Waar Gent en Leiden één werden Een massale sporttrip, die vele vrienden maakte De spelers voor het Ned. Elftal De overige sporten in Gent Moe de Jleidöe Voetbal in Qent tolde Onvermoeibare Fanny won weer MAANDAG 30 MEI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Van onze sportredacteur). \7ERMOEID, velen zeer vermoeid, maar allen ten zeerste voldaan, keer den vannacht de deelnemers en deelneemsters aan de trip naar Gent in de Sleutelstad terug Inderdaad, volop voldaan over hetgeen aan sportief genot, maar ook aan hartelijkheid van de zijde der Gentenaren was ondervonden. doende, dat Leiden en Gent een brug hebben geslagen, die nimmer meer afgebroken behoeft te worden, indien men elkaar blijft verstaan zoals nu het geval is. Vanzelfsprekend werden daar ook woorden van dank gespro ken tot de werkers van deze uitwis seling: Bob van den Berghe, secreta ris voor sportaangelegenheden te Gent en Jan Coers, de Leidse ambte naar voor de sport, die zeker niet ten onrechte de ploegpaarden wor den genoemd, die de boel in beweging houden. Ook schepen Verhaest dat mo gen we gerust zeggen was van Gentse zijde weer de grote motor bij deze grandiose uitwisseling, die nog nimmer zoveel Leidenaars in Gent te zamen bracht. De mededeling, dat de heer Verhaest juist was benoemd tot ridder in de Leopoldsorde werd met een hartelijk applaus door de sport- broeders en -zusters ontvangen. Die gemeenschappelijke maaltijd in de intieme Raadskelder was één van de vele trefpunten. Hier waren allen tezamen aanwezig, maar zo vonden de voetballers hun makkers in de Brandweerkazerne en werden daar met weldaden overladen, de bridgers vonden hun broeders in.de allergezel ligste maaltijd in „Restaurant Rocher de Cancale", de schermers vonden hun wapenbroeders in de Confrérie Royale et Chevalière de St. Michel en allen waren vol lof voor de meer dan schitterende ontvangsten welke hun werden bereid. En daarnaast kwamen dan nog de biljarters, de turners en de korfbalspelers (sters) die allen tezamen niet uitgesproken komen over de mooie dagen in Gent doorgebracht. Naast de sport, naast de gulle har telijkheid, waarvan zo ruimschoots1 genoten is, was er nog veel meer, dat een onvergetelijke indruk op de Dagen om niet te vergeten Het is eenvoudig niet mogelijk alle indrukken, die de talrijke deelnemers en deelneemsters hebben opgedaan, op het papier vast te leggen. Dat is een onmogelijke, ja bijna bovenmen selijke taak. Immers, het gezelschap bestond uit rond 150 personen, waar van het overgrote deel bij particulie ren was ondergebracht, terwijl een kleiner gedeelte de voetballers een gastvrij onderkomen door het i Gentse stadsbestuur was verleend in de brandweerkazerne. Maar wat men ook hoorde, allen waren enthousiast over het verblijf in de schone Vlaamse stad, waar men1 vier genoeglijke dagen verbleef zij het de eerste dan in regen maar waarop volop genoten is van de Belgische gastvrijheid en sponta ne hartelijkheid, van de broeder schapszin en sportieve geest, waarbij de sport en de sportverrichtingen eigenlijk maar bijzaak waren, doch juist zij is het, die de grondslag is voor de hereniging der broedervol ken, voor het samenwerken aan en het samenstreven naar het grote ideaal: de vrede onder de volkeren. Dat komt telkens weer duidelijk naar voren bij elke sportuitwisseling en hoe men over deze uitwisseling ook moge denken velen hadden haar reeds lang dood verklaard door te betogen, dat zij geen bestaansrecht meer had nu weer meer dan ooit bij deze massa deelname van diverse sporten, bleek, dat de sportuitwisse ling nog lang niet afgedaan heeft. De hartelijke