Zandvoort zag de beste motorrijders van Nederland Fraaie zege van Pellikaan in de 350 cc Schulte vandaag in de Oranjetrui Sheffield United en Preston degraderen Voe bal Nederland-België weer gelijk Strijd om het landskampioenschap MAANDAG 9 MEI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 r\E GROTE motor wedstrijden, welke gisteren door de K.N.M.V. te Zandvoort op het prachtig aldaar gelegen en in de oorlogstijd aan gelegde circuit werden georganiseerd, zijn vrijwel in alle opzichten ge slaagd te noemen. Alleen het feit, dat de motorraces nauwelijks inter nationaal konden worden genoemd, zou iets aan de kwaliteit kunnen af doen, maar wê weten niet, of onze Nederlandse motorrijders ook de internationale concurrentie geen weerstand hadden kunnen bieden. Het internationaal karakter lag alleen in de 125 cc-klasse, zoals we reeds eer der hadden geschreven ennu waren de ingeschreven Italianen niet opgekomen en alleen de Engelsman Mason was van de partij, doch hij lag er na de eerste ronde reeds uitEn dus.maar de tienduizenden toeschouwers er waren er tussen de 30 en 35.000 hebben volop kunnen genieten van de prestaties van onze eigen rijders en dus het gemis van de buitenlanders helemaal niet gevoeld. Drikus Veer versloeg Piet Knijnenburg in de 500 cc Laten we beginnen te zeggen, dat alles in Zandvoort keurig geregeld was. De K.N.M.V. en haar persdienst met alle onderdelen heeft perfect werk geleverd en de massale op komst der deelnemers, maar niet min der de belangstelling der toeschou wers, die van heinde er. verre uit het land gekomen waren, liet inderdaad zien, dat deze motor wedstrijden na tionaal waren in de beste zin van het woord. De organisatie was uit stekend in orde en bijna op de mi nuut af werd het grote programma afgewerkt. Een woord van lof ook aan de Zandvoortse en rijkspolitie, die voor een goede regeling op dit zo omvangrijke terrein hebben te zorgen. Het programma ving aan met de wedstrijd der 250 cc-klasse, waar voor acht deelnemers aan de start verschenen. De Wassenaarse crack Piet Knijnenburg nam dadelijk de kop, maar reeds in de eerste ronde moest hij wegens een vastgelopen motor opgeven, hetgeen aan de be langrijkheid dezer race zeker veel af breuk deed. Van Dongen uit Rot terdam nam nu zijn plaats aan de kop in, gevolgd door H. Vink uit Maasland op de tweede plaats en na drie ronden door Pellikaan uit den Haag op de vierde plaats. Er is heftig gestreden in deze race van 18 ron den. Breedijk en KI. Secuur waren eveneens al spoedig uitgeschakeld door pech, doch van Donden, die het vorig jaar nog tot de juniores be hoorde, leverde levendige strijd en d?ed in niets voor de grote concur renten onder totdat hij in de tiende ronde door pech moest uitvallen. De strijd om de leiding werd toen voort gezet door Vink, Postma en Pelli kaan. Na de 14e ronde verdween ook Vink door pech en nu werd het een strijd tussen Postma uit Hadegarijp en Pellikaan. We dachten, dat de Hagenaar uiteindelijk de beste pa pieren zou hebben, want hij had het circuit van Zandvoort de laatste we ken en maanden reeds herhaaldelijk genomen en was dus met de moei lijkheden van de baan in alle fines ses bekend, maar de Fries liet zich niet kennen, nam na de 15e ronde de leiding en stond deze niet meer af. Daarna