SCHIJNWERPER OP DE VOETBAL W FOREHOLTE boog niet voor moeilijkheden De komende interlandwedstrijden van het Oranje-elftal De Hollandia-roeiwedstrijden Achttien jaar „De Bataven" ZATERDAG 21 MEI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 „IN VOORHOUT IS GEEN VOETBALVERENIGING NODIG", zeiden sommige dorpelingen, toen in 1932 de R.K. Voetbalvereniging „Fore- holte" werd opgericht. Toch zetten de 20 eerste leden door en begonnen op een zeer ongunstig gelegen terrein. Een jaar later was er echter een beter veld gevonden, midden in het dorp, en langzaam steeg het aantal leden, zodat met 4 elftallen gespeeld kon worden. Toch waren de kinder ziekten niet geheel verdwenen; vele leden namen het te gemoedelijk op, bleven doodleuk weg, als ze geen zin hadden, en waren niet van plan de gestelde bepalingen op te volgen. Het bestuur beet door, nam een elftal uit de competitie en trok zich er niets van aan, toen de goegemeente fluis terde „Foreholte zal wel gauw op de fles gaan en het veld wordt omge ploegd." „Maar we bogen niet'', vertelde de voorzitter van „Foreholte", de heer J. P. Vester, die eens gemakkelijk achterover in z'n fauteuil ging zitten en met een glimlachje nog eens terug dacht aan die moeilijke jaren. Fore holte heeft inderdaad niet gebogen, want het stijgende aantal donateurs bewees, dat er toch ook nog mensen waren, die het belang van een voet balclub inzagen. Langzamerhand kwam er ook een andere geest over de minder actieve spelers en zo ging het hurry-up. In 1946 werd het eer ste zelfs kampioen van de le klas L. V.B., maar kon niet promoveren. „Hoe komt het eigenlijk, dat het eerste in de afgelopen competitie maar een matig figuur geslagen heeft?", wilden we weten. „Het kam- pioens-elftal van drie jaar geleden", verklaarde de voorzitter, „kreeg een gevoelige klap, toen binnen korte tijd niet minder dan 8 spelers naar Indië vertrokken. Fr wordt weliswaar goed getraind, tot nu toe onder zeer des kundige leiding, maar de reserves hebben dit jaar nog niet die hoogte kunnen bereiken, die hun voorgan gers hadden. We hebben zelfs een tijdje onderaan de ranglijst geben geld." De dans ontsprongen. Toen herinnerden we ons plotse ling weer het protest, dat Foreholte naar de L.V.B. zond, nadat bekend gemaakt werd, dat de onderste helft van de le klas-afdelingen L.V.B. naar de 2e klas zou degraderen. Dat pro test liet deze Voorhoutse club echter niet alleen voor zichzelf horen, want, en hier spreekt de voorzitter weer, „het zou voor alle betreffende clubs een slag geweest zijn. Met veel moei te hebben zij zich opgewerkt en nu zouden ze ineens omlaag gaan, wat natuurlijk zou betekenen een ver mindering van belangstelling, met al le nadelige gevolgen van dien". Het is echter niet zover gekomen. Maar al zou dit plan doorgezet zijn, dan was Foreholte toch de dans ontspron gen, want toen het eerste elftal het degradatie-spook zag opdoemen, werd een nieuwe geest over de spelers vaardig en bijna alle wedstrijden werden toen gewonnen, zodat de club van de achtste naar de vijfde plaats opklom. „Wat denkt U van de toekomst, al thans wat betreft de volgende com petitie?" „Ik heb goede hoop. We verwachten binnenkort minstens één speler uit Indië terug, terwijl de nieu welingen in het eerste nu wel inge speeld zijn. Weliswaar hebben we on ze goede trainer moeten opzeggen we gens gebrek aan finantiën, maar we hebben een zeer kundig lid bereid gevonden als trainer op te treden en ik vertrouw, dat de jongens zich een goede plaats op de nieuwe ranglijst zullen veroveren." Finantiële zorgen. „Maar is het met de finantiën dan zó erg gesteld?", vroegen we enigs zins onbescheiden. Het antwoord klonk echter geruststellend. „Vanaf de oprichting hebben we nooit steun nodig gehad van kerkelijke autoritei ten; we konden ons steeds bedruipen. Maar het laatste jaar speelden we, behalve met 4 senioren-elftallen, ook met 2 junioren- en 2 aspiranten-elf tallen. Die jongens moesten vaak per bus reizen en dat loopt in de papie ren. Bovendien hebben we een eigen stencilmachine aangeschaft voor ons mooie clubblad „Hurry-up", zodat de kas uitgeput was. Toch blijven we optimistisch, want de contributies vloeien regelmatig binnen en we heb ben 150 donateurs, zodat de vooruit zichten weer gunstig zijn." We moes ten ook hier weer horen, dat de ver makelijkheidsbelasting niet erg soe pel wordt toegepast, al stelt de ver eniging het geestelijk welzijn van de leden op de voorgrond en acht zij het tot haar taak een prettige samen werking zonder onderscheid in stand intde gemeente te bevorde ren, zodat „Foreholte" een gemeen te-belang genoemd mag worden. Over samenwerking gesproken, de voorzitter kon ons vertellen, dat deze in de vereniging goed is. Het bestuur werkt prettig samen al wordt er door buitenstanders wel eens critiek geleverd (stuurlui aan de wal) en de elftal-commissie verstaat haar taak uitstekend. Drie deskundige jeugdleiders verdienen eveneens een pluim voor hun werk, aan de jeugd van Voorhout besteed. Natuurlijk nog iets te wensen. Het is ondertussen al een gebruike lijke vraag geworden. „Heeft de ver eniging nog bijzondere wensen?". Daarmede hebben we de voorzitter uit z'n tent gelokt, althans uit z'n fauteuil, want hij veert op en ver telt: „We hebben een mooi terrein, hoewel het publiek niet altijd even correct buiten de afzetting blijft, maar het is te weinig voor onze 10 elftallen, waarmede we in de a.s. com petitie hopen uit te komen. We moe- DE HEER J. P. VESTER Voorzitter van „Foreholte" ten er dus een tweede veld bij heb ben, maar dat valt niet mee. Er hangt trouwens nog iets boven ons hoofd. Het huidige terrein is bestemd voor bouwgrond; we zullen er dus eerlang van af moeten. Mede om deze reden hebben ook dan ook na de oorlog on ze kleedtent, die door de bezetters grondig werd gesloopt, niet meer op gebouwd. We genieten nu gastvrij heid in de R.K. Jongensschool. We zijn het schoolbestuur daar dankbaar voor en hopen ons op deze wijze zo lang mogelijk te redden. Maar wat dat tweede veld betreft, geloof ik, dat het voorlopig wel een vrome wens zal blijven!" We hebben nog veel meer bespro ken. Over de publieke belangstelling, die voor het eerste elftal heel goed is; over de opvattingen van voetbal als opvoedend element; over de niet al te gunstige naam, die Foreholte in haar begin-periode bij verschillende clubs had en over de verandering, die zich wat betreft dat laatste heeft vol trokken. Foreholte is nog geen grote club, al zijn er 168 leden, maar neemt een waardige plaats in tussen de R.K. clubs uit Leidens omgeving, reden waarom