S)e CöidseSoti^cmt Aan de Leidse Kiezers Het einde van de Parijse conferentie Tsjechische z.g. „Kath. Actie" in de ban DINSDAG 21 JUNI 1949 40ste JAARGANG No. 11724 Directeur: C. M. VAN HAMESSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" De Communisten blijven verliezen bij de Raadsverkiezingen Bur. Papengracht 32, Telef. 20015, Adm. en Advert. 20826, Abonn. 20935 - Abonnementsprijs 10.32 p. w., 11.40 p. mnd., 14.15 p. kwart. Franco p. p. 14.90 - Advert.: 15 ct. p. m.m. Telefoontjes 1.50 ïïlaAq&n is het de dag, waarop in verscheide ne gemeenten, o.m. in Leiden, de burgerij haar gemeentëbestuur zal kiezen. Nu' gaat het niet over personen. Nu loopt de strijd over beginselen. De partijen die aan de verkiezing deelnemen, zijn gebaseerd op begin selen. Morgenavond weet de burgerij in iedere gemeente, waar de verkiezing heeft plaats gehad, hoeveel stemmen zich hebben verklaard voor de be ginselen, waarop de KVP haar ge meente-politiek heeft opgebouwd, waarmede zij bij haar gemeente-poli tiek rekening houdt, welke voor haar bij de practische gemeente-politiek de normen zijn. Wij willen het eenvoudig zeg gen, zoals het is: morgenavond vraagt de burgerij zich in dm gemeenten af: hoe sterk zijn hier de katholieken; welke rechten komen de katholieken krachtens hun getalssterkte toe. Wij hebben hier met opzet gespro ken over: gemeente-politiek. Een oordeel over de lands^olitiek wordt niet gevraagd en ook niet ge geven. Kwesties als over Indonesië die werkelijk ook in de gemeen teraadsverkiezingen worden betrok ken! hebben met de gemeentelijke stembus niets, maar dan ook letter lijk niets te maken. Evenmin b.v. kwesties over de belasting-politiek der regering, die ook al in het debat worden gebracht. Wij begrijpen het. Maar men aanvaarde toch deze werkelijkheid, dat het wij herha len het over dat alles aan de ge meentelijke stembus niet, absoluut niet gaat! Wat de door de KVP-fractie in het verleden gevoerde politiek betreft zij is natuurlijk niet volmaakt of feilloos geweest, maar veel critiek hebben wij er niet op gehoord noch op de gehouden debatvergaderingen noch elders. Een reden te meer, naar we mo gen vertrouwen, om zonder de min ste aarzeling te stemmen op de lijst der KVP, de Katholieke lijst: lijst 3 Onder de niet-katholieken zullen er maar heel weinig zijn, die op de katholieke ~Tijst stemmen. Van de katholieke kiezers mag ook daarom worden verwacht, dat zij trouw zijn aan hun katholieke beginselen en" als één man en één vrouw hun sten* zullen geven aan hun lijst, lijst 3 Niemand late een stem verloren gaan door ongeldig te stemmen. Op het in ruil van zijn oproepings- kaart ontvangen stembiljet mag men niet meer en niet minder doen dan één hokje rood maken op lijst 3 Dan en dan alleen stemt men gel dig en.goed. Wie geen oproepingskaart heeft ontvangen en meent kiezer te zijn melde zich bij zijn stembureau, of, als hij niet weet welk dat is, aan de gemeente-secretarie of bij de inlich tingendienst der propagandaclub „Dr Schaepman" (zie elders in dit num mer). Wat hierboven wordt geschreven over de gemeenteraadsverkiezing geldt principieel ook voor de andere gemeenten, waar morgen wordt ge stemd. Ook daar lette iedere katholieke kiezer er nauwkeurig op, welke de lijst is der KVP (dat is in iedere ge meente verschilend) en stemme gel dig en goed! DETACHEMENT MIDDEN—JAVA DEMOBILISEERT De comman dant van de B-divisie, generaal-ma- joor J. K. Meijer was aanwezig bij het afscheid van het Detachement Midden Java, dat uit Semarang ver trok voor demobilisatie. De soldaten wachten gepakt en gezakt op de ka de tot het ogenblik, waarop hun naam wordt afgeroepenen zij aan boord kunnen gaan. OVERSTROMING IN ANATOLIë. Tokat in Noord-Anatolië (Turkije) is overstroomd tengevolge van een zestien uur durende stortregen. Veertig personen zijn naar gemeld verdronken en 80 gewond. Vijfdui zend personen