NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Bioscopen Gemeenteraad van Leidschendam 2 Agenten-incasseerder Laat ons zorgen BRANDSTOFFEN ZATERDAG 30 APRIL 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Koninklijke onderscheidingen Bij Koninklijk Besluit zijn de vol gende onderscheidingen verleend: Benoemd zijn: tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: Mgr. dr. Feron, vicarisgeneraal, ka nunnik en president van het groot seminarie Roermond; mr. J. J. Oye- vaar, directeur-generaal van de Scheepvaart, Leidschendam; mr. J. Th. Bonnerman, secretaris-generaal ministerie van Landbouw; prof. dr. ir. M. J. Dols, raadsadviseur ministe rie van Landbouw, Wassenaar; W Steinmetz, lid v. d. Tweede Kamer; M. P. v. d. Weyden, lid van de Twee de Kamer, Zevenhoven; dr. J. E. ba ron de Vos van Steenwijk, commis saris der Koningin in de provincie Noord-Holland; prof. dr. P. Gerlach Royen O.F.M., hoogleraar Utrecht; D. P. Spierenburg, waarn. directeur aan het ministerie van economische zaken, Wassenaar; mgr. H. Leven, apost. vicaris van KL Soenda-eilan- den; tot officier in de Orde van Oranje Nassau: Moeder Maria Imelda (mej. Chris- tiïie Esser), generaal-priorin van de Congregatie der Zusters Domicanes- Sen van Bethanië, Venlo; pastoor C. P. van der Saim, te Delft; mr. dr. K. T. O. James, burgemeester van Gou da; mr. W. J. Woldringh van der Hoop, burgemeester van Katwijk; ir. L. Roos, hoofdingenieur-directeur bij „Wederopbouw", Wassenaar; H. J. v. Balen, hoofd-directeur A.N.W.B., Wassenaar; J. v. d. Heyden, hoofd inspecteur Rijksluchtvaartdienst, Was lenaar; ir. J. C. N. Ringeling, hoofd- ngenieur Rijkswaterstaat, Wasse naar; J. F. van Seumeren, directeur van N.V. Teerbedrijf Uithoorn; G. de Wolf, erelid van de Katholieke Middenstadsver., Purmerend; A. P. ian Nes, boomkweker, Boskoop; tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: C. Stolk, hoofdcommies bij departe ment van Justitie, Wassenaar; N. J. Slegtenhorst, Koudekerk aan den Rijn; G. J. H. B. Bodewes, directeur van „De Gelderlander Nijmegen; J. Maarse, directeur „Maarse en Kroon', Aalsmeer; W. Maarse, voorzitter van de Centr. Aalsm. Veiling, Aalsmeer; J. Moleman, directeur van de Coöp. Veilingver. „Bloemenlust", Aalsmeer; J. P. van der Stoel, Zoeterwoude, voorz. Ned. Bond van Veehouders; M. Veldhuizen van Zanten Rz., Lisse,- K. van der Torren, Waddinxveen; J. W. F. van Meegeren, Venlo, voorz. Kath. Bond „Voor het Gezin". Toegekend is: De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver aan: A. Th. v. Kesteren, ere-voorzit- ter van de R.K. Toneelver. „Nut en Genoegen", Lisse; B. J. de Langen, bureel-ambtenaar P.T.T., Voorscho ten; J. Pieterman, kantoorhouder P. T.T., Koudekerk a. d. Rijn,- N. G. Scho'ten, hoofdloodschef bij de N.V. Hol. Stoombootmaatschappij „Hol land", Haarlemmermeer; G. L. Rauws, brugwachter bij de Rijkswa terstaat, Leidschendam; F. J. Wolsink adjunct-controleur bij de N. Z. H. Vervoermaatschappij, Voorburg; H. Verschuur, Alphen aan den Rijn; J C. Langeveld, Hillegom, J. Boot, Kijlegom, F. A. Durieux, Sassen- heim; B. Kuk, Lisse; L. Lange veld, S. Langeveld en P. Lan geveld, Hilegom, P. Varkevisser, Katwijk; A. van Berkel, Alphen a. d. Rijn; J. v. d. Zwart, en D. de Roo- de, Valkenburg; W. Schaap, Katwijk, P. L. de Vreede, Nootdorp; in brons aan H. J. van der Mey te Haarlem, bloemistknecht te Lisse. LEIDEN Te Leiden zijn bij Koninklijk Be sluit de volgende onderscheidingen verleend. tot commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw: prof. mr, E. M, Meyers, hoogleeraar (bevordering); tot ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw: prof. mr. R. P. Cleveringa, hoogleraar; tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau: Chr. van