Sjanghai zit in de tang Zondag zijn in Hongarije verkiezingen gehouden „Uui kiacht zal in zutafiheid uaCmaa&t uuviden" De omzet in de tabaksindustrie Spanje blijft uitgesloten Geleidelijke.en gedeeltelijke terugtrekking der bezetting Een voorstel der Westerse geallieerden De eerste aak te Berlijn Tang om Sjanghai wordt nauwer Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" DINSDAG 17 MEI 1949 40ste JAARGANG No. 11696 Bur. Papengracht 32, Telei. 20015, Adm. en Advert. 20826, Abonn 20935 - Abonnementsprijs 10.32 p. w., 11.40 p. mnd., 14.15 p. kwart. Franco p. p. 14.90 - Advert.; 15 cl. p. m.m. Telefoontjes 11.50 De te hoge belastingen EEN artikeltje uit „Elseviers Week blad", waarvan vele onzer lezers met instemming zullen genieten: „In een kort detectiveverhaal heeft St. John Ervine de nog al euvele moed gehad een Engels Minister van Financiën te fantaseren, die tij dens een jachtpartij zes Engelse mil- lionnairs vergiftigt, opdat de hoge Engelse successierechten zijn budget sluitend zullen maken. De heer Lieftinck schrikt voor dras tische maatregelen niet terug, en toch staat het wel vast, dat hij dit Engel se voorbeeld niet zal volgen. Niet al leen zijn er in Nederland te weinig millionnairs en zijn de successierech ten te laag maar bovendien zouden wij niet gaarne de integriteit van het karakter van onze Minister van Fi nanciën in twijfel willen trekken. Zinnebeeldig heeft hij het Engelse voorbeeld echter wel degelijk ge volgd. Hij heeft de Nederlandse on dernemers vergiftigd met een fiscaal drankje, dat hun iedere bewegings vrijheid heeft ontnomen. Hij heeft het particulier initiatief goed en deugdelijk vermoord. Wij hebben zijn uitnodiging aan de berooide belas tingbetalers om te sparen genoemd: een geknevelde ten dans noden. De huidige uitnodigingen aan de Nederlandse ondernemers om te in dustrialiseren kan men met een va riant noemen: een lijk tot groter spoed aanzetten. De heer Kohnstamm heeft dit in een zeer moedige rede voor het Maas trichtse departement van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel zeer juist gezegd: „Nadat men ieder particulier initiatief onmogelijk heeft gemaakt en duizend belemmeringen in de weg heeft gelegd, gaat men het raden met spoed tot industrialisatie over te gaan"." Tot zover „Elseviers Weekblad". Het artikeltje is niet van geestig heid gespeend. Het betreft een kwes tie, waarvoor wij allen heel gevoe lig zijn: de hoge belastingen. En daarom zal onze veronderstelling, dat vele onzer lezers het met instem ming zullen genieten, wel juist zijn. Maar is de beschouwing, daarin ge geven, ook waar? Wie geregeld ons dagblad leest, weet, hoe vaak ook wij hebben ge constateerd, dat de belastingen te hoog zijn, wat nadelige gevolgen van verscheiden aard heeft op ons maat schappelijk, economisch en sociaal leven.- Dit moet worden vooropgezet. En ook moet hieraan wéér worden toe gevoegd, dat het waarschijnlijk niet zó behoefde te zijn, als overal een wijze, volkomen sociaal gerechtvaar digde, zuinigheid in de Overheids diensten, een in deze tijd vereiste soberheid in deze diensten werd in practijk gebracht; en dat onze volks vertegenwoordiging daarbij een zeer belangrijke en effectieve taak kan vervullen, waarna zij, helaas, naar onze mening niet die aandacht schenkt, welke zij er aan kan en be hoort te schenken. Zeker ook dan nog zouden de belastingen hoog en zeer hoog blij ven. Dat is in deze tijd onvermij delijk. Maar dat er dan een zeker bedrag af zou kunnen, zal toch wel niemand met enige beslistheid durven tegenspreken. Als we dit alles voorop stellen dan er nog bij verklaren, dat ook naar onze mening de aandacht er op gericht moet zijn, de industrie van nog te veel knellende banden te be vrijden, dan mogen wij ook wel waarschuwen voor: overdrijving. In bovenstaand artikeltje wordt ge suggereerd, dat