De onderwijzerssalarissen in de Tweede Kamer LAXEERAKKERTJES Het bloembollen vak in 1948 Nog drie Nederlanders in het herenenkelspel DONDERDAG 2 JUNI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 In de gistermiddag gehouden ver gadering der Tweede Kamer heeft de heer Goedhart (Arb.) verlof ge vraagd tot de regering vragen te richten omtrent de plannen, welke bij haar bestaan ten aanzien van de repatriëring en de demobili satie van troepen in Indonesië, de uitzending van aflossingscontingenten en omtrent het onderzoek naar de gedragingen der troepen in Indone sië. In een volgende vergadering zal over deze interpellatieaanvraag wor den beslist. De heer Roosjen (A.R.) heeft gis termiddag in de zitting van de Twee de Kamer geïnterpelleerd over het feit, dat het overleg met de onder wijzersorganisaties met betrekking tot de herziening is verbroken. De heer Roosjen stelde de volgende vra gen: Heeft de minister kennis genomen van het communiqué van het bestuur der A.N.O.F. Is de minister bereid de Kamer in te lichten over het verloop der on derhandelingen over de herziening der onderwijzerssalarissen, gevoerd na zijn verklaring op 15 Dec. 1948 in de Tweede Kamer, dat hij bereid was tot reëel overleg, waarbij de „par tijen" zich over en weer openstel len voor eikaars argumenten? Wil de minister mededelen om welke rede nen het overleg werd verbroken? Is de minister bekend, dat dit gro te teleurstelling en ontstemming heeft gewekt en is de minister, be reid te bevorderen, dat het verbro ken contact wordt hersteld? Minister Rutten beantwoordde de eerste vraag bevestigend. Het voorstel der ANOF was niet reëel en daarom niet voor discussie vatbaat. Hij ont veinst zich niet, dat het moeilijk zal zijn, bij de onderwijzers het ,evoel van onrechtvaardige behandeling weg te nemen, vooral na al wat er gezegd en geschreven is. De waan, dat zij worden achtergesteld, berust echter op een misverstand. Uitvoerig gaat de minister in op het verloop der onderhanedlingen, o.m. opmer kend, dat het gaat over de salarissen van een groep onderwijzers en niet van alle onderwijzers. Als de wens tot redelijk overleg wordt kenbaar gemaakt, zal de Re gering dit niet afwijzen. Als het over leg op gang zou komen, zal men goed doen zich te bezinnen op een aan vaardbaar punt van uitgang. De heer Roosjen vindt het onbe vredigend dat de organisaties op de mat zouden blijven staan. Hij dient een motie in, welke me de is ondertekend door leden van C. H. en V.V.D., waarin de Kamer de Regering - verzoekt, er naar te stre ven dat de regeling van gelijktijdig heid en evenredigheid bij de ontknikking der onderwijzerssalaris- sen tot uitdrukking wordt gebracht. De heer Peters (K.V.P.) betoogde o.m., dat het zeer ernstig is te betwij felen of het gepleegde overleg reëel is geweest. Z.i. is rustige bezinning op het vraagstuk der onderwijzers salarissen noodzakelijk. De regering make er geen prestigekwestie van. De heer Gortzak (CPN) zeide 4e ongerustheid der onderwijzers be grijpelijk te achten. Ook mevrouw Fortanierde Wit (V.V.D.)noemde het overleg niet reëel, in de zin, als door de Kamer in December bedoeld. De regering geve niet toe aan de vrees, welke in bepaalde kringen bestaat, dat de on derwijzers als ze delen In de ontknik king in een te gunstige positie ko men. De heer Van Sleen (Arb.) vond eveneens, dat er geen sprake van reëel overleg is geweest. Het is af gebroken op het moment dat het eigenlijk pas kon beginnen. De heer Hoogcarspel (CPN) vroeg o.a. welke