den Heuvel, voorzitter van de Chr. Boeren- en Tuindersbond; tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: L. A. Mennes, directeur markt- en havendienst. A. v. Hoog straten, administrateur bij -het colle ge van curatoren der Rijksuniversi teit; H. M. Simonis, lid van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken;' Toegekend is. de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud aan. F. van der Laaken, technicus 1ste klasse bij het Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie; L. Ouwerkerk, chef-instrumentmaker bij het Ka- merlingh Onnes Laboratorium; J. J. van der Reyden, bibliotheek-ambte naar bij de Universiteitsboblioteek; in zilver aan: W. J. J. van Velzen, amanuensis bij het Rijksmuseum van Volkenkunde; A. Jansen, ad junct-commies bij de postdienst; P. v. Berkel, chef-vakman bij de P.T.T.; W. de Graaf, werkzaam bij de firma Gebrs. Palm (bij bevordering). in brons aan: W. Staffeleu, vak werkman le klasse bij de P.T.T.; W. Vallentgoed, besteller bij de P.T.T. LEIDSE POLITIE SPORT VERENIGING WIL EEN ELF LANDEN SPORTTOURNOOI ORGANISEREN. De Nederlandse Politie Sportbond hield dezer dagen haar jaarlijks -twee daags congres in 's Hertogenbosch. Uit één der agendapunten bleek, dat de Leidse Politiesportvereniging voorstelde in 1950 een Elf Landen Politie-Sporttournooi te organiseren. De volgende landen zullen worden verzocht aan dit tournooi deel te ne men: Amerika, België, Denemarken, Engeland, Frankrijk. Italië, Luxem burg, Noorwegen. Nederland, Zwe den en Zwitserland. Wegens de be langrijkheid van dit punt werd be sloten, dat het bestuur Van de Ne derlandse Politie-Sportbond nader overleg zal plegen met het bestuur der Leidse Politie-Sportvereniging. Hoi ligt in de bedoeling van de L.P. ALPHEN AAN DEN RIJN GEEN GECOMBINEERDE LIJST VAN C.H. EN A.R. Het staat thans vast, dat voor de a.s. raadsverkiezingen de partijen van de C.H. en de A.R. elk afzon derlijk met een candidatenlijst zul len uitkomen. Hiermede is dus aan de samenwerking op het terrein der verkiezingen tussen deze beide par tijen ook al weer een eind geko men. De besturen der beide partijen zijn het niet eens kunnen worden over de verdeling van de eventuele elfde zetel, die waarschijnlijk aan de Prot. Chr. partijen zou komen. Onderscheidingen uitgereikt. Tijdens een personeelbij eenkomst Vrijdagmorgen heeft burgemeester mr. F. M. A. Schokking aan de heren A. van Berkel en H. Ver schuur. die enige tijd terug 40 jaar in dienstbetrekking waren bij firma N. Samsom N.V. te Alphen aan den Rijn, respectievelijk de ere- medaille verbonden aan de orde var Oranje Nassau in brons en idem in zilver uitgereikt, na deze jubilaris sen hartelijk te hebben toegespro ken. Namens de personeelsraad sprak nog de heer S. J. Koning. De a.s. Roeiwedstrijden. Tijdens de op 20 en 21 Mei a.s. te houden roeiwedstrijden van Hollandia in de Oude Rijn nabij 's-Molenaars zal er voor het eerst gebruik worden ge maakt van Philips' nieuwste Mobi lofoon. Per auto wordt dan de race meegear/aakt en de verslaggever geeft een ooggetuigeverslag via een ultra-kortegolfzender door naar ho tel Griethuijzen, waar door de ver sterkingsinstallatie van de heer van Zwieten het gesprokene uit de auto door middel van luidsprekers over het terrein in de omgeving van de finish bekend zal worden gemaakt. Ongetwijfeld zullen de wedstrijden hierdoor voor de wachtenden hij de finish aantrekkelijker worden, daar 'net wachten hierdoor bekort wordt. Botsing. Toen de bakker C. v. d. H. uit de Pieter Doelmanstraat Vrij dagmiddag de laan wilde oprijden naar de watertoren lette hij niet op het hem achterop komende verkeer. Een botsing met de achter hem aankomende luxe auto. bestuurd door de heer B. uit Leiden, was on vermijdelijk. Beide auto's botsten tegen het hek ter linkerzijde van de weg en moesten zwaar beschadigd door de kraanwagen der fa. Boot worden weggesleept. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Baldadigheid. In het Oosthoek- dorp; aan de Kortsteekterweg en in de Raadhuisstraat hebben baldadige handen een aantal straatlantaarns dermate vernield, dat de schade on geveer 150,beloopt. Niet erg fraai. Geboren: Gerardus Hendrikus, 7. van K. A. Rademaker en Th. A. Haverkamp: Leentje d. van W. ten Brink en G. van Egmond; Cornelis z. van N, van Keeken en A. H. Cor- sel; Nicolaas Willem z. van J. Con- standse en T. H. Kroon; Agatha Pie- ternella d. van J. J. van Vliet en J. van Smirren; Gerard z. van J. Stap per en A. Rijnberg; Johannes Cor nelis Alexander z. van A. Maaskant en J. van der Zwart; Margaretha Emma Alida d. van H. van den Bos en H. den Hertog. Ondertrouwd: Johannes Steehou wer 24 j. en Johanna Maria van Wijk 26 j.; Hendrik F. de Looij en Wille- mina Ansink 24 j. Overleden: Gerardus J. de Bruin 63 j.; Pieter Eindhoven 81 j. ven t.a.v. het Thuisfront-werk, en wat van veel groter belang is: hoe le ven onze jongens in Indonesië? Over dit vraagstuk zal de hoofd-aalmoeze- nier van Kath. Thuisfront, pater Cro- nenburg, komen spreken. De toegang is geheel vrij. KOUDEKERK Geboren: Margdalena Cornelia, d. van J. P. Zuidwijk en E. C. v. d. Geest. ROELOFARENDSVEEN Boerenleenbank. Aan de reke- nuing en balans 1948 ontlenen wij: Ontvangen spaargelden 877.442.62, •terugbet. spaargelden f 1.008.437.64, terugbet. voorschotten ƒ4.143.20, ver leende voorschotten 78.000.ontv. rekeninghouders 5.630.630.57 en uitbetaald ƒ5.940.524.89. ontvangsten Centrale Bank 2.775.946.68, uitgaven Centrale Bank ƒ2.341.172.58, ontvan gen rente van voorschotten 6.312.82, lopende rekening ƒ7.317.77, Centr. Bank 30.927.26, leningen en voor schotten 10.414.59, uitbetaalde ren te spaargelden ƒ25.894.31 en aan lo pende rekening ƒ8.910.89. Het totale omzetcijfer der rekening 1948 beliep 9.896.540.73. De balans gaf aan bei de zijden een bedr. van 2.123.459.89, waarbij de winst 4810.53 bedroeg. De rekening en balans werden goed gekeurd, waarbij tevens besloten werd om de winst op de reserve bij te boeken. De kassier, de heer Seb. Bakker, bracht het jaarverslag uit. In zijn algemeen overzicht gaf spr. een beschouwing over de economische aspecten, met de nog vele aanwezige problemen. Uitvoerig belichtte spr. hierna het interne werk der Bank. Voorts bleek, dat 157 nieuwe spaar ders waren toegetreden. De secr. van de Raad van Toezicht, de heer J. L. Bakker, bracht een gunstig verslag uit. Aan het slot hiervan wees hij op de noodzaak voorzichtig te zijn met crediet-verlenen. Bjj acclamatie werd de heer J. P. Hogenboom in het be stuur en de heer_B. v. d. Meer Jr. in de raad van toezicht herkozen. Tot plaatsverv. bestuursleden werden herbenoemd de heren J. L. Bakker en B. v d. Meer Jr. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de plannen van de nieuwbouw. De bouwvergun ning. aldus de voorz., zal nog veel moeilijkheden geven. Hij acht het niet waarschynlyk, dat dit jaar nog een gunstige beslissing in deze zal komen. Casino. Ergens in een Oosters land, treden Bud Abbott en Lou Cos- tello op als goochelaars. Hun „kunst" wekt echter dermate het misnoegen van de bezoekers op, dat de politie zich genoodzaakt ziet, het tweetal in de gevangenis te zetten, tegelijk met een zangeres. Een prins, die door zijn oom onttroond is, wil het meisje ge- TER AAR I bruiken als lokaas, om zijn verloren rijk terug te winnen. Zij wordt daar- Oprichting Voetbalvereniging. l om in het paleis van de oom gesmok- Te Korteraar is een vergadering ge houden om te trachten een voetbal vereniging op te richten. De heer W. Mesman