(£Lri een Accurate Mannelijke of Vrouwelijke Bediende Brugwachter OPLEIDING KOELTECHNIEK Opgravingen in de abdij van Rijnsburg Vermoedenis, dat er graven van Hollandse Graven zijn gevonden Laat ons zorgen BRANDSTOFFEN Spinnerij te Leiden DANSEN ZANDVLIET's Kantoorboekhandel „DE HEILIGE PASTOOR VAN ARS" ZATERDAG i JUNI 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De plannen tot uitbreiding van de alg. begraafplaats te Rijnsburg met een terrein, gelegen achter de Herv. Kerk, was voor het Rijksbureau voor Oudheidkundig Bodemonderzoek ge rede aanleiding te voren een „diep gaand" onderzoek in te stellen. Op het terrein, dat nu bij de be graafplaats zal worden getrokken, verhieft zich tot 1574 toen zij ver woest werd de beroemde abdij van Rijnsburg, tezamen met Egmond de meest illustre klooster-instelling van Holland. De afbraak van de abdij is zo gron dig geschied de laatste bouwval len verdwenen in de Napoleontische tijd dat er, behalve een van de to rens, bovengronds niets meer restte en er zelfs een dispuut was ontstaan, of er naast de abdij-kerk nog een tweede zg. buur-kerk voor de paro chianen was geweest. Door de opgravingen schijnt wel vastgesteld te zijn, dat er van een tweede kerk geen sprake was. De abdij-kerk diende óók voor de paro chiekerk. Het was een kerk met twee Romaanse torens, waarvan de ene is overgebleven en de andere gestaan moet hebben op de plaats, van het tegenwoordige raadhuis. Zijn de opgravingen van de abdij uiteraard reeds belangwekkend, de mare, dat het graf van Floris V en van andere graven en gravinnen van Holland zou zijn gevonden, verleent aan de onderzoekingen ean romanti sche tint. In de fundament-omtrekken van de abdij-kerk zijn, op een rij liggend, acht skeletten gevonden, die, naar met enige zekerheid kan worden aan genomen, het stoffelijk overschot zijn van het grafelijk huis, waarvan elf leden te Rijnsburg werden begraven. Een der skeletten droeg duidelijke tekenen van een gewelddadige dood, zodat vermoed wordt, dat het het ge beente is van Floris V, „der keerlen God", die in 1296 op een jachtpartij door edellieden werd vermoord. Het zou echter ook het lijk van Floris de Zwarte kunnen zijn, de zoon van Petronella, de stichteres van de abdij in 1134. Ook deze Floris werd vermoord en: te Reynsborch gedragen Int doester, dat syn Moeder stichte Ende begraven, aldus verhaalt de' middeleeuwse Rijm-kroniek van Melis Stoke.- De toestand, waarin de lijken van de hoge graven en gravinnen van Holland, thans liggen, is een predika tie „ohne Worte" over de verganke lijkheid van aardse glorie. Daar lagen zij, in de stromende re gen, op een rij, de bestuurders van het gewest, o.a. Willem I en Aleidis van Gelder, gravin Petronella „des vetten graven Florens wyf" en haar zoon, de grafelijke dochter Ada, ab dis van het klooster en de andere hoogmogendheden, bruine geraamten in de vette klei. De kisten, waarin zij vol staatsie zijn te grave gedaald, zijn vermolmd tot zware grond. Er werd geen enkel teken van waardig heid of kostbaarheid op hen gevon den. Om baldadigheid te voorkomen zijn de geraamten vóór de Pinkster dagen met jute zakken en lappen be dekt en onder de grond bedolven. Hier en daar liggen onder jute zakken de stoffelijke resten van ab dissen en adellijke nonnen