Het zilveren priesterfeest van rector H. L. J. M. Sondaal WOENSDAG 15 JUNI 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Minister In 't Veld fungeerde weer als metselaar DE MINISTER VAN WEDEROP BOUW EN VOLKSHUISVESTING, mr. dr. J. In 't Veld legde gister middag de eerste steen voor een com plex van 287 woningen en 7 winkels, dat aan de Juiianastraat (Heerensin gel) te Leiden verrijst. Links zien bur gemeester van Kinschot en wethou der van Schaik glimlachend toe. (Foto: N. v. d. Horst). FEESTELIJKE JAARVERGADERING VAN „ST. ANTONIUS". De actieve Leidse afdeling van de R. K. Bond van hotel-, café- en res taurantgeëmployeerden „St. Anto- nius"' was hedennacht in feestelijke jaarvergadering bijeen in het R. K. Militair Tehuis aan de Mare. De be langstelling voor dezè bijleenkomst groeide naarmate de tijd vorderde, en eerst na 12 uur kwam de stroom van leden, doch de vrouwen waren reeds eerder aanwezig, zodat van een flinke opkomst kon worden ge sproken. De voorzitter,, de heer P. Feiten, sprak hierover in zijn openingswoord zijn vreugde uit, waarbij hij ook een speciaal woord van welkom richtte tot de heer J. F. van Bijsterveld, bondsvoorzitter en tot de bestuurs leden van de afd. Noordwijk met bouwpastoor W. Bende aan het hoofd. De notulen werden na lezing vast gesteld, waarna de voorz. mededeel de, dat op Zaterdag 9 Juli de geza menlijke collecte voor de T. B. C.-be- strijddng zal worden gehouden. Col lectanten hiervoor kunnen zich opge ven bij de heren Bizot, Da Costa-. straat 96 of Joh. M. van Asperdt Maresingel 48. Het finantiëel verslag van de pen ningmeester gaf een batig "saldo van ruim 860. De bestuursverkiezing had tot ré- sultaat, dat herkozen werden de heren F. Goddijn en J. K. W. van Leeuwen. In de plaats van de heer J."de Heiden, die zich niet herkies baar had gesteld, werd gekozen de heer J. Berbee, in plaats van de heer W. van Putten de heer W. Peterse. De voorzitter sprak een hartelijk woord van welkom tot de nieuwe bestuursleden, terwijl hij de afgetre den bestuursleden hartelijk dank zegde voor hun werk voor de afde ling. De Geest. Adviseur, kapelaan C. Plaat, sprak een propagandistisch woordje tot de leden, waarbij hij zijn tevredenheid Uitte over de aan wezigheid van zoveel dames, temeer omdat haar aanwezigheid niet enkel de feestelijke bijeenkomst, doch ook de jaarvergadering betrof. Spr. con stateerde de laatste jaren een gro ter medeleven van de vrouw voor de organisatie. De gezellige bijeen komst na deze jaarvergadering noem de spr. zeer zeker verdiend, want er is in het afgelopen jaar hard ge werkt en spr. zeide overtuigd te zijn, dat de afdeling met dit bestuur een goede koers vaart. Spr. wees er voorts nog op, dat er nog veel wen sen voor de organisatie zijn. doch verschillende staan op het punt ver vuld te worden. Een woord van lof bracht spr- aan het hoofdbestuur, dat zozeer meeleeft met de afdeling en hij besloot met de wens, dat St. An- tonius met nieuw élan weer moge voortgaan op de ingeslagen weg. De heer Th. Roove,.bestuurslid van de afd. Noordwijk, sprak een woord van lof voor het actieve Leidse be stuur en hij uitte de wens, dat de jonge bestuur der en een voorbeeld aan de ouderen moge nemen. Pastoor Bende uitte de hoop, dat de belangstelling voor deze bijeen komst ook moge overslaan op de ge wone ledenvergaderingen en sprak de wens uit, dat het bestuur van de afd. Noordwijk iets van het hier heersende enthousiasme moge mee- dragen. Bondsvoorzitter van Bijsterveld sloot de rij