Prins Bernhard op bezoek bij „Pro Patria" De Nationale Reserve paradeerde NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Wat lezers schrijven Net Meisje RIJWIELMONTEUR Uitsluitend BLOEMEN MOEDERDAG WOENSDAG 4 MEI 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 TIJDENS HET DEFILé. Op het bordes Prins Bernhard naast de prae- ses-eollegii van het L.S.C. Op de bovenste trede van het trapje burge meester Van Kinschot, achter de parade-commandant. Nog gedeeltelijk zichtbaar kolonel Meyer. (Foto: Jan Wolfslag, Leiden). Z.K.H- Prins Bernhard bracht gis termiddag een bezoek aan het studen- tenweerbaarheidscorps „Pro Patria", waartoe hij op sociëteit Minerva werd ontvangen. Van deze gelegenheid, die een onofficieel karakter droeg, maak te de prins gebruik een parade af te nemen van de Leidse studentensectic van de Nationale Reserve. Vóór zijn aankomst in Leiden had Z.K.H. de militaire schietbanen in Katwijk be zocht. Om half drie arriveerde de prins, zonder gevolg, in zijn eigen auto, aan de militaire schietbanen in Katwijk, om de schietoefeningen van „Pro Pa tria" bij te wonen. De hoge bezoeker kon niet nalaten ook zelf enige scho ten te lossen. Daarna werd de reis voortgezet naar Leiden, waar op de Breestraat, voor sociëteic Minerva, een grote me nigte de prins opwachtte. Prins Bern hard, die een donker grijs colbertcos- tuum droeg, werd^voor de ingang van Minerva verwelkomd door jhr. M. L. de Brauw, praeses-collegiï van het Leidse Studenten Corps, waarna de burgemeester, jhr. mr F. H. van Kin schot, en kolonel Meyer, districts commandant van de Nationale Reser ve, district Zuid Holland, aan hem werden voorgesteld. Onmiddellijk hierna ving de parade aan. Voorop ging de staf muziek van het regiment Grenadiers, waarachter in keurige formatie de studenten sectie van de Jfat. Reserve marcheer de. De prins keek belangstellend toe en uitte na afloop aan de parade commandant zijn tevredenheid over de sectie. Gevolgd door het Collegium, het bestuur van Pro Patria en het socië- teitsbestuur, betrad Z. K. H. hierna de sociëteit, om op de Collegium- kamer ontvangen te worden. Hier werd de prins een boekwerk aange boden over de geschiedenis van Pro Patria, door A. J. Landaal. Iri de so ciëteitszaal werd, temidden van de leden van het studentencorps, een borrel gebruikt. De prins richtte een kort woord tut de studenten, waarin hij z'n waardering uitsprak voor de hartelijke ontvangst en de trouw, die de Leidse Academie steeds aan het Oranjehuis heeft betoond. Om half zeven vertrok de hoge gast weer naar Soestdijk- Ook bij het afscheid had den zich vele belangstellenden op de Breestraat verzameld. De politie had voor een goede afzetting gezorgd, zo dat het verkeer zo weinig mogelijk last ondervond van de parade en wat daarmee samenhing. CIRCUS FRANS MIKKENIE IN LEIDEN. Gistermiddag arriveerde op het Schuttersveld het Nederlandse circus Frans Mikkenie, dat gedurende vier dagen voorstellingen in Leiden komt geven. We zagen hoe vanmorgen de grote tent werd opgebouwd. Deze tent is op zichzelf reeds iets bijzon ders. Daar is namelijk 25.000 kg. dural- luminium in verwerkt tot 7 kilometer buizen. Daarnaast is nog 250 M3. hout en 4000 M2. Amerikaanse tentzeil nodig, om de 4000 mensen een zit plaats te geven rondom de piste. Dit nieuwe circus maakte reeds een •tournooi door België en Frankrijk en treedt thans in Nederland op, met Leiden als vierde plaats. Het is een Nederlands circus, d.w.z. er zit Ne derlands kapitaal in en het vaste personeel, 80 man, zijn Nederlanders. 