KRONIEK VAN EEN RALLYE (7 en slot) Wolverhampton driemaal Cupwinnaar Ned. ploeg door Zuid Afrika uitgeschakeld MetUifie%ing,eti friifaen aoe% MAANDAG 2 MEI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 ■WOOR DE DERDE MAAL heeft het team van Wol\#rhampton Wande- rers de Cup gewonnen. Ditmaal werd in de eindstrijd Leicester City met 31 geslagen, nadat de Wolves bij rust reeds een 20 voor sprong hadden veroverd. Niet minder dan f00.000 toeschouwers woon den deze cupfinal in het Wembley-stadion bij. Prinses Elisabeth en de hertog van Gloucester en die van Edinburgh bevonden zich onder de aanwezigen. Het is een aantrekkelijke partij voetbal geworden, waarin de Wolves juist iets beter waren dan de tweede divisieclub. Leicester had pech, aangezien men met een verzwakt elftal moest aantreden wegens verwondingen van één speler. Don Revie, de befaamde mid- voor van Leicester, moest verstek laten gaan. Leicester City met 3-1 verslagen Hoewel Leicester vooral in tweede helft in de meerderheid was, dank zij enthousiast en door tastend spel, kreeg men niettemin Ihet gevoel, dat van den beginne af de tweede divisieclulb een verloren wedstrijd speelde, want de Wolves speelden nu eenmaal beter voetbal. In het team van de Wolves blonk aanvoerder Billy Wright uit. De beide doelpunten van Wolver hampton voor de rust werden ge scoord door Jesse Pye, die eens voor Engeland speelde. Hij maakte de eerste goal voor zijn club, 13 mi nuten na het beginsignaal, nadat hij de bal keurig kreeg toegespeeld van de vleugel. Drie minuten voor de rust wist Pye pit een scrimmage het tweede doelpunt te noteren (20). Twee minuten na de pauze gelukte het de rechtsbuiten van Leicester, Griffith, de achterstand te verkleinen. Doch wie gemeend mocht hebben, dat daarna een span nende strijd om de overwinning zou ontstaan, kwam bedrogen uit. Want de Wolves bleven beter spelen en na 20 minuten was het rechtsbinnen Smythe, die aan alle onzekerheid een eind maakte en na een schitte rende soloren het derde doelpunt scoorde. Behalve Wright waren er geen uitblinkers in het team van de cupwinnaars, hoewel de verdediging zich voortreffelijk weerde. Leicester City had geen al te beste dag. Niet alleen dat men de eindstrijd verloor voor de cup, maar het degradatiegevaar nadert meer en meer en thans weer door de schitterende zege van Nottingham Forest over West Ham United. Lei cester City staat thans op de een na onderste plaats van de ranglijst der tweede divisie. Leicester City zal zeker nog drie punten moeten veroveren uit het nog resterende LVB successen in het Vierbondentournooi Na de ietwat schamele resultaten in Lisse tegen het Bollenstreek-elf- tal van enkele weken geleden, heeft het LVB-elftal zich gisteren in Bloe- mendaal in het Vierbondentournooi uitstekend geweerd. De eerste ronde tegen Haarlem werd met 21 gewon nen. Het was een zeer mooie wed strijd en de Leidse ploeg was in alle linies sterker en technisch beter dan hun Haarlemse tegenstanders. Reeds na een kwartier kon rechtsbuiten Frans v. d. Berg (WLV), doelpun ten, waaraan rechtsbinnen Owel (Meerburg) na een mooie doorbraak nóg een doelpun^ toevoegde (02). Ook in de tweede helft had Haarlem niet veel in te brengen en kon slechts een doelpunt maken uit een corner, die werd ingekopt (12). Keeper Slootweg (ZLC) kon dit niet voorko men. Hij kan overigens op een zeer goede wedstrijd terugzien, evenals het backstel van Meerburg, dat royaal alle moeilijkheden opruimde. De middenlinie, in Lisse het zwakke punt, deed het nu veel beter. Spil Kriek (ZLC) verzette veel werk; Bronmeyer (VTL) speelde technisch heel knap en met veel fantasie. De Groot (VVLV) sloot zich hier goed bij aan. De voorhoede was uitstekend op dreef. Mid voor Nic. Stikvoort (VVLV) speelde een prima partij, hierbij terzijde gestaan door de te ruggetrokken spelende rechtsbinnen Owel. Frans v. d. Berg was als altijd weer de man die voor de harde scho ten zorgde, Zandbergen (Meerburg) deed als linksbinnen heel goed werk en Lamboo (WLV) was als links binnen een harde werker. Alles bij elkaar: een elftal dat goed combi neerde, enthousiast speelde en de overwinning volkomen verdiende. Ondertussen had Amsterdam met 32 van Noord-Holland gewonnen, zodat Leiden en Amsterdam in de finale kwamen. Het begin van deze winnaarsronde was voor de L.V.B. onfortuinlijk. Harde schoten van Owel en Zand bergen beukten tegen lat en paal. Toch kregen de Leidenaars hun ver diende loon voor het zwoegen, toen Zandbergen uit een wat slordig op gezette aanval de leiding kon geven (01). Even later rolde weer een aanval op de Amsterdamse veste af, deze keer beter afgewerkt. Want met een subliem schot gaf midvoor Sfik- voort de doelman het nakijken (02). Amsterdam kreeg vele corners te ne men, die vooral van rechts zeer ge vaarlijk waren. Uit een daarvan kwam het eerste tegenpunt (12). Na de rust bleken de Leidenaars he laas over minder uithoudingsvermo gen te beschikken dan hun Amster damse tegenstanders, hoewel het LVB-elftal tot een kwartier voor het einde stand hield en de voorsprong kon behouden. De laatste vijftien mi nuten zakte de ploeg een beetje in elkaar en kon Amsterdam met 2 doel punten de leiding overnemen (32). Goede schoten van Lambooi en v. d. Berg kwamen helaas niet binnen de fialen terecht, zodat deze finale ver oren werd met 32. Het had anders weinig gescheeld, of de L.V.B. had deze wedstrijd eveneens gewonnen en daarmee winnaar geweest van het Vierbondentournooi. Maar dat zou al te mooi geweest zijn! In- de verliezersronde won Noord- Holland met 20 van Haarlem. zware programma, dat in een week tijd wordt gespeeld, om aan degra datie te kunnen ontkomen. Het zal .wel de laatste dag van het Leagueseizoèn worden voor en aleer de clubs, die degraderen, be kend zullen zijn. De vier teams, die onderaan de ranglijst van divisie één staan, zijn Huddersfield Town met 30p., Preston North End met 31 p., Sheffield United met 32 en Middlesbrough met 33 p. Hudders field Town werd door de League kampioenen Portsmouth geslagen. Men zal dus een spannend slot van de Leaguewedstrijden in de komen de dagen tegemoet kunnen zien. WSB 2Oranje Groen 34. Eerst in de 2e helft kwam WSB op tempartuur en werd "de reeds in de eerste helft opgelopen grote achter stand voor een groot gedeelte inge lopen doch verder dan 34 wisten zij het niet te brengen, waardoor zij thans uitgeschakeld zijn voor de LVB-Sleutels. Oranje Groen begon al direct met overrompelende aan vallen en zodoende ontstonden er reeds direct hachelijke momenten voor het WSB-doel, des te meer daar v. cL Berg in de goal jn het be gin niet al te safe bleek te zijn. Het verwonderde daarom niemand, dat Oranje Groen successievelijk de stand cp 30 bracht. Een penalty, door Marijnen ingeschoten bracht de stand op 31, waardoor WSB weer wat meer moed fcreeg. Toch wist Oranje Groen nog voor de rust er 41 van te maken. Na de hervatting kwam er een moreel geheel ander WSB ,in het veld. Zich er van bewust, dat er voor de rust te lauw was gespeeld en men dus tot betere prestaties in staat was, ging het nu op het Oran je Groen-doel af. Het somtijds te ver doorgevoerd samenspel was