VOORLOPIG BERICHT JOHNNY BELINDA" een aangrijpend werk KUNSTGEBIT DKW I94Ö Flinke Juffrouw 2 Grote Zolders Vakkundige Verkoopster BLEYS SPUIT ALLES ZATERDAG 14 MEI 1949 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Bioscopen Luxor. Het is goed, dat Irene Dunne en Gary Grant nog enig reliëf aan deze film geven. Zonder deze sympathieke acteurs zou het 2 moeilijk zijn, aan de film „Penny Serenade" enige waarde toe te ken nen. Het verhaal, dat goede elemen ten heeft, is waardeloos geworden door de zeer vlakke wijze van ver filming, waarbij elke poging tot se- rieuse opvatting werd verwaarloosd. „Penny Serenade" is de geschiede nis van twee mensen, die van elkaar vervreemd zijn. Het verhaal grijpt terug in het verleden, wanneer de vrouw op het punt staat te vertrek ken er pro memorie een stelletje gramofoonplaten afdraait. Hoogte punten zijn er niet, wel een aantal gewild-sentimentele scènes. De op lossing, die aan het eind gegeven woedt, is, om geen ander woord te gebruiken, zeer goedkoop. Voor alle leeftijden. Casino. Een even avontuurlijke als goed gespeelde geschiedenis wordt deze week te zien gegeven in dit theater, waar „Pistol Packin' Mama" draait. Deze romantische titel is de naam van een lied, dat de zangeres Vickie Norris zingt en daarmede eigenlijk haar ware aard verraadt, want Vickie is het met pistol" bij zonder goed op dreef. Dat bleek dui delijk toen zij terecht kwam in een speelhol, dat gedreven werd door een zekere Nick Winner, die haar eens al haar geld afhandig maakte en nu trachtte deze voor hem onge wenste gast uit zijn speelhol te krij gen. Vickie trekt haar revolver en blijft! Dergelijke grapjes haalt zij nog enkele keren uit, maar tenslotte vindt ze Nick toch geen onaardige jongen. De rest van het verhaal laat zich raden. Eerst natuurlijk nog een beetje strubbelingen, maar uitein delijk een happy end. Niet echter al vorens Vickie nog eens met haar re volver moet optreden en het pistol lied nog eens laat weerklinken, wel ke muziek aan deze film een prettig cachet geeft. Een aardige film, met een goede climax, die echter niet hoog grijpt. Toegankelijk voor 18 jaar. Lido. 'n Uitstekende gemonteer de kleurenfilm is de „Blue Skies", welke deze week in het Lido-theater wordt gegeven. Het is een showfilm van klasse, waarin Bing Crosby, Fred Astaire en Joan Caulfield de hoofdrollen vervullen. Het is een muziek- en zangfilm, waarbij het scenario er op ingesteld is alle be kende en onbekende liedjes van Bing Crosby voor de microfoon te bren gen en daarnaast Fred Astaire te doen optreden in zijn „rijk gesor teerd" dansprogramma. Daaromheen is een verhaaltje geweven van een zangeres, die liefde heeft opgevat vcor de zanger, met hem trouwt en natuurlijk weer scheidt. Niet mindier dan 32 liedjes van Bing Cros by worden ten gehore gebracht, doch het meest in deze film trekt ons de goede technicolor. Een film voor vol wassenen. Rex presenteert deze week „Ari zona", de verfilming van een passa ge uit de wordingsgeschiedenis van de Amerikaanse staat Arizona. Hoe wel deze film meer op fantasie be rust dan op historische gegevens, is het toch een aardig werk, dat vooral bij liefhebbers van het Wild West genre in de smaak zal vallen. De pioniers, die