VADER-DAG d&tk cuutxtoufaf t komt kern, toe/ Wimpie Twee auto's reden bij Hoofddorp op elkaar Vraagt U een bakker 'Vs&tjacvit in Indonesië WOENSDAG 15 )UNI 1949 DE LE1DSE COURANT VAGINA 2 Een dode en drie zwaar gewonden Gisteravond omstreeks half acht zijn op de grote verkeersweg Amster damDen Haag nabij het viaduct van de Vijfhuizerweg een personenauto en een vrachtauto met elkaar in bot sing gekomen. Van de vier inzitten den van de personenauto werd er één gedood, twee werd zwaar en één licht gewond. De vrachtwagen kwam van de Vijf huizerweg uit de richting Hoofddorp en reed juist de verkeersweg op toen komende uit Amsterdam een personenauto met vrij grote snelheid het viaduct afreed. De botsing ver nielde de personenauto vrijwel ge heel. De vrachtwagen schoot door de klap de weg af en kwam in de sloot aan de rechterzijde terecht. Voor zo ver op het ogenblik bekend is de be stuurder van de vrachtauto er goed afgekomen. Onmiddellijk rukten twee auto's van de G.G. en "G.D. te Amsterdam uit om hulp te verlenen. Uit Hoofd dorp arriveerde de rijkspolitie, le den van de E.H.B.O.-groep en dr. Nanninga, die de eerste hulp ver leende. De gewonden werden door de Amsterdamse ziekenauto's naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Het onderzoek van de rijkspolitie uit Hoofddorp naar de oorzaak heeft uitgewezen, dat de personenauto, op weg van Amsterdam naar Leiden bij het viaduct over de Vijfhuizerweg, welke van Schiphol naar Hoofddorp loopt, in plaats van normaal de ver keersweg te blijven volgen, onder- langs is gereden. Bij het kruisen van de Vijfhuizerweg wilde de auto dus rechtdoor rijden Uit de richting Schiphol naderde tegelijkertijd een lege zandauto, be stuurd door Willem van der Pol uit Vijfhuizen. Beide wagens vlogen met een flinke snelheid op elkaar. De zandauto schoot in de sloot en kan telde. De bestuurder kwam echter met de schrik vrij. De personenauto werd geheel in elkaar' gedrukt. Vóór in deze auto zaten de 26-ja- rige bestuurder J. H. Brummer uit den Haag, die vrijwel op slag werd gedood en zijn 22-jarige broer A. Brummer uit het woonwógenkamp- te Leiden, die zeer ernstig werd ge wond. Achter in de wagen zaten mej. A. S. Brummer, 21 jaar oud en de echt genote van L. A. Brummer, M. G. Meerts. Ook deze beide vrouwen Dieseltrein rijdt op vrachtauto BESTUURDER GEDOOD. Gistermorgen omstreeks kwart voor twaalf heeft de uit het Noorden komende diesel-electrische trein op de onbewaakte overweg over de Lankhorsterweg, even voorbij het station Meppel. een met stenen ge laden vrachtauto aangereden. De chauffeur van deze vrachtauto, L. uit Zwolle, had, gewacht voor een stoom trein, maar heeft, toen hij na het pas seren van deze trein de overweg over wilde, de Diesel blijkbaar niet ge zien. De vrachtauto werd in het mid den getroffen. L. werd uit de cabine geslingerd, maar schijnt geen letsel te hebben opgelopen. Ernstiger wa ren de inzittenden van de stuurcabi- ne van de Dieseltrein er aan toe. Met behulp van snijbranders moesten zij uit de geheel ingedrukte cabine be vrijd worden. De treinbestuurder P. Stuut uit Utrecht, werd zeer ernstig, de treinbestuurder M. J. A. Achter berg uit Utrecht ,die meereed om de weg te leren kennen, ernstig gewond. Beiden werden in 't Diaconessenhuis te Meppel opgenomen. De heer Stuut is in de loop van gisteren aan zijn bekomen verwon dingen overleden. Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM. I, 301 meter. 7.00 Nieuws, 7.15 Ocht,gymn., 7.50 Dagopening, 8.00 Nieuws, 8.15 Och- tendvaria, 8.55 Van vrouw tot vrouw, 10.15 Arbeidsvitaminen, 10.50 Kleu tertje luister!, 11.00 Orgelconcert, 11.45 „Het Paard", voordracht. 