voorstellen de regering wel aanvaardbaar ter bespreking zou achten. De heer Tilanus (C.H.) zeide, dat de regering moet beseffen, dat het salarisvraagstuk voor de onderwij zers uiterst klemmend is. Er moet aantx-ekkingskracht van de salarissen uitgaan. De minister betoogde vervolgens nog, dat de regering niet anders kon handelen dan zij deed en dat zij niet van plan is een prestigekwestie van het geval te maken. Het ligt niet in de bedoeling, het in 1947 verkregen herstel aan te tasten of de onderwij zers in een uitzonderingspositie te plaatsen. De ongelijkheid van de sa larissen van de onderwijzers en ambtenaren is niet ontstaan door een of andere maatregel ze lag bij het beginpunt, een dertig jaar geleden. Hij verklaarde verder, dat de rege ring onder reëel overleg iets anders verstaat dan het mededelen van het standpunt van de ene partij aan de andere, dat deze dan maar heeft te aanvaarden. De billijkheid verbiedt z.i. aan de onderwijzerssalarissen een algemene ontknikking toe te dienen. De consequenties van de motie acht- hij hij onzeker doch hij liet de beslis sing aan de Kamer over. De motie-Roosjen is tenslotte z.h.s. aangenomen. Na mededeling, dat de Kamer niet zal worden bijeengeroepen voor 23 Juni. sloot de voorzitter daarop de vergadering. Eéns per week I Maak eens per week schoonschip met 1 of 2 EERSTE KAMER LAUWHEID TEGENOVER GELOOFSVERVOLGING. Verdraagzaamheid in Katholieke landen. De Eerste Kamer heeft gisteren gewijd aan de behandeling van de begroting voor het ministerie van Buitenlandse Zaken. Minister Stik ker, op het punt om naar Parijs te vertrekken, vond geen gelegenheid om van repliek te dienen en zal pas de volgende week in de gelegen heid worden gesteld, om zijn zaak te verdedigen. Zeven senatoren hebben het woord gevoerd. De heer Wendelaar (V.V.D.) wees. op het gebeurde met kardinaal Mindszenty. Hij wees er op, dat de kardinaal geenszins in de huidige geloofsvervolging alleen staat en betreurde het, dat de mensheid van deze eeuw daar niets tegen doet, terwijl die van de vorige eeuw niet alleen geprotesteerd zou hebben, maar zich ook ter verbetering van het kwaad zou hebben gemobili seerd. De heer Brongersma (P. v. d. A.) wees met enkele sprekende voor beelden aan, dat in de officiële stuk ken, welke uitgaan van het ministe rie, staatsrechtelijk al te vaak ter men gebruikt worden, die er naast zijn. Herhaaldelijk wordt van „Ne derland" gewaagd, als met even zo veel woorden het „Koninkrijk" dient te worden genoemd. Deze afgevaardigde heeft de „kerkvervolging-' in Spanje behan deld hij heeft er de aandacht op gevestigd, dat hier van een locaal Spaans euvel sprake is, want Ier land, dat bijna geheel katholiek is, en het katholieke Portugal kennen de onverdraagzaamheid niet, welke Spanje wordt verweten. De heer Beaufort (K.V.P.) heeft er op aangedrongen, dat de minis ter bijzondere aandacht zal wijden aan de internationalisatie van de heilige plaatsen in Jeruzalem en aan het Arabische vluchtelingen- pi*obleem in de staat Israël. In het jaarverslag van het Bedrijf schap voor Sierteelt-producten over 1948 wordt medegedeeld, dat ge noemd jaar voor het Nederlands Bloembollenbedrijf een jaar van vooruitgang en herstel is geweest. De toeneming van de export vooral is in dat opzicht een duidelijke aanwijzing In 1948 werd voor een bedrag van f 74.470.866 aan bloembollen uit gevoerd tegen f 70.738.920 in 1947. Het gewicht van de export bedroeg voor 1947 en 1948 resp 28.959.370 kg en 30.843.683 kg. De