zette uiteen wat de bedoe ling is van deze bijeenkomst. In Kor. leraar en Aardam bestaat ook veel animo om te voetballen. Men is over eengekomen om gezamenlijk een voetbalver op te richten, want één in Aardam en één te Korteraar zal uit financieel oogpunt bezien niet kunnen slagen. Door samenwerking echter is er misschien iets te berei ken. Er zal alleen op Zaterdagmid dag gevoetbald worden. Zolang er nog geen geschikt terrein is, stelt de heer Kalshoven een stuk land be schikbaar tegen een kleine vergoe ding, ingaande 1 Juni a.s. Ook zo lang er geen kleedkamer op het ter rein is zal Kalshoven zorgen voor een gelegenheid. De voorlopige onkosten worden ten ruwste geraamd op 200. Men zal trachten donateurs te ver werven. Nu reeds gaven zich 33 per sonen als lid op. De contributie is nog niet definitief vastgesteld; men denkt aan 25 of 30 cent per week. Als voor. lopig bestuur is gekozen een viertal personen t.w. W. Mesman, M. Heijns, W. v. Eijk en T. Bader Er zullen in de e.k. vergadering nog 3 bestuurs leden gekozen worden uit omgeving Aardam. ZOETERWOUDE (H. R.) Groslijststemming. Morgen, Zon dag, van na de Vroegmis tot 12.30 uur zal de groslijststemming worden ge houden in het Parochiehuis. De voor lopige candidaten zijn: G. Boede. P. Bruines, A. M. Schenkel, W. Tijssen Thz., J. P. v. d. Velde en P. C. v. Zaal. BOSKOOP Geboren: Joanna Maria, d. van P. Uitenbroek en T. M. Romijn; Jan Willem, z. van A. de Moor en M. van der Vlies; Christina Maria Anna* d. van A. H. Rijnbeek en J. Stolwijk. Wilhelmina Alie Aartina, d. van A. W. van Meerveld en C. Verheul; Aartje Johanna Wilhelmina, d. van J. P. van der Zwaard en J. H. H. Schouten; Klazina Johanna Elizabeth, d. van H. G. Mastenbroek en K. W. Broekhuizen. Ondertrouwd: D. Verweij 24 j. en W. Broker 18 j.; C. J. van der Meule 29 j. en G. M. Kompeer 26 j. Gehuwd: Th. A. Steenkamer 29 j. en M. C. van der Voort 23 j.; H. Baars 45 j. en J. Boeijenga 37 j HOOGMADE Kath. Thuisfront. Morgenavond 1 Mei, om 8 uur is er in de zaal van Witteman een grote contact-avond, *e accepteren voor aankoop van welke georganiseerd is door hetenige perceeltjes grond voor een to- plaatselijk Thuisfront-comité. De taal bedrag van 12.900 En ter sa- Op de vooravond van Koninginne dag heeft de raad zich weer bezig gehouden met de belangen van de gemeente en het begon met een ver zoek van de school met de bijbel om in Voorburg gymnastiekonderwijs te mogen geven. De o.l. school aan de Westvlietweg staat zo ver van de kom der gemeente af, dat het goed geoutilleerde gymnastieklokaal niet te gebruiken is. Waar gymnastiek onderwijs nodig is ging de Raad er mede accoord, dat de chr. school de kinderen naar Voorburg laat gaan, dat het gymnastieklokaal der Els- bergstraat wil verhuren voor 180 per jaar, gerekend naar 3 lesuren per week. In verband met meerdere aanvra gen besloot de Raad dit jaar weer volkstuintjes beschikbaar te stellen voor 0.40 pei*. vierkante Rijnlandse roede. Aan H. P. v. Oostrom te Voor burg werd de achter de o.l. school gelegen grond verhuurd voor 0.50 per roede. Het Grondbedrijf. Op voorstel van B. en W. werd besloten om de voor ƒ38.000 aange kochte 8.41.00 H.A. grond aan de Stomp wij kse Achterweg, in te bren gen in het onlangs gestichte gemeen telijk grondbedrijf. Daartegenover werd de grond, waarop de 24 wonin gen aan de Achterweg worden gebouwd, uit het grondbedrijf geno men tegen de destijds daarvoor be rekende kostprijs. Wegens vertrek van de waarne mend gemeente-secretaris, de heer B. Bieleveld, werd de heer Chr. J. N. Maas, hoofdcommies ter secreta rie, als zodanig zenoemd en wegens ziekte van de secretaris, de heer v. Delft, dadelijk beëdigd. Tot ambte naar van de burgerlijke stand werd benoemd de heer N. Pater, commies le klasse ter secretarie. De salaris regelingen voor de ambtenaren en werklieden werd in dien geest gewij zigd, dat deze ingaande 1 Januari 1948 aansluiten aan de voor het rijks personeel geldende regelingen. Damstraat-probleem. De uitvoering van het netelige Damstraat-probleem is toch weer een stap nader gekomen. Langs de ge projecteerde verbinding Damlaan Sluiskant besloot de raad het aan- bedoeling van deze avond is, de belangstellende een inzicht te ge- S.V. op dit tournooi de volgende tak ken van sport -te laten beoefenen: zwemmen, schermen en voetballen. Aan de L.P.S.V. werd toegestaan in half Juli 1949 te Luxemburg met een scherm-, zwem- en voetbalploeg uit te komen tegen Parijs, Brussel en Luxemburg. Tijdens het congres vond een korte plechtigheid plaats. Naar aanleiding van het Zeven-Landen Politie-Sport tournooi. gehouden te Leiden, heeft in Juni 1948 een grote groep Engelse Politie-officieren een bezoek gebracht aan Nederland. Door Sir Archibald Hodern, E.B.C., A. F. C. Chief Con stable of Lacashire, werd aan mr. A. E. M. A. Bakker, adm. bij de afde ling Politie van het Ministerie van Justitie, een kostbare zilveren beker met oorkond. geschonken. Deze be ker werd door de vertegenwoordiger van de minister van Justitie en van Binnenland.Zaken aan de bonds voorzitter ter hand gesteld. Bepaald werd, dat de beker een eeuwigduren de wisselbeker zou blijven en jaar lijks in het bezit zou komen van de voetbalkampioensploeg van de Neder landse Politie-Sportbond. (Bovenstaande reeds.' geplaatst in gedeelte van vorige oplage) nering van de Damlaan was de ge meente in de gelegenheid ook enige perceeltjes aan te kopen voor totaal 5000. Ook deze prijs kwam de raad redelijk voor en zonder stemming werd het voorstel van B. en W. aan genomen. De noodwoningen. Bij de schriftelijke rondvraag werd geinformeerd naar de stand van za ken omtrent de per adres d.d. 25 Jan. jl. gevraagde noodwoningen. Uit het antwoord bleek, dat B. en W. niets onbeproefd laten wat het tot stand komen van noodwoningen kan bevorderen. Noodwoningen val len echter onder de woningcontin- gentering, welke voor Leidschendam vrijwel nihil is. Desondanks hebben B. en W. aangaande de aanhangige onderhandelingen welke tot de meest beoogde instantie worden voortgezet, toch wel enige gunstige verwachting. In de volgende verga dering zullen daaromtrent waar schijnlijk nadere mededelingen ge daan kunnen worden. Het gemeente bestuur kan zonder goedkeuring van hogerhand de plannen niet uitvoe ren, waardoor de schijn gewekt wordt, dat B. en W. niet actief zijn, maar B. en W. geven de verzekering, dat alle plannen voor noodwoningen gereed worden gemaakt. De onder handelingen met Den Haag om over dracht van een klein woningcontin gent ten behoeve van Leidschendam zijn op niets uitgelopen. Een sugges tie tot het bouwen van weekend huisjes zal nog nader onder het oog worden gezien. Over het nijpende woningvraag stuk wex-d nog lang en breed van gedachten gewisseld, doch het stel len van daden moet geschieden door de regering, welke waarschijnlijk ook met grote moeilijkheden te kam pen heeft. Leidschendam is de eer ste gemeente die zo dringend om wo ningen of noodwoningen vraagt en is derhalve aannemelijk, dat de ho gere instanaties dit vraagstuk eerst van alle kanten moeten bekijken. Het debat heeft wel aangetoond, dat B. en W. vastberaden op hun doel afgaan. keld. Haar twee vrienden worden, als onnut en lastig zijnde weer in de ge vangenis geworpen. Zij spelen het echter klaar, zij het langs onbegrij pelijke wegen, het meisje te bevrij den en de prins op zijn troon te hel pen. Onnodig te zeggen, dat Bud Ab bott en Lou Costello weer heel erg dwaas doen en er alles op zetten, de lachers op hun hand te