zij verdient ook eens onder de schijnwerper gezet te worden. Wat hiermede is geschied. BONDSELFTAL TEGEN MIDDLESEX WANDERERS. In de samenstelling van het Ne derlands Bondselftal dat 21 Mei in het Goffertstadion te Nijmegen een wedstrijd speelt tegen de Middlesex Wanderers, zijn enige wijzigingen aangebracht. De samenstelling is thans: doel: van der Bijl (Feijenoord); achter: Wagener (Willem II) en Advocaat (DFC); midden: van Cal- car (GVAV), Willemink (Heracles) en Lussenburg (NAC); voor: van der Gijp (Emma), Adang (Bleyer- heide), van der Weert (Wagenin- gen), Biesbrouck (RCH) en van Langwenus (WVC). Reserves: Iking (Vitesse), Klaver (Enschedesche Boys) en de Ruyter (Enschede). Naar het A.N.P. verneemt zal Ka- rel van der Meer Zondag 19 Juni de landen wedstrijd ZwedenHongarije, welke te Stockholm wordt gespeeld, leiden. Met de ontmoeting Frank rijkEngeland van 22 Mei mee, zal de wedstrijd te Stockholm de twaalf de officiële interlandwedstrijd zijn, v/elke de Haagse scheidsrechter zal fluiten. NEDERLANDS POLITIE-ELFTAL Donderdag 26 Mei (Hemelvaarts dag) speelt het Nederlands politie- elftal te Eindhoven in het PSV- sportpark een wedstrijd tegen het Deens politieteam. De opstelling van het Nederlandse elftal luidt: Doel: Kokhuis (Haarlem) achter: Kammeyer (Be Quick Gr) en Diele- mans (Baronie) midden: Gillise (RBC) Vogelzang (ZAC), Broeders (Baro nie). voor: Baams (UW) Van den Eest (Theole) Van der Beek (GVAV) Van der Keulen (Frisia) en Bex (Willem II). In verband met de kampioenswed strijden van hun clubs zullen Van Onselen (VSV) en de BVV-ers Huy- bregts en Remmers, niet van de par tij zijn. Docos. In een tournooi, georga niseerd door de Spoorwegen in Den Haag, komt Docos I voor de le ron de uit tegen Velo I. Aanvang 4.30 uur. Vertrek 3 uur vanaf het station. Een combinatie 2e en 3e elftal speelt een vriendschappelijke wed strijd tegen KRV. Vertrek per fiets 1.30 uur vanaf het station. De jun gaan op bezoek by UDO B om 12 uur, A om 1.15 uur resp. UDO b en UDO a. Docos c ontvangt Wilhel mus c om 1.15 u. Wet. Boys. Voor Zondag heeft Wet. Boys I een thuiswedstrijd tegen het sterke Alphia II. Aanvang half drie. Als voorgerecht gaat om 12 uur Wet. Boys IIITeylingen IV en om 1.15 uur Wet. Boys IITeylingen III. Wet. Boys A gaat naar VVLV A. Aanvang 12 uur en Wet. Boys speelt uit eveneens om 12 uur tegen MMO a. D.O.S.R. Na de kennismaking van Zondag j.l. tegen VVP I op eigen terrein, volgt nu reeds direct de re turn-match. Aanvang half drie en vertrek per autobus om 1 uur. DOSR III speelt thuis om half drie tegen Lisse III. Om 10.45 uur vertrekken DOSR en B gezamenlijk naar War- munda en spelen daar resp. om 12 en 1 uur tegen Warmunda A en B. SJZ Enigszins afwijkend van het bericht van gisteren, staan er 4 vriendschappelijke wedstrijden op het programma. SJZ 1Morschkw. 1 2.30 uur; SJZ 2Morschkw 2; 1.15 uur; SJZ 3Morschkw 3 12 uur. De jun. gaan naar Stompw. Boys jun., aanvang 1.30 uur. Vertrek per fiets om 12.30 uur vanaf Don Bosco. Denemarken, beroofd van zijn beste spelers, vreest het ergste FINLAND NIET ZO STERK? Uit Kopenhagen wordt aan het „Algemeen Dagblad" een en ander geschreven over de vooruitzichten van de landen wedstryd Denemarken Nederland op 12 Juni te Kopen hagen. Toen onlangs het bericht van de grote overwinning, die de Nederland se voetbalploeg op Frankrijk had be haald, Denemarken bereikte, kregen wij een onbehagelijk gevoel en men zag in dez^ uitslag een slecht voor teken voor de eerste landen wedstrijd, die het Deense elftal op eigen terrein dit jaar tegen het Nederlands elftal speelt. Een half jaar geleden zouden de Denen zich niet zo druk over deze uitslag hebben gemaakt en zich er niet door laten imponeren. Maar sindsdien is er zoveel in de Deense voetbalwereld gebeurd, dat de De nen met recht pessimistisch kunnen zijn. Van het elftal, dat op de Olym pische Spelen te Londen de bronzen medaille won, en dat nadien tegen het Engelse nationale profteam te Ko penhagen gelijk speelde (00), is maar weinig over. De vertegennwoordigers van de Italiaanse voetbalclubs hebben de beste spelers voor duizelingwekkende bedragen aan lires weggekocht: de twee voorhoedespelers John Hansen en Plöger. Twee andere sterke spe lers, Karl Aage Hansen, eveneens uit de voorhoede, en de middenspe ler Viggo Jensen, spelen als amateurs in Engelse profclubs. Met moeite heeft men middenvoor Praest voor lopig nog in het land weten te hou den, maar ook zijn koffer staat ge pakt voor de reis over de Alphen. Met een zo uitgerafelde aanvalsli- nie is goede raad duur en de keuze commissie reist dezer dagen dan ook in wanhoop het land door op zoek naar nieuwe candidaten. De zojuist afgelopen competitie heeft niet veel bijzonders opgeleverd. Evenals het vorige jaar behaalde Kjöbenhavns Boldklub het kampioenschap van de Deense league; echter niet in de eer ste plaats door goede individuele prestaties, maar doordat het elftal een goed geheel vormde, dat weliswaar in de competitie tot menige overwin ning leidde, maar geenszins waarborg is voor een goed resultaat in een lan den wedstrijd. Zoals het er momenteel voorstaat, heeft het kampioenselftal van K.B. kans op twee, hoogstens drie, spelers in het vertegenwoordi gende elftal tegen Nederland. En dat is niet veel, wanneer men bedenkt, dat K.B. het kampioenschap behaal de met zevenentwintig punten uit achttien wedstrijden en nummer twee op de ranglijst, Akademisk Boldklub, slechts twee-en-twintig wistpunten boekte. Het elftal. Met de verdediging loopt het nog wel los. Voor de plaats onder de lat is de doelverdediger van K.B.. Eigil Nielsen, zonder ernstige concurren tie. Hij zal hebben te steunen op de beide achterspelers van A. B., Poul Petersen, die indertijd te Rotterdam met het continentale elftal meespeel de, en Bastrup-Birk. De spilplaats zal waarschijnlijk worden toevertrouwd aan Edwin Hansen uit Köge, die reeds meermalen in het nationale team speelde. Voor de beide andere plaat sen in de middenlinie komen in de eerste plaats in aanmerking Pilmark van K.B. en Ivan Jensen van A.B. De bezetting van de zes genoemde plaatsen in het elftal is min of meer zeker en zullen in de keuzecommissie geen aanleiding tot grote discussies vormen. Werkelijk critiek wordt het, wan neer het gaat om de samenstelling van de voorhoede. Slechts van één plaats heeft men zekerheid: de mid denvoorplaats, die natuurlijk zal wor den bezet door Praest. Maar op wie zal hij moeten steunen bij de opbouw van zijn aanvallenEen goede kans heeft de bohemien onder de Deense voetballers, Knud Lundberg, arts, schrijver en