zijn dakloos. Grote gebieden bouwland staan blank. De juiste verliezen zijn nog niet bekend. Overeenstemming inzake Oostenrijk hebben gisteravond meegedeeld dat zij overeenstemming hebben be reikt over het Oostenrijks vredesverdrag en een regeling op basis van „leven en laten leven"' tussen de bezettende mogendheden in Duitsland. Wat het verdrag met Oostenrijk betreft hebben de ministers hun plaats vervangers opgedragen het werk onmiddellijk te hervatten teneinde tot overeenstemming te komen over het voltooien van een ontwerp-verdrag tegen 1 September 1949. De ministers deelden mede, dat de grenzen van Oostenrijk dezelfde zou den zijn als op 1 Januari 1938, dat Oostenrijk geen herstelbetalingen zou verrichten en dat de Sowjet-Unie 150 millioen dollar zou ontvangen in om- wisselbare valuta in zes jaar te betalen. autoriteiten te Berlijn overleg zullen plegen op een vier-mogendhedenba- sis ter bewerkstelligen van de politie ke en economische eenheid van Duits land en dat zij zullen pogen de ge volgen van de huidige verdeeldheid te verzachten met betrekking tot de handel tussen de Oostelijke zóne en de Westelijke zones en de handel tus sen Berlijn en de rest van Duitsland en de vergemakkeling van de bewe ging van personen en goederen tus sen Oost en West alsmede het uitwis selen van nieuws het zelfde geldt ook voor Berlijn en het overige Duitsland. In de vex klaring wordt verder ge zegd: Dat in September te New York besproken zal worden, wanneer de vier ministers weder bijeen zullen ko men; dat de overeenkomst van New York over het opheffen der Berlijnse blokkade en der tegenblokkade na gekomen zfl! worden; dat de vier mogendheden in Berlijn overleg zullen blijven plegen en dat stappen zullen worden genomen voor verbetering van de handel Oost-West. In het gezamenlijk door de vier ministers uitgegeven communiqué wordt nog gezegd, dat de conferentie van de raad van ministers van 23 Mei tot 20 Juni geduurd heeft, tijdens welke zitting de Duitse kwestie en het Oostenrijkse vredesverdrag be sproken werden. Aangaande Duitsland zegt de ver klaring: „Ondanks het feit, dat de ministers niet in staat zijn geweest overeen stemming te bereiken over de econo mische en politieke eenheid van Duitsland, zullen de ministers hun pogingen voortzetten om deze een heid te bewerkstelligen". Daarna wordt een opsomming van de boven aangestipte overeenkomsten gegeven. Bepaald wordt, dat de bezettings- Veroordeeld als sch isma Bij decreet van de Congregatie van het H. Officie te Rome is de niet- Katholieke zg. .Katholieke Ac tie'" in Tsjecho-Slowakije in de ker kelijke ban gedaan. In dit decreet wordt o.iii. gezegd: De tegenstanders van de Katholieke Kerk in Tsjecho- Slowakije hebben een zogenaamde Katholieke Actie" in hel leven ge roepen, teneinde daardoor de Katho lieken in dat land aar. te sporen de Katholieke Kerk de rug toe te ke ren, en de wettige kerkelijke over heid ongehoorzaam te worden. Een zodanige actie is des te onrechtvaar diger, daar de propagandisten er van er niet voor terugdeinzen vele per sonen met geweid of bedrog er toe te brengen zich bij die actie aan te slui ten. Zij drijven het zelfs zo ver op de openbaar gemaakte toetreding?- lijsten de namen van taliijKe geeste lijken en andere personen te schrij ven, die nooit hun instemming heb ben betuigd, doch integendeel had den geweigerd." ..Om al die redenen keurt de Con gregatie van het Heilig Officie, welks taak het is het geloof en de zedeleev ongerept te bewaren, genoemde actie, waaraan de bedrieglijke naam van Katholieke Actie" wordt gegeven, af en wordt deze als schisma veroor deeld. Allen, geestelijken en wereld lijken, die, bewust en vrijwillig reeds toegetreden zijn, of in de toekomst zullen toetreden tot die „Katholieke Actie", en in 't bijzonder de ontwer pers en de stichters er van, vallen ipso facti onder de speciale vorm van