Pinksterbloemen NET MEISJE DE ROOS Kamerplanten De bij Lisse ontspoorde D-trein Openbare Verkoping Openbare Verkoping Noordwijk aan Zee gem. Villa ZATERDAG 28 MEI 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Bioscopen Casino heeft deze week een Engel se film, getiteld „Huwelijksvacantie". Deze „vacantie" is wat euphemistisch gezegd, want het zijn drie jaren oor log. Op een flat in Londen woont een doodgewoon boekhoudertje met zijn vrouw. Het is een saai flatje, een saai mannetje en een saai, altijd verkou den en wat slordig gekleed vrouw tje; de dagen zijn ook saai; iedere dag precies eender als de vorige. Dan komt de oorlog, het mannetje komt bij de marine, en het vrouwtje meldt zich zowaar aan bij de vrouwelijke vrijwilligers. Na drie jaar oorlog zijn beiden aardig opgeknapt; hij een kra nige vent en zij een knap vrouwtje. Het ongeluk is evenwel, dat zij dafc niet van elkaar weten, ieder ziet in de ander nog het saaie individu van vroeger. Totdat zij de waarheid mer ken en dan is het weer koek en ei. Een aardige film, met echt Engel se droge humor en niet bepaald ge compliceerd, want het onvermijde lijke slot ziet men al mijlen ver aan komen. Maar wie zich eens wil amu seren met een niet ingewikkeld ver haal, vindt in „Huwelijksvacantie" iets van z'n gading. Voor 18-jarigen. Rex vervolgt tharis z'n „King Kong en de Arabieren" met het tweede dèel van deze film. Wie het eerste avon tuurlijke deel zag, zal gaarne het ver volg willen zien, om te weten of het even spannend is als het eerste. Nu, daaraan is geen gebrek. Voor 14 jaar. Trianon. Het is hier niet de plaats te discussiëren over de vraag, of het al niet gewenst is, weer Duitse films te vertonen. Een ieder heeft hierov r zijn eigen gèvoexens. Wij kunnen echter ook alle gevoels kwesties op zij zetten en slechts wil-, len zien: de film en de middelen, die een filmmaker aanwendt om zijn werk te maken tot een schepping, die een critische bespreking waard is. Hierbij aanvaarden wij ook zijn visie om een betoog in een door hem ge kozen-vorm uit te beelden. Het staat de filmer zelfs vrij, een bepaalde ten- denz naar voren te brengen,\zoals in „De moordenaars zijn onder ons", waarbij hij aan de toeschouv/er over laat, de zelfbeschuldiging te laten voor wat ze is, of deze „au serieux" te nemen. In de film, welke deze week in Trianon vertopnd wordt; wordt de schuld van het Duitse volk verper soonlijkt door een ex-kapitein. De ka pitein, nu een fabrikant, die er weer aardig bovenop is gekomen, heeft tijdens de oonog een geheel dorp laten uitmoorden. In alle gemoeds rust, terwijl hij bezig was, een kerst boom op te tuigen, 't Is maar een heel gewoon mannetje, gemoedelijk en vriendelijk. Hij heeft vrouw en kinderen en viert na oorlog heel ge zellig het Kerstfeest temidden van zijn arbeiders. Maar dat zelfde man netje beseft niet, dat hij een massa moordenaar is, die onschuldige vrou wen, kinderen en mannen nodeloos de dood heeft ingejaagd. Een dok ter, die bij de compagnie van de ka pitein dienst deed, is na de oorlog een geestelijk wrak gebleven. Hij is geheel ontredderd, haat het mens dom, wordt een dronkaarden cyni cus. Hij ontmoet de kapitein weer en van dit ogenblik af vervult hem nog slechts,één wens: de man, die de massa-moord begaan heeft, te doden, omdat hij in hem de incarnatie van Duitsland's schuld ziet. Regisseur Wolfgang Staudte- heeft zich een waar meester getoond in de beperking: met zeer bescheiden mid delen heeft hij een grotelijks te waar deren film gemaakt. Zowel in het décor als in de karaktertekening heeft hij het eenvoudige voor het beste gehouden. Ook treft de