Dr. H. J. L. Struycken uit Breda doctor honoris causa aan de Leidse Alma Mater Contactmorgen Katholieke Jeugdraad ZATERDAG 14 MEI 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Donderdagmorgen om 12 uur zyn 15 zittende patiënten, vergezeld van enige verpleegsters en doctoren, met een Douglas DC. 3, die speciaal voor het vervoer van zieken was ingericht, van Schiphol naar Lourdes vertrok ken. Het K.L.M.-vliegtuig wordt Za terdag weer terug verwacht De ge zagvoerder is de bekende vlieger en schrijver A. Viruly. Zijn dochter Aviola doet dienst als stewardes. Op 28 Mei zal wederom een groep zieken per K.L.M. naar Lourdes ver trekken. Het ligt in de bedoeling nog enkele voor ziekenvervoer inge richte vliegtuigen naar Lourdes te maken. DE AMSTERDAM—BATAVIA ROUTE. Naar wij vernemen kan, gezien de ontwikeling in Indonesië, verwacht worden, dat de lucht verbinding Am sterdamBatavia binnenkort weer via de oude route zal worden gevlo gen. Vermoedelijk zal de frequentie voor lopig vier maal per week zijn. De luchtweg naar Indonesië is geduren de bijna een half jaar via Mauritius gevlogen. Sedert korte tijd hadden de K. L. M.-piloten op het traject steun van een speciaal uitgerust weersehip. Deze proef heeft, naar wij nader vernemen zeer goed voldaan, het is waarschijnlijk, dat dit schip zijn plaats in de Indische Oceaan halverwege Mauritius en Batavia, na het ingebruiknemen der oude vliegroute zal verlaten en naar Ba tavia zal terugkeren. c ZEEPOST VOOR TROEPENTRANSPORTSCHEPEN. Correspondentie voor opvarenden van de troepentransportschepen Grote Beer en Johan van Oldebarneveld, beide op weg van Indonesië naar Amsterdam, dient uiterlijk op 22 Mei ter post bezorgd te worden om in een tussenhaven aan de geadresseer den te kunnen worden uitgereikt. Adressen der Nederlandse arbeiders in Frankrijk gevraagd. De drie Nederlandse paters in Parijs, die enige jaren geleden op eigen initiatief en op eigen verant woordelijkheid naar Frankrijk zijn getrokken om daar de zielzorg op zich te nemen voor de Nederlandse arbeiders, zijn er thans in geslaagd een geschikte woning te vinden, waar zij op efficiënter wijzé hun vrij willig opgenomen taak kunnen ver richten. Dat wil zeggen, zij hebben een huis gevonden, doch zij hebben nog niet voldoende geld voor de huur en de inrichting. Het zijn de paters L. Laureijssen, M. Scheres en J. de Bakker. Tot nu toe woonden zij 5 Rue des Iiiandais, Paris 5 o. Hun nieuwe adres luidt, 39 Rue Docteur Heulin, Parijs 17 o, telefoon Marcadet 49-02. De paters verzoeken tevens aan de familie, vrienden en kennis sen van de Nederdandse arbeiders in Frankrijk om de verblijfplaats en het juiste adres op te geven van deze laatsten, daar de paters hun adres sen zeer moeilijk te weten kunnen komen. BIJ REDDINGSPOGINGEN OM HET LEVEN GEKOMEN? Gistermiddag ongeveer zes uur ge raakte het vier-jarig jongetje F. Ap pel uit Alkmaar bij de scheepswerf liet Hondsbos te water. De magazijn meester van de werf begaf zich te water en wist het ventje spoedig op het droge te brengen. Even later zag men een pet op het water drijven. Men ging dreggen en haalde het le venloze lichaam van de 54-jarige werf arbeider J. Hollenberg uit Cas- tricum op, die juist de eerste dag op de werf werkzaam was. Aangenomen wordt, dat de man bij zijn poging het kind te redden, hel leven heeft verloren. Hij laat een vrouw en zeven kinderen achter. Bende smokkelaars bij Frankfort overvallen Mannen van de Rijkspolitie en de Rijksrecherche te Amsterdam, onder commando van de kapitein der Rijkspolitie jhr. B. F. de Beaufort, hebben in samenwerking met Ame rikaanse politiebeambten in de af gelopen