SeC^kWSoti/ronl' Communistische heibel in Belgische Kamer Koning Leopold vindt dat het tijd wordt De rode opmars in China Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" WOENSDAG 4 MEI 1949 40ste JAARGANG 4 De Belgische koningskwestie Bur. Papengracht 32, Telef. 20015, Adm. en Advert. 20826, Abonn 20935 - Abonnementsprijs 10.32 p. w., i 1.40 p. mnd., 14.15 p. kwart. Franco p. p. i 4.90 - Advert.; 15 et. p. m.m. Telefoontjes i 1.50 Dienst-nemen EEN uitstekend advies geeft een zekere J. G. v. D. in de „Maas bode" van gisteravond aan de jonge mannen. Na geconstateerd te hebben, dat in het tekort aan hulp in de huishou ding niet kan worden tegemoet ge komen door wettelijke maatregelen, geeft hij aan de jongemannen het advies om hun verloofden te anime ren tot vrijwillig „dienst nemen". Hij schrijft o.m.: Het spreekt daarbij van zelf, dat zo'n tijd van aanpakken in een gezin het meisje ten zeerste zou scholen voor haar toekom stige huishoudelijke plichten, nog afgezien van de geestelijke voor delen die deze tijd brengt. Indirect zal ook haar aanstaan de echtgenoot daarvan de vruch ten plukken. De toekomstige vaders dienen ernstig te bedenken, dat een aan weelde gewende jonge vrouw, die voor haar huwelijk door rui me verdiensten zich veel veroor loven kon, zich wel eens teleur gesteld zal kunnen voelen in een huwelijksleven, waarbij met een bescheidener inkomep moet wor den rond gekomen. Dit „niet kunnen omgaan rpet geld" van de vrouw zal voor 'de onderlinge verstandhouding en het geluk der kinderen zeer nadelig zijn. Laten daarom de jongemannen in het belang van hun toekom stig gezin, hun verloofden aan sporen om zich enige tijd op deze •tvijze huishoudelijk te gaan be kwamen. Er zal dartoe nodig zijn een omschakeling van mentali teit, zowel bij het meisje als bij de jongen die zijn „dienende" verloofde niet lager moet schat ten dan wanneer zij het „defti ger" beroep van kantoorjuffrouw of e.d. zou uitoefenen. Wij geven gaarne dit verstandig advies door achten het zelfs een plicht, dat te doen! Huichelaars HET valt nog' al 'ns op, dat de prij- zencontrole-dienst zijn aandacht richt op kleinigheden. En, al geven wij toe, dat vele centen-kwesties te zamen gulden-kwesties vormen, wij zijn toch ook van oordeel, dat maar aï te vaak door al die kleinigheden de grote dingen over het hoofd wor den gezien. Onder die „grote dingen" heeft ons al lang geërgerd de vaak schandelijk hoge huurprijzen bij onderverhuring. Zelf uit eigen beweging durven de gedupeerden dikwijls niet klagen of aangifte doen bij de daarvoor be stemde instantie; ze zijn n.l. bang, dat de niet-kieskeurige hoofdbewo ners het hun zouden inpeperen. En controle is er maar weinig. Nu kwam gisteren volgend bericht. Vandaag is door de Prijzencon- troledienst in samenwerking met de Gemeentelijke Huisvestings- bureaux en met de prijzenbu- reaux voor onroerende goederen een special- actie ingezet ter be heersing van de huurprijzen. De actie, waaraan vele tientallen controleurs zullen deelnemen, geschiedt op grote schaal en wordt aangepast aan de bijzon dere omstandigheden in verschil lende streken van het land. Zo zal in sommige plaatsen, waar veel onderhuur voorkomt, een huis-aan-huis-controle worden gehouden. Wij hopen, dat de hier bedoelde actie succes zal hebben. Wij hopen, dat men zal weten te vinden en te treffen vooral de huichelaars, de pha- rizeërs, die met een vroom gezicht vertellen, dat ze in deze tijd van wo ningnood een deel van hun woning afstaan, dat offer menen te moeten brengen, om hun mede-mensen te helpen, terwijl zij feitelijk die mede mensen financieel villen. Vele van die parasieten op de nood van anderen lopen al te veel te lang ongestraft rond. V Massi ficatie /"\P een bijeenkomst van K. V. P.