S.J.C. draagt geen rouwband en is vol goede moed SCHIJNWERPER OP DE VOETBAL 1 Harper schakelde Fannin uit Het 75-jarig betaan van de LSRV »Njord« VLOERBEDEKKING GORDIJNSTOFFEN M ZATERDAG 4 JUNI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 DE HEER A. W. VAN DER HOLST, Voorzitter van „S. J. C.'' TTROUWE LEZERS van deze rubriek herinneren zich misschien nog, hoe wij enkele weken geleden op deze plaats een parabel beschreven van twee jongens aan de kant en twee jongens in het diepe meer, dat zij wilden overzwemmen, om aan de kant te komen, de twee anderen in het water te trekken en zelf aan de kant te komen. Zij weten dan ook nog hoe een der jongens in het meer al vrij spoedig moest opgeven. Die jongen was de R.K. Voetbalvereniging S.J.C. in Noordwijk. Enkele we ken geleden moest de St. Jeroensclub degraderen naar de 4e klasse K.N. V.B. en, nadat wij even gewacht had den om het ergste verdriet te la ten bezinken wilden wij wel eens het naadje van de kous weten, hoe dat eigenlijk gekomen was. Dies zoch ten wij de voorzitter, de heer A. W. v. d. Holst in zijn woning op. Eerlijk gezegd verwachtten wij niet een voorzitter, die onder een voortdurende stroom van hete, brak ke tranen, zijn zakdoek zou uitwrin gen, of zelfs maar een zwarte rouw band zou dragen! Maar toch hadden we nog een zekere down-stemming verwacht. Niets van dit alles. „Na tuurlijk vinden we het erg spijtig, maar de degradatie heeft ook een goede zijde, want hopelijk komt er nu nog wat meer ambititie in. Altijd in dezelfde klas te spelen heeft tot gevolg, dat het enthousias me er wel eens afgaat. Nu is er een goede kans, dat de jongens hun tan den weer eens op elkaar gaan zet ten". En de voorzitter keek ons daar bij aan, alsof hij zeggen wilde: „Geloof me maar; ik zeg dit niet om een mooi smoesje te hebben voor „De Schijnwerper". Ik meen het echt." Wat wij graag wilden geloven! Het waarom en hoe. Nu wil dit geloven niet zeggen, dat we tevreden waren met deze expli catie. Daarom de vraag: „Waarom kwamen jullie onderaan de competi tieladder terecht?" „Natuurlijk moet er altijd één de onderste zijn", klonk het laconieke antwoord. „En dat is lang niet altijd de zwakste De geluksfactor speelt bij voetbal een zeer grote rol en wat dat betreft hebben wij weinig gehad. S. J. C. had pech en zat in het hoekje waar de slagen vielen. Dat we overigens niet zo zwak waren, bleek wel uit het feit, dat we thuis gelijk speelden tegen L.F.C., een club, die een zeer behoorlijke figuur geslagen heeft." We waren echter nóg niet tevre den. „Nog andere oorzaken?" „Ja, het heeft een beetje gehaperd in de voorhoede. Er zit te weinig combina tie in. Ze spelen te onbesuisd, het sa menspel ontbrak wel eens en er moest meer met de hersens gevoet bald worden." „Desondanks," vervolgde onze gastheer, „gingen we vol goede moed de degradatiewedstrijden beginnen. De eerste wonnen we van A.S.C. Maar de tweede, tegen R.K.A.V.V., werd op het nippertje met 10 ver loren, nadat volgens nauwkeurige optelling de jongens 17 maal te gen de paal geschoten hadden! Toen zijn ze down geworden- en dat werd ae oorzaak van de volgende nederla gen. Het is overigens de eerste keer in de geschiedenis van S.J.C., dat we degraderen. Wel hebben we eens een beslissingswedstrijd tegen D.O.S. R. moeten spelen, om de onderste plaats. Toen wonnen we met 51. Een stukje historie. En hiermede waren we vanzelf in de geschiedenis van S.J.C. beland. De vereniging werd opgericht in 1920, begon