12.00 ..Kopenhagen", 12.30 Land- en tuin- bouwnieuws, 12.38 Pierre Palla, pia no, 13.00 Nieuws, 13.50 Bing Crosby zingt, 14.00 „Het Zuiderzee-museum", 14.15 Solistenconcert, 15.00 „Klimop", 16.00 „Assortimento", 17.00 „Reizen en trekken", 17.20 „Welk dier deze week?" 17.30 Nieuws, 17.55 Voetbal reportage FinlandNederland, 20.00 Nieuws, 20.05 prof. dr. T. H. Rutten spreekt over „Jeugd van Nederland", 20.15 Holland-Festival, 22.40 Viool en piano, 23.00 Nieuws, 23.15 Het Pro menade Orkest. HILVERSUM II, 415 meter. 7.00 Nieuws, 7.15 Piano, 8.00 Nieuws, 8.30 Hoogmis, 9.50 Concert voor hobo en orkest, 10.00 Engelse suite, 10.45 Geestelijke liederen, 11.00 „De Zon nebloem", 11.40 London Harpsichord Ensemble, 12.30 Land- en tuinbouw- nieuws, 12.33 Metropole Orkest, 13.00 Nieuws, 13.20 „Om en om", 13.45 „Roeromme", 14.00 Sextet Johny Kroon, 14.40 „Even onder ons", 15.06 Kamerorkest, 16.00 Bijbellezing, 17.00 Radio Jeugdjournaal, 17.30 „On ze zingende en voordragende jeugd", 17.50 „Tussen licht en duister", 18.00 Nieuws. 18.15 C.N.V.-kwartier, 18.30 N.C.R.V.-koor, 19.00 Nieuws, 19.15 Nederlandse organisten spelen eigen werken, 19.45 Gramofoonmuziek, 19.55 „Geef hun weer een kans", 20.00 Nieuws, 20.15 Plaatvaria, 21.00 Ge meenteraadsverkiezingen, 21.30 „Vrij en blij", 22.15 „De vaart der volken", werden ernstig gewond, zo ernstig dat zij gisteravond nog niet door de politie konden worden gehoord. De gewonden werden per zieken auto van de G.G. en G.D. uit Am sterdam naar het Wilhelminagast huis vervoerd. Het stoffelijk over schot van de bestuurder is naar de rijkspolitiepost te Hoofddorp overge bracht. Muur van woon- schuur bezweken KIND GEDOOD, VADER GEWOND Gisterennacht heeft zich een ern stig ongeval voorgedaan bij de fami lie W. van Hagen aan de Utrechtse- weg te Weesperkarspel. De heer van H., die een zand- en grinthandel heeft, woont met zijn gezin tijdelijk in een oude schuur, in afwachting van een nieuwe woonark. Plotseling stortte een muur in, waaraan tegen de buitenzijde zand en grint was ge stort. Aan de binnenzijde bevonden zich de slaapplaats van het gezin. Het driejarig dochtertje werd door het .vallende gesteente op slag gedood en de heer van H. zelf moest met een verbrijzeld been in het diaconessen- huis te Naarden worden opgenomen. De overige gezinsleden bekwamen geen letsel. De tweejarige Ernestina Zonne te Vlaardingen, is bij het spelen op de binnenplaats van haar ouderlijke woning in een onbewaakt ogenblik in een tobbe met kokend reepsop- water gevallen. Met zeer ernstige brandwonden werd de kleine door de ambulancedienst naar het zieken huis vervoerd. Het kindje is daar enige uren later overleden. MINISTER VAN MAARSEVEEN VERTREKT VRIJDAG. Naar wij vernemen, ligt het in het voornemen van minister Maarse- veen om Vrijdag a.s. naar Indonesië te vertrekken. DE NEDERLANDSE UITVOER NAAR DE VER. STATEN. De Minister van Economische Za ken, prof. dr. J. R. M. Van den Brink, heeft ter gelegenheid van de de Ned. Kamer van Koophandel voor Amerika aah een diner gisteravond een redevoering gehouden te Utrecht, waarin hij o.a. zeide: „Wij mogen ons niet verhelen, dat de omvang van de Nederlandse ex port naar de Verenigde Staten nog in aanzienlijke mate achterblijft bij een peil, dat voor een bevredigende economische toestand in Nederland als redelijk moet worden beschouwd. Hoewel deze export gedurende het afgelopen jaar een stijging heeft ver toond ten opzichte van 1947 met bij na 50 procent tot bijna 74 millioen gulden, mag daarbij niet uit het oog worden verloren, dat zij slechts 8Yi procent dekte van de totale Neder landse invoer uit de Verenigde Sta ten. In 1938 bedroeg dit percen tage 22. Als zeker is wel aan te