kwamen de zijspannen 1000 cc in de baan, vier in getal. Prachtige strijd hebben zij te zien gegeven: Piet Knijnenburg, Piet van Rooyen, H. Zuur en Kees van Rijs- sel. Vooral de drie eerstgenoemden gaven felle strijd te zien. Van Rijs- sel, die het vorig jaar een gebroken hand opliep, deed heel wijselijk wat kalmer aan, maar na de eerste man che was de volgorde: Zuur, v. Rooij- en, Knijnenburg, v. Rijssel, terwijl in de 2e manche de strijd zich op nieuw in alle hevigheid ontketende. Nu evenwel had Zuur pech, want in de derde ronde moest hij wegens averij aan zijn motor de strijd sta ken. Piet Knijnenburg werd tenslotte winnaar met 03 sec. verschil op van Rooijen. In de 350 cc-klasse was de strijd al niet minder heftig en nu hebben de toeschouwers volop kunnen ge nieten van het fraaie werk van Pel likaan, die zich blijkbaar in de '250 cc. had gespaard om zich hier ten volle te kunnen geven. Het is een markante strijd geworden, nagenoeg alleen tussen v. Rijswijk, die 4 ron den lang de kop had, doch deze daar na moest afstaan aan Pellikaan, die werkelijk ongenaakbaar bleek, ter wijl Loes van Rijssel en Piet Knij nenburg tot de laatste sec., tot de eindstreep vochten om de tweede plaats, welke tenslotte aan v. Rijs sel ten deel viel. Dick Renooy deed zich weer gel den in de 125 cc-klasse, maar hij heeft de overwinning niet cadeau ge kregen. Integendeel, van 't begin tot het einde heeft hij met Tonny Hei- neman gevochten om de leiding, want al ging deze slechts driemaal aan de kop bij het ingaan van een ronde, hjj volgde Renooy toch steeds op enige afstand, totdat deze er blijkbaar ge noeg van kreeg en zijn voorsprong geleidelijk vergrootte om tenslotte met ruim driekwart minuut te win nen. Interessanter daarom was de strijd in de zware 500 cc-klasse, waar Piet Knijnenburg en Drikus Veer de strijd van hun leven streden. Acht renden had de Wassenaarse Leeuw de leiding, maar twaalf ronden wa ren voor Drikus en daaronder de laatste zes. Er is door beide rijders formidabel gereden en de wijze, waarop Knijnenburg zijn geduchtste concurrent soms inliep was bewon derenswaardig, maar tenslotte moest hij in hem toch zijn meerdere er kennen. De resultaten zijn: 250 cc. (18 ronden van 4.2 km): 1. Postma (Motto Guzzi) totaaltijd l2.41.2; 2. Pellikaan (Excelsior) '2.53.3; 3. Jansens (Motto Guzzi) •^3.49.2 (op eén ronde). Snelste ronde: Postma in 2.18.9 Zijspanraces, le manche: 1. Zuur (J.A.P.) 15.39.5; 2. Van Rooijen (Zün- dapp) 15.43.7; 3. Knijnenburg (BMW) 15.43.9; 4. Van Rijssel (BMW) 16.27.6. Snelste ronde: Zuur (BMW) 2.22.9 in de 2e ronde gem. 105.7 km per uur. 2e Manche: 1. Knijnenburg 15.36.8; 2. Van Rooijen 15.37.3; 3. Van Rijs sel 16.12.7. Snelste ronde 2.30.5 (Zuur). Totaal uitslag: 1. Knijnenburg (BMW) 31.20.7; 2. Van Rooijen (Zün- dapp) 31-21.—; 3. Van Rijssel (BMW) 32.40.3. 350 cc klasse (20 ronden): 1. Pel likaan (A.J.S.) 42.51.2 gemiddelde snelh. 108.66 km p. u.; 2. Van Rijs wijk (Velocette) 42.57.8; 3. Knijnen burg (A.J.S.) 42.57.8; 4. Poel (Ve locette) 43.27.4 (op 1 ronde achter). Snelste ronde; Van Rijswijk 500 cc- klasse 2.04.2 in de 19de ronde. DE MONSTERRIT DOOR NEDER- j LAND GroningenEnschede was de derde etappe van de „Ronde van Nederland", welke Zondag verreden werd. Het peleton in de nabijheid van Jwolle. 