SPORT NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Gemeenteraad van Warmond DINSDAG 24 MEI 1949 DE LEID SE COURANT PAGINA 3 ATHLETIEK NIEUWE NED. RECORDS MEISJES Bij de drie-steden wedstrijd Den HaagRotterdamAmsterdam heeft mej. I. den Held (Rotterdam) het speerwerpen gewonnen met 27.50 meter en mej. N. Buch (Amsterdam) de 80 meter met 10 sec. Dit waren nieuwe Nederlandse (meisjes) re cords. De oude stonden respectieve lijk met 26.75 meter en 10.2 sec. op naam van mej den Held en van mej. Noordraven (Rotterdam). GROTE ATHLETIEK - WEDSTRIJDEN IN ALPHEN. Evenals voorgaande jaren organi seert de AAV '36 Comb, op Hemel vaartsdag a.s. weer grote Regionale baan wedstrijden, op het Alphia- terrein. Er schreven voor deze wedstrij den reeds 350 athleten in van 27 verschillende' verenigingen uit de districten Zuid-Holland, Utrecht en Zeeland. Het lijvige programma begint des morgens met de voor wedstrijden, terwijl vanaf 2 uur de finales en seniornummers beginnen. Naast de verschillende loopnummers op kor te en langi? afstanden zijn er ook dej diverse estafette's, die de aandacht vragen. Voor de athleten uit het rayon Gouda bestaat de mogelijkheid naar aanleiding van hun prestaties bij delbe wedstrijden behaald, gekozen te worden in de Goudse ploeg die met Pinksteren uitkomt tegen Brugge in België. Indien het weer wil medewerken beloven deze atletiekwedstrijden weer een sportgebeurtenis voor de Rijnstreek te worden van groot be lang. LAWNTENNIS HET INTERN. TOURNOOI VAN NOORD WIJK Het Britse team -voor het interna tionaal tournooi te Noordwijk van 31 Mei tot 6 Juni bestaat uit de da mes P. J. Currey en K. L. A. Tur key en de heren Lewie en Roberts. Als captain en manager treedt op de heer Stowe. Voorts hebben voor Noordwijk in geschreven de Chileense spelers voor de Davis Cup Balbiers en Taverne en de ex-Joegoslaaf Puncec. De Zuid- Afrikaanse spelers Sturgess, Fannin, Levy en Cockburn schreven reeds eerder in, nu ook hun landgenoten mevr. Summers en mevr. Water- meyer. Met verschillende andere in ternationale spelers wordt nog over leg geplehgd, o.a. met Gonzales, Par ker, Patty, Johansson e.a. DE INTERNATIONALE FRANSE KAMPIOENSCHAPPEN. De verdere uitslagen luiden: Heren enkelspel, achtste finale: Bernard (Frankr.) slaat Pallada (Z. Slav.) 6—0 9—7 2—6 4—6 6—0. Heren dubbelspel, achtste finales: Cucelli en Del Bello (It.) slaan Geelhand en Peten (België) 60 64 63; Fannin en Sturgess (Z. Afr.) slaan Barbiers en Taverne (Chili) 60 61 62; Gonzales en Parker (Ver. St.) slaan Finkekraut en Weiss (Israel) 6-^3 64 60; Remy en Thomas (Frankr.) slaan Mitic en Pallada (Z. Slav.) 63 36 61 6—4; Bergelin en Johans son (Zweden) slaan Matous (Tsjech. Slow.) en van Meegeren (Ned.) 6 2 8—6 6—1. Dames dubbelspel achtste finales: Margaret Dupont-Osborne en Louise Brough (Ver. St.) slaan mevr. De- lagrave en mevr. Hollier Larousse (Frankr.) 62 60; Nel Hermsen (Ned.) en mej. Marcellin (Frankr.) slaan mej. Pannetier en mej. Pator- ni (Frankr.) 6—3 86; mej. Mar cellin (Frankr.) .en Washer (Belg.) slaan mevr. Bossi en Delbello (It.) 2—6 10—8 6—3. ZWEMMEN Leidenaars in Den Haag. Bij de zwemwedstrijden, georganiseerd tussen de Kring Den Haag en Haar lem, waren ook enkele Leidenaars van de partij en niet zonder succes. De uitslagen waren voor onze stadgenoten: W'. van Rooyen (de Sleutelstad) le 50 M. schoolslag Adsp. 35 sec; mej. H. Caspers 100 M. 