te spelen in de 2e klas D.H.V.B. en promoveerde ii> 1927 naar de 2e klas I.V.C.B. „Dat was onze glorietijd", bespeinsde de voorzitter. „Driemaal achtereen werden we kampioen en in 1929 volgde de pro motie naar de le klas I.V.C.B. (in de jaren vóór de fusie de hoogste sport, die een R.K. club kon bereiken), vanwaar we bij de fusie in 1942 in de 3e klasse KlN.V.B. belandden". Doch toen begon de misère. Op het veld kwam een bordje „Verboden voor Joden" te staan, maar de gees telijk adviseur, kapelaan Welling OLYMPISCHE ZOMERSPELEN IN 1956 IN DE WINTER. De mogelijkheid, dat de Olympische Zomerspelen in 1956 in December of eventueel in Januari te Melbourne worden gehouden, is lang niet uitge sloten, aldus een uitlating van de president van het Australisch Olym pisch Comité, Sir Frank Beaurepaire te New York. Hij voegde aan zijn verklaring toe, dat een periode voor de spelen van 1956 zal worden ge zocht, die aan de wensen van de di verse lande: tegemoet zal komen, al valt de beslissing tenslotte bij het be stuur van het I.O.C. Oorspronkelijk is October vastge steld, maar deze maand schijnt moei lijkheden te veroorzakeit voor de Amerikaanse athleten. Hoe men ove rigens in December of in Januari Olympische Zomerspelen te Melbour ne wil houden met direct daarop de winterspelen te Cortina d'Ampezzo zal voor menigeen een raadsel blij ven, immers de Nationale Olympi sche Comité's zullen hierdoor voor enorme organisatorische moeilijkhe den komen te staan. Docos. Voor de senioren zijn er op 2e Pinksterdag enige vriend schappelijke wedstrijden vastgesteld. Twee Docos-combinaties spelen resp. om 1.30 uur en om 2.45 uur tegen RCL 5 en RCL 3. De A, B en C jun. gaan naar het GDS-tournooi in Rijswijk en zullen ongetwijfeld al hun krachten in spannen één of meerdere prijzen in de wacht te slepen. Vertrek per fiets 11 uur vanaf de Korevaarstraat. De •overige junioren en wellicht de ouders van de spelers kunnen na tuurlijk allemaal naar het GDS-ter- rein. (thans in Leiden, St. Petruspar.) wilde dit niet laten staan. Hij werd zelf het eerste slachotffer en bracht een half jaar door in het concentra tiekamp te Amersfoort. De vereni ging werd opgeheven. „Toch bleven we niet stilzitten", aldus de heer v. d. Holst. „Onze spe lers werden bij V.V.S.B. Noordwij- kerhout) ondergebracht, hoewel een groot aantal de voetbalschoenen aan de wilgen hing. We zijn V.V.S.B. nog altijd zeer dankbaar voor hun vriend schappelijke daad, vooral toen na de bevrijding alle S.J.C.'ers zonder enige moeite weer werden afgestaan. Thans zijn we zelf pleegouders ge worden, nl. van de senioren van K. R.V. (Katwijk), die nog te klein in aantal waren om een eigen elftal te formeren, alhoewel zij de laatste we ken weer begonnen, zijn in eigen verband te spelen." Ondanks echter de helpende hand, die V.V.S.B. bood, meende de voor zitter toch, dat deze tijdelijke op heffing voor S.J.C. een grote klap geweest is, waarvan de club nu de terugslag ondervindt, omdat de spe lers, die thans het eerste elftal zou den moeten vormen, toen stil geze ten hebben. Verder alles O.K. Het werd nu toch tijd, dat we ook eens even aandacht gingen besteden aan de rest van S.J.C., want de ver eniging bestaat uit niet minder dan 200 leden, waarvan 60 senioren, 40 junioren, 70 aspiranten en 30 non- actieve leden. De laatsten zijn de steunpilaren voor de club", hoorden we zeggen. „Zij betalen gewoon con tributie, maar vragen geen uitgaven. Dat is een groot