in deze film naar de vreemde trekken, om zich een be staan te gaan verwerven, hebben het niet gemakkelijk. Op de eerste plaats zijn er de Indianen, maar daarnaast telt de kolinie ook verra ders. Deze laatsten zien er niet te gen op, om voor wat stoffelijke voordelen hun medemensen in de dood te drijven. Na een strijd op le- ALS DE HARINGVLOOT GAAT UITVAREN Op 17 Mei a.s. zullen de Nederlandse vissersschepen weer het ruime sop kiezen voor de ha ringvangst. Aan dit evennement gaan ieder jaar de nodige voorbereidingen vooraf. In en nabij de vissershaven is het een drukte van belang. Ook de vrouwen laten zich niet onbetuigd en leveren haar aandeel in het voor bereidend werk. Scheveningse vis sers vrouwtjes in haar traditionele klederdracht bezig met het opslaan der nieuwe netten. ven en dood, waarbij druk met pis tolen wordt omgesprongen, komt al les in orde. Tussen de vechtpartijen door is er nog tijd voor de gebrui kelijke liefdesgeschiedenis, welke voor een beetje verkwikking zorgt. Boven veertien jaar. Trianon heeft deze week een re prise van de bekende film „De beste jaren van ons leven". Velen zullen zich deze film nog wel herinneren. Zij behandelt het probleem van de soldaten, die na de wereldoorlog te rugkeren in de burgerlijke maat schappij. Sommigen zijn verminkt, sommigen zien hun plaats ingeno men, anderen zijn gelukkiger en her vinden hun vroegere positie. Maar voor allen is de terugkeer moeilijk en de makers van de film vragen be grip voor die moeilijkheden. Het is een realistische film, met humor vertolkt, geschikt voor volwassenen. OEGSTGEEST K.A.B. De nieuwe geesteijk adv. kapelaan W. B. J. Wüst, die als op volger van-kapelaan J. Loerakker is benoemd, werd geinstalleerd. Met een korte, hartelijke rede heeft de voor zitter kapelaan Wüst voorbereid op zijn veeleisende taak, die hem in Oegstgeest wacht. Na deze installa tie kreeg pater Engelbertus gelegen heid de vergadering het nut en de plicht van een Credo Pugno-club uiteen te zetten. Pater Engelbertus deed dit op de reeds bekende smeuige wijze. Het eerste resultaat was dat na de rede van de pater zich 14 leden opgaven. Geen slecht begin. Na een korte pauze was het woord aan pater Molenkamp O.F.M., die kwam ver tellen van zijn persoonlijke beleve nissen in China waar hjj ruim 10 jaar is geweest. Tot Aug. 1945 geinter- neerd in een Japans kamp met nog ruim 3000 buitenlanders, waaronder ongeveer 300 paters en zusters. Na de bevrijding keerden de paters naai hun missiegebieden terug, maar na 2 jaar werd het land overstroomd door de communistische legers en was de missie-arbeid verboden. Na lange tijd geisoleerd te zijn geweest bracht een bode de boodschap, dat mgr. Pessers de opdracht had gege ven te vluchten. De voorbereiding voor en de gelegenheid zoeken tot vluchten, was oorzaak, dat eerst 7 maanden na het bevel de vlucht werd begonnen. Deze zware tocht tussen de fronten door en over de Gele Ri vier naar het zuiden moest in 1 nacht uitgevoerd zijn. Hiervoor werd de Chinese nieuwsj aarsnacht uitge zocht omdat dan vrijwel alle Chine zen zich bedrinken. De vlucht is ge lukt, hoewel de vluchteling bescho ten is door de nationale troepen die hem voor een kleine invasie hiel den. Na nog 1 jaar in