woorden van vriend schap en waardering, die b.v. Vrij dagmiddag over en weer werden ge wisseld door de heren H. Verhaest, schepen voor de sport in Gent en L. Mast, voorzitter van het comité Gent Leiden, enerzijds en wetlv Steph. Menken anderzijds zulks ter ge legenheid van de zeer- op prijs ge stelde gemeenschappelijke lunch, door het stadsbestuur., in de Raads kelder aangeboden bewijzen vol- Zoals bekend speelt het Neder landse elftal op Zondag 12 Juni a.s. te Kopenhagen tegen Denemarken en op Donderdag 16 Juni te Helsin ki tegen Finland. Naar wij vernemen zijn voor de ze Scandinavische touraée de vol gende 17 spelers aangewezen: Doel: De Milhck (Sitt. Boys) en Saris (B.V.V.)achter: Van Bun (M.V.V.), Schijvenaar (E.D.O.) en Everse (Neptunus); midden: Van Schijndel (S.V.V.), Terlouw (DCV), De Vroet (Feijenoord) en Stoffelen (Ajax); voor: Wilkes (Xerxes), Brandes (Feijenoord), Timmermans (A.D.O.), Clavan (A.D.O.), Beun (Xerxes), Schaap ('t Gooi), van der Tuyn (Hermes D.V.S.) en Abe Len stra (Heerenveen). Veel verrassingen heeft de voor lopige keuze van de Keuzecommis sie niet gebracht, of het zou moeten zijn dat doelman Saris boven van Raalte verkozen is. De uitverkiezing van deze B.V.V. doelman als re serve dan altijd lijkt ons gerecht vaardigd, temeer daar van Raalte Donderdag 1.1, in het Bondselftal te leurstelde. Dat Terlouw weer de spilplaats bezetten zal, verwondert ons niet. Henry Möring is na zijn ziekte niet meer de grote man, die hij daarvoor o.a. tegen België waé. Hij gaat nu zelfs niet eens als re- De voorhoede zal hoogstwaar schijnlijk dezelfde zijn als die de verrassende 41 overwinning op Frankrijk behaalde, alhoewel de plaatsen nog niet definitief verdeeld zijn. Het feit dat Brandes weer mee gaat, .zou er op kunnen wijzen, dat het experiment met Abe Lenstra als midvoor, geen voldoening ge schonken heeft. Enigszins verwon derlijk is wel dat Bertus de Harder, die in het Bondselftal enkele malen goed spel gegeven heeft Zaterdag 1.1. zelfs heel goed niet opgeno men is. Van de andere kant. is het begrijpelijk dat de keuzecommïssie naast onze jonge „goalgetter" Tim mermans de niet brillante, maar al tijd nuttige Clavan wil opstellen, omdat beide spelers in A.D.O. goed op elkaar zijn ingesteld. Wie de an dere buitenplaats zal bezetten, Schaap of Beun, blijft voorlopig nog een vraagteken. Maar het is te 'ho pen dat in ieder geval Abe niet langs de lijn gezet wordt. Het is nu toch voldoende bewezen dat deze Heerenveender slechts dan op zijn goede plaats staat, wanneer hij links- of rechtbinnen speelt. Hoe het echter ook zij, de thans bekend geworden namen zeggen duidelijk dat de keuzecommissie geen plannen heeft om veel experi menten »iit te halen. Vooral wan neer het zoals nu uitwedstrij den betreffen, vinden wij dat» zeer verstandig. De gekozen spelers kun nen met elkaar indien het een beetle mee wil lopen zeer zeker een representatief cn waardig Oranje-team vormen! Leidenaars zal hebben gemaakt, n.l. het historische Gent met al zijn- schoonheid aan kerken, openbare en andere gebouwen. Men kon niet op welk uur van de dag ook door de stad lopen of rij den, of men ontmoette Leidenaars en ieder zocht zijn vermaak. Wij deden dat b.v. nog in het stadhuis, waar we de sportschepen Verhaest ook in zijn andere functie, die van schepen van de burgerlijke stand, in actie konden zien: een jong paartje werd in de echt verenigd, het drie en twintigste die morgen en daarna eerde het stadsbe stuur zijn gouden huwelijksjubilaris sen. Tien paren nl. werden officieel in de trouwzaal ontvangen door schepen Verhaest, die met zijn altijd vriendelijk