excommunicatie, die aan de Heilige Stoel is voorbehouden."' ONDER STRENGER BEWAKING. Toen de aartsbisschap van Praag, mgr. Beran, na de laatste ongere geldheden in de St. Vituskatheüraal van Zondag jl. zich in zijn paleis had teruggetrokken, werd de politiebe waking weer verscherpt. Pogingen van mensen om in audiëntie tot de aartsbisschop te worden toegelaten, werden afgewezen door leden van de veiligheidspolitie, die toezicht hiel den op de receptie-afdeling en het schakelbord van de telefoon van het paleis. Hoewel sommige geestelijken van oordeel waren dat de St. Vitus-ka- thedraal opnieuw» moest worden ge consacreerd, onidat de wanordelijk heden van de laatste dagen de heili ge plaats zouden hebben ontwijd, werd er gisteren meegedeeld, dat dit niet noodzakelijk werd bevonden door het bestuur van de kathedraal. De herderlijke brief, die fcondag uit het paleis gesmokkeld is en m een paar kerken werd voorgelezen, valt onder een verbod van de poli tie. Hij mag niet voorgelezen wor den of rondgestuurd. De Tsjecho-Slo- waken worden onkundig gehouden van alle gebeux-tenissen. Zij verne men het nieuws fan ooggetuigen of via buitenlandse radio-stations. WEST-DUITSE REGERING DOOR MOSKOU ERKEND. De Franse minister van Buiten landse Zaken, Robert Schuman, ver klaarde gisteren over het accoord: „In de overeenkomst wordt duidelijk vex-klaard, dat de Sowjet-Unie het in West-Duistlanc ingestelde nieuwe be wind heeft aanvaard. Minister Wis- jinski heeft verklaard, dat hij geen bezwaren meer heeft tegen het in stellen van een Westduitse regering. Evenmin zal er van Westelijke zijde bezwaar worden gemaakt tegen het bewind in de% Oostelijke zóne van Duitsland. Wij zijn er thans zeker van, dat de blokkade van Berlijn niet opnieuw zal worden ingesteld.'" VREUGDE IN WENEN. De bevolking van Wenen heeft bet nieuws van de overeenstemming van de vier ministers over het verdrag voor Oostenrijk met vreugde begroet. Premier Figl noemde het nieuws een „goede boodschap voor Oostenrijk". Het tekenen van de overeenkomst en het terugtrekken van de bezettings troepen noemde Figl een aansporing voor het Oostenrijkse volk om aan de opbouw verdei^e werken. OP HET LAATSTE NIPPERTJE- De Russen hebben gisteravond weer eens voor een verrassing ge zorgd, door vlak vóór de publicatie van het goedgekeurde communiqué en reeds een uur na het sluiten van de conferentie dringend om uitstel van publicatie van het communiqué en een nieuwe geheime zitting te vragen, Zij hadden nl. achteraf be zwaar tegen de vertaling van bepaal de paragrafen. RUSLAND EN DE ATOOMBOM. In antwoord van de verklaring, die professor Klemperer van de universi teit van Halle (Russische zóne) op 10 Juni heeft afgelegd, als zouden ,.de Russen sedert korte tijd atoombom men fabriceren" schrijft de Ameri kaanse Nat Finney in het tijdschrift „Look", dat de Russen weldra tot de productie van atoombommen zullen kunnen overgaan, doch dat zij er tot dusver nog geen hebben. „Zij zijn thans zover, aldus ver klaart Finriey, als de Amerikaanse geleerden in 1942. Zulks betekent geenszins, dat de Russen spoedig over zoveel atoombommen zullen kunnen beschikken, als wij er thans bezit ten". Schrijver schat het aantal bom. men. dat thans in de Verenigde Sta ten wordt gefabriceerd, op 1 per week. De kracht van de huidige bom men zou die van de bommen, welke tijdens de oorlog op Japan werden geworpen, verre ovetreffen. Succes of mislukking In kringen der Amerikaanse dele gatie». verheelde men het zich Maan dagavond niet, dat men met zekere aspiraties naar Parijs gekomen was, die niet zijn vervuld. Bezien legen de achtergrond van deze verwachtingen, aarzelde men niet de conferentie te bestempelen als eenvolkomen mis lukking. Daar stond evenwel tegen over, dat xn bepaalde opzichten een vrees gekoesterd werd, die eveneens niet in vervulling gegaan is. Wat Duitsland betreft, op dit front