voornaamste afnemer was ook dit jaar weer Engeland, dat voor ongeveer 24 millioen gulden afnam. De V.S. kwam op de tweede plaats met ruim 19 millioen, Scandinavië volgt met ruim 10 millioen en Frank rijk met 5.7 millioen gulden. Het jaarverslag geeft een beeld van de toestand in het bloembollen vak. Wij ontlenen aan de gegevens, dat het vak in 1948 9000 bloembollen kwekers telde, 500 exporteurs, 250 binnenlandse groothandelaren en 9 bloembollenveilingen. Er is in het bedrijf sinds 1935 belangrijk gesa neerd aldus het vei'slag en de efficiency van het bloembollenbe drijf is daardoor met grote stappen vooruit gegaan. Het aantal bedrijf jes met een oppervlakte kleiner dan een ha, is sinds 1935 toen er 11.538 waren gedaald tot 7801, welk la ger aantal toch nog gezamelijk een zelfde percentage aan oppeiwlakte beslaat, als de elf en een half dui zend van 1935. De vooruitzichten voor de komen de jaren ten aanzien van de export in het jaarverslag zijn tamelijk op timistisch ten opzichte van de mees te afnemerslanden. De Benelux- voorunie en het afsluiten van een handelsverdrag met Bizonië worden in het verslag met vreugdevolle ver wachtingen begroet. RADIO ANNO SANTO. Nog 'n kwart milloen. Van alle vijf bisdommen is thans de opbrengst van de collecte voor de Vaticaanzender bekend. In de ker ken is in totaal 609.244.09 bijeen ge bracht. Het bisdom Haarlem gaat aan de kop met 224.630.09. Hierop vol gen Utrecht met 157.069.53; Den Bosch met f 126.427.03; Roermond met ƒ65.475.19 en het bisdom Breda met 35.642.25. Het gemiddelde per parochie is ongeveer f 405. Buiten de collecte om is nog zoveel bijeen ge bracht, dat het comité thans beschikt over ruim ƒ750.000. De jongens van pater Duynstee's Sociale Jeugdzorg in Leiden spannen zich intussen in om het eindbedrag nog meer omhoog te krijgen. De ver koop van doosjes lucifers bracht de eei'Ste avond al ƒ40.63 in het laatje. Dezelfde knapen gaan op Tweede Pinksterdag voor hetzelfde doel een sportdag organiseren. „Volkskrant". Officieel wordt medegedeeld, dat de hoofdambtenaar in tijdelijke ge meentedienst te Den Haag, drs. W. Bos, na aanvankelijk geschorst te zijn, met ingang van 1 Juli 1949 uit de gemeentedienst is ontslagen. DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORPWIJK <^LECHTS drie Nederlanders hebben zich in de derde xonde van het herenenkelspel weten te handhaven. Het zijn: Wilton, Van Swol en H. Beernink. Van Swol bereikte Din sdagmiddag reeds dc derde ronde. De eerste Nederlandse spelei\ die gisteren werd uitgeschakeld was 'Linck, die het tegen de taaie Chileen Balbiei's niet kon bolwerken. Steeds maar weer pi'obeei'de dc Nederlan der Balbiers te passeren met lage drives, doch de snelle Zuid-Amerika an was op deze manier niet te slaan. Aanvankelijk ging het 'gelijk op en de eerste set was met 8—6 voor Bal biers. In de tweede set werd Linck's vrij zwakke backhand voortdurend bestookt en met succes. Met 64 won Balbiers nu gemakkelijk. Na de publicatie van het college van Rijksbemiddelaars, inzake de toe kenning van 2 pi'ocent gratificatie over 1949, hebben de samen wei-kende centrales van overheidspersoneel zich telegrafisch gewend tot de voorzitter van de salariscommissie ad hoc, met het dringend verzoek op korte ter mijn de behandeling voort te zetten van het door die centrales reeds op 14 Maart bij de commissie ingedien de voorstel tot toekenning van 2 pro cent vacantietoeslag aan het over heidspersoneel over 1940. De samenwerkende organisaties van werkgevers in