125 cc-klasse (25 ronden): 1. Re nooy (Eysink) 1 uur 05.35.7; 2. Hei- neman (id.) 1 uur 06.22.1; 3. Zijlaard (id.) 1 uur 06.55.8; 4. Huybregts (id.) 1 uur 07.17.7. Op één ronde: 5. Van Zutphen (Eysink); 6. Rietveld (D. M. F.). Op twee ronden: 7. Breeman (D.K.W.); 8. v. d. Eyk (D.K.W.). Op drie ronden: 9. Jansens (C.Z.). Snel ste ronde: Renooy 2.31.1 in de 17e ronde (99 km). 500 cc (20 ronden): 1. H. Veer (Triumph) 41 min. 13.6 sec.; 2. P. Knijnenburg (BMW) 41.14.5; 3. Pel likaan (BMW) 4.15.30; 4. v. Rijswijk (Velocette) op 1 ronde; 5. Iesberts (Norton) op 1 ronde; 6. Hoek (BMW) op 2 ronden; 7. Schot (Ariël) op 2 ronden. Snelste ronde: Knijnenburg in 2 min. 0.3 sec. (gem. 125 km. per uur). DE RONDE VAN NEDERLAND Lakeman wint 2e, Pellenaars 3e etappe De strijd in de tweede étappe Leeu warden—Groningen (278 K.M.) werd pas spannend in de buurt van Delf zijl. Toen werd eindelijkeen offen sief ontketend tegen de 4 vluchtelin gen Lakeman, van As, van Stayen en Schellingerhoudt, die bijna 100 km. de toon aan' hadden gegeven en op een gegeven moment meer dan 9 mi nuten voorsprong hadden. 10 renners jachtten achter hen aan. o.w. Schul te, die nog éen Zéér frisse indruk maakte, de Oranjetrui Meersman, Gerrit Peters en nog enkele andere geduchte rouleürs, bij wie zich later Middelkamp, Grysolle, Vermeieren en de Hoog voegden. Zo straf was het tempo vaak te gen de 50 aan en soms nog hoger dat de serieus lijkende achterstand zienderogen inkromp. De 4 aan de kop betaalden nu de tol van hun lang durig jachten en de slimme Lakeman, die tijdig besefte, dat verdere tegen stand nutteloos was, liet zich het eerst inlopen. Dit was bij Nieuwe Pekela met nog ruim 60 km. voor de boeg. Een kilometer of. 5 verder werd ook Schellingerhoudt geabsorbeerd. Van »n van Stayen zwoegden nog ver der tot voorbij Veendam. Toen moes ten zij zich gewonnen geven, maar de Belg had, naar later bleek, evenals Lakeman nog voldoende reserve overgehouden. De beslissende phase brak aan. Keteleer- liep weg, maar niet ver genoeg en liet zich achter halen. Daarna kwam Schulte aan het woord, doch zijn fiets wilde niet zo- hij wilde en de blonde Gerrit moest wegens pech Middelkamp en Bogaerts voorbij laten gaan. Tussen De Punt en Groningen over de laat ste 12 km. leverden 10 of 11 rennners elkaar een strijd op leven en dood. Middelkamp en Boogaerts konden hun voorsprong niet behouden en het was tenslotte Lakeman, die onder grote opwinding, welke zich ook van de hardhandige Groningse politie meester maakte van een duizend koppig publiek als eerste door de fi nish in het Stadspark ging, met een flinke voorsprong op van Stayen, die op gelijke afstand door Grysolle ge volgd werd. Daarna kwam Schellin gerhoudt zodat 3 van de 4 renners, die zo lange tijd alleen aan de kop hadden gelegen, zich óp de ereplaat sen installeerden. De paarden, die de haver verdiend hadden, kregen dus ditmaal een ruime portie wat iedere volger van de course totvoldoening stemde. Ook deze dag ging de strijd eigenlijk uitsluitend tussen Neder land en België. De Fransen verloren Cosson, Fer- rand, en Mignat, en 3 Italianen: Langarica, Capelli en Adriani kwa men evenmin op tijd binnen, en aan gezien Walter Diggelman wegens „stayeren" ongetwijfeld uit de wed strijd zal worden genomen, is er van de ItaliaansZwitserse equipe reeds na 2 dagen helemaal niets meer over. Onze vrienden uit Zwitserland en Italië zullen een volgende gelegen heid werkelijk wat beter uit moeten kijken wie zij afvaardigen. In deze ronde werd hun deelneming niets minder dan een fiasco. De uitslag van de tweede etappe: 1. Lakeman (Ned.) 7.40, 2. van Stayen (B.) 7.40.20, 3. Grysolle (B.) 7.40.5' 4. Schellinghoudt (Ned. C), 5. Harm Smits (Ned. A), 7. de Meersman (B. A), 8. Keteleer (Ned. B),<9. Schulte (Ned. A), 10. de Hoog (Ned. E), 11. Peters (Ned. B), 12. Decin (B. A) al-' len 7.40.36. In Leeuwarden zijn 75 renners ge start, waarvan tydens de étappe 10 renners uitvielen. Dit waren Cosson (Fr.), Ferrand (Fr.), Mignat (Fr.), Langarica (Zwitsers-It. ploeg), Ekel. mans (Ned. B), Vethaak (Ned. E), Bijl (Ned. E), DubuiSson (Beligsch- Ned. ploeg). De Italiaans-Zwitserse ploeg is door het verlies van verschillende renners, voor het ploegenklassement uitgeschakeld. Na de derde étappe draagt Schul te de Oranje trui. Hij heeft een zeer tactische course gereden. Toen al kort na het vertrek uit Groningen eerst Braspenninx, van der Zande, Voor- ting, Vooren, Evers en Blankenauw er tussenuit gingen, reageerde hij niét. En toen bij Hijkersmilde ook Cor Bakker, van Beek, Pellenaars, de Korver, Hopstaken en de Ruiter uit het peleton ontsnapten, maakte blon de Gerrit evenmin aanstalten hun voorbeeld te volgen .Maar hij was op zijn qui vive en hield zijn grote concurrenten, Lakeman, van Stayen, Schellingerhoudt, Ketelaer en Meersman, die voor hem geplaatst waren in het algemeen klassement, duchtig in de gaten. Van de koplopers had hij niets te vrezen, zo lang hun voorsprong niet al te groot werd. Maar daar paste hij wel voor op. Op 25 km, voor het eindpunt sloeg Schulte zijn slag. Niet alleen, want Meersman, Loos en van der Dungen ingen met hem mede. In razend snel tempo ging het achter de kopgroep aan, die dikwijls boven de 40 km. draaide, maar desondanks terrein verloor. Het was Schulte echter niet om de zege in deze étappe, maar om de Oranje-trui begonnen. En aange zien zijn groepje nauwelijks 3 minu ten na het leidende peleton van 9 binnen kwam, slaagde hij in zijn op zet. Zijn totaaltijd is weliswaar op de seconde gelijk aan die van Meers man, maar hij ging juist voor de Belg over de streep, zodat hij in de vierde étappe de leiderstrui mag dragen. Pellenaars had zich op het laatste rechte stuk tussen Hengelo en En schede waar over een afstand van 9 km. tienduizenden mensen aaneen, gerijd stonden zonder dat er een leeg plek overbleef uit zijn groepje los gewerkt en hij won de étappe met ruime voorsprong op van Beek. Ook de Pel heeft deze wedstrijd prachtig wérk verricht. Hetzelfde geldt trou wens voor de andere 8 van de kop groep. Tegen het einde van de cour- se was Pellenaars zijn maat echter juist te slim en te vlug af. In Twente was de belangstelling overweldigend: het aspect van steden en dorpen deed soms denken aan dat van de Franse steden tijdens de Tour de France, als de gehele bevolking aan de deur staat om de renners te zien passeren. In het volkspark te Enschede zorgde de polite voor een uiterst soepele, gemoedelijke en toch afdoende regeling, waardoor alles met de grootste vlotheid en zonder enige strubbeling