Zuidelijk Chi na te hebben gearbeid onder de Ita liaanse missie, is hij nu met verlof in Nederland, maar hoopt toch spoe dig weer naar China terug te keren. Een hartelijk opplaus klonk op na de zeer interessante vertelling door pater Molenkamp. De voorz. be dankte de spreker en overhandigde hem namens de K.A.B. Oegstgeest een enveloppe met inhoud, ter onder steuning van zijn missie. De nieuwe g. a. sprak nu nog een kort woord, waarin hij toezegde voor de afdeling zijn bast te zullen doen. Vooral de Credo Pugnoclub en de kadercur sussen hebben zijn warme belang stelling. HAZERSWOUDE Geboren: d. van P. van Tol en E. van Zanten. Agnes L. M,, d. van P. M. Zuijdwijk en A. E. J. Schoonder- woerd; Gerardus J.. z. van G W. v. d. Zon en J. P. Olijerhopk; Adrianus B M., z. van A. B. v. d. Poel en A. M. v. d. Ven; Benulphus J. C. M., z. van C. J. Fase en C. Heemskerk; Maria C. A., d. van J. M. A. Hermans en B. R. v. Teijlingen; Adrianus I.. z, van B. A. Bol en A. Biemond; Cor nelia, d. van J. P. v. d. Zon en C. M. Mooijman. Getrouwd: J. van Dorp en M. van Dorp. Overleden: Adriana M. van Kam pen 49 j; Gerarda D. van der Haas 12 j.; Adriana de Gelder 73 j., weduwe van J. v. Ofwegen; Willem Fr. den Hollander 42 j. OUD-ADE Wit-Gele kruis. De voorz. con stateerde met vreugde dat het leden aantal van de afdeling nog steeds toenam. Niet-leden werden ook in hun eigen belang aangespoord spoe dig toe te treden. Gezien de toe komstige financiële toestand van de vereniging is voortaan bij gezins vermeerdering en gebruikmaking van Zusterhuip van één dag een minimum-bijdrage van 2,50 ver plicht, bij hulp van langere duur een minimum bijdrage van 10, Deze bijdragen zijn dringend nodig voor de zich steeds uitbreidende werkzaamheden van de afdeling. De Vóór de première in Ne derland heeft de pers ge legenheid gekregen, ken nis te nemen van het aan grijpende filmwerk ..John ny Belinda", erkend als „films van de maand", met de opmerkelijke rol van Jane Wyman als doofstom meisje. Geen rolprent heeft ons de laatste tijd méér ge boeid en ontroerd dan de ze, door Jean Negulesco voortreffelijk geregisseerd. Mogelijk kan men enke le minder logische wen dingen vinden in het ver haal. maar die vervagen door de suggestieve ma nier, waarop het scenario werd verfilmd en het so bere, nochtans levensge- trouwe spel door de speel ster van de titelrol werd vervuld. Zelden zond Amerika zulk een gave eh knappe film uit haar pro ductie. Jane Wyman, die de hoog ste onderscheiding ver wierf, speelt de rol van een doofstomme boeren dochter, die als eenzame verschoppelinge leeft op de boerderij van haar stief vader. De dorpsgemeen schap aanvaardt de „stom me" zoals zij is en stelt geen enkele poging in het werk om haar te ontwik kelen. Totdat een jonge dokter aankomt om de practijk van zijn voorgan ger over te nemen. Hij in teresseert zich voor het meisje en leert haar door gebarentaal spreken, en ook liplezen en schrijven. Helaas blijven de gevolgen van de volkomen isolering van het meisje niet uit. Een dronken visser ont- eert haar en zij beseft dat zelf niet. en de verden king valt op de dokter, wiens practijk nu verloopt. De visser huwt eera,riik meisje, maar zegt later, als hij het kind van Belinda