sparen voor alle be lastingbetalers, met. name voor alle ondernemers, absoluut is uitgesloten. Dat is niet waar. Men dient het plei dooi voor een goede zaak in dit ge val: verlaging van belastingen en in- krimping van vrijheidsbeperkingen niet door te overdrijven. Ook zonder zulk een overdrijving zijn er voldoende gronden, waarop kan worden betoogd, dat de huidige belastingen te hoog zijn. STATEN DER NED. ANTILLEN Doordat het aantal leden van de Staat der Nederlandse Antillen is itgebreid van 15 tot 21, moest ook de Statenzaal aan een uitbreiding worden onderworpen. De gouverneur L. A. H. Peters opent de zitting in de nog niet ge reed gekomen zaal. Links (met baard) de formateur van het nieuwe college van Algemeen Bestuur, dr M. F. da Costa Gomez. Voor de derde maal in drie-en-half jaar OP Zondag 15 Mei zijn zoals gemeld in Hongarije opnieuw ver kiezingen gehouden en wel voor de derde maal in drie en een half jaar. De communisten hebben nu voor 'het eerst het moment gekomen geacht, elke oppositie volkomen uit te sluiten. De regeringspartijen heb ben een eenheidslijst ingediend, waarop als eerste prijkt Mathias Rakosi. Hoewel het dus mogelijk is, de uitslagen onmiddellijk bekend te ma ken, geeft Rakosi er de voorkeur aan, de officiële uitslag eerst drie da gen later bekend te rnaken. Niet dat iemand nieuwsgierig daarnaar is, want de uitslag is reeds bepaald en levert voor niemand nog een ver rassing op. Ignatius, bisschop van Antiochië in Egypte, werd in het jaar onzes Heren 107 gevankelijk naar Rome gevoerd om daar, zoals hij wist, ge marteld te worden. De bewaking on derweg was echter van dien aard, dat hij nog gelegenheid vond om vrij enkele brieven te schrijven. En zo lezen wij in zijn brief aan de Romeinen1 (VII, 1-2): „De vorst dezer wereld wil mij roven en mijn op God gericht gemoed verderven. Laat dan toch niemand van u, die aanwezig zijt, hem helpen. Zelfs wan neer ik, bij u aanwezig, u zou sme ken, gelooft mij dan niet. Schenkt veeleer geloof aan datgene wat ik u schrijf". Joseph Mindszenty, aartsbisschop van Esztergom in Hongarije, kon in het jaar onzes Heren 1948 van dag tot dag zijn gevangenneming ver wachten, welke, zoals hij wist, door folteringen gevolgd zou worden. Toen hij nog vrij was, negen dagen voor zijn arrestatie, op 26 December, ver klaarde hij aan de verzamelde bis schoppen van zijn land. „In het ge val, dat ik ondanks alles toch een bekentenis zou afleggen en deze zou bevestigen met mijn handtekening, moet dat beschouwd worden als een bewijs van menselijke zwakheid. Ik verklaar bij voorbaat een dergelijke bekenten/s voor waardeloos." (Deze citaten plaatst het nieuwe maandblad „De nieuwe mens", num mer 2, Me;, treffend naast elkaar). De sigarenwinkelier een „onbezoldigd belastingambtenaar" DE GENERAAL-OVERSTE VAN DE PRIESTERS VAN HET ALLER HEILIGSTE SACRAMENT BIJ Z. H. DE PAUS Z.H. de Paus heeft aan het einde van de vorige week de leden van het Generaal Kapittel van de Priesters van het Allerheiligste Sacrament in speciale audiëntie ontvangen. De Ned. pater G. Piekman, die zo als reeds eerder werd gemeld tijdens dit kapitel tot generaal-overste werd gekozen, overhandigde de H. Vader een kunstig uitgevoerd perkament oe- vattende de tekst van de Encycliek „Mediator Dei", alsmede als gees telijk geschenk 50.000 aanbiddings uren, door de leden van de Congre gatie volbracht tot intentie van Z.H. de Paus. De Paus was zichtbaar ontroerd door dit geestelijk geschenk. OPHEFFING BELGISCHE BROOD SUBSIDIES Volgens een verklaring van de Belgische minister van buitenlandse handel, Moens de Fernig, zal met ingang van 1 Augustus a.s. de han del worden vrijgegeven. De subsidies op het brood worden dan eveneens opgeheven. Bij de eerste na-oorlogse Hongaar se verkiezingen, die op 4 November 1945 werden gehouden, behaalden de anti-communisten