was volgens Amerikaanse kringen geen terrein verloren, doch evenmin ter rein gewonnen. Hoewel de hoop op een open en internationaal gecontro leerde toegang tot Berlijn niet is ver vuld, bestaat toch zekere voldoe ning over de wijze, waarop hei. recht van toegang tot de stad thans is vast gelegd. Wat het plan voor het bestand in Duitsland aangaat, kan men zeggen, dat dit voor een groot deel er op neer komt, dat de geschilpunten weer naar de autoriteiten ter plaatse worden verwezen. Dit geschiedt zon der een gedetailleerde instructie, doch met een zeer algemene aanbe veling. De autoriteiten der vier zul len te Berlijn weer op vierzijde ba sis beraadslagen. Het eerste punt dat zij daarbij op te lossen zullen krij gen, is de Berlijnse spoorwegstaking In Britse kringen werd gisteravond het effect van de Parijse aanbevelin gen op deze slepende affaire be schouwd als de toetssteen voor de op rechtheid der bedoelingen. De be velhebbers in Duitsland krijgen de opdracht het goederen- en personen verkeer te bevorderen, doch voor het vitale probleem der geldsoorten geeft het communiqué geen richtlij- Het enige solide houvast, dat de overeenkomst inzake Duitsland biedt, is de regeling van het ver keer naar Berlijn. Zij baseert zich op de New Yorkse overeenkomst, die naar men zich herinneren zal, door de bezetting in Duitsland als onvoldoende werd beschouwd, Niet temin geeft zij een geschreven ver zekering, die het de Russen moeilijk zal maken nog eens terug te grijpen naar het blokkade-middel. Wat Oostenrijk betreft, meende men Maandagavond in Am-erikaanse kringen een werkelijke stap voor waarts gedaan te hebben, die „mis schien" in September of October tot een verdrag zou kxxnnen leiden. Men was het er evenwel in kringen der Westelijke delegaties over eens, dat de plaatsvervangers geen gemakke lijke taak zullen hebben in het ont werpen van dit bedrag vóór 1 Sep tember. In het algemeen is het Westen in vergaande mate tegemoet gekomen aan Ruslands economische deside rata in Oostenrijk en men beseft, dat het nieuwe Oostenrijk zijn le ven zal moeten beginnen met een zware belasting door de economi sche positie van de Sovjetunie in de olie-indxxstrie en de Donauscheep- vaart. De Russen zullen zestig pro cent der olievelden kunnen exploi teren en het gehele bezit der voor malige Donau Scheepvaartmaat schappij in het Oosten van Oosten rijk voor zich behouden. De exploi tatierechten der olieconcessies zul len zich over een periode van lan ger dan dertig jaren uitstrekken. Evenwel is naar de mening van Westelijke delegaties deze belasting niet zodanig, dat Oostenrijks econo mische en politieke onafhankelijk heid er door in gevaar wordt ge bracht. Summa sumnrarum kan men de mening der Westelijke delegaties, ondanks de voldoening oyer het feit, dat er tenminste een overeenkomst gemaakt is, het best samen vatten in de woorden van een zegsman: „wait and see" (afwachten). Het Oostenrijkse verdrag is op papier een stuk verder gekomen, doch het wachten is op de vraag, of de plaatsvervangers de nog hangende geschillen zullen kunnen oplossen. Wisjinki's vólkomen verrassende slotacte van Maandagavond doet eerder een voortgezette harde strub beling dan een vlotte afwerking der zaken verwachten. Duitse politie heeft een menigte intellectuelen verspreid, die het West Berlijnse stadhuis waren binnenge drongen en „een redelijke omwisse- lingskoers" voor hun inkomsten in Oostmarken eisten. Onder de demonstranten, wier aan tal op 600 a 1000 wordt geschat, be vonden zich artsen, tandartsen, ad vocaten en schrijvers, die in Oost- Berlijn werken, doch in een van de Westelijke sectoren wonen. Zij slaag, den er in het stadhuis enige tijd te „bezetten", alvorens zij verdreven werden. BRAND IN HET „REICHSWALD". Uit Groesbeek wordt gemeld: Het Reichswald brandt weer. Om het vele houtafval, dat tenge volge van de houtkap een