komt bezoeken, dat hij de vader is. Als de bruut het kind wil roven, omdat hij het voor zich wil hebben, schiet Belinda hem neer. Het meisje ziet in de ver schillende dingen en ge beurtenissen, die zich af spelen, het verband niet. Pas in de rechtszaal, waar zfj zich wegens moord moet verantwoorden, komt men er achter, welk een leed dit meisje heeft moe ten doorstaan, en ook, welke opofferende rol de dokter heeft gespeeld. Zeer belangrijk in het verloop van de film is het proces van langzaam ont waken van het doofstom me meisje uit het geeste lijke isolement, waarin het verkeerde. De lessen van de dokter, de omgang met huisgenoten, de felle on rustige ogen en de immer gesloten mond. Dit alles is meesterlijk in het verhaal opgenomen. De geschiede nis laat dan ook niet na, diep te ontroeren. Behal ve het voortreffelijke spel van Jane Wyman, vallen een paar uitstekende gety peerde bijfiguren op. zoals die van de dokter (Lew Ayres), de boer MacDo- ngjd en de tante (Agnes Moorehead). Van deze film zullen overal in ons land liefda digheidsvoorstellingen wor den gegeven ten bate van de bond van Doofstom men-verenigingen en het fonds voor doofstomme kinderen. In een onder houd met de heer Van Mierlo, leraar aan een school voor doofstommen, hebben wij gehoord, dat het spel van de hoofdfi guur Johnny Belinda al degenen, die aan het on derwijs van doofstommen zijn verbonden, getroffen heeft door de feilloos zui vere wijze, waarop het doofstomme meisje in alle handelingen en reacties in deze rolprent was ver beeld. voorz. spoorde de leden aan ijverige propagandisten te zijn. Een propa gandist had zelfs vijf nieuwe leden aangebracht. Tijdens de vergadering werd ook nog een nieuw lid geno teerd. Uit het jaarverslag van de secr. vernamen we. dat het ledental steeg van 207 tot 243, een verhoging van de gemeente-subsidie en betreffen de de Zuster een respectabel aantal van 2315 huisbezoeken ten behoeve van 69 patiënten. Dit alleen reeds voor de zieken. Onder de zorgen van de zuster kwamen 21 babies ter wereld, die elk natuurlijk de nodige huisbezoeken vergden. Verder nog huisbezoeken ten behoeve van TBC- bestrijding. De moedercursus telde 35 deelneemsters. Van de penn. vernamen we, dat het afgelopen jaar begonnen werd met een batig saldo van 110, dat thans aangegroeid was tot 797,Hierdoor wordt de oprich ting van een consultatiebureau mo gelijk. Op 2 Juni om 2 uur houdt dokter Posthuma zitting in café „de vergulde vos". De officiële ope ning heeft dan plaats. Inschrijving van bezoeksters tot uiterlijk half drie. Verder zitting om de veertien dagen. Vervolgens sprak mej. v. Leeu wen, sociaal-werkster, over de op te richten stichting voor „Gezinszorg". Voor Oud-Ade namen in het voorlo pig bestuur plaats de heren C. Dévilé en J. v. d. Ploeg en de dames zr. v. Zwieten, wed. v. Leeuwen en Jo v. d. Geest. De bedoeling is meisjes op te leiden om in gezinnen in geval var. ziekte de moeder te vervangen of te helpen. Voor de volledige ver vanging krijgen de meisjes, boven de 18 jaar een internaatsopleiding van een half jaar en genieten, eenmaal in functie getreden, van de stichting een salaris van f 100 per maand. De meisjes voor gedeeltelijke vervan ging moeten minstens 17 jaar zijn en genieten een plaatselijke opleiding. Mej. v. Leeuwen spoorde de ouders aan hun dochters in deze huishoude lijke richting te laten studeren; er is echter ook roeping voor nodig. Bij het beantwoorden van gestelde vra gen bleek dat de stichting hoopt te werken met subsidie van overheids wege. De financiële toestand van de af deling van het W. G. Kruis, thans nog rooskleurig wordt aanzienlijk moeilijker wanneer het consultatie bureau eenmaal functioneert. De grootste activiteit blijft geboden. In dit verband declameerde de heer Dévilé een prachtig stuk eigen werk van propagandistische aard, dat veel harten warmer deed kloppen voor het nuttige werk van het W.G. Kruis De aftredende bestuursleden me vrouw Zwartelé en de heer G. v. d. Fits werden bij acclamatie herkozen. Met een opwekkend woord sloot de voorzitter deze nuttige, vlot ver lopen vergadering, die door zeer veel dames bezocht werd. SPORT WIELRENNEN RONDE VAN ROMANDIE. Van de tweede etappe van de ronde van Romandie, SionPerron- truy (265 km.) luidt de uitslag: 1. Bartali (It.) 8 uur 12 min. 19 sec. 2. Noetzli (Zwits.) 9.13.15. 3. Gold- schmidt (Lux.) 4. Schaer (Zwitsè) 5. Bruin (Zwits.) allen zelfde tijd als Noetzli. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Bartali 13.41.54. 2. Kubler (Zwits.) 13.43.22. 3. Simonini (It.) 13.46.49. 4. Schaer (Zwits.) 13.50.26. 5. Jomaux (België) 13.53.19. 6. Gold- schmidt (Lux.) 13.53.51. HEILIGVERKLARING VAN DE ZALIGE JEANNE DE LESTONNAC. Morgenochtend om kwart over acht beginnen in de St. Pieter te Rome de plechtigheden tijdens welke de H. Vader de heiligverklaring zal uit spreken van de Zalige Jeanna de Lestonnac. De ceremoniën zullen tot ongeveer elf uur duren en zullen worden uitgezonden via de radio op de korte golflengten in 19, 25, 31 en 50 meterband en op de middengolf op 222 en 391 meter. Jeanne de Lestonnac werd te Bor deaux geboren in het jaar 1556, het sterfjaar van de H. Ignatius van Lo yola. Zij kwam voort uit een der voornaamste geslachten van Bor deaux en groeide op in een omge ving, waarin alle spanningen der re formatie zich opeenhoopten. Zij ontving een uiterst strenge Calvinistische opvoeding, doch kwam steeds dichter bij het Katholieke Ge loof te staan. Zij huwde met baron de Montferrand en kreeg zeven kin deren. Hun huwelijk was zeer ge lukkig. Toch voelde zij, vooral na de dood van haar man, dat God iets bij zonders van haar verlangde. Onmid dellijk nadat zij weduwe was gewor den, onttrok zij zich aan elk maat schappelijk verkeer, dat haar stand met zich medebracht, en zocht een zo groot mogelijke afzondering. Nog meer dan tijdens haar huwelijk schonk zij zich weg aan de armen en zieken, vooral tijdens een pest epidemie. Als kloosterlinge heeft de Zalige Jeanne de Lestonac zich gro te verdiensten verworven door de stichting van de Congregatie van de Dochters van O.L. Vrouw. Deze Con gregatie legde zich in het bijzonder toe op het onderwijs van de katho lieke meisjes van Frankrijk. Jeanne de Lestonnac ondervond hierbij veel medewerking van de Jezuieten. Zy werd in 1900 zalig verklaard. MARKTBERICHTEN TER AAR. -3 Mei. Groente. Snij bonen 2.10, peulen 2.102,65, prei 16 cent, alles per kg. spinazie 0.601.07 per kist. Rabarber 45 