het bakkersbedrijf hebben, naar aanleiding van de be schikking van het college van rijks- bemiddelaai's betreffende toekenning van eventuele gratificaties in het jaar 1949 in overleg met de bedrijfs- unie voor het bakkersbedrijf beslo ten, om, evenals in 1948, hunne leden te adviseren, aan de werknemers in het bakkersbedrijf, die recht hebben op 12 dagen vacantie, bij de vacantie een toeslag te geven gelijk aan het loon over een week en aan werkne mers, die minder dan 12 dagen va cantie hebben, een toeslag naar rato. De K.N.A.C. raadt degenen, die met kinderen in een auto zitten, aan, zulke voorzieningen te treffen, dat het de kinderen onmogelijk is de por tieren tijdens het rijden te openen. Twee ongevallen met dodelijke af loop in een week tijd maken deze waarschuwing zeker niet overbodig. De K.N.A.C. waarschuwt de automobilisten voor slipgevaar, dat na de periode van droogte door re genval wordt veroorzaakt. De neer slag vermengt zich met het stof op de weg, waardoor een extra glad laagje ontstaat. Evenals verleden jaar zijn ook thans weer, naar de K.N.A.C. mede deelt, enkele ernstige ongevallen hierdoor veroorzaakt. OPENSTELLING GEDEELTE VAN AUTOSNELWEG AMSTERDAM- AFSLUITDIJK. Naar wij vernemen zal een gedeel te van de autosnelweg Amsterdam Afsluitdijk en wel het gedeelte tus sen Hoorn en de Ringvaart om de Wiei'ingermeer op 15 Juni a.s. offi cieel voor het gemotoriseerde ver keer worden geopend. De richtingaanwijzingen van de A. N.W.B. is reeds aan de nieuwe situa tie aangepast. MOEDER VERRIED HAAR ZOON. Een huiselijke twist was in 1943 aanleiding voor de moeder van de ge deserteerde SS-man van E. om een boodschap te zenden naar de S.D., dat haar zoon bij haar was ondergedoken. S.D.'ers kwamen de deserteur ha len. Deze dreigde met een pistool en het gevolg was, dat van E. werd doodgeschoten. De moeder M. S. C. H., toen woonachtig te Arnhem en thans te Apeldoorn, moest zich voor dit Verraad verantwoorden voor bet Bijzonder Hof te Arnhem. De proc.- fisc. mr. Huber eiste acht maanden gevangenisstraf. Hij achtte op grond van de verklaringen van de betrok ken S.D.'ers bewezen, dat de zoon door zijn moeder was aangebracht. De vrouw had moeten weten, dat, wanneer men een deserteur van de Duitse weeimacht aanbracht, hem minstens het concentratiekamp wachtte. Zij is vervolgd, omdat zij blijkbaar niet wil inzien, welk een ontzaglijke schuld op haar rust. Zij wendde zich tot de S.D., omdat haar zoon omgang had met een in haar ogen slechte vrouw en omdat zij hieraan een eind wilde maken. De proc.-fisc. concludeerde nog tot een milde straf, omdat hij van oordeel was, dat moedei's vaak zonder na denken en zeer impulsief handelen, indien zij hun kinderen willen be schermen. De verdediger, mr. Cou- vret, vroeg het Hof ermede rekening te houden, dat de vrouw overspan nen was. Zij was radeloos na een ge weldige huiselijke twist en nam haar toevlucht tot een wel zeer gevaar lijk wapen. Mr. Couvret wees boven dien op het feit, dat deze vrouw, die haar zoon voor haar ogen zag dood schieten, reeds zeer zwaar is getrof fen. Uitspraak op 10 Juni a.s. Aan drie burgemeesters is eer vol ontslag verleend: aan J. J.' Tals ma, Renkum, tegen 1 Augustus, aan M. R. Haan, Nieuwstad, tegen 1 Juni en aan F. Jas, Nieuwerkerk aan de IJssel, eveneens tegen 1 Juni. HUWELIJK IN JEUGDHERBERG Doordat het gemeentehuis te Heemskerk moet worden gerestau reerd, kunnen daar op het ogenblik geen zittingen van de gemeenteraad plaats hebben, noch kunnen er an dere officiële plechtigheden geschie den. Het gemeentebestuur heeft daarom voorlopig zijn toevlucht ge zocht in het kasteel „Assemburg", dat als jeugdherberg in gebruik is. Als eerste plechtigheid voltrok de burgemeester van Heemskerk, de heer Nielen, het huwelijk tussen de K.L.M.