een grote meer derheid, ofschoon het land op dit tijdstip door het Rode Leger bezet was. De Arbeiderspartij (communis ten) behaalde slechts 17 pet. van de stemmen. De Agrarische Partij, die der „Kleine Boeren", van haar kant, verkreeg de absolute meerderheid. Tengevolge van aanhoudende infil tratiemanoeuvres, gesteund door het Sovjet-Russische opperbevel, wisten de communisten zich meester te ma ken van de sleutelposities van de coalitie-regering, na deze verkiezin gen gevormd. Het is na deze manoeu vres, dat de Eerste Minister van de Kleine Boeren-partij, Ferenc Nagy, vrijwillig in ballingschap trok om te ontsnappen aan een op handen zijn de aanhouding. Zijn opvolger aan het hoofd van de ministerraad was de heer Layos Dinnyes, die tot de linkervleugel van de partij der Kleine Boeren behoor de. Dinnyes organiseerde de verkie zingen van 31 Augustus 1947. Voor de tweede maal, en ondanks de zeer verhoogde druk der communisten, behaalde een anti-communistische en zelfs anti-marxistische meerderheid de overwinning. De Communistische Partij verkreeg slechts 22,26 pet. der stemmen. De communisten, die de ministe ries van Binnenlandse Zaken en van Justitie beheersten, gingen tóen over tot de zuivering van de regerings partijen en de progressieve verwijde ring van alle oppositiepartijen: de rechts-socialistische partij van Pfeif fer, die een groot succes behaald had bij de verkiezingen en waarvan het hoofd zich eveneens in ballingschap moest begeven; de Christen-Demo cratische Partij van Barankovics: de Liga der Christen Vrouwen van Mevr. Margriet Schlachta, enz. Van de andere kant versmolten de socia listische en communistische partijen zich „vrijwillig" in de loop van de vorige winter; daarna sloten de „Kleine Boeren" en het Nationaal Boerenfront, de Onafhankelijke De mocratische Partij en de Radikale Partij, alle partijen, deel uitmaken de van de regeringscoalitie, er zich bij aan. Het is dit „Volksfront van de On afhankelijkheid" dat op 15 Mei een eenheidslijst indient. 60 pet. Van de mandaten worden aan de communis ten toegekend, 18 pet. aan de Kleine Boeren en 12 pet. aan het Nationaal RESOLUTIE IN ASSEMBLé VERWORPEN Maandagavond is in de Algemene Vergadering der V.N. een resolutie, welke aandringt op hervatting van de diplomatieke betrekking met Spanje, verworpen, doordat zij de vereiste meerderheid van twee derden 'niet verkreeg. De stemming was 26 tegen 15 en 16 onthoudingen. Nederland onthield zich van stem ming! Een poolse resolutie, welke aan drong op een embargo op de uitvoer van wapens naar Spanje en een ver bod inzake overeenkomsten of ver dragen met de regering van, .Franco werd eveneens verworpen met 40 tegen 6 stemmen bij 7 onthoudingen Belangrijke zaken zijn er gisteren ter sprake gekomen op de grote jaar vergadering van de Ned. Kath. Bond van sigarenwinkeliers „St. Antonius", die in Haarlem werd gehouden. Het was vooral de openingsrede van de algemeen voorzitter, de heer A. van Deurzen uit Tilburg, waarin ook voor de niet-sigarenwinkeliers interessan te cijfers werden genoemd, toen hij de stand van zaken in de Nederland se tabakswereld besprak. Vooraf werden de afgevaardigden der verschillende afdelingen welkom geheten door de voorzitter van de Haarlemse afdeling, de heer L. van Berkel, die daarbij de scheidende bondsvoorziter een tabakspot in Delfts Blauw aanbood. De heer Ooms de afdeling Haarlem schonk Boerenfront. De overige aan de klei ne fracties van de huidige parlemen taire meerderheid. Men verwacht algemeen, dat na deze verkiezingen de leider van de Communistische Partij, de heer Ma thias Rakosi, zich van de macht zal meester maken. Tot nog toe heeft hij steeds geweigerd dit te doen en toen Layos Dinnyes, die te lauw bevonden werd, zijn ontslag genomen ha'd, keurden de communisten goed, dat een andere „gezuiverde" van de