cent, postelein 3139 cent, andijvie 4052 cent, ahes per kg; sla I 8.40 15.20, idem II 4.30—7.10 per 100 sctuks, bloemkool I 5278 cent, idem II 3149 cent, idem III 2329 cent, idem stek 520 cent per stuk, slavellen 0.601.00 per kist, bos- peen 2535 cent, radijs 34 cent per bos, waspeen 1 2221 cent. idem II 13 cent, idem stek 1 cent, stoofsla 1720 cent per kg., komkommers 20 37 cent per stuk, tomaten 1.03 1.27 per pond, idem 1215 cent per stuk, selderij 48 cent per bos, dun sel 1 cent, sjalotten 12 cent alles per kg., aardbeien 4458 cent, idem klein. 2331 cent per doosje, perziken 12 19 cent per stuk, appelen: Franse zure 3946 cent per kg. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Mei. Groente. Waspeen I 10.2526.75, idem II 5.7510.witlof 25 43 aardappelen 3.80 selderie 0.70 3.60, rabarber 4.106.40, radijs 34.80, spinazie 1016, andijvie 39.8040.10, prei 66.20, uien 3.90—5.30, kervel 4.10—4.30, pe terselie 6.10—6.20. ROELOFARENDSVEEN. 13 Mei. Groente. Aardbeien 4662 cent, idem half pond 6079 cent, idem afw. 4264 cent, kropsla I 1125, korpsla II 413, rabarber f 47, spinazie 821, radijs 33.40, prei 47, sjalotten 710, peulen 245 290 en snijbonen 240270 per 100 Bloemen. Tulpen 1239 cent, Trollium 618 cent, Pyrethrum 3>8— 44 cent, Pioenrozen 0.401.00, La thyrus 1748 cent, Anemonen 825 cent, Irissen 1741 cent, Papaver 15 48 cent, Margrieten 815 cent, Free sia's 925 cent, Calla's 4060 cent, Rhododendron 1436 cent. gebroken, gescheurd of tan den afgebeten, reparaties vanaf f 2.in enkele uren gt reed. Enkri. Tel 23970, Hoogewoerd 88a, Leiden. Net Meisje gevraagd voor dag of d. en n. met huiselijk verkeer. Zondags vrij en een middag vrij. Goed loon. Werkster aan wezig. Br. onder no. 2124 bureau van dit blad. Meisterklasse 4 pers. ca briolet in prima staat. Verkoop onder garantie. KAMSTEEGS Automobielbedrijf N.V. 2126 Oegstgeest. GEVRAAGD EEN voor de verkoop, pers. aanb. Dinsdag- en Woens dagavond tussen 7 en 9 •uur. 2123 Schoenenmagazijn HOLTHUIS Hoogewoerd 2. ATELIER. Gevraagd voor direct: Geroutineerde Naaisters •n enige Meisjes voor knipwerk. 2120 J. VAN DIJK Oude Singel 102. Na 1 uur Lange Mare 98a. te huur, zeer geschikt voor pakhuisruimte, groot 96 M2. Br. on.der no. 2118 bureau van dit blad. Adverteert in dit blad In ons bedrijt is plaats voor een energieke piastics Keunis van hydraulische inrichtingen strekt tot aan beveling. Brieven met omschrijving van opleiding en ervariDg aan Afd. Personeelszaken van de Internationale Kunst stoffen Industrie N.V., Voorschoten. Notaris W. S. JONGSMA, te Leiden, is voornemens om op nader te bepalen dagen in de maand Juni a.s. over te gaan tot de publieke verkoping van: Het Hotel-Café-Restaurant RIJNLAND te Leiden STEENSTRAAT 37 met daaraan grenzende ga rage, stallen en woonhuis NARMSTRAAT 2, 4, 6, 8 en 10 totaal 6.70 Are, in diverse kavels en combinaties". 2086 Inlichtingen bij voornoemde notaris, Rapenburg 31, Telefoon 25351. 