van sprekers met een oratorische rede, zoals men dit van hem gewend is en spoedig had hij zijn gehoor te'pakken door het be zielend enthousiasme, dat bij in zijn woorden wist te leggen. Hij wees op de groeiende belangstelling voor de Bond van 848 leden in 1941 tot 2100 op heden hetgeen hij voornamelijk toeschreef aan het werk der afdelingen, hij wees ook op het steeds meer in vervulling komen van betere sociale toestanden in het be drijf en tenslotte spoorde hij ook aan tot het steeds inniger beleven van de godsdienst en het beoefenen der naastenliefde op het voorbeeld van St Antonius, de grote kerkleraar. Tenslotte volgde nog de voorle zing van het uitgebreide jaarverslag door de heer Joh. M. van Asperdt, dat een duidelijk beeld gaf van de vele activiteiten van de afdeling. Na vele dankwoorden van de voor zitter volgde het gezellig samenzijn o. 1. v. Jean van Zijp en het optre den van Eddy Schuyer als goochelaar Er waren diverse attracties, verschil lende verrassingen, een dansje werd gedaan ter afwisseling kortom het was weer voor elkaar en de aan wezigen hebben zich uitstekend ge amuseerd. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeentelijk nieuws. B. en W. stellen de r^ad voor te verkopen aan de woningbouwvereniging .Volksbelang pl.m. 3730 M2. grond aan de Ruisdaelstraat, waarop de 24 woningen op het ogenblik worden ge bouwd, tegen de prijs van 13. per M2.; aan de woningbouwvereniging „Eensgezindheid" pl.m. 1530 ca. bouwgrond aan de Nic. Beetsstraat ad ƒ15.per c.a.; pl.m. 3245 c.a. bouwgrond aan de Herman Gorter- straat ad 14.50 per c.a. en pl.m. 2348 c.a. bouwgrond aan de Jan Luykenstr. ad 14.per c.a. ten be hoeve van de 58 woningen in het comlex „Nabij"; met ingang van 1 Jan. 1949 we derom te verhuren voor 12 jaren de boerderij Goudse Rijpad 1 en het daarbij behorend weiland aan de heer F. A. Donderbroek, tegen 450. voor de boerderij, en 150.voor de wegbermen; aan de heer H. Hazebroek t< verkopen de aan zijn garage grenzen gemeentelijke losplaats aan de Rijnkade, groot 4 c.a. tegen 8.per c.a., ten behoeve van zijn uitbreiding der garage; - de aansluiting tussen de Ziende de Kromme Ziendeweg, welke thans vrijwel rechthoekig is, zal worden afgerond. Hiertoe dient de gemeente aan te kopen een strook grond groot pl.m. 150 ca., gelegen aar de Noordzijde van de Kromme Zien deweg en een strook weiland groot 675 c.a. gelegen aan de noordzijde zijde van genoemde weg en aan de westzijde van de Ziendeweg, welke gronden thans eigendom zyn van de heer A. Verburg. De koopprijs voor het eerste bedraagt 1.per c.a., vermeerderd met 200.voor het op grond staande houtgewas; voor hêt tweede bedraagt de koopprijs 1.25 per c.a. B. en W. stellen de raad voor Gedeputeerde Staten te verzoeken de beloning van de ambtenaren van "de burgerlijke stand, belast met het voltrekken van huwelijken, te bepa len op ƒ4.(tot nu toe bedroeg de bezoldiging 1.95) per huwelijk en zulks gerekend met ingang van 1 Januari 1949. Dubbel arbeidsjubileum. Op 23 Juni a.s. hopen de heren A. Verha gen en P. van Hemert, beiden werk zaam bij de Schelpkalkbranderij der fa. J, W. Clant en Zoon, de dag te herdenken, dat zij 25 jaar geleden bij deze fa. in dienst traden. Die dag zal met het gehele personeel en de aandeelhoudsters per autobus Bra bant worden bezocht, alwaar in Den Bosch in hotel Vianen de huldiging zal plaats vinden. Muzikale rondgang. Door plaatselijke muziekvereniging „Arti et Religioni" zal op Zaterdagavond 18 dezer met medewerking van de mu