voordeel, want, hoe wel we er financieel vrij goed voor staan en het wel eens beroerder ge weest is. hebben we toch geen weel de. Maar we kunnen de boel draaiend houden. De 140 donateurs werken daar ook aan mede en verdienen daarom een complimentje." We zouden over S. J. C. nog veel meer kunnen schrijven, maar er zijn grenzen. Toch moet er iets gezegd worden over het prachtige terrein, dat de St. Jeroensclub voor de oorlog had. Een houten schutting, mooie tribunes en een prachtige kleedtent. Dit alles is echter door de bezetter geplunderd en het veld werd tot volkstuin ingericht. Na de be vrij- werden de twee speelvelden weer in orde gemaakt en kwam er een ste nen kleedtent, maar wanneer er nog weer eens tribunes komen??? De belangstelling noemde de voor zitter goed, al gaat deze natuurlijk parallel met het aantal overwinnin gen. Maar heel Noordwijk praat over S.J.C. en dat is toch een heel goed teken! „De toekomst ziet er rooskleurig uit", vond de heer v. d. Holst. ,.Op de laatste ledenvergadering besloten de leden zelf om de training verplich tend te stellen, dat wil dus zeggen, dat zijzelf met alle geweld zich weer op willen werken, om het derde klas- serschap terug te behalen. Wat zou dat een mooi geschenk zijn, als we het volgend jaar ons 30-jarig be staan vieren!" Een wens, waaraan wij ons natuur lijk graag willen aansluiten en met belangstelling zullen we de resulta ten van dit vernieuwde enthousiasme afwachten. Want in Noordwijk be hoort een derde klasser. Het woord is thans aan S.J.C.! DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK \7AN DE VIJF kwart finales, welke gistermorgen werden gespeeld, hebben twee partijen tennis-sensatie gebracht. Het begon met die tussen Gonzales en Puncee, toen de Egyptenaar, op een moment, waar op het no;g moeilijk was een voorspelling omtrent de einduitslag te doen, last kreeg van een verrekt spiertje in zijn dijbeen en opgaf. De stand was toen 64, 26, 54 in he voordeel van Gonzales. De regen werd spelbreker De Amerikaan was ditmaal actie ver gestart dan in zijn voorafgaande partijen. Hij voelde, dat hij met Puncec niet te veel risico kon ne men. Agressief werd echter niet ge speeld. Beiden bleven aan de base line kleven en slechts een enkele maal liep Gonzales op wanneer hij met verhoging van tempo zijn tegen stander wilde passeren. Lang niet altijd lukte deze opzet tegen de rots vaste Puncec, maar toch kwam de eerste set met 64 aan de Ameri kaan. De tweede set gaf een geheel ander beeld. Gonzales zag, dat hij kon winnen. Dit deed hem verslap pen, hij werd weer lui en elke, ook maar even scherp geplaatste bal liet hij met een grijs op zijn donkere jongensgezicht lopen. Schijnbaar zonder enige moeite won Puncec van de baseline af met 62 de tweede set. In de derde set kwam de Ameri kaan met meer spreiding en meer vaart, maar Puncec was nu inge speeld en gaf geen enkele bal ge wonnen. Game voor game werd met lange rallies van lage drives door beiden om beurten gewonnen tot 22. Daarna volgden enkele games, waarin Puncec letterlijk alles had. Het werd 32 en zelfs 42 voor Puncec, de laatste met love op Gon zales' service! De Egyptenaar kon de set echter niet forceren en bin nen enkele minuten stond Gonzales 5—4. Juist op het moment, dat Puncec voor de belangrijke game zou gaan serveren gaf hij op. Onderwijl beleefde baan 3 een goede partij tussen Ampon en de Engelsman Lewis. In straight sets won de kleine man van de Philippij- nen. De eerste twee zelfs zeer ge makkelijk. Van de baseline af joeg hij de Brit van hoek naar hoek en toen aan de derde set werd begon nen had Lewis slechts 2 games op zijn naam gebracht. De taaie Lewis gaf zich echter niet gewonnen. Hij kwam nu, alles riskerend, na elke service en na elke return naar het net, waar hij Ampon vier games achtereen met prachtig volleren sloeg. 