- jongeren te 's-Gravenhage is ge waarschuwd tegen de massificatie. We moeten streven naar eenheid, zo betoogde dr. de Boer en prof. dr. Gielen, maar zó, dat de verscheiden heid wordt geëerbiedigd. Na het verslag van bedoelde bij eenkomst, dat wij gisteren plaatsten, willen wij nog even onderstrepen, dat ook naar onze overtuiging de mas sificatie een ernstig verschijnsel is in onze samenleving. Wij hebben daar op in ons blad reeds meermalen de aandacht gevestigd, o.m. nog in een artikel jl. Maandag, waarin wij er op wezen, dat óók de democratie het gevaar kan scheppen, 'dat de mens tot een hordemens wordt gevormd. Voor de onderdrukking der per soonlijkheid door de massificatie moeten we blijven waarschuwen als voor een dreigend gevaar! DIT IS LEVEN! Zondag 29 Mei is er in de Jaar beurshallen te Utrecht een dag voor de Katholieke Jeugd. Henri de Greeve, pater Wesseling en Hans Velu zullen daar door hun woord wijzen de weg naar het le ven, dat in deze tijd van de jeugd verlangt: „Dit is leven"! Van deze bijeenkomst zal prac- tisch resultaat, zullen daden uitgaan. Bij behandeling van het Atlantisch Pact TTUDENS de gistermiddag in de Belgische Kamer gehouden debattën over de goedkeuring van het Noord-Atlantische Pact hebben commu nistische manifestanten tijdens een uiteenzetting van eerste minister en minister van buitenlandse zaken Spaak vanaf de publieke tribune een regen van strooibiljetten op de hoofden der volksvertegenwoordigers doen neerdalen. Spaak moest zijn uiteenzetting als gevolg van deze bombardementen en de talrijke interrupties herhaaldelijk onderbreken. De rust werd pas weer geheel hersteld, toen de voorzitter der Kamer, Frans van Cauwelaert, de publieke tribune had laten ontruimen. SPAAK DIENDE VAN REPLIEK Minister Spaak heeft de commu nisten scherp van repliek gediend. Hij verweet de Sovjet-Unie syste matisch het mechanisme van de in ternationale organisaties te hebben gesaboteerd met het gevolg dat de V. N. veel van haar prestige in de wereld heeft verloren. De Belgische eerste minister be streed de beweringen der communis ten, dat het Pact een agressief karak ter draagt en legde er in dit verband de nadruk op dat het geen enkele geheime clausule bevat. Spaak zeide er van overtuigd te zijn, dat de besprekingen tussen dr. Jessup en de Russische gedelegeer den het eerste resultaat zijn van het Atlantische Pact. Ook de ontspan ning met betrekking tot de Berlijnse kwestie is volgens Spaak het resul taat van een vastberaden maar geens zins agressieve politiek der Westerse mogendheden. Tot een ontwapening, aldus Spaak, zal het echter slechts kunnen komen indien het vetorecht, waarvan door de Sovjet-Unie zo dik wijls miSbruik is gemaakt, wordt af geschaft en doelmatige controlemaat regelen, die zowel voor de grote als ae kleine mogendheden gelden, wor den toegepast. Televisie-zender voor Vaticaan EEN FRANSE GIFT Naar de Parijse correspondent van de „Volkskrant" verneemt, vertrekt dezer dagen pater Richard O.P., die de godsdienstige uitzendingen van de „Radiodiffusion Frangaise" verzorgt, naar het Vaticaan, om daar van 8 tot 10 Mei demonstraties te houden met Frans televisiemateriaal. Zijn missie houdt verband met het besluit van het Franse episcopaat, om de door de Franse katholieken ter gelegenheid van het Heilig Jaar 1950 bijeen te brengen gelden voor de aankoop van een televisiezender voor Radio Vati caan te besteden. Terwijl de Nederlandse katholieken bij de aanbieding van hun korte-golf- zender op de ervaring van de Neder landse radio-ingenieurs vertrouwen, hebben 'hun Franse geloofsgenoten bij de keuze van hun geschenk aan de Paus rekening gehouden met de voorsprong van de Franse televisie op die van de ander landen. Zij ho pen trouwens met hun gift betere kansen voor hun eigen televisie te scheppen. Zodra Radio Vaticaan, zo redeneert men hier, met een