-vlieger C. Molenaar en me juffrouw A.' G. v. d. Ploeg. DISTRIBUTIENIEUWS OFFICIëLE BONNENLIJST. VOOR HET TIJDVAK VAN 5 t.m. 18 JUNI 1949. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: VOEDINGSMIDDELENK AARTEN 905. 161 vlees (a, b, 100 gram vlees <D 162 vlees (a, b) 300 gram vlees 163 vlees (d) 100 gram vlees 164 alg. (a, b, 250 gram rijst d) 165 alg. (a, b, 250 gram boter of d) margarine of vet 166 alg. (a, b) 250 gram boter of margarine of vet 167 alg. (a, b) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 172 alg. (b) 500 gram boter of margarine of vet 174 alg. d) 125 gram boter of margarine of vet 175 alg. (d) 100 gram kaas of 125 gr. korstloze kaas TABAKSKAARTEN 903. 85 86 tabak 2 rantsoenen siga- (qa) retten of kerftabak 87 tabak (qc) 2 rantsoenen siga retten of kerftabak (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waai'op de desbetreffende bonnen voorkomen). BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE. MD. MF, MH 906. (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter P. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 3 Juni worden gebruikt. De niet-aangewezen bonnen 144, 149, 150, 151, 153, 156, 157, 158 en 159 kunnen worden vernietigd. BUITENLANDSE KAAS VAN DE BON. Ten gevolge van gesloten handels verdragen zal een hoeveelheid kaas uit Frankx'ijk, Italië, en Zwitserland in Nederland ingevoerd kunnen wor den, weshalve de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft besloten met ingang van 3 Juni de distributiebepalingen voor alle ge- importeerde kaas in te trekken. Van deze datum af mag buitenlandse kaas dus bonvrij verkocht worden. Voor binnenlandse kaas blijft de rantsoenering volledig gehandhaafd. VRIJE VERKOOP VAN STIKSTOFMESTOFFEN. De uitbreidings- en herstelwerk zaamheden bij de Nederlandse stik stof-industrie zullen in de loop van het seizoen 19491950 hun definitie ve beslag krijgen. Op grond van de verhoogde productie, die hiervan het gevolg zal zijn, is besloten, de dis tributie van stikstofmeststoffen per 1 Juli 1949 op te heffen. Aangezien de industrie bij voorrang op de tot 31 Juli a.s. nog geldige stik stofbonnen zal moeten afleveren, zul len eerst in de loop van het volgen de seizoen voorraden voor directe verkoop ter beschikking komen. Hoewel de distributie van kali zal dienen te worden gehandhaafd, zal het op grond van de verwachtingen met betrekking tot de import moge lijk zijn een aantal normen te ver hogen. Inmiddels demonsti'eei'de Wilton op de baan er naast een goede vorm te gen de Brit Roberts. Het was een aantrekkelijke partij met lange- ba seline-duels, waarbij beiden grote vastheid toonden. Rinkel begon zwak tegen M. del Bello, die met harde scherpe fore handdrives de ballen van de ene hoek naar de andei'e joeg en de eerste set met 61 mam- In de volgende set veranderde Rinkel van tactiek. Hij bleef nu niet meer in het achterveld, maar drong steeds naar voren. Door deze constante net-pressie handhaaf de de Nederlander zich tot 55, maar daarna zakte zijn tegenstand ineen en binnen enkele minuten was de partij uit (61, 75). Gonzales wilde zijn partij tegen de Belg Devroe als oefening gebruiken. Lui en met een overmaat aan supe- riroiteitsgevoel nam hij zoveel risi co, vooral bij het rustig laten lopen van Devroe's scherpe en onbevangen gespeelde passeei'slagen, dat de Belg de eerste set met 63 in de wacht sleepte. De Amerikaanse athleet slik te dit sportief, maar hij zou niet met zich laten sollen. Een kanonnade volgde en de arme Devroe kreeg maar 3 games cadeau.