en steekt in de steile wand der afgraving een glimlachend doodshoofd naar buiten. Tot de abdij van Rijnsburg welke meer^ een vroom gestidht van hoog- adelijke vrouwen dan 'n klooster in de gewone zin des woords was de nonnen hielden er hun eigen be dienden op na! werd men alleen toegelaten als men tot de aanzien lijken in den lande behoorde. In de directie-keet liggen hun schedels nu netjes in papieren zak ken gepakt, met een nummer op de zak en een nummer op de schedel! De overschotten zullen sommi ge met de omringende grond en al naar Groningen worden vervoerd voor een wetenschappelijk onder zoek. Ook de vermoedelijke Floris V is reeds in een kist gepakt. Het is. naar we vernemen, de be doeling, dat na het onderzoek de stof felijke resten weer in Rijnsburg be graven worden. Overwegingen van piëteit vragen erom, piëteit jegens de graven en gravinnen, piëteit jegens de gehele abdij van Rijnsburg piëteit jegens de vrome vrouwen, die in de verwachting van de Verrijzenis hier zijn neergelegd. Wat de opgravingen verder aan het licht hebben gebracht, is een schamel restje van de vroegere luis ter: wat tegeltjes en scherven en brokstukken van kapitelen. De om trek van het priesterkoor is duide- lijij te zien. Ook is er een put-on- derbouw te voorschijn gekomen en een soort bak-oven. terwijl duidelij ke sporen te zien zijn van een nog vroegere bewoning van dit terrein in houten opstallen. Het vinden van enkele Romeinse scherven doet ver onderstellen, dat de plaats van het klooster ook de plaats is geweest van het toen reeds lang verdwenen Romeinse castellum. Het nader onderzoek zal wellicht ter identificatie van de grafelijke ske letten als ter bepaling der Romeinse nederzetting, nauwkeuriger gegevens opleveren. Onze dank aan de opzich ter der Heide-maatschappij, de heer D. van der Tang, die bij afwezigheid van de wetenschappelije assistent, de heer Glasbergen, zo vriendelijk was ons rond te leiden. WASSENAAR INSTALLATIE PASTOOR VERSTEEGEN. Gisteravond is pastoor Verstee- gen, die tot opvolger is benoemd van wijlen pastoor J. B. Th. v. Woe- sik van de St. Josephparochie plech tig geïnstalleerd door de hoogeerw. heer HomuÜe, deken van Leiden. De pastoor werd voorafgegaan door een aantal misdienaars en gevolgd door leden van het kerkbestuur de kerk binnengeleid, waar zich in het middenpad twee rijen bruidjes had den opgesteld. De plechtigheid begon met het voorlezen van de benoemingsbrief door de deken. Nadat het Veni Crea tor was gezongen legde pastoor Ver- steegen de ambtseed af. Daarna volgde de gebruikelijke ceremonie als het overreiken van de sleutels der kerk. van het missaal, de kelk en van de gewaden, de overdracht van preekstoel, biechtstoel, doopvont en sacristie en tenslotte de zegening van de geinstalleerde door de deken. Deken Homulle hield vervolgens een toespraak, waarin hij allereerst het tragische heengaan herdacht van Pastoor van Woesik. Temidden van de feestvreugde in de kerk naderde hem de dood, zonder dat hijzelf of zijn parochianen het merkten. De kerkelijke feestvreugde ging kort daarna over in eeuwige vreugde in de hemel. Dat heengaan heeft ons al len met droefheid vervuld en tot bezinning gebracht. Het plotselinge heengaan van pastoor van Woesik heeft als het ware ons allen toegeroe pen: .Weest ook gij bereid". Dat is de voornaamste preek, die pastoor van Woesik ooit gehouden heeft De deken herinnerde er voorts aan, dat pastoor van Woesik veel en groot werk heeft verricht: de sane ring van de financiën der kerk, de verfraaiing aan altaar en paramen ten en de zielzorg voor kinderen en volwassenen. Sprekend over de nieuwbpnoemde pastoor zeide de deken: .Misschien ziin er onder u, die hem kennen uit zi.in artikelen in dagbladen en tijd schriften. Ik ken hem persoonlijk heel goed reeds sinds de tiid dat hn als jongen zijn priesterstudie begon. Ik ken hem en wens de parochie ge luk. dat de Bisschop haar zulk een pastoor heeft willen geven. Hij zal zijn de leider van uw zie len naar het voorbeeld van de Goe de Herder; hij zal uw kinderen ont vangen en nadat hij ze heeft voorbe reid zal hij ze naar de communiebank brengen; hij zal ean steun zijn voor de opgroeiende jeugd in hun moei lijke strijd om staande te blijven; hij zal van jonge mensen, die samen een gezin gaan stichten, het ja woord ontvangen als getuige der Kerk er zijn zegen uitspreken over hun leven en hun huis; hij zal, als het einde van het leven is gekomen het stoffelijk overschot van zijn paro chianen in de kerk ontvangen en de eeuwige rust vragen voor hun zielen en daarna zal hij hen geleiden naar hun laatste rustplaats; hij zal een trouwe raadsman zijn en omdat hij begiftigd is met grote gaven van verstand en hart, zal nooit een ver geefs beroep op hem worden ge daan; hij zal zijn de vriend van zijn parochianen. Daartegenover staat echter de plcht van de parochianen om hem hun vertrouwen en liefde te schen ken. Ge kunt uw liefde voor de priester, die uw aller vader zal zijn niet beter tonen dan door uw gebed. Dan zal God zijn werk regeren en dan zal zijn pastoraat gelukkig zijn voor hem en voor alle parochianen. Dan zal God zijn werk zegenen en zijn toespraak. Tot slot van de plechtige installa tie gaf de pastoor de zegen. Tegen een boom gereden. Toen de 14-jarige Alexander Verhoog uit Voorschoten op zijn fiets de hoogte aan de Bronckhorstlaan afreed, raak te hij de macht over het stuur kwijt en reed hij tegen een boom. Dr. Hub- beling' constateerde een gescheurde bovenlip en een lichte hersenschud ding en liet de jongen overbrengen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Zondagsdienst doktoren en apothe ken. Eerste Pinksterdag: dr. J. Baart de la Faille, van Zuylen van Nijeveltstraat 108, tel. 3018 en dr. A. Doelman, Witteburgerweg 114, tel. 9510. Apotheek „Onder de Luifel", Rijksstraatweg 729 heeft op die dag dienst. Tweede Pinksterdag: dr. A. A. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en dr. B. A. Geerlings, Storm van 's-Gra- vesandeweg 64, tel. 2137. Op Tweede Pinksterdag heeft de Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, Zondags dienst en bovendien nachtdienst tot en met Zaterdagmorgen. WARMOND Personalia. Voor het examen nijverheidsonderwijs, eerste gedeelte akte NA slaagde te Den Haag mej. E. J. Kalf, alhier. VOORSCHOTEN Nieuwe zangvereniging. Er is een nieuwe zangvereniging opge richt. De vereniging draagt de naam „De Stem des Volks" en is een on derafdeling van de „Bond van Arbei ders Zangverenigingen". Tot voorzit ter werd gekozen de heer G. E. Ver stegen, secr. mevr. De