gelaat voor allen een woord van gelukwens had en allen een geschenk van de gemeente over handigde. We zouden zo door kunnen gaan met al hetgeen beleefd werd, maar we zouden tè uitvoerig worden: ook de sport zelve vraagt nog" haar aandeel in onze kolommen van vandaag Men zal ons wel geloven, als we hier schrijven, dat slechts node de terugreis naar Leiden werd aanvaard. Gisteravond rond half negen werd het al drukker en drukker rond het Gentse stadhuis, hartelijk soms zeer hartelijk was het afscheid, maar bij allen klonk het welgemeen de „tot weerzien" op, hetzij in Gent, hetzij in Leiden. Te ongeveer half tien zetten de autocars zich in beweging om de deelnemers weer naar huis te bren gen. Het morgenlicht rees reeds aan de kim toen men ter bestemder plaatse was PRINS BERNHARD VLIEGT MEE NAAR CANADA De K.L.M. heeft Zondag haar dienst op Canada ge opend. Als commissaris van de KLM maakt Z.K.H. Prins Bernhard deze eerste vlucht mee; ook de directeur van de KLM, dr A. Plesman, behoort tot de passagiers. HJVI. de Koningin en beide oudste prinsesjes hebben Prins Bernhard op Schiphol uitge leide gedaan. Wij zien hier Koningin Juliana en de prinsessen Beatrix en Irene even voor het vertrek in ge sprek met de beide passagiers Prins Bernhard en de heer Plesman. H.M. DE KONINGIN en de bei de oudste prinsesjes begaven zich met de Prins in het vliegtuig. Even voor het vertrek stapten zij weer uit. Gedetailleerde athletiekresultaten We hebben in ons nummer van Vrijdag reeds de totaal uitslag van de athletiek-ontmoeting gemeld: 70M6VA in het voordeel van Gent. Voor de Leidenaars, die de gede tailleerde resultaten gaarne willen vernemen, volgen ze hieronder: 100 M.; 1. Rasschaert (G.) 11.5, 2. Goedefroot (G.), 3. Labordus (L.), 4. W. Verplancken (L.). 200 M.: 1. De Wulf (G.) 24, 2. W. v. Dorp (L.) 24.6, 3. Y. de Boer (L.), 4. Van Heuverzwijn (G.). 400 M.: 1. Lowagie (G.) 54.9, 2. Beyls (G.), 3. Labordus (L.), 4. A. v. d. Linden (L.). 800 M.: 1. J. Mooykind (L.) 2.13, 2. J. Soupart (L.) 2.16, 3. v. Rietvelde (G.), 4. Van Wezemael (G.). 1500 M.: 1. D. Janssens (G.) 4.34, 2. W. Bonte (L.), 3. J. Vollebregt (L.), 4, v. Rietveld (G.). 3000 M.: W. Kraan (L.) 10.02, 2. Soethaert (G.), 3. van Parijs (G.), 4. J. v. d. Mey (L.). Hoogspringen: J. Berben (L.), H. Bresser (L.), A. de Pauw (G.) en D. de Pauw (G.), allen 1.65 M. Vèrspringen: 1. W. v. Dorp (L.) 6.65 M., 2. Hebbelink (G.) 6.04, 3. W. Ver- plancke (L.) 5.88, 5. Willockx (G.) 5.79. Kogelstoten: 1 Thys (G.) 11.35 M., 2. Puls (G.) 10.47, 3. L. Mulder (L.) 10.42, 4. A. Gieske (L.) 9.72. Discuswerpen: 1. Thys (G.) 42.55 M., 2. H. Bresser (L.) 36.92, 3. A. Gieske (L.) 32.55, 4. Puls (G.) Speerwerpen: 1. Y.de Boer (L.) 50.80 M., 2. Couck (G.) 42.73, 3. S. Meerburg (L.) 37.20, 4. Willockx (G.) 26.03. 4 x 100 M.: 1. Gent 49.4 sec., 2. Lei den 50.7. Eindstand: Gent 70.5 p., Leiden 61.5 p. Fraaie korfbalzege (9-2) Het Leids Korfbalteam heeft gis termiddag voorafgaande aan de voetbalwedstrijd een fraaie 92 overwinning op het Gentse twaalftal behaald. Het korfbalveld was op het voet balveld van La Gantoise uitgezet. Dat het peil van het korfbalspel in Nederland en ook in Leiden nog over het algemeen hoger staat dan in België, bewees de wedstrijd, welke gistermiddag op het terrein van La Gantoise werd gespeeld als voorwed strijd van de grote voetbalkamp. Het moet gezegd worden, dat de Gentse korfballers en korfbalsters zich in het veld allerminst onbetuigd lieten. Zij toonden hier een snelheid en souplesse, welke in bijna niets ten achter stond bij het spel der roodwit- ten, maarin de aanval vlotte het