verliep een heel verschil met Groningen, waar de agenten zijn opgetreden met een stug heid en bonkigheid, die de perken te buiten ging, zeer tpt schade van de goede stemming en bovendien niet bevorderlijk voor de orde, die zij die tocht dienden te verzekeren. Dat het ook anders kan, minder Pruisisch en zonder spierballerij, heeft Enschede bewezen. Alleen al daarom dient het als étappestad gehandhaafd te blij ven voor de volgende ronde van Ne derland, zo menen vele persmensen. De uitslag van de derde étappe van Groningen naar Enschede over een afstand van 169 km. luidt: 1. Pelle naars Ned. C) 4 uur 21 min. 37 sec., 2. van Beek (Ned. C) 4.21.57, 3. Arie Vooren (Ned. C), 4. de Ruiten (Ned. E), 5. de Korver (Ned. A), 6. Cor Bakker (Ned. C), 7. van der Zande (Ned. D), 8. Evers (Ned. C), allen in 4.22.4, 9. Hopstaken (Belg.-Ned) 4.22.37, 10. Gerrit Schulte (Ned. A) 4.24.22, 11. Meersman (Belg. B), 12. Loos (Ned. B), 13. van den Dungen (Belg.-Ned.) 4.25.25, 14. van Est (Ned. D) 4.25.51, 15. ex aequo het ge hele peleton in 4.26.5. Het algemeen klassement luidt. 1. Schulte (Ned. A) 16.54.48, 2. Meers man (België A) 16.54.48, 3. Lake man (Ned. B) 16.58.8, 4. van Stayen (België B) 16.56.15, 5. Ex aequo Mid delkamp (Ned. A), Smits (Ned. B) Ketelaer (Ned. B), Schellingerhoudl (Ned. C) allen 16.56.31, 9. de Hoog (Ned. E) 16.56.44, 10. Bogaerts (Bel gië B) 16.57.41. Het ploegenklassement na de derde étappe luidt: 1. Nederland B 49.39.10, België B 49.52.43, 3. België 51.02.43, 4. Ned. A 51.04.07, 5. Ned. C 51.16.51, 6. Ned. E 51.17.37, 7. Ned. 51.32.47. 8. Belgisch-Ned. ploeg 52.18.04, 9. Frankrijk 52.27.00. Londense Fulham promoveert DE LAATSTE LEAGUE-DAG. De laatste wedstrijden van het League-seizoen 19481949 zijn Za terdag gespeeld. Voor enkele clubs brachten zij vreugde, voor andere leed. In de eerste divisie, waar Ports mouth reeds de kampioenstitel had behaald, werd beslist welke clubs naar de tweede divisie zullen degra- leren. Ondanks de goede resultaten, welke Sheffield United en Preston1 North End boekten, zullen beide clubs volgend jaar in de tweede di visie uitkomen. Middlesbrough en Huddersfield Town hebben zich dus kunnen handhaven. Door de over winning op West Ham United, is het Londense Fulham op de eerste plaats van de tweede divisie geëin digd en gaat dus, vergezeld van West Bromwich Albion over naar de eerste divisie. De dappere cupfinalist Leicester City, die al weken lang in ernstig gevaar verkeerde, is op het laatste nippertje aan de dans ontsprongen. Het zijn Nottingham Forest en Lin coln City, die nu naar de derde af deling degraderen. Op deze laatste competitiedag werden vele belangrijke wedstrij den gespeeld, maar de meest opwin dende tonelen speelden zich af bij de Londense Derby tussen Fulham en Westham United, die door Ful ham met 20 werd gewonnen. Dui zenden Fulham-supporters stormden na het laatste fluitsignaal het ter rein op om, begeleid met een verdovend lawaai van bellen en ra tels hun favorieten op de schouders naar de kleedkamers te dragen. Fulhanr, dat voor de eerste maal in de geschiedenis in de eerste divisie zal uitkomen,is nu het vierde Lon dense elftal in de senior League. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalCharleton Athletic 20, Aston VillaMiddles brough 11, BlackpoolBurnley 11, Bolton WanderersEverton 10, Derby CountyStoke City 41, Huddersfield TownManches ter City 10, LiverpoolPreston North End 02, Manchester United Portsmouth 32, Sheffield Uni tedNewcastle United 00, Sun derlandBirmingham City 11 Wolverhampton WanderersChel sea 11. Tweede divisie: BarneleyChes terfield 01, Blackburn Rovers- Brentford 21, BradfordSheffield Wednesday 11, Cardiff CityLei cester City 11, FulhamWest Ham United 0- Grimsby Town West Bromwich Albion 10. Luton TownCoventry City 20, Notting ham ForestBury 10, Plymouth ArgyleTottenham Hotspur 05, Queenspark RangersLeeds United 2—0. Nu van de Zaterdagmiddag-elftallen Zaterdag vond in het Utrechts stadion een officiële landenwed- strijd plaats tussen de vertegenwoor digende elftallen uit de Zaterdag middag-competitie van Nederland en België. De wedstrijd viel tegen. In het al gemeen speelde België beter. Het veldspel en het combineren stak sterk bij de Nederlandse ploeg af. Gelukkig was keeper Vrijenhoek (J. A-C.) in uitmuntende vorm en hij heeft Nederland dan ook voor een zekere nederlaag behoed. In de Nederlandse voorhoede wil de men het te veel alleen doen en strandde hierbij steeds op de Belgi sche achterhoede. Alleen de buiten spelers, speciaal v. d. Bend (Be Quick '28), speelde uitstekend. Bij België vormde de ploeg meer een geheel, het plaatsen was heel wat beter verzorgd, terwijl ook het samenspel opviel. In de eerste helft werd niet ge scoord, dank zij het goed doelverde- digen van Vrijenhoek. Direct na de rust nam België de leiding. Uit een corner, goed door Dictus (Antwerpen) genomen, kopte Rompaey onhoudbaar in. 10 minuten later was de stand gelijk (11) toen bij een scrimmage Lagendijk (Or- nas) inschoot. België bleef meer aanvallen en uit een voorzet van Hemminckx kopte Rompaey wederom in (12). België scheen verzekerd van de overwinning, doch in de laatste mi nuut kreeg v. d. Bend een corner te nemen, waaruit een der Belgische spelers, Verhulst (Antwerpen), de bal in eigen doel werkte (22). V.S.V. SLAAT A.G.O.V.V. In de Zondag te Velsen gespeelde voetbal wedstrijd om het kampioenschap van Nederland sleepte de thuisclub beide puntjes in de wacht .De bezoe kers werden met een 0-1 nederlaag naar huis gestuurd. Sterk, de links buiten van VSV scoort achter een tegenstander om (derde van links) het enige en winnende doelpunt voor zijn club. J^E STRIJD om het voetbalkampioenschap van Nederland blijkt nog lang niet afgelopen, want weer is er wijziging aan de kop gekomen doordat V.S.V. met 10 van A.G.O.V.V. won. De Velsenaren hebben nu de leiding, maar door de meest gespeelde wedstrijden VSV weer boven AGOVV Immers S.V.V. met 40 winnend van N.O.A.D. en B.V.V. hoewel met 32 verliezend van Heerenveen, hebben minder verliespunten dan A.G.O.V.V. V. S. V. 7 4 0 3 8 14—9 A. G. O. V. V. 6 3 1 2 7 10—6 B. V. V. 5 2 2 1 6 7—6 V. V. 5 2 2 1 6 11—10 Heerenveen 6 2 1 3 5 1415 N. O. A. D. 5 0 2 3 2 2—12 Sparta behouden Door een 10 zege op Z.F.C. in Zaandam wist Sparta gisteren haar eerste klasseschap te handhaven en de Zaanse club struikelde dus op nieuw voor de poort van de eerste klasse. De standen bij de promotie-degra datie le en 2e klasse luiden thans:: Het Westen, afd. I Snarta 6 3 3 0 9 83 ZFC 6 3 2 1 8 6—3 DWV 6 2 2 2 6 9—9 