ziek vereniging Soli Deo Gloria uit Bodegraven een muzikale rondgang door de gemeente worden gehouden. HAZERSWOUDE Middenstand Door omstandig heden wat laat in het jaar hield gis teren de kath. Middenstand jaarver gadering. De Voorzitter de heer F. J. Kouwenhoven besprak de bedevaart naar Heiloo op 6 Juli. Er zal pro paganda gemaakt worden, om zo veel mogelijk leden mee te krijgen. Het jaarverslag werd uitgebracht, terwijl uit het financieel verslag bleek, dat er een batig saldo aanwe zig was van f 62. Het laatste punt „Gaan we een dag uit" werd als volgt opgelost: het be stuur werd gemachtigd een reis schema op te stellen en de kosten berekening te maken. Al naar de omstandigheden zal deze uitgaans dag plaats vinden in Augustus of September. ZOETERWOUDE KATH. VROUWENBEWEGING. Met herinnering aan een Maandag opgenomen advertentie, wordt me degedeeld, dat hedenavond te half 8 in het Parochiehuis aan de Schenkel- weg een lezing en demonstratie wordt gegeven over Teria, conserve rende inmaakdruppels en tabletten voor inmaken van vruchten, vlees en groenten zonder inmaak-ketel. Deze zeer belangrijke lezing en de monstratie over een voor de huis vrouwen bizon der aan trekkelijk on derwerp is óók voor niet-leden toe gankelijk. NOORDWIJK BOUW FINSE SCHOLEN. Aan de fa. H. A. J. Rooijers, Boe- renburgerweg Noordwijk, is opge dragen de bouw van Finse Scholen te Alkmaar, Velsen en te Noordwijk UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Geslaagd voor het diploma vakbekwaamheid bakker en banketbakkers de heer P. de Vries Pz. alhier. Jubilé. De heer Nic. Haasnoot, hoofdboekhouder aan de bedrijven, vierde gisteren zijn zilveren jubileum aan het kantoor der bedrijven. Door het personeel werd hem ónder har telijke bewoordingen een theeservies aangeboden. Vervolgens spraken de directeur, de heer Blom, en de heer P. van Rijn, voorzitter van het ju bileumfonds. De directeur bood hem namens de gemeente een hangklok aan. Op de receptie, die hierna plaats had, zagen we de leden der Gascom- missie, B. en W., de heer Minnee namens de gemeentespaarbank, de heer J. v. Rijn namens de B. L. Bank, ds. Goverts namens de Herv. Ge meente en vele anderen. LEIDSCHENDAM Thuisfront-tentoonstelling over In donesië. Gisteravond is in het verenigingsgebouw een grote ten toonstelling geopend over Indonesië. Het Indisch Instituut te Amsterdam heeft uit haar museum een collectie voorwerpen uit Indonesië afgestaan om aan Leidschendam een indruk te geven van het volksleven met haar zeden en gewoonten. Voor jong en oud is ideze tentoonstelling zeer in teressant. Kapelaan A. v. d. Voor; in zijn functie van aalmoezenier van het Thuisfront, opende de bijeenkomst van de vele genodigden waarna bur gemeester Banning zijn visie gaf over de toestanden van nu verge leken met een 50 jaar geleden. Spr. constateerde met een zeker chauvi nisme, dat Leidschendam weer aan de spits van dlze actie voor Kath. Thuisfront staat. Van Noord- en Zuid-Holland is Leidschendam de eerste gemeente, welke door het initiatief van het plaatselijk Thuis front een dergelijke tentoonstelling organiseert. De aanwezigen, waaronder pastoor Kammers en kapelaan Raadschel- ders, de raadsleden en de bestufen van de organisaties werden toen in de gelegénheid gesteld de vele in zendingen te bezichtigen waarna een verversing werd aangeboden. Tot slot volgde de vertoning van de film „Hoe leeft Indonesië". Wij kunnen een bezoek aan deze mooie verzameling Indische voorwerpen ten zeerste aanbevelen. De