journalist, die be schikt over een buitengewone bal techniek, maar met zijn corpulente gestalte en zijn gewicht maar al te gauw een gemakkelijk slachtoffer is van snelle verdedigers. De hoofdstad heeft verder geen goede aanvallers en de leden van de keuzecommissie zul len uit Odense (de buitenspeler Njord I en II met Nereus in finale Acht A Bijna spanningloze nummers J^JET HOLLANDIA-ROEIFESTIJN is niet meer wat het jaarlijks roei- feest van studenten- en burgerroeiverenigingen in vroeger jaren was. De deelname is ogenschijnlijk niet geringer geworden en toch lijkt de belangstelling veel geringer danin de vooroorlogse jaren. Bovendien was het jaarlijkse roeifeest by 's Molenaarsbrug ditmaal danig gehandi capt doordat Laga zich op alle nummers had teruggetrokken. Dit was geschied naar aanleiding van het dodelijk ongeluk, de afgelopen week aan de stuurman van de Oude Acht, N. T. Tan, overkomen. Het program ma bevatte daardoor tal van hiaten, hetgeen aan de spanning veel afbreuk deed. verschil bedroeg ruim 22 sec. Het nummer Vier A bracht Njord en Spaarne als winnaar in hun heats, terwijl Nereus zich als snelste twee de plaatste. In de Oude Skiff werden Maas en de Zaanlandse winnaar, de eerste door een zege op Willem III, de tweede door het niet opkomen van Neumeier van Willem III 2. De eerste finale van dit roeifeest ging in het nummer Twee A tussen Skadi, Triton en Laga. Het werd de eerste zege van de Utrechtenaren, die met groot verschil als eerste aankwa men. Na dit nummer volgde een dik hiaat in de afwerking van het pro gramma. Er zaten op een gegeven moment zoveel schepen in de baan, dat het nummer van 7.10 eerst te 8 uur werd verroeid. Het meest interessante nummer van deze namiddag was de strijd tus sen Njord II, Argo en Triton, zijnde de 2e heat der Achten A, welke uit gesteld was van 5 uur. De tweede Njord-ploeg, Triton en Argo streden Niettemin, ondanks verschillende heats door 't uitvallen van Laga moes ten worden afgevoerd, vlotte de af werking van het programma toch maar matig, zodat er al spoedig enige achterstand was, die slechts door nieuw uitgevallen nummers ingehaald konden worden. Begonnen werd met de strijd der Beginnelingen Vier, doch van strijd was eigenlijk geen sprake. Njord I won op z'n sloffen de le heat voor Nereus II met 32 sec. voorsprong. Meer spanning zat er in de 2e heat, waarbij Njord II en Nereus I elkaar bekampten. De Amsterdammers won nen met 9 sec. voorsprong, doch Njord II plaatste zich als snelste tweede. Een tweede overwinning boekte Njord in de Acht A, waar wederom een enorm verschil ten opzichte van Aegir werd aan de dag gelegd. Het gedurende de hele race een felle stryd, welke ten slotte in het voor deel der Leidenaren werd beslist. Ar. go werd tweede, Triton sloot de rij. Hoe fel deze strijd geweest is, blijkt wel het best uit de gemaakte tijden. Njord II was in zijn serie bijna 30 sec. sneller dan Njord I, winnaar van de andere heat. Vandaag komen beide ploegen met Nereus in de finale. De uitslagen zijn: Beginnelingen Vier: le heat: 1. Njord I in 809 1/5, 2. Nereus II 8.41, 3. Amstel. 2e heat: 1. Nereus I 8.27 4/5, 2. Njord II 8.37, 3. Argo. Njord II snel ste tweede. Acht A: le heat: Nereus row over. 2e heat :1. Njord II 6.45, 2. Argo 6.50, 3. Triton. 