situatieVdat overal, waar enige ver- hem aam het hoofd van het Kabinet „„u. van Boedapest zou vervangen. daarna, mede namens zijn collega's, de ruim dertig-jarige Bond een eigen vlag. In zijn met kracht uitgesproken rede memoreerde de heer Van Deur zen allereerst de vooroorlogse tijd, waarin er geen enkele wettelijke be lemmering bestond van het aantal verkooppunten. Daardoor ontstond de situatie, dat overal, waar enige ver- I koop werd bedreven, ook tabaksar- THJDENS DE vóór-besprekingen, welke de drie Westelijke geallieer- den houden voor de a.s. Viermogendheden-conferentie te Parijs, heb ben volgens het Alg. Dagblad de Westelijken besloten om Rusland voor te stellen, de bezettingstroepen gedeeltelijk uit Duitsland terug te trekken. Deze evacuatie zou geen „terugtrekken op de havens" zijn, zoals berichten uit Washington verleden week deden vermoeden. për een vervoervergunning voor elk collo, dat hij aan boord had. De aak vervoerde onder meer een zending van 5000 pakketten met geschenken. De schipper vond het wel wat om slachtig om voor elk pakket een vrachtbrief uit te schrijven en bij nader inzien waren de Russen het met hem eens. Sinds de opheffing van de blok kade zijn alleen uit de Britse zone reeds 69 treinen in Berlijn aangeko men, waarvan 52 goederentreinen, die samen een voorraad goederen van 30.000 ton hebben aangevoerd. Het aantal treinen, dat thans per dag uit West-Duitsland in Berlijn aan komt, is groter dan aanvankelijk was vastgesteld. Ernstige verkeers- belemmeringen zijn er na de ophef fing van de blokkade niet meer ge weest. HET „HAVENPLAN" TE GEVAARLIJK. Groot-Brittannië en Frankrijk heb ben Amerika ervan overtuigd dat een dergelijke maatregel op het ogen blik nog te gevaarlijk is. In plaats daarvan zoudtfh de bezettingstroepen zich langzamerhand uit Midden- Duitsland gaan terugtrekken, te be ginnen over een jaar. Het zou dan wel lange tijd duren voor de gehele evacuatie was voltooid, maar het feit dat die dan toch in het vooruitzicht is, moet de Duitsers wel moed ~en vertrouwen geven. Men hóópt in Westerse diplomatie ke kringen dat dit voorstel het ver wachte Russische voorstel van alge hele evacuatie zal ondervangen. Frankrijk, dat gewoonlijk bezwa ren maakt tegen elk voorstel dat de geallieerde macht in Duitsland zou kunnen aantasten of de Duitse macht vergroten, heèft ditmaal toegestemd en zal zijn steun geven aan het voor stel tot gedeeltelijke terugtrekking van de troepen. Men heeft Frankrijk verzekerd dat de geallieerde controle over het Ruhrgebied in de nabije toe komst in geen geval zal worden op geheven. Het is niet uitgesloten dat men de pas gevormde West-Duitse regering zal verzoeken om waarnemers of zelfs een officiële woordvoerder naar de besprekingen te Parijs te zenden. GROTER AANTAL TREINEN DAN VERWACHT In Berlijn is de eerste aak sinds de opheffing van de blokkade aange komen. De schipper werd gehuldigd en kreeg een fles rum cadeau. Zijn verloofde werd in de bloemen gezet. Een Russische controlepost had de aak bij Wittenberg een uur opgehou den. De Russen eisten van de schip- tikelen verkrijgbaar waren. In die tijd beliep het aantal tabaksvergun- ingen meer dan 60.000. Maar dat was nog het ergste niet. Ook was er geen bevredigende regeling van prijzen en winstmarge, waarbij vrijwel altijd de detailhandel het onderspit moest del- In de oorlog is daarin een grote kentering gekomen. Dat kwam voor al, doordat de schaarste dwong tot distributie. Een sigarenwinkelier moest toen minstens twintig klanten hebben om een codenummer te krij gen. Van de 60.000 verkooppunten kwamen er in 1942 slechts 43.000 in aanmeiking. Dit aantal nam steeds af en, in 1945 was de toestand zo, dat er nog maar 20.000 over waren. Bij de bespreking van de omzet en de prijzen van alle tabaksartikelen bracht de voorzitter interessante cij fers naar voren en toonde hij aan, hoe een en ander aanzienlijk is ge stegen. De totale omzet in 1939 bedroeg ge veer 145 millioen gulden. In 1946 was dit gestegen tot 200 millioen 1948 bracht hiervan reeds het dub bele .namelijk 450 millioen gulden. Met de prijzen was het al hetzelfde gesteld. Vergeleken met 1938 zijn de prijzen der sigaren vier maal zo hoog, die der sigaretten drie maal en die van de kerftabak zes maal zo hoog, „In ogenschouw mag wel wor den genomen", zo zeide de heer van Deurzen, „dat het Nederlandse pu bliek bijna een half milliard van zijn inkomen besteedt aan rook artikelen, maar dat dit voor een deel slechts bij het bedrijfsleven, de industrie en de handel terecht komt. Want de Staat gebruikt het tabaksfabrikaat als middel om er een aanzienlijk inkomen uit te ha len. Niet ten onrechte kan de si garenwinkelier een onbezoldigd be lastingontvanger worden genoemd, daar ongeveer een derde van zijn omzet door de fiscus wordt inge slikt." Ook de productie van de industrie bracht de voorzitter ter sprake. Hier bij zeide hij, dat de productie van si garen tot Maart van dit jaar zestig millioen stuks per maand bedroeg. Men kan dus gerust zeggen, dat de sigarenvoorziening thans haar ver zadigingspunt nadert. Dit in tegen stelling tot de sigaretten en de kerf tabak. Uiteraard raakte spr. hier de opheffing van de tabaksdistributie en daaromtrent verklaarde hij: „Zolang door het publiek nog alle bonnen worden gebruikt en de toe komst wat betreft de levering en aankoop van ruwe tabak onzeker blijft, kan redelijkerwijs niet ver Inwoners verlaten de stad Kanton OTEEDS NAUWER sluiten de communistische troepen Sjanghai in, maar twee van hun belangrijkste doelen het vliegveld en de ha veningang waren gisteren nog in handen van de nationalisten. Vier nachten lang al beschiet de artillerie Woosoeng, het fort, dat het vaar water van de stad naar de open zee beschermt. De regeringstroepen handhaafden zich echter in hun stellingen. In Kanton heeft men een bericht van de radio-omroep te Hankou opge vangen, waarin werd gezegd, dat de communisten de stad om vijf uur wa ren binnengetrokken. Korte tijd- la ter verdween radio-Hankou uit de lucht. Reeds na het nieuws van de terugtrekking der regeringstroepen uit Hankou waren dé Chinese bewo ners van Kanton, het grootste han delscentrum in Zuid-China, begon nen de stad te verlaten. Toen het be richt van de val van Hankou kwam, verlieten nog meer mensen de stad. De Engelsen hebben gisteren 157 men sen met vliegboten uit Hongkong gehaald. VLIEGSTUNT MET NOODLOTTIGE GEVOLGEN Bij een vliegongeluk tijdens een sportfeest te Aleppo zijn Zaterdag 21 personen om het leven gekomen. Er zyn 40 gewonden. Een militair vliegtuig voerde stunts uit en stortte op het stadion te pletter. Het grote aantal doden is te wijten aan een paniek, die zich van de toeschouwers meester maakte. wacht worden, dat de tabaksdistribu tie zal worden opgeheven. Is ech ter de aanvoer van ruwe tabak ver zekerd, wordt de productie geleide lijk verhoogd en worden buffervoor raden gevormd tegen onverwachte gebeurtenissen, dan kan men aan nemen, dat in het najaar de ta bak van de bon zal gaan." Bij het bespreken van de vesti gingswet, wees spr. er op, dat de interesse voor de speciale vakstudie wel bevredigend mag worden ge noemd, doch dat die er voornamelijk is bij de eigenaars van de zgn. ge mengde bedrijven. De voorzitter zag hierin een groot gevaar voor de ge specialiseerde sigarenwinkeliers. In verband met de samenwerking tussen de drie organisaties bracht hij nog de resolutie naar voren zoals die door de besturen dier organisatiesi destijds is aangenomen. Hierin wordt gezegd, dat het streven der organisa ties gericht blijft op het medebeslis- sen in en 'n eventueel zelfstandig uit voeren van alle regelingen, welke de tabaksdetailhandel raken. In