nacht in de buurt van Frankfort een bende smokkelaars overvallen, toen deze bezig was een partij van vijftien ton cacao en kof fie, afkomstig uit Nederland en be stemd voor Zwitserland, op te slaan. vDe Rijkspolitie te Amsterdam had reeds geruime tijd het vermoeden, dat een bende smokkelaars, bestaan de uit Nederlanders, Duitsers en Polen, grote vrachten cacao en kof fie van Nederland via Duitsland naar Zwitserland smokkelde. Eer gisteren vertrok weer een dergelijk transport per vrachtwagen. Een aan tal rijksrechercheurs en rijkspolitie beambten hebben het gevolgd. In Frankfort zou het overgeladen wor den in een loods. De politiemannen slaagden er in zich in deze loods verdekt op te stellen, en toen de bende, bestaande uit elf smokke laars, met de goederen arriveerde, werd zij „met open armen ontvan gen". Een der smokkelaars trachtte te ontvluchten; bij de achtervolging werd op de man geschoten, waar door hij een schampschot aan het hoofd opliep. De hele bende is ge arresteerd. Op een der arrestanten is een bedrag van 4000 dollar ge vonden, dat zou worden uitbetaald aan de chauffeur van de vrachtwa gen die de goederen vervoerde. 'JTIJDENS een plechtige zitting in het Groot-auditorium werd gister middag dr H. J. L. Struycken, specialist voor oor-, neus- en keel ziekten te Breda, gepromoveerd tot Docter Honoris Causa van de Leici- se Univei'siteit. Het college van Curatoren, waaronder de burgemeester,, jhr mr'F. H. van Kinschot, vele professoren, de secretaris van de Senaat prof. dr B. A. van Groningen, besturen van studenten-corpora, studen ten en vele belangstellenden, vooral uit Breda, waren hierbij tegen woordig, toen de rector magnificus, prof. dr C. C. Berg de zitting opende en het woord verleende aan de promotor, prof. dr P. H. G. van Gilse, hoogleraar in de neus-, keel- en oorheelkunde. Pionier op het gebied van medisch instrumentarium De promotor gaf een indruk van de zeer bijzondere persoonlijkheid van dr Struycken, aan wie de keel-, neus- en oorheelkunde, zowel in we tenschappelijk als practisch opzicht, veel te danken heeft. Opmerkelijk is het, aldus prof. van Gilse, dat dr Struycken, buiten de universitaire centra om, in een eigen, bijzonder doeltreffend ingerichte werkplaats, met een uiterst geperfectioneerd door hem zelf geconstrueerd instru mentarium, zijn zeer belangrijke on derzoekingen heeft gedaan op het gebied der geluidsleer en der spraak. Hij gaf o.a. eigen methodes aan voor het onderzoek, van reactie van het evenwichtsorgaan. Talrijke instru menten, dienstig voor de practijk van de keel- neus- en oorarts, wist hij te construeren of te perfectione ren en wel op een dergelijke wijze, dat zij hoogstens thans geëvenaard doch niet verbeterd zijn. Dr. Struyc ken werkt in Breda in een eigen specialistische kliniek, waarin de verpleging reeds 25 jaar onder lei ding van mevr Struycken staat. Prof. van Gilse schetste vervol gens de levensloop van zijn promo vendus en noemde hem „De Leeu wenhoek" van deze tijd. Bijzondere waardering uitte spr. aan het adres van mevr. Struycken, die op latere leeftijd dit werk aanving en een groot aandeel heeft in de opmerke lijke successen van haar man. Hierna overhandigde de promotor de in het Latijn gestelde diploma van het Doctoraat Honoris Causa en verheugde zich de eerste te mogen zijn, die dr Struycken melt deze hoge onderscheiding geluk mocht wensen. Spr. hoopte, dat deze spe cialist nog vele jaren even vitaal moge werken aan zijn grote taak en wees tenslotte op het droevig sa mentreffen van deze promotie en het ovetlijden van een andere prominen te keel-, neus- en oorarts, prof. de Kleyn uit Amsterdam, die