onvast, dat de vijandelijke verdediging voor alsnog de telkens weerkerende aan vallen kon kéren. Doch toen spil v. d. Berg een oerharde kogel afvuurde werd de stand 42. WSB nam toen haar kans en het was niet veel later toen van Wouw de bal keurig voor doel plaatste en v. d. Klauw slechts behoefde te tikken (4—3). Overige uitslagen: comp. WSB 4- Roodenburg 9 32; Jun. beker: Meer burg A—WSB A 0—3; KR VA WSB B 3—1; Warmunda B—WSB C 1—0. UDOMorskwartier 12. Voor j de promotie naar de 1ste klas L.V.B. kwam UDO in het veld tegen Mors kwartier, en de thuisclub heeft haar tegenstander vrij goed partij gege- 1 ven. Over het algemeen was het een gelijk opgaahde strijd, vooral in de eerste helft, waarin beide verdedi gingen de baas bleven over de aan- valslinies, mede door het vrij vaak hanteren van de buitenspelval. De eerste helft verliep dan ook doel puntloos, doordat geen van beide voorhoeden het tot een beslissend schot kon brengen. Na de thee zagen we een licht overwicht van de bezoe kers, maar vooralsnog vielen er geen doelpunten, totdat na een kwartier de UDO-linksback zijn aanvallen van een tegenstander bestraft zag met een penalty, die natuurlijk dankbaar aanvaard werd (0l).t ULO kwam nu ook wat meer los, en bij een mooie open aanval wist uit een voor zet van de linkshalf de midvoor op tactische wijze gelijk te maken (1—1) Toen was het woord echter weer aan Morskwartier, en U§lO werd in de verdediging gedrongen; echter re sulteerde dit offensief slechts in een buitenspel-goal, die werd afgekeurd. Eenieder verzoende zich reeds met een gelijk, spel, toen Morskwartier 1 minuut vóór tijd een corner te ne men kreeg, waaruit de bal zonder iemand aan te raken in het doel ver dween (12). Direct hierop kwam het einde. UDO 2 moest in de beslissingswed strijd tegen LDWS 4 het kampioen schap aan de tegenstanders laten, ook al door een 21 nederlaag. De A-junioren werden tegen alle verwachting in door Teylingen (B) met 20 voor de Juniorenbeker uit geschakeld. V. N. LDinsdag 3 Mei veldtrai- ning. Om 6.30 uur voor aspiranten en om kwart over zeven voor junioren en senioren op het terrein aan de Kersenstraat. Ned. dameshockey- ploeg verloor van België (1-0) De Belgische dames hebben giste ren te Brussel ietwat tegen de ver wachtingen in een overwinning op Nederland behaald, en men moet direct zeggen, dat dit succes, zowel wat de krachtsverhouding in het veld als wat de kwaliteit van het spel aangaat, niet onverdiend was. Onmiddellijk na het aanvangs- signaal togen de rappe Belgische meisjesl ten aanval en zij bleven voortdurend iets in de meerderheid, dank zij zuiver plaatsen en aantrek kelijk combineren. Nederland kreeg de eerste strafcorner te nemen maar deze leverde niets op, en prompt daarna nam België, als ploeg beter en individueel ook vaak wat snel ler en behendiger, het initiatief over. Telkens weer werden de Ne derlandse uitvallen bedwongen en zwermden de vijf snelle voorwaart- sen voor ons doel. België had een duidelijk veldoverwidht, maar in laatste instantie schortte het toch wat aan schotvaardigheid, terwijl het geluk ook niet aan de kant van de gastvrouwen was. Zo ging de rust met blanke stand in. Nauwelijks had het fluitje voor de tweede helft weerklonken of de Belgische aanval brak opnieuw los. Jo Jurissen stopte een schot van mej. Moucq, maar de Belgjes kwa men terug en in de zevende minuut bij een aanval over de rechter vleu gel, kon mej. Gommers een hard schot afvuren, dat onze doelverde- digster niet zonder moeite stopte. Hiermee was het gevaar echter al lerminst bezworen, de srtelle Belgi sche voorhoede bleef ons doel bela gen en toen de rechtsbinnen Maroks, na goed individueel spel, een zui vere pass naar de midvoor Sventij gaf sloeg deze de bal buiten bereik van Jo Jurrissen in het net. De Nederlandse dames zetten nu op haar beurt een serie aanvallen op, maar de Belgische achterhoede stond pal en het einde kwam met een Belgische overwinning, de eer ste welke sinds 1944 op onze ploeg behaald is. BELGIë—FRANKRIJK (HEREN) 62. Gisteren is op het Leopold-terrein te Brussel de landenwedstrijd Bel giëFrankrijk gespeeld. De Belgen behaalden een sprekende 62 over winning, nadat de rust met 42 was ingegaan. DE F.I.H. EN DUITSLAND In de bestuursvergadering van de F.I.H. kwam een voorstel van Zwit serland ter sprake, waarin gevraagd werd om goedkeuring voor het spe len van wedstrijden tussen Zwitser se en Duitse clubs. Aangezien geen enkel ander land een dergelijk ver zoek had ingediend werd besloten, dat bij wijze van uitzondering toe stemming zal worden verleend tot het spelen van ontmoetingen tussen Zwitserse en Duitse verenigingen. Het spelen van landen- en of ste-i den wedstrijden is echter niet toege staan. Heren. Om het Kampioenschap van Nederland: HHYCDeventer 6—0. Dames. Om het Kampioenschap van Nederland: GroningenEMHC 14. Kampioenschap van Nederland Heren HHYC 4 3 0 1 6 27—1 Venlo 4 3 0 1 6 11—5 LHC 4 1 0 3 2 2—26 Deventer 2 0 0 2 0 311 Kampioenschap v. Nederland Dames EMHC 4 4 0 0 8 14—2 Amsterdam 2 1 1 0 3 74 Union 3 1 0 2 2 3—5 Groningen 5 0 14 1 619 Leidse dames wonnen interacademiaal tournooi De laatste uitslagen van de inter-' academiale dameswedstrijden luiden Tafeltennis: 1. Leiden, 2. Amster dam, 3. Utrecht, 4. Delft, 5. Gro ningen, 6. W'ageningen, 7. Gronin gen. Paardrijden: 1. Leiden, 2. Utrecht, 3. Amstei'dam, 4. Groningen, 5. Wa- geningen, 6-7. Delft en Rotterdam. Eindklassement hockey: 1. Am sterdam, 2. Leiden, 3. Groningen, 4. Utrecht, 5. Delft, 6. Wageningen, 7. Rotterdam. Het eindklassement opgemaakt van alle takken van sport luidt: 1. Leiden, 2. Amsterdam, 3. Utrecht, 4. Groningen, 5. Delft, 6. Wagenin gen, 7. Rotterdam. OM DE DAVIS CUP 7ONDER EEN SET TE VERLIEZEN heeft Zuid-Afrika na de beide en- kelspelen van de eerste dag met 20 de leiding genomen in de wed strijd tegen Nederland voor de eerste ronde van de Davis Cup, welke Za terdag op de Mets-banen te Scheveningen begon. Noch van Swol, noch van Meegeren hebben het tegen hun respectievelijke tegenstanders Stur- gess en Fannin kunnen bolwerken. Hoewel het vrij gure weer in het voordeel der Nederlanders was, waren het juist de gebruinde Zuid-Afri kanen, die dadelijk op volle toeren draaiden, terwijl onze landgenoten hun beste* spel geen moment vertoonden. Geen enkele set werd gewonnen Van Swol was reeds bij voorbaat kansloos tegen Sturgess, die tot een der sterkste spelers van de wereld mag worden gerekend. De Ngdcrlan- der speelde onzeker en onzuiv'er. Een enkele maal zagen we hem zijn sterk ste wapens, service en smash, goed hanteren, maar een gevoe.ige pols hinderde hem hierbij en veel punten maakte van Swol dan ook niet met deze slagen. Binnen korte tijd v/as het 40 voor Sturgess. Daarna kon van Swol zijn eerste game maken. Sturgess kwam op 51, doch door goed afmaken haalde van Swol op oct 54. Een echte vechtgame volg de. Na deuce ging het nog even ge lijk op, doch toten brak Sturgess door de service van de Nederlander en met 64 won hij de eerste set. De tweede set was de beste van deze partij. Om beurten de service winnend, brachten zij de stand op 33. Sturgess, die zag dat van Sv/ol achter in het