3e heat: 1. Njord I 7.14 1/5, 2. Aegir 7.36. Vier A: le heat: 1 Spaarne 8.04 4/5, 2. Adelborsten 8.12. 2e heat: 1. Njord 7.48 3/5, 2. Nereus 8.01 4/5. Nereus werd snelste tweede. Oude Skiff: le heat: 1. Maas (H. van Stolk) 8.213/5, 2. Willem III I (H. v. d. Meer) 8.50; 2e heat: 1. Zaan landse (M. v. Orden) w.o. wegens niet opkomen van Willem III 2 (Chr. T. Neumeier); 2e heat: Zaanlandse row over. Finale Twee A: 1. Triton 8.29 3/5, 2. Laak 9.07 2/5, 3. Skadi. Twee Beginnelingen le heat: 1. Spaarne 9.0 3/5, 2. Triton 9.114/5 (snelste tweede); 2e heat: 1. Nereus 9 16 4/5, 2. Njord 9.38 2/5. Dames Stijl Vier: 1. Spaarne, 2 Nereus, 3. Vliet en Viking. Dames Snel Vier: le heat: 1. Nau tilus, 3.59.4, 2. Phocas 4.30; 2e heat: 1. Nautilus n 4 min., 2. Viking 4.25. Skiff A: le heat: 1. Amstel 8.28 1/5, 2. Viking 8.35. JLJORGEN viert de atletiekvereniging „De Bataven" haar achttiende Jaarfeest. Een van de hoogtepunten van de viering vormen de inte ressante trial meets, die op de sintel baan van de Leidse Hout verwerkt worden. Trial-meet in de Leidsche Hout De heren van „De Bataven" binden de strijd aan tegen „Celebes" uit 's-Gravenhage en „Parthenon"' uit Dordrecht. „Celebes" heeft de H. E. van Haasteren-Wisselbeker, die de inzet van de ontmoeting vormt, reeds twee keer achtereen gewonen. Het behoeft geen betoo.g dat de sterke Ce lebes-ploeg die in het veld zal ko men, alles in het werk zal stellen, om de trophee thans definitief in haar bezit te krijgen. Dat dit geen gemakkelijke taak is, daar staan de andere ploegen borg voor. „De Bataven" zullen natuurlijk niets nalaten, om op hun Feestdag voor een overwinning te zorgen Het optreden van de jonge „Parthenon"- ploeg wordt eveneens met belangstel ling tegemoet gezien Ook voor de dames en meisjes wordt er een trial meet gehouden. Naast de organiserende vereniging „De Bataven" Joen hieraan mede een ploeg van „Victoria" uit Rotterdam en van „Parthenon" uit Dordrecht. De wisselprijs bestaat in deze klasse uit de L. van Heteren-wisselbeker. Vooral „Victoria" komt met een zeer sterke ploeg, waarin de bekende Ne derlandse kampioene Gerda v. d. Ka- de-Koudijs enkele nummers voor rekening neemt. Al met al staat er een belangwek kend athletiek gebeuren op het pro gramma en wij twijfelen er niet aan, of velen zullen zich naar de Leidse Hout begeven, om hiervan getuige te willen zijn. De wedstrijden vangen aan te 2 uur. De opstelling voor de diverse numimers is als volgt: Dames: 100 meter A. Gieske, G. Leegwater. 200 meter: P. Veldhoven, B. Duijn- stee. Verspringen: P. Veldhoven, G. Zandvliet. Hoogspringen: L. Pollmann, M. v. d. Drift. Discuswerpen: P. Veldhoven, E. Heemskerk. Kogelstoten: A. Gieske, E. Heems kerk. Estafette 4 x 100 M.: A. Gieske, T. Brakel, G. Zandvliet, P. Veld hoven. Meisjes A, Verspringen: Th. Bra kel, T. van Dorp. Kogelstoten: M. Brunt, A. Vuur pijl- Discuswerpen: Th. Brakel, T. van Dorp. 4 x 80 meter: T. van Dorp, A. Vuurpijl, M. Brunt, B. Duijnstee. Meisjes B, 60 meter: J. van Bil- sen, L. Brusche. Voor de C-meisjes is een vrije inschrijving voor de 60 meter. Praestegard), Aarhus (binnenspeler Rou Jensen) of een andere provincie plaats candidaten voor de andere plaatsen in de voorhoede moeten zoe ken. Uit dit alles blijkt, dat Nederland zonder twijfel als favoriet naar Ko penhagen