'iDe artisten zyn meest buitenlanders, waaronder Fransen, Engelsen. Belgen, Denen, Zweden, Oostenrijkeras en Tsjechen, die tezamen een internatio naal programma zullen brengen. De openingsvoorstelling vindt morgen middag om twee uur plaats. KATHOLIEKE BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL. Groep P. T. T. Deze vakgroep hield een vergade ring in het Raedthuis, waarbij de opkomst zeer bevredigend was. De voorzitter der Vakgroep, de heer L. J. Staats, heette de aanwe zigen hartelijk welkom, in het bij zonder de heer A. W'eyters, lid van het Bondsbestuur. Spreker wekte de leden op toch vooral in woord en daad principiële Katholieken te zijn en zich niet door de geest van op pervlakkigheid te laten beïnvloeden. Na deze korte inleiding verkreeg de heer Weyters het woord, voor de uit eenzetting van het onderwerp: de huidige contributieregeling. Spreker zeide o.a. het te betreuren, dat de belofte, afgelegd op het Fu siecongres in «1948 om de oude St. Petrus-regeling te handhaven, door omstandigheden, buiten de schuld van het Bondsbestuur, niet gestand kon Worden gedaan.- Wil de Kabo gezond blijven, dan zal per lid ge middeld 0,59 per week moeten worden opgebracht. Een belangrijk deel van deze contributie moet na melijk worden afgestaan aan de K.A.B. Vervolgens gaf spreker een uitvoerig overzicht van de voorrech ten aan het lidmaatschap van de K.A.B. verbonden. En hij wees hier bij op de sanatoria, rusthuizen, op- leidings- en vormingscentra, waar alle aangesloten verenigingen van kunnen profiteren. De K.A.B. is voorts gegroeid tot een machtig bolwerk, waartegen het communisme zich straks te pletter zal moeten lopen. Daarvoor kan geen offer te groot zijn, want dit bolwerk willen en kunnen wij niet missen. Het is daarom ook hoogst onverantwoordelijk buiten de vak organisatie te blijven staan, hiermede baar ontwikkelings- en beschermen de taak belemmerend. Na re- en dupliek en een propa gandistisch woordje van de le voor zitter, de heer Ter Haak, volgde te 22.30 uur sluiting der vergadering. De Golfbrekers. Wegens de Na tionale Feestdag is de Leidse Over dekte morgenavond gesloten, zodat het zwemmen van de dames Golf brekers niet kan doorgaan. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK „Steeds Sneller Wedvlucht van oude duiven vanaf Eindhoven, afstand pl.m. 114 km. De eerste duif werd geconstateerd om 9.43.50, een snelheid van 1103,30 m per minuut. De laatste duif bereikte het hok om 9.58.23, snelheid van 962,94 m per minuut. De uitslag is als volgt: Gebr. Passchier 1. 27. 34. 44, 46, 47, H. Smit 2. 60, J. v. d. Niet Wzn. 3, I, 20. 23, 32. 53,1 69, A. v. d. Poel 4. 31, 36, 42, 50, 63, L. A. Glasbergen 5, 62, C. v. d. Berg 6, 49, 52, A. Cra mer 7, J. Rakhorst 8, 14. 