'schoolslag Dames le in 1.26.7; J. Heek maakte op de 100 M. borstcrawl 1.11.8; 100 meter schoolslag 1.27; 'J. v. d. Rey- den zwom de 100 M. rugslag in 1.22. WIELRENNEN BARTALI NAAR HET ZIEKEN HUIS. Bij aankomst van een groot pele- ton renners aan de finish van de derde étappe van de Ronde van Italië welke gisteren werd gereden, kwam Bartali zó ernstig te vallen dat hij met enkele kneuzingen en zware ontvellingen naar het zieken huis te Cosenza moest worden ver voerd. Swift-Combinatie. Heden wordt de avondtraining hervat met een rit over 35 km. Samenkomst 6.45 uur aan de Zijl. J. v. d. Fits wist te Am sterdam ondanks een lekke band, een zevende plaats te bezetten. Jac. de Groot moest nadat hij een drietal premies had gewonnen, door pech staken. Eenzelfde lot onderging B. Kruit. Op Hemelvaartsdag starten J. v. d. Fits, Jac. de Groot en P. Bout hoorn in de Ronde van Noord-Hol land, een wedstrijd over een afstand van 20Q km. Alle overige renners starten die dag te Den Haag in het Fruitmarktcriterium, dat om 1 uur aanvangt. VOETBAL D.O.S.R. De uitslagen van Zon dag waren: DOSR 3—Lisse 3 6—1. Nederlaagwedstrijden: Warmunda A DOSR A 12; Warmunda BDO SR B 2—2; Lisse C—DOSR C 3—3; DOSR CRijp wetering A 11. Nic. Boys—K.D.O. 0—4. In de eerste helft speelde de Nic. Boys met de wind tegen en kreeg de Boys-ach terhoede het zwaar te verduren. Een SPORTUITWISSELING GENT—LEIDEN. Het Leids Gemeentelijk elftal, dat in het sportuitwisselingsprogramma tegen het Gents gemeentelijk voetbal elftal uitkomt, is als volgt samenge steld: Doel: W. Kuiters, Slachthuis. Achter: E. Binsbergen, L.D.M. en J. de Leeuw, Gem. Secr. Midden: J. de Man, Gem. Reiniging, G. den Daas, L.D.M. en W, Feitkamp Gem. Secr. Voor: F. Penseel, Brandweer, J. Ba- velaar, Soc. Dienst, A. Verseput, L.P. S.V., W. van Weizen, Ond., Ch. Godt- help, Brandweer. Reserven zijn: G. Harkink, Brand weer; J. v. d. Sluys, L.P.S.V. en H. Bosboom L.D.M. zware druk bedwingen. KDO kon de leiding nemen uit een penalty, toen Joh. Lebesque de bal met zijn hand, in plaats van met zijn hoofd uit de gevaarlijke zone wilde wegwerken, wat de goed leidende scheidsrechter niet ontging (10). Enkele Nic. Boys-aanvallen werden niet benut of door de uitstekende K.D.O.-keper on schadelijk gemaakt, terwijl ook de K.D.O.-achterhoede niet met zich lie ten spotten. Na de hervatting zag het er naar uit, dat de boys het spel zou den overnemen en aanval op aanval volgde op het K.D.O.-doel, maar met man en macht werd verdedigd en de vèropgetrokken Nic. Boys-achterhoe de kon een doorbraak van de K.D.O.- voorhoede niet weerhouden, terwijl keeper Bader niet uitliep, zodat de K.D.O.-midvoor geheel vrij voor het doel, onhoudbaar kon inschieten (30). De boys probeerden nog wel de eer te redden maar de schoten gingen juist over of keeper De Jong stond op zijn plaats. K.D.D. verraste zelfs nog eenmaal de boysverdedi ging door een snelle doorbraak en doelpuntte voor de vierde maal, waarmede de boys zich gewonnen gaven. Wet. Boys. In een rustig ge speelde wedstrijd bèhaalde Wet.JBoys 1 op eigen terrein een 33 gelijk"spel tegen Alphia 3. Wet. Boys 2Teylin- gen 3*10; Wet. Boys 3Teylingen 4 2—2; VV OA—Wet. Boys A 2—3; MMO A—Wet. Boys B 7—0. POSTDUIVEN Leidse Concourscommissie Wed vlucht met oude duiven op Zondag 15 Mei vanaf Maastricht. Aantal vo gels 1518, gelost te 8.45 uur N.W.- wind. le duif te 12.7.39 (830.30 m per minuut; laatste prijswinnende duif 13.22.1 uur (604.54 m per minuut) Uitslag der eerste tien: N. Waas dorp 1-35-254; N. v. d. Linden 2-67- 140-255; A. v. Weeren 3-164-24^-263, A. Ahrends 4-66-112-182-235; A. Po lak 5-115-184-257; P. de Klerk 6-77- 121; J. Vogelenzang 7-110-171-250; T. Platteel 8-159; T. Singeling 9-96, N. v. d. Mey 10-27. „De Blauwband" (Sassenheim). Wedvlucht met oude duiven vanaf Quievrain 209 km. In concours 123 duiven, te 12 uur 30 gelost. Aan komst eerste duif 4.21.10, snelheid 826 meter per minuut, laatste 4.50.48, snelheid 903 meter. Uitslag: 1. Th. Snaar, 2. 10 P. v .d. Burg, 3, 14 J. A. Meeuwissen. 4. P. C. Baartman, 5. J. Moolenaar, 6, 15, 25 H. J. Krom, 7. W. Buurman, 8. 21, 24 J. Haver, 9. 10 L. J. Drost. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Ciney. Afstand 209,13 K.M.; eerste duif geconsta teerd om 10.51.2, snelheid 901,08 m. per minuut, laatste om 11.18.59, snelheid 806,40 m. per minuut. Prijs winnaars waren: A. W. Querreveld 1; Fr. Hendriks 2, 11, 12, 44; J. P. v. d. Assem 3, 4, 16, 20, 28, 31, 37, 46, 47; V. L. Pierlot 5, 15, 18, 27, 33, 41; Th. v. Geijlswijk 6; K. I. Waas dorp 7, 8, 17, 21, 25; C. Zwaan 9, 34; A. van Rooijen, 10, 22, 24, 26, 39. DAMMEN Kampioenschappen Bollenstreek. In de 6ae ronde om het damkam pioenschap van de Bollenstreek zijn wederom enige verrassende uitsla gen gekomen. De voornaamste was wel de onverwachte nederlaag van J v. d. Kroft tegen F. Lubbe; laatst genoemde heeft nu de leiding in Groep B. De uitslagen waren: 1ste klasse: W. W. KromL. v. Haaster 20. W. LeeuwenbergC. v. d. Wolf 02; H. BellenTh. Seysener 11; F Lub beJ. v. d. Kroft 20; B. Balkenende —F. A. Verkuil 1—1; H. Scholte—J. de Jong 02; Th. UitenboogaardG. Balkenende 20. 2de klasse: C. VernooyN. Assen delft 02; J. Molènaar—A. v. Ho- rick 02; A. LangelaanJ. Klinken berg 20; J. WilhelmusA. v. Steyn 02. J. Couvee-^-E. Louter 20; A. v. SteinA. de Heer 11; C. de Jong A. v. Steyn 02. Enigè partijen werden wederom afgebroken. De laatste ronde van de ze voorwedstrijden om het persoon lijk kampioenschap van de bollen streek worden gespeeld Dinsdag 24 Mei te Sassenheim in het clublokaal café Rusthof. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Voor het vakdiploma kruideniersbedrijf slaagde met lof Corn. J. van Hienen. Geboren: Hendrikus Nicolaus Johannes Maria z. v. P. C. Hoogèr- vorst en J. M. Kleijn Anna Lydia d. v. C. J. Lambour en A. L. Maaskant. Bastiaan Gerrit Cornells z. v. C. A. v. d. Hoorn en A. den Brave Adriana Petronella Maria d. v. A. J. Schepers en S. Vergunst; Aaron Alfred z. v. A. N. Cohen en T. S. Breiner; Ger rit Jan Diederik z. v. E. J. Goedhart en D. Koren. Ondertrouwd: Cornelis Idenburg 26 jr en Alida Veltman 30 jr. AARLANDERVEEN 2e Prijs Bijhet Z.H. Bonds- concours, gehouden te Poeldijk, be haalde het muziekgezelschap DSS een 2e prijs met 291 punten in de lste afdeling. De uitslag was binnen het uur in Aarlanderveen bekend gemaakt door middel van een post duif welke.dadelijk na de uitslag was opgelaten. "Dirigept was de heer C. v. Dam, Ter Aar. BODEGRAVEN PLANNEN VOOR DE MARKTEN. Een automarkt en een feestelijke voorjaarsmarkt. Het gemeentebestuur van Bodegra ven heeft besloten het reeds be staande marktwezen uit te breiden met een automarkt, die op Vrijdag middag zal worden gehouden. Deze plannen bestaan al geruime tijd, maar op 3 Juni a.s. zal thans de ope ning piaats hebben. Bodegraven, dat in het hartje van Holland ligt'en aan een knooppunt van grote ver keerswegen. dat bovendien beschikt over een marktterrein, zoals er niet veel in Nederland te vinden zijn, is voor een automarkt wel een uiter mate geschikte plaats. Het gemeente bestuur heeft zeer ernstig de bezwa ren, die tegen het wezen van een automarkt bestaan, overwogen, maar is toch tot de conclusie gekomen, dat het wezen van een vrije markt niet aangetast mag worden, al zal er met pijnlijke zorg voor worden ge waakt, dat de goede naam, die de gemeente als marktplaats al een klei ne