ge brand aardewerk terra cotta") blijft voorlopig in het bezit van de plaatselijke Historische Vereniging. TER AAR Nog goed afgelopen. Langs de Kerkweg geraakte de zoon van de veehouder Kapteijn uit Korteraar met een met twee paarden bespannen grasmaaimachine op hol. Doordat er een touw verward raakte van het tuig kon hij de paarden niet houden en ging het met versneld tempo richting Korteraar. Op de hoek bij bakker Schroder kon hij echter de beesten niet meer baas blijven en ging het hele geval een vrij diepe sloot in, waar de koppen der paar den nog juist boven water kwamen. Kapteijn zelf was spoedig op het droge en kwam er zonder letsel met een nat pak af. Door toegeschoten hulp werden nu de touwen stukge- LEIDSCHENDAM De gemeenteraadsverkiezing heeft het volgende resultaat opgeleverd: =r y CL <J hi b Raadhuis 258 109 42 47 Julianaweg 343 99 27 58 Maria-school 471 87 23 64 Statistiek 297 159 36 31 Patronaat 1 405 88 37 39 Patronaat 2 294 151 24 22 Distr.-kantoor 253 137 153 24 Westvlietweg 177 113 52 90 Gymn.-school 432 22 3 2 Naaischool 301 35 8 2 Totaal: 3228 1000 405 379 Totaal 1946: 3036 839 538 274 Bij de eerste verdeling kreeg de K.V.P. 9 zetels, de Chr. H. en A.R. 2; de P. v. d. A. 1 en de V.V.D. 1 en bij de tweede verdeling verkreeg de K. V.P. en de Chr. H. en A.R. ieder nog 1 zetel. Hierdoor zijn als gekozen verklaard voor de K.V.P.K. G. J. Copray, L. C. de Koning, J. C. v, d, Bosch, P. Groenewegen, Mr. J. P. Dietz, C. Waaijer, J. van Beek, A. Lange- veld, Th. C. Meester, Chr. Bolleboom. Voor de Chr. Hist.: P. v. d. Béfge, G. Kranenburg. Voor de A-R.: H. de Ruytet. Voor de P. v. d. A.: P. C. Boonë en voor de V.V.D.: J. Koerts. Voor de P. v. d. A. betekent deze uitslag een grote teleurstelling. Ook de V.V.D. had betere verwachtingen. De Chr. Hist, zjjn als overwinnaars uit de bus gekomen. In 1946 had de ze partij slechts enige stemmen te weinig voor een overschotzetel. Nu heeft deze partij een groter overschot waardoor de P. v. d. A. de dupe werd- STOMP WIJK De verkiezing van gisteren heeft hier zoals te verwachten was een rus tig verloop gehad. De uitslag was: 1946 K.V.P. 733 709 Chr. H. A.R. 57 38 P.v.d.A. 11 5 V.V.D. 4 7 Totaal: 805 759 Voor de K.V.P. zijn verkozen ver klaard: J. C. v. d. Bosch voor de L.T. B.; Corn. ,Waayer voor de midden stand; Chr. Bolleboom v. d. K.A.B. die allen voorkomen op de lijst van Leidschendam als no. 3, 6 en 10. De zetel van de heer Bolleboom is ver kregen op het grootste overschot. Het opmerkelijke bij deze stem ming is dat de Chr. Hist, en A.R. hier 57 stemmen hebben behaald. Volgens verklaring uit christelijke kringen hebben ook niet-protestan- ten op deze lijst gestemd, want zoals wij vernamen heeft de partij daar bij lange na geen 57 stemgerechtigden. Deze onverwachte winst is ten goede gekomen aan de lijst van Leidschen dam en heeft er toe bijgedragen dat dc Chr. partijen door hun groter over schot een derde zetel hebben verwor- sneden en konden ook de paarden met vereende kracht op het droge gebracht worden. Een van de dieren had een tamelijk diepe vleeswonde opgelopen. Een passerende grintauto heeft daarna de machine uit de sloot getrokken en zo liep dit onge val, dat zich ernstig liet aanzien, bij zonder goed af. ZOETERWOUDE Verkiezingsactie. Op de voor avond van de gemeenteraadsverkie zing belegde „St. Paulus" een bijeen komst. waarop het hoofdbestuurslid van de K.V.P., de heer S. B. Gras, sprak over het onderwerp: „Wat wil de K. V. P. op het gebied van de ge meentepolitiek. De opkomst was maar klein, waarover de voorzitter, de heer J. J. J. Noordman zijn teleur stelling uitsprak. Toch was het verheugend, dat de jongeren het sterkst