40 voor Lewis. Maar de En gelsman had hiermee alle kruit ver schoten. Ineens lukte het niet meer, zijn smashes gingen uit en zijn vol- lies belandden grotendeels in het net. Lewis won geen game meer, zo dat Ampon zich met 62, 60, 64 in de halve finale plaatste tegen had met de Chileen Balbiers. Bal- biers speelde deze partij zeer aan vallend en meermalen werd Stur- gess aan het net gepasseerd. Ernstig bedreigd werd Zuid-Afrka's no. 1 echter niet en in drie sets 64 64 62 werd Balbiers uitgeschakeld. Een mooie en aantrekkelijke ont moeting was die tussen de Austra liër Harper en Fannin (Z.-Afr.). Voor elke game werd gevochten als gold het een Wimbledon-finale. Har per's smashes en services waren een wanhoop voor Fannin, die, hoe agres sief ook, geen speler is met een har de slag. Met 75 64 61 won Har per. De halve finales gaan dus tussen: Gonzales en Harper, Sturgess en Ampon. Het enige damesenkelspel van deze ochtend ging tussen de Ameri kaanse mevr. Rihbany en het slanke Franse meisje Marcellin. Eerstge noemde won met 86 60. De kwart finale tussen de Engelse mej. Curry en de Italiaanse mej. Manfredi was een droge vlakke par tij, waarin mej. Curry juist sterk genoeg was om haar rivale te slaan. In drie sets won mej. Hoahing van de Tsjechische mevr. Straubeova (6—3 3—6 6—3). Intussen leverden de dames Bossi (It.) en Tuckey (Gr. Br.) een ver moeiend gevecht op de middelste baan. Moeizaam werd elke game met lange baseline-rallies volge- maakt. Beiden speelden uitermate vast, maar zonder enige fantasie. De partij werd bij 86 42 afgebroken wegens regen. Ook de partij van mevr. Koop- mans en Rinkel tegen mevr. Schol ten en Ampon had hierdoor een on tijdig einde. Met 97 32 voor de Nederlanders werd ook deze strijd afgebroken. Tenslotte besloot de wedstrijdleiding alles verder af te gelasten en Zaterdagmorgen 11 uur met het programma verder te gaan. TAFELTENNIS NED. JEUGDKAMPIOEN SCHAPPEN 2e Pinksterdag worden in Am sterdam voor de 2e maal de officiële kampioenschappen van Nederland, voor spelers tot en met 19 jaar, ge houden in het Politie Sporthuis al daar. Voor Leiden en Omstreken zijn gekozen Wout Heemskerk en Jan v. d. Zwet, beiden van Treffers (Roe lof arendsveen). 48 Spelers uit alle delen van het land zullen elkander bestrijden met als inzet de titel van Jeugdkampioen van Nederland. Het tournooi vangt aan om 12 uur en is Sturgess, die nog vrij veel moeite circa 6 uur ge.ëindigd. AUTOMOBILISME HET CONCOURS VAN KOETS WERKEN DER K.N.A.C. Volgens het reglement voor het concours van koetswerken, dat de K.N.A.C. Zaterdag 2 Juli des mid dags te Scheveningen organiseert, zullen de deelnemende auto's in zes afdelingen worden ondergebracht, n.l. open en gesloten koetswerken, cabriolets, cabrio-limousines, station wagons en kampeerwagens, de laat ste zonder trekkend materiaal. Iede re afdeling is weer verdeeld in ver schillende prijsklassen. Het concours zal worden gehou den op het gemeentelijk parkeer terrein te Scheveningen en het daarvoor gelegen gedeelte van strandboulevard, dat voor deze ge legenheid voor het verkeer zal wor den afgesloten. ATHLETIEK. VAN