driekwart eeuw bezit, niet zal worden aangetast. Intussen heeft de iftarktcommissie ook overwogen wat er gedaan kon worden om nu de kaasdistributie met zijn nivelleringsmethoden weer ten einde loopt en kwaliteit weer een rol gaat spelen om de nationale en internationale naam van de volvette boerenkaas die nog nergens ter we reld overtroffen wordt en voor de handel waarvan Bodegraven het be langrijkste centrum is, weer te her stellen. Het succes dat verleden jaar geoogst werd met een historische feestmarkt heeft er toe geleid, dat men besloten heeft voortaan ieder jaar, wanneer de échte Meikaas weer voor het eerst wordt aangevoerd een feestelijke voorjaarsmarkt te houden. Aan de kaasbereiders is gevraagd op die dag hun kaas te komen mark ten in het historisch boerencostuum en zoveel mogelijk op de wijze, waar op dit een halve eeuw geleden ge schiedde. Verleden jaar is dat een groot succes geworden en het staat nu al vast, dat er dit jaar nog veel meer boeren en boerinnen in ouder wetse kledij ter markt zullen komen. half uur lang konden zij echter de l Natuurlijk worden daarvoor ook dit jaar weer prijzen beschikbaar ge steld, maar bovendien worden j>rij- uitgeloofd voor extra zware par tijen kaas en voor uitzonderlijk goe de kwaliteiten. Het plan heeft de volle sympathie van alle autoriteiten op dit gebied en waar de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland toege zegd heeft op deze dag Bodegraven te bezoeken, zal het aan officiële be langstelling zeker niet ontbreken. BOSKOOP Kath. Vrouwenbeweging. De afd. Boskoop vierde Zondag haar 30-jarig bestaan. Aangezien het 25- jarig bestaan niet werd gevierd wegens de oorlogsomstandigheden,- had het bestuur besloten, nu het 30- jarig feest opZondag viel, eens ex tra voor de dag te komen. Zoals ge bruikelijk begon de dag met een H. Mis met algemene H. Communie tot intentie van alle leden. Daarna gezamenlijk ontbijt in het R.K. Ver. gebouw, waardoor de resp. echtge noten de huishouding en de kinde ren moesten verzorgen. Kap. de Jonge heette allen hartelijk wel kom. Achtereenvolgens voerden daarna het woord de voorzitster mevr. Blom-v. Ooi, de le voorzitster in 1919, mevr. Stolker-Forsthövel, die de moeilijkheden bij de oprich ting memoreerde, mevr. Mens-Ma thot en mevr. v. Vliet, die het Wit- Gele Kruis warm konden aanbe velen. 's Avonds werd de feestvergade- ring geopend door de voorzitster en ontving mevr. v. d. Wel-Stolker een blijvend aandenken in verband met haar 27 jarig bestuurslidmaatschap. Vervolgens vertoonde pastoor de Moei lichtbeelden van het genade oord Lourdes, waarbij hij interes sante toelichting gaf. Na de pauze, waarin koffie met koek werd geser veerd, werd nog het woord gevoerd door mevr. Pannebakker-de Jong en mej. C. Lünnemann als oud voorzitsters, waarbij de laatste de onjuiste critiek hekelde en de be trokkenen aanraadde zelf eens ach ter de bestuurstafel te komen zitten, zodat zij dan zelf kunnen oordelen. Mej. Mens gaf een volledig over zicht van de werkzaamheden van de afdeling gedurende de 30 jaren van haar bestaan. Het dameskoortje verzorgde de muzikale omlijsting. LANGERAAR Concours. De R. K. Muziekver eniging „Arti et Religioni" behaalde op het Bondsconcours van de R. K. Bond van Muziekgezelschappen in Z.