vertegenwoor digd waren, zodat ditmaal de oude ren het mea culpa moeten spreken voor het onthouden van morele steun aan onze politieke actie. De heer Gras ontvouwde hét par tijprogram op zeer klare eenvoudige wijze en in het bijzonder het gemeen teraadsprogram 1949. Zeer interes sant waren de beschouwingen om trent het standpunt van de K. V. P. inzake de streekbelangen en annexa ties. Hierbij tvordt de wenselijkheid uitgesproken van een wijkraad met vry veel bevoegdheid voor de ge annexeerde gedeelten. Bij de gedachtenwisseling werden de onderwerpen: wethoudersverkie- zingen, woningbouw, advies-commis sies, steun aan culturele doeleinden, zonder gevaar voor het komen op neutrale grondslag behandeld. Jam mer. dat ons gehele katholieke kie zerskorps niet aanwezig was. De on- derwenpen waren zo urgent en be langrijk, dat de K.'V. P. deze na de vluchtige behandeling met te klein getal niet kan laten rusten en na de hooibouw weer eens ter tafel zal moeten brengen. Brand. In het perceel Schenkel- weg, waarin de groentenwinkel van de heer W. v. d. Krogt gevestigd is. brak gisteravond omstreeks 10 uur b-and uit. Een lekkage in een motor carrier veroorzaakte een sterke ben zinedamp en een onvoorzichtig aan gestoken lucifer deed een geweldige steekvlam ontstaan. Door middel van zandstrooiing werd de brand ge blust. De Leidse brandweer arriveer de spoedig met groot materiaal, doch kon zonder water te geven inrukken. NIEUWS UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN Weer een klok. Behalve dat de toren der parochiekerk weer voor zien is van drie klokken, zal ook een nieuwe klok in de toren van de Ned. Herv. Kerk zijn blijde klanken kunnen laten horen. Zij is n.L ge arriveerd en men zal haar Zondags kunnen horen. Ouden van dagen. Het is al traditie geworden, dat aan de ouden van dagen in de aanvang van de zo mer een gelukkige en vrorijke dag bereid wordt. Het bekende comité had zich ook nu weer verdienstelijk gemaakt en zich vele moeite en of fers getroost om deze dag voor de bijna 1000 bejaarden onvergetelijk te maken. De tocht was eerst naar het kopje van Bloemendaal, waa- de thee gedronken werd; toen naar Am sterdam, v/aar langs de Amsterdam se grachten gereden werd en daarna volgde bezichtiging van de havens. Het was tegen 9 uur toen de stoet door de Harmonie Katwijk aan den Rijn aan de ingang van het dorp werd afgewacht en binnengeleid werd in de zaal in dc Rijnstraat. De heer J. Schrama sprak hartelijke woorden van dank namens alle tochtgenoten, de heren H. v. d. Anker en J. Ver- hart spraken namens het comité ..voor deelname aan de tocht. Tot een volgende keer, hebben allen on getwijfeld gedacht. De defecte brug. Zoals bekend lagen tjalken, aken en loggers op gesloten vanwege de defecte Rijn brug. Dat kon zo niet blijven, werd van gemeentewege gedacht, dies werd aan de fa. Zitman te Leiden opgedragen de "opening der brug te bewerkstelligen. Dit moest op ab normale wijze gebeuren want voor dé reparatie is bijv. alle tegenwicht uit de brug genomen. Maar de fa. Zitman weet raad. Te half zes gis teravond werd begonnen met de brugopening vrij te maken; eerst de klap daarna met een 1-5 tons kraan het brugdek. Alles liep prachtig. Te 5.30 begonnen ging het eerste schip te 8.15 door de brug, en te 9.15 was de brug weer neer, de scheepvaart gestremd tot 2?? Dat is nog niet bij benadering te zeggen. LEIDSCHENDAM Het bericht, gisteren opgenomen, betreft geen moord, doch is een zelfmoord. Aan onze onjuiste bericht geving heeft onze correspondent part noch deel. Het was een bericht van het A.N.P., dat enige tijd later, maar toen was de krant reeds afgedrukt, door het ANP werd ingetrokken. Er