ROOYEN GAAT VOOR SLIJKHUIS NAAR LONDEN. De Nederlandse athletiekploeg, die Tweede Pinksterdag te Londen in het White City stadion aan de start komt, zal het zonder Slijkhuis moeten stel len, daar deze nog steeds last van zijn Achilles-pees heeft en hij bevreesd is de pees in een harde race nog ernsti ger te blesseren. In zijn plaats zal thans starten de jeugdige Van Rooyen van Holland-Leiden, die hiermede zijn internationale debuut in een zeer sterk milieu moet maken. De Bataven, afd. Dames. dames, die 2de Pinksterdag deel zullen nemen aan de wedstrijden op de Nenijtobaan te Rotterdam wor den verzocht om half 11 op het Sta tionsplein aanwezig te zijn. ZEILEN NATIONALE EN MARINE- ZEILWEDSTRIJDEN. De Kon. Marine Jachtclub organi seert op Zaterdag 26 en Zondag 27 Juni in samenwerking met de Noord- zeeclub nationale- en nrarinezeil- wedstrijden ter rede van Texel en op de Noordzee. De deelneming staat open voor jachten, gemeten volgens de R.O.R.C., Draken j achten, Regenboogj achten, Pampus jachten en Valkjachten. Verder is er een invitatie wedstrijd uitgeschreven voor niet-gemeten kajuit jachten en zullen er wedstrijden worden gehou den voor modelsloepen der Kon. Marine en voor koopvaardij sloepen. WANDELEN Bij de sluiting van de normale in schrijvingstermijn van de K.L.M.- jubileumwandelmars op Tweede Pinksterdag hadden zich ruim 3500 personen ingeschreven. Deze in schrijvingen waren als volgt ver deeld: ruim 1200 individuelen en 103 groepen, die tezamen meer dan 2300 Wandelaars omvatten. Ook na de sluiting van deze inschrijftermijn was het nog mogelijk zich voor de mars op te geven, met het gevolg, dat het aantal steeg tot 4000. .In het totaal zijn alle provincies vertegenwoordigd. Bovendien schre ven ruim 90 buitenlandse deelne mers in en wel uit België, Denemar ken, Engeland, Frankrijk, Noorwe gen, Tsjeoho-Slowakije en Zwitser land. Vier muziekcorpsen en twee drummer-bands zullen het muzikale deel van de mars voor hun rekening nemen. Een of twee van deze corp sen nemen zelf aan de mars deel. De plaatselijke muziekverenigingen uit Katwijk en Noordwijk hebben hun medewerking eveneens toege zegd, terwijl deze gemeenten boven dien door vlaggen een enigszins feestelijk aanzien zullen krijgen. De mars wordt geopend met een vlaggenparade op het voorplein van het hoofdkantoor, welke om 7.45 uur begint. De vlaggen van de verschil lende buitenlandse deelnemende landen zomede de Nederlandse vlag en de K.L.M.-vlag zullen dan onder het spelen van de volksliederen op plechtige wijze worden gehesen. De Commissaris der Koningin, in de provincie Zuid-Holland, die als lid toetrad tot het erecomité voor deze jubileum-mars, zal deze mars te Noordwijk gadeslaan, nadat hij met de overige leden van het comité door de burgemeester dier gemeente in het „Hof van Holland" is ontvangen. Invitatiewedstrijden op 11 Juni, herdenking voor leden en oud-leden op 12 Juni Zoals reeds eerder gemeld, herdenkt de Leidse Studentenroeivereniging Njord'' dit jaar haar 75-jarig bestaan. Deze herdenking zal twee dagen in beslagnemen, waarbij de viering op Zaterdag 11 Juni voornamelijk naar buitenuit zal plaats vinden. De 12e Juni is meer speciaal voor de leden. Geëtaleerd VOOROORLOGSE KWALITEITEN IN MATTING, 100 cM. breed, p. Mtr. f 6.95 WOLLEN BOUCLÉ, 70 cM. breed p. Mtr. 10.20 MOQUETTE, 70 cm. breed, p. Mt. 17.