minder vriendelijke woorden moest de heer Van Deurzen zich uit laten over de houding van de in dustrie, zoals die altijd maar weer iedere saneringsregeling tegenwerkt. Hij zeide daarbij o.m, dat de indus trie alle rechten voor zich blijft op eisen en dat zij niets van haar machtspositie prijs geeft. „Daar heeft men blijkbaar door de oorlog nog niets geleerd en de betrekkelijke schaarste geeft haar een machtsposi tie, welke de winkelier tot en met afhankelijk maakt. Afgewacht moet worden, wat ieder krijgt, welke hoe veelheid en kwaliteit. Hier zal en moet te zijner tijd verandering in ko men, zodra de markt verzadigd is en de concurrentie ook bij de industrie een grotere rol gaat spelen." Een oproep tot grote waakzaamheid en strijdvaardigheid vormde het be sluit van deze belangrijke rede. Hierna kwam een uitvoerige agen da in behandeling, waarvan de tra ditionele punten vlot werden afge werkt. Het bestuur kwam met het voorstel tot goedkeuring om met de Ned. Bond van sigarenwinkeliers verenigingen en de Ned. Bond van Chr. sigarenwinkeliers in overleg te treden ten einde te komen tot een federatie. In 1948 is er reeds een fe deratieve samenwerking ontstaan, maar in verband met de P.B.O. is een federatie met een eigen secretariaat zeer gewenst. Nadat de heer H. Geyer uit Lei den een en ander nog eensf uitvoerig had uiteengezet, hechtte de vergade ring haar goedkeuring aan het be stuursvoorstel. Evenzo geschiedde doch na langdurige discussie met het voorstel om alleen hoofdbestuurs leden in het dagelijks bestuur van de vakgroep zitting te doen nemen. Bij de bestuursverkiezing "werd de heer G. van Westerloo uit Amster dam herkozen. In de twee vacatures werden gekozen de heren C. Neer hout uit Tilburg en G. van Benthem uit Oldenzaal. De bondssecretaris, de heer Th. Pannekeet. werd als bonds voorzitter gekozen, hetgeen gepaard ging met de gebruikelijke speechjes en dankwoorden. Een nieuwe economische commis sie werd samengesteld, bestaande uit de heren Heynen (Roermond), v. d. Brink ('s Gravenhage),, van Wester loo (Amsterdam) en v. d. Veeken (Rotterdam). Aan deze commissie werd opdracht gegeven practische mogelijkheden voor economische sa menwerking t.a.v. inkoop, administra tie en replame te onderzoeken. Rector C. Klaver, de bondsadvi- seur, hield een pleidooi voor een hechte en principiële organisatie en herinnerde daarbij aan het woord van prof. Veraart, dat de middenstand in de knel komt, als hij zich niet naar branche stevig organiseert. De vergadering werd daarna ver daagd tot vandaag voor het behande len der afdelingsvoorstellen. KATH. MELKHANDELAREN JUBILEREN. Dertig jaar geleden zijn verschei dene plaatselijke katholieke vereni gingen van melhandelaren samen smolten tot één grote organisatie, die thans 2300 leden telt. In Utrecht is dit jubileum gevierd. De heer A. J. van Schie is van de op richting af secretaris. Tijdens de her denkingsvergadering werden de heer en mevrouw van Schie op hartelijke wijze toegesproken door de voorzitter de heer C. A. Heuft, Amsterdam, en werd de zeer gewaardeerde secretaris een stoffelijk huldeblijk aangeboden. De heer J. W. Andriessen. voorzit ter van de K.V.P. hield een rede over het belang van een katholieke vak- en standsorganisatie. Spr. waarschuw de tegen socialisatie en wees op de ijver, die aan de dag wordt gelegd om deze ideeën ingang te doen vin den. Na de rede van de heer Andries sen spraken de heer Klompé. lid van het hoofdbestuur van de N. R. K. M., die met de geestelijke adviseur, prof. Ariëns. aanwezig was. de heer Reits- ma namens de vereniging voor zui velindustrie en melk-hygiëne en de heer Ter Riele, voorzitter van de Vakgroep. Sen. HaAAettje... Er is dieper vriendschap nodig, om met iemand mee blij te zijn, dan om met iemand mee te lijden.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 1