is geen sprake van, dat de heer M. is gearresteerd. Na de zelfmoord van zijn echtgenote, die zwaarmoedig was, is hij tot herstel van zijn ge schokte zenuwen overgebracht naar „Hulp en Heil". NOORD WIJK Televisie ontvangst Op initiatief van Radio Caspers, v. Limburg Sti- rpmstraat alhier, had gisteravond voor een aantal genodigden waaron der B en W en de gemeente-secreta ris een televisie weergaven plaats, waarbij aardige resultaten werden bereikt. v Wij stellen de voortvarendheid van Radio Caspers ten zeerste op prijs. SASSENHEIM GEMEENTERAAD. Na de opening herdacht de voorzit ter de in Indonesië gesneuvelde plaatsgenoot Barend Plagmeijer. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van een aantal ingeze tenen, houdende bezwaren tegen de omlegging van het doorgaand verkeer over de Rijksweg. Het blijkt, dat de neringdoenden van deze omlegging zeer veel schade ondervinden. De middenstand en de verkeers- oralegging. B. en W. hebben zich reeds tot de A.N.W. .gewend om te bewerkstel ligen. dat de oude toestand wordt hersteld. De heer Wasseling, die dit punt van de ingekomen stukken niet zo maar liet passeren, zeide de nadelen te be treuren. Maar nu zet men de klok terug. Reeds jaren zoeken we naar een oplossing het dorp van het druk ke verkeer te ontlasten. Nu is er een oplossing, die goedkoop is en het ver keer in de Hoofdstraat ontlast, ter wijl de mogelijkheid om er toch te rijden blijft bestaan. Z.i. is dit de beste oplossing. Ook voor de bus, die niet uit de Hoofdstraat wordt ge weerd. De voorz. zegt, dat ,de onderteke naars een belangrijk deel van onze middenstand vertegenwoordigen. Zij toondenaan, dat in de periode, dat het verkeer omgelegd is, door hen schade is geleden en dit was voor B. en W. aanleiding stappen te onderne men. De heer Wesseling zegt, dat men niet verplicht is de omlegging te vol gen. Als straks het éénrichtingsver keer wordt ingevoerd, zal de schade groter zijn. Nu ging men een punt aansnijden, dat niet aan de orde was, n.l. de om- leidingsweg via de Beukenlaan. De heer Verdegaal achtte, door deze op lossing (KlinkenbergProv.weg), de omleiding niet meer nodig. De heer Verschoor merkte op. dat het adres aan de Raad gericht was en dat B. en W. dus vooruit gelopen hadden op de beslissing. De omlei- dingsweg is een vergissing. Spr. geeft verschillende onlossingen voor een eventuele omleiding aan. De heer van Breda vraagt er vooral voor te willen waken, dat Sassenheim geen dode plaats wordt, zoals enkele andere gemeenten waar het verkeer omgeleid is; doch hij stelt voor het voorgestelde plan te handhaven. In tussen wil hij dc Beukenlaan opknap pen; de toestand is er onhoudbaar. Dat opknappen wil de heer Beije zo spoedig mogelijk laten doen. De voorz. deelt mede, dat er „schot" in zit. Morgen is er een be spreking met de Waterstaat en hij doet de toezegging, dat de Beukenlaan zo spoedig mogelijk stofvrij gemaakt zal worden. Verschillende heren spreken er nog over. De heer Kortekaas wil overleg met de middenstand, terwijl de heer Schrama opmerkt, dat we de oude toestand toch niet meer terug Inrij gen. Over de benoeming van een meter-opnemer. Hiermede was het punt uitgepraat; het had meer dan een uur geduurd. Het 2e punt, dat de tongen los maakte was de benoeming van een meter-opnemer-geldophaler bij de bedrijven. Door B. en W. was voorge dragen (alfabetisch) G. J. ter Beek, J P. Floor. De heer Beije heeft over deze zaak een schrijven gericht aan B. en W., en daar de voorz. dit niet voorleest, doet hij het nu zelf Hij merkte in zijn schrijven op, dat benoemingen steeds door B. en W. geschieden met een proeftijd van één jaar en dat de raad dan definitief benoemdt. Hij acht de t bezetting van het personeel zodanig, dat er nu wel reden- is om ook aan de Partij v. d. Arbeid te den ken. Van het gemeentepersoneel zijn er 17 R.K., 11 Prot.; van losse krach ten zijn 5 R.K. en 2 Prot. De voorz. zegt, dat de voordracht alfabetisch is, om ter Beek als no. 1 te kunnen plaats, no. 2 is iets beter. B. en W. hebben eep andere wijze van vergelijken n.l. de salariëring, en die klopt met de verhoudingen. Er wordt langdurig gepraat en het slot is, dat er een geheime zitting VERENIGING „DE TULP" In de vergadering van de vereni ging „De Tulp" stelde het bestuur voor, dat de aanwezigen zich volgt zouden uitspreken: De algemene ledenvergadering, van oordeel zijnde, dat het behoud der saneringsmaatregelen voor de tul penteelt voorlopig nog nodig is spreekt zichc uit: a. voor het voortbestaan wan be palingen, waarbij de regeling van de vrijwillige inkrimping zodanig wordt gewijzigd, dat geen vergoeding meer gegeven wordt voor het automatisch gekrompen areaal, maar wel een res titutie van betaalde surplusheffing wordt verstrekt aan ieder, die daad werkelijk heeft meegewerkt om het surplus kleiner te maken in een jaar dat het nuttig areaal kleiner is dan het beplant areaal; b. teg en een ver plichte inkrimping van de tulpenteelt; c. tegen een regeling, waarbij de export van late tulpen zift 10 wordt toegestaan. Het pro en contra werd fel belicht En toen het dan eindelijk zo ver was dat men over punt a zou gaan stem men, kwam koud en nuchter de me dedeling, dat Den Haag over punt eigenlijk al beslist had. Dit ontlokte veel critiek. De algemene mening was: „Den Haag kan ons ten minste erst eens horen!" Verscheidene aanwezigen spraken zich uit tegen een stemming en aan het eind van deze bespreking werd besloten om alleen te protesteren. De stemming iver punt b had spoedig resultaat. Slechts enkelen waren vóór Punt c werd op de lange baan ge schoven: tot de October-vergadering. De financiën zijn gezond. In "de plaats van de heren Chr Eggink en J. P. Segers werden gekozen de he ren Jac. Uittenbogaard te Oegst- geest en Z. v. d. Burg te Lisse. De heer Roozen zette nog uiteen, hoe de nieuwe V.I.-regeling werkt. N. L. Ct komt van een half uur. Hierna wordt gestemd, met gevolg, dat benoemd wordt J. P. Floor met 10 stemmen. G. J. Ter Beek kreeg 1 stem en 2 stemmen waren blanco. Voor de bouw van 64 arbeiderswo ningen wordt een geldlening aange gaan van /840.000 tegen 3K pet. met het Pensioenfonds. Het bestuur van de St. Pancratius- school ontving medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen en de Hervormde school voor voorwerpen voor lichamelijke oefening voor jon gere leerlingen. Tot lid van de looncommissie van advies voor de Vleeskeuringsdienst wordt benoemd de heer Vogelaar en tot plaatsvervangend lid de heer Kdr- tekaas. Voor de woningverbetering van huizen van de heer Kiebert wordt een premie verleend van 1718.37. De Elbadwarslaan wordt na lang durige discussie herdoopt in Baron van Heemstralaan. Over de vrees van verwarring met de Van Heemstra straat stapte men heen. In grotere plaatsen heeft men ook wel X-straat, X-laan, X-kade, dus waarom ook niet hier. Met het bestuur van de Floris- Schoutenpolder werd een sloot ge ruild. zonder andere kosten dan de overdracht. Hierna werden nog enkele compta- biliteitsbosluiten goedgekeurd. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. Donderdag 23 Juni nam. 8 uur raadsvërgadering. Agenda o.a. aangaan van een geldle ning van 200.000 tot dekking van de stichtingskosten van de 44 midden standswoningen en een voorstel tot verhuur van deze woningen. Beschik baarstelling van een crediet van 2000 voor het herstel van de vuil verbrandingsoven. De arrivée van Bob op a.s. Zater dagmiddag. Het comité van actie voor het programma Veilig Verkeer verzoekt ons het volgende mede te delen: Naar wij vernemen komt Bob Zaterdag met een bommenwerper (Mitchell)* Zaterdagmorgen onge veer half elf zal hij een proefvlucht boven de gemeente maken en tevens biljetten voor de schattingstvedstrijd uitwerpen. Maakt u zich niet onge rust het is een bommenwerper voor vredesdoeleinden en bommen- verteld door HUIBERT VET. OP HET SPOOR VAN KID DIENAMIET! Een jakhals met een pluk kerige vacht begon schaterend te lachen. „Hèhéhéhé!" hikte hij, .daar vliegen ze altijd in!'1 Wimpie draaide zich woedend tot het beest, dat vanuit zijn kooi Wimpie grinnekend bestudeerde. „Wat is dat voor een flauw grapje!" barste hij los. „Is dat een manier om rustige voetgangers de doodschrik op het lijf te jagen? Ik vind het een schandaal!" Toen hij op deze wijze zyn veront waardiging lucht had gegeven keek hij de jakhals streng in zijn gele ogen „Héhéhéhé!" hijgde de jakhals weer zijn kortademig lachje. „Hoor hem nou es. Mij krijg je niet op de wagen, hoor! Van m'n leven nooit niet!" De jakhals voegde aan deze woor den weer zijn lachje toe. en vervolg de: „Gebruik je kersepit. Hoe zou ik nou over jouw fasie kennen strijke, Hè? Ik zou wel weten wat ik liever dee!" Daar had de jakhals ontegenzegge lijk gelijk in. Om nog eens extra de nadruk te leggen op diens onschuld, voelde Wimpie hetzelfde moment op nieuw de zachte aai over zijn ge zicht. „Dat is herserij!" stamelde hij,,ont zet over zijn eigen ontdekking. „Het spóókt!" „Hoor hém nou esgiechelde de jakhal^ vermaakt, terwijl hij Wim- pies gestamel zeer bedriegelijk na bootste: „Het spóókt! hèhèhè!" Toen werd hij ernstig. Terwijl Wim pie bevend de verdere., gebeurtenis sen afwachtte. „Kijk es, jong!" ver zekerde de jakhals hem met zijn schorre stem. „Wij jakhalze hebbe nou wel de repetasie dat wij gemeen benne en zo, maar daar is niks van an. Ik zal je es wat vertellen; ik ben een eerzaam ambtenaar van de rei nigingsdienst. Wat zeg je daar nou wel van, hè?" Wimpie wist niets te zeggen, de jakhals vervolgde: „Met flauwe gijntjes hou ik me niet op, dat schaadt het aanzien van mijn beroep. Kijk maar es naar bove, dan zal je ereis wat zien!" Wimpie keek naar boven, en met een schoot ook hij in een verlossende lach. De jakhals sloeg hem met half dichtgeknepen oogjes van plezier gade. „Nou, jong?" vroeg hij, „wat zeggie me daar nou van?" WEERSVERWACHTING (GeldJig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opge maakt te 10 uur). MEEST ZWAKKE WIND. Over het algemeen veel be wolking, maar overwegend droog weer. Meest zwakke wind uit Noordelijke richtingen. Dezelfde of iets hogere tempe ratuur dan vandaag. werpers maken nu eenmaal veel la waai. Het uitwerpen van biljetten kan niet zo geregeld worden, dat er geen enkel biljet op straat terecht komt. Waarschuwt uw kinderen, dat zij in hun verzamelwoede geen verkeehsongelulc krijgen. U maakt Zaterdag toch ook foto's? Volgt Za terdag de aanwijzingen van de poli tie stipt op. Voor de leden van Vei lig Verkeer zullen plaatsen worden gereserveerd. Weggebruikers, Hoe gaat die zwarte vlek weer weg? Wanneer u loopt en rijdt met overleg! P. G. VERLEUN, Reyerskoop 349, Boskoop, 31 Dec. 1947 vertrokken naar Indo nesië, viert 23 Juni zijn 22e verjaar dag te Kupang-Tima. De Wimbledonkampioenschappen l^EL HERMSEN heeft in de tweede ronde van het dames-enkelspel, dat gisteren begon, een keurige 63 62 overwinning op het Ierse meisje Lombard behaald. Al spoedig bleek, dat onze landgenote over een grotere variatie slagen beschikte dan haar tegenstandster. Nadat Nel Hermsen