veld gemakkelijk te slaan was veranderde zijn tatctiek en begon alle ballen me diepe drives vlak voor van Swols voeten te plaat sen. De opzet gelukte volkomen en drie games achter elkaar brachten ook de tweede set aan Sturgess. (63). De derde ging eveneens aanvankelijk lijk op, doch toen brak Sturgess kaan werd het 22 door goed net- spel van van Swol, waarbij hij de stop-volley met succes toepaste, maar weer schakelde Sturgess zijn lange zuivere drives in en kansloos ging game na game voor Nederland ver loren. Met 62 won Sturgess deze set en daarmee de partij (64, 63, 6—2). Aile hoop was nu op van Meegeren gevestigd tegen Fannin. Binnen een kwartier echter was de stand 30 voor Fannin. Daarna de eerste goede service game van van Meegeren (31). Toch wilde het maar niet lukken met de blonde Hagenaar. Nog twee service-games wist van Meege ren op zijn naam te brengen, maar ook Fannin won zijn service regel matig en zo ging de eerste set met 63 naar de Zuid-Afrikaan, Ook in de tweede set was Fannin veruit de sterkste. Het werd, zonder dat van De derde set bracht eindelijk span ning en hoop. Na 10 werd het 11, dan 21 voor Fannin, en, pa een on- gelukige game van van Meereren 31. Plotse" ing werd het spel van de Nederlander beter. Met niets meer te Tragedie, humoren een schone balans EEN ERE-SALUUT NOORDWIJK, 1 Mei 's avonds 11 uur. De strijd is gestreden! de zeef, die in dit geval klassementsproef" heet te en een soort sportieve krachtpat serij was, die tragedies en humor verwekte, heeft haar werk ver richt; wij zitten nu voor 't laatst in een gezelschap Rallye-artisten, die boven het geratel van ons trouwe machientje uit maar steeds niet kun nen komen uitgepraat over die mis tige, gemene weg tussen Lyon en Bri- ve, over de wijze, waarop zij met doodsverachting een stel weerbasti- ge koebeesten op een Zuid-Frans bergpad wisten te ontwijken over het gescheur om een tijdverlies tengevol ge van een lekke band weer in te halen en over de duizend-en-een avonturen, die ze stuk voor stuk hebben beleefd en die misschien dan wel in een soort Rallye-latijn wor den voorgedragen, maar die in elk geval tot de onuitwisbare herinnerin gen zullen blijven behoren van allen, die het geuk hadden, deze eerste Tulpen-Rallye te mogen meemaken. Een kleine, maar geniepige ver koudheid, die wij opliepen, toen we de beruchte en veel-omstreden klas sementsproef bijwoonden, was er oorzaak van, dat wij aan die proef onze welsprekendheid niet konden wijden. En toch zouden we er een stuk over hebben kunnen schrijven, dat klonk als een klok. Want er wa ren we hebben 't hierboven al op gemerkt drama's en blijspelen bij. Noem bijvoorbeeld het geval van ze kere heer E. I. Appleyard, Brit van kom-af en eigenaar van een driftige Jaguar. Bij de eerste proef had hij (No. 4) de leiding genomen middels een fantastische draai-zwiep, die hem inspanning kostte, en tevens 'n enor me populariteit bezorgde. Hij was al bijna zeker van de overwinning, toen No. 141 een der laatsten der halve hem vorlopig alle zeker heid ontnam. Maar de Engelsman had nog een tweede kans. Weer kwam hij aan-snorreneen imponerend ge knars, een slip om van om te vallen enalles tevergeefs, het lukte niet. Velen hadden hem gaarne de victorie gegund, doch toén tenslotte toch nog een andere Brit er mee ging strijken, was het ook goed. En denkt eens aan dat alleronge lukkigste geval van de Tilburgers Maurits en v. d. Dries, die in hun Mi nor even een proefje aflegden, dat de kenner iri extase bracht: uiterst snel, ineens gedraaid, een pracht-tijd. Daar kwam de