41, W. Hoek 9, W. Hazenoot 10, 24, 29. NOORDWIJKERHOUT Sluiting gemeentelijke bureaux. Alle gemeentelijke bureaux zullen morgen gesloten zijn. Voor burgei-- lijke stand zaken (geboorte en over lijden) is de gem. secretarie geopend van 11.3012 uur. Wielerwedstrijd. De voetbal vereniging „St. Bavo" organiseert een grote wielerwedstrijd van profs en amateurs op Zondag 8 Mei, des n.m. te half 3 op de terreinen van de St. Bavo-stichting. In totaal een veld van 48 renners, waaronder de bekende Kick de Raadt uit Noord- wijkerhout. Voor de winnaars is een groot bedrag aan prijzen besteed, in totaal 14 prijzen. Ook zullen de no dige premies worden verreden. Voor de wedstrijd van Noord wij kerhou- ters is een 5-tal prijzen beschikbaar gesteld. Het is de bedoeling als deze wedstrijd slaagt er een jaarlijks weerkerend sportevenement van te maken. De wedstrijden zullen met muziek worden opgeluisterd. SASSENHEIM Afscheid van de posterijen. Na 44 jaar besteller tc zijn geweest nam de heer F. H. Staffleu afscheid van de Post-dienst. Bij het afscheid wa ren aanwezig de burgemeester en mevr. Sandberg en de directeur van het P.T.T.-kantoor met voltallig personeel. De burgemeester reikte de bronzen medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uit. De directeur bood namens het bedrijf een draagpenning aan. Door deze heren, alsmede door zijn collega's, werd de postbode-in-ruste geprezen cm zijn plichtsbetrachting en werk lust. Hij ontving verscheidene ge schenken, van collega's doch ook van plaatselijke firma's. STOMPWIJK Groslijststemming K.V.P. De uit slag van de hier gehouden referen dumstemming is: 1. J. C. v. d. Bosch (L.T.B.); 2. C. Waaijer (Middenstand) 3. C. Bolleboom (K.A.B.); .4. H. van Leeuwen (L.T.B.); 5. P- Hoogeveen (Middenstand); 6. P. van Leeuwen (K.A.B.). Met de K.V.P. te Leidschendam is de afspraak gemaakt, dat de.Stomp- wijkse candidaten op de officiële can- didatenlijst de plaatsen 3, 6, 10,. 13, 16 en 19 zullen bezetten. Hierdoor moet de door het referendum te Leidschen dam opgestelde rangorde gewijzigd worden, omdat de genoemde num mers voor Stomp wijk moeten vrij ko men. De officieele candidatenlijst voor Leidschendam en Stompwijk zal er nu als volgt uitzien: 1. K- G.'J. Copraij (aftr.); 2. L. C. de Koning aftr.)3. J. C. v. d. Bosch (aftr.); 4. P. Groenewegen; 5. J. F. Dietz (aftr.); 6. C. Waaijer (aftr.); 7. J. A. van "Beek (aftr.); 8. A. Langeveld (aftr.); 9. Th. Meester; 10. C. Bolle boom (aftr.); 11. A. J. Schrader (aftr.): 12. Jac. J. van Veen; 13. H. van Leeuwen; 14. P. Meyer; 15. A- Kouwenhoven; 16. P. Hoogeveen; 17 J. J. Schuyt; 18. P. Snelderwaard; 19. P. van Leeuwen. Bij de vorige raadsverkiezing be haalde de K.V.P. 9 vaste zetels plus 1 zetel op een overschottelling. In dien dit nu weer het geval is dan zullen alle aftredende heren in de raad terugkomen met uitzondering van de heer A. J. Schrader. Als nieuweling zal zijn intrede doen de heer Th Meester namens de ar beidersbeweging, die dan de plaats zal innemen van de heer Blokland die zich niet meer verkiesbaar wenste te stellen. De nieuwe raad zal bestaan voor wat de K.V.P. betreft uit 3 leden van de arbeidersbeweging; 3 leden van de katholieke actie; leden van de L.T. B. en 2 leden van de middenstands vereniging. VOORHOUT 55 Jaar getrouwd. Vrijdag 6 Mei a.s. vier het echtpaar J. L. Verhae- genHouwelijckx hun 55-jarige bruiloft. In 1914, na door de oorlog België have en goed verloren te hebben, kwamen zij als vluchtelin gen met hun groot gezin naar Voor hout. In Mei 1915 kwam de bruide gom in dienst bij de firma Gebroe ders Vester, alhier. Hij is daar werk zaam geweest tot Mei 1948. De brui degom is 78 jaar en de bruid telt 75 lentes. Zij genieten beiden een prima gezondheid. Uit het huwelijk zijn geboren 10 kinderen, welke