gelegen heid is opengesteld tot a.s. Zondag avond 23 uur. De eerste steen gelegd Gister middag hadden velen zich verenigd bij het bouwwerk aan de Stompwijk- se Achterweg, om getuige te zijn van de eerste steenlegging voor de 24 te bouwen gemeentewoningen. Nadat burgemeester Banning had gememoreerd, dat door deze nieuwe woningen de woningnood in de t9e- komst voor een heel klein ge deelte zal zyn geledigd, schetste spr. de schier onoverkomelijke moeilijk heden, welke het stichten van nieu we woningen thans nog steeds met zich brengt. Na deze toespraak werd de oorkonde getekend en te bestem der plaatse gedeponeerd. Toen trad het dochtertje van de burgemeester naar voren, om met een verguld troffeltje de eerste steen voor deze woningen in te metselen. De massa-vergiftiging te RijnsburQ Het onderzoek naar de oorzaak van de voedselvergiftiging te Rijns burg waar ongeveer 300 personen na het eten van leverworst ziek zijn geworden is met grote voortva rendheid ter hand genomen. Dr. Van der Laan uit Rijnsburg heeft onmid dellijk enkele monsters van de le verworst naar het Laboratorium voor Preventieve Geneeskunde te Leiden en de Dienst voor de Volksge zondheid te Utrecht gezonden. De ziekte draagt een goedaardig karakter, maar het is van het grootste belang, dat de patiënten binnenhuis blijven om uitbreiding te voorkomen. De scholen te Rijnsburg vijf lagere scholen, een tuinbouwdag- school en een kleuterschool, die op last van de burgemeester geslo ten waren, zijn heden weer openge gaan. Vanzelfsprekend zullen de kin deren uit gezinnen waar paratyphus heerst, voorlopig de school niet mo gen bezoeken. De slager te Rijnsburg, (Het was dus géén fabrieks-worst, zoals gis teren abusievelijk werd bericht), die de leverworst heeft verkocht, staat zeer gunstig bekend. De hygiënische toestand in zijn zaak laat niets te wensen over. De slager, die de lever worst zelf heeft gemaakt, heeft na tuurlijk niet 't minste vermoeden ge had, dat zijn worst ondeugdelijke in grediënten bevatte. De twee Rijnsburgse artsen, dr. Van der Laan en dr. Leerink hebben hpi- den vol werk gehad om alle patiën ten van wie er niet een in een zie kenhuis ligt te bezoeken. SASSENHEIM Veiling voor kerk en armen. Gisteravond werd in het K.S.A. gebouw de jaarlijkse veiling gehou den ten bate van Kerk, Armen en St. Bernard. De heer A W. Tijssen open de de avond en sprak de wens uit, dat ook deze veiling moge slagen. Onder leiding van de heer Plug, vei lingmeester van de Hobaho, werden de ruim 300 nummers vlot geveild. Er was een grote verscheidenheid aan artikelen: bollen, bloeiende plan ten, heesters, paling, gedistilleerd, gebak, manufacturen en vele luxe huishoudelijke artikelen. Alles ging voor goede prijzen van de hand. O.a. paling per pond 40.fles advocaat 30.een kaas van pl.m. 32 pond ging voor ƒ260.naar de consu ment. Na de veiling, die, helaas, weer veel -te laat was afgelopen, begon men met de verloting. 300 Loten a Aanbieding van het geschenk Rond het middag-uür kwam in een der vertrekken van het rectoraat het uitgebreid huldigings-comité bijeen. Erevoorzitter daarvan was deken Homulle uit Leiden, voorzitter St. Menken, secretaris N. B. M. Vree burg. penningmeester A. H. J. van der Horst. Leden waren; mgr Bek kers, de rectoren Bernefeld, Stande- meyer en Vester, mevr. J. Manders- Vermeulen, mevr. Van Oerle-Nipper, H. Divendal, notaris C. J. F. Dolk en S. P. van 't Hof. Deelnemers: Kath. Sociaal Bureau, Bissch. Hulpactie, B.H.O., St. Vin centver. „Maria-conferentie", Dioc. Ver. K.F.A. Dameskern Vrouwen bond, Colonne „De Brug", St. Augu- stinus-vereniging, de R.K. Instelling Liefdadigheid, R.K. Schoolbe stuur Hoogmade, pastoor Bonsel, di rectie en commissarissen N.V. Leid- sche Courant, Stichting „De Burcht", stichting „Sursum Corda", stichting jSt. Bavo"' en enige particulieitrf! Als woordvoerder van alle en allen trad naar voren de heer St. Menken, die het comité voorstelde, dat zo veel mogelijk representatief moest zijn voor de veelzijdige werk zaamheid van de jubilaris, die in al le lagen en groepen der bevolking zyn activiteit ontplooide. Hij is een „Vliegende Hollander", die men overal ontmoet. In 't bijzonder teken de spr. de rol, welke de rector speel de in Volksherstel en Bissch. Hulp actie, met blijdschap getuigend van de ervaring, dat onder leiding van de rector goede resultaten werden be reikt. De stichting van een Kath. So- cciaal Bureau te Leiden is aan zijn initiatief te danken. De samenbun deling van het sociaal-charitatieve leven in Leiden heeft steeds de volle belangstelling van de rector. Spr. herinnerde aan hetgeen in „De Leidse Courant" is geschreven: hoe de rector met minimale middelen na de oorlog het voortbestaan van de kath. pers garandeerde. De moeilijk heden en critiek, daarbij ondervon den, heeft hij manmoedig doorstaan. De grote verdienste van deze actie ziet spr. hierin, dat voor de bevol king van dit gewest een principieel katholiek blad behouden bleef en de bevolking voor de kath. pers behou den bleef. Spr. herinnerde aan de rijke journalistieke arbeid van de rector o.a. in „St. Bavo" en „Sursum Corda", welke artikelen ook „rozij nen met pitten" zijn, waardoor bij de lezers de „sensus catholicus" wordt ingehamerd. Na gereleveerd te heb ben het ijveren van de jubilaris voor de „gezins-colonnes", zijn inzicht in financiële moeilijkheden, zijn gees telijke leiding in oorlogstijd in vele cursussen (er was o.a. een groep van de P.T.T. uit Rotterdam ter receptie), huldigde spr. hem als een man, dit niet alleen in het gesticht of het de kenaat maar in het gehele bsidom van zijn talenten uitdeelde. Spr. noemde hij „een veldheer", die lei ding weet te geven, maar ook ver trouwen weet te schenken. Want be halve een veldheers-gave heeft hij een gouden priesterziel en weet hij door zijn priesterlijk woord te leiden en te besturen en in vele moeilijke omstandigheden te helpen. Geve God, dat hy nog vele jaren zijn krachten kan geven op alle terreinen van het maatschappelijk leven, waar zulke daden-priestesr zo hard nodig zijn, priester met een priester-hart, die sa menwerken met de leken om een be tere maatschappij te scheppen. Na mens het comité bood spr. een ge schenk onder couvert aan. Rector Sondaal antwoordde, dat wat onverwacht komt, dikwijls het mooist is. Zo deze huldiging. Het ver heugde spr. dat begrepen is, waar het om gaat. In de Kerk moeten priesters en leken elkaar wederzijds vertrouwen schenken. Er blijft nog veel te doen. Spr. hoopt, dat O.L. Heer hem gezondheid van ziel en lichaam zal geven en dt hij het geluk zal hebben eenzelfde klankbodem te vinden als tot nu toe. Als er geen le ken waren, die spontaan medewerk ten en meesjouwden met de pries ters, kwam er van veel priesterlijk werk weinig terecht. Aan spr. wordt nu de eer gegeven, maar het zou wel eens kunnen zijn, dat als O.L. Heer het #rote boek gaat opendoen, vele medewerkers een grotere pluim krij gen. wat spr. hun van harte toe wenst. De receptie, welke nu volgde, was zeer druk bezocht. O.a. kwam het voltallig •ollege van B .en W. van Oegstgeest zijn opwachting maken en velé kerkelijke waardigheidsbekle ders Na de receptie werd in de namid dag door de kinderen van „Duin zicht" een feestje aan de jubileren de rector aangeboden. Opgevoerd werd o.a. het toneelstukje „Het gou den Muiltje"; er werden reidansen gegeven en liedjes gezongen. Het programma was nog niet geheel af gewikkeld, toen de harmonie „Triumph" het voorplein kwam „op blazen" om een serenade te bren gen. Alle kinderen en zusters kwa men met de rector naar buiten. Zus ters en kinderen maakten een ron dedans op de triumfale muziek. Zondag a.s. is er feest voor alle oudrleerlingen van „Duinzicht". SPORT 1.voor een complete herenfiets waren in een kwartier verkocht» Hierna begon de trekking van de vijf series loten met 5 hoofdprijzen: een cassette, een strijkijzer, een tafel kleed, een glasservies en een heren fiets. Het was inmiddels 1 uur ge worden toen de heer Tijssen de vele aanwezigen, vooral de vele dames, hartelijk dank bracht en mededeelde, dat de opbrengst naar raming, die van verleden jaar wel zal overtreffen. Inwoner van Oegstgeest verdronken Reed in Amsterdam in 't water Een 47-jarige etaleur uit Oegst geest, die gistermiddag omstreeks kwart voor twee met zijn wagen in het water van de Singel te Amster dam reed, is ondanks heldhaftige reddingspogingen van twee burgers en een agent, verdronken. Het slacht offer is Christiaan Wolf uit Oegst geest, Mauritslaan 2. Volgens verklaringen van het per soneel van het modemagazijn Nieuw Engeland op het Koningsplein, waar de ongelukkige tweemaal per week werkzaam was, verliet hij kwart voor twee de zaak. Niemand weet, hoe het ongeluk zich heeft voltrokken. Ver moedelijk is tengevolge van een ver keerde manoeuvre de wagen bij het "wegrijden te water geraakt. Een 24- jarige secretaresse en een vertegen woordiger zagen de auto onder water verdwijnen. Zij sprongen de Singel in. Tevergeefs trachtten zij een van de portieren te openen en een ruit te verbrijzelen. De agent De Groot, die inmiddels de moedige redders bij was gesprongen, liet zich door een brandweerman een bijl geven, waar mee hij een ruit insloeg. Het duurde niettemin éen kwartier voor het slachtoffer uit de wagen, die zijde lings in de modder terecht was geko men, op de wal kon worden getrok ken. Een vol uur werd kunstmatige ademhaling toegepast, maar de le vensgeesten waren reeds geweken. De vertegenwoordiger en de agent liepen bij de reddingspogingen snij- wonden aan hun handen op. Onge veer een kwartier, nadat de veron gelukte uit de wagen was getrokken, had de brandweer de auto op de kant getakeld. LAWNTENNIS STUDENTEN- KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. De door de Leidse Studenten Lawntennisclub op de banen van het „Casino" te Noordwijk georga niseerde studentenkampioenschap pen, welke gisteren zijn begonnen, hebben niet over gebr.ek aan belang stelling te klagen. In het herenenkel spel tellen we ruim 60 deelnemers, het herendubbel 28, het damesenkel spel 28, het daryesdubbel 8 en het gemengd dubbelspel 25 paren. In het herenenkelspel vinden o.m. de volgende deelnemers: J. P. A. Linck, P. P v Heeswijk, M. Lub bers. A. Lins, W. v. Swaay en W. Akkersdijk. De resultaten van gisteren zijn; Herenenkel le ronde: F. Dijkstra S. P. Keyser 61 64, S. Örlan- dini—J. H. Keyser 9—11 6—2 7—5, J. M. J. v. DoomJ. A. Wijn 60 60, H. LimJ. A. I. v. Doorn 62 63, N. A. SaumanR. Blom 46 60 64. H. StruweH. M. 'J. v. Asch v. Wijck 60 6-r-l, J. A. Kara- moy—N. H. Boot 6—0 6—4, N. W. MeyerAlisetsky 64 63, J. W. FalkenburgH. v. Oordt 63 60, J. v. d. FeenD. M. H. Palsma 75 57 61. J. FonteinJ. Stam 63 86, P. Hofland—K. Brummel 63 63, O. A. SchilpF. R. Bonte 62 63, J. ReepmakerA. Etman 16 68, J. WoltersR. v. Raalte 3f 8_6 57. 2e ronde: H. LimR. Blom 63 60, W. v. RaalteP. Roorda 62 6—0. Herendubbelspel, le ronde: S. P. Keyser en H. J. Keyser sl. F. Dijkstra en J. v. d. Feen 3—6 61 62, J. A, Karamoy en F. R Bonte sl. A. Li- setsky en N. A. Souman 61 64,1 BILJARTEN N. J. Roorda en L. Zandvliet sl. R. Excelsior'1 H. Blom en J. Stam 60 63, J. Fon tein en D. Hazelhof sl. D. Palsma en H. v. Asch v. Wijck 7—5 4—6 6—1, P. Hofland en A. D. Schilp sl. E. Ty- deman en G. Roozendaal 62 61, K. Jasperse en J. Wolters sl. J. K. Versteeg en F. Ch. Hendricks 61 6—2. Damesenkelsepl, le ronde: W. v. .IJfl/T A T-> TC 4 O C Begin de dag met IVOROL Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw. DE SPORTDAG TE LISSE. Selectiewedstrijden Wielrennen. Aan deze voorbereiding op de Lis- ser Sportdag van 19 Juni werden door 24 koppels deelgenomen. In 4 series van elk 6 koppels werd uitgemaakt, welke renners Zondag a.s. in de demi-finalè zullen uitko men. Uit de 1ste serie plaatsten zich: Gebrs. v. Beek, Vrouwenveldvan Beek en RuigrokWassenaar. 2de rcrie:' HermansKoelewijn; gebrs. Stroet en Zuiderduinv. Kesteren. 3de serie: Gebrs. Slingerland; Faas— Kortekaas en TuningaDe Zwager. 4de serie: Gebrs. v. Beek, Mens Koelewijn en Wessels v .d. Pol. De familie v. Beek (Abbenes) gaf blijk uit 't goede rennershout gesne den te zijn; alle 5 deelnemende bioers plaatsten zich voor de grote eindstrijd. Hierna werd als volgt een afval race gehouden, met als uitslag: 1. Koelewijn ƒ10; 2. M. v. Beek f6; 3. C- v. Beek ƒ4; 4. W. v. Beek en 5. Zuiderduin. CRICKET DE TESTMATCH ENGELAND— NIEUW ZEELAND. De eerste innings van Nieuw Zee land werd gisteren voortgezet. Moo- ney en Cowie, die nog aan bat ston- den konden de score niet verder ver hogen dan tot 341. Toen het laatste wicket viel, stond Engeland met 31 runs Voor. Enge land eerste innings 372. Nieuw Z<5e- land, eerste innings 341. Het was een zeer ^onaangename verrassing voor de Engelsen, dat Hut ton uitgevangen werd zonder dat er nog een run gescoord was. Edrion en Wash brook l^wamen samen aan bat en toen ging het er om in snel tempo zoveel mogelijk runs te sco ren. Bij de lunch waren er er 114 voor 1. Edrich stond op 70 n.o. en Washbrook op 39 n.o. Na de lunch steeg het totaal zo snel, dank zij een cantury van Wash brook, die dapper volhield met een pijnlijke beenspier, en dank zij ook het forse batten van aanvoerder Mann, dat deze om half drie de in nings sloot op 267 voor 4. Dit bete kende dat Nieuw Zeeland 2\4 uur om de 299 runs te scoren, welke voor een zege nodig waren. Bij de thee hadden zij er 82 zonder wicket-ver lies. Engeland, tweede innings 267 voor 4. De Nieuw-Zeeianders zetten er al les op om de 299 runs te scoren, die hun de zege in de eerste testmatch zouden bezorgen. Het begin van hun tweede innings was veelbelovend, maar de tijd bleek te krap en al spoe dig na de thee werd het duidelyk, dat de ontmoeting in een draw zou eindigen, wat dan ook gebeurde. De eindstand was: Engeland 372 en 267 voor 4 gesloten. N.