krijgen, het geen hun ook wel lukt. De grappig heden blijven natuurlijk aan de vlak ke kant, maar ja, daarvoor is het een film van Bud Abbott. Om enkele scènes acht de K.F.C. deze film slechts toelaatbaar voor volwassenen. Trianon. Vóór het uitbreken van de tweede wereldoorlog verraste de Oostenrijkse filmindustrie het publiek met een bijzonder filmwerk „Mit Mu- sik durchs Leben" „Singende Ju- gend". De ontvangst was meer dan hartelijk en velen hebben genoten van de Wiener Sangerknaben, die in deze film het leeuwenaandeel heb ben. We zijn thans meer dan tien jaar verder en de filmtechniek heeft in de ze tijd grote vorderingen gemaakt. Een reprise van deze film toont dit verschil 'duidelijk aan. Maar de on sterfelijke muziek van Strauss en Schubert verjaart niet en blijft boeien, vooral als dit beroemde jon genskoor deze Weense melodiën zingt En daarom hebben we opnieuw ge noten van deze film, die boven het peil staat van een muziekfilm met een verhaaltje er om heen. Het gegeven is pakkend en met spanning uitge werkt tot een climax, die bijna adem loos boeit. Toni, een verwaarloosde jongen, met een zilveren stem, wordt in het koor opgenomen, maar voelt in dit milieu dat hij een kind. alleen is. Gelukkig trekt Schwester Anna zich zijn lot aan, waarvoor Toni zo dankbaar is, dat hij de schuld op zich neemt van «en diefstal, waarvan tfij verdacht wordt. Het gevolg is dat hij ontslagen wordt en een ernstig onge luk krijgt. Natuurlijk loopt alles goed af. Rondom dit verhaal zingen en ju belen de Sangerknaben hun mooiste liederen en men wordt niet moe ze te beluisteren. Dat naast deze kwalitei ten het sentiment een flinke plaats inneemt, nemen we maar op de koop toe. Het blijft een bijzonder mooie film, die we van harte kunnen aan bevelen. Toegang alle leeftylen. Rex draait deze week „De man met de wassen beelden". Deze zonderlinge geschiedenis speelt zich grotendeels af in een wassenbeeldenmuseum, waar een inbreker een gestolen sie raad heeft verstopt. Het is een film met enkele aardige momenten, maar over het algemeen zal zij toch weinig waardering vinden. In het voorprogramma wordt ver toond „Met revolver en zweep", een film. die in lengte ongeveer met de hoofdflim overeenkomt. De liefheb bers van Wild West taferelen kunnen hieraan hun hart ophalen. Er wordt bijna onafgebroken met revolvers ge werkt en ter afwisseling gaat men ook wel eens „op de vuist". De par tijen, die tegenover elkaar staan, zijn vertegenwoordigers van de wetten een bende misdadigers. De laatste hebben de beste kansen, maar wor den desóndanks op het nippertje in de pan gehakt. Voor personen boven veertien jaar. Luxor's programma is deze week door de K.F.C. ontoelaatbaar geacht. Lido. Het Amerikaanse leger heeft in de loop der jaren reeds op vele fronten gestreden, maar in de laatste eeuw vooral binnen eigen grenzen. De verschillende „opstan dige" stammen hebben het de volge lingen van Abraham Lincoln en Geor ge Washington lang niet gemakkelijk gemaakt. Dat blijkt ook weer uit de film, die deze week in het Lido-thea- ter draait: „Fort Apache", waar de Apache-stam de bezettin van een fort, met een legertje van 'n goede honderd man, herhaaldelijk vele moeilijkheden bezorgt. Dat de com mandanten lang niet altijd voor hun taak berekend zijn en als nieuwelin gen vooral hun eigen-„wijze" weg gaan, dat moeten ze tot schade en schande ondervinden. In „Fort Apache" zien we dit uit gewerkt in een boeiende film met John Wayne en Henry Fonda in de hoofdrollen, waarbij Shirley Temple er als attractie is bijgevoegd. MARKTBERICHTEN TER AAR, 29 April. Groente. Peu len 2.753.15. prei 46 cent, sja lotten 711 cent, spinazie 1014 cent, idem II 8—9 cent. rabarber 8— 14 cent, postelein 23—34 cent, andij vie I 18—24 cent, idem