-H. te Poeldijk een 2de prijs met 270 puntert in de afdeling uitmun tendheid fanfare. ROELOFARENDSVEEN Postduiven. Wedvlucht oude duiven vanaf Ciney (België) 212 km. I. J. van Amsterdam; 2, 6, 7, 8 en 9 C. Vesseur 3 en 4 A. de Jong; 5 en 10 Co. Rietbroek. TER AAR Geboren: Jan, z. van W. P. Heijns en, A. Smit, geb. 16-5-'49; Martinus J. S./z. van W. C. v. d. Hoorn en M. W. v. d. Jagt, geb. 20-5'40. Huwelijksaangiften: J. L. H. Dobbe 26 jaar en S. S. Bosland 25 jaar. Huwelijken: Fr. Kroon 66 jaar 'en A. v. d. Bijl 63 jaar; C. v. d. Hoorn 28 jaar en A. Th. Touw 24 jaar; J. Pijper 27 j. en A. v. Leeuwen 21 j. Overleden: C. de Jeu, 81 jaar. Afwezig met kennisgeving de he ren J Dekker, wethouder en C. J. de Vroomen. De voorz. sprak enige gevoelvolle woorden aan het adres van de fami lie Visch, wier zoon in Indië is ge sneuveld. Met algemene stemmen werd besloten namens de raad een adres van rouwbeklag aan de familie te zenden. Vervolgens deelde de voorz. mede. dat de heer Dekker, wethouder, gelukkig weer is hersteld zodat hij binnenkort zijn werkzaam heden weer kan beginnen. De Raad nam met voldoening kennis van deze mededeling. Uitvoerig werd gediscusseerd over de aan te brengen electrische verlich ting in de Sweilandstraat. Algemeen was men van oordeel dat de verlich ting van de Oranje Nassaulaan te* duur was opgelet. Men achtte het plaatsen van lantaarns op 'n afstand van 100 in plaats van 50 meter vol doende. Hoewel de voorz. een andere mening was toegedaan, had hij geen bezwaar tegen deze plaatsing temeer niet, omdat dan inderdaad kan gor den nagegaan of deze plaatsingswijd- te aan de gestelde verwachtingen vol doet. Nog deelde de voorz. mede, dat de raad binnenkort een plan zal wor den voorgelegd tot algehele electrifi- catie van het dorp. Aan de orde kwam hierna het ver zoek van de Kath. Jeugdbeweging al hier om een subsidie. Dit verzoek, aldus de voorz., heeft voor B. en W. een sterk principieele kant, omdat hier de overheid geplaatst wordt voor zaken, die in beginseTthuis horen bij het gezin. Alvorens te dezer zake met voorstellen te komen, willen B. en W. zich eerst eens laten vóórlichten door vooraanstaande personen uit deze gemeente van verschillende richting. In afwachting van dit advies wordt besloten dit verzoek tot een volgen de vergadering aan te houden. Met alg. st. werd besloten aan de gemeente-archhect een extra-vergoe ding toe te kennen van f 600.voor de vele werkzaamheden, die door hem zijn verricht bij de aanleg van de Sweilandstraat, werkzaamheden die niet gerekend kunnen worden tót zijn dagelijkse taak. Aan de woningstich ting „Warmunda" werd een aanvul lend voorschot verleend in verband met geleden oorlogsschade. Door B. en W. was in de vorige ver gadering teruggerfomen hun voorstel tot vaststelling van een verordening tot toekenning van verplaatsingskos ten t.b.v. het onderwijzend personeel der bijzondere scholen voor het gew. lager onderw. in deze gemeente. Thans stellen B. en W. voor bij voor komende gelegenheden geval voor geval te bekijken en geen. bindende verordening vast te stellen. De heer van Vliet staat nog steeds huiverig tegen over deze kwestie al vindt hij dit voorstel sympathieker dan het vorige. Hij wil dan ook aan dit voor stel zijn stem niet onthouden. Met alg. st. werd hierna het voorstel van B. en -W. aangenomen. De vestiging; van industrie bepleit. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Padox in zake hulpverlening bij brand zodat bij een voorkomende brand indeze gemeente ook beschikt kan worden over de bedrijfsbrandweer van ge noemde firma. De heer van Vliet zou nog gaarne worden ingelicht over het standpunt van B. en W. ten opzichte van eventueel in deze gemeente te vestigen industriq. Uit de uit deze vraag voortvloeiende debatten bleek overduidelijk dat de raad van mening is, dat het vestigen van industrie in deze gemeente voor de'toekomstige ontwikkeling van Warmond een on