(36. 62, 6—1). Puncec had geen moeite met de Zuid-Afrikaan Levy. Hetzelfde kan gezegd worden van de-overwinnin gen van Sturgess en Fannin op res pectievelijk de Nederlanders Holst en Lim. In een amusante partij met to renhoge lobs van de kleine Ampon (Philipp). van de lange Tsjech Ma- tous. Ook bij de dames staan nog maar enkele Nederlandse namen op het programma voor de derde ronde van het enkelspel. Niet alleen wonnen, evenals bij de heren, alle geplaatste speelsters, doch ook de andere bui tenlandse dames bereikten de derde ronde. De voormiddag was voornamelijk gewijd aan het gemengd- en het he rendubbelspel. Heel veel middelmatige partijen werden er gespeeld, maar ook za gen we enkelen, die het aanzien ten volle waard waren. Nel Hermsen en Linck speelden tegen de Amerikaanse Mc Gxxire en Puncec een goede partij. De Neder landse combinatie klopte beter dan die der buitenlanders, die elkaar nog al eens verkeerd begrepen. Het werden drie long sets. Van Swol en Rinkel hadden met Chilenen Balbiers en Taverne meer moeite dan verwacht werd. Toch hebben de Nederlanders goed ge speeld en vooral aan het net waren zij gevaarlijk. Met lange games en veel malen deuce werd het tenslotte een 75 86 overwinning. De voornaamste uitslagen: Heren enkelspel, tweede ronde: Gonzales sl. Devroe (B) 36 62 61; Wilton sl. Roberts (Eng.) 64 64; Puncec (Eng.) sl. Levy (Z.-A.) 6—2 6—2; M. Del Bello (I.) sl. Rin kel 61 75; Harper (Australië( sl. Taverne (Ch.) 62 60; Fanning (Z.-A.) sl. Lim 6—2 6—1; Remy (Fr.) sl. Shafel (Eng.) 3—6 6—2 6—3; Stxxrgess sl. Hlost 60 63; Peten sl. Knottenbelt 61 61; Balbiei's (Ch.) sl. Linck 8—6 6—4; R. del Bel lo sl. Shaff (Fr.) 6—3 6—1; Cock- burn (Z.-A.) sl. van Dalsum 64 75; Lewis Eng.) sl. Sanglier (Fr.) 36 6—1 6—2; Ampot (Phil.) sl. Ma- tous (Tsj.) 64 62; M. Beernink sl. Meegeren 36 86 63. Dames enkelspel tweede ronde: mej. Manfredi (It.) sl. mevr. van BEURSOVERZICHT. De aanhoudende geruchten over een mogelijke herwaardering van de West-Europese valuta's blijven de effectenmarkt beheersen Hoewel geenszins van een willige stemming voor aandelen kan worden gespro ken, zoals het geval was in de eerste maanden van het vorige jaar, weten de koersen zich toch, ondanksr de zeer beperkte vraag, goed te hand haven. Nederlandse staatsfondsen waren prijshoudend en wederom oplopend voor grootboek 1946. Prolongatie 2 1/4 procent. DERTIG JARIG JUBILEUM NOORDWIJKSE SPORT VERENIGING. Op 3 Juli zal de Noordwijkse Sportvereniging 30 jaar bestaan. Eigenlijk geen jubileumherdenking, maar zoals meer gebruikelijk in de oorlog werd het zilveren feest niet officieel herdacht, al werd er „on der tafel" dan wel iets gedaan. Met de Sportvereniging zelve jubi leren ook enkele bestuursleden en functionarissen mee. Deze laatsten zijn de administra teur, de heer M. van den Broek en de baanchef. de heer C. J. v. d. Hulst, twee functionarisgen, die men niet passeert als men met het Noord wijkse „Casino" te maken heeft. De heer v. d. Broek, altijd even rustig in zijn kantoor werkzaam, de beer v. d. Hulst of wel beter bekend als „Kees" als de altijd joviale, rond borstige, gebruinde baanchef. zonder wie het Noordwijkse „Casino" eigen lijk niet