nemen, dat dc bestaande en potentiële afzetmo gelijkheden voor Nederland in de Verenigde Staten niet ten volle zijn gebruikt. De opbouw en uitbreiding van de Amerikaanse afzetmarkt stelt, ge zien de speciale structuur van deze markt, bijzondere eisen aan het be drijfsleven. Met name voor de klei nere en middelgrote ondernemingen zijn de mogelijkheden op dit gebied, behoudens een enkele uitzondering, veelal beperkt". Het komt de mi nister daarom gewenst voor, dat, waar mogelijk, gestreefd wordt naar een bundeling van krachten van Ne derlandse exporteurs in exportcom binaties, die door nauwkeurig onder zoek van de Amerikaanse markt in staat zullen zijn een overzicht te ver schaffen van de voor het Nederland se product bestaande en te scheppen mogelijkheden en deze op de meest doelmatige wijze zullen weten te ge bruiken. De volle aandacht van de Neder landse regering gaat in het bijzonder uit naar de uitwerking van een aan tal concrete maatregelen, die de ex port naar het doliargebied zullen sti muleren. wat er aan UW STOFZUIGER mankeert U laat de bakker toch voor Uw verse kadetje zorgen? Daar voelt U zich met hem en Uw stofzuiger het beste bij. Handelt echter niet anders, wan neer U een das wilt kopen voor Vaderdag. Laat een deskundige U voorlichten. OP WEG NAAR DE VRIJHEID VAN BOTER EN MARGARINE. De boter en margarine zullen, al dus het Alg. Dablad, zeer waarschijn lijk in de herfst van dit jaar vrij ko men. De posite van de roomboter is van dien aard, dat men deze thans reeds van de bon zou kunnen doen, maar de gehele vetvoorraad is nog niét toereikend om ook de margarine vrij te geven, en aangezien men wil voorkomen dat alleen de beter gesi tueerden vrij roomboter zouden kun nen kopen, wacht de regering met het vrijgeven van de roomboter op het moment, waarop ook de margari ne vrij verkocht zal kunnen worden. En dit laatste houdt weer verband met de import van verschillende in grediënten ter vervaardiging van margarine. ELECTRISCHE LEIDING BIJ HALFWEG GEBROKEN. Treinverkeer gestagneerd. Gisternacht is een van de verster kingsdraden van de bovenleiding op het baanvak AmsterdamHaarlem bij Halfweg gebroken, waardoor het net zonder spanning kwam. Het treinverkeer van Amsterdam naar Haarlem werd hierdoor stilge legd. In omgekeerde richting werd wel gereden. Het treinverkeer van Amsterdam naar Dordrecht wordt omgeleid via Uitgeest. De storing die >om halfzeven be gon, werd tegen halfnegen opgehe- De duur van herhalingsoefening Naar aanleiding van de berichten om'trent de duur van eventuele her halingsoefeningen voor uit Indone sië gerepatrieerde dienstplichtigen, wordt van bevoegde zijde gewezen op de mededeling van generaal mr. H. J. Kruis aan een A.N.P.-redac- teur, dat het weinig waarschijnlijk is, dat de duur der herhalingsoefe ningen 6 weken zal worden. De legerleiding acht, het houden van herhalingsoefeningen noodzake lijk, omdat bij onverhoopte moei lijkheden in West-Europa zal moe ten worden opgetreden op een ge heel andere wijze dan die, welke de uit Indonesië teruggekeerde mili tairen gewend zijn. Er zal daarbij geoefend moeten worden in het op treden in groter verband, op welk gebied de militairen in Indonesië geen ervaring hebben opgedaan. Bovendien wordt het noodzakelijk geacht om voor alle onderdelen, die betrokken worden in een eventuele mobilisatieopkomst, een mobilisatie oefening te houden. Hoewel nog geen definitieve be slissing is genomen, wordt het on waarschijnlijk geacht, dat de duur van herhalingsoefeningen de drie weken te boven zullen gaan. Eén week zou voldoende zijn voor .de mobilisatieoefening en het optreden in kleiner verband. E'en a twee we ken zouden gemoeid zijn