Franse televisiezender van 819 beeldlijnen zal werken,* is het verre van denk beeldig, dat Italië tot hetzelfde model zal besluiten. De Fransen hopen de televisiezender af te leveren. Met de kant en klaar af te leveren. Met de inzameling der gelden is reeds een begin gemaakt. VIJFTIEN M1LLIOEN DOLLAR VOOR TITO? In politieke kringen te Belgrado is gisteren het bericht bevestigd, dat Zuid-Slavië om een Amerikaanse le ning heeft verzocht. Maarschalk Titó zou de Zuidslavisehe gezant te Wash ington hebbèn opgedragen, bij twee banken de Chase Bank en de Bank of Americaeen crediet van vijf tien millioen dollar te vragen. De oud-Gouverneur van Sumatra'.' Oostkust, jhr. B. C. C. M. van Such- telen, is in hongerstaking gegaan uit protest tegen het Nederlandse beleid in Indonesië. Sedert Zaterdag neemt hij slechts vruchtensap en thee zon der suiker of melk tot zich. IRONING"LEOPOLD heeft gisteren nog eens te kennen gegeven, dat hij spoedig naar België wenst terug te keren. In een brief aan zijn broer, prins-regent Karei, schrijft hij; „Ik ben er van overtuigd, dat gij met mij van mening zijt, dat de tijd is gekomen om tot constitutioneel normale toestanden terug te keren*'. De onmo gelijkheid om te .regeren door 'svij- ands toedoen bestaat niet .meer, schrijft de koning, omdat er geen vijand meer is. Hij verzoekt daarom terug te keren tot de oude toestand. De te genwoordige kan niet voortduren. KONINGSSCHAP GEEN INZET VAN VERKIEZINGEN. „De regering en het parlement zul len hun verantwoordelijkheden moe ten aanvaarden. Wat mij betreft, ik zal de mijne aanvaarden en mijl, daar bij uitsluitend laten leiden door de hogere belangen van het vadenand, daaraan onze dynastie onherroepe lijk haar beste diensten heeft gQ- wijd", aldus de brief. „Thans leeft het land in afwach ting van de eerstkomende parle mentsverkiezingen. De nationale en internationale toestand doen zeer ernstige problemen rijzen, die geen verband houden met de konings kwestie, en die de aandacht van de kiezers kunnen opeisen. Eens te meer stel ik er prijs op te verzekeren, dat de koning boven de partijen staat en geenszins de inzet van de kiesstrijd mag worden", aldus koning Leopold. Het Vaticaan heeft officieel bekend gemaakt, dat voorbereidingen wor den getroffen voor een audiëntie bij Z. H. de Paus van prinses Margaret van Engeland. De audiëntie, die vol gende week zal worden toegestaan, zal het karakter hebben van een be leefdheidsbezoek van de prinses ter gelegenheid van haar vacantie in Italië. ZE VLIEGEN HET LAND UIT Op de 12e en 19e Mei zullen weer Nederlandse emigranten per vlieg tuig naar Canada reizen. Op deze data n.l. zullen twee extra KLM- vliegtuigen in het totaal ruim 100 landverhuizers naar Montreal bren gen'. Verbinding met guerilla-troepen JN EEN te San Francisco opgevangen bericht van de - onder commu nistische controle staande radio omroep te Peiping werd gister avond gemeld, dat de Chinese communistische legers in het Noorden van de provincie Honan een-opmars over de gehele frontbreedte hebben ingezet, teneind de aan de spoorweg tussen Peiping en Hankow gelegen stad Anjang te bezetten. Zij hebben twaalf steden ten Zuiden van de Jangtse ingenomen, waardoor een verbinding tot stand is gebracht tussen het geregelde Chinese communistische leger en de guerillastrijders, die achter de nationalistische linies opereren. Bijna in de val Amerikaanse, Britse en Franse oor logsschepen hebben verleden week Sjanghai verlaten, omdat men er lucht van had gekregen dat „zekere strijdkrachten" van plan waren om een schip tot zinken te brengen in de rivier, waardoor schepen Sjanhai niet meer zouden kunnen verlaten. Dat is gisteravond meegedeeld door een Amerikaanse woordvoerder, die zei dat het complot op het nippertje was ontdekt. Voor alle zekerheid blij ven de Westerse