niet, of beter gezegd lukte het niet. De afwerking liet nogal eens te wen sen over en speciaal het richten der ballen naar de korf was onvoldoen de. Slechts tweemaal, eens vóór en eens na de rust, smaakten de Gente naren hef genoegen een doelpunt te maken. De rust was met 31 voor de Leidenaars ingegaan. Mej. v. d. Tuyn had Leiden de leiding gegeven (01) en P. Claude maakte gelijk (11). Door H. v. d. Pluym en K. Vinkestijn werd het voor de rust 13 en in de tweede helft vergrootten de Leide naars geleidelijk de voorsprong. Door mevr. v. d. Pluym werd het 14, door Labordus 15 en mej. Paula Hutse verkleinde de achterstand (25) De Leidse aanvalslinie schoot echter veel zuiverder en door de Water, Vinke stijn en B. Labordus werd de eind stand ten slotte 29. De wapenbroeders in actie De totaal-uitslag van de eerste schermontmoeting: 106 voor Gent op beide wapens hebben we reeds vermeld. De afzonderlijke resultaten waren: Floret: Van Vliet 3 overw., v. d. Beid, de Jager en Ligtenberg elk 1 overw. Sabel: Van Vliet en de Jager elk 2 overw., Verzijden en P. Erades ieder 1 overw. Zaterdagmiddag vonden de indivi duele kampen plaats tussen de Leid se en Gentse schermers. Er werd in 2 poules geschermd. De heren D. J. Verzijden, A. v. Vliet, P. Erades en B. C. Haneveld, plaatsten zich in de finale. In deze finale won A. van Vliet met 6 overw. en 15 ontv. tr., 2. Nimegeerts (G.) 520, 3. Alexandre (G.) 522, 4. P. Erades 528, 5. Ver zijden 329, 6. B. C. Haneveld 231, 7. v. d. Boegaerde (G.) 132, 8. De Th a eye (G.) 1—33. Gisteren vond voorts het Gala- assaut plaats in het „Posthotel" op de Kouter, een intergewestelijke kamp van het Westen tegen Brabant De Leidenaars E. C. de Jager en A. v. Vliet namen hieraan op uitnodi ging deel. Laatstgenoemde vooral liet op sabel een fraaie partij zien tegen de grootmeester der Gentse schermers Lietard, professeur op sabel. Het werd een van de prachtigste partijen van dit assauf, waarbij v. Vliet een van zijn beste partijen trok. De strijd ging lange tijd gelijk op: het werd zelfs 77. Toen werd besloten, dat op een verschil van twee treffers' de beslissing zou vallen. En de Gente naar won uiteindelijk met 108, maar v. Vliet kreeg een even groot aandeel in het hartelijk applaus van de talrijke toeschouwers. De partij floret tussen de Jager en D'Hont werd met 63 door de Belg gewonnen. Genise zege in het turnen De Leidse vertegenwoordiging in het turnen was dit stond bij voor baat reeds vast niet opgewassen tegen de gastheren. De Leidenaars im mers konden hun tprominenten al leen betrekken van Excelsior, terwijl Gent over diverse goede turnploegen beschikt. Niettemin, de turners vatten hun taak heel sportief op en het werd een geanimeerde kamp,»waaruit ongetwij feld wel een en ander geleerd is. De resultaten waren: Gezamenlijke oefeningen: Rek: Lei den 51.35 p., Gent 48.50 p.; brug: Gent 55.75 pnt., Leiden 50.60 p. Klasse ment Gent 104.45 p., Leiden 101,96 p.: Fersoonlijke oefeningen: vrij: Gent 95.85 p., Leiden 89.90 p. Paard hoog: Gent 98.00 p., Leiden 88.85 p. Tremplin: Gent 47.70 p., Leiden 41.75 p. Rek: Gent 95.20 p.. Leiden 89.50 p. Ringen: Gent 96.30 p., Leiden 86.50 p. Totaal: Gent 535.15 p.. Leiden 486.10 p. In de individuele oefeningen was het resultaat: 1. Marien (G.) 97.80, 2. Ponnet (G.) 91.75, 3. v. d. Straeten (G.) 90.15, 4. Bergman (L.) 87.10, 5. Pommer (L.) 85.05, 6. v. Cleef (G.) 83.00, 7. Kille noes (G.) 81.25, 8. Van Eeckhoute (G.) 80.65, 9. De Clerck (G.) 79.40, 10. H. den Hertog (L.) 79.10, 11. Coppens (G.) 78.95, 12. Vinck (L.) 77.50, 13. v. d. Hoeven (L.) 73.90, 14. Mulder (L.) 72.55, 15. Labordus (L.) 71.60, 16. J. den Hertog (L.) 65.10. Ook een Gentse biljartzege De inzet van het biljarttournooi was niet slecht. Hakkaart, Kukler en Leeuwhi boekten goede overwinnin gen doch'jammer was het, dat Tee- gelaar tezeer last had van zijn zenu wen, om tot een goed spel te komen. Zo verloor een van de beste Leidse spelers met een gemiddelde van nog geen 6. De uitslagen waren: pnt.. brfc. h.s. Hakkaart 100 58 11 de Clerq 87 58 7 Kukler 100 52 10 Van Ghent 99 52 9 v. d. Berg 63 41 7 Spatz 75 41 13 Teegelaar 132 23 17 Lecluyse 250 23 39 Leeuwin 200 24 29 Christiaans 180 24 40 De resultaten van Zaterdag waren: Van Acker 125 41 Van Leeuwen 78 41- Bruggeman 100 26 23 Kukler 41 26 Bocxe De Greive 150 29 31 120 29 24 200 Leeuwin Bosmans Hierdoor was de stand 108 voor Leiden geworden. Op deze wedstrijden sloot aan "een aflossingswedstrijd, die door de Bel gen met 180 gewonnen werd, zodat de totaalstand 2610 voor Gent werd. LEIDSE BRIDGERS WONNEN WEDEROM DE BEKER De Leidse bridgers hebben geen slecht figuur geslagen in Gent, in aanmerking genomen, dat zij de eerste dag door vermoeidheid nogal gehan dicapt waren, terwijl ook het Gentse spelsysteem veel aanpassing vereiste. De bekerwedstrijd werd wederom door Leiden gewonnen met 215154 pnt. Alle zes ronden van vier spelen won Leiden, behalve het vijfde. Ge speeld werd het systeem Mitchell d.u- De eerste resultaten van het voet- baltouraooi in Gent hebben we Vrij dag reeds medegedeeld: een 21 zege van de Leidse Jeugd, een 51 ne derlaag van de Leidse bedrijven- spelers. De voetballers der Leidse gemeen telijke bedrijven waren niet al te best te spreken over die nederlaag: het weernu ja, het was ook voor de Gentse spelers hetzelfde slechte weer geweest, doch de omstandighe den waren voor Leiden toch wel wat nadeliger geweest Hoe het zij, toen men Vrijdagavond op de gezellige avond bijeen was in het „Sportpalace" vroeg' men revan che aanEr moest over geconfe reerd worden, maar het kwam voor elkaar en ziet: de Leidenaars revan cheerden zich volkomen. Zij wonnen gisteren de revanche-wedstrijd, wel iswaar uit een penalty, door Verseput benut, maar ook de Belgen hadden een penalty toegewezen gekregen, die gestopt werd. En de Gentse jeugd neemt na tuurlijk ook geen genoegen met de geleden nederlaag. Ook zij vragen revanche, maar daar hoort u later nog wel van! Het Leidse elftal verloor met 7 3 „Wanneer begint de wedstrijd nu Wat iedereen verwacht had, ge schiedde: het Leids elftal verloor, verloor met dikke cijfers van de ere divisie-club La Gantoise. De Gentenaren waren zelf over tuigd'van de overwinning. Zij hadden enkele nieuwelingen opgesteld, o.m. de twee buitenspelers Larmuseau en Orlans, terwijl bovendien tijdens de wedstrijd nog 'n enkele wijziging plaats vond. 't Was bij deze wedstrijd als bij die van het Ned. Bondselftal tegen Engeland B: voor de rust ging het nog wel, maar toen het na de her vatting 33 was geworden, vonden de Gentenaren het welletjes en zij toon den hun absolute klassemeerderheid door een stevige 73 zege. Technisch en tactisch stonden de Gentenaren veruit boven dit Leids elftal, dat naar Belgische sportjour nalisten ons vertelden stukken minder van kracht was dan UVS vo rig jaar. Ook de Belgische totschouwers dachten er ongetwijfeld zo over en kenmerkend voor het lauwe spel, dat La Gantoise speelde is wel de sar castische vraag, die een Gents sup porter na een kwartier spelen tot de rechtsback Berloo, die op de Leid se helft een ingooi deed richtte: „Wanneer begint de wedstrijd nu?" Toen had Gent al met 10 de lei ding, want toen na 6 min. rechts binnen v. Looy een schot