dialoog, waarin elk pathos ontbreekt. Elke gedachte wordt simpel, zonder grote woorden, weergegeven. Staudte heeft een „film" willen maken en bijna uitsluitend door beelden verduide lijkt wat hij te zeggen had. Zijn film rijm kreeg hierdoor de grootste bete kenis, de montage van inéénlopende beelden werd rijk aan uitdrukking. De Amerikanen kunnen uit deze film héél wat leren! De zelfbeschuldiging in deze film lijkt een eerlijke getuigenis van een groot regisseur. Voor hen, die alleen om het verhaal een film gaan zien, is dit al een reden, haaf niet over te slaan. Voor 18-jarigen. Luxor heeft beslag weten te leggen op de zeer goede Zweedse film „Het meisje van de Veenhoeve". Wat aan tal betreft, moeten de Scandinavische films, welke wij hier te lande sinds de bevrijding «gen, het ongetwijfeld afleggen tegeirde Amerikaanse. De kwaliteit van deze producten treedt echter sterk op de voorgrond. „Het meisje van de Veenhoeve" is geïnspireerd op de gelijknamige ro man van Selma Lagerlöf en speelt zich af op het platteland. De hoofd figuur is de dochter van een kleine boer, die als dienstbode op een boe renhoeve werkt. Zij wordt door de zoon des huizes verleid, maar deze laatste weigert zelfs voor de recht bank schuld» te bekennen. Als het kind geboren is, moet het meisje, Helga, opnieuw een bestaan zien te vinden. Gemakkelijk is dit niet, voor al niet in die kleine gemeenschap op het platteland, waar men elkaar zo door en door kent. De film breekt niet de staf over Helga, zij vergoelijkt ook haar mis stap niet, maar zij doet ons wel innig meeleven met dit eenvoudige meisje, dat zoveel goeds in zich draagt. De weg, die zij gaat. om haar plaats in de gemeenschap terug te verdienen, wordt op een diep menselijke, en al leszins aanvaardbare wijze getekend. Wij kunnéfc deze film bijzondér aan bevelen, maar het gegeven vraagt voorbehoud voor volwassenen. Lido prolongeert de mooie film Johnny Belinda", de geschiedenis van het doofstomme meisje. Toelaat baar voor 18-jarigen. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden Geboorteaankondigingen LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd doctoraal examen Neder lands recht: de heren B. L. A. van Zwieten te Den Haag en M. G. L. J. Schuttelaar te Den Haag; doctoraal examen Nederlands-Indisch recht: de heren J. P. van Hasselt te Lei den; B. Swaneniburg te Utrecht en P. J. A. Korver te Den Haag; pro- paedeutisch examen Godgeleerdheid (cum Laude): de heer W. H. Vele- ma te Den Haag. Dinsdag 31 Mei a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat aan deze Uni versiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap, de heer Mr. H. J. ten Bruggen Cate, wonende te Arnhem. PLANTSOEN-CONCERT. Het eerste Plantsoenconcert, ge organiseerd door de Bond van Leid- se Harm, en Fanfare Verenigingen zal verzorgd worden door de Har monie-kapel „Werkmans Wilskracht' op Donderdag 2 Juni 8 uur. Programma: 1. „Benelux"-mars, G. Dik; 2. „Tempelwijding", Feestouverture, Keler Béla arr A. Dreissen; 3. „Do- nausagen", Walzer, Julius Fugik; 4. „Colonel Bogey on Parade", Mars Fantasia, K. J. Alford; 5. „Over de Top", H. J. Crosby; 6. „La Poupée de Nuremberg", Ouverture A.Adam arr. A. Dreissen; 7. „Bloemenwals", P. J. Tschaikowsky, arr. A. Dreis sen; 8. „Suite Oriëntale", Francis Popy; 9. „Za Dé" (Zaalberg Dekens mars), G. Dik. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Augustinus Leonardus, z. van A. F. Sneep en G. van der We gen; Jan, z. van J. Verver en C. van Hooidonk; Johanna Christina, d. van A. G. van Woerkom en J. M. H. den Hertog; Maria Magdaïena, d. van H. van der Leek en M. M. van der Blom; Theodora,' d. van T. Koppeschaar en G. Jesse; Albert, z. van T. Koppe schaar en G. Jesse; Tonny, z. van C. Vermeer en J. Löben; Gerrit, z. van N. Esveldt en M. C. de Blanken; Ja cobus Jan, z. van C. van Oostrom en M. Benders; Mathilda, d. van C. J. van Dijk en G. van Rijn; Anna Jan netje, d. van J. Ravensbergen en E. Onze tuinbouwimede- werker dacht zo: Met Pinksteren zit een groot aantal mensen buiten in de tuintjes en als ze dan de bloemen zien, krijgen ze plotseling zin in iets aan him „lapje grond" te doen. Laat ik dus voor deze dagen eens een paar tips opstellen voor „kou we-grond tuin ders" die ineen? „de geest krijgen". De roos kan beschouwd worden als de koningin van de bloemen, geen won der ook, dat ze vrijwel in alle tuintjes voorkomt. Nu is he' een goede tijd uw rozen eens duchtig te snoeien. Vele uit elkaar gegroeide struikrozen bloeien sléchts matig, al leen, omdat ze nooit ge snoeid werden. Gewone struikrozen kunnen kort worden teruggeknipt. Hoe kort? Wel al het jonge hout kan tot op enkele centimeters boven het oude hout worden inge- knipt. Het verschil tussen oud en jong hout is ge makkelijk genoeg te zien. Wanneer jonge s trui kro zen *worden aangeplant, zal men ze op de kwekerij gedeeltelijk al gesnoeid hebben, doch dat is nog onvoldoende. Wanneer U klimrozen wenst aan te planten dan mag er nu niet lang meer gewacht worden zullen die anders behandeld dienen te worden. Alle takken worden dan tot zes tig centimeter boven de grond ingeknipt. Dat kost dan de eerste zomer wel bloemen, doch de struiken groeien en bloeien een volgend jaar veel beter. Oude klimrozen mogen zo niet gesnoeid worden, an ders zoudt U nimmer bloe men hebben. Alle oude klimrozen worden zo veel mogelijk vafo de oude, uit gebloeide takken ontdaan. Oude takken kunnen ook deze zomer nog wel bloe men voortbrengen, doch de jonge scheuten bloeien veel rijker. De oude takken die dus gemist kunnen worden, kunnen geheel tot op de grond worden weggenomen. De jonge scheuten worden dan net jes aangebonden. doch vooral niet te dicht op elkaar. De meeste klimro zen zitten veel te dicht in het hout. wanneer de tak ken een onderlinge ruimte van dertig centimeter krij gen. zullen ze zich het best ontwikkelen. Nu ik het toch over klimrozen heb. vraag ik uw aandacht ook nog voor enkele andere klimplanten Klimop kan nu ook ge plant worden, en mensen dit »van groen blijvende planten houden, zullen in de klimop veel plezier heb ben. Klimop behoeft men bovendien niet aan te bin den, die hecht zich zelf heel gemakkelijk. Dit zelf de kan ook gezegd worden van de wingerd, doch dan neme men bij voorkeur de fijnbladerige soort. die kan in de herfst zo prach tig rood kleuren. Ze groeien geweldig snel en hechten zich zelfs op de nieuwste muren. Het kweken van kamer planten is een aardige lief hebberij, die vooral de laatste jaren sterk is toe genomen. Waar men ook kijkt, overal ziet men ach ter de ramen een rijtje ka merplanten staan. Kamerplanten stellen natuurlijk bepaalde eisen, waaraan men zal moeten voldoen, wil men althans slagen. Huisvrou-wen die menen dat het er niet zo precies op aan komt. die de planten morgen of over morgen wel eens zullen gieten als dat zo uitkomt, zullen er niet veel van te recht brengen. In deze tijd van het jaar kunnen kamerplanten zo nodig verpot worden. Niet elke kamerplant behoeft een grotere pot, al naar de plant het nodig heeft, zal hier gehandeld moeten worden. Tenslotte komt er een eind aan steeds grote re potten, de planten zul len dan door middel van vloeimest op kracht gehou den moeten worden. Kamerplanten, die een rustperiode hebben door gemaakt en nu opnieuw uitlopen, zullen in de meeste gevallen wel ver pot kunnen worden. Hoe wel er ook veel sierpotten in de handel zijn, moet het gebruik daarvan ont raden worden; planten groeien het best in gewo ne aarden potten. Nu wor den er tegenwoordig ook mooie aarde sierpotten in de handel gebracht en te gen het gebruik van zulke potten bestaat natuurlijk in het geheel geen bezwaSr Overigens kunnen sierpot ten wel gebruikt worden, doch dan gebruike men die liefst als omhulsel, dus de plant in een gewone pot, welke dan in dg hierpot wordt geplaatst. Hoe groot moet een pot zijn? Dat hangt van de plant af die er in gekweekt moet worden. Als regel kunt u wel aannemen, dat de potten slechts weinig groter behoeven te zijn, dan waarin de planten staan. Wanneer die een paar centimeter ruimer zijn. is dat al wel vol doende. Voor het verpot ten van kamerplanten heeft men goede aarde no dig, de zogenaamde blad- aarde die eventueel nog aangevuld en gemengd kan worden met een weinig oude koemest, metselzand en turfmolm, molshopen- grond is ook heel goed. Voordat U de plant in de nieuwe pot zet. zult U eerst een paar potscherven onder in de pot moeten doen immers daarin be vindt zich een klein gaat je, dat de fabrikant er niet voor niets in gemaakt heeft. Dat dient om het overtollige water gelegen heid te geven weg te kun nen vloeien, en wanneer dat nu vol aarde komt, kan het water niet weg. Dat geeft verzuring van de potaarde, en daarin kunnen de planten abso luut niet gedijen. Zoals ons ter plaatse' bleek, is de vierassige bagagewagen van de D- trein ParijsAmsterdam gisteren ge deeltelijk ontspoord. De D-trein was bijna in zijn geheel de vlak voor het station Lisse liggende wissel gepas seerd, toen deze wissel omgetrokken schijnt te zijn door een lid van het bedienend personeel op het seinhuis in het station Lisse. Het achterste draaistel van de ba gagewagen van de D-trein volgde de rails naast het spoor waarop de locomotief mef de personenwagens voortraasde. Daardoor werd het voor ste draaistel der bagawagen uit de rails getrokken. Deze wagen bonkte een kleine honderd meter schuin ach ter de andere wagens en kwam door dat de koppeling met de voorlaatste wagon brak, tenslotte tussen de per rons van het station, even voor het stationsgebouw tot stilstand, met het tweede draaistel nog steeds op het verkeerde spoor. De wissel werd be schadigd, de bedieningsdraden van wissels en seinen eveneens. Oppervlakkig gezien werd de spoorbaan niet ernstig beschadigd. Een ongevallen trein der N.S. uit Amsterdam was spoedig ter plaatse. Om tien over een was de bagagewa gen bijna op de rails gebracht, waar door het daarnaast liggende spoor vrijkwam. Ingenieurs der N.S. en Rijkspolitie waren bezig een onderzoek in te stel len. J. den Haan; Johanna Maria ClaSina, d van A. J. Blansjaar en W. Azier; Adrianus Nicolaas, z. van C. van den Ing en A. V. Sibels; Agatha Johanna, d van A. A. Janssen en A. J. de Wolff; Adrianus, z. van J. Neuteboom en K. E. Melissant; Eva Maria, d. van J. H. Wolkers en M. L. de Roo. Ondertrouwd: J. de Raaij jm. 30 j. en C. E. M. Kuijpers jd. 26 j.; F. M. van de Buld jm. 23 j. en H. J. Wil- lemse jd. 24 j.; G. de Vries jm. 25 j en M. A. Goddijn jd. 23 j. Overleden: P. Goudkade z. 22 j.; G. H. van den Burg z. 2 j. ONVOORDELIG HOGER BEROEP De 43-jarige officier bij de admi nistratie van de Kon. Marine, H. C. van 't H. uit Leiden, had na de ca pitulatie herhaaldelijk ontslag uit de dienst gevraagd. In de mening, daar mee van zijn eed te zijn ontslagen, nam hij vrijwillig bij het Legioen „Nederland" dienst, voor welk feit het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam hem tot 20 jaar Rijkswerk inrichting (met aftrek) veroordeel de- Hij ging van dit vonnis in hoger beroep bij de Bijz. Raad van Cassa tie, waar de procureur fiscaal requi- rant aan het verstand bracht, dat deze geen flauw idee had, wat de afgelegde eed aan Koningin en Va derland te betekenen heeft. Verd. had de doodstraf verdiend, doch de procureur ïiscaal wilde de eis beper ken tot levenslange gevangenisstraf. Overeenkomstig deze eis, deed de Raad van Cassatie hedenmorgen uit spraak. m HAAGSE GERECHTSHOF. Distributiewet. In verband met clandestien vlees verhandelen, was A. J. H.- te Bodegraven door de Poli tierechter veroordeeld tot f 75 boete of 30 dagen hechtenis, van welk von nis hij in hoger beroep kwam bij het Haagse Gerechtshof. De proc. gene raal vorderde tegen verdachte beves tiging van het vonnis. Het HoN heeft arrest gewezen, en verdachte veroor deeld tot f 40 boete of 20 dagen hech tenis. LAATSTE BERICHTEN KONINKLIJK BEZOEK AAN UTRECHT Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van, H. M. de Koningin en Z, K. H. de Prins der Nederlan den op 17 Juni aanstaande een of ficieel bezoek te brengen aan de provincie Utrecht. Het bezoek zal ditmaal in het bijzonder de stad Utrecht betreffen. DR DE KAT ANGELINO AANVAARDT UITNODIGING Naar wij vernemen heeft dr de Kat Angelino de uitnodiging van de heer Lovink om als zijn adviseur te Batavia op te treden aanvaard. Prof. baron van Asbeck heeft aan de te- gering medegedeeld, dat hij om re denen van persoonlijke aard niet in staat was de uitnodiging voor de functie van gedelegeerde van de Kroon in Indonesië te aanvaarden. REGERING EN ONDERWIJ- ORGANISATIES. Naar wij vernemen zal de voorzit ter der Tweede Kamer a.s. Dinsdag bij de regeling van werkzaamheden voorstellen in de vergadering van Woensdag 1 Juni aan de orde te stel len de interpellatie van mr. Roosjen (A.-R.) in verband met het verbreken van het overleg met de onderwijzers- organisaties met betrekking tot de herziening der onderwijzerssalaris' DE EERSTE KERSEN IN LIMBURG. Op de fruitveiling in Gronsveld zijn gisteren de eerste Limburgse kersen aangevoerd. Het waren er van de soort: vroegste der markt. De eerste soort van deze primeur bracht op 1.201.50 per kilo (vorig jaar meer dan 3.per kilo), de tweede soort 0.601.00. De eerste aanvoer beliep maar 170 kilo. Na de partijen van de derde ronde is Van Hassel de enige ongeslagen deelnemer van het achttal. Domingo verloor op verrassende wijze van Gal- miche. De Fransman behaalde daar mede zijn eerste winstpunten. Van Hassel sloeg met stevige cijfers de Portugees Ferraz, terwijl van de Pol voor de .tweede maal verloor. Van Hassel leidt met drie gewonnen par- tijen, gevolgd door Domingo en Rei- cher, met twee gewonnen partijen, en Van de Pol, Galmiche, Garcia, Ferraz en Nr^sberger met 1 gewonnen partij FAN'NY SCHEIDT ER VOLGEND JAAR MEE UIT. Jan Blankers zei vandaag tegen een verslaggever te New York: Fanny zal het volgend jaar er mee uitscheiden na de Europese kampioenschappen te Brussel. Jan voegde er aan toe: Fan ny heeft een zwaar jaar achter de rug; zij heeft veel gereisd en dus zullen wij het dit seizoen wat kalmpjes aan doen. Behalve te Dublin en Belfast (eerste helft van Juni) zal Fanny pp 2 Juli te Edinburgh lopen. Verder'had zij een uitnodiging voor Londen ontvangen, maar zij twijfel de er aan of zij deze invitatie kon accepteren, aangezien op die dag één van de kinderen jarig was. Fanny zei aan de verslaggever: Het was'jammer, dat die trip naar Los Angeles niet een beetje langer heeft geduurd. Ik heb niet de helft gezien van wat ik had willen zien. Fanny liep Vrijdagavond de 80 me ter horden en won in 12 seconden met ruim 5 meter verschil op Nany Phillips met Constance Darnowski als derde en Loretto Blaul als vierde. Er stpnd een sterke wind, dwars over de baan. De 200 meter won zij in 25.3 sec. De wedstrijden werden gehou den in het Triboroughstadion op Ran dalls Island. SCHEEPSBERICHTEN ALCOR 27 Mei van St. Vincent; ALDABI 27 Mei van Rotterdam te Buenos Aires; ARKELDIJK 28 Mei van Rotterdam te Antwerpen; AN- NENXERK Sydney-Rotterdam 27 Mei van Marseille; BLOMMERSDIJ'K 27 Mei van Norfolk te Baltimore; DELFTDIJK 28 Mei van Rotterdam te Antwerpen; NOORDWIJK 28 Mei op 30 mijl Zd.-West Finisterre; PR. ALEXANDER 28 Mei van Hamburg naar Antwerpen; PR. WILLEM III 27 Mei van Montreal te Havre; PRINS WILLEM IV HamburgMontreal, pass. 27 Mei Cape Wrath: VEEN- DAM 27 Mei 16 uur van New York naar Rotterdam. MARKTBERICHTEN GOUDA. 27 Mei. Paarden. Op de heden te Gouda gehouden paar denmarkt waren aangevoerd 41 stuks. Luxe paarden 500 tot 700., werkpaarden van 350 tot 600 2 jarige paarden van f 350 tot 500; 1 Yi jarige paarden van ƒ200 tot 300; hitten van 200 tot .f600; slachtpaarden 300 tot 500. Han del flauw. LEEUWARDEN, 27 Mei. Kaas. Goudse kaas van f 581.59; Edam mer 1.4142. Stemming kalm. TER AAR 27 Mei '49 Groenten Kassnijbonen 1.80—2.20, idem stek 1.301.45; Peulen 0.751.45 per kg. Bloemkool I 0.520.75, idem II 0.41 0.50, idem 3 0.220.35, idem stek 0.100.20 per stuk. Postelein 0.15 0.27; Rabarber 0.070.12 per kg; Sla I 2.70—6.00 idem II 2.00—2.50 per 100 stuks. Andijvie 0.380.54 Prei 0.090.10 per kg, Spinazie I 1.00'1.19 idem II 0.73—89 per bak. Bospeen 0.240.50 peterselie 0.08 p. bos. komkommers 0.310.40, idem stek 0.210.27 p. stuk, Stoofsla 0.10 Snijbiet 0.060.08' per kg. Slavellen 0.30 per kist, Tomaten 0.590.76, idem klein 0.29>0.49 per pond Aard beien 0.360.52, idem klein 0.26 0.35 per doosjes. ePrziken 0.160.24 per stuk. R'VEEN 27 Mei Bloemen Spit fire 2541 ct; Papaver 1524 ct; Irissen 1635 ct, Trollium 613 ct. Pyrethrum 1539 ct; Anemonen 8 18 Violieren Dubbel 3551 ct; Vio lieren enkel 1719 ct; Margrieten 518 ct, Bruidsanjers 101 5ct, Es ther Read 4045 ct, Pioenen 2228 ct. Galla 9—15 ct. Groenten: Aardbeien 3846 ct. per doosje en 4075 etc per y pnd Kropsla 2.004.70, Bospeen 33.00 48.00, Bloemkool 41.0066.00 per 100 Peulen 8.0012.50, Snijbonen 19.00 23.00 idem stek 12.00—14.00 per 10 kg Prinsebonen 3.05 per kg. KATWIJK a. d. RIJN 27 Mei 1949 Groenten Spinazie 8.0026.00 Ra dijs 4.108.70, Rabarber 5.609.50, Sla 2—4.70, Bloemkool I 67.00—76.00 idem II 5252.20, Komkommers 30.00—31.00 Kervel 1.70-4.20 Selde rie 4.8016.50, Prei 55.80, Waspeen 40.0059.00, Vroege Aardappelen 30.00—37.00 VEUR 27 Mei '49 Groenten To maten 1.501.70, Komkomers I 39 43, idem II 28—33, idem III 23—26, Sla I 5—6.50 idem II 2—3.20, Andij vie 4052 spinazie 2431, Bloem kool IA 7090 idem I 4560 idem H 3540, idem Hl 2431, Bospeen 49—59 Postelein 36—40. Notaris J. C. VAN ECK, te Leiden, zal op Vrijda gen 3 en 10 Juni a.s., tel kens om 7 uur nam. in het Notarishuis aldaar, Hoge- v/oerd 144. bij opbod en afslag in Ihet openbaar verkopen: Het Herenhuis met centr. verw., voor-, zij- en ach tertuin. stenen schuur en broeikas aan het Burg. v. Griethuysenplein no. 8 te Oegstgeest, groöt 3.29 Aré, niet verhuurd, in eigen gebruik geweest. Grondbel. 80.75, straat bel. 28.40. Bezichtiging 31 Mei. 2. 7, en 9 Juni 's nam. van 24 uur. 2286 Aanvaarding bij de gun ning. Betaling koopsom met bij berekening van 5 pet. rente op 11 Juli 1949, vóór 's midd. 12 uur. Nadere inl. ten kantore van Nots. J. C. van Eek, Breestraat 56; Tel. 25824. Notaris Mi. C. PUNT te Noordwijk, zal op Woens dagen 8 en 15 Juni 1949 te elf uur v.m. in Hotel ,HOF VAN HOLLAND", te Noordwijk-Binnen. pu bliek verkopen: liet woonhuis met garage en erf aan de Quarles van ?Jffordstraat 31 te Noord- vijk aan Zee. groot 2.18 Are. 2447 Verhuurd voor 50 p. m. Alles nader omschreven bij veilingbiljet, verkrijg baar bij genoemde Notaris. Bez. Dinsdag én Donder dag van 24 uur. Notaris Mr. C. PUNT te Noordwijk zal Op Donder dagen 9 eu 16 Juni, des voorm. elf uur in café „ZOMERLUST" aan de Rhijngeesterstraatweg 31. te Oegstgeest. publiek ver kopen: Het Herenhuis met voor- en achtertuin en schuur aan de Dorpsstraat 30 te Oegstgeest, groot 1.69 Are. De le etage met één slaap kamer op 2e étage is ver huurd. (inwoning) het resterend gedeelte vrij te aanvaarden. 2446 Bez. Dinsdags en Donder dags vhn 24 uur. Offic. Publicatie UITREIKING BONKAARTEN 909 TE LEIDEN. Het uitreikingsschema voor de bonkaarten 909 voor de week van 30 Mei tot en met 4 Juni a.s. is als volgt: Maandag 30 Mei gezinnen waarvan het hoofd een stamkaartnummer heeft van 19801 tot en met 22000 Dinsdag 31 Mei: 22001 tot en met 24200. Woensdag 1 Juni: 24201 tot en met 26400. Donderdag 2 Juni: 26401 tot en met 28600. Vrijdag 3 Juni: 28601 tot en met 3Ö800. De loketten zijn geopend van 8.30 tot 12 uur en van 1.45 tot 4.30 uur.. 2478 Terstond gevraagd een R.K. BOERENKNECHT wegens ziekte der tegen woordige, goed kunnende melken en met boeren werk bekend, hoog loon en goede behandeling. Adres A. A. v. d. HAM, Veurse Straatweg no. 35 te Leidschendam. 2471 kost en inwoning als tegenprestatie biedt zii aan een- goede hulp te zijn in de huishouding. Bi. aan det Kath. Sociaal Bureau Plantsoen 25 te Leiden. 2474 GEVRAAGD: niet onder 17 jaar. tot 4.30 uur nam. Mevrouw FELD. Vismarkt 5. 3939 Te huur aangeboden bii eindpunt Electr. Tram. Brieven onder no. 2475 bur. van dit blad. Adverteert In dit blad Setefmntjeó AANBOD Jasz-piano. Speciale halfj. cursus volgens nieuw Amerikaans systeefn. Te vens aanvang nieuwe cur sus voor accordeon en gui taar. Instrumenten event, ii; bruikleen. Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5. tel. 24358. SF Reclame aanbieding. Uitschuiftafels f 39.75. rook fauteuils met kussens 46.55, ligstoelen beuken romp en prima loper 8.25 moquette meubelbekleding per meter 12.60, prima beddentijk per meter 3.58 en 4.85. Woninginrich ting Henk Regeer, Haar lemmerstraat 105. telefoon no. 26602. 3943 SF Een goede raad. Laat nu uw stoelen repareren of opnieuw stofferen, maar dan door Henk Regeer, Haarlemmerstraat 105, tel. 26602. De beste materia len, prima bekleding en spoedig terug. 3944 <2? Dames! Wij hebben een geweldig succes met onze Chemico-Wave. Laat uw haar niet verwoesten door permanenten, maar laat uw haar Chemiëeren, het geeft een prachtige na tuurlijke golf. Bespreekt vroegtijdig voor de Pink sterdagen. Het Permanent Huis. Apothekersdijk 8, Tel. 26218. 3942 SF Te koop aangeboden een zo goed als nieuwe wandelwagen op lucht banden. Te bevragen Ou de Rijn 92a. 1 x bellen. S? Jonge Hennetjes! Broed 1949. Prima afstamming en gezorfpl eigen kweek!!! Broederij Groeneveld, Hen nenfokkerij Rijkserk. 15386 v. d. Valk Boumanweg 26a Tel. 25590. Zondags geslo ten. 3926 3? Wasteilen. Wasketels, emmers verroest, opnieuw galvaniseren, ze ziin dan weer nieuw. Wringers 27.50 Wringerbox 12.50, wasteilen ƒ.50 en 9.90, Wringerrollen bekleden met witte rubber en 2 ir, garantie. Langezaal, Stille Rijn 7, tel. 26545. 3928 2? H.H. Vissers. Grote keuze hengelsport. Bam boe. Rieten. Tonken, Ja panse hengels, Werphen gels, Bamboe toppen. Leef- netten. prima Nylon enz. enz. Teunissen. Levendaal 28. telef. 22053, Leiden. J '5F Uit ruime voorraad bloemkoolplanten te koop, als ook rode, witte, sovoye spruitkool, groene kool- planten. meloenenplan ten 200 in perspotten soort, Oranje Aanas. en een 1000 tomatenplanten Emenent. bij A. C. Hoogervorst, Langeraar 127, Tel. 68. Te koop aangeboden nieuwe-herenoverjas, maat 50. zonder punten. prijs 50. W. J. Bur ing, Rijn- zichtstraat 18. Leiden. 3937 SF Verlovingsringen. Na tuurlijk- „De Goedkopere Zaak", maar betere waar. Goud-, zilver- horloges. Op het graveren kan gewacht worden. Inkoop oud Goud. le klas Reparatie Inrich ting S. v. d. Water, Haar lemmerstraat 185. Tele foon 24469. SF Te koop een huis, waar in thans winkel in krui denierswaren, gemakke lijk in te richten tot woon huis. omgeving Kraaier- straat. Eind volgende maand leeg te aanvaarden. Brieven onder no. 3936 bu reau van dit blad. Perz. kleden. Laat uw kostbare Perz. kleden vak kundig repareren en rei nigen. Wij maken motwe- rend. Vrijblijvend alle in lichtingen. Atelier „Ma rokko", Buitenruststraat 8a Tel. 23708. 3935 SS* Gasf.. bad. geijser enz. prima gasfornuis 75. bad met geijser 135.pris makijker, tafels, fauteuils, linnenkasten. 2 pers. ka pokmatrassen 59. vloer bedekking enz. Tel. 22150. Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht. Let op num mer. 39733 SP Sluier te koop, 3 m. 1„ 2 m. br„ z. g. a. n. en witte pumps, maat 37. Te bevr. Hoogewoerd 102. QF Aangeboden een invali dewagen, in zeer goede staat zijnde. Te bevragen: Bloemstraat 31. 3918 SF Iemand met ruime ad ministratieve ervaring en algemene ontwikkeling, wenst zich te interesseren in bestaande onderneming of administratiekantoor. Kapitaaldeelname moge lijk. Brieven onder no. 3934 bureau van dit blad. SF Attentie. Wij repareren uw gebroken porselein Sak sische groepen, \antieke borden, beelden enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt. Schoonmaken van schilderstukken en re- paratielijsten. Inkoop goud zilver Bremmer, Haar- l.mmerstraat 99. ingang Goegerritstraat 1, telefoon no. 22791. Werkelijk goede kin derfoto's? Dan naar Stu dio Koopman. Hooigracht 96. Dat is de kinderfoto grafe. die het kan. Drie verschillende briefkaart foto's voor 3.25. 3739 SF Meerpoel. Alles op naaimachinegebied. Repa raties en levering van naaimachines. Nieuwe ma chines met en zonder ver gunning. Firma Meerpoel, Ereestraat no. 171. Leiden. Tel 24815 SF Fa. „Waco", Maat- knippatronen. N. Rijn 25, Leiden, tel. 21895. Weest critisch op uw kleding, maatkleding onderstreept de persoonlijke lijn van uw toilet. Coupeuze aan wezig elke Maandag-, Woensdag- en Donderdag middag 2—5 uur. PERSONEEL SF Net meisje a0». voor de ochtend. Leeftijd 1516 jaar. Aanm. na 5 uur: Mevrouw Roosen. Morschkade 10a. 2482 SF R- K. Meisje terstond gevraagd in gezin met kin deren voor dag en nacht of voor dag. goede behan deling. hoog loon. bij A. J. Koot. Veurselaan no. 45. Voorburg. 2481 "S" In gezin met kinderen wordt gevraagd Burger meisje. dia met behulp van Werkster de huishou ding wil doen. C. J. van Leeuwen, Manufacturier. Herenstraat 83. 3940 SF Gevraagd een nette leerling of halfwas bij Jachthaven Holland, Waag dam, Warmond. 3931 GEVRAAGD SF Gevr. Zit-slaapkamer. Dame met kind* vraagt zit- slaapkamer met keuken, liefst gestoffeerd. Leiden of omtrek. Brieven onder no. 3932 bureau van dit blad. DIVERSEN SF Th. J. van der Heijden, rechtskundige en gemeen te deurwaarder, Hoge Rijn dijk 105105a, Leiden, tel. 23405. Behandeling van rechts- en pachtzaken, in casso's. ontruimingsgeschil len, opmaken van contrac ten enz.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3