Beer, penn. de heer A. B. Wiessenfeld, terwijl verder in het bestuur zitting zullen hebben mevr. Nasveld, mevr. v. d. Werf. Tot dirigent werd benoemd de heer J. H. Krooshof. ISRAEL WIL CENAKEL EN DORMITIO TERUGGEVEN. Nog niets bekend over voorwaarden,- De Franciscanen, de bewakers van het H. Cenakel in Jeruzalem, wach ten nog steeds op antwoord van de autoriteiten van Israël op de voor waarden, die aan de laatsten zijn voorgelegd met betrekking tot hun aanbieding om de kapel en het kloos ter van het Cenakel op de berg Sion aan de Franciscanen en het klooster van de Dormito aan de Benedictijnen terug te geven. De autoriteiten van Israël hebben totdusverre geweigerd te spreken over de kwestie van de verantwoor delijkheid voor de grote schade, die door de gevechten in Jeruzalem aan beide heiligdommen zijn toegebracht. De voorwaarden van de Francis canen, om op de Israëlische aanbie ding te kunnen ingaan, luiden als volgt 1. Herstel van de grote schade; 2. Toestemming voor de religieu zen om de oude stad van Jeruzalem te verlaten en waarborgen voor hun bewegingsvrijheid; 4. Toestemming voor religieuzen om in de gebouwen van het Cenakel te verblijven met niet-Arabisch per soneel. Ofschoon de voorwaarden van de Benedictijnen niet bekend zijn hun abt is overleden en de prior van het klooster is gerepatrieerd neemt men aan, dat zij gelijkluidend zijn aan die der Franciscanen. Op de verwoeste middelbare school voor jongens van de paters Salesia- nen en het aangrenzende Italiaanse ziekenhuis waait thans de Italiaanse vlag. Beide gebouwen, die in het door de Joden bezette gebied van nieuw- Jeruzalem liggen, zijn onlangs weer overgedragen aan de eigenaars, die op advies van de Italiaanse consul de aanbieding van de Israëlische autoriteiten hebben aanvaard om verdere verwoesting te voorkomen. Naar verluidt hebben de autoritei ten van Israël ook aangeboden het Notre-Dame ziekenhuis aan de pa ters Assumptionisten terug te geven. Het is evenwel nog niet bekend of de paters het aanbod hebben geac cepteerd. In verband met de aanbieding om het Cenakel weer aan de Francisca nen terug te geven, herinneren wij er aan, dat de Franciscanen op Witte Donderdag van dit jaar niet hun tra ditionele bezoek aan het Cenakel mochten brengen, daar de de militai reautoriteiten van Israël hun dit wei gerde op grond van hun „militaire veiligheid". Het klooster en de kerk van de Dormitio van de Benedictijnen wer den gebouwd op de plaats, waar vol gens de overlevering de Moeder Gods woonde na de Hemelvaart van Chris tus en van waar zij ten hemel werd opgenomen. De Benedictijnen beho ren tot de Congregatie van Beuron, in Duitsland, en het klooster en de kerk werden gebouwd met behulp van de liefdadigheid van Duitse ka tholieken. MARKTBERICHTEN TER AAR, 3 Juni. Groente. Kas- 'snijbonen 2.10—2.35, idem stek lv301.40 per kg.; peulen 5.60 9.60, doppers 4.90 per 10 kg., bloem kool I 4265 cent, idem II 3238 cent, idem III 16—25 cent, stek 7—12 cent per stuk, bospeen 2225 cent, stek 1018 cent per bos, postelein 130 cent, rabarber 17 cent per kg.; Sla I 2.00—6.10 uer 100 stuks, andijvie 814 cent per. kg., spinazie I 0.98—1.27, idem II 51—71 cent per kist, tomaten 46—60 cent, kriel 22 26 cent per pond, bosprei 1.00 1.70 per 100 bos, stoofsla 10 cent, nieuwe aardappelen 1420 cent, kriel 8 cent, waspeen 18—30 cent, stek 8 cent, uien 516 cent, prei 56 cent alles per kg., peterselie 27 cent, selderie 56 cent per bos, komkom mers 3044 cent, stek 13 cent per stuk, bossjalotten 0.711.per 100 bos, spitskool 15 cent per kg.. Aardbeien 45—71 cent, klein 15—31 cent pea doosje, appelen, Goudrei- netten 5058 cent per kg., Anjers 12 cent per stuk, bloemen 15 cent VEUR, 3 Juni. Groente. Toma ten f 1.181.68, Komkommers I f0.46 —0.53, idem II f 0.46—0.51, idem Hl f 0.410.50; Bloemkool IA f0.50 0.60, idem I f 0.41—0.48, idem II f 0.29 —0.42, idem III f 0.19—0.28, Sla f6— 6.70, Spinazie f 0.120.27, Andijvie f 0.14—0.27, Peen f 0.37—0.44, Poste lein f 0.20—0.25 KATWIJK a. d. RIJN, 3 Juni. Groente. Bospeen 14.00—38.— Rabarber f4.60—8.40, Sla f2.10— 6.80, Radijs f 23.60, Spitskool f 14 21.Postelein 1524.Komkom mers f27—28.—Kervel f3.80—3.90, Bloemkool I f4345.Prinsessebo- nen f23.50. Selderie f 0.70—4.—, Pe terselie f 2.40—2.80, Spinazie f 6—8.— Prei f 55.50, Stoofsla f 9.9010. Vroege aardappelen grote f2123. Drielingen f 1719.idem Kriel f 13—15.—. ROELOFARENDSVEEN, 3 Juni. Groente. Aardbeien 4783 cent per half pond, kropsla 26.90, bloemkool 1870, bospeen 25 41, rabarber 510 per 100 kg., snij bonen 1923. idem ste 12.50 16.50. peulen I 5.508.—, peulen II 3.505.per 10 kg. - Bloemen. Esther Read 2841 cent, Duizendschonen 1428 cent. Bruidsanjers 615 cent, Anemonen 18 cent, Pioenen 3149 cent, Py- rethrum 623 cent, Lupine 48 cent, Papaver 1728 cent, Irissen 1236 cent, Lelie Umbelatum 3070 cent, Spitfire 2036 cent, Margrieten 5— 14 cent, Lathyrus 920 cent, Free- sia's 2027 cent. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, gesterkt door de H.H. Sacramenten der Stervenden, in de ouderdom van bijna 66 jaar onze lieve Man, en Vader, Behuwd en Grootvader de WelEd. Heer JOHANNES ADRIANUS JACOBUS ALKEMADE Echtgenoot van Mevr. MARIA MARGARETHA DE GROOT Noordwijk: M. M. Alkemade de Groot 's Heerenberg: H. H. Alkemade van Bragt en kinderen Beverwijk: A. van Bragt Alkemade W. van Bragt en kinderen Paris Plage (Frankrijk) C. Alkemade S. AlkemadeFenain en kinderen. Noordwijk: M. Alkemade Bogota Columbia: C. van Hellemond Alkemade J. van Hellemond en kinderen Oosterbeek: A. van Leeuwen Alkemade P. H. van Leeuwen en kinderen Noordwijk: Jac. Alkemade J. Alkemade M. Alkemade Seignette en kinderen G. Alkemade M. Alkemade-Hueber Noordv/ijk, 4 Juni '49. Lijnbaanweg 2. De plechtige Requiem- Mis zal plaats hebben op Dinsdag 7 Juni a.s. om 9 uur in de Paro chiekerk van de H. Je roen te Noordwijk. waarna de begrafenis op het R. K. kerkhof aldaar. 2650 voor Uwe Hooigracht 46, Tel. 20114 CREYGHT0N ZOEKT voor haar Afdeling Order- en Voorraad- Administratie voor bijhouden van kaartsysteem. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen en opgave verlangd salaris in te zenden onder no. 2645 Bureau van dit blad. op 2de Pinksterdag „THE MELODY-BAND" o. 1. v. JAC. v. LEEUWEN bezorgen U een onverge telijke avond. 