II 15 cent, idem stek 5 cent, alles per kg. bloem- kaal I 6686 cent, idem II 41—59 cent, idem III 15—39 cent per stuk Radijs 35 cent per bos, slavellen 6065 cent per kist, waspeen 1425 cent, idem stek 1 cent per kg., bos- peen 47 cent per bos, aardappelen 2 cent per kg., sla I 8—13.20, idem II 4.107.50 per stuk, stoof sla 810 cent per kg., tomaten 16 cent per stuk, aardbeien 6880 cent per doos je. bloemen 58 cent per bos. KATWIJK a.d. RIJN. 29 April. Groente. Waspeen I 1021. idem II 3.25—7.75, witlof 19—34, idem II 1017, radijs 34.50, prei 6 6.20, rabarber 410.50. raapsteel 11.10, spinazie 812. selderie 2.60—3.30, uien 4.70—5.10, peter selie 3—3.60, sla 8.90—9,—, aard appelen 8.40. ROELOFARENDSVEEN. 29 April. Groente. Aardbeien I 65—95 cent. idem II 6174 cent, idem afw. 3389 cent per doosje, kropsla I 7.20—15. kropsla II 47.60. spinazie f 8—12. andijvie 18—20, bloemkool 42—54 rabarber* 5—7, peulen 180340. snijbonen 310. Bloemen. Bartigon 10—30 cent, E. Eddy 1122 cent, Golden Harvest 1343 cent, Rheinland 18—38 cent. Tindal 2836 cent, Copland 824 Wij ondergetekenden, Commis sarissen van De Onderlinge Brandwaarborg-Maatschappij, gevestigd te Amsterdam, onder directie der firma De Jong Co.. hebben het genoegen aan daarbij belanghebbenden te be richten, dat heden aan ons is gedaan Rekening en Verant woording van de gehouden Ad ministratie over het jaar 1948, welke door ons in orde bevonden zijnde, met onze goedkeuring is bekrachtigd. 1697 Wij ontvingen daarbij, in tegenwoordigheid van onderscheiden Heren Correspondenten en Deelge noten, een nauwkeurig overzicht van de stand der Maatschappij en mochten ons bij vernieuwing van haar bloei en welstand overtuigen. Amsterdam, 20 April 1949. Mr. H. TH. s'JACOB Jhr. Mr. F. J. M. v. NISPEN TOT SEVENAAR Jhr. Mr. E. W. RöELL Jhr. Dr. C. G. C. QUARLES VAN UFFORD Jhr. SIX VAN HILIEGOM. „VESTA" MIJ. VAN LEVENSVERZEKERING N.V. vraagt, wegens uitbreiding van haar organisatie, resp. voor Leiden en Oegstgecst. Vast salaris en provisie. Borgsom vereist. 1899 In verband met opname in het premievrije pensioen fonds, «leeftijd niet ouder dan 35 jaar. Brieven aan Inspecteur C. VARKEVISSER, Thor- beckestraat 19, Leiden. 1699 voor Uwe Hooigracht 46, Tel. 20114 CREYGHT0N tïeiefaantjeó AANBOD 2 Jasz-piano. Speciale lialfj. cursus volgens nieuw Amerikaans systeem. Te vens aanvang nieuwe cur sus voor accordeon en gui taar. Instrumenten event, iu bruikleen. Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5. tel. 24358. 2 Fa. „Waco", Maat- knippatronen. N. Rijn 25, Leiden, tel. 21895. Weest critisch op uw kleding, maatk'eding onderstreept de persoonlijke lijn van uw toilet. Coupeuze aan wezig elke Maandag-, Woensdag- en Donderdag middag 2—5 uur; 2 Th. J. van der Heijden, rechtskundige en gemeen te deurwaarder. Hoge Rijn dijk 105105a. Leiden, tel. 23405. Behandeling van rechts- en pachtzaken, in casso's. ontruimingsgeschi'- len, opmaken van contrac ten enz. 2 Attentie. Wij repareren uw gebroken porselein Sak sische groepen, antieke borden, beelden enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt. Schoonmaken van schilderstukken en re paratielij sten. Inkoop goud zilver Bremmer, Haar lemmerstraat 99. ingang Goegerritstraat 1. telefoon no. 22791. 864 Meerpoel. Alles op r.aaimachinegebied. Repa raties en levering van naaimachines. Nieuwe ma chines met en zonder ver gunning. Firma Meerpoel, Ereestraat no. 171. Leiden. Tel 24815 *2* Matrastijk. Heden ont vangen 3.58 en 4.85 per meter, ligstoelen beuken romp en prima loper 8.25 tafelzeil. Plastic, door schijnend, wit en blauw geruit, boorband enz. Wo ninginrichting Henk Re geer. Haarlemmerstraat 105. tel. 26602. 3594 2 Uw matrassen versle ten? Wij repareren ze weer Overtrekken. opmaken, bijvullen, prima Javaka- pok en tijken, laat ons van uw veren bed een 3-delig matrasstel maken. Wo ninginrichting Henk Re geer, Haarlemmerstraat 105, tel. 26602. 3593 2 Te koop aangeboden zo goed als nieuw, witte trouwjapon met sleep, maat 4446. een dag ge dragen. Br. onder no. 1695 bureau van dit blad. 2 Te koop 10 stuks eiken bergroeden. lang 12 m. en 300 stuks droge takkenbos sen. Te bevragen bij J. J. van Leijden, Hoogmade. 2 Zijn uw stoelen versle ten? Wij repareren ze weer de beste materialen en prima bekleding. Woonin richting Henk Regeer. Haarlemmerstraat 105 tel. 26602. Ook uw matrassen repareren wij. 3598 2 Moeders trots is een goed geslaagde foto van haar baby! Natuurlijk ge maakt bii de Speciaalzaak Studio Koopman. Hooi gracht 96. Drie verschil lende briefkaartfoto's voor 3.25. Elke foto is ..af'. 2 Pen. kleden. Waardoor ontstaan gaten in uw kleed? Door ophoping van vuil in de wol. Laat daarom uw kleed vakkundig reinigen. Vrijbl. alle inlichtingen. Atelier ..Marokko". Bui tenruststraat 8a. tel. 23708. 2 Lusthoflaan 13, Leiden voor het hoogste bod te koop. Huur per week 4.25 Br. onder no. 3588 bureau van dit blad. 2 Jonge Hennetjes!! Broed 1949. Prima afstam ming. Groeneveld's Broe- derij. Wk Boumanweg 26a. tel. 25590 Rijkserk. 15385. Haantjes voor lief hebbers om zelf verder vet te mesten vanaf 30 ct. Deze één dag vooruit be stellen. Zondags gesloten. 2* Kinderwagenbedrijf Speciaal. Kappen overtrek ken. chromen, spuiten be kleden. "Laat uw wagen fonkelnieuw maken door een, fabriek, dit is veilig en goedkoper rep. van alle merken. Reizigers bezoek vrijblijvend. Uiterstegracht 14 Leiden, tel. 21248. 2 Te koop gebr. Dames-, Heren-. Jongens en trans- po rtrijwielen in prima staat. Rijwielhandel W. v. d. Wiel, Koningstraat 2 Leiden. 2' Te koop een lichte wol len zomermantel m. 44. z. g. a. n. 30 z. p. Herensin gel 5a. Leiden. 3601 2* Laat nu uw lederenjas repareren. Wij zetten pun- tenvrije voerings in jassen en tassen. Boodschappen tassen worden geheel ver nieuwd en spuiten in al lerlei kleuren bij. J. M. Knaap. Jan van Goyen- kade 35. tel. 24299. 3597 2* Vloerkleden. Alle soor ten vloerkleden worden vakkundig gerepareerd en gereinigd. Wij maken mot- werend. Vrijbl. alle in lichtingen. Atelier „Ma rokko". Buitenruststraat 8a Tel. 23708. 3605 <3? Tc kooD een vette geit bij Joh. Vaneman, Zuid- weg 15, Rijpv/etering. GEVRAAGD 2 Te koop gevraagd kin derauto of driewieler fiets je. defect geen bezwaar. Br. aan J. J. Kroon agent van dit blad Havenstraat 46. Noordwi,jkerhout. 1696 2 Dame op leeftijd zoekt twee ongemeubileerde ka mers met kookgelegenheid. Op goede stand in Leiden of omgeving, Br. onder no. 3600 bur. v. d. blad. PERSONEEL 3? R. K. Weduwnaar, al leen wonend, zoekt dege lijk R. K. Huishouddster, liefst van buiten, tussen 50 en 60 jaar. Br. onder no. 1694 bureau van dit blad. 2 Nette R. K. Huishoud ster biedt zich aan bij heer alleen eventueel met lich te verpleging. Br. onder no. 3608 bureau van dit blad. 2* Nette werkster gevri voor de Donderdag en Vrij dagmorgen bij J. C. Oud, Oude Herengracht 17. 2 R. K. Meisje. Mevrouw Fehmers, Warmonderweg 37. Leiden, vraaet een net. zelfstandig R. K meisje liefst van 82 uur met middagmaal. 3602 2 Net R. K. Meisje gevr. voor halve dagen. Mevr. Boerman, 'Hueo de Vries- straat 69. Leiden. 3606 2 R. K. Burgermeisje van 17 iaar. biedt zich aan tegen 15 Mei. als hulp in een winkel, liefst Leiden of Oegctgeest. Brieven aan het bur. van dit blad on der no. 1686. DIVERSEN 2 Weggelopen grij«-wh- zwart gestreepte poes. om geving Plantage, luistert naar de naam Kiki. Zeer gehecht aan de kinderen. Tegen beloning terug te bezorgen bij Zijerveld. Plantage 10. W69

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3