langs de grond inzond, liep Goedhart te wei nig uit, om zich ineens op de bal in de hoek te werpen, maar het leer verdween in het doel. De wedstrijd was al dadelijk met een corner te gen Leiden begonnen, na het doel punt volgde er een tegen Gent, maar onmiddellijk daarna vier tegen Lei den. Toen dachten we de internatio nal Freddy Chaves de voorsprong te zien vergroten. Hij kwam alleen voor Goedhart, maar schoot de bal tegen hem aan. Na een half uur volg de een goede Leidse aanval, waaruit midvoor Verhoeven keeper de Raedt geen kans gaf (11). Aan beide zij den volgden nog twee corners, maar de rust kwam onveranderd. In de tweede helft nam v. d. Wey- den een vrije trap, Verhoeven slaag de er opnieuw in langs de Raedt te schieten, doch rechtsback Berloo trapte het leer uit de doelmond. Een sterk offensief van de Gentenaren volgde. Fred Chaves hergaf zijn club na 12 min. de leiding (21) en Ver hoeven schoot naast het lege doel, toen de Raedt was uitgelopen. Etien- ne Chaves, die midvoor speelde naast zijn broer, maakte er 31 van en drie corners tegen Leiden volgden. Uit de laatste kreeg Blom de bal uit de achterhoede, hij zette fraai voor over de rechtsback heen en Verhoeven had een vrij veld voor zich, doch met een schot ineens was de Raedt reeds geslagen (32). Blom deed in deze periode goed werk op dp vleugel, want bij een nieuwe aanval schoot hij zelf, maar de Raedt sloeg het leer terug en Blom schoot opnieuw, rr nu goed in en de stand was gelijk (33). Toen vond La Gantoise het plicate. Het beste herenteam van Lei den was: ReekersKuyt en Visser v. Tuyn. Zij scoorden 59 pnt. Beide paren bezetten ook de twee eerste plaatsen in het totaalklassement. Het eerste team (duplicate, drie afd. van 4 spelers) heëft verloren met 3980, Het bestond uit v. Tuyn Kuyt, Visserv. Egmond. Het tweede team (Vogelenzangv. Wingen met Bontev. d. Star) ver loor met 6276 pnt. Her derde team (echtp. Verboog, ReekersSmelt) speelde gelijk 63 61 (verschil van minder dan 8 is gelijk spel). Beide stedenploegen wonnen dus elk een wedstrijd. Verder werd nog een Höwell-partij gespeeld met vrije deelname voor Gentenaren, in drie afdelingen van vijf tafels. De uitslagen waren: Hoofdklasse: 1. La Painv. Moor- kerk (G.) 66 p., 2. Verstraetev. d, Bossche (G.) 63 p., 3. v. d. Star Visser (L.) 60H pnt. De heren v. Eg mondKuyt en Reekersv. Tuyn bezetten resp. de 5e en 7e plaats. Tweede groep: 1. Vogelenzangv. Wingen (L.) 69 p., 2. Echtpaar Ver boog (L.) 61^ p., 3. LangeKibbe- linck (G.) 59 pnt. Derde groep: 1. PhilipseFransse (G.) 61 p., 2. v. Heckenbergv. d. Winkel (G.) 50 p., 3. Bonte—Smelt (L.) 57H P. welletjes. Larmuseau hergaf haar de leiding (43), v. Looy, die linksbui ten was gaan spelen inplaats van rechtbinnen, schoot opnieuw in, on der Goedhart door (53) en er was nog 10 min. te spelen. Toen viel Blom uit en Wini Rietbergen completeer de het elftal. Freddy Chaves ver hoogde de voorsprong, toen de Wolf de bal van richting deed veranderen, waarbij Goedhart geen uitzicht had (63) en uit een corner van v. Looy schoot E. Chaves ineens prachtig in (73), waarna het einde kwam... Nationale wedstrijden te Amsterdam Duizenden toeschouwei's waren gistermiddag naar de sintel-baan te Amsterdam getogen, waar de A V 1923 en Sagitta nationale wedstrij den organiseerden. De toeschouwers werden enerzijds teleurgesteld, want het geannonceer de starten van Wim Slijkhuis ging niet door, zonder opgave van rede nen. Daarentegen kwam Fanny Blankers-Koen, onvermoeid als zij is, enige uren nadat zij weer op va derlandse bodem was geland na haar Amerikaanse reis, In de baan op de 80 meter