NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Comsnunie-CeschenkeR MAANDAG 2 MEI 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA SASSENHEIM Koninginnedag. Des morgens hadden schoolwedstrijden plaats w.o. voetbal, handbal cn estfette-loop tus sen de verschillende scholen. Des mid dags wielerwedstrijden voor jong en oud, welke zeer grote belangstelling hadden. Vervolgens een voetbalwed strijd, waarvan de baten' ten goede komen voor de tocht van ouden van dagen. Des avonds gaf „Crescendo" een concert in de Oude Post. Geboren: Hilligje, d. van H. D. Per- fors cn F. H. A. Gijiers; Ivonne Mar tha, d. van C. A. Uphoff en E. Jd. Schrama; Daniël Nicolaas, z. van D. N. Zoet en M. Peschier; Joanna Ma- rius, z. van W. J. M. Preenen en M. A. van der Klauw; Elisabeth Alida, d. van R. Pit en C. G. Wijntjes; Alida Wilhelmina, d. van G. Zwaan en W. Heijns. Getrouwd: H. M. Ripperda en J. J. M. Rozema. Overleden: C. P. Kooyman-Ver- meulen 81 j.; N. S. van der Eist 79 j. VOORHOUT Oranjetocht ouden van dagen. Een zeer in haast bescheiden op gezette autotocht voor de ouden van dagen, is een groot succes gewor den voor het ijverige bestuur onzer Oranjevereniging, die toch blijk [heeft gegeven nog' te bestaan. In een grote touringcar en tien tallen auto's werd een tocht ge maakt. Te Benneibroek werd een consumptie aangeboden, met als ex- tra-verrassing krentenbrood en koek en een sigaar. Na enige verpozing werd de thuisreis aanvaard, maar alvorens naar huis te gaan werd nog een bezoek gebracht aan café „De Bonte Koe". Dit werd wel het hoog tepunt. Want eenmaal binnen, kwam de juiste stemming en werd menig dansje gemaakt en rondjes gelopen door al deze ouden van da gen. Ook de burgemeester en me vrouw De Graaff hielden zich niet afzijdig, evenmin de 93-jarige wedu we Zonderop. Arie Turnhout, 73 jaar, ontpopte zich als een echte humorist en conferencier en hield door zijn voordrachten er de stem ming in. Toen men naar huis wilde gaan, bood een der aanwezigen voor allen een consumptie aan, wat met een donderend applaus werd ont vangen. Als assistentie voor de ouden van dagen hadden zuster v. d. Geer en mej. Koning, sociaal werkster, tochtmedegemaakt. De burgemees ter sprak een woord van dank aan deze dames, aan het bestuur van de O.V., autobezitters en allen, die tot het buitengewoon slagen hadden medegewerkt. Koninginnedag. 's Morgens had den alle schoolkinderen zich voor het gemeentehuis verzameld, heer G. M. Prins, vice-voorzitter der öranje-vereniging, heette allen welkom, speciaal burgemeester Graaff en echtgenote, en bracht dank aan het gemeentebestuur voor z,n medewerking, om voor de jeugd iets te kunnen doem Burgemeester de Graaff bracht dank voor deze hulde van de kin deren. Hierna werden door de jon ge dames Coot je v. d. Klaauw er Marga Warmenhoven aan mevrouw de Graaff bloemen aangeboden, waarna een bloemenhulde werd ge bracht door alle kinderen bij het levensgroot geschilderde portret de koningin. Een driefwerf hoera op H. Majesteit was het slot van deze plechtigheid. Hierna werd aan alle schoolkinderen een tractatie aangeboden. Ten bate van de ouden van dagen had om 3 uur een voetbalwedstrijd plaats tussen Foreholte I en GWS 1 (Sikkens), welke na faire strijd werd gewonnen met 31 door ae gastheren. Burgemeester de Graaff deed de aftrap, en reikte na afloop een door de Oranjevereniging f be schikbaar gestglde medaille uit.' Om 4 uur opende de burgemeester met een opwekkend speechje de fancy fair der jubilerende muziekvereni ging „St. Caecilia", ten bate van het instrumentenfonds. Hier was de goede stemming er spoedig in, zodat het succes wel niet zal uitblijven. Geboren: Theodorus S. M., z. van J. v. d. Maat en M. A. Paardekooper. Edith, d. van