de gesneden drives van mej. Lombard had over wonnen ging zij, tactisch spelend, het tempo opvoeren, viel herhaalde ma len aan en maakte heel veel punten met keurige vollies aan het net. Mej. Lombard voeld, dat zij met deze tac tiek roemloos ten onder zou gaan en trachtte het, spel te verlangzamen maar Nel Hermsen was in haar re turns bijzonder vast, zo vast zelfs, dat menige slag van haar tegen standster door een onzuivere re turn in het net belandde. Het werd tenslotte een vrij gemakkelijke over winning van onze speelster, die wei nig slageli miste, zowel op de base line als aan het net. In de derde ronde komt onze landgenote uit te gen de Australische speelster Fitch, die een lang niet gemakkelijk zege behaalde, in drie sets, op een Engels speelstertje. Beernink ging roemloos ten on der egen de Australische tweehandi ge speler Geoff Brown. In straight sets 60 62 61 plaatste de Austra liër zich voor de volgende ronde. Beernink miste de snelheid en de kracht om Brown ook maar een mo ment te verontrusten, slechts drie games behaalde onze landgenoot. Brown zond zijn drives naar elke hoek van het veld en wist zodoende Beernink uit positie te spelen. Hoe wel onze landgenoot er enkele malen i in slaagde om de schitterend geplaat-1 BOKSEN ste ballen van de Australiër terug te GOED NIEUWS VAN slaan, was het duidelijk, dat Brown i y^N dam in alle opzichten de meerdere was. Daar kwam nog bij, dat Beernink's Een dag of tien geleden is Luc van tegenstander heel wat punten ver- J Dam door de Rotterdamse chirurg dr zamelde met zijn keiharde service 1 van Balen aan zijn voet geopereerd. eigen service-game te winnen. Een daverend gejuich steeg op, toen een overgelukkige van Swol met 13-11 game, £et en match wist te winnen. Slechts zelden is het op het centre, court voorgekomen, dat een speler die herhaaldelijk achter stond, zich zo schitterend heeft weten te her stellen. In de volgende ronde komt Van Swol tegen de Chileen Balbiers, die tot nu toe een voortreffelijk indruk in Wimbledon heeft gemaakt. ATHLETIEK GEEN DUEL REIFF—SLIJKHUIS TE BRUSSEL. In een brief aan Gaston Reiff heeft Slijkhuis meegedeeld, dat hij tot zijn leedwezen heden niet kon deelne men aan de door de Union St. Gil- loise uitgeschreven wedstrijden, waar in hij de Belgische kampioen op de 3000 meter zou ontmoeten. Als reden geeft onze landgenoot op, dat zijn physieke toestand eerr inspanning als voor een dergelijke strijd gevergd zou worden, niet toe laat. Slijkhuis verklaart zich echter be reid om in Brussel uit te komen wanneer hij weer geheel fit zal zijn. bv. eind Juli of in de loop van Augustus. en alleen met zijn vollies wist onze landgenoot nog iets te bereiken. De strijd tussen Hans van Swol en Robert Abdessalam, welke op het Centre Court voor een talrijk pu bliek werd gespeeld, duurde niet minder dan 2% uur. Het was de laatste match van deze tweede dag maar de ontmoeting had een derma te interessant karakter, dat zij nog zeer lang in de herinnering zal blij ven. Vele zeer langdurige rallies ver hoogden de spanning nog aanmerke lijk en zelfs een klein en aardig voorvalletje kon deze spanning niet breken. Midden onder het spel vloog namelijk een eekhoorntje over het centre court, maar de concentratie van beide spelers werd er niet door gebroken? In menige rally vloog de bal wel een dozyn malen over het net, waarbij zowel onze landgenoot als de Fransman soms de onmogelijk ste ballen wist terug te slaan. In de ze wedstrijd is weer eens duidelijk gebleken tot welke grote hoogte het spel van Van Swol kan stijgen als hij zich inzet met alle energie en vechtlust, welke in hem steken. Hij stond twee sets achter maar niette min won