loudspeaker-stem en een ieder spitste de oren. En daar klonk het, „Nummer zoveel-en-zo- veel opnieuw rijden, de waarnemers hebben vergeten, de tijd te controle renEn dat opnieuw werd een sof, die wel zijn oorzaak had in de verbouwereerdheid van de pechvo gel. Maar goed, sport is sport en ten eeuwige dagen zullen dergelijke on gelukjes tot de mogelijkheden van iedere sportieve krachtmeting beho ren. Leze Rallye is geslaagd. Natuurlijk zijn er fouten gemaakt, schoon lang zulke bokken niet als bij andere Ral- lye's uit het verleden. Zij, die daar voor hun beste krachten inspanden, verdienen niets dan lof en het is hen bij de prijsuitreiking ook wel ondub belzinnig duidelijk gemaakt, dat al le deelnemers hen die gaarne toedra gen. Wij persoonlijk mogen in het ge heel niet mopperen. We hebben, om het nu maar eens modern te zegggn, een „moord-rit", gehad, onze wagen No. 80 heeft dank zij de behendigheid en de uitstekende kwaliteiten onzer bestuurders het voor een grote wa gen, als deze Ford '49 nu eenmaal is, zeer eervolle resultaat van een 5e prijs in de 1500-of-meer behaald en we hebben nog 50 gulden gekre gen, waarvoor we nu een mooi sou venir gaan kopen ter blijvende her innering. Het is niet aan ons, de critiek, die er wellicht op sommige punten in de organisatie valt te leveren, naar waarde of juistheid te schatten. De kogel van een naar sommiger oor deel niet geheel rechtvaardige klas sementsproef was bij de aanvang van de Rallye reeds door de kerk en iedere deelnemer wist, wat hij was aangegaan. Boven dat alles uit gaat bovendien cje gelukkige omstandig heid, dat de protesten, die aanvanke lijk tegen de bes'issing omtrent het eind-resutlaat waren ingediend en er oorzaak van waren, dat op de prijsuitreiking sommigen hun prijs nog niet in ontvangst mochten ne men, nog dezelfde avond werden in getrokken. En als men dan weet, hoe groot de teleurstelling moest zijn van hen, die om een of andere reden bij de klassementsproef waren gedis- kwalificeerd, dan kan men meteen begrijpen, hoe dankbaar en geestdrif tig dit sportieve besluit der protes- terenden werd ontvangen en welk een gulden kroon het drukte op het hoofd van deze eerste Tulpen-Rallye. Nu is alles voorbij. Wij zouden nog heel veel zaken te vertellen hebben. Over het grandioze bezoek bij de Stads-prasident van Bern, een flora- en-fauna-stuk. waar vacantiegangers vreugde aan zouden kunnen bele ven, een sterk verhaal over het on blusbare vuur, dat wij vanaf den be ginne aan den dag hebben gelegd, over de ongemakken en ontberingen, dié zulk 'n Rallye van u vraagt, over onze knalrode pyama, die in Lausan ne plotseling licht-blauw bleek te zijn en eigenlijk het enige was, dat ons deze 10 dagen danig dwars heeft gezeten, over 2 Franse bellefleuren, in mensengedaante overigens, die onze 3 uren in Parijs op lieflijke (en verantwoorde) wijze verzoetten, over de waarde van een getrainde body, over de vriendschap, die zo'n sportgebeurtenis kweekt en dat heus niet alleen onder de equipe genoten, maar evenzeer met uw tal rijke „tegenstanders", over de „sani taire stop", die naar het oordeel van een bekend Rallye-ist eigenlijk moet worden ingevoegd, over ons verblijf in Noordwijk, waar de RAC-West geen moeite en zorgen te veel was geweest om ons het (nootzakelijke en pleizierige) verblijf zo aa^enaam mogelijk te maken, over de geani meerde prijsuitreiking en nog zovele andere zaken meer. Men vergeve het ons echter: onze kroniek moet een einde hebben en wij moeten onze normale bezigheden morgen weer hervatten. Het zal moeilijk zijn en waarschijnlijk zullen