— INLAID LINOLEUM, 200 cM. breed p. Mtr. 11.50 FANTASIE, 120 cM. breed, p. Mtr. f4.15 PLUCHE, 120 f6.60 ENGELSE EETKAMER Dressoir, 185 cM. breed, schuiftafel, 4 stoelen en 2 fauteuls, I HQU bekleed met velours. I UüU» ZITKAMER fr„q_ 4 fauteuils en tafel. I Üüfl. LIGSTOELEN ™,af f9.75 BREESTRAAT 146 BOTERMARKT 21-22 TELEFOON 26662 LEIDEN In een gistermiddag in de Zwanen- zaal van „Njord" gehouden bijeen komst werden enige bijzonderheden hieromtrent medegedeeld. Zaterdagmiddag 11 Juni zullen op het Galgewater te Leiden (een 1000 meter-baan) invitatiewedstrijden worden gehouden, uitsluitend voor studentenroeiverenigingen, waaraan zal worden deelgenomen door Laga, Aegir, Argo, Triton, Nereus en Tri ton met natuurlijk de jubilerende vereniging zelve. Gestart zal er worden in de Jonge Vier, Overnaadse Vier, Oude Vier, Jonge Acht en waarschijnlijk ook een Oude Acht De samenstelling van de Oude Vier zal afhangen van de resul taten, welke deze ploeg op de wed strijden van de „Koninklijke" zal be halen. Als hoofdnummer zal gelden het nummer Oude Vier. waarbij inzet zal zijn het Bertha-beeld, een prijs, wel ke spontaan door Bloemen-Bertha be schikbaar werd gesteld, toen zijn ken nis nam van deze jubileum wedstrij den. De viering blijft bij invitatie wed strijden beperkt, omdat volgend jaar wederom Lustrum wedstrijden van Njord zullen worden gehouden. Na de wedstrijden op Zaterdagmid dag 11 Juni zal een competitiewed strijd in „Groenbakken" worden ver- roeid tussen ploegen van spoor-, tram, politie- en PTT-personeel. Daarna volgt de doop van de „Sans Nom", een gladde Vier, die door leden van het Leids Universi teitsfonds ten geschenke is gegeven. Deze doopplechtigheid zal geschieden door mr. A. van de Sande Bakhuy- zen. oud-burgemeester van Leiden en oud-president-curator der Leidse universiteit. Vervolgens zal namens de burgerij de aanbieding plaats heb ben van een nieuw vaandel aan Njord, hetgeen met bijzondere plech tigheid zal geschieden door de afd. Leiden van de Ned. Vereniging van Huisvrouwei. Een receptie in de Zwanenzaal, het oude vertrouwde Njord-centrum, voor autoriteiten, zusterverenigingen enz, zal de plechtigheden op Njord beslui ten, waarna men in optocht naar de Sociëteit zal gaan voor het borrel uurtje cn het officiële diner. Op Zondag 12 Juni is het feest voor de leden van Njord zelf gereser veerd. Er zal dan door leden en oud leden een boottocht naar de Kager- plassen worden gehouden met een tea waarschijnlijk in de sociëteit „De Kaag". Tal van oud-leden zullen hier aan deelnemen. Reeds zijn toezeggin gen ontvangen van oud-Njord-leden in Parijs en Marseille, die voor deze lustrumviering de reis naar de Oude Sleutelstad zullen maken. Verscheen er bij het gouden jubi leum van Njord een gedenkschrift, nu zal de geschiedenis van Njord in een lijvig boekwerk van 250 pagina's worden vastgelegd in een fraai Ju bileumgedenkboek van de hand van de heer A. J. Landaal, die ook het Pro Patria-gedenkboek schreef. WATERPOLO. Sleutelstad—5.Z. en P.C. 43. De eerste zomercompetitiewedstrijd tussen de Sleutelstad en S.Z. en P.C. uit Schoonhoven is gezien het ver loop, door een grote fout van de be zoekers in een onverdiende nederlaag geëindigd. Nadat beide doelen om beurten in gevaar waren geweest met de thuisclub het meest in 't nadeel bezorgde een vrije worp spoedig de Sleutelstad een 01 achterstand. Ook daarna bleven de gasten het meest in 't offensief en was het meer dan slecht schieten oorzaak, dat de stand ongewijzigd bleef De rust kwam met 21, het einde met 43 voor de thuisclub. WIELRENNEN. Swiftcombinatie. Zondag