komt. maar de Denen zul len het beste ervan trachten te ma ken. In Finland propaganda Na de wedstrijd tegen de Denen kunnen de Nederlanders met de idee de voornaamste tegenstander te heb ben gehad, hun reis naar Finland voortzetten. In het land van de dui zend meren heeft het voetbalspel nooit die rol in het sportleven kun nen veroveren als in de andere Scandinavische landen. Bij athletiek staat de voetbalsport ver ten achter. Welke kleine plaats het Finse voet bal ten opzichte van de naburige landen inneemt, moge blijken uit de resultaten in de laatste drie jaren. Slechts één wedstrijd werd niet ver loren. Tegen een zwak Zweeds B-elf- tal speelde Finland om het kam- pioenserap van Scandinavië gelijk (2-2) Een jaar geleden bracht een Deens B-elftal te Helsinki de Finnen een nederlaag toe (0-3). Het voetbalseizoen in Finland is door de klimatologische omstandig heden eerst enkele weken geleden begonnen. Het speelt zich voorname lijk af in de hoofdstad Helsinki en de havenplaats Abo. De technische ca paciteiten van de Finse voetballers staan op een vrij laag peil. Zij vul len deze aan met een grote dosis zelfopoffering en met een onbuigza me wil trachten zij de tegenstanders op de knieën te krijgen. Tegen een tegenstander van klasse komen zij hiermee echter niet ver. Voor de samenstelling van het Finse elftal tegen Nederland heeft de kortgeleden gespeelde wedstrijd tegen Engeland B de Finse keuze commissie een goede vingerwijzing gegeven. Daar echter de Finse voet ballers hun beste vorm nog niet hebben bereikt, zal men met de sa menstelling tot het laatste ogenblik wachten. Hoe deze ook moge uit vallen, voor een Nederlandse ploeg mag de wedstrijd te Helsinki geen moeilijkheden in de weg leggen en zij moet dan ook meer gezien worden als propaganda voor deze tak van sport in Finland. ZWEMMEN WERELDRECORDS BIJ DE F.I.N.A. INGEDIEND Door de sportcommissie van de K.N.Z.B. zullen de volgende presta ties bij de F.I.N.A. worden ingediend ter erkenning als wereldrecord: 18/2 Kopenhagen 3 x 100 meter wisselslag dames orthodox 3 min. 51 sec. met Dicky v. Ekris, Tonny Hom en Wies Vaessen. 15/3 Amsterdam 3 x 100 meter wisselslag dames vlinderslag 3 min. 48,4 sec. met Ria van der Horst, Nel Garritsen en Irma Schumacher. 19/3 Rotterdam 3 x 100 meter wisselslag dames vlinderslag 3 min. 46.7 sec. met Ria van der Horst, Nel Garritsen en Irma Schumacher. 9/3 Rotterdam 100 meter vlinder slag dames: Nel Garritsen in 1 min. 22,4 sec. 18/2 Kopenhagen 200 meter school slag dames orthodox: Tonny Hom in 3 min. 0,3 sec. 20/2 Kopenhagen 200 yards school slag dames orthodox: Tonny Hom in 2.41.9. 20/2 Amsterdam 100 meter school slag heren orthodox: Bob Bonte in 1.15.2. 27/2 Amsterdam 200 meter school slag orthodox: Bob Bonte in 2.41.9. 19/3 Rotterdam 100 meter vlinder slag: G. J. van Rooy in 1.13.9. De tijd van Nel van Vliet op de 200 meter schoolslag orthodox, 2 min. 57,4 sec. gemaakt op 16 April te Aalst (België) is niet ingediend voor een recordaanvraag. De indiening van deze tyden als nieuwe wereldrecords is, naar men weet, noodzakelijk geworden in ver band met het feit, dat de F.I.N.A. per 1 Januari 1949 de lijst van we reldrecords op de - schoolslagnum mers als afgesloten heeft beschouwd met de bedoeling, dat na die datum gescheiden