dikte van ongeveer een halve meter kreeg, op te ruimen, is er moedwillig de brand in gestoken. Aangenomen wordt, dat men daarbij onvoldoende veiligheids maatregelen heeft getroffen, zodat de brand niet meer beheerst wordt. De vlammen zijn toen overgeslagen naar de lage dennebossen. GERUCHTEN OMTRENT KARDINAAL MINDSZENTY. Naar aanleiding van geruchten, die in Hongarije en het buitenland de ronde doen, dat kardinaal Minds- zenty in vrijheid zou worden ge steld en zou worden uitgewezen, verklaart men in officiële kringen te Boedapest, dat voor deze geruch ten geen enkele aanleiding bestaat, daar de veroordeling, die tegen de kardinaal is uitgesproken, niet is vernietigd. HET GEBEENTE VAN DE H. PETRUS GEVONDEN? Het blad „Tempo" meldt, dat zich sedert enkele dagen een urn met het gebeente van de apostel Petrus in de particuliere kapel van de Paus zou bevinden. Het blad voegt er aan toe, dat dit gebeente afkomstig is van opgravingen die sedert 1942 onder de basiliek van het Vaticaan worden uitgevoerd om het graf van de Prins der Apostelen bloot te leggen. De krant verklaarde evenwel, dat zij geen bevesti^ng over dit gerucht heeft kunnen verkrijgen. DR. MARIA MONTESSORI VOOR GEDRAGEN ALS CANDIDAAT VOOR NOBEL-PRIJS. Het „Montessori-comité" heeft Dr. Maria Montessori voorgedragen als candidaat voor de Nobel-prijs. Om dit voorstel te steunen heeft men te Rome een Italiaans comité gevormd, waarin onder andere zitting hebben Graaf Sforza, minister van Buiten landse Zaken van Italië als voorzit ter, en de minister van Onderwijs, Gonella, en de burgemeester vah Rome, Rebecchini, als leden. Titoïsme is 'n gevaarlijke ziekte IN DE SLAVISCHE LANDEN ALTHANS. Volgens de „Times" zijn de Kom- informleiders in de Sowjet-Unie meer verontrust over „Titoïsme" (of nationalisme) in de communistische partijen der „Satellietlanden" dan over „bourgeoas-oppositie'1'. Modern dictatorschap met zijn geheimé po litie kan openlijke opstand onmoge lijk maken, maar „Titoïsme" is een verraderlijke ziekte, waar geen communist tegen gevrijwaard is en die in de burcht van de macht zelf kan uitbreken, zo menen deze lei ders volgens de „Times". Er zijn heel wat bewijzen voorhanden, dat Gomulka, voormalig algemeen se cretaris van de Poolse communisti sche partij en vice-minister-presi dent van Polen, Kostof, voormalig vice-minister-president van Bulga rije, generaal Markos, ex-leider der Griekse opstandelingen, en Dzodze, de Albaanse communistenleider, die kortgeleden geëxecuteerd is, allen wegens „nationalistische neigingen" door de Kom'inform werden verwij derd, aldus het blad. „Aan deze lijst moeten thans worden toegevoegd Rajk. eerste minister van Binnen landse en daarna van Buitenlandse Zaken in Hongarije. Szonyi. leider der communistische kadei-s in Hon garije, en de 18 „medeplichtigen", die pas zijn gearresteerd onder be schuldiging van spionnage voor een buitenlandse mogendheid. Joego slavië is heden ten dage een teke nend voorbeeld Het is het land, dat met de regels breekt. De val van maarschalk Tito zou. een zware slag zijn voor de millioenen, die heime lijk (of openlijk aan zijn zijde staan zijn behoud zou een bron van hoop en aanmoediging zijn", aldus de „Times". Volgens de „Daily Telegraph" groeit in de Slavische landen de af keer van de zwaré druk van Mos- kou's hand. MILITAIRE VOORBEREIDINGEN TEGEN JOEGO-SLAVIë? Volgens de te Berlijn vex'schijnende ..Sozial-Demokiat'' zou in het gebied bij de Joego-Slavische grens een be drijvigheid heersen, die „doet den ken aan militaire voorbereidingen". De berichten hieromtrent zijn af komstig van een vooraanstaande functionaris van het Sovjet-Russisch bestuur in Duitsland, die een inspec tiereis in de Balkan heeft gemaakt. Hij verklaarde in Albanië in het grens gebied zeer veel Sovjet-Russische, Poolse en Hongaarse officieren te hebben aangetroffen. In de Albani- sche havens