enkele dagen geleden overleed. In een geestig toespraakje dankte dr. Struycken voor de hoge onder scheiding, die hem ten dieel gevallen was, en wees op de reusachtige vor deringen, die in 60 jaar op het ge bied van geneeskunde, geneesmid delen en chirurgische methoden zijn bereikt. „Moge het de Leidse Uni versiteit, die in het verleden reeds zovele grote mannen voortbracht, gegeven zijn nog vele prominente geleerden voort te brengen," aldus besloot dr. Struycken. De rector magnificus wenste de nieuwe doctor honoris causa en zijn familieleden geluk en sloot de zit ting, waarop de gebruikelijke recep tie volgde. Weer heeft Leidens Alma Mater een groot m'an, ditmaal op het ge bied van de medische wetenschap, om zijn grote verdiensten gehuldigd. Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw. In „Het Gulden Vlies" vond hier na een intieme receptie plaats, waarop vele professoren, familie- ONDERSCHEIDING PROF. DR. J. v. d. HOEVE Groot-Officier in de Orde van Oranje Nassau In een zitting van de Senatus Am- plissimus der Leidse universiteit, welke gisteren werd gehouden, is door de president-curator, dr'. J. E. baron de Vos van Steenwijk, mede gedeeld, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft prof. dr. J. v. d. Hoe ve, oud-hoogleraar in de oogheel kunde aan de universiteit alhier, te benoemen tot Groot-officier in de Orde van Oranje Nassau. De presi dent-curator zette in het kort uiteen de redenen, die tot deze onderschei ding hebben geleid zijn algemene verdiensten voor de medische weten schap en het feit dat dr. v. d. Hoeve op 1 Mei 1.1. het hoogleraarsambt neerlegde en bood vervolgens de aan deze onderscheiding verbonden versierselen aan. Prof. v. d. Hoeve antwoordde met een dankwoord tot H. M. de Konin gin, voor deze hoge onderscheiding. Dr. H. J. L. Struycken werd op 20 Jan. 1869 te Elten ge boren. Na zijn universitaire stu dies te Groningen, Göttingen, Parijs en Berlijn, werd hij in 1892 geneesheer in het krank zinnigengesticht „Voorburg" te Vucht. In 1893 promoveerde hij „cum laude" aan de universiteit van Freiburg, op een disserta tie, getiteld „Resorption der Milchzahne". In 1898 vestigde dr. Struycken zich als specialist voor oor-, neus- en keelziekten te Breda. Vijftig jaar is hij dus als zodanig werkzaam geweest. leden en notabelen uit Breda hun gelukwensen kwamen aanbieden. Onder hen bevond zich de burge meester van Breda, dr. Claudius Prinsen, die een Kon. Besluit, d.d. 12 April voorlas, waarin gemeld werd, dat dr. Struycken benoemd was tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De burgemees ter wist niet goed wat het meest te roemen in deze man. Zijn ijver, zijn wetenschappelijke zin, of zijn ge weldige arbeidskracht, die hem op 80-jarige leeftijd nog in staat stellen dagelijks een volle dagtaak te ver vullen en zelfs nog geregeld te ope reren, Spr. dankte de geridderde doctor voor wat hij tijdens en na de oorlog voor Breda gedaan heeft en bood deze Bredase ereburger ten slotte de kleine versierselen aan, wetend dat een bescheiden man als dr. Struycken het grote onderschei dingsteken toch niet zou willen dragen. Zr. Zephyrina 25 jaar hoofdzuster in het St. Elisabeth Ziekenhuis De zusters van het Sint Elisabeth- ziekenhuis te Leiden gaan feest vie ren: zuster Zephyrina is op 10 Juni 25 jaar hoofdzuster. De zusters, die het beste weten, wat zuster Ze phyrina in al die jaren gedaan heeft, willen op die dag haar dankbaarheid tonen voor alles, wat zij van haar geleerd hebben en wat zij onder haar leiding hebben kunnen doen. Maar er zijn er meer, die weten, wat zuster Zephyrina gedaan heeft en dat zijn de doctoren