2086 Het Bestuur en de Raad van Toezicht van de Coöperatieve Boerenleenbank „Alkemade" te Rijpwetering maken bekend, dat een ALGEMENE LEDENVERGADERING der Bank zal worden gehouden op Maandag 20 Mei 1949, des namiddags 7.30 uur, in het café van de Heer J. VAN DER HULST te Oud-Ade, in welke vergade ring verkiezing zal plaats hebben van een Lid van het Bestuur, wegens periodieke aftreding van de heer F. C. Weststeyn. zomede verkiezing van een Lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van de heer C. van Schie. Voor deze vacatures zijn door het Bestuur en den Raad van Toezicht voordrachten opgemaakt, waarbij de aftredenden als no. 1 zijn geplaatst. Deze voordrach ten liggen ten kantore der Bank voor de Leden ter inzage en kunnen tot en met 23 Mei a.s. worden aan gevuld door schriftelijke candidaatstelling, onderte kend door ten minste tien Leden der Bank. 2087 HET BESTUUR EN DE RAAD VAN TOEZICHT VOORNOEMD. voor Mode- en Textielzaak Brieven met opgaaf verlangd salaris onder no. 3762 bureau van dit blad Levendaal 83-85, Lelden - Tel. 21078 fa£e£aentjeö AANBOD ?Z Jasz-piano. Speciale halfj. cursus volgens nieuw Amerikaans systeem. Te vens aanvang nieuwe cur sus voor accordeon en gui taar. Instrumenten event. 11: bruikleen. Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5. tel. 24358. fZ Te koop Harley David son 750 c.c.. nieuwe ban den. in prima staat bij L. van Kromvoirt Noord- buurtseweg 7. Zoeterwou- de. tel. 210. 2104 3? Laai nu een paar snoe zige foto's maken van xiw kleine schat. In ons ate lier is van alles wat een kinderhart begeert. Studio Koopman. Hooigracht 96. speciaal voor kinderfoto grafie. 3739 'Z Te koop een electr. karn 80 L. inhoud, in pri ma staat bij T. C. Paarde- keeper. (Noordbuunfcseweg 32. Zoeterwoude. 3749 *Z Fa. „Waco", Maat- knippatronen. N. Rijn 26, Leiden, tel. 21895. Weest critisch op uw kleding, maatkleding onderstreept de persoonlijke lijn van uw toilet. Coupeuze aan wezig elke Maandag-, Woensdag- en Donderdag middag 25 uur. <Z Meer poel. Alles op r.aaimachinegebied. Repa raties en levering van naaimachines. Nieuwe ma chines met en zonder ver gunning. Firma Meerpoel, Ereestraat no. 171. Leiden, lel 24815 3? Te koop: een kinder wagen in goede staat. v. d. Born. Morskade 22 (op het terrein Wernink, Groe ne Keet. na 5 uur. 3761 <Z Vrij land, te koop: ruim 800 r.l. roe land in de om geving van station Lisse. aan vaarwater. Te bevra gen bij J. C. Warmerdam, Heer e weg 94. Noordwijker- hout. Tel. K 2533-407. 2115 ST Attentie. Wij repareren uw gebroken porselein Sak sische groepen, antieke borden, beelden enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt. Schoonmaken van schilderstukken en re- paratielijsten. Inkoop goud zilver Bremmer. Haar lemmerstraat 99. ingang Goegerritstraat 1. telefoon no. 22791. 'Z Te koop. Gebr. Dames en Herenrijwielen in pri ma staat. Rijwielhandel. W. v. d. Wiel. Koningsctr. no. 2. 3748 'Z Te koop: een electr. karn geheel compleet, een eikenhouten toonbank, een winkelkast met glazen •deurent Te bevragen bij A. Verstegen. Dorpstraat 20. Warmond. 3758 "Z Perz. kleden. Laat tij- j PERSONEEL dens uw vacantie uw kle- den repareren en reini- gen. Wij halen ze voor I vertrek, bezorgen terug bij thuiskomst. Bespreek tij - 5 dig s.v.p. Atelier „Marok ko', Buitenruststraat 8a, Tel. 23708. 3727 fZ Verlovingsringen. Na tuurlijk „De Goedkopere Zaak", maar betere waar. Goud-, zilver- horloges. Op het graveren kan gewacht worden. Inkoop oud Goud. Ie klas Reparatie Inrich ting S. v. d. Water, Haar lemmerstraat 185, Tele foon 24469. Meisje gevraagd, leef tijd 15 jaar. H. v. d. Amele, Rhijngeesterstraatweg 28. Oegstgeest. 