G. v. d. Bent en M. Roskam; Henricus J. L. M. I., z. van C. J. M. Vester en M. .C. Schouten; Adrianus M. J., z. van P. v. d. Luijt en M. G. Turk; Gerardus W., z. van J. J. Koomen en M. P. Onderwater. Ondertrouwd: J. De\*nidia 29 j. en L. C. Turk 33 j.; W. F. Lübbert 28 j. en J. v. d. Tang 25 j.; C. A. Duiven voorde 30 j. en S. W. v. Steijn 27 j. Getrouwd: M. F. de Zwart 28 j. en H. M. v. d. Nieuwendijk 21 j.; N. Zonneveld 28 j. en H. J. J. v. d. Vlugt 26 j.; A. M. Koomen 33 j. en P. M. v. d. Berg 29 j. Overleden: Th. M. van Santen echtg. van K. C. Onderwater 79 j.; A. M. Romeijn, echtg. van P. v. d. Geer 62 j. WARMOND Koninginnedag. 's Morgens om negen uur stonden de schoolkinde ren op de laan van Oostergesst op gesteld, om, onder de tonen van „St. Matthias" en „Warmond's Fanfare" een rondgang door het dorp te ma ken. De tocht werd onderbroken voor het gemeentehuis, alwaar de •kinderen door de burgemeester wer den toegesproken. Nadat de rond gang voltooid was, begaven de kin deren zich naar de diverse scholen, waar zij door bemiddeling en de goede zorgen van de Oranje-com missie werden onthaald op choco lademelk en diverse snoeperijen. Ieder kind kreeg bovendien een gratis ritje in de vliegtuigmolen in de vorm van een bonnetje. 's Avonds gaf „St. Matthias" een concert in de gemeentelijke muziek tent, dat door slechts weinigen werd beluisterd. Met een muzikale rond gang werd deze dag besloten. WASSENAAR Koninginnedag. „Excelsior" zorg- de 's morgens half negen met koraal- muziek op het Dorpsplein voor een goede stemmige inzet van de feest dag. En intussen trok de schooljeugd, feestelijk getooid met rood-wit-blauw en oranje naar de Prinsenweg, waar een grote kinderstoet werd opgesteld. Met muziek voorop trok de kinder schare naar schatting waren het 3000 jongens en meisjes over Kerk- dam en Langstraat naar het terrein achter de Eerkheistraat waar de De- vilee's uit Leiden de laatste had leg de aan hun poppenkast en aan de goochelattributen. Vóórdat de kinde ren op het feestterrein werden „los gelaten" kregen zij elk een zakje snoep. De kinderschare werd in twee grote groepen geplitst. De kinderen uit de laagste klassen werden bezig gehouden met enkele aardige goo cheltrucs en' een demonstratie in snel- tekenen, terwijl tegelijkertijd de gro tere jongens en meisjes hoorbaar meeleefden met de avonturen van Jan Klaassen, Katrijn, de veldwach ter, enzovoorts. Tegen elf uur werden de rollen omgedraaid en lieten de ouderen zich beetnemen door de heer Devilé sr., terwijl de kleinsten zich verdrongen voor de poppenkast. Des middags was het de beurt aan de jeugd om deel te nemen aan de diverse wedstrijden, die voor jongens en meisjes van alle klassen der lage re school waren uitgeschreven. Niet minder dan 1200 jeugdige deelnemers hadden zich gemeld. Zij betwisten el kaar de eer bij het koekhappen en touwtrekken en zaklopen en eierlo- pen en last out not least bij de stoe lendans. De juryleden hadden hun handen vol bij de zó massaal aantal deelnemers. Maar het aantal prijzen was evenredig en vele tientallen kin deren gingen met een prijsje naar huis aan het eind van deze feestelij ke middag. 's Avonds 8 uur trad „Excelsior' weer aan op het podium op 't Dorps plein. Er was een fraai programma in gestudeerd van ouvertures, fanta- sieeën, suites en sonaten. Maar 't pu bliek, dat zich rondom hét podium had opgesteld en dat voor het over grote deel uit jonge ménsen bestond, had geen geduld genoeg om daarnaar te luisteren. Het toonde zich pas te vreden toen „Excelsior" populaire potpourri's inzette en het uitte die tevredenheid in een luidruchtige hos- partij. die bleef voortduren tot dat de Excelsior-mannen omstreeks 10* uur huiswaarts keerden na een lange en vermoeiende