Hachelijk avontuur van Nederlandse dames uit Wassenaar in Zwitserland Brand ineen wagon van een trein STADSNIEUWS MAANDAG 30 MEI 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 DRIE DAGEN EN TWEE NACHTEN IN DE SNEEUW. Reddingspatrouilles, bestaande uit politiemannen en alpengidsen, in to taal dertig man sterk, hebben met speurhonden, na achtenveertig uur aohtereen gezocht te hebben, twee vermiste Nederlandse dames, de on geveer vijftigjarige gezusters M. S. en A. C. Boonacker, gevonden. Zij hadden Donderdag Jiaar op 1400 meter hoogte gelegen hotel in het alpendistrict Champex in Zuid- Zwitserland verlaten, om, zoals ze •eïden, voor de lunch nog een wan delingetje te maken. Zaterdagavond werden ze teruggevonden aan de rand van de verraderlijke Dorny- gletsoher. Op deze plaats, die ze, hoe wel niet bijzonder goed ter been, na een stevige klimpartij van zes kilo meter hadden bereikt, hebben ze drie dagen en twee nachten doorge bracht, zonder drinken en met geen ander voedsel dan wat suikerklon tjes. Toen de reddingsploeg haar be reikte, waren ze dan ook volkomen uitgeput. De directeur van het hotel, die zelf aan de reddingsexpeditie heeft deel genomen, vertelde, dat de dames onder doktersbehandeling zijn ge weest. Ze zijn zeer opgewekt en alle gevaar schijnt geweken te» zijn. Zij waren niet gewond, maar een van haar had wat pijn aan de voeten, veroorzaakt door haar lichte wandel schoentjes. Waarschijnlijk zijn ze verdwaald en zijn ze gaan zitten wachten tot er iemand kwam, zo vertelde de hoteldirecteur verder. Donderdagmiddag, nadat de da mes, die geen regenjassen -of para- pluies bij zich hadden, waren uitge gaan kwam er een eind aan het mooie weer. Het maakte plaats voor de he vigste slagregens, die Zwitserland van 't jaar tot nu toe beleefde. De PASSAGIERS WAREN REEDS GEVLUCHT Gisteravond om 23.45 uur werd de brandweer te Wormerveer ge alarmeerd voor een brand, uitgebro ken in een motorwagen van de trein AlkmaarAmsterdam. Door het per soneel van deze trein, die te 23 uur was vertrokken uit Alkmaar, werd aan het perron Wormerveer een on derzoek ingesteld, daar reeds tussen Uitgeest en, Krommenie een brand lucht was geconstateerd. De reizigers vluchtten toen reeds uit de wagen, een zogenaamd C.D.-rijtuig, voor de helft derde kasse personen-wagen en voor de helft bagagewagen.Waar- schijnlijk door het vastlopen van een remvoering, was de onder de wa gen gemonteerde motor in brand ge raakt. Het treinpersoneel bestreed met een viertal snélblussers het vuur maar zag spoedig in, dat de brand,' die reeds in de wagon zelf begon te woeden, niet meer was te stuiten. De Wormerveerse brandweer, na op roep spoedig ter plaatse, wist het vuur meester 'te worden met een straal op.de waterleiding. Het gedeeltelijk uitgebrande rij tuig werd uit het treinstel geran geerd, waarna de trein te 00.50 uur de reis naar Amsterdam kon voort zetten, na een oponthoud van een uur en 20 minuten, ook het reizigers verkeer uit Amsterdam naar Alk maar ondervond vertraging, daar de zelfde trein normaal te 00.05 uur de reizigers van - Amsterdam naar Alk maar brengt."1 Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. PRINSESJES DANSTEN. De schouwburgzaal van „Gooiland" in Hilversum had Zaterdagmiddag wel enige malen groter kunnen zijn om aan het aantal aanvragen te vol doen, van hen, die de kindermiddag wensten bij te wonen, waarin de leer lingen van de danseres Gabrielle De stree een uitvoering ggven ten bate van een liefdadig doel, n.l. de ver eniging „Pro Juventute Gooiland". Onder de leerlingen bevonden zich de prinsesjes Beatrix, Irene en Margriet, terwijl Koningin Juliana als een dei- belangstellende ouders de voorstel