onze huisgenoten het de eerste tijd nog moeten slikken, dat we er dag en nacht vol van zijn. Maar zo is het niet alleen met ons. Alle deelnemers blaken van enthousiasme en de RAC- West behoeft zich geen zorgen te ma ken, dat het aantal inschrijvers bij de tweede Tulpen-Rallye de ver wachtingen zal beschamen. Slechts één ere-saluut blijft ons over. En wel aan het adres van de gene, die het ons mogelijk maakten, deze Rallye mee te maken en zo doende tienduizenden Nederlanders van het wel en wee er van te doen meegenieten: de eigenaar van onze Ford. zijn tweede bestuurder en de redactie van uw lijfblad. Eerst zeiden wij „ons niet gezien", toen was het: „Vooruit dan maar nu zal het voortaan zijn: „Liever van daag dan morgen". En met die hoop in ons hart ne men wij afscheid van u, een grote on bekende, die zijn werk graag gedaan heeft. Zichzelf ten genoegen, u ter- wille. Speciale prijzen De speciale prijzen werden als volgt gewonnen: Zilveren wisselbeker gemeente Noordwijk voor beste buitenlandse prestatie: K. WhartonJ. Cooke met Ford. Zdveren K.N.A.C.-beker voor het bf^st geklasseerde K.N.A.C.-lid: A. J. M. van der Lofmevr. C. H. van der Lof Od'nk met Fiat. Zilveren Vredestein-wisseibeker vo.jr twee beste prestaties van een merk door Nederlandse equipes: equipe Van der Lof en equipe Eer- ligh- -S. Vos, beide met Fiat. Zilveren G. P.-wisselbe^er van de Benzine en Petroleum Handel Mij. N.V. te Amsterdam voor de best ge- klaserde gemengde equipe: K. Whar tonJ. C'.-oke met Ford. Zilveren broodmand, aangeboden door de Nederlandse Ford Automo bielfabriek N.C. te Amsterdam voor de beste nrestatie op Fordproduot: K. W. tl arton— J Cooke. Zilveren wissel beker van de Ford- dealersclub voor de beste Nederland se prestatie, geen eerste prijswin naar zi'r.de: equipe H. J C. de Rijk met Ford. Zilveren sigarettendoos van de afdeling Haarlem van de Bovag: equipe W. K. Beyerman met Riley. Zilveren RAC „Zuid"-beker voor de beste prestatie van een lid RAC- West: A. J. M. van der Lof met Fiat. Zilveren RAC „West"-beker voor de beste prestatie van een lid der RAC Zuid: F A. W. Naaykens met Skcda. Rocsdorp- beker voor beste presta tie van een Belgische deelnemer: V. J. F. Marinus met Standard yan- gard. Zilveren A.N.V.V.-beker van de buitenlandse nationale automobiel club van het land, dat in totaal het hogste puntenaantal heeft behaald: Royal AutomiLle Club. Londen. Sustringbeser voor de beste pres tatie van een Friese deelnemer: B. _H. Earlingh met Fiat. Zilveren StoKvisbeker voor de beste prestatie met Austin: B. L. van der Wansum. Zilveren Bolskruik voor de beste prestatie van een Engelse deelne mers: K. Wharton met Ford. In totaal werden 129 deelnemers geklasseerd. verliezen liet hij ineens alle terug houdendheid varen, ging harder slaan en nu lukte alles. Van af de baseline werd Fannin enige tijd vol komen overspeeld en in hoog tempo werd diens voorsprong in 4—3 voor van Meegeren omgezet. Het leek er op, dat de Nederlander de set gemak kelijk zou gaan winnen, maar even plotseling als het was gekomen, ver dween zijn zuivere en harde spel en binnen enkele minuten was het 54 /oor Fannin. Met al zijn vastheid had hij de Nederlander met scherpe en snel genomen ballen verslagen. (63 6—2, 6—4). Van Swol en Rinkel geslagen door Sturgess en Fannin. Met 75, 63, 64 namen de beide Zuid-Afrikanen Sturgess en Fannin gisteren op de Metsbanen te Scheveningen revanche voor de in 1947 te Amsterdam geleden neder laag in de Davis Cup Dpuble en scha kelden daarmede meteen ons land uit. Want met een 30 voórsprong en nog slechts