allen nog in leven zijn, en waarvan de mees ten ook in Voorhout woonachtig zijn. Winkelweek De le pr. (een rij wiel) is gevallen op no. 27527. VOORSCHOTEN R. K. M. V. „St. Franciscus van Sa- les". De opkomst van de leden was heel goed. Op deze vergadering werd door de heer Borsten een lezing ge houden over de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, die heel wat stof bood voor een mooie gedachtenwisse- ling. Zulks is dan ook geschied. Lan ge tijd v/erden de verschillende aspec ten besproken. Tot afgevaardigden naar de Centrale Raad, die in Juni gehouden wordt, v/erden benoemd de heren L. van Aken en H. Niersman. Geboren: Jacobus J.. z. van J. Schouten en L. C. van der Hoek; Cor helis J.. z. van J. C. Akerboom en A C. Looijestein. ALPHEN AAN DEN RIJN GEMEENTELIJK UITBREIDINGS PLAN NADER TOEGELICHT. Op initiatief van de vereniging „Alphens Belang", hebben de ont werpers van het Uitbreidingsplan der gemeente Dinsdagavond een na dere toelichting hierop gegeven en werd daarna aan de vele belangstel lenden een dankbare gelegenheid ge boden om alsnog vragen te stellen. Uiteraard hebben deze plannen ordenende taak en ligt voorlopig weinig definitiefs hieraan ten grond slag, met dien verstande, dat ze in details toch nog wel voor onderge schikte wijzigingen vatbaar zijn en ze zelfs, door de betreffende lande lijke comrr/issie, zelfs na aanvaar ding door de raad, geheel kunnen worden voorgeschreven. Hoewel in het kader van deze toe lichting niet aan bod zijnde, bleek aan het einde van de bijeenkomst, uit een aantal vragen heel duidelijk, dat in de gemeente de ontworpen hoog gelegen nieuwe brug over de Rijn niet aller instemming heeft. Slechts weinigen die in de gemeen te wonen, zo zei een der sprekers, zal zich de moeite getroosten om een kleine kilometer om te rijden, te lopen of op een andere wijze af te leggen, als men op een zevenhon derd meter afstand, de oude weg kan blijven gebruiken. In hoofdzaak zal de nieuwe hooggelegen brug slechts uitkomst geven aan het door gaand verkeer, maar dan is deze brug ook niet meer een gemeente kwestie, maar een aangelegenheid der provincie. En waarom zal de ge meente dan met die grote kosten worden belast als ze met een gerin ger uitgave zo mogelijk betere resul taten kón bereiken? Sterk werd deze gedachte nog geaccentueerd door een der sprekers, die erop wees, dat de eerste tien jaren de nieuwe brug slechts in zeer geringe mate door ge meentenaren zal worden gebruikt en tegen de tijd, dat het gemeentedeel ter hoogte van die nieuwe brug aan beide zijden dusdanig zal zijn uitge breid, dat het gebruik der brug aan intensiviteit mogelijkerwijze zal kun nen toenemen, het ontworpen kanaal van de provincie de scheepvaart door de Rijn dermate zal ontlasten, dat het openen der oude brug toch ook weer voor weinigen een grote last zal betekenen. Ir. Gouwetor, die de meer technische vragen betref fende het uitbreidingsplan beant woordde, coupeerde de over de nieu we hoge brug ontsponnen gesprek ken weldra met de mededeling, dat deze hier in deze vergadering niet ter zake dienden, temeer niet omdat de gemeenteraad zich in de keuze van het soort brug reeds had uitge sproken en had besloten tot de hoge brug. Niettemin bleken de meningen sterk geconcentreerd op een lage brug of op een grondige verbetering van de oude brug en verbreding van de Pieter Doelmanstraat, zodat het oude centrum der gemeente wordt behouden. Na een korte inleiding van de voorzitter van „Alphens Belang", de heer P. Groenhart, behandelde de heer drs. A. G. van der Veen, direc teur van het Economisch Technolo gisch Instituut te Rotterdam in gro te trekken Alphens betekenis in 's lands economische positie, vervol gens als centrum van de streek en tenslotte als plaats zelve en trok de conclusie betreffende haar waarde voor de toekomst. De heer v. d. Veen legde sterk de nadruk op, dat men in de gemeente met zulke goede industrialisatie perspectieven, vooral niet mag ver waarlozen de mogelijkheid te schep pen naast een intensieve woning bouw voor lager-technisch onder wijs. Ir. Gouwetor heeft hierna het uit breidingsplan belicht. De heer Groenhart dankte de he ren voor hun uiteenzetting en bood aan elk een boekwerk aan. AlphenADO. Voor de a.s. Zon dag op het Alphenterrein te spelen K.N.V.B. bekerwedstrijd komt de Haagse eerste klasser met het volle dig eerste elftal, dus met de spelers Timmermans en Clavan. In verband met te verwachten grote belangstelling heeft het Al- phenbestuur besloten een duizend extra zitplaatsen rond het terrein te maken. De opstelling van ADO ziet er als volgt uit: Doel: Kok. Achter: De Jong, Van Kampen. Midden: v. Beek, Bauman, Loof. Vóór: Rosmalen, Mangelmans, Schoenmaker, Timmersmans, Qlavan. BODEGRAVEN E.S.T.O. Voor het eerst sinds lange tijd hield de oplevende gym nastiekvereniging weer eens een uit voering. Het programma was met zorg samengesteld en vertoonde een aardige rij nummers, die in bonte afwisseling werden uitgevoerd. De heer Klaassens opende als voorzitter de avond en ging nogal uitvoerig in op het wel en wee der vereniging in de afgelopen maanden. Teneinde de financiële toestand te verbeteren, is er een razzia onder de parochianen te verwachten om donateurs te krij gen. Tevens deelde hij mede, dat er reeds een begin was gemaakt met de oprichting van een afdeling heren van 25 tot 60 jaar. Bijna 20 gegadig den hadden zich al gemeld. Na het uitspreken van enkele goede wensen, bijzonder aan de technisch leider, de heer F. v. Dalen, ging het doek op voor het eerste nummer: de massale opmars van alle deelnemers, gevolgd door de vaandelgroet. De adspirant- meisjes voerden aardige vrije oefe ningen uit, en de kleuters brachten ter afwisseling de oefening in spel vorm: Onder Moeders paraplu. Ach tereenvolgens zagen we de dames met keurig uitgevoerde knotsoefenin gen, jongens en meisjes resp. met wedstrijd- en bokoefeningen. De he ren oogstten voor de pauze het mees te applaus met hun brugoefeningen. In de pauze werden vlot 500 lootjes verkocht. Diverse fraaie prijzen wa ren hiervoor beschikbaar. Het twee de gedeelte van de avond begon met een glansnummer van de heren, die grote lof oogstten met het hoogrek- turnen. Vooral Piet Walraven mag hier met ere genoemd worden. Te genieten viel ook van de vrije oefe ningen, de evenwichtsoefeningen, het brugturnen en het paardspringen. Wij moeten eerlijk bekennen, dat deze avond ons bijzonder meeviel. Moge het nieuwe, wakkere bestuur succes hebben met zijn streven. Voetbal. Esto heeft in tegenstel ling met het vorig jaar een bijzon der aardig programma voor de be kerwedstrijden. Met het pas gepro moveerde W.S.E. uit Waddinxveen is Esto in één groep ondergebracht met de sterke eerste