denkbaar is. Wij twijfelen er niet.aan, of beiden zullen op deze dag tal van bewijzen van belangstelling ondervinden. Haeren 60 61; mevr. Koopmans sl. mej. Hutte 64 62; mevi\ Roos sl. mej. Broei's 62 60; mej. Rih- bnay (Am.) sl. mevr. Hoyer 61 60; mej. McGuire (Am.) sl. mej. van Dalsum 62 61: mej. Marcellin (Fr.) sl. mevx'. Raaymakers 57 61 62; mevr. Blaisse sl. mevi\ Marin- kelle 60 61; mevr. Bossi (It.) sl. mevr. Vlielander Hein 60 63; mevr. Schmier sl. mevr. van Haagen 61 61; mej. Tuckey (Eng.) sl. mevr. KochJolles 60 6—4; mej. Hermsen w.o. mej. Hoaching (Eng.) sl. mevr. van Berkel 62 6—4; mej. Boyer (Am.) sl. mevr. de Bruyn Kops 6—3 62: mej. Straubeova (Tsj.) sL mevr. KochErnset 62 63; mej. Rollin Couquerque sl. mej. Kornfeld 6—4 6—3. Gemengd dubbelspel, tweede ron de: mevr. HoyerTaverne sl. mej. EggersmanKrijt 16 75 62; mevr. SchmierColin sl. mej. Korn feldWilton 36 63 75; mevr. van BerkelWiegers sl. mevr. van HaerenSanglier 61 16 61; mej. McGuitx'ePuncec al. mej. HermsenLinck 97 57 75; mej. RihbanyFannin sl. mej. Kiek Dehnert 62 61; mevr. Falisse Rehy sl. mej. BoyerBjerre 61 46 7—5. Herendubbelspel: Van SwolRin kel sl. BalbiersTaverne 75 86; Hax'per en Puncec sl. Holst en Wie gers 62 60; Tönjes en van Dalsum sl. Devroe en Shaff 36 64 6—3. Yan (abriek naar verbruiker De afwezigheid van Reddingshaak of -lijn Kan de dood van uw mede mensen zijn. Leidse Reddingsbrigade W. A. SNOEYS, Torenstraat 14, Alphen aan den Rijn, sergeant-parachutist, viert 3 Juni zijn 3e Indonesische verjaardag te Ban doeng. (Foto's van in Indonesië verblijven de militairen kunnen bij de redactie worden ingestuurd tot uiterlijk een week voor de verjaardag. Foto's, welke later worden ingezonden wor den niet opgenomen). OLYMPISCHE SPELEN ZWEDEN RAAKT EEN GOUDEN MEDAILLE KWIJT Het bestuur van de Internationale Hippische Federatie kwam dezer da gen te Parijs bijeen om een delicate aangelegenheid te behandelen. Het geval zat zo in elkaar. Bij de Olym pische Ruiterfeesten tc Londen had de Zweedse equipe bij de dressuur de gouden medaille gewonnen. Maar later bleek, dat een van de leden van het Zweedse team reglementair niet had mogen deelnemen. Hij was voor de duur van de periode der Olympische Spelen als militair be vorderd tot een hogere rang, waar door hij, volgens de bepalingen van de Internationale Federatie wel aan de dressuur wedstrijd mocht deel nemen. Met de lagere rang was dat altijd nog volgens de reglementen van de Hippische Federatie, niet mo gelijk geweest. Het „geknoei" lekte uit er werd een klacht, ingediend, het bestuur van het Internationaal Olympisch Comité verwees de kwes tie naar de Internationale Hippische Federatie en het bestuur van laatst genoemde instantie heeft thans be slist dat het uitkomen van dc be trokken Zweedse ruiter onrechtma tig is geweest, dat dc Zweedse equi pe dus geen recht meer heeft op de gouden medaille en dat 'het klasse ment nu als volgt dient te worden gelezen: Olympische dressuur wed strijd Londen voor equipes: 1. Frankrijk, 1269 p. 2. Ver. Staten 1256 p. 3. Portugal 1182 p. De Zweed se equipe was destijds te Londen met 1366 punten als eerste geëindigd. In het persoonlijk klassement kwam door deze beslissing natuur lijk ook een wijziging. De betrokke ne luitenant G. Persson (Zweden) was met 444 punten op de zesde plaats gekomen. Alle na hem komen de deelnemers zijn nu, door het uit vallen van de heer Persson een plaats in het klassement gestegen.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5