2677 Aanvang 8 uur. Toeg. 18 j. Uitsl. R. K. Café Witteman Hoogmade OLIEVERVEN Haarlemmerstraat 117 SüRMGAR'S ONOVERTROFFEN SURINGA.R DE PARFUM VAN DE MAAND Breestraat 108, Tel. 23401 Burgemeester en Wethou ders der gemeente Wou- brugge roepen sollicitan ten op voor de betrekking van op de Liug o tr de Woud wetering. aldaar. Salaris, in afwachting van nieuwe regeling, 2074— per jaar eventueel verhoogd met kinderbijslag en loontoe- slag volgens gemeentelij ke regeling. Indiensttre ding zo spoedig mogelijk. Sollicitaties op gezegeld papier, aan de Raad te richten, moeten vóór 15 Juni a.s. worden ingezon den. 2685 Adverteert in dit blad Notaris N. W. HOLTKAMP te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 17 en 24 Juni а.s., resp. bij inzet en af slag. telkens nam. 7 uur in het Notarishuis te Lei den, publiek te verkopen de navolgende percelen: Te Leiden: 1. Herenhuis De Sitterlaan 80, groote 1.22 A.; verh. voor 45.per maand. 2. Winkelhuis. Heeren straat 75, groot 52 c.A.; verh. voor 8 per week. 3. Woonhuis met afz. bo venwoning Prins Frederik- straat 21/21a, groot 1.19 A.; verh. beneden voor 5. en boven voor 5.20 p. w. 4. Woonhuis met afz. bo venwoning Schutterstraat 13/13a, groot 77 c.A.; verh. beneden voor 4.en bo ven voor 4.50 per week. 5. Woonhuis met afz. bo venwoning Schutterstraat 15/15a, groot 77 c.A.; verh. beneden voor 4.en bo ven voor 4.50 per week. Woonhuis met afz. bo venwoning Schutterstraat 17/17a, groot 77 c.A.; verh. beneden voor 4.en bo ven voor 4.95 per week. 7. Winkelhuis Levendaal 157. groot 79 c.A.: verh. voor 7.25 per week. 8. Woonhuis Ververstraat 28. groot 1.04 A.; verhuurd voor 3.60 per week. door inwoning thans 3.96 per week. 9. Winkelhuis Kaiserstraat 21, groot 31 c.A., verhuurd voor 8.per week. 10. Pakhuis Kolfmakers- steeg 30, groot 22 c.A.. on- verhuurd. Bezichtiging 14. 16. 21 en 23 Juni a.s., nam. 24 u. Betaling 26 Juli 1949. Nadere inl. verstrekt ge noemde Notaris. Rapen burg 66 Tel. 26478 9.70A DE NIEUWE CURSUS „Opleiding Koeltechnisch Personeel" begint op 1 September a.s. CANDIDATEN dienen zich vóór 1 Augustus aan te melden: Secretariaat School voor Koel techniek, Stationsweg 6A, te Leiden. Prospectus wordt op aanvrage gaarne toege zonden. H. VERSTEEG, Directeur. Notaris W. S. JONGSMA te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 10 en 17 Ju ni 1949, telkens 7 uur nam. in het Notarishuis te Lei den. Hooge woerd 144. in het openbaar te verkopen: Het Hotel-Caté- Restaurant Rijnland met daaraangrenzende Garage, Stallingen en Woonhuis te LEIDEN, aan de STEENSTRAAT 37 en N ARM STRAAT 2, 4, 6, 8 en 10, totaal groot 7.04 Are te vei len in de n.v. kavels: 1. HOTEL-CAFé-RES- TAURANT. Steenstraat 37. groot 2.25 Are. Verhuurd voor 35. per week tot 1 Septem ber 1950. Grondbel. ong. 143.05, Straatbel, ong. 50,16. 2. GARAGE. Narmstraat2 groot 2.15 Are. Verhuurd voor 970. p. j. tot 1 Juni 1950. Grondbel. ong. 60.90; Straatbel, ong. 21.06. 3. STALLEN EN WOON HUIS. Narmstraat 4. 6, 8 en 10 samen groot 2.64 Are. Verhuurd voor 12. per week. Grondbel. ong. 60.90; Straatbel, ong. 21.06. Combinaties bij de afslag zullen nader worden be kend gemaakt. De Straatbelasting is gro tendeels voor rekening van de huurders. Betaling der kooppeningen en aanvaarding met ge- standdoening der huur overeenkomsten 18 Juli 1949. Bezichtiging in de weken van veiling en afslag Dins dag en Donderdag van 2 tot 4 uur. Inlichtingen worden ver strekt ten kantore van genoemde notaris. Rapen burg 21. Tel. 25351. 