klassers (ex- KNVE'ers) Bergambacht I, Nieuwer- kerk I, Groot-Ammers I en R.V.C. I. Thuis zal gespeeld worden tegen W.S.E. (inmiddels gespeeld; uitslag 33) Groot-Ammers en Nieuwer- kerk. A.s. Zondag gaat de reis per autobus naar Bergambacht. Vertrek om 12.45 uur. Supporters kunnen zich opgeven bij de heer J. Sauer. HAZERSWOUDE (Dorp) Gouden huwelijk. Vandaag her denken de heer en mevr. A. Heester manDuisenhuis de dag. waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijk traden. De heer Heesterman heeft verschil lende functies bekleed, o.a. die van gemeente-ontvanger. Ook was hij secr.-penn. van de Grote Hazers- woudse Droogmakerij-polder. Beide functies vervulde hij vele jaren. LANGERAAR Feestavond „Altior". Altior wil de met een feestavond dank brengen voor de steun, die het in de loop van het jaar van zo velen heeft mogen ontvangen. De voorz., de heer G. D. Verhoef gaf een korte explicatie van het stuk dat deze avond gespeeld wordt door de afd. toneel van R.K. Amusementsvereniging. De keu ze van het te spelen stuk was ge vallen op een Amerikaans blijspel in drie bedrijven „Tot wederdienst bereid". De keuze bleek een geluk kige te zijn. Met de opvoering hier van is de aanwezigen een goede en leuke avond geboden. In het stuk gaat het er echt Amerikaans toe. Het is vlot geschreven 'en is rijk aan hu mor. Meestal bieden de blij- en kluchtspelen niet meer dan een ge legenheid om te lachen. Ook dit stuk geeft hiertoe rijkelijk gelegen heid, maar bovendien geeft het ons te zien een grote schakering van de meest uiteenlopende karakters. Hier bij worden karakters getoond, die uitbeelding geven aan wat schijn en werkelijkheid is. Ook in dit spel was de liefde de hoofdzaak, liefde om het -geld, en liefde die voortkomt uit het hart stonden tegenover elkaar, waarbij de laatste toch overwon. Dit stuk stelt aan de executanten vrij zware eisen, maar men bleek hier tegen in het algemeen opgewassen. Er is zeer verdienstelijk gespeeld en de regie verdient waardering voor al omdat de nodige vlotheid en vaart, welke dit spel vraagt, er in was ge bracht. Het publiek, heeft afgaande op de reacties, volop genoten. We mogen gerust zeggen dat deze feest avond voor Altior een succes is ge weest, en dat de R.K. Amusements ver. hiertoe een belangrijke bijdrage heeft geleverd. De pauze's werden gevuld door amusementsmuziek van de Melody-sprinters. WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). KANS OP ONWEER. Meer bewolking met hier en daar een regen- of onweersbui. Meest zwakke en veranderlijke wind. Nog vrij warm. In de kust- gebiecfen echter plaatselijk een koele zeewind. sen. Over het algemeen kan O.D.I. tevreden zijn over de prestaties van deze jonge vereniging, die een vlot en gevarieerd programma bood. Ook pastoor, de g.a., kapelaan Bakkum. en het bestuur van de Rijnlandse Turnkring toonden hun belangstel ling. Na afloop dankte de voorzitter de heer Halfsdhepel voor de ijverige en prettige manier waarop hij steeds O.D.I. leidde, terwijl aan mevrouw Halfschepel en mevr. Buykx een bloemstukje werd aangeboden. TER AAR Vlaggen uit. De burgemeester verzoekt de ingezetenen hedenavond van 68 de vlag half-stok uit te steken. LEIMUIDEN Uitvoering O.D.I. De R.K.S.V, gaf een gymnastiekuitvoering in de zaal van Mej. Sneeboer. Het aantal bezoekers viel niet bepaald tegen, maar toch verdient deze mooie