-Zeeland 341 en 195 voor 2. SCHAKEN KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. P. Koetsheid kampioen. Het toumooi om het schaakkam pioenschap van Lisse is geëindigd en op fraaie manier heeft P. Koetsheid in de 1ste klasse de titel weten té veroveren, nadat pastoor de Groot tweemaal achter elkaar de wisselbe ker heeft weten te winnen. De uitslagen zijn: le klasse: Kampioen P. Koetsheid. 2. C. v. d. Lip en 3 Pastoor J. G. de Groot. 2'de klasse: Kampioen A. Philippo; 2. C. Staring; 3. C. Vermey. 3de klasse: Kampioen A. Staring; 2. N. Kuypers en 3.'J. Kamps. GeldropM. A. D. Lampe 64 86, M. C. Huese—F. Lhoëst 6—2 8—6, Y. RaymakersW. M. Theyse 64 I1, A. M. de JongL. Cleton 64 60, R. P. BijlsmaJ. v. d. Walle 6—1 6—0. LEIDSE VOETBALBOND. Uitslagen van Zaterdag 11 Juni. 1B Noordwijk 3Rijnsb. B. 3 23 Leiden 2—ARC 3 2—4. Jun. C Rijnsb. B. (B)Lisser B. (B) 2—0. Adsp. e Rijnsb. B. (b)Roodenb. (d) 3—1. f Quick B. (d)—RCL (c) 14—0. Eindstrijd Zaterdagmiddagbeker. Noordwijk 1—ASC 2 30. Halve finales Junioren Beker. VVSB (A)—UVS (A) 2—3; Rijns- b. B. (A)Rouwkoop (A) 12. Juniorenkampioenschap: tussenronde AZL (A)—Ter Leede (A) 0—2; Quick B. (A)—VVSB (A) 1—0. Zondag 12 Juni. Promotie-degradatie; beslissings wedstrijd: UDO 1—St. Bernardus 1 1—4. Programma: Juniorenkampioenschappen: halve eindstrijden Woensdag 15 Juni KRV (a)Roodenburg (a) 730 uur Donderdag 16 Juni Ter Leede (a) Juniorenbeker: eindstrijd: Zater dag 18 Juni UVS (a)Rouwkop (a) 7 uur. „L.V.B.-Sleutels" Het protest van Oranje Groen is toegewezen, ASC heeft echter van opnieuw spe len afgezien, zodat de „L.V.B.-Sleu tels" voor een jaar in het bezit ko men van Oranje Groen. K. R. V. Hedenavond om 7,30 uur spelen de K. R. V. jun. a tegen Roodenburg a in de halve finale om de L. V. B.-beker. Een sterke tegen star.der en we mogen gerust zeggen een sterkere tegenstander. (Lisse). Als laatste wedstrijd van het „Excelsior" bil- jarttournooi werd te Lissen de wed strijd Excelsior IFlora I Noordwijk gespeeld. Excelsior I wist deze ont moeting met een verschil van 97 carb. te winnen. Door een overwinning van 76 car. wist het viertal van ,.De Carambole beslag te leggen op de fraaie wis selbeker, terwijl de 2de prijs door T. O.G. werd gewonnen. In de 2e klasse werd VIOS II win naar; No. 2 werd Flora I, Hillegom. In de 3de klasse behaalde „De Ca rambole 2", Leiden, met een over- winnnig van 92 car. de eerste prijs: No. 2 werd Flora 2, Hillegom, met een winst van 50 carb. LUTO 4 wist in de 4de klasse met een verschil van 72 carb. de wissel- beker te winnen; No. 2 werd VIOS "4. In de'öe klasse behaalde P. Gijzen- brug 3 de eerste prijs, terwijl de 2e prijs gewonnen werd door De Valk 2 uit Leiden. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 14 Juni. Vee. Aangevoerd in totaal 3126 dieren waaronder 234 paarden, 32 veulens, 693 gebruikvee, 100 vette koeien en ossen, 103 graskalveren, 703 nuchte re kalveren; 102 schapen, 461 biggen, 90 bokken en geiten, 73 varkens, 530 lammeren. Prijzen per stuk: Kalfkoeien 880, 770, 650; melkkoeien 880, 770, 650; varekoeien ƒ525, 435, 365; vaarzen ƒ640, 520, 400; p:nken ƒ530, 430, 360; graskalveren 340, 240, 120; biggen ƒ53, 45, 40; werkpaarden 875, 675, 500; hitten 675, 550, 400; slachtpaar- den per kg. 1.40, 1.20, ƒ.1. TER AAR. 14 Juni 1949. Groente. Kassnijbonen 1.051.20: idem stek 0.70—0.75 per Kg.; Peulen 2.00 6.90; Doppers 3.704.10; Tuinbo nen 3.003.40; Capdoppers 4.30 4.40 per 10 Kg.; Bospeen 0.120.20 per bos. Nieuwe aardappelen 0.10 0.11 per Kg. Bloemkool 0.06-per st.; Prei 0.01 per Kg. Tomaten 0.26; idem Kriel 0.08; Sla 2.002.30 per 100 stuks. Aardbeien 0.140.23 per doosje.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3