met een oefening in groot verband. De her halingsoefeningen voor kader zou den wellicht van iets langere duur moeten zijn. Ten aanzien van deze kwestie wordt er aan herinnerd, dat de oproeping van de lichtingen 1941 1944 niet voor bedoelde herha lingsoefeningen in de plaats kan worden gesteld, daar deze lichtin gen een volledige opleiding van minstens een jaar zouden moeten ontvangen, waartoe naast de opleiding der gewone lichting door gebrek aan kader en oplei dingscapaciteit geen mogelijkheid bestaat. Tenslotte wordt opgem'erkt, dat het in het voornemen van de leger leiding ligt om de herhalingsoefe ningen slechts dan voortgang te doen vinden, wanneer de omstandig heden zodanig zijn, dat zij er het gewenste resultaat van kan ver wachten. Gisteren is in Apeldoorn begonnen het jaarlijkse congres van de Ned. Veren, van ex-politieke gevangenen (uit de bezettingstijd), dat tot en met Vrijdag a^. zal duren. Mr. B. W. Stomps, de/ algemeen voorzitter, herinnerde op het in de vorige vergadering genomen besluit tot uitsluitng van de commu nisten. Hij noemde dit een hard be sluit, maar onvermijdelijk. Immers, de reden van het verzet is geweest onze liefde voor vorstin en vader land, voor de vrijheid en onze de mocratische rechten. Daarvoor heb ben wij gevochten en door de com munisten in onze vereniging te hand haven zouden wij dit alles in de steek laten, aldus spr. Ernstig betreurde spr. het besluit der regering, het opsporingswerk stop te zetten, evenals het laten ver vallen van het z.g. radio-appèl. Immers vast staat, dat er nog Ne derlanders in buitenlandse kampen verblijven en dus rust op ons volk de plicht, alles te doen om hen op te sporen en terug te brengen, ook al vergt dit aanzienlijke financiële of fers. Als de regering bij haar besluit tot opheffing van missie en radio-appèl blijft, zullen wij dan ook aldus mr. Stomps deze dubbele taak blij ven voortzetten, desnoods via de 22.35 Frühlingstimmen, Joh. Strauss. Luxemburgse zender. CATASTROPHALE BRAND TE SELVA Door tot nog toe onbeken de oorzaak brak in het Zwitserse dorp Selva brand uit. Het vuur werd door de hevige wind dusdanig aan gewakkerd, dat het hele dorpje bin nen 20 minuten was afgebrand. Er vielen gelukkig geen mensenlevens te betreuren. Door deze brand zijn 100 personen dakloos geworden. Een overzicht van het verbrande dorp. verteld door HUIBERT VET. OP HET SPOOR VAN KID DIENAMIET! Tegen Wimpie's verwach ting in leverde zijn zoeken geen enkei resul taat op. Hij zocht onder het strooien in de ruif vlak tegen de zoldering. Ten einde raad poogde hij weer de aandacht van de dich terlijke giraffe te trekken. Met moeite maakte het dier zich los van zijn dro men en wendde zich met duidelijke tegenzin tot het knaapje. „Hij is hier niet!" stelde Wimpie vast. De giraffe knikte instemmend. „Natuurlijk niet," antwoorde ze. Het dappere jongetje liet zich met een gevoel van wanhoop neerzakken op een bosje stroo. „Wat moet ik beginnen?" vroeg hij zich af; „Ik heb nu alles nagezocht en Kobus heeft de bomen en de da ken. voor zijn rekening genomen ik weet het niet meer „Wij allen weten niets!" viel de giraffe hem bij, „Wat weten wij ster velingen tenslotte? Immers niets!" „Neen", bepeinsde Wimpie. Toen viel zijn blik opeens op iets vreemds aan de hals van de giraffe. „Wat hebt U daar om uw hals zit- then?" vroeg hij aan het dier. Deze antwoordde, met een enigszins be drukt gezic.ht: „Ik v/eet het niet. Ik heb al een poosje een vreemd zwaar gevoel in mijn hoofd. Daarbij is het alsof mijn keel wordt dichtgeknepen. Ik zwijg daar echter liever over, want deze wereldse zaken leiden mij slechts af van mijn verheven bespie gelingen. U weet toch „Ja, ja!" onderbrak Wimpie de giraffe. „Natuurlijk weet ik het, gouddoorsponnen gedachten en rag fijne wolkjes." Hij liep om de giraffe heen en bekeek haar van de andere kant. Nu werd hem duidelijk, wat de oorzaak was van het vreemde ge voel van de giraffe. Het was Kid Dienamiet, die zich aan de torenhoge hals van het dier had vastgeklemd en nu met angstige blikken Wimpie, ver bentden hem, opnam. „Daar zit de schurk!" riep Wimpie uit, terwijl hij naar boven wees. De giraffe fronste met een pijnlijk ge zicht de wenkbrauwen. „Mijnheer!" zei ze gegriefd, ,U kunt mij niet zó maar beledigen! Dat gaat niet, hoor! Alles heeft zijn grenzen. En bovendien moet U niet zo naar me wijzen, daar word ik zenuwach tig van. Foei mijnheer. U doet me ver steld staan!" Met enkele haastige woorden maakte Wimpie^ de giraffe de situa tie duidelijk. Artsen en tandartsen het eerst. Bij de Tweede Kamer is ingediend het wetsontwerp tot herkeuring van afgekeurden. In de'Memorie van Toe lichting wordt er op gewezen, dat de regering bij de voorgestelde voorzie ning allereerst het oog op artsen en tandartsen heeft laten vallen. Onder hen zijn nog velen, die als ingeschrevene voor de dienstplicht werden afgekeurd, van wie kan wor den aangenomen, dat de ongeschikt heid inmiddels is opgeheven, hetzij door verbetering van de lichamelijke •toestand, hetzij door de tegenwoor dige methode van keuring. Wat vandaag ten aanzien van art sen en tandartsen nodig is, kar. mor gen nodig worden voor ingenieurs en andere technici, voor juristen en meer groepen van personen. Daarom verdient het aanbeveling een alge mene bevoegdheid tot herkeuring van afgekeurden te scheppen. Voor de lichtingen 1944 en volgen de is de keuring reeds naar de nieu we methode geschied, zódat hiervoor, althans voorshands, weinig behoefte aan herkeuring bestaat. Van de drie voorafgaande lichtingen zijn slechts ehkele kleine groepen gekeurd. De voorgenomen herkeuring zou daarom voornamelijk moeten gelden voor de lichtingen, ouder dan die van 1941 Het is de bedoeling, de ge legenheid tot herkeuring open t« stellen tot ongeveer de normale leef tijdsgrens, die er bestaat voor de dienstplichtigen met de rang vari of ficier, dus tot omstreeks 45 jaar. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Gistermorgen opende mr. L. A. Kesper als voorzitter van de Provin ciale Staten van Zuid-Holland, de eerste gewone zitting van dit college van dit jaar in het gebouw der Eer ste Kamer der Staten-Generaal. Navoorlezing van het gebed, deel de de voorzitter mede, dat drie le den van het college ontslag hadden genomen, namelijk de heren mr. dr. J. Barents (Arb.), A. Venverloo (Arb.) en B. T. Peters (C.P.N.) Mr. Kesper wenste, onder het me moreren van de werkzaamheden de zer leden, hun verder alle goeds op het levenspad toe. Vervolgens werden de geloofsbrie ven van het in de plaats van mr. dr. Barents benoemde lid, de heer J. Em- mens, door een commissie onderzocht en accooi'd bevonden. De heer Em- mens legde daarna in handen van de voorzitter de zuiverings- en de ambtseed af. Als buitengewoon lid van Gedepu teerde Staten koos de vergadering hierna met meerderheid van stem men jhr. ir. O. C. A. van Lidt de Jeude (V.V.D.), die deze benoeming aanvaardde. Daarop kreeg de heer G. van Praag (C.P.N.) het woord voor het afleggen van een verklaring namens zijn fractie. De heer van Praag merkte daarbij op, dat, hoewel de wet geen partijen doch uitsluitend personen kent, de leden der Provin ciale Staten door een politieke partij zijn afgevaardigd Nu de heer J. Snel aldus spreker voor de commu nistische partij heeft bedankt, had hij zijn zetel ter beschikking van deze partij moeten stellen