Kath. sportvereniging meer belangstelling. De voorz., de heer C. Buykx, sprak het welkomstwoord, waarin hij de bereidwilligheid roemde van Kwiek, die, voor deze uitvoering haar les- avond had afgestaan. Het program ma werd ingezet met 'n zangspel van de kleutermeisjes en bankoefe- ningen door kleuterjongens. Hier door kreeg men een indruk hoe de jeugd de grondbeginselen der gym nastiek wordt bijgebracht. Het to neel werd hierna gevuld met meis jes van ongeveer 9 jaar, die een bal oefening netjes uitvoerden. De jon gens van die leeftijd kwamen met vrije oefening en Zweedse brug, di rect hierna gevolgd door rr/sisjes met vrije oefening en evenwicht bank. Bij het ringzwaaien van de adsp. meisjes ontdekte men er verschillen de, die goede turnsters beloven te worden. Grondgymnastiek van adsp. Jongens en een goed geslaagde hoc- peloefening der dames waren de laatste nummers voor de pauze. Al leen door adsp. jongens werden paardsprongen gemaakt. Het brug- werk der dames was nu aan de beurt. De moeilijke oefeningen, die zij op zichzelf goed onder de knie hadden, werden klassikaal een en kele maal een mislukking. De adsp. meisjes voerden een behoorlijke stok- oefening uit, waarna de heren op hoogbrug. Wat dit laatste betreft viel er wat met afwerking nog al iets te leren. Het ringzwaaien der dames was goed, zelfs werden verschillende fraaie prestaties verricht. Het slot nummer was hoogrek der heren, waarbij duidelijk bleek hoe moeilijk het is een oefening geheel te beheer- Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. HARINGVLOOT VAART TOCH OP 17 MEI UIT. Naar wij vernemen heeft de re dersvereniging voor de Nederlandse haringvisserij in haar vergadering van gisteravond besloten, dat de ha ringvloot op 17 Mei zal uitvaren. De ze datum was aanvankelijk vastge steld doch later werd besloten het uitvaren tot 24 Mei uit te stellen. Van dit besluit is men thans terug gekomen. PRINS BERNHARD NAAR PARIJS. Naar wij veriemen zal Prins Bern hard op Maandag 9 Mei a.s. naar Parijs gaan en een bezoek brengen aan de 18e internationale luchtvaart tentoonstelling. De Prins zal verge zeld worden door ir. A. J. C. Vos, di recteur van de N.V. Nederlandse Vliegtuigenfabriek Fokker, en door kapitein Gerben Sonderman, vlie ger van de Prins. Het gezelschap zal met de Dakota van Prins Bernhard reizen. WAS DIT NU NODIG? Het z.g. „Kruithuis" aan de Lage Morsweg is een ieder wel bekend. Dit gebouw verkeert in een bouw vallige toestand en ook het dak heeft vernieuwing nodig. Ditzelfde dak is natuurlijk een „elderado" voor de vogels, die onder de pannen hun nestje hebben gebouwd en thans volop bezig waren de jongen groot te brengen. Wij schrijven waren, want de afd. Gemeentewerken vond het precies nu dringend nodig de pannen te ver nieuwen, waaraan dan ook heden morgen werd begonnen. De oude vo gels trachtten nu onder de pannen te komen om hun jongen te voeren, doch dit was onmogelijk, zodat deze jenge diertjes moeten omkomen. 't Is wel ergerlijk! MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 3 Mei. Kaas. Op de kaasmarkt te Bodegraven wa ren heden aangevoerd 54 partijen. Eerste soort 1.731.78, tweede srt. 1.651.72. Zware soort tot ƒ1.81. Handel matig. VEUR, 3 Mei. Groente. Tomaten 2.403.04 per kg., komkommers I 5271 cent, idem II 4556 cent. idem III 3244 cent, bloemkool I 40—66 ct. idem II 2026 cent, idem III 1620 cent per stuk, sla I 7.009.80, idem n 4.006.50, stoofsla 1016, spi nazie 8.0011.50. andijvie 4117, postelein 2326. rabarber 811, raap stelen f 2.703.30, radijs 36. GEVRAAGD: Leeftijd/pl.m. 18 jaar, voor de dag. Mevr. de Weger, Hotel Woubrugge te Woubrugge. 