en de oud patiënten. Spontaan heeft zich uit hen een comité gevormd om haar op bescheiden wijze te huldigen. Zij zijn ervan overtuigd, dat zeer vele doktoren en oud-patiënten het jammer zouden vinden, als zij ach teraf zouden vernemen, dat zuster Zephyrina feest gevierd heeft en zij geen gelegenheid gekregen hadden haar geluk te wensen. Zuster Zephyrina wil niet, dat er voor haar iets gevraagd wordt. U en wij zouden trouwens niet weten, wat wij haar persoonlijk zouden moeten geven. Maar als u toch iets wilt geven om uw dankbaarheid te tonen, dan zouden wij haar een bedrag ter hand kunnen stellen, om het te besteden voor de patiënten van nu en in de toekomst. Dit zal zij zeker niet wei geren, zij heeft immers nog nooit iéts geweigerd, wat de patiënten ten goede kon komen. De naam van de penningmeester van het comité is: H Lombert, Nieu we Rijn 66, giro 137881 Leiden. Nader wordt nog bekend gemaakt de tijd van de receptie. Namens het comité F. Bernefeld, rector. M. A. van Dongen, chirurg De dag van de Arbeid Komt nader getreden, Uit dorpen en steden, Gij werkers van hoofd en van hand, Gij smeden en bouwers, Gij slovers en sjouwers, Gij ploegers en maaiers van 't land. De wevers, de snijders, De tafelbereiders, De delvers, de dragers, De bakkers, de slagers, Komt op voor de eer van uw stand, '•t Is morgen uw dag, 't is 't feest van de arbeid, Uw werktuig gedragen tot voor 't altaar. Treedt nader getrouwen Met kind'ren en vrouwen 't Is feest nu, uw dag is weer daar! Morgen viert de Leidse K.A.B. de „Dag, van de Arbeid'*. Des morgens de gehele K.A.B.-famdlie, in eigen parochiekerk, aan de Communiebank, 's Namiddags te 4 uur in de dekenale kerk plechtig Lof met zegening der gereedschappen en predikatie door de zeereerw. pater drs. Calasanctius O.Cap. Vergeet deze zinrijke plech tigheid niet. 's Avond feestelijke bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal. Morgen. Zondag 15 Mei, vindt in de R.K. H.B.S. aan de Mariën- poelstraat te Leideïi een Contactmorgen plaats voor alle leidsters en leiders van de katholieke Leidse jeugd-, jongeren- en sportorgani saties. Om 9 uur wordt in de Kapel een H. Mis gelezen tot intentie van het welslagen van het werk van de leidsters en leiders. De predika tie zal wordon genouden door- de Weleerw. Aalmoezenier M. Welling van de St. Petrusparochie.- Tevens Algemene H Communie. Vervol gens gezamenlijk ontbijt (boterhammen zelf meebrengen), waarna de bekende broeder Plus uit Amsterdam een conferentie met vraag- bespreking zal houden. Einde om 13 uur. Voor deze Contactmorgen, die georganiseerd wordt als slot van de Jeugdweek, vraagt de Kath. Jeugdraad, gezien het grote belang van het onderhouden van contact tussen de leiding van de Leidse jeugd-, jongeren- en sportorganisaties, de belangstelling en de aanwezigheid van alle leidsters en leiders. KATHOLIEKE JEUGDRAAD VOOR LEIDEN. „ACHTER DE WOLKEN SCHIJNT TOCH DE ZON". Woendagavond geeft de Leidse R.K. Middenstandsvereniging een grote middenstandsfamilieavond in „de Burcht", waar een opvoering zal worden gegeven van het toneelstuk: „Achter de wolken schijnt toch de zon". De opvoering van dit stuk geschiedt door eigen krachten, waarmede een eerste poging gedaan wordt om te komen "«tot een eigen culturele groep in de afdeling. De middenstanders kunnen thans het bewijs leveren, dat zij dit streven op prijs stellen door in zo groot mo gelijk aantal deze uitvoering te be zoeken. Voor de gezellige noot is eveneens gezorgd, want een dansje zal de avond besluiten. De middenstanders, die in het af gelopen winterseizoen onthaald zijn op tal van diepzinnige en ingewik kelde vraagstukken