wereldrecords zullen ko men voor de schoolslag orthodox en vlinderslag. Wie zich veilig voelt door signaleren, Is niet volleerd in het chaufferen. Bij auto-besturen is stilte een OLYMPISCHE SPELEN MOTORRENNERS OOK NAAR MELBOURNE IN 1956? De burgemeester van Melbourne (Australië) de heer James S. Disney, verklaarde te Birmingham, dat hij van plan is, het Internationaal Olym pisch comité in overweging te ge ven, de motorsport te laten opne men in het programma der olym pische spelen, welke in 1956 te Mel bourne zullen worden gehouden Hij voegde er aan toe, dat hij hiertoe was geinspireerd door de grote be langstelling, die in Australië en elders voor deze sport bestaat. De heer Dis ney zei vervolgens, dat hij en Sir Frank Beaurepaire, als Australische gedelegeerden in het olympisch co mité advies hebben gevraagd aan Sir Arthur Elvin, die zo nauw Ver bonden is geweest met de organisatie van de olympische spelen in Londen van verleden jaar te Wembley en om namen van deskundigen, die bereid zouden zijn eventueel gedurende twee jaar in Australië tot de Olympische Spelen te wonen. Dit heeft tot gevolg, dat, pogingen wor den aangewend door het Australisch olympisch comité om één of twee Britse adviseurs in dienst te nemen voor het verlenen van hulp bij het organiseren van deze spelen. LAWNTENNIS INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN FRANKRIJK Gisteren werden de wedstrijden om de internationale kampioenschap pen van Frankrijk te Parijs voort gezet. De uitslagen van de tweede ronde luiden: mej. Hermsen (Neder land) sloeg mevr. Michele Bernard (Frankrijk) met 6—3, 62. Louise Brough (Ver. St.) sl. mevr. J. Amou- retti (Fr.): 62, 60. Mevr. Dupont Osborne (Ver. St.) sl. mevr. Boegner (Fr.): 60, 63. In de tweede ronde van het heren dubbelspel sl. Gonza les en Parker (Ver. St.) Gentien en Granguillot (Fr.) met 64, 6-4, 64. In de eerste ronde van het he ren dubbelspel kwamen Matouw (Tsjecho-Slowakije) en Van Meege ren (Nederland) in de 2e ronde door een w.o. In de tweede ronde van het heren dubbelspel sl. Bernard (Fr.) en Patty (Ver. Staten) Billaudot en Renault (Fr.) 76, 60, 61. In de tweede ronde van het heren enkelspel sl. Van Meegeren (Nederland) Schaff (Fr.) met 6—4, 7—5, 10—8. Na twee uur spelen werd het he rendubbelspel voor de tweede ronde der internationale kampioenschappen van Frankrijk tussen het Nederlands Tsjechische paar van Meegeren en Matous tegen de Fransen Leseur en Lucet afgebroken wegens invallende duisternis. De stand was toen: 46, 75, 108, 29, 99. Fannin en Sturgess sloegen Chevalier en Ga jan met 61, 62, 75. WIELRENNEN DE RONDE VAN BELGIë De derde etappe van de Ronde van België (LuikBertrix 236 km), werd gewonnen door Impanis in 6 uur 26 min. en 42 sec. Tweede werd Anthonis met een tijd van 6.26.48. derde werd Ward Peeters z.t. In het algemeen klassement blijft Sterckx bovenaan staan. Swiftcombinatie. Morgen zal er voor de A-klas een 60 km trainings- peletonsrit worden gereden om de wisesltak. Voor de B-klas is de af stand 40 km. Strat 9 uur aan de Zijl. De renners Jac. de Groot, J. v. d. Fits en B. Kruit nemen te Amster dam deel aan de Ronde van de Eilanden. De afwezigheid van Reddingshaak of -lijn Kan de dood van uw mede mensen zijn. Leidse Reddingsbrigade

Leidse Courant | 1949 | | pagina 8