1773 BeSoning Verloren gouden gourmet armband, Stille Mare. hoek Haarlemmerstraat 127 P. J. van Kampenhout en Zn., Haarlemmerstraat no. 125—127. 1785 Coöp. Spaar- en Voorschotbank De algemene vergadering wordt gehouden op 9 Mei 1949. Zie Agenda. 1786 Vrijdagmiddag 6 Mei a.s. zitting van 13.30 uur. HET BESTUUR. REMINGTON SCHRIJFMACHINE met brede wagen. Prijs 125.Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 1788. X Gevraagd door twee R.K. studenten kamers met voll. pension. Direct beschikbaar niet noodza kelijk. Brieven onder no. 3638 ibur. van dit blad. Voor -direct gevraagd Aanmelden 's avonds na 7 uur. Handelsonderneming ..Jeweca", Kaasmarkt 9. Te huur of te koop aan geboden TWEE GESLOTEN BAKFIETSEN Garagebedrijf Hooymans, GEVRAAGD: R.K. 2e Bakkersbediende genegen te venten. Tevens gevraagd een meisje voor huishouding en winkel. In- of extern. Brood en Ban ketbakkerij. J. Th. van der Krogt. v. Z. van Nijevelt- straat 350. Wassenaar, te lefoon 3778. - 1783 X Een knalstemming door onze uitgebreide sortering moppenboekjes. gezel- schapspelen. handleiding conferencier enz., de groot ste verscheidenheid in alle soorten voordrachten. Na tuurlijk alleen bij het van ouds bekende en goed koopste adres G. v. Brus sel. Haarlemmerstr. 267. "2* Zo'n dotje, ze is het precies! Ja. die kinderfo to's van Studio Koopman, Hooigracht 86, dat is toch altijd jè dat. Drie ver schillende briefkaartfoto's voor 3.25. Iedere foto iets bijzonders. 3518 zijn hst beste geschikt om op 8 Mei a.s. Uw gevoelenste vertolken Bloemist-Winkeliersvereniging Leiden en Ometreken X Net R. K. Meisje b. z. a. 18 jaar. om tweemaal per week van 2 tot 6 uur behulpzaam te zijn in de huishouding of bij kinde ren. Br. onder no. 3646 bureau van dit blad. X „Hctro", Herenhoeden Reparatie Inrichting maakt uw oude hoed weer keu rig in orde. Stomen, per sen. ontvlekken. modele ren. Hoogewoerd 109, Ko- revaarstraat 5. 3635 X Te koop aangeboden: 1600 Tomatenplanten in grondpot (Econoom) en ijzeren inrijhek. (breedte 4 m. en hoogte 1.50 m.) W. Segaar. Leidseweg 542. VoorschDten 3641 X Aangeboden nieuwe Électrolux stofzuiger, slee model nog in originele verpakking. Winkelprijs 198.— voor 175.—. Splinternieuwe Erres Ra dio ombouwkast f 15. Rijn- en Schiekade 12IE. 2 x bellen. Leiden. 3644 X Gevraagd te Heemste de in klein gezin net meivS- je voor dag en nacht, goed kunnende werken, behoeft niet te koken. Adres: Heemsteedse Dreef 244 te Heemstede. 3639 X Verloren groen ge vlekte vulpen, merk Crox- ley. Tegen beloning teruR te bezorgen Apothekers- dijk 23. Leiden. 3637 X Moederdag. Naar het Antiek Binnenhuis, daar zal ik wel slagen voor een geschenk van blijvende waarde. Geef Moeder iets blijvends, alles tegen sterk verlaagde prijzen. Muusse, Hooigracht 59. telefoon no. 23264. 3634 X Dames! Als uw hoed er niet fris meer uitziet, laat deze dan eens goed behan delen bij uw modiste. Wij zijn zeer voordelig en behoeft niet lang te wach ten. Als nieuw terug. C. de Grootv. Egmond. Haarlemmerstraat 145-147, Leiden.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3