ling bijwoonde. Op verzoek van de koninklijke familie werd aan haar aanwezigheid geen bijzondere aan dacht besteed en het openingswoord van de voorzitter van „Pro Juventu te" getuigde daar nog eens van: „Als geheel bekende gezichten in de zaal of op het toneel ziet, toon dan geen reacties", luidde het verzoek. Het was een charmant en bok artistiek wel verzorgd program, dat werd uitge voerd. Allereerst toonden de klein sten hun kunnen, waarbij helaas prin ses Margriet niet meedeed, omdat zij wegens eën lichte ongesteldheid thuis moest blijven. Daarna dansten de gro tere leerlingen in verschillende sprookjes. Het charmante en dikwijls begaafde dansen van de jeugdige leer lingen, bracht de toeschouwers tel kenmale tot luid en enthousiast ap plaus en menigmaal zelfs tot open doekjes. Die vielen ook ten deel aan twee der jonge danseresjes, nl. Ma rietta van de Berg en Roswitha van de Bos, achter welke welke namen de prinsesjes Beatrix en Irene schuil gingen voor zover van schuilgaan sprake kon zijn. Beatrix boekte voor al succes in enkele komische creaties, Irene meer als het verlegen lieftal lige meisje. Plet geheel Was een voor stelling, zoals men in dit genre slechts weinig bereikt, prachtig van costume- i-ing, charmant en artistiek. - De koningin onderhield zich na af- locp der uitvoering nog geruime tijd met- Gabrielle Destree en de andere leden van het gezelschap. Daarna keerde zij met de prinsesjes naar het paleis Soestdijk terug. Prins Bern- hard was verhinderd deze middag aanwezig te zijn, omdat werkzaam heden hem naar elders riepen. gezusters B. wonen te Wassenaar, waar mej. M. S. Boonacker een rust huis exploiteert. Ze waren de 17de Mei van Beatenburg bij het Thuner- meer naar Champex gekomen en hadden het voornemen daar tot 6 Juni te blijven. AANKÖMST „VOLENDAM" Het troepentransportschip „Voren dam" wordt in de nacht van Dins dag 31 Mei op Woensdag 1 Juni in de haven van Rotterdam verwacht. Aan boord bevinden zich circa 700 militairen (geen gesloten onder deel), die om bijzondere redenen worden gerepatrieerd. De ontsche ping zal beginnen op Woensdagmor gen 1 Juni te 9 uur. DE BOTERPRIJS-VERLAGING. Als besluit van de voorjaarsverga dering van het Drents Landbouw Genootschap heeft Zaterdag in As sen minister S. L. Mansholt gespro ken over de landbouwpolitiek. Spre kende over de richtprijzen merkte de minister op, dat het voor de toe komst niet nodig is, dat de prijs der varkens op 2.05 gehandhaafd blijft. De Ned., veehouderij mag aan spraak maken op een redelijke be loning van de arbeid en voor een redelijk bestaan is z.i. het landbouw- egalisatiefonds noodzakelijk. De le veringsplicht noemde minister Mans- holt onherroepelijk verbonden aan een vaste rundvleesprijs. Ook de bo ter- en melkprijs werd uitvoerig be handeld. Spr. bepleitte de wense lijkheid van het minder produceren van boter, waarvoor reeds een stel sel is ontworpen, evenals voor de heffing per kip, hoewel de minister zich daarover niet bijster 'enthou siast toonde. Een krachtige land bouw- en publiekrechtelijke organi satie dient te worden opgebouwd orr de moeilijkheden het hoofd te kun nen bieden. Enkele vragen gaven de minister gelegenheid uitvoeriger in te gaan op diverse punten. Daarbij zegde nij o.a. toe de kwestie der boterprijs- verlaging van 15 cent opnieuw te zullen bekijken. Tevens gaf hij de verzekering, dat straks in de brood melange rogge zal worden opgeno men. DE ELECTRIFICATIEPLANNEN DER N.S. Na de electrificatie van de lijn DordtBoxtel (1 Jan. 1950) en de "Roosendaal (Mei 1950), heeft men electrificatie plannen voor de lijn LeidenWoerden, Twente en in het hoge Noorden; AMBTENAREN VERDACHT VAN CORRUPTIE GESCHORST Deze