dag. Het duurde niet lang meer, totdat ook in de, straten van >het dorp de rust was weerge keerd. Geboren: Jozina Petronella, d. van J- G. van Noort en C. M. van der Meer; Maria Corona, d. van J. J. van Spronssen en J. M. van der Kwartel Jan Karei Theodoor, z. van J. C. E. Haez en F. C. Granpré Molière; Leo- nardus Isidoor, z. van J. T. Koot en C. J. M- Vogels; Paulus Antonius, z. van H. V. A. Stuivewold en A. de Bode; Annette Geertruida, d. van Er- wich en A. H. Braams; Peter, z. van W. van Laar en J. van Zuijlen. Overleden: C. J. van der Weegen, 49 j j e. van P. J. Simons; David Tan- ge, 57 j. e. van A. Westbroek; M. Tie- leman 59 j. e. van E. de Rond. Getrouwd. R. E. Down en J. M- A. H. van Oldenborgh; G. R. v. Bronck- horst en C. van der Zwaan; J. G. Overdevest en A. Mooijman. ALPHEN AAN DEN RIJN Koninginnedag. Wij geloven niet, dat er uitgezonderd dan de oorlogsjaren ooit op soberder wij ze de verjaardag van de Koningin in onze gemeente gevierd is. En wan neer het dan nog gebeurt, dat een der weinige nummers van het pro gramma, zoals de kinderaubade voor het raadhuis, in het water valt, door misschien een foutje in de organisa tie of gebrek aan medewerking (wij laten dit maar in het midden) dan blijft er al weinig van het program ma over. Op het Alphen terrein wer den des middags een tweetal voet balwedstrijden en een korf bal wed strijd gehouden. Beide voetbalwed strijden eindigden in een gelijk spel en beide ook juist met dezelfde cij fers nl. 22. De muziekverenigingen Arti et Religioni en Crescendo concerteerde des avonds door de gemeente, terwijl om 9 uur een filmvertoning op het 6t. Joi'isplein een talrijke menigte de koude avond enkele uren deed vergeten. Geboren: Gerardus Johannes Ma ria, z. van A. C. van Holstein en M. C. Koek; Gijsbert Pieter, z. van G. A. Walraven en G. A. Boer. Robert Peter, z. van P. Sekeris en L. van der Laan. Ondertrouwd: Petrus J. van der Zwet, 26 j. en Maria A. de Rijk 24 j. Gehuwd: J. Benders 24 j. en A. J. van der Schee 28 j.; M. van Winkel 29 j. en W. van Beusekom 28 j.; F. M. Domburg 27 j. en J. R. Graafland 46 j. ALKEMADE Geboren: Gerna Johanna Maria Cornelia, d. van P. Duivenvoorden en J. M. Olsthoorn; Theodora Eilsa- beth Maria, d. van N. Vonderbank en J. C. Turk. Ondertrouwd: L. Loos en H. A. Akerboom. Gehuwd: H. C. van Ve&i en M. G. van der Meer; C. J. Hogenboom en C. M. van Berkel; J. P. Spierenubrg en A. A. Wesselman; P. M. Sisser en C. H. M Cozijn; H. W. Hoogenboom en A. M. van Amsterdam. Geboren. Albertus Fr. W., z. van L. P. Sassen en J. E. Brand; Elizabeth A., d. van P. C. Hölscher en M. A. Turk. 1 BOSKOOP Koninginnedag. Men kreeg de indruk, dat de jeugd toch maar graag naar school gaat. Zaterdag had dit een reden, want voorafge gaan door een der muziekkorpsen zouden de schoolkinderen van hun school naar het Raadhuis marcheren en daar een aubade brengen. Van zelfsprekend bestond hiervoor grote belangstelling. Na afloop bleven ve len nog wat heen en weer wandelen. Anderen gingen even een kijkje ne men in de B.C.-straat waar door de buurtvereniging voor de kinderen een ballon wedstrijd was georgani seerd. Een leuk gezicht al die kin deren met hun ballon krampachtig in de handen, enkele zelfs vastgebon den. Toen het sein van loslaten werd gegeven viel het niet mee, die mooie ballon zo maar te laten gaan. Enke len weigerden dan ook hardnekkig en bleven in het bezit van hun kostbare ballon. Om 1.15 uur werd een aan vang gemaakt met de gratis film voorstelling voor schoolkinderen, welke om 3.30 uur herhaald zou wor den en reeds geruime tijd voordien waren drommen kinderen op weg om de film „Dik Trom" te gaan be zichtigen. Het sportieve evenement voor de grote jeugd was de voetbal wedstrijd tussen Old