van de huidige tijd, kunnen nu in een gezellig sa menzijn eens de vrolijke kant van het lidmaatschap bekijken. Niemand verzuime dus deze avond, LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd doctoraal examen Neder lands-Indisch recht: de heer A. E. van Renesse te Nijkerk; doctoraal examen Geneeskunde: mej. E. H. v. d. Weijden te Den Haag en de heren H. H. Baggen te Schinveld; W. G. Lmscheer te Den Haag en G. Ph. Vo gel te Den Haag; artsexamen 2e ge deelte: de heren D. Limburg te Lei den; C. P. Loncq de Jong te Poortu- gaal en A. C. van Waveren te Den Haag. Geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde in de faculteit wis- en natuurkunde van de Gemeen- liike Universiteit te Amsterdam: de heer S. F. B. Heijd'emann, alhier. Vergeetachtige lifter. Bij de po litie in Den Haag zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent een grote bood schappenmand, inhoudende een pak platen, die op 4 Mei 1.1. in een auto is achtergelaten door een lifter, ver moedelijk woonachtig in Leiden, die bij de Haagse Schouw is ingestapt. Wij verwijzen naar een adver tentie in dit nummer voor de Blau we Week-collecte. BEKENDMAKING KOLENBON Mammie, ik heb heus de oude brand- stoffenkaart niet weggemaakt. Heeft u hem al gevonden, anders zitten wij misschien de hele winter in de kou. U brengt de bonCnen) toch zeker ook naar de BRANDSTOF CENTRALE, OUDE VEST 9, want die heeft Pietje's Moeder ook. Daar is het altijd lekker warm in huis en als u de bon bij de BRANDSTOF CENTRALE inlevert, kan ik fijn meedoen aan de KLEUR- WEDSTRIJD. Misschien win ik dan wel die mooie autoped of één van de andere leuke prijzen, die in de eta lage staan, zo niet, dan zeker een ^troostprijs. (Nog eniige kleurplaten gratis verkrijgbaar aan ons kantoor). 2127 BRANDSTOF-CENTRALE Oude Vest 9, Leiden Tel. 21484. DE DODEN HERDENKING. Het is wel heel erg jammer, dat, terwijl de dodenherdenking na de be vrijding tot nu toe is geschied zon der enige critiek daarop, van welke zijde dan ook, er nu critiek los komt. Als en inzover er reden voor die critiek is, is het heel erg jammer, dat er reden voor gegeven is. Over de critiek op een der redevoe ringen in de Zuiderkerk praten wij nu niet meer na wat wij er gisteren over gezegd hebben. Wij lazen in het „Vrije Volk" een verslag van een vergadering der P. v. d. A„ waarin op de volgende wij- ze de jongste dodenherdenking te Leiden wordt becritiseerd: „Naar aanleiding van het feit, dat bepaalde groepen zich tijdens de stille omgang op 4 Mei op de voorgrond drongen, kwam nogal wat critiek los. Wethouder Jonge- leen antwoordde hierop, dat inder daad bij enkele groepen de neiging bestaat, de „rooien" achteruit te dringen bij deze jaarlijkse plechtig heid. Spr, vroeg zich tevens af, waarom op de avondbijeenkomsten alleen door predikanten en pries ters gesproken is en buiten-kerke lijke sprekers kennelijk gemeden werden. Ook wethouder Van Schaik achtte het nodig, dat het humanistische bevolkingsdeel in het openbaar hulde kan brengen aan de doden. C. J. Piena noemde de „Dodenherdenking", waar de illegaliteit als het ware buiten wordt gehouden, een aanfluiting. De algemene opinie was, dat over "deze zaak rijpelijk met het comité moet worden gesproken." In het hier geciteerde verslag wor den geen feiten genoemd, waaruit zoii blijken, dat er „bij enkele groe pen de neiging bestaat, de „rooien" achteruit te dringen". Indien die neiging bestaat, keuren wij dat even eens en evenzeer af. Wie deze nei ging heeft, moet zichzelf maar uit sluiten van een nationale herden king, van welke aard dan ook. De heer Jongeleen (in het verslag staat „wethouder" Jongeleen, maar