dagen zijn, zo verneemt het „Algemeen Dagblad", een aantal op sporingsambtenaren' van de vermo gensopsporingsdienst te Amsterdam geschorst. De officier van justitie voor corruptiezaken in Den- Haag doet een uitgebreid onderzoek naai de gedragingen van de geschorste ambtenaren, die met vrij belangrijke bedragen betrokken zouden zijn bij een hoogst onverkwikkelijke affaire. Buiten de vermogensopsporings dienst om zou een der geschorste ambtenaren zich er toe hebben la ten verleiden zich met een groot be drag ca. 25.000 gulden te inte resseren in een voi^g jaar op vrij losse schroeven opgerichte zaak voor de vervaardiging van autokachel tjes. Ook een rechercheur van de dienst kreeg voor die kacheltjes be langstelling, leende een bedrag van' 10.000 gulden en kocht voor dit be drag efefcten, die hij later weer met vrij groot verlies van de hand moest doen. Ook enkele andere employé's bij de vermogensopsporingsdienst deden mee aan deze affaire, die ten slotte op*,niets uitliep,1 met het ge volg dat er schulden kwamen, die moeilijk waren te dekken. Bij de pogingen om de zaak weer in het reine te brengen, zouden door de verscheidene rechercheurs en employé's handelingen zijn gepleegd, die moeilijk in overeenstemming zijn te brengen met de verantwoor delijke functie van deze opsporings ambtenaren. LEVENSLANG GEëlST WEGENS MOORDAANSLAG OP VOORSCHOTENAAR. Voor de Rotterdamse Kamer van het Haags Bijzonder Gerechtshof heeft terechtgestaan de 42-jarige koopman W. A. Rauwerda uit Den Haag verdacht van poging tot moord met voorbedachten rade op L. J. van Aken te Voorschoten, op 3 Septem ber 1944. Verdachte was lid van de NSB en in 1941 toegetreden tot de Waffen SS, in 1944 maakte hij deel uit van het Sonderkommando Feld- mayer. Uit de behandeling der zaak bleek, dat verdachte in pen Haag op dracht had gekregen om met een ze kere Besteman, Van Aken te ver moorden, als represaille voor de li quidatie van een NSB'er. Op Van Aken werd een schot gelost en hij werd zwaar gewond. Het slachtoffer werd in het ziekenhuis opgenomen en het gelukte hem mede door een tij dig toegepaste bloedtransfusie in het leven'te houden. Besteman stond we gens ziekte niet terecht, hij is trou wens wegens andere feiten reeds tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. De advocaat-fiscaal, mr. Donker, eiste tegen verdachte levenslange ge- vangensstraf. MARKTBERICHTEN VEUR, 28 Mei. Groente. Tomaten 1.501.66, komkommers I 4045 cent, idem II 3438 cent, idem III 2226 cent, bloemkool I 6070 cent, idem II 40—46 cent, idem III 3032 cent, sla 5.108.10, spinazie 2631, andijvie 3546, peen 4351 en pos telein 2940. JAARVERGADERING „ST. CHRISTOFFEL". Zaterdag is te Rotterdam de alge mene jaarvergadering begonnen van de katholieke vereniging van han- delsvertegenwoordigers, handelsagen ten en verzekeringsinspecteurs „St. Christoffel", welke vergadering sa menvalt met het 50-jarig bestaan van de afdeling Rotterdam. De heer J. H. van der Meer, de algemene voorzitter, wees er op, dat op 31 December het ledental van 1675 tot 1858 was gestegen (en na die tijd is reeds de 2000 gepasseerd). Hij maakte voorts melding van zijn on wrikbaar beslüit, om af te treden en plaats te maken voor een jonge kracht. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. A. Koot uit Utrecht. Nadat de vergadering had beslist, dat er een'tweede bezoldigd bestuur der moest komen, werd als bezoldigd penningmeester gekozen de heèr P. J. M. de Graaf uit Amsterdam. Yoorts werd nog tot lid van het hoofdbestuur gekozen de heer H. C. J. van Hees uit Amsterdam. Toen de bestuursverkiezing haar beslag had gekregen sprak de gees telijk adviseür, pater J. Woerdeman O.E.S.A., de scheidende voorzitter toe en deelde hem mede, dat Z. H. de Paus hem het kruis „Pro Ecclesia" had verleend. Ook de secretaris, de heer C. G. Bekkering, richtte zich in waarderende bewoordingen tot de afgetreden praeses en offreerde hem namens de afdelingen een gouden armbandhorloge. Nadat de begroting tot een totaal van 70.000 was goedgekeurd, werd de vergadering door de nieuwe voor zitter gesloten, 's Avonds verenigde men zich gezamenlijk aan een diner. De Zondag was voornamelijk ge wijd aan het gouden bestaansfeest van de afdeling Rotterdam, 's Mor gens werd in de kerk van Christus Koning aan de Statenlaan door de algemeen adviseur, pater J. Woerde man O.E.S.A., met „assistentie een plechtige H. Mis opgedragen, waarna een gezamenlijk ontbijt volgde. In de gistermiddag gehouden feestver- gadering hield dr. A. Olierook een rede. Vervolgens werd er een recep tie gehouden. komende figuren deden het alle even goed met uitzondering van de deurwaarder, mr. Cassell. Dat was niet de statige figuur, zoals zijn in leidende tekst reeds aangaf. Het is onverklaarbaar dat bij zo'n goede verzorging, uit alles blijkbaar, zeer goede regie en krachtig spel, deze hiaat na de eerste opvoering niet ver beter is. Zelfs niet in costumering, grime en kapsel. De verloting ten bate van het doel slaagde ook weer, zodat er ook weer een geldelijke steun is gegeven, waar zoveel nodig is om de 50 jongens uit Zoeterwoude even te verblijden in hun lang van huis zijn en zware taak. ZOETERWOUDE Ew H. B. O. Op Donderdag 2 Juni a.s. zal in het Parochiehuis aan de Schenkelweg een vergadering worden gehouden, welke om half acht begint. Het doel van deze ver gadering is te komen tot heroprich ting van een plaatselijke afdeling van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., welke afdeling in de bezettingstijd helaas moest verdwijnen. Iedereen, die iets voelt voor het E. H. B. O.- werk is van harte welkom. De oude leden, vooral zij, die destijds het di ploma hebben behaald, worden zeker verwacht. Voor hen zullen belangrij ke mededelingen worden gedaan. UIT DE OMGEVING LISSE UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN» DEN RIJN JONGEMAN VERDRONKEN. Hedenmorgen omstreeks 4.30 uur begaf de 22-jarige H. V. uit de Willemstraat, zich naar zijn werk in 't Rietveld en geraakte met fiets en al in een langs de weg gelegen sloot. Toen enkele uren latei( een arbeider passeerde, zag hij de fiets op de kant liggen en vond in het ■water het reeds ontzielde lichaam van H. Dokter van Kooien kon slechts de dood constateren. Men vermoedt dat H., cfie aan toevallen leed, op de fiets een toeval kreeg en daardoor te water geraakte. BOSKOOP Gemeenteraad. .Het tijdstip van aanvang van de vergadering, welke hedenavond wordt gehouden, is n^- der bepaald op kwart voor negen. RIJNSATERWOUDE Gemeenteraad. Dinsdagavond te 8 uur raadsvergadering. Agenda o.a. benoeming gemeentewerkman, voor dracht J. Jansen, J. Vork en P. J. Vlasveld te Voorhout. ROELOF ARENDSVEEN BLOEMEN-, GROENTEN- EN FRUITTENTOONSTELLING. De grote bloemen-, groenten- en fruittentoonstelling, is thans defini tief vastgesteld op 7, 8 en 9 Septem ber Tevens is het zeer waarschijnlijk, dat op deze dagen ook de jaarlijkse Veense Oranjefeesten gehouden zul len worden. De tentoonstelling zelf zal naast de persoonlijke inzendingen bestaan uit collectieve inzijdingen dei- verschillende veilingen en bloemis tenverenigingen. Voorts zijn verschil lende aanvragen om een stand bin nengekomen door firma's, handelen de in tuinbouwmaterialen. Ook zal de groenten- en fruitverwerkende in dustrie, vooral uit eigen omgeving, in ruime mate aanwezig zijn. En na tuurlijk zullen de diverse toezeggin gen voor het beschikbaar stellen van een prijs zeer zeker nog door meer dere gevolgd worden. Tentoonstelling ^Kath. Thuisfront zeer geslaagd. Na een toespraak van voorzitter E. de Koning heeft pastoor Ligthart het lint doorgeknipt van de Kath. .Thuisfronttentoonstel ling. Zaterdagavond en Zondag was dé belangstelling enorm. Er was wer kelijk veel moois en interessants te bezichtigen. Aardige vermakelijkhe den zorgden voor een aangename sfeer Velen waren door de enorme toeloop niet in de gelegenheid deze tentoonstelling te bezichtigen. Heden avond van 710 uur zal daartoe als nog gelegenheid gegeven worden. Wij kunnen een bezoek ten volle aanbe velen. ZOETERWOUDE t Thuisfrontavond. Met voorbeel dige ijver werken de thuisfronten van de parochies en deze ijver woi'dt beloond door een grote medewerking van alle zijden. „In Liefde Bloeijen- de" kon op korte termijn na het drukke winterprogram geen nieuw stuk bieden, doch aanstonds waren „De Spelers" van de H. Rijndijk be reid van het nieuwe repertoire ,,Het Proces Douglas" op te voeren. Dit sensationele stuk was in staat op Zaterdagavond een volle zaal te trekken. Burgemeester Smeetg open de, bij verhindering van de béide aalmoezeniers, de avond met zeer waarderende woorden tot de Thuis- fronters, die ook nu Weer de cultuur dienst stellen van het mooie werk voor de jongens in Indië. Bij de eerste opvoering van het to neelstuk is reeds een- uitvoerige re censie gegeven, zodat wij volstaan kunnen met te bevestigen, dat het spel zeer goed was. De vele voor GOUDEN ECHTPAAR. O.p Donderdag 14 Juni hoopt het echtpaar Antonius Meeuwissen en Aleida - MeeuwissenGerdink zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De bruidegom is 72 jaar oud en verricht nog dagelijks zijn werk als metselaar. De bruid is 77 jaar oud en doet ook nog haar huiselijk werk. Zij genieten een uitstekende gezondheid. Hun hu welijk werd gezegend met 7 kinde ren, waarvan nog 6 in leven. Zij heb ben 35 kleinkinderen, Het gouden echtpaar woont 42 jaar in Lisse en al die jaren is het abonné geweest van de Leidse Courant. HILLEGOM De Maria-Meisjescongregatie in 't zilver Het 25-jarig bestaan der M. M.C. van de St. Josephparochie Is met grote luister gevierd. Vrijdag avond geschiedde de opening. Onder het plechtig Lof hield kap. C. van Steen uit Lisse de feestpredikatie. Zaterdagmorgen werd een. H. Mis opgedragen voor de overleden leden. D?s avonds was er Marialof, waar onder de directeur, kapelaan Ham- mann, een korte toespraak hield. Zondag was de Hoogmis tot intentie van het feest met alg. H. Cömumnie der leden en korte toespraak van de pastoor. Des avonds 'te 7 uur werd 'n plechtig sluitingslof gecelebreerd, waaronder feestpreek door kap. Th. d. Heyden te Scheveningen. De plechtigheden werden ook bijge woond door vele oud-congreganisten en andere gelovigen. Het zilveren jubileum werd besloten met een feestelijke bijeenkomst des avonds te half 9 in Flora. Hoger beroep aangetekend De procureur-fiscaal voor de Bijzonde re Raad van Cassatie te 's-Gravenha- ge heeft hoger beroep aangetekend tegen de uitspraak 'inzake Th. v. d. Reep alhier, die veroordeeld werd tot 4 jaar met aftrek. De eis was 15 jaar. Geboren: z. v. J, Beulick en J. M. Zonneveld; z. v. J. F. L. y. d. Hulst en S. Ruigrök; d. v. J. A. Janse en T. Meulink d. v. J. H. Tho massen en C. E. Uitendaal; z. v. P. Freeke en W. v. d. Waal; z. v. A. B. Maas en A. Siecker d. v. C. v. d. Oever en D. M. E. Helms; d. v. P. W. Blokker en C. v. d. Hulst; z. v, J. H. Granneman en M. v. d. Marei. Getróuwd: C. H. Seijsener en E. A. v. Deursen; P: Th Prins en A. v. d. Post. KATWIJK AAN DEN RIJN DE KLOKKEN. Ze zijn gearriveerd en hangen in 't gelid aan sterke staaldraden uit het gewelf, versierd met geel-wit en rood-wit-blauw en kleurrijke bloe men, in het middenpad der kerk. Vóór de aanvang van het plechtig Lof Zondagavond te 7 uur heeft de de ken van Leiden met het voorgeschre ven ceremonieel de klokken gewijd. Als alles normaal verloopt zal men met het Hoogfeest van Pinksteren kunnen zeggep: In de hoge klokketo- ren Roept de klok met blijde klank De parochie kan 't horen: Brengt thans uwen Schepper dank! Groentenveilingver. K. en O. In de plaats van de heer G. Vooys, die bedankt had, werd als bestuurslid gekozen de heer C. Parlevliet. Na uit gebreide besprekingen werd een voorstel van enige leden om de bouw plannen uit de vergadering van 18 Maart in te trekken, verworpen. Een bestuursvoorstel, om de bouw van een hefbrug uit te "stellen, werd aan genomen. Ook het voorstel om een onderhandse 3H pet. obligatielening ad 80.000.te plaatsen kon de goedkeuring der vergadering weg dragen. .Bij een gehouden proefin- schrijving was deze lening belangrijk overtekend. Uit de vergadering kwa men verschillende wensen naar voren als het aankopen van kool- en bloem koolkratten. Een te houderi" demon stratie van tuinbouwwerktuigen en een excursie naar de Proeftuin Be verwijk zal de volle belangstelling van het bestuur hebben. RIJNSBURG Onderscheiding. De heer G. van Egmond, die sinds 50 jaar de mu seumkamers van het Spinozahuis met volle toewijding onderhoudt en in zijn functie van bewaarder vele bezoekers, waaronder ook vele vreem delingen ontvangt en te woord staat, is hiervoor onderscheiden. De zilve ren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werd hem door bui-gemeesterd mr. P. N. Höwe- ler ten raadhuize uitgereikt. Deze plechtigheid vond plaats in de alg. vergadering van de Vereniging „Het Spinoza-huis", alwaar de voorzitter, prof mr. R. Kranenburg, voorz. vart de Eerste Kamer der St. Generaal, de jubilaris gelukwenste en hem na mens het bestuur van genoemde vereniging een oorkonde overhan digde. De heer v. Egmond is thans 80 jaar. SASSENHEIM Het zilveren feest van „Teylingen". Nadat de jeugd van Teylingen ver leden week haar jubileumfeest heeft, gehad, kwam gisteravond en ook he denavond de beurt aan de donateurs. Zij toch zijn voor een vereniging van groot belang en het is mede aan hen te danken, dat een zo gezonde sport vereniging kan bestaan. Gelukkig zijn er vele parochianen die hun plicht begrijpen om door hun finan ciële steun „Teylingen" bij te staan 'n de lichamelijke en geestelijke op voeding van ,de jeugd. „Teylingen" staat vooral nü in het téken der be langstelling. Niet altijd was dit het geval. Helaas zijn-er altijd velen, die hun belangstellingmeten alléén aan de prestaties van het 1ste elftal, Gaat het met dit elftal slecht, dan is men zo gauw geneigd om maar als dona teur fe bedanken, terwijl juist dan de vereniging de financiële, maar vooral morele steun zo hard nodig heeft. Het aantal donateurs van „Teynngen" gro'eit en het bestuur is daar dankbaar voor. Het jubileum comité heeft een jaar van hard wer ken achter zich. Door verschillende acties is het in staat gesteld het sportlievend „Teylingen"-gezin een waardig feest aan te bieden. Gister avond 8 uur was de feestelijk versier de zaal gevuld met donateurs en ge nodigden, toen de voorzitter van „Teylingen", de heer C. Rotteveel, de aanwezigen hartelijk verwelkom de. Spr. was verheugd over de gro te opkomst en vi'oeg steeds blijvende belangstelling v,oor de sport, vooral ook voor onze junioren. Voorzitter Rotteveel sprak de wens uit dat „Tey lingen" spoedig 3de klasser zal wor den. Hierna sprak de heer H. Zoet als yourzitter van het jubileumcomité nog enige propagandistische woor den en beval vooral de te houden verloting met prachtige prijzen aan. Mevr. Roelandse ontving bloemen omdat zij al jaren lang als support- ster trouw alle wedstrijden bijwoon de. De avond was verder in handen van het „Haarlems Radio Cabaret", o.l.v. Harry Meyer, met een non-stop programma. „Wat kan ons gebeu ren". Harry Meyer bracht met een vlot praatje de goede stemming. De liedjes van hem en anderen volde den best. Bijzonder het lied „Stuur aan bakboord" werd met veel gevoel gezongen en oogstte veel bijval. De clou van de avond was wel het optre den van het accordeon-show-duo „De Ladony's", dat met begaafdheid, beschaafde muziek gaf. Het nummer accordeon-acrobatiek van Marcel La- dony, waarbij hij zijn accordeon on derste boven op zijn rug bespeelde, was iets aparts. Harry Bouman liet als goochelaar vingervlugheid zien. Een bekroonde monoloog van en door Harry Meyer „21 Donkere schimmen" werd gevoelvol voorge dragen. Het gehele program viel bij het publiek- in goede aarde. De heer Zoet dankte allen. Hierna ging men over tot verloting, zodat het reeds volop Maandag was toen het tevre den publiek huiswaarts toog. VOORHOUT Geboren: Tibartina J. W., d. v. M. v. Wieringen en W. J. den Dub belden; Ivonne, d. van P. Bons en C. Horsman; Coletta Th. M. J. W„ d. van G. G. Mens- en C. J. v. d. Meer; Theodorus A. M„ z. van J. Kortekaas en H. A. v. d. Berg; Eleonora C. A. M., d. van W. J. Turnhout en M. P. Kapel. Getrouwd: A. H. 'Wijnands, 21 j. en M. J. A. Kraakman, 20 j.; C. Ros kam 30 j. en D. P. Renee, 27 j. ZOETERMEER DAG VAN DE JEUGD. Evenals verleden jaar heeft ook dit jaar de Kath. jeugd zijn jeugddag gehad. De verkenners, welpen en clubleden van de St. Nicolaasgroep, de gidsen en kabouters van de Rei- nildagroep en de junioren van D. D. O. hebben Zaterdag en Zondag hun kunnen getoond. Zaterdagavond trok ken ze in een optocht door het dorp. De keurige band van de St. Francis- pusgroep en van de St. Paulusgroep uit Leiden gaf hieraan haar medewer king. Zondag stond ér veel op het program. Na het hijsen van de vlag gen kwamen allen in touw. De ver kenners hielden een complete kamp dag met tenten, keukens enz., de gid sen bakter, poffertjes. D. W. O. voet balde, terwijl een en ander telkens afgewisseld werd met muziek, toneel, dans enz. Ook was er een ten-toonstel ling van door de St. Nicolaasgroep vervaardigde voorwerpen, die zeer veel belangstelling tfok. Mede door het mooie weer is deze dag van de jeugd een groot succes geworden. Ook de belangstelling v/as zeer groo.t- en op het terrein v/as het echt ge zellig. De kath. jeugd van Zoeter- meer heeft laten zien wat ze kan, en dat ze omhoog wil. En daartoe heeft deze jeugddag veel bijgedragen. Geboren: Willem Hendrik, zoon van J. Rolffs en H. A. Verschoor; Maria Veronica Johanna, d. van S. WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt te 10 uur). WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR Veranderlijke bewolking met enkele verspreid optredende buien. Koude nacht met zwak- 'ke wind en in de vroege och tend op enkele plaatsen tijdelijk nevel of mist. Morgen overdag meest matige Zuid-westelijke wind met ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Hoogma en C. Tilburg; Anthonetta Johanna Maria, d. van J. G. Bier man en M. W. den Eisen. Ondertrouwd: C. A. Wensveen, S6 jaren en M. Hendriks 60 jaar. Gehuwd: H. Scheper 37 j. te Wad- dinxveen en M. Verhoeff, 27 jaar. Overleden: J. Klootwijk 64 jaren, echtgenoot van M. Beerits; leven loos aangegeven kind van H. van Puffelen en L. A. Hoogendoorn. De journalistenorganisaties heb ben Zaterdag na langdurige beraad slagingen besloten, het ontwerp van wet op de journalistieke verantwoor delijkheid