2091 Jonge Hennen! Broed 1949 prima afstamming en gezond. Broederi.i Groe- neveld. Hoenderfokkerij. Valk Bouwmanweg 26a. Tel. 25590, Rijksmerk 15386 Zondag's gesloten. 3756 Grasscharen weer ver krijgbaar. vooroorlogse kwaliteit. Vlieland's Zaad- handel, N. Rijn 50, Telef. 20824. Rietmatten voor beschutting. Kabouters voor de tuin. Tuinnetten, bescherming tegen vogels. Alle soorten tuingereed schap. Het adres sinds 1843 Te koop een Zeilboot in goede staat. 16 M2. zeil te bevragen bij A. van Diemen, Weipoortseweg 94 Zoeterwoude. tel. 262. Te koop: een pers. ledi kant niet matras. eiken salontafel, eiken spiegel, leuningstoel en damesfiets. Papelaan 64, Voorschoten. TT Kinderwagen kappen overtrekken. regenscher men bekleden, chromen, spuiten, stuurt uw wagen zonder bemiddeling van winkelier naar de fabyiek. Dit is goedkoper. Reizigers bezoek vriiblijvend. Cor respondentie: Kinderwa- penbedrijf ..Speciaal". Uiterstegracht 14, Leiden. Tel. 21243. 3763 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen 2* Dienstbode gevraagd voor dag en nacht. Mevr« Schreuder Wittenburger- weg 151. Wassenaar, Tel. 8986. 3750 f? Gevraagd R. K. Meisje. lke dag tot 2 of 3 uur met warm eten. Warm on derweg 37. tel. 21354. 2099 Flink net R.K. Meisje b. z. a. voor 3 dagen per week, omgeving Zoeter woude. Br. onder no. 2106 bureau van dit blad. 3? Nette werkster b. z. a. voor een of twee dagen per week. Br. onder no. 3760 bur. van dit blad. 3T Net Meisj* gevraagd voor de dag of dag en nacht met huiselijk ver keer. bij J. C. v. Wissen, Achterweg 8. Wassenaar. Tel. 2301. W0NINGRUIL Wonlngruil Voorscho tenLeiden. Aangeboden: Bovenhuis: 2 kamers, ca- binct-keuken, zolder en zolderkamer op goede stand dicht bij tramhalte, in ruil voor boven-, bene den- of heel huis in Lei den. Br. onder no. 3757 bur. van dit blad. GEVRAAGD "Z Gevraagd in R. K. ge zin z. k. 1 a 2 kostgangers. B. van Bakkum. Schip- persdam 6, Warmond. 2" Twee R. K. Leraressen zoeken per 1 Sept. onge meubileerde zonnige zit- en slaapkamer met kook gelegenheid. Br. onder no. 3755 bureau van dit blad. Z Te koop gevraagd een tweelingkinderwagen. C. van Veen. Vernède- park 6. Voorschoten. 2126 DIVERSEN *Z Het Blauwe Week Col lecte Comité, ten behoeve van hulp- en reddings werk Drankslachtoffers aller gezindten. vraagt Dames en Heren die ge negen zijn te collecteren 00 21 Mei a.s. Aanmelding Oude Vest 11. Uiterlijk Donderdag a.s. 2122 *Z Dierenasyl Leiderdorp Zit vol honden en katten, waaronder veel aardige dieren. Een goed tehuis zou voor deze dieren uit komst betekenen. Wi.i vragen bescheiden ver goeding. ter tcgemoetkó- mine in onze kosten. 3741 ?Z Th. J. van der Heijden. rechtskundige en gemeen te deurwaarder. Hoge Riin dijk 105105a Leiden, tel. 23405. Behandeling van rechts- en pachtzaken, in casso's. ontruimingsgeschi1- len, opmaken van contrac ten enz. LOONSTATEN (nieuw model) 5 ct. per stuk op mooi wit carton gedrukt 10 ct. VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk V.rkrl|fb..r: N.V. De Leidicbe Courant - Papengracht 32-34

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3