Stormvogels 6 0 15 1 816 Het Oosten NEC 6 5 0 1 10 12—3 Labor 5 2 2 1 6 12—4 Be Quick 6 2 2 2 6 6—8 NEO 6 0 4 2 4 7—11 Gelria 5 0 2 3 2 3—14 Het Zuiden, afd. VI Longa 6 5 1 0 11 17—4 De Valk 6 3 0 3 6 11—15 Baronie 6 2 0 4 4 712 Chèvremont 6 1 1 4 3 812 Het Noorden Achilles 5 2 3 0 7 10—4 Zwartemeer 5 2 1 2 5 99 LSC 5 1 2 2 4 7—10 Emmen 5 1 2 2 4 69 UITSLAGEN KON. NED. VOETBALBOND Om het kampioenschap van Neder land: SVV—NO AD 4—0; VSV— AGOVV 10; BWHeerenveen 2—3. Promotie tweede klasse: District I: DWVStormvogels 54; ZFCSpar ta 0—1. District III: NEC—NEO 3—2; Gel riaBe Quick 11. District V: EmmenZwartemeer 1—2; Achilles—LSC 3—0. District VI: de Valk—de Baronie 5—3; LongaChevremont 51. Bekerwedstrijden: HillinenWFC 05; AlphenADO 32; Feij en- oordBlauw Zwart 60. KON NED. HOCKEYBOND Om het kampioenschap van Ne derland Heren: DeventerLHC 21. Om het kampioenschap van Neder land Dames: AmsterdamEM'HC 51. Promotieklasse: HilversumLei den 10. KON. NED. KORFBALBOND Om het kampioenschap van Neder land: Het Zuiden—PSV 2—2; Rig- tersbleekVitesse 44. KON. NED. LAWNTENNISBOND Overgangsklasse: Metselaars I Leidse Stud. I 4—4; Leidse LTC I— Westrust I 44. Nam iedereen in 't zwemmen les. De L.R.B. ging op de flesl Leidse Reddingsbrigade SVV—NOAD 4—0. 25.000 toeschouwers hebben een hopeloos falend NOAD roemloos on der zien gaan. Ja, als er ooit van een wedstrijd der gemiste kansen gesproken kan worden, dan is het wel nu, want deze 4—0 uitslag was in het geheel niet nodig geweest. Zelfs nadat het 2—0 stond, omdat NOAD nog geen vat had kunnen krijgen op het korte samenspel van SVV, stond 't nog helemaal niet vast, dat dit voor NOAD een verloren wedstrijd betekende. Eigenlijk be gon toen het spel pas, want NOAD paste 'zich bij het opgedrongen spel type aan, waardoor de Schiedam mers een en later zelfs twee toon tjes lager moesten gaan zingen. De tegenslag begon al op het ogenblik, dat Vriens met een prachtige sco ringskans op twee meter voor doel werd gehaakt, Wagemakers de op gelegde strafschop nam en keihard tegen de keeper aanschoot. Vooral in de tweede helft waren er vele momenten, waarin de Tilburgers het tempo aangaven, zo fel zaten zij op de bal. Maar toen kwam ook duide lijk het verschil in kwaliteit van de voorhoede uit, Het was werkelijk niet slechts één keer, dat de Til- burgse middenvoor Rombout vlak voor keeper Opschoor kwam te staan en de bal scheen te kunnen deponeren waar hij wilde. Zijn fa len in die ogenblikken was werke lijk meer dan erg. Tragischer werd het geval, toen de in het nauw ge brachte rechtshalf Engel zelf in eigen doel schoot en daarmee de wedstrijd eigenlijk cadeau gaf. Ook de linksbuiten Louwe bestond het bij de open doelm'ond Opschoor was even nergens te vinden nog torenhoog over te knallen. Even voor het eindq werd het 40, een uitslag die zeker niet nodig was ge weest, vooral omdat SVV tot het einde toe volhardde in zijn spelletje dat elk vernis miste. OM HET VOETBALKAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND Met 4-0 ging Noad ten onder in de. Za terdag te Rotterdam tegen SVV ge speelde wedstrijd. Een aanval der Schiedammers op het doel van Noad. Köneman in duel met de Tilburgse defensie, de backs v. d. Sanden en Daniëls.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5