oorlogsschepen voor lopig maar in de monding van de Jangtse liggen. Amerika heeft voldoende torpedo boot jagers bij de hand om Ameri kaanse burgers op het laatste mo ment te kunnen evacueren. De po sitie van de Britse vloot is ongewij zigd. De kruisers London en Belfast en het fregat Black Swan liggen voor anker in de monding van de Jangtse, een 100 mijl van Sjanghai af. TSJANG KAI SJEK OP FORMOSA. Van betrouwbare zijde werd giste ren te Hongkong vernomen, dat ge neralissimus Tsjang Kai Sjek op Formosa is aangekomen. UITGIFTE VAN NIEUWE BOER DERIJEN IN DE NOORD OOSTPOLDER De directie van de Noord-Oostpol der is voornemens, met ingang van 1 November a.s. weer een aantal boerderijen met nevenkavels in de Noord-Oostpolder te verpachten. De boerderijen zijn resp. 48, 42, 36 en 24 ha groot en zijn alle voor akker- bouwbedrijf bestemd, evenals de ne venkavels, die in de regel 24 ha groot zijn. Een deel van deze boer derijen is voorzien van een bedrijfs gebouw met aangebouwde woning. Gegadigden naar deze uitgifte moeten pionier zijn. Dit betekent, dat ze vóór 1 Augustus .1945 tenminste ge durende twee jaar in dienst van de directie moeten hebben gewerkt. Overste Fens opvolger van Oud-Min Fiévez Naar wij vernemen zal overste J. J. Fens de thans overleden oud-mi- nister Fiévez opvolgen als lid der K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer, waar deze een kwaliteitszetel bezet te. Overste Fens werd 4 Dec. 1900 te Breda geboren, genoot zijn opleiding aan de Kon. Mil Academie, vervulde verschillende functies in het leger, verbleef o.a. op Curagao en in Enge land en werd in 1948 algemeen hoofd van onderwijs aan de Kon. Mil. Aca demie te Breda. Zijn verblijf in West- Indië en zijn werkzaamheden als hoofd van de inlichtingendienst in Latijns-Amerika maken hem een kenner van de situatie van dit deel van het Westelijk halfrond. Volgens de candidatenlijst komen voor eerst-benoeming in aanmer king oud-minister mr. E. M. J. A. Sassen en de heer H. van Lieshout. Aangezien de heer Fiévez een gekwa lificeerde zetel voor militaire zaken bezette, is het waarschijnlijk, dat de heer Sassen zijn benoeming niet zal aannemen. Op hem volgt de heer H. M. van Lieshout, die lid is der Eerste Kamer en evenmin als de heer Sas sen militair specialist. PLECHTIGHEID IN KAMP WESTERBORK In een grafkelder op- de executie plaats van het voormalige Duitse kamp te Westerbork zijn gisteren tien urnen bijgezet, met de stoffelij ke resten van tien ondergrondse wer- kei-s, die te Assen werden gefusil leerd en in het crematorium in Wes terbork verast. Honderden oud-verzetslieden, fami lieleden van de gefusilleerden en an dere belangstellenden woonden de plechtigheid bij. De commissaris der Koningin in Drente, mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk, betuig de de nabestaanden zijn deelneming en roemde de moed, welke de tien gefusilleerden hadden getoond. Op de plek waar de urnen zijn ge plaatst, is een monument aange bracht. 1 UUR, 23 MINUTEN BESPARING OP TRAJECT R'DAM-VLISSINGEN De nieuwe dienstregeling der Ne derlandse spoorwegen, die op 15 Mei a.s. ingaat, houdt voor Zeeland, enige verbeteringen in. Behalve de stoom treinen, die dan iets vlugger gaan rijden, wordt een aantal diesel-elec- trisohe treinen ingeschakeld voor de lange afstanden. Van Maandag tot en met Vrijdag zal drie maal per dag een diesel met drie wagons van Rot terdam naar Vlissingen en terug rij den. Deze treinen zullen niet stop pen in Dordrecht en Roosendaal, maar van Rotterdam regelrecht door rijden naar Bergen op Zoom, wat een grote .tijdsbesparing betekent. Over het traject RotterdamVlis singen rijdt men thans drie uur en acht minuten. Volgens de nieuwe dienstregeling zullen de stoomtrei nen hier negentien minuten korter over gaan doen, terwijl diesels voor deze