hij de derde vrij gemakke lijk. In de vierde werd fel gevochten. Van Swol streed tegen een achter stand, met een taaie vasthoudend heid, welke bewondering afdwong en menigmaal een hartelijk applaus aan de toeschouwers ontlokte. Het zag er in die vierde set somber voor hem uit. Met twee tegen een set en een 1-4 stand in de vierde was het duidelijk dat hij de strijd zou gaan verliezen. Maar Van Swol, iet wat voorzichtig te spelend haalde op 3-4. In de achtste game werd weder om i hevig gestreden en na verschei dene malen deuce maakte de Frans man er 5-3 van. Nog gaf Van Swol zich niet gewonnen. Met schitterend groundstrokes slaagde Van Swol er in de stand op 5-5 te brehgen. Na dat Abdessalam twee matchpoints had gemist. Onder grote enthousias me wist ^an Swol de vierde met 7-5 te winnen. De vijfde moest de beslis sing brengen, maar weer kwam de Fransman op 5-3. Met zijn rhytmisch. uitgevoerde slagen, zorgvuldig ge plaatst haalde Van Swol de achter stand opnieuw in, 5-5. Toen werd het een strijd op leven en dood Beide spe lers wonnen hun service game, het werd 7-7, 8-8, 9-9, 10-10 en 11-11. Beide spelers lieten nog steeds uit stekend spel zien al kon men enkele malen duidelijk merken, dat de ver moeidheid toch wel een belangrijke rol ging spelen Eindelijk brak Van Swol door de service van zijn tegen stander heen, 12-11 voor Van Swol en onze landgenoot slaagde er in de Het was een langdurige en ingewik kelde operatie de gescheurde achillespees was vjjf centimeter uit gerekt, en uitgerafeld tot twee dunne draden maar ze is uitstekend ge slaagd, naar van Dam het A.N.P. te lefonisch meedeelde. ITij mpet zes weken rust houden met zyn voet in het gips, waarna een ander gipsver band zal worden aangelegd, waarmee hij kan lopen. Dit tweede gedeelte van de kuur zou in principe nog eens vier weken moeten duren, maar het helingsproces verloopt zo gunstig dat deze termijn wellicht tot veertien dagen kan worden teruggebracht. Luc van Dam is in opgewekte stem ming, heeft geen pijn meer, kan zijn tenen alweer bewegen en hoopt eer lang te bewijzen dat zijn rol in de ring nog lang niet uitgespeeld is. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 21 Juni. Vee. Aan gevoerd 2971 stuk: 125 vette koeien en ossen; 915 gebruiksvee; 84 gras kalveren; 647 nuchtere kalveren; 355 biggen; 61 veulens; 263 paarden; 324 schapen en lammeren; 101 bokken en geiten; 96 varkens. Prijzen per stuk: kalfkoeien le soort 375. 2e soort 765, 3e soort 645: melkkoeien 875765645; varekoeien f 500 430—360; vaarzen 640—520—400; pinken f 530430350; graskalveren 340—240—120; biggen 53—45—40: hitteq 760560425; werkpaarden 885685525. Prijzen per kg.: slaohtpaarden 1.50—1.301.10. TER AAR. 21 Juni. Groente. Kas- snijbonen f 1.201.25. idem stek 70 '80 cent per kg., peulen 3.208.20, doppers f 4.50—4.80, capdoppers 4.70—4.80, blauwschokkers 7.50, tuinbonen 2.503.10 per 10 kg., sla 1.502.80 per 100 stuks, bloem kool 11 cent per stuk, boskroten 57 cent, bospeen 14rl 7 cent alles per bos, waspeen 1721 cent per kg., aardbeien 3033 cent per doosje. VEUR, 21 Juni. Groente. Toma ten 6000 cent. komkommers IA 8 10 cent, idem I 710 cent, idem II 69 cent, idem II 67 cent, bloem kool IA 68 cent, idem I 68 cent, idem II 6 cent, idem III 6 cent, sla 2.003.40, spinazie 1417 cent, andijvie 1317 cent. peen 1827, postelein 812 cent. tuinbonen 24 tot 26 cent. ROELOFARENDSVEEN. 21 Juni. Groente. Aardbeien 1627 cent, Kropsla 1.502.30 bospeen 611, bloemkool 614. kassnijbonen f 12 12.50, idem stek f 7.509.peu- leri I 5.20—7.30. idem II f 2.70—3.70 doperwten 4.605.30. capucijners 4.905.50, tuinbonen 2.602.80.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3