ontkoombaar feit is. De heer Vergeer zou gaarne zien, dat bij aanvragen tot vestiging van industrie in deze ge meente de raad gekend wordt, om dat hij dit een van de belangrijkste problemen vindt die momenteel in deze gemeente aan de orde zijn. De heer van Vliet meent, dat in verband hiermede het uitbreidingsplan zal moeten worden herzien, opdat de mensen die hier industrie willen ves tigen ook weten dat hiqrtoe op gun stig gelegen terreinen gelegenheid be staat. Langdurig werd nog over de ze zaak gediscusseerd. Besloten werd deze aangelegenheid binnenkort in zijn volle omvang te bezien Nadat nog verschillende verlangens en wensen naar voren waren gebracht met be trekking tot de toestand van de we gen en voetpaden ging de raad over in geheime zitting om hierin te be handelen het voorstel van B. en W. tot verkoop van de buitenplaats „Klein Leerust." Het was reeds Dinsdag; toen de deu ren weer open gingen en door B. en W. het volgende voorstel ter tafel werd gebracht: B. en W. stellen voor het voorste gedeelte van de buiten plaats Klein Leerust, bestaande uit de villa en een gedeelte van het omrin gende terrein te verkopen aan jhr. J. v. d. Brandeler te Oegstgeest voor de prijs van f 35000. De heer van Elburg wenst in de notulen te zien opgenomen, dat hij zijn stem aan dit voorstel gaf omdat de heer Leenen zich heden als gega digde voor de hoop van deze buiten plaats had teruggetrokken. De heer van Vliet wenste genotu leerd te zien, dat hij het betreurde, dat, terwijl onderhandelingen werden gevoerd met de heer Leenen, B. en W tevens in onderhandeling waren getreden met de heer v. d. Brandeler. Hierna werd het voorstel van B. en W. met algemene stemmen aangeno men. KATWIJK AAN DEN RIJN Gemeenteraad. Door vier leden van de raad is tegen Woensdagavond een spoedeisende vergadering aan gevraagd ter behandeling van een voorstel, inzake het doen van stappen bij het prov. bestuur van Z.-Holland tot verruiming van het voor deze ge meente toegestane bouwvolume. LISSE Personalia De heer \v. de Jonge slaagde voor het architectendiploma van P.B.N.A. VOORHOUT Kath. Jeugdbeweging De afde- lings-commissie voor het Kath. Jeugdwerk deelt mede, dat op hun verzoek het bestuur der R.K.S.V. Fo- reholte bereid is gevonden een voet balwedstrijd te organiseren ten bate van de kas van het jeugdwerk. Als tegenpartij komt het eerste elftal van Warmunda. Op Hemelvaartsdag 16 Juni dus allen naar het Foreholte- terrein voor de wedstrijd van de 2 grote rivalen Foreholte IWarmun da I. Gouden bruidspaar Op 8 Juni zal het echtpaar J. Voorn-S. Franck de dag herdenken, dat zij 50 jaar ge leden in het huwelijk traden. Bei den genieten zij, ondanks de. hoge leeftijd resp. 79 en 80 jaar, een uit stekende gezondheid. WARMOND Succes De R.K. anuziekveren. „St Matthias" alhier heeft deelgeno men aan het muziekconcours te Poel dijk en wist daar een eerste prijs te bemachtigen -met 310 punten. Zij kwamen uit in de eerste afdeling. ZOETERMEER Geboren: Elisabeth Johanna Christina Maria, d. van A. Wijsman en C. M. de Jong. Ondertrouwd: A. de Kooter, 27 j. en H. Ponse, 23 j.; I. J. Deurloo, 25 j. en J. R. Bok 21 j. te 's Gravenhage. Gehuwd: C. W. Versteeg, 28 j. te Delft en J. Hoogendam, 26 j.; A. A. de Zwart, 35 j. te Schiedam en B. A. Muilwijk, 27 jaar. WASSENAAR Geitenfokvereniging. De heren S. de Jong en A. Rietveld hebben gisteravond op Groot Haesebroek de jaarlijkse keuring verricht van gei ten van leden der Geitenfokvereniging Wassenaar. Niet alle afdelingen wa ren even sterk bezet. Bij de 1-jarige geiten bijvoorbeeld was slechts één die# te keuren. Maar