inplaats van wederrechtelijk te blijven zitten en misbruik van zijn positie te maken. Bij de woorden „wederrechtelijk" en „misbruik maken" werd door de voorzitter de hamer gèhanteerd en de. heer van Praag moest deze uit drukkingen terugnemen. Vervolgens nam de voorzitter de agenda door, waarbij de te behande len onderwerpen voor kennisgeving werden aangenomen, dan wel in han den ener commissie werden gesteld. De vergadering werd vervolgens verdaagd tot 5 Juli. DAKOTA VAN PRINS BERNHARD WORDT OMGEBOUWD. In de Fokker-afdeling op Schiphol wordt op het ogenblik gewerkt aan de volledige revisie en interieur- ombouy/ van het Dakota-vliegttfig van prins Bernhard. De rubbertanks zijn vervangen door alluminium tanks. Er wordt tevens een nieuw verwarmingssysteem aangebracht. De cabine wordt verdeeld in drie ruimten, waarvan de voorste stemd is voor de koninklijke fami lie. Het ligt in de bedoeling, dat de Dakota binnen 10 dagen weer kan vlieigen. WEERSVERWACHTING geldig van Woensdagavond tot - Donderdagavond. Opge maakt te 10 uur). AANHOUDEND KOEL WEER. Wisselende bewolking met voornamelijk in het Noord-Oos ten van het land nog enkele verspreid optredende lichte buien. Meest matige Noordelijke wind. Koel weer. JAN STROBBE. Dorpsstraat 474, Leimuiden, viert op 15 Juni a.s. zijn le Ind. ver jaardag te Medan. ARIE KNIJNENBURG, Stomp wij kseweg 64, Stompwijk, viert op 16 Juni zijn 3e Ind. verjaar dag te Buitenzorg. Mgr. VAN TRIGT GEHEIM KAMERHEER. Op luisterrijke wijze is gisteren te Haarlem het zilveren priesterfeest gevierd van de hoogeerw. heer C. van Trigt, Officiaal van het Haar lemse diocees, kanunnik van het Kapittel en rector van het zieken huis St. Joannes de Deo te Haarlem. Met pontificale assistentie van Mgr. Huibers droeg cle jubilaris een plech tige Hoogmis op. Op de hierna gehouden receptie deelde Mgr. Huibers de jubilaris m*ede, dat Z.H. de Paus hem be noemd had tot Geheim Kamerheer. GRATIFICATIE VOOR RIJKSPERSONEEL. Naar het A.N.P. verneemt is te verwachten, dat met betrekking lot het geven van een gratificatie aan rijkspersoneel de regering dezelfde gedragslijn zal volgen als verleden jaar, dat wil zeggen, dat aan hen, die een salaris hebben van minder dan ƒ4560 over 1949 een gratifica tie zal worden toegekend van 2 pet. van het salaris, met een maximum van 50 gulden per persoon. ARTIS KRIJGT EEN OKAPI. Van drie okapi's die kortgeleden met het Belgische schip „Kapitein Vestermans" te Antwerpen zijn aan gekomen, zal er een aan de Neder landse diplomatieke vertegenwoor diger worden overgedragen voor de Amsterdamse Artis. Verder is er één bestemd voor de Londense en één voor de Bazelse dierentuin. De okapi is een op de giraffe ge lijkend zoogdier, echter met kortere nek, dat in 1901 in de Belgische Congo werd ontdekt. Het is een zeldzaam dier. x BURGEMEESTER KREEG GELIJK. De president van de Amsterdamse Rechtbank, mr. C. W. Thöne, heeft hedenmorgen uitspraa kgedaan in het kort geding tussen de revolution- nair communistische partij, als eiser en de burgemeester van de hoofdstad, mr. Ara. J. d'Ailly als gedaagde. De R.C.P. werd in het ongelijk gesteld en veroordeeld tot het betalen van de kosten van het geding. Mr. Thöne concludeerde, dat het hier in wezen een niet burgerlijke zaak was, het eigendomsgeschil uiterst beperkt en te onbelangrijk en de eiser in beperkte mate benadeeld was. De burgemeester is krachtens de Gemeentewet bevoegd dergelijke be velen uit te vaardigen, De R.C.P. had de burgemeester ge dagvaard, naar aanleiding van diens bevel, de leuze „Idonesië los van Hol land nu" van de verkiezingsborden op de grachten te verwijderen.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 2