als zodanig voerde de heer J. natuur lijk niet het woord) bedoelt met „rooien", naar het ons voorkomt, de Partij van de Arbeid. Wij hebben werkelijk niet nage gaan de politieke kleur van de spre kers bij de laatste en vorige doden herdenkingen te Leiden. Maar: is het zo zeker, dat er ook niet een spre ker is geweest, aangesloten bij de P. v. d. A.? Wij weten het niet. De heer v. Schaik, collega-wethou der van de heer Jongeleen, achtte het „ook" nodig, dat „het humanistisch volksdeel in het openbaar hulde kan brengen aan de doden". Met deze wens worde rekening ge houden. Dat er bij de doden-herdenking al léén „predikanten en priesters" een rede houden, is niet waar, al was het bij de laatste herdenking zo. Wij hopen van ganser harte, dat wij de doden-herdenking kunnen blij ven houden in echt nationale zin. Over-gevoeligheden, grenzende aan onverdraagzaamheid, moeten dan echter allen weten terug te dringen. ST. LEONARDUS-PAROCHIE. Jubilé Uitvoering. „Amor in de Pastorie" Wij herinneren er nog even aan, dat Parochie-Feestavond, bij gelegen heid van ons zilveren Jublié, mor gen, Zondagavond in de Schouwburg begint om half 8, niet om 8 uur zo als foutief in het feestprogram staat vermeld. In verband hiermede begint het Lof om half 7 inplaats van om 7 uur. Opgevoerd wordt: „Amor in de Pastorie" spel van ernst en luim door Jac. Ballings. Het gemengd koor ,,'t Zonnelied" zingt „Exultate Deo" van Scarlatti en een fragment uit „Die Schöpfung" van J. Haydn. Plaatsbespreking, morgen, Zondag van 10.30 tot 12.30 in de school Pot gieterlaan. Zondagsdienst doktoren. De dienst wordt morgen waargenomen door de doktoren Langezaal, Meij- boom, Nieuwzwaag en Postel. Dienst der Apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 14 Mei 8 uur tot Zaterdag 21 Mei 13 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406 en de Zuider-Apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark no. 8, telefoon 26274. 'n Bloeiend Leiden! Ja, dat is een ideaal waarvoor elke stadgenoot zich gaarne de grootste inspanning zal willen getroosten. De gelegenheid tot het leveren van een topprestatie zal er spoe dig zijn. Wanneer? Op 22 Juni a.s. .zullen 10.000 kiezers op de lijst van de Ka tholieke Volkspartij demonstre ren: Wij willen ,,'n Bloeiend Lei den". Aan grote en goede prestaties gaat echter een behoorlijke oefe ning vooraf. Voor allen, die het ideaal van „'n Bloeiend Leiden" willen hel pen verwezenlijken bestaat ge legenheid van hun belangstelling te doen blijken. Vrijdag 20 Mei a.s., des avonds te 8.15 uur precies in het gebouw Hoogl. Kerkgracht 48, houdt „Dr. Schaepman" een eerste appèl. Aantreden dus! Bestuur Prop.club „Dr. Schaepman". WEERSVERWACHTING Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. VEEL BEWOLKING. Meest zwaar bewolkt met en kele regenbuien. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tus sen Noord en Oost. Weinig ver andering in temperatuur. REPATRIëRENDE MILITAIREN. Met het troepentransportschip „Vo- lendam", dat op 3 Mei tlit Tandjong Priok vertrok en vermoedelijk op 1 Juni in Rotterdam zal aankomen, worden de volgende militairen uit Leiden en omgeving verwacht. Sertg. J. Prins, Oude Singel 164A, sold. H. Smit, Middelstegracht 133, sertg. J. J. Wittenaar, Hugo de Vriesstraat 13, kapt. A. J. J. v. d. Zanden, Breestraat 141, korp. W. Spies, Garenmarkt 24, allen te* Lei den. Sold. Th. M. van Veen, Zuid- buurtseweg 55, Zoeterwoude, sold. P. Wissel, P. Die Leythe 1, Leiderdorp, majoor C. P. van Lede, Pr. Frederik- straat 2, kap. J. J. M. v. d. Meulen, v. Oldenbarneveltweg 15 en H. M. R. Jkvr. MeulenDe Muralt, allen te Wassenaar, korp. H. van Akkeren, Voorweg 91, Nieuwe Wetering, sergt. G. J. Hageman, Hoofdstraat 53, Noordwijk, korp. A. v. d. Mey, sergt. J. van Rij, Hoge Morsweg 102, beide te Oegstgeest. De volledige passagierslijst ligt van af heden op ons bureau, bij de loket ten, ter inzage. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden voor Geboorfeaankondigingen .HULDE AAN HET DIAMANTEN. BRUIDSPAAR Het was gisteravond een enorme drukte in de Gerrit Doustraat, waar van het pand nummer 57 feestelijk versierd was, ter ere van het diaman ten bruidspaar D. M. Kuivenhoven- Dirkzwager. Een geluidswagen liet pittige marsmuziek horen, waarna de muziekvereniging „Concordia" een serenade bracht. De heer A. v. d. Woerd sprak namens de bouwver eniging „Eigen Haard", onder aan bieding van een grote mand levens middelen en versnaperingen. De heer Harteveld voerde het woord als ver tegenwoordiger van de buurtvereni ging „Rodou Vreeswijk" en bood een enveloppe met inhoud aan. De ver heugde bruidegom dankte, ook na mens zijn diamanten bruid, voor deze hartelijke huldiging. K. L.-DAGKALENDER. Correspondentie: Secretariaat Ver. „Katholiek Leiden", Jan Lievens- straat 2 Leiden, tel. 22761. Zondag, 15 Mei: 913 uur Contact- morgen Kath. Jeugd'aad in de R.K. H.B.S. fMariënpof-lstraat). Dag van de Arbeid K. A. B. afd. Leiden H. Missen tot intentie van d.e Eeweging in alle paiochiekerken. Om 16 uur plechtig Lof in de Deke- nsJe fcerk. Zegening van de gereed schappen. Predikatie door pater Dr. Calasanctius O. Cap. Om 20 uur feestelijke bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal m. m. v. KAB- Symphonie en KAB-Toneel. Maandag, 16 Mei: .20 uur „De Doelen" Rapenburg bijeenkomst van de Gildegroep van de Ned. Kath. Vrouwenbeweging, afd. Leiden. Spreker de heer F. Schneiders. Dinsdag, 17 Mei: 20.30 uur. Rec toraat Hooigracht 29. Maandelijkse bijeenkomst Kath. Jeugdraad. Woensdag, 18 Mei: 20 uur „De Burcht". Toneelavond N. R. K. M. afd. Leiden. Opgevoerd wordt ^Ach ter de wolken schijnt toch de zon", waarna gezellig samenzijn, k.sno D edagZo n std ideoe BURGERLIJKE STAND. Geboren: Karei Cornells, z. van K. C. van Ark en E. Stikke.lorum Antho ni, z. van W. G. Bloemendaal en A. J. Lateneer; Maria Gerarda, d. van li. fiardus en J. Blom; Barend, z. v. D. C. Vis en P. van Duijvenbode; Pieter Hendrik, z. van C. Vooijs en T. van Leeuwen. Overleden: A. C. Brugman, huisvr. van J. P. van Klink 36 j.; G. P. J. Tolman man 42 jaar. HAAGS GERECHTSHOF Clandestien geslacht. Wegens clandestien slachten was A. J. H. te Bodegraven door de Politierechter veroordeeld tot 75.boete of 30 dagen hechtenis, van welk vonnis hij in hoger beroep kwam bij het Haag se Gerechtshof. De proc. generaal eiste bevestiging van dit vonnis, om dat naar zijn mening verdachte er todh al erg goed was afgekomen. Uitspraak over 14 dagen. Het was erger, dan het scheen. Eigenlijk had de bedrijfschef P. J. W. uit Voorhout niet begrepen, dat hij er zulk een lelijke daad mee deed, toen hij in 194546 aan enkele CCD-controleurs wat boter en var kensvlees en busjes melk gaf. Hij had er althans geen andere bedoelin gen mee, dan die mensen te helpen, zo verklaarde hij, en de proc. gene raal was bereid om dat te geloven. Doch fout was het in elk geval, en daarom had de Politierechter ver dachte tot een maand gevangenis straf veroordeeld, van welk vonnis hij nu in hoger beroep kwam. Met het feit rekening houdend, dat het zo lang geleden was, wilde de p.g. wel volstaan met voorwaardelijk de maand gevangenisstraf, doch dan moet er een boete van 300 of 2 maanden hechtenis bij. Uitspraak volgt.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 2