Durazzo en Valona zou den in de laatste tijd grote zendingen Sovjet-Russische wapenen zijn aan gekomen. Tuss.en 7 en 10 Juni zou den ook in de Bulgaarse havens Var na en Burgas vijf Sovjet-Russische schepen met pantserwagens, geschut en munitie gelost zijn. hetgeen be stemd zou zijn voor een aanval op het regiem van Tito. Er zouden be wegingen plaats vinden langs de Joe go-Slavische grens van internationale contingenten en van de Duitse Grie kenland-brigade. Volgens de „Berliner Zeitung" zou men verder op aanwijzing van het Sovjet-Russische militair be stuur begonnen zijn met het zenden van grotere vrijwilligers-contingen ten voor Griekenland uit de Sovjet zóne. DE H. PLAATSEN IN PALESTINA. De minister van buitenlandse za ken van Israël, Sharret, heeft op W Juni in het parlement verklaard, dat Israël bereid is om tot overeenstem ming te geraken met de Verenigde Naties en het Vaticaan in zake de H. Plaatsen in Palestina. Israël zal zich echter blijven verzetten tegen de in ternationalisatie ervan. C.P.N. verloor nóg zeven zetels Bij de verkiezingen voor de ge meenteraad in Emmen, Deventer en Ontwedde is gebleken, dat de Ka tholieke Volkspartij daar het aantal zetels, dat zij in 1946 heeft behaald, zal behouden. Het aantal zetels in Emmen blijft 5, in Deventer 5 en in Onstwedde 2. De Communistische Partij Nederland leed in de twee eerstgenoemde gemeenten een neder laag van vier zetels en bleef in Onst wedde staan op 2 zetels. In vier andere, kleinere gemeen ten. te weten Veendam, Wildervank, Vlagtwedde en. Winschoten, ging de K. V. P. totaal één zetel vooruit, na melijk in Wildervank, waar zij van 0 op 1 zetel kwam. In Veendam en Vlagtwedde heeft genoemde partij respectievelijk 1 en 3 zetels behou den; in Winschoten deelt zij weer sa men in de 4 zetels van de zogenaam de rechtse groep. In genoemde viei' plaatsen heeft de Communistische Partij Nederland totaal 3 zetels ver loren, namelijk 1 in Veendam, 1 in Wildervank en 1 in Winschoten. In Vlagtwedde bleef deze partij op 2 zetels staan. Thans zijn in 26 gemeenten boven twintigduizend zielen verkiezingen gehouden. Ziet hier de „stand": 1946 1949 A. R. 48 53 49 S. G. P. 2 2 P. C. G. 40 42 126 146 C. P. N. 85 48 K. V. P. 192 195 P. v. d. A. 196 198 V. V. D. 39 58 Overige 10 17 648 662 Met ziet. dat er in deze gemeen ten in totaal veertien zetels meer be zet zijn dan in 1946. Het merkwaar dige verschijnsel doet zich voor, dat behalve de C. P. N. geen enkele par. tij, van rechts noch links, in zeteltal is achteruitgegaan. In het geheel heb ben die partijen er 51 zetels bijgekre- gen, zijnde de bovenbedoelde veer tien zetels meer plus het verlies van de communisten ten bedrage van ze ven en dertig! „GROOTE BEER" NAAR BATAVIA. Het troepentransportschap „Groote Beer" zal morgen met detachemen ten van het Kon. Ned. Ind. Leger, de Kon. Marine en de Kon. Land macht uit Amsterdam naar Indone sië vertrekken. VRACHTAUTO VIEL VAN BRUG. Een dode. Gisteravond te ongeveer 19.30 uur reed een vrachtwagen van de N.V. Philips over de noodbrug over het Beatrixkanaal tc Eindhoven. Hij moest daar uitwijken voor een fiet ser en maakte daardoor zo'n onge lukkige beweging, dat hij door de leuning van de brug en 6 meter naar beneden schoot. De chaxxffeur, Mul der, verdronk. De 62-jarige passagier Looman, die uit de wagen had we ten te ontkomen, werd gered. DERDE BIJEENKOMST INTERN. BURGERLUCHTVAART ORGANI SATIE Op het ogenblik wordt er te Montreal (Canada) de derde bij eenkomst van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie gehou den. Het hoofd van de Nederlandse delegatie, dr F. H. Copes van Has selt, die tevens bestuurslid der Or ganisatie is, tijdens een zitting van de administratieve commissie. £m kaVieltje... Voor eendrachtige samenwerking is nodig de goede wil van allen, die er bij betrokken zijn.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 1