2675 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1 1.50. uitsluitend tegen contante hetalino- g Attentie. Wij repareren uw gebroken porselein Sak sische groepen. antieke borden, beelden enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt. Schoonmaken van schilderstukken en re paratielij sten. Inkoop goud zilver Bremmer. Haar- 1 .mmerstraat 99 ingang Goegerritstraat 1. telefoon no. 22791. Notarissen H. L. MORRA te 's-Gravenhage en W. A. CARON te Voorschoten, zullen Woensdag 15 Juni a.s. te 11 uur v.m. in het perceel Leidscheweg 95 te Voorschoten publiek ver kopen: 11.91.80 H.A. weiland aan de Noortheylaan. en 1.05.95 H.A weiland aan de Achterweg, alles onder Leidschendam. Aanv. bij de gunning. Bet. 1 Aug. a.s. 2630 Pacht 80.— p. H.A.. beh. Achterv/egê 56. Inl. voorn. Notarissen: Jo zef Israëli aan 22 Den Haag en Kon. Wilhelmina- laan 2. Voorschoten. 2630 Bet. 1 Aug. a.s. g Meerpoel. Alles op r. aaim ach inegebi ed Repa raties en levering van naaimachines Nieuwe ma chines met en zonder ver gunning. Firma Meerpoeb Ereestraat no 171. Leiden Tel 24815 g Fa. „Waco", Maat- knippatronen N. Riin 25. Leiden, tel. 21895. Weest critisch op uw kleding, maatk'eding onderstreept de persoonlijke lijn van uw toilet. Coupeuze aan wezig elke Maandag-. Woensdag- en Donderdag middag 25 uur. g Koolplanten. Rode, groene en gele koolplan ten te koop bij Jac. Uit- tenbogaard Zonen. Haag sestraatweg 11 (bij de gele tramhalte Mo^swp-^ Oegst geest. tel. K1710-22737. Vrijdag 10 Juni 1949, 7 u. nam. in het Notarishuis te Leiden AFSLAG der n.v. percelen te Leiden, in bod gesteld a. v.: Hooigracht 50 14800 P. Huibertshof 1 ƒ3200 P. Huibertshof 3 3200 P. Huibertshof 5 3200 Morschweg 75/75a 9500 P. Huibertshof 2 3200' P. Huibertshof 4 3200 Middelstegracht 19 810. Not. W. S. JONGSMA. Ra- oenburg 31, tel. 25351. 2629 Jieiefüxmtjeó AANBOD Jasz-piano. Speciale nalfj. cursus volgens nieuw Amerikaans systeem. Te vens aanvang nieuwe cur sus voor accordeon en gui taar. Instrumenten event, ii: bruikleen. Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5. tel. 24358. g Te koop aangeboden een mangel. Te bevragen bij C. J. Borst, Zuid weg 18. g Haarden. Kachels. Luxe kookkachels geëm. 41.25 luxe Salamanders emai'le 67.50. niet geëm. 27.50, Haardkachels 169.50 o.a. Permanent Beckc-s Rola enz. Uw oude Haard, of Haardkachel opnieuw on af brandbaar gelakt. Ka- ohelsmederij sinds 1844. Langezaal Stille Riin 7 Tel. 26545. 4026 g Te koop Café Inventa ris, flinke toonbank, buf fetkast alles compleet en vlonder f 90. 4 pitter pe troleumstel Halier 12.50. stel overgordijnen 12.50, kamer balatem 15. vloer kleed 12.50. F. v. d. Pluym, Janvossensteeg 51, g Te koop: een Melkbrik met hit, beiden 4 jaar oud; een bruine merrie. mak met venten. Te bevragen bij D. van Rijn, Landbou wer Jacoba v. Beierenlaan 15, Voorhout. 4028 g Rijwielen. Te koop prima Dames en 26 inch Herenrij wiel. meisjesrij wiel. leefttijd 1012 jaar en een meisjes- en een jon- gensriiwiel. leeftijd 710 jaar. 2 pers. Eng. ledikant 25.Langebrug 89. te Leiden. 4022 g 1 Echte Cocos Werk- borstel 12 ct. Prima kwa liteit. Met inleving van de ze advertentie. Geldig tot 11 Juni. I.V.A. Haarlem merstraat 48. NOCA, Noordeinde 43. Leiden. g Lachen is gezond: Neus- pegels. niespoeder, fop- bonbons schertslepels. fop- pepermunt. foplucifers. knalsigaren, muizen en rat ten (origineel), luchtkus sens. bordenwippers, fop spenen. zere vingers, schrik-enveloppen. torren, schertsétui's stinkbommen van de Volle Neef. Dief- steeg 19. 3960 g Perz. kladen. Reparatie stoppage van alle soorten tapijten. Reiniging nieuw ste systeem. Na afspraak in 24 uur klaar. Zendt bericht wij verstrekken vrijblij vend alle inlichtingen. Ate lier „Marokko". Buiten- ruststraat 8a. Tel. 23708. g Een goede raad. Laat nu uw stoelen repareren of opnieuw stofferen, maar dan door Henk Regeer, Haarlemmerstraat 105. tel. 26602. De beste materia len, orima bekleding en spoedig terug. 4025 g Reclame aanbieding. Uitschuiftafels 39.75, rook fauteuils met kussens 46.55, ligstoelen beuken- romp en prima loper 825 moquette meubelbekleding per meter 12.60, prima beddentijk per meter ƒ3.58 en 4.85. Woninginrich ting Henk Regeer. Haar lemmerstraat 105, telefoon no. 26602. 4024 g Pluimveeliefhebbers!!! Indien U vergelijkt de werkelijke leeftijd en kwa liteit van elders aangebo den hennen en hetgaan wij aanbieden; dan bemerkt U. dat men beter en voor deliger koopt bij: Groe- neveld Valk Boumati"-p" g Jonge Hennetjes!! Pri ma afstamming en kernge zond. eigen kweek!! Uw adres reeds 27 jaren lang. Broederij en Pluimveebe- drijf Groeneveld. Rijks Erk. 15336 Lid V. B. N. Tel. 25590 v. d. Valk Bnu- manweg 26a. 4004 g Twee meisjes bieden zich aan voor kleermake rij. met het vak bekend. Br. onder no. 4021 bureau van dit blad. g Net R.K. Dagmeisje ge vraagd. v. g. g. v. Geheel met huiselijk verkeer. Kemperman. de Kempe- naerstraat 88, Oegstgeest. Net R.K. Meisje gevr. als hulp in de huishouding voor d. of d. en n. D. War merdam. Heerenweg 96. te Noordwijkerhout. 2639 g Jongedame zoekt als bijverdienste werk voor de avonduren, onverschillig wat. Br. onder no. 4017 bureau van dit blad. g Dienstbode. Een klein behuisd gezin zoekt een flinke dienstbode voor de ochtenduren. Tel. K 1751- 9872. 3948 g Biedt zich aan nette R. K. Huishoudster, leef tijd 50 jaar, voor directe indiensttreding, liefst waar geen kinderen zijn. Adres O. Adegeest, Gemeneweg F 16, Hazerswoude. 2694 g R. K. U. L. O.-meisje, vac. 17 Juli2 Sept., zag zich gaarne verdienstelijk gemaakt om op de kinde ren te passen aan zee of buiten. P. Fleur. Deutzstr. 15. Oegstgeest. 4019 PERSONEEL g Net R. K. Meisje b. z. a. voor 3 dagen per week, omgeving Zoeterwoude. Adr. Slingerland, Weipoort 50, Zoeterwoude. 2702 g R. K. Meisje gevraagd. leeftijd 15 a 16 jaar. van 9 tot 4 uur. Zondags vrij. J. C. Stolwijk, Oude Riin 140, Leiden. 4027 GEVRAAGD g Te huur gevraagd door personeelsvereniging het mede gebruik van een voetbalterrein of ander hiervoor te gebruiken veld. Br. onder no. 4020 bureau van dit blad. DIVERSEN g Th. J. van der Heijden, rechtskundige en gemeen te deurwaarder, Hoge Rijn dijk 105105a. Leiden, tel. 23405. Behandeling van rechts- en pachtzaken, in casso's. ontruimingsgeschil len, opmaken van contrac ten enz. g Bezoekt de Speeltuin v. MeursRietveld, Ha zerswoude. Tel. 49. Nieuwe attractie Kabelbaan. Een boeiende levensschets van Henri Ghéon Uit het Frans vertaald door Tanulo Prijs gebrocheerd f 2.25 Franco per post f 2.40 UITGAVE N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT. LEIDEN

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3