Love-Oost Old Love-West. De oudjes deden het nog best. Oost won met 75. Een on sportieve daad was de houding van de v.v. Boskoop, welke de recette van deze door B.O.C. georganiseerde wedstrijd voor zich behield, vooi schade van het terrein. Jammer, dat het comité niet heeft gedacht, dat er nóg een voetbalclub in Boskoop is. Het slot werd gevormd door een con cert van de Harmonie Excelsior, af gewisseld met het optreden van v. Deuzens handenvariëté. Eerste steenlegging woningbouw. Zaterdagmorgen werd de eerste steen gelegd van de 93 te bouwen woningen aan de Goudse Rijweg, waarbij het voltallig college van 33. en W. en de gemeentesecretaris, de raadsleden, hoofden van dienst, ar chitecten en aannemers tegenwoor dig waren. De heer M. Jongejan heette alle aanwezigen namens de 3 woningbouwverenigingen van harte welkom. Mevrouw Verkerk, echtgenote van de burgemeester, legde de eerste steen met een versierd zilveren trof- feitje. Hierna begaf het gezelschap zich naar het Raadhuis, waar in de raadzaal nog vele woorden werden gesproken, die echter, gezien de wo ningbouw in de omliggende gemeen ten, reeds veel eerder hadden ge sproken moeten worden. Serenade. De heer N. P. v. Nes, o.a. wethouder dezer gemeente, werd benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De muziekvereniging „Excelsior" bracht hem in verband hiermede een serenade. Afscheid opperwachtermeesler van Bnuren. Op deze nationale feest dag moest van Buuren officieel af scheid nemen van de dienst, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Men had gemeend dat dit niet onopgemerkt voorbij mocht gaan en zo waren in de zeer smaak vol versierde had de kunst van versieren verstaan de Boskoopse kwe kers wel van het Raadhuis, vele officiële personen en talrijke andere belangstellenden bij dit afscheid aan wezig. Allereerst werd het woord ge voerd door de burgemeester als hoofd der gemeente, vervolgens door wet houder Taal, die namens de burger- rij een gouden horloge met dito ket ting aanbood. De gemeente-secretaris bood namens het gehele gemeente personeel een ets van het oude Raad huis aan, terwijl opperwachtmeester Deegenaars een foto van de groep Boskoop der Rijkspolitie offreerde. Voorts ontving de scheidende politie man van de buurtvereniging Putte- kade, waar hij bewoner van is, een fraaie briefopener met inscriptie, ter wijl de voorzitter van Boskoops Oranje Comité van Buuren benoemde tot lid van dit Comité, opdat hij als KONINGINNEFEEST IN LEIDEN. Als slot van het traditionele vuur werk, prijkte de beeltenis van Ko ningin Juliana, te midden van oran je-sterrenregens. (Foto: Jan Wolf slag, Leiden). ambtloos burger zich toch nog ver dienstelijk kan maken. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door de heren J. Zwartendijk namens de Vei ling, de commandant van de Gem. politie te Alphen aan den Rijn en door majoor Warmoltz, commandant gewest Leiden. Alle spreker waren vol lof over de ijver en humaniteit waarmede „van Buuren" zijn plicht deed en waardeerden de medewer king die zij altijd van hem mochten ondervinden. Wachtmeester v. Marle dankte namens van Buuren alle spre kers. Onder het serveren van de thee, verscheen de muziekver. Concordia, om de scheidende „opper" een sere nade te brengen, die hij staande op het bordes van het Raadhuis aan hoorde, waarbij opviel dat van B„ die binnen figuurlijk in het zonnetje was gezet r.u letterlijk in de zon stond, doordat het oranjezonnetje van Za terdag hetwelk geruimën tijd had ge schuild plotseling weer doorbi'ak. Ve len maakten nog van de gelegenheid gebruik om persoonlijk afscheid te nemen. HAZERSWOUDE (Dorp) 60 JAAR ZELF-KAZENDE BOERIN Wed. A. Qualm van vele zijden gehuldigd. Vrijdagavond werd in haar wo ning Bent No. 3 alhier, in verband met haar 60-jarig jubileum als kaas- nvaakster, gehuldigd de wed. A. Qualm-van Dam. Het eigenaardige van deze huldiging was, dat de ju bilaresse er niets van af wist. Hier kwam zij later in de avond achter Een ieder had zijn mond 'ge houden. Zij wist wel, dat de burge meester en mevrouw den Hollander zouden komen die avond, doch -toen er nog een aantal heren mede kwa men, begreep zij er niets meer van. Eerst toen er koffie met gebak was geserveerd, nam de burgemeester het woord en begon over het 60- jarig jubileum te spreken. Toen be gon ze het te begrijpen, dat er iets moest gebeuren. De burgemeester kenschetste wed. Qualm als een stoere boerin die op zo'n hoge leeftijd nog twee^ maal per dag aan de kaaskuip staat en die veel liefde voor haar vak had. Het mocht H.M. Koningin be hagen haar te onderscheiden met de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester spelde de medaille de borst van de jubilaresse en be sloot met de woorden „God zij met U". De heer Schaafsma, rijkszuivel- consulent in algemene dienst, dr. Sdhiere, directeur van het kaascon trole station voor Utrecht en Zuid- Holland, de voorzitter van de Bond van kaasproducten, de heer Streef- land en wethouder C. A. van Dam, voorzitter van het kaascontrole-sta- tioh van de afdeling Leiden, wens ten allen de jubilaresse geluk met haar hoge onderscheiding. Vele familie-leden woonden deze huldiging bij. De heer J. Voets, schoonzoon van de jubilaresse, dankte de burgemeester en de an dere sprekers, voor de woorden tot zijn schoonmoeder gesproken. Voorts waren nog aanwezig de heer B. den Braver, gemeentesecretaris, wefhoü- der N. P. Kaptein, A. Paalberg, re dacteur (van de Zelfkazer) en K. Adema technisch ambtenaar K.Z. Veel bloemstukken mocht de jubila resse ontvangen. HAZERSWOUDE (Gr.) Veteranen-wedstrijd. Op Konin ginnedag had „St. Bernardus" weer gezorgd voor de traditionele vetera- nenwedstrijd tussen Oost en West, met als inzet de wisselbeker, die reeds een half jaar zonder eigenaar was. Onder de tonen van de Groene Hazelieren kwamen de elftallen het veld op, om een ovatie van het tal rijke publiek te incasseren. Direct bij de aftrap ontwikkelde zich een leven dig partijtje en beurtelings kwamen beide doelen in gevaar, zonder dat er echter werd gedoelpunt. Na de rust krijgen de Westerlingen een voor sprong, maar M. Wortman maakte weer gelijk (1—1). In de stand kwam geen verandering meer, zodat de wisselbeker tot het volgend jaar in Niemandsland blyft. NIEUWE-WETERING Koninginnedag. Des middags gin gen alle schoolkinderen, voorafgegaan door de fanfare „Door Gunst Verkre gen" in optocht naar de burgemees ter voor het brengen van een zang- hulde. De voorz. der Oranjevev. de heer M. Spring in 't Veld sprak de burgemeester toe, waarna burgemees ter de kinderen toesprak. In café Remmerswaal werden de kinderen hierna onthaald op limonade, gebak en koek. Om vier uur werd er in de Ringvaart bij de Meerbrug een wed strijd in hardroeien gehoud.u voor dames. Na spannende riemslagen werd le mej. v. d. VlugtZevenho ven, 2e mej. Anni Kouwenhoven 3e mej. Annie van der Vlugt. Om zeven uur hardroeien voor heren. De 2$ deelnemers gaven zich ten volii. Het was bijna donker toen de zichtbaar vermoeide prijswinners hun riemen neerlegden. De le prijswinnaar was Koos van Leeuwen, 2e Ant. Zoeten daal, 3e Bert Bouwmeester Hzn., 4e Jan Möllers. OUD-ADE OPENING VAN DE DE KONINGSBRUG. Bewoners en bezoekers van de buurtschap Zevenhuizen te Oud-Ade kunnen zich verheugen. Immers na jarenlang pogen is men er in ge slaagd de weg in de Zevenhuizen aanmerkelijk te verbeteren. Hekken zijn verdwenen, bochten uit de weg gehaald en de sinds jaren meer dan bouwvallige brug bij het begin van de Zevenhuizen is vervangen door een solide betonnen ophaalbrug. Zaterdagmiddag had de officiële opening plaats. Bij de brug verza- melden zich de bewoners van de Ze- I venhuizen, 'n comité van ontvangst, de beide wethouders der gemeente' Alkemade, de heren v. d. Poel en v. d. Meer, de raadsleden de heren v. d. Geest en Zandvliet; een deputatie van de Rijkspolitie toonde haar be langstelling en handhaafde de orde. Toen te ongeveer drie uur de bur gemeester van Alkemade met zijn echtgenote en dochter arriveerde knipte mevrouw Hoynck van Papen- drecht met een energieke beweging het oranjelint door en alle officiële en onofficiële aanwezigen maakten de eerste wandeling over de brug in de richting van het oude rechthuis van de Vrije en Lage Boekhorst thans café van der Ploeg. Terwijl alle aan wezigen genoten van een heerlijk kopje thee sprak de heer Jac. Pen nings de burgemeester hartelijk toe namens de bewoners, die zich uit hun isolement verlost voelden. Dankbaar herdacht hij wijlen de heer Th. v. d. Hulst, een van de initiatief nemers, alsmede wijlen wethouder J. de Ko ning, tijdens wiens loco-burgemeeste?- schap het besluit tot overname van de Zevenhuizerweg door de gemeente genomen is. Zijn naam zal dankbaar in herinnering blijven in de „De Ko- ningsbrug". Vervolgens gaf de heer Pennings nog een uitvoerig historisch over zicht van de geschiedenis van de weg gedurende de laatste honderd jaren, om te eindigen met een hartelijk dankwoord aan alle autoriteiten, die meegewerkt hebben aan de totstand koming van de brug. Vervolgens was het woord aan ae burgemeester, die de totstandkoming van de brug ten zeerste toai'.uchti Hij verklaarde, dat het gemeentebe stuur steeds een royaal standpunt heeft ingenomen hetzelfde kan ook getuigd worden yan vele belangheb benden. Was men echter verzekerd geweest van de medewerking yan allen, dan ware het resultaat fraai' geweest. Piëteitvol herdacht spreker ook de oud-wethouder J. de Koning, bracht dank aan de bouwers de ge broeders Akerboom voor de goede uitvoering en aangename samenwer king; de gemeente-architect de heer Deen voor zijn keurig ontwerp sprak de hoop uit dat de bewoners van de Vrije en Lage Boekhorst nc g tot in lengte van dagen zouden mogen profiteren van de totstand gekomen verbeteringen. Tenslotte sprak heet- Pennings nog een hartelijk dank woord tot burgemeester en genodig den. Van de zijde der watersportlief hebbers, die des zomers deze streek bezoeken, vernamen we nog veel woorden van lof en waardering voor het totstand gekomene en dank aan allen, die hiertoe bijgedragen hebben. OUDE-WETERING RONDE VAN OUDE-WETERING. Zaterdagmiddag precies 5 uur werd bij het paviljoen „De Brasem" door de burgemeester van Alkemade het startsignaal gegeven, voor de op Koninginnedag traditionele „Ronde van Oude Wetering". Direct ontwik kelde zich een spannende wedloop. De kop werd genomen door Cor Ro- dewijk uit Roelofarendsveen, 200 M. voor de finish was het Jan Kerk vliet, die een eindspurt inzette,, en dank zij zijn meerdere wedstrijd rou tine, zij het slechts met 1 M. verschil, als eerste aantikte. De gemaakte tij den der prijswinnaars lagen alle bo ven de snelste tijd van vorig jaar. De einduitslag werd: 1. J. Kerkvliet (R'veen, 12 min. 55 see., 2. Cor Ro dewij k 12 min. 56 sec. 3. N. v. Hame ren (Oudew.) 13 min. D sec., 4. Theo Zaal ('veen) 13 min. 30 sec. 5. J. v. Dam (Oudew.) winnaar 1948 in 13 min. 35 sec. De prijzen bestonden uit aardewerk-borden. Ook ontvingen alle deelnemers, die de wedstrijd hadden uitgelopen, een herinnerings diploma, 's Middags om 2 uur werd de ve teranen-voetbalwedstrijd Oudewete ringRoelofarendsveen gespeeld. Het werd een gelijk opgaande strijd, met tot uitslag 21. >Ule deelnemers aan deze wedstrijd inclusief scheidsrech ter en grensrechters ontvingen een herineringsbakje, speciaal voor deze wedstrijd vervaardigd. Dit werd be grijpelijk zeer op prijs gesteld. Zeilvereniging ,3raassemermeer". In de jachtaven „De Brasem" sprak voorz. J. N. v. d. Meer Zater dagavond het openingswoord van de jaarvergadering van de zeilvereni ging, waarbij tevens aanwezig was dc ere-voorzitter, de burgemeester. Het financieel verslag werd met een batig saldo van 114,36 goedgekeurd, terwijl de begroting voor 1949 aan inkomsten en uitgaven was gesteld op 1710. De heer van Akkeren bracht namens de contr. commissie verslag uit, terwijl voor het volgend jaar in deze commissie werden be noemd de heren J. Heyman, Cor van Staveren en G. van Wijk. Uit het jaarverslag van de secr., de heer P. H. Verdel, blpek, dat de zeilwedstrij den, v/at inschrijvingen betrof, be houdens door de Regenboogklasse, een succes zijn geweest. De handi cap-regeling had zoa's verwacht geen algehele bevrediging gegeven. Voorts werd in dit verslag het 30-ja- rig bestaan heracht met waardering voor de oprichters, die de zeilver. eniging tot een goede vereniging ge maakt hebben. De aftr. bestuursleden J. N. v. d. Meer, J. Verhaar en C. J. van Berkel werden herkozen. De be spreking wedstrijden gaf tot resul taat. dat de nat. wedstrijden werden vastgesteld op 9 en 10 Juli, de Na- Brasem als gebruikelijk een week vóór en de Na-Kaag, dus op 16 en 17 Sepêi De onderlinge wedstrijden om de Rost-Onnesbeker zullen nu be staan uit een zeilwedstrijd in dob- bervissen, met nummering der dob bers, zodat het hoogst aantal punten winnaar wordt, en de 2e wedstrijd als gewoon handicap. De wedstrijdbanen werden aanleiding tot een uitvoerige bespreking, daar de oude banen niet tot tevredenheid bleken te zijn. Door de heer Van Wasburg waren geheel nieuwe banen ontworpen. Na uit voerige toelichting werd besloten een commissie te benoemen, bestaande uit de heeren Van Wasburg en G. van Wijk. waaraan nog toe te voe gen een vijftal prominente wedstrijd zeilers die deze nieuwe banen in studie zullen nemen. Zaterdag 21 Mei zullen deze bijeenkomen om een beslissing te nemen. Voorgesteld werd om met de Pinksterdagen deze banen uit te zetten, opdat de zeilers deze aan een deskundige proef zou- Iden k-^^en orr'.erwe pon. Medege deeld werd o.a. dat de heer v. d. Vel den weerom een prijs beschikbaar ha gesteld voor de speciale Regen boog-prestatie-wedstrijden. Na een uitgebreide rondvraag sloot de voor zitter, J. N. v. d. Meer, deze vergade ring, waarna men in de gezellige sfeer van de jachthaven „De Bra sem" nog enige tijd bijeen bleef om het 30-jarig bestaan op passende wij ze te herdenken. ZOETERWOUDE (H. R.) Groslijststemming: K.V.P. Bij de gisteren gehouden groslijststem ming voor de candidaatstelling van de gemeenteraad werden 129 stem men uitgebracht. Hiervan waren 8 stemmen van onwaarde. De uitslag was: no. 1 A. M. Schinkel 513 p., 2. W. Tijssen Tlu. 512 p., 3. J. P. van de Velde 503 p.. 4. G. Boere 372 p., 5. P. Bruines 355 p. en P. C. van Zaal 286 p. Op de officiële lijst zul len deze geplaats worden op de nummers 2, 5. 8, '0. 12 en 14. Er zijn 8 verkiesbare plaatsen. De af tredenden zijn dus herkozen. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden roor AFSCHEID AAN HET STATION. Van de heren Idsenga en Kanngiesser. Er wordt dagelijks afscheid geno men aan het station afscheid in ve lerlei toonaarden, met gemengde gevoelens. Het afscheid, dat Zater dagmiddag in de wachtkamer 3e klas se plaats had was geen alledaags af scheid. het betrof hier nl. het heen gaan van de heren J. Idsenga, hoofd- stationschef en W. J. A. Kanngiesser, stationschef le klasse, die na een meer dan veertigjarige werkzaamheid de dienst der Ned. Spoorwegen met pensioen gingen verlaten. En bij dit afscheid kwam slechts één gevoel naar voren: spijt. dat beiden heengingen ook al gunt men hun gaarne de welverdiende rust. En dat bleek wel uit de massale belangstelling die bij dit heengaan werd betoond, niet alleen van de zij de van het stationspersoneel voor zover de dienst dit toeliet dat ge durende de afgeiopen zes jaar onder beide functionarissen werkte, maar ook van de zijde der inspectie van de N. S.. van de doktoren Poortman en Nieuwzwaag, consulterende artsen der N. S. en de heer J. J. A. van der Horst, directeur der A.T.O., van Gend en Loos. Ook de nieuwe chefs, de he ren G. Ettekhoven en G. J. Ras. Laatstgenoemde sprak een woord van welkom tot de vele aanwezigen waarna de heer M. H. Clarringboud, hoofdinspecteur in de inspectie Rot terdam, zijn spijt erover uitdrukte, dat beide functionarissen de dienst gingen verlaten. Namens de directie der N. S. dankte spr. de heer Idsin- ga voor zijn 42-jarige trouwe dienst. Voor zover spr. met hem in contact was geweest, kon hij slechts spreken ovér de prettige samenwerking. Als Noorderling is de heer Idsinga niet zo spoedig toegankelijk voor anderen, doch had men hem eenmaal gewon nen, dan gaf hij zich ook geheel. Zo was hij ook voor zijn personeel. Al dus heeft hij de beste jaren van zijn leven gegeven voor de Mij. en spr. wenste hem daarvoor een lange, wel verdiende rust. Wat betreft de heer Kanngiesser, zeide spr., dat hij de heer Idsenga in Leiden tot grote seun is gewees in zijn dagelijkse taak en voor zijn vele werk. waarvan zijn staat van diens getuigt, zegde spr. hem hartelijk dank met de beste wensen voor een levens avond in goede gezondheid. De bureelambtenaar P. M. de Joode, sprak namens het gehele personeel, de vakorganisatie en de personeelsver eniging' hartelijke woorden van af scheid. omdat beide functionarissen altijd voor het personeel klaar ge staan wanneer er iets gevraagd weid. De heer P. Veenenbos, inspecteur van Weg en Werken, die erop wees. dat de samenwerking steeds van de meestprettige aar<j is geweest. De heer mr. H. J. Kruijt, inspec teur der N. S., sprak eveneens harte lijke woorden van afscheid en trad in een aardige humoristische beschou wing ten opzichte van de heer Id senga. De heer G. J. Ras, opvolger van de heer Kanngiesser, die reeds drie jaar hier werkzaam was onder leiding van beiden, herinnerde aan de moeilijke oorlogsjaren, die beiden sinds 1943 hier doormaakten en hij wees erop. dat uit beider carrière bleek, dat zij de N.S. goed gediend hebben. Maar daarnaast hebben zij de belangen van het personeel niet vergeten. Als be wijs, dat dit op prijs gesteld werd, overhandigde spr. beide heren ver schillende stoffelijke blijken van be langstelling, benevens een album met de namen der schenkers. De heer Idsenga dankte voor de hartelijke en /waarderende woorden tot hem gesproken en voor de aange boden practische cadeaux. Spr. deed dan een greep uit de voorbije jaren, speciaal wat zijn Leidse tijd betreft. De samenwerking was van die aard, dat hij niet zonder moeite de banden verbreekt, die hier gelegd zijn. Na een woord van dank aan de heer Claringboud, richtte spr. mede een woord van afscheid tot de heer Kann giesser, die zich voor hem en voor de N-S. een plichtsgetrouw ambtenaar heeft betoond met een buitengewoon oprecht karakter. Spr. droeg hierna de leiding van het station over aan zijn opvolger, de heer G, Ettekhoven en sprak de hoop uit, dai hij dezelfde prettige wij ze met het personeel en de inspectie zou mogen samenwerken. Ook de heer Kanngiesser sprak een woord van dank, waarna men onder het genot van een kopje koffie nog even gezellig bijeen bleef.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3