twee enkelspelen voor de boeg is de Zuid-Afrikaanse over winning reeds een feit. Dat onze landgenoten het dubbel spel zouden verliezen lag in de lijn der verwaohtitng, doch dat ze zelfs geen set wonnen is een teleurstel ling. Van Swol en Rinkel hebben de reputatie van een internationaal dub bel en beide Zuid-Afrikanen zijn ty pische singelspelers. Zonder twijfel speelden onze landgenoten dan ook met een groter arsenaal aan dubbel slagen dan hun tegenstanders, maar zij gingen ten onder door eigen te kortkomingen: ze misten te veel ge makkelijke slagen. Veroverden zij slechts punten, wanneer ze de bal inderdaad buiten het bereik van Sturgess en Fannin sloegen, de veel vastere Zuid-Afrikanen kregen tel kens gemakkelijke ballen cadeau. Op vallend was het aantal malen, dat de Nederlanders lange drives van hun tegenstanders verkeerd berekenden en ze met opzetTieten passeren, waar na achter hen de bal juist binnen de lijnen neer kwam. Fannin was aanvankelijk de zwak ste van het viertal. Dank zij zijn slecht geplaatste lobs namen van Swol en Rinkel, dikwijls met zeer fraaie crfoss-volües, in de eerste set een 42 voorsprong en daarna nog eens een van 54. Met van Swol op service in de volgende game za gen onze kansen er gunstig uit, maar de game ging verloren en de twee volgende ook, voornamelijk door een plotselinge inzinking van beide Ne derlanders aan het net. In de tweede set wonnen alle spe lers hun servicegames, behalve Rin kel in de vierde game. zodat onze langenoten met 31 en later met 53 kwamen achter te staan. Op Sturgess' service werd de set met 6—3 be slist. In de derde set liet de oervaste Stur gess enkele steken vallen, met het gevolg dat Nederland met 20, 31 en 4—3 bleef leiden. Het had 53 moeten worden, maar tot driemaal toe kv/amen vol'ies van van Swol en Rinkel in het net en na 44 waren de kansen verkeken, want Sturgess maakte geen fouten meer en Fannin overtrof zich zelf. Na afloop verloren Krijt en Linck een vriendschappelijke wedstrijd te gen de beide reserves van de Zuid- Afrikaanse Davis-Cup ploeg Levy en Cockburn met 62 75 62. We noteerden verder nog de vol gende uitslagen: Portugal—Groot-Brittannië 05, Tsjech o-SlowakijeMonaco 5—0, LuxemburgFrankrijk 03, Dene markenIsraël 30, Ierland Chili 1—1. KON. NED. LAWNTENNISBOND Uitslagen. Overgangsklasse: Leidse Stud. I Haarl. LTC II 5—3; Shel I—Spieghel III 35; Joy IIGroenendaal I 53; Leidse LTC I—Shot I 7—1. Tweede k'asse: WOC IOM te Werve I 53; Aemstelsp. IILeidse LTC n 7—1; Leimonias Vn—UUV V 5—3 Thor R.W. IV—Leidse Stud. II 80; Festina IIStadivo I 44; Hout rust ILeidse Hout 1 62; Pit I NMC V 5—3. Sport in 't kort Het Rotterdamse elftal won Zater dagmiddag van 't Zwaluwenelftal te Rotterdam met 10. De linksbinnen Beun scoorde na 12 min. De Ronde van Feyenoord werd gewonnen door F. van der Zande uit Halsteren (profs) en H. Brinkman uit Maasland (amateurs). De Ronde van de Jordaan, Za terdag te Amsterdam gehouden, werd gewonnen door Bouk Schellinger hout uit Zaandam (profs) en Faan- hof uit A'dam (amateurs). Voor de tweede maal werd Za terdag de Ronde van Bussum gehou den, waaraan door 80 amateurs werd deelgenomen, die in Bussum Zuid een afstand van 100 km. (82 ron den) moesten afleggen. Ook de winnaar van de eerste ron de, de Leidenaar J. de Groot, be hoorde tot de deelnemers, doch op deze middag heeft hij geen rol kun nen spelen. Winnaar werd nu J. Hennink (Alkmaar). Keizers uit Hoofddorp won de Ronde van Haarlem vóór de Haar lemmer Van Roon. PortugalGrootijBrittannië 05,

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6