te doen onderzoeken door een daartoe ingestelde gevarieerde commissie. Prinses Wilhelmina zal als wer kend lid van de Apeldoornse Vereni ging van Schilders en Schilderessen van 12 Juni tot 2 Juli aanstaande ex poseren in de zaaltjes in het Princes- sehof te Leeuwarden. Er komen wel meer vreemde gasten op Schiermonnikoog, maar één zoals er thans vertoeft, heeft men er nooit ontmoet. Men.heeft namelijk op het eiland een hert waargendmen. Het is een volwassen exemplaar, dat er zich kenneijk niet zeer thuis gevoelt. Hoe het dier op het eiland verzeild is geraakt is niet bekend. De 68-jarige M. de Koning, oubaas van de Ned. Padvinders, is bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. De heer de K. was tegen een boom gereden. De overledene was oud-houtvester van de Nederl. Heide-Maatschappij. Bij ontploffing van een vat benzine in de cacaofabriek „Het zwarte schaap" te Zaandam zijn twee arbeiders gewond. Ds. van Riemsdijk uit Breda is door een motoriijder aangereden en aan de gevolgen overleden. Bij een brand in een café in de ,Schandelerstraat te Heerlen is een 58-jarige man omgekomen. Een uur nadat het vuur was geblust heeft men het lijk gevonden. Hel vijfjarig zoontje van de fa milie Den H. uit Maastricht is in de Zuid-Willemsvaart verdronken. Tijdens een openluchtspel te Terborg is een trihune ingestort. Een zevental personen werd, niet ernstig, gewond. Dodelijk getroffen is de 24-jarige ongehuwde sleper B. Bek wonende in het Gèzellenhuis te Sittard. Hij werd Vrijdagmiddag op de 410-meter ver dieping van Staatsmijn Emma, zwaar gewond aangetroffen onder een half omgeslagen steenwagen die met de zij kant tegen de betonwand lag. Het slachtoffer werd naaij het ziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar hij des avonds om half elf aan zijn verwon dingen overleed. RUIM 4600— VOOR „SOLO MIO" De Zaterdag gehouden collecte, ten bate van het sanatorium „Sole Mio" te Noordwijk aan Zee, heeft de prachtige som opgebracht van 4614,06. Het bestuur verzoekt ons zijn hartelijke dank te betuigen aan de Leidse bevolking, die zo spontaan deze collecte bedacht. Drie muziekcorpsen, t.w. Werk- mans Wilskracht, Nieuw Leven en het Leids Politiemuziekgezelschap, maakten Zaterdagmiddag een rond gang door de stad. Onder de collec tanten' en collectricen werd een pak wol verloot. De twee halve pakken vielen op de nummers 13 en 117. HAAGSE GERECHTSHOF. Een kans. Een jeugdig persoon uit Alkemade, had te Rijpwetering een lelijke streek uitgehaald. Hij had uit een auto, die er stond, een tas ge haald en daar het geld uit genomen. Het was een flink bedrag, ongeveer 400. Voor dat feit was de verdachte tot vier maanden tuchtschool veroor deeld, van welk vonnis hij in hoger beroep kwam. De proc.-generaal wil de hem een kans geven en een voor waardelijke straf opleggen, met proef tijd V'an drie jaar. De raadsman wees op de omstan digheden, waardoor verd. tot zijn daad is gekomen, en kon zich met het voorstel van de proc.-generaal ver enigen. SCHEEPSBERICHTEN "^ALHENA 29 Mei te Antwerpen; ARKELDIJK 28 Mei van Antwerpen; KEDOE pass. 28 Mei Point de Galle; KOTA AGOENG 28 Mei van Colom bo; KOTA INTEN pass. 29 Mei 2 uur Point de Galle; MAASKERK, 28 Mei van Dakar; NIGERSROOM 28 Mei van Lagos; RIDDERKERK, 29 Mei te Colombo; WESTERDAM 29 Mei te Rotterdam; WILLEM RUYS 29 Mei van Singapore; GROOTEKERK 30 Mei te Hamburg; HEELSUM 30 Mei te Singapore; JOH. VAN OLDEN- BARNEVELT pass. 28 Mei The Bro thers; KLIPFONTEIN pass. 29 Mei Wight; KAMERLINGH ONNES 29 Mei van Oran; LIEVE VROUWE- KERK 29 Mei te Genua; POLYDO- RUS pass. 28 Mei Gibraltar; SAD ARNHEM pass. 28 Mei Finisterre.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3