wordt er deelgenomen aan het Fruitmarkt criterium te Den Haag, uitgeschre ven door de Federatie van Wielerver enigingen in Zuid-Holland. Aanvang der wedstrijden 1 uur. BEëDIGING RESERVE-OFFICIE REN Te Schoonhoven werden Woensdag 30 reserve officieren alle bestemd voor de dienst kwartier meester-generaal, door kolonel J. Termaeten beëdigd. Kapitein G. A. van Heezink legt de eed af. VOORWEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. Ondanks de regen waren gister avond talrijke supporters op de fiets naar de Bosbaan gekomen waar de voorwedstrijden voor de internatio nale roei wedstrijden van de Konink lijke Nederlandse zeil- en roeivereni ging begonnen. Njord, dat dit seizoen reeds fraaie successen heeft geboekt, ■toonde zich op het nummer Jonge Acht B een geducht gegadigde voor de eerste twee plaatsen. In de eerste heat roeide Njord II tegen Triton en Argo. Njord nam al spoedig de lei- ~ding en eindigde met één lengte voor sprong op Triton in de, het weinig gunstige weer in aanmerking geno men, goede tijd van 6.46. In de twee de heat, waarin Njord I tegen Laga en Nereus roeide, noteerde de Njord- ploeg een tijd, die slechts 0.4 sec. slechter was dan die van de tweede ploeg n.l. 6.46.4. Dat belooft in de fi nale een spannende strijd te worden. De resultaten waren: Overnaadse vier: Eerste heat: 1. Het Spaarne 7.51. Tweede heat: 1. Viking 7.43.2; 2. Laga 7.48; 3. Die Leythe op 2]/2 lengte. Overnaadse skif: Eerste heat: 1. Willbrenninck (Het Spaarne) 8.43; 2. Loek (Willem III) 8.53; 3. Koster (Njord) ver achter. Tweede heat: 1. Borsjes (Willem III) 8.48; 2. Thijsse (De Hoop) 8.57.2. Jonge Acht B: eErste heat: 1. Njord II 6.46; 2. Triton 6.52; 3. Argo op 11/4 lengte. Tweede heat: 1. Njord I 6.46.4; 2. Laga 6.51; 3. Nereus op twee lengten. BRIDGE De Sleutels uitgebekerd. Voor de Waddingtonbeker werd bridge club „De Sleutels" door „De Bond" (Den Haag) uitgeschakeld. „De Bond" 226, „Sleutels" 158 punten. De afzonderlijke resultaten van de Leidenaars waren: KocthVisser Roemv. d. Star 49—63; Kuist Meesterv. Egmondv. Helvert 44 44; TuijnKuyperVrijenhoekv. d. Stok 2678; Leeuwinv. Eg- mond Jr.Bontev. Wingen Jr. 39—41. De Sleutelreserves verloren even eens van „N.B.B. Haarlem" Voor de Hapee-beker. Sleutels 143, N.B.B. Haarlem 206 punten. roerende goederen Bouw-en Makelaars bedrij v.d. Drift Oude Vest 29 - Leiden Telef. 20513 KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Hier volgen de uitslagen der 8ste ronde om het kampioenschap van Leiden. Hoofdklasse I. LaterveerJ. Huisman 02; S. v. d. BeekTeleng 20; F. SchildW. Heemskerk 02. De stand luidt nu als volgt: W. Heemskerk 813; J. Huisman 812; J. Mertens 710; W. Olivier 68; S. v. d. Reek 88; I. Teleng 77; I. Laterveer 77; J. Slingerland 55; J. Zaalberg 7—5; A. Klinkenberg 6 3; J. Klinkenberg 73; F. Schild 8—2. 1- kl. E. KlinkenbergD. Later veer 11; FreekeBrouwer 20; Gerritsenv. d. Reyden 11; Sladek Vink 20; V. d. Mey—Lardee uitgest. De stand hier is: E. Klinkenberg 711; D. Laterveer 710; Sladek 6 9; J. de Vink 77; J. Brouwer 6 d. Meij 66; Freeke 75; v. d. Reijden 75; Lardee 54; Gerritsen 7—3. De uitslagen der 2e klasse zijn: M. BrinksJ. Vermeulen 02; Zeegers C. Klinkenberg 20. De stand is hier: Zeegers 7—9; Vermeulen 58; C. Klinkenberg 66; Brinks 64; Ouwehand 64. In de 3e kl. is de stand: Belt 69; Iterson 46; Laven 56; van Gent 76; E. de Wekker 41; J. de Wek ker 6—2.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 8