zelfde afstand slechts een uur en drie kwartier nodig hebben. In een toespraak bij het „inrij den" deed ir. den Hollander nog de mededeling, dat de spoorwegen er in samenwerking met Werkspoor naar streven Zeeland het volgend jaar een volledige dienst met diesel-elec- trische treinstellen te verschaffen. De Nationale Feestdag Werkgevers adviseren anders dan regering. In afwijking van het door het Col lege van Rijksbemiddelaars gegeven verlof om op de Nationale Feestdag, Donderdag 5 Mei, de arbeid van 1 uur af stil te leggen, zonder dat dit verlet van de vacantie- of snipper dagen wordt afgetrokken, adviseren thans de centrale werkgevqrs-organi- saties het dit jaar reeds aan het be drijfsleven gegeven advies te hand haven en op 5 Mei géén extra vrij te geven. Dit advies houdt in het ver let op de Nationale Feestdag wél in mindering te brengen op, de vacantie- of snipperdagen. De werkgeversorganisaties menen hun advies te kunnen handhaven, omdat de na de bevrijding ingevoer de verruiming der arbeidersvacuntie mede is gegeven met het oog op de nationale gedenkdagen. Bovendien, zo wordt gezegd laat het belang van het land een dergelijk oningehaald verzuim niet toe. VLAG-PROTOCOL. Hoe wel en hoe niet de vlag uitgehangen. De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen vestigt met betrekking tot het gebruik van de Nederlandse vlag de aandacht op het navolgende: De vlag is het hoge symbool van de eenheid en de onafhankelijkheid van het Koninkrijk der Nederlanden. Overal waar de Nederlandse vlag op Nederlands grondgebied wordt ont plooid moet zij de ere-plaats hebben. Op de vlag mag, behoudens uit drukkelijke toestemming van Hare Majesteit de Koningin, geen enkele versiering of andere toevoeging wor den aangebracht. De ontplooide vlag behoort nimmer de grond te raken. Een vlag die versleten is, scheuren vertoont, in hevige mate is verkleurd, of zodanig vuil is geworden, dat be hoorlijke reiniging niet meer moge lijk is, behoort nimmer te worden uitgehangen noch voor andere doel einden te worden gebruikt, maar op onopvallende wijze worden ver brand. Elke ontplooide vlag moet bij zons ondergang worden binnengehaald. Geen vlag mag tussen zonsondergang' en zonsopgang gehesen blijven of worden. Het bezigen van de vlag voor lou ter vesiering moet worden beschouwd als een ernstig gebrek aan eerbied voor ons hoogste nationale symbool. Daarom behoort de vlag nimmer voor louter versiering te worden ge bruikt; voor versiering kan daaren tegen wel vlaggedoek worden gebe zigd. Aan de vlag mag een Oranje wim pel worden bevestigd: a. op de verjaardagen van leden van het Koninklijk Huis; b. bij feestelijke gelegenheden, waarbij de twee-eenheid Nederland- Oranje to t uitdrukking wordt ge bracht. Bij alle overige gelegenheden be hoort zonder wimpel te worden ge vlagd. Wanneer de vlag bij enige plech tigheid wordt gehesen, hetzij dat zij geheel wordt voorgehesen, hetzij dat zij halfstok wordt gehesen, maken allen, die daarbij aanwezig zijn, front naar de vlag en ontbloten het hoofd totdat het hijsen van de vlag is voltooid. Hetzelfde eerbetoon vindt plaats, wanneer een vlag bij een i plechtige gelegenheid wordt neerge haald. e Wanneer dc Nederlandse vlag wordt ontplooid in een gehoorzaal of bij een bijeenkomst waar een podium voor de spreker is, hetzij binnenshuis hetzij buitenshuis, is de plaats van de vlag rechts van de spreker indien de vlag op het podium staat en rechts van het auditorium indien hij in de zaal met het front naar het podium staat. Andere nationale vlaggen staan in deze gevallen aan de tegenoverge stelde zijde. Indien de Nederlandse vlag tegen de wand achter de spre ker wordt bevestigd, moet zij achter de lessenaar hangen en met de on derkant boven de spreker uitkomen. Aan vlaggen van vreemde naties be hoort dezelfde eerbied te worden be toond hls van vreemdelingen voor de Nederlandse vlag worden ver langd. „GAAT IE EVEN FIJN?" Prins Carl. Gustaaf van Zweden is ondanks zijn jeugdige leeftijd een enthousiast automobilist NED. VERLIEZEN IN INDONESIË De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn ge rapporteerd: Koninklijke Landmacht: Gesneuveld 1 April 1949: Serg. A. T. Trentelman, uit Schaesberg (L. Gesneuveld 5 April 1949: Sold. J. H. M. Poppe, Zwol lerkerspel. Gesneuveld 6 April 1949: Sold. M. S. van de Laar, Hae- len. Gesneuveld 7 April 1949: Huzaar le kl. G. Dekker, Wie- ringen. Gesneuveld 12 April 1949: Sold. Ie kl. G. J. Poortman, Rijssen. Gesneuveld, 14 April 1949: Sold. J. Bom, Ooltgensplaat. Gesneuveld 17 April 1949: Sold. Ie kl. P. A. W. Peters, Maasbree (L.). Gesneuveld 25 April 1949: Sold. W. Soeteman, Beverwijk, Koninklijk Ned.-Ind. leger: Gesneuveld 10 April 1949: Men. sold. 2e kl. inf. H. M. Mewenkang uit Indonesië. Men. sold. Ie kl. inf. A. Mijojo, uit Indonesië. Gesneuveld 11 April 1949: Amb. sold. 2e kl. inf. J. Sose- lila, uit Indonesië. Gesneuveld 12 April 1949: Sond. sold. 2e kl. inf. Sapri, uit Indonesië. Gesneuveld 13 April 1.949: Jav. sold. 2e kl. inf. Kartam, uit Indonesië; Jav. sold. 2e kl. inf. Temon, uit Indonesië. Gesneuveld 14 April 1949: Sang. sold. Ie kl. inf. M. Ta- kahindangeng, uit Indonesië. Overleden t.g.v. oorlogsver wonding op 15 April 1949: Sold. Ie kl. genie M. O. Pfaff, uit Indonesië. Heffingen in eens Faciliteiten bij buitengewoon bezwaar inzake betaling. Personen van gevorderde leeftijd, die juist van de opbrengst van hun vermogen kunnen rondkomen of reeds interen en geen of nagenoeg geen inkomsten uit eigen arbeid kunnen verwerven zijn heffingen in eens verschuldigd de vermogens- heffing ineens is hierbij meestal van geringe betekenis doordat hun on roerend goed of effectenbezit in waarde is gestegen of omdat zij in de oorlogsjaren een klein vermogen hebben verworven waarvan zij thans leven. Deze personen zouden door de be taling van de belasting beneden een zeker bestaansminimum komen. Het verlenen van afschrijving zou tot ge volg hebben, dat in de regel te ver wordt gegaan, omdat het wel ver antwoord is de betreffende personen zelf tegemoet te komen, dooh het toekennen van een bijzonder voor stel aan de erfgenamen niet verde digbaar is. Het ligt daarom in het voornem'en een regeling te treffen waardoor weliswaar de vorengenoemde perso nen gedurende hun leven en dat van de echtgenote, samenwonende broer of zuster e.d. zo min mogelijk wor den bezwaard, doch waarbij er te vens tegen wordt gewaakt, dat bij overlijden het vermogen zal blijken te zijn verdwenen door schenking of op andere wijze; ter bereiking van dit tweeledige doel zullen de facili teiten gepaard gaan met maatrege len ter veiligstelling van de belan gen van 's Rijks schatkist, zoals ver panding of hypotheek. Met betrekking tot de vraag of be langhebbende door de betaling van de heffingen ineens beneden een zeker bestaansminimum zou komen kan in het algemeen een jaarlijks in komen van ongeveer 3000 in aan merking worden genomen. Indien uitstel geboden wordt geacht, kan aan de belanghebbende een formu lier ter ondertekening worden gezon den, waarin de belanghebbende uit stel verzoekt. BISSCHOPSWIJDING. Pater Jan Groen M.S.F. te Band- jermassin, onlangs tot apostolisch vicaris benoemd van Oost Borneo, zal op Donderdag 16 Juni in de pa rochiekerk van- St. Jans Onthoof ding te Kaatsheuvel tot bisschop gewijd worden door Mgr. Mutsaers van Den Bosch, Mgr. Huibers van Haarlem en de Capucijner missie bisschop Mgr. V. W'arenberg. Zen koJiAeJttje.... Om grote dingen te kunnen doen, moet de mens over veel kleinigheden, die zijn persoonlijk belang raken, weten heen te stappen.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 1