horden. Zij noteer de op deze afstand 11.9 sec. en bleef m'et deze tijd ver voor haar tegenstandsters. Nadat zij door een legertje persfotografen voor de zo veelste maal vereeuwigd was, storm de enige honderden kinderen plot seling het terrein op om een hand tekening van onze beroemde land genote te bemachtigen. Deze poging werd echter verijdeld door de orde commissarissen en zo was een van de weinige momenten dat het pu bliek zich vermaakte, al spoedig voorbij. Fanny is erg goed te spreken over de ontvangst, die zij in Ame rika heeft gekregen en hoopt nog eens naar de Ver. Staten te kunnen gaan, om dan alles te zien, wat zij ditmaal in de haast heeft moeten overslaan. De wedstrijden waren slecht ge organiseerd en herhaalde malen ontstond ruzie als de toeschouwers de plaatsen waarvoor zij betaald hadden niet konden innemen. Toch waren er enkele lichtpunt jes en wel het lopen van Groen (AV '23) en Harting (de Zeeuwen) op de 3000 meter, de 800 meter waarop vier lopers beneden de 2 minuten grens bleven en de tijd van de Amsterdammer Griek, die op het nummer juniores 100 meter een tijd van 11.6 noteerde. Groen en Harting leverden op de 3000 meter een felle strijd, waarin Groen door zijn routine de overwinning behaal de in de uitnemende tijd van 8 m. 48.8 sec., voor Harting, die er slechts 0.3 langer over deed. De 800 meter was voor Kist' (GA C) in 1 min. 57.1 sec. met als twee de Ribbens (AAC) in 1 min. 57.9 s. Op deze baan, die door de regen van de laatste dagen doorweekt is, zijn dit heel behoorlijke tijden. Gabe Scholten (2-2.4 sec.) werd in de finale van de 200 meter tweede achter Lammers 22.3 sec.), die in de serie met 22.7 sec. 0.3 sec. achter Scholten was gebleven. Op dit num mer ontbrak de Hagenaar Kleyn. DE NED. PLOEG VOOR LONDEN Een proef op de 800 meter Naar wij vernemen is de Neder landse ploeg, welke op 6 Juni (twee de Pinksterdag) in het White City Stadion in Londen aan internatio nale wedstrijden deelneemt en waar voor ploegen van Nederland, Ver enigde Staten, Frankrijk, België, Zweden en Groot-Brittannië zijn uit genodigd, als volgt samengesteld: 100 yards: Jan Klein (Vlug en Le nig); 220 yards: Jan Lammers (A-V. 1945 Drachten); 440 yards H. de Kroon (AAC); 880 yards: A. Kist (Gooise Athletiek Club); 1 Engelse mijl: Wim Slijkhuis (Trekvogels); 2 Engelse mijl: H. Harting (de Zeeu wen); 120 yards horden: G. van der Hoeven (Lycurgus); 440 yards hor den: J. Bakels (AAC): Vèrspringen: N. Naaktgeboren (DFC); Hoogsprin gen: G. van der Hoeven (Lycurgus); De estafetteploeg zal ter plaatse wor den samengesteld. Bij de samenstelling van deze ploeg dient in aanmerking te wor den genomen, dat de winnaar van de 3000 meter der wedstrijden van A.V. 1923, Groen van A.V. 1923, niet gekozen kon worden, omdat hij exa men moet doen. De leiding van de tour berust bij de heer J. Moerman, secr. van de Nationale Technische Commissie van de K.N.A.U. De gehele ploeg zal verder deel nemen aan de internationale wed strijden, welke op 8 of 9 Juni te Du blin worden gehouden en 10 Juni te Belfast. Te Londen zal een proef worden genomen met de nieuwe bepaling om de 800 meter op een andere wijze te lopen, n.l. de eerst 400 meter in ba nen en daarna op de normale wijze. Slaagt de proef, dan zal deze me thode ook worden toegepast op de Olympische dag, die na Londen in Amsterdam wordt gehouden. HOCKEY KON. NED. HOCKEYBOND Dames, kampioensronde: Amster damUnion 4—1; Amsterdam kam pioen. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND Kampioenscompetitie: PSVVi tesse 7—5; Het ZuidenRigters- bleek 64.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5