het was een pracht-exemplaar van C. J. Overde- vest en het kreeg dan ook prompt de medaille van de Provinciale Bond. Lammeren waren er meer: Hier won Th. Parlevliet zowel de eerste als de tweede prijs en een lam van J. v. d. Lely werd derde. Voor de 2-jarige geiten waren 4 prijzen uitgeloofd. „Truus" van Th. Parlevliet won de eerste; „Truus II" van P. A. Gersen de tweede; A. Broe- re met „Corrie II" de derde en W. J. Paardekooper 4e vierde prijs. De 7-jarige „Jopie" van Th. Par levliet verwierf de kampioenstitel en de eerste prijs bij de 3-jarigen en ouderen. „Mekkie" van Mevrouw v. Hattum werd hier tweede. Bij de ge hoornde geiten tenslotte werd Alie van C. J. Overdevest één en Tikkie van A. Broere t>vee. Berichten reeds geplaatst in een onze vorige oplage). ,,'N ^LOEIEND £EIDEN" Nauwelijks was „De Lèidse Cou rant" van Zaterdag jl. verschenen, of het secretariaat van „1)t. Schaepman" werd van berttallen zijden opgebell. De rrieesten wensten nadere in lichtingen. Maar, er waren ook twee zeer be langrijke toezeggingen De fa. Geyer, Botermarkt 26, >e Leiden, stelt een boekwerk beschik baar. Het herenmodemagazijn „Wind sor", Gangetje 6, te Leiden, verstrekt aan de winnaar een herenoverhemd. Het zal dus de moeite waard zijn, om over een uitvoerbare propa gandastunt na te denken. De man of de vrouw van de „Ge- meenteraadsverkiezingspropaganda 1949" staat mede in de belangstel ling. En dat niet alleen. Hem of haar stromen de belpningen toe. Bestuur „Dr. Schaepman". „HET SCHOUWSPEL" Het Rotterdams Toneel bracht gis teravond voor de leden van de Kunst kring „Het Schouwspel" het spel van Eugene O'Neill „Liefde in 1906" Dit spel werd reeds eerder in het seizoen in de Leidse Schouwburg opgevoerd. DANSLOKAAL UITGEBRAND Hedenmorgen omstreeks half acht is brand' .uitgebroken in het pand Oude Rijn 41, op de eerste étage waarvan een danslokaal van de heer P Breddels gevestigd is. De brand weer bestreed het vuur met vier stra len, doch kon niet voorkomen dat de bovenverdieping uitbrandde. Gelijk vloers is een grossierspakhuis van de heer Keuning gevestigd dat veel wa terschade opliep. Men vermoedt dat de brand ontstaan is, door het ach teloos wegwerpen van een sigaret, toen vannacht tot drie uur in het lo kaal gedanst werd. De heer B was niet verzekerd. Vacantiehuïsje Imcnexco. Het was Zaterdag voor directie en per soneel der N.V. Intern. Handelmij. „Imenexco" een grote dag. 's Mid dags vond n.l. de officiële opening plaats van het vacantielhuisje op de Veluwe. De voorzitter der perso- neelsver., de heer G. Otten, memo reerde in zijn begroetingswoord de ondervonden steun van de directie, bij het totstandkomen van dit vacan- tiecentrum voor het personeel. Daar na werd door mej. dr. Stoffers de onthulling plaats van de naam „Ico Home" en ontsloot de directeur, de heer J. W. Stoffers jr. het huisje, waarna dit door alle aanwezigen werd bezichtigd. De eerstvolgende Raadsvergade ringen zullen worden gehouden op 13 Juni, 11 Juli en 29 Augustus. PASTOOR W. Q. VERSTEEGEN, benoemd tot herder van de St. Joseph-kerk te Wassenaar. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jarig z. van F. Fengle- ren en H. G. de Boer; Hendrik Jan nes z. van A. Ladan en J. L. Dragt; Christiaan z. van P. de Jong en A. C. de Nie; Suzanna d. van W. J. van de Poel en G. C. Wallez; Leendert z. van C. Vermeer en E. Pret; Wil lem z. van W. Pikaar en S. Bonarius; Lena Eva Maria d. van L. van der Meer en C. J. Mielóo. Overleden: P. J. van Putten m. 88 jaar; J. Meijer m. 51 j. VERRASSENDE TEGENAANVAL BIJ SJANGHAI. Het garnizoen van Sjanghai, ver sterkt door nieuwe eenheden, ver klaart in Noord-Poetung bij een groot offensief belangrijke steilingen ingenomen te hebben. Hierdoor zou de benedenloop 'van j de Wangpoe, Sjanghai's uitweg naar zee, vrij ge maakt zijn. Het officiële centrale nieuwsbureau noemde de tegenaanval „de meest sensationele ontwikkeling" sinds het begin van de strijd om Sjanghai. Het .gebied van de samenloop van de Wangpoe en de Jangtse, dat tot het heroverde terrein behoorde, was ver anderd in een massagraf van de1 vijand. Het grootste deel van het der tiende communistische leger was na een strijd van 48 uur vernietigd. De tegenaanval werd voortgezet. LAATSTE BERICHTEN WOLKBREUK IN OOSTENRIJK. De hevigste wolkbreuk in Oosten rijk sinds 30 jaar heeft c^e dood van twee personen ten gevolge gehad, fer bestaat ernstig gevaar, dat de Donau buiten zijn oevers zal treden. De ri vier is de laatste 24 uur 3 meter ge stegen. Te Braunau, Hitiers geboor teplaats, vormen boten het ogenblik het enige vervoermiddel. Veel dor pen in Oostenrijk zijn ontruimd. Op 19 belangrijke-puntcn is het ver keer op de hoofdwegen gestremd. BIJZ. GERECHTSHOF. Tegen de 52-jarige aannemer P. G. de J. uit Oegstgeest, die 14 dagen ge leden voor het Bijzonder Gëïechts- hof te 's—Gravenhage terecht stond, eiste de procureur-fiscaal 14 jaar ge- vangenistraf met aftrek. De J. was niet alleen landwachter geweest, maar had tofc een totaal bedrag van 4y, millioen gulden als aannemer voor de Duitse Wehrmacht gewerkt. Het Hof veroordeelde hem heden morgen tot 10 jaar gevangenisstraf met aftrek. SCHEEPSBERICHTEN ALCHIEA 24 Mei van Genua; AM- STELDIEP 23 Mei van Batavia te Tandjongpandang; ALGORAB pass. 23 Mei Fernando; EDAM, pass. 23 Mei Scillies; GADILAT 23 Mei te Suez; KOTA GEDE van Batavia te Soerabaya; MELISKERK pass. 23 Mei Gibraltar; MUIDERKERK 23 Mei van Havre; NIEUW HOLLAND 24 Mei van Sydney naar Melbourne; OSSENDRECHT 23 Mei van Middles- bre naar Narvik; PRINS WILLEM 4 23 Mei van Antwerpen te Hamburg; SINGKEP 24 Mei te Aden; SOEST- DÏJK 23 Mei van Baltimore te New York; STAD ARNHEM 23 Mei van Rotterdam te Huelva; STRAAT MA- LAKKA 23 Mei van Kaapstad naar Buenos Aires; VAN 'T HOFF 23 Mei van New Orelans te Walvisbaaf. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 24 Mei Kaas. Aangevoerd 184 partijen kaas. Eer ste soort 1.711.74. Tweede soort 1.651.69. Zware tot 1.78. Handel flauw. TER AAR, 23 Mei. Groente. Kas- snijbonen i.701.90, idem stek 80 90 cent, peulen 0.851.95 per kg.. bloemkool I 3957 cent, idem II 32 26 cent, idem III 1722 cent, idem stek 615 cent per stuk; sla I 6.40 —9.10, idem II 2.10—3.90 per 100 stuks, andijvie 3143 cent, postelein 2638 cent, prei 12 cent per kg. Spinazie 0.531.34, slavellen 3070 cent per kist, bospeen 2035 cent per bos, aardappelen 1 cent, rabar ber 45 cent per kg., tomaten 6176 cent, idem kriel 18—50 cent per pond bosuien 6070 cent per 100 bos. kom kommers 35 cent, idem kriel 22 cent, stoofsla 10 cent per kg., radijs 4 cent per bos, aardbeien 3643 cent, idem klein 1629 cent per doosje. ROELOFARENDSVEEN. 23 Mei. Groente. Aardbeien 3345 cent per doosje, idem half pond 4462 cent, idem afw. 24—48 cent, per half jond; kropsla 25.90, spinazie 318, bloemkool 1846, bospeen 3642, peulen 125160, snijbonen 140 210, idem stek f 105120 per 100. Bloemen. Pyrethrum 10—38 cent Margrieten 518 cent, Lupine 15 17 cent, Trollium 49 cent, Spitfire 25—48 cent. Anemonen 715 cent. Irissen 2235 cent, Lathyrus 1219 cent, Calla 8—14 cent, Pioenen 2027 cent. Papaver 1030 cent, Bruidsan jers 918 cent, Tulpen 1826 cent.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3