Leicester City versloeg Portsmouth Njord de sterkste op de Amstel Nederland-België ijshockey 6-6 CAMBRIDGE WON VAN OXFORD MAANDAG 28 MAART 1949 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 I^E TWEEDE DIVISIECLUB Leicester City heeft voor een geweldige verrassing gezorgd door een sprekende zege over Portsmouth, de leider van de eerste divisie, wiens hoop op een dubbele zege in league enbekercompetitie dus niet in vervulling gaat. Leicester City ver keert in ernstig degradiatiegevaar, maar in de halve beker-finale speel de het elftal eerste klasse voetbal van prima gehalte, zowel wat de verdediging als wat de aanval betreft. De achterhoede had briljante momenten en de voorhoede was gevaarlijk bij iedere aanval. Overigens had de strijd een typisch Cup-karakter. ker. De club won ook nu weer, door twee goals die in de laatste vijf minuten tegen Brentford wer den gescoord na een puntloze eer ste helft, en aangezien Pulham' het op eigen terrein tegen Sheffield Wednesday niet verder dan tot een draw kon brengen, heeft Southamp ton thans 6 punten voorsprong op de Londense club en 7 op West Browwich Albion, die echter onder scheidenlijk 1 en 2 wedstrijden minder hebben gespeeld. De beide halve eindstrijden voor de Engelse Cup werden samen door 124.000 toeschouwers bijgewoond. Die voor de Schotse beker trokken er in totaal 138.000, waarvan 105.000 in Hampton Park bij /de wedstrijd tussen de Rangers en East Life. Men achtte laatstgenoemde ploeg in staat voor een verrassing te zorgen, maar Waddell en Thornton waren in grootse vorm en Thornton zorg de met drie kopballen voor een 30 zege van de Rangers. De tweede halve eindstrijd te Edinburgh tussen Clyde en Dundee eindigde onbeslist (22) na ver lenging. De uitslagen van de League-wed strijden zijn: Eerste divisie: Aston VillaChel sea 11: BlackpoolCharlton Ath letic 01; Bolton WanderersBurn ley 01; Derby CountyManches ter City 20; Huddersfield Town Newcastle United 02; Sheffield United'Birmingham City 40; SunderlandEverton ,11; Liver poolStoke City 40. Tweede divisie: Blackburn Rovers 'Chesterfield 02i; BradfordTot tenham Hotspurs 11; Cardiff City West Bromwich Albion 22; Ful- haimSheffield Wednesday 11; Grimsby TownLeeds United 51 Luton Town—West Ham United 0 1Nottingham ForestCoventry City 30; Plymouth ArgyleLin coln City 00; Queens Park Ran gersBury 31; Southampton- Brentford 20. Tweede halve eindstrijd bracht geen beslissing Het tempo bleef voortdurend zeer hoog in weerwil van het verschil in speeltrant: Portsmouth volhardde bij shortpassing, terwijl Leicester zijn heil zocht in open spel, met de buitenspelers als speerpunten. Het waren- deze snelle, behendige win- gers, die de achterhoede van Ports mouth de meeste last bezorgden, en al binnen vijf minuten verantwoor delijk waren voor een 10 voor sprong door een doelpunt van Don Revie. Portsmouth maakte in de 27e minuut gelijk, dank zij Peter Har- ris, en de rust ging in met gelijke stand. In de tweede helft zette Leicester alle zeilen bij. Nog geen drie minu ten na de aftrap plaatste Ken Chis- Iholm een voltreffer van 10 meter afstand. Daarna kreeg Portsmouth twee fraaie kansen, maar ze wer den niét gebruikt, terwijl aan de andere kant Revie bij een nieuwe storrnloop de stand op 31 bracht. In het verdere verloop van de wed strijd maakte Portsmouth geen mo- rr/ent de indruk, op te kunnen ha len. De ploeg werd uitgeschakeld, en zal zich nu geheel op het Lea gue kampioenschap kunnen concen treren. De wedstrijd Wolverhampton WanderersManchester United, hoeft, ook na verlenging, geen be slissing gebracht. De wedstrijd wordt Zaterdag 2 April op het ter rein van Everton overgespeeld. Newcastle United handhaafde zich Terwijl Portsmouth een cup-wed strijd speelde versterkte de runner up Newcastle United zijn positie door een 20 overwinning op Hud dersfield. Newcastle heeft nu in to taal 43 pnt, dat is 3 minder dan de leider Portsmouth, die echter een wedstrijd minder gespeeld heeft. Huddersfield verkeert in groot de gradatiegevaar, evenals Middles brough. Beide clubs haalden uit 32 wedstrijden 24 punten. Onder hen staat slechts Preston met 23 punten uit 33 wedstrijden. Sheffield United, een andere degradatiecandidaat, be haalde een goede zege over Bir mingham en heeft 27 pnt uit 33 wedstrijden. Op de derde plaats van de rang lijst handhaafde.Derby County zich, dank zij een 20 zege over Man chester City. Morris, voor wie de County 24.000 pdst aan Manchester United bc-taald heeft, scoorde zijn eerste goal voor zijn nieuwe club. Blackpool verloor thuis met 01 van Charlton. Voor de match begon werd meegedeeld, dat Stan Mat thews, die na een maand van ge dwongen afwezigheid weer geheél fit was, toch niet opgesteld zou worden. Het bestuur van Blackpool gaf twee redenen op yoor dit ver rassend besluit: In de eerste plaats hield men re kening met de mogelijke keuze van Matthews voor het Engelse elftal, en voorts wilde men geen verande ringen in het team van de laatste wedstrijden aanbrengen. In de tweede divisie lijkt de pro motie van Southampton vrijwel ze- FOREHOLTE BENUTTE DE LAATSTE KANS MAAR HALF. Gelijk spel tegen de Leidse Boys (1—1). Het heeft in Leiden danig gespan nen tussen deze ploegen om de fatale plaats te ontlopen, die voor de verlie zer, de 2e klas LVB inhield. Forehol- •te had de zege bijna behaald, doch zag in de laatste minuut zich een ge lijk spel toebedeeld, wat tot gevolg had, dat Foreholte, VNA en Leidse Boys de competitie met ieder 14 pun ten eindigden. De Leidse Boys zetten de aanval al direct in. maar zonder succes. De gasten werken zich los, doch brengen het niet verder dan enige corners. Een vrije trap op het L.B.-doel wordt rakeling over ge schoten. De druk op de Leidse veste houdt aan; echter werken de L.B.- verdedigers voorlopig weg. Na een half uur komt de bal van rechts, en kan de m.-voor het le doelpunt sco ren (0—1). De strijd krijgt een ïors karakter en beide partijèn krijgen enkele vrije schoppen te nemen, wel ke niets opleveren. In de tweede helft onderneemt L.B. enige aanval len, die gevaarlijk dreigen te worden. Doch de verdediging blijft de zaak meester. Foreholte krijgt dan weer een veldmeerderheid. Steeds komen ze gevaarlijk opzetten, met als ge volg een 7-tal corners, alle achter zonder succes. Reeds dacht iedereen aan een kleine zege, toen enkele mi nuten voor het einde, uit een onge vaarlijke aanval de bal juist over de F.-keeper, met effect in het doel ver dween (1I). De eindstand in de le klasse B luidt: DocosU.V.S. 14. Voor bekercompetitie speelde Docos gen de 2e klasser U.V.S. en, zoals te begrijpen is, kwam het klasse- verschil duidelijk tot uiting. De Haagweg-.bewoners hebben echter uitstekend partij gegeven en vooral de verdédiging had de handen vol werk om de U.V.S.-aanvallen weerstaan. Hoewel U.V.S. zich niet geheel gaf en het meermalen t€ mooi wilde doen, was het voor Do cos tocih een nuttige oefenpartij. In de eerste helft kwam UVS op goed kope wijze aan 2 doelpunten, waar van één door een blunder van keeper. In de tweede helft wisten Fasel en de Wolf ieder een doel punt te scoren, terwijl Wallaart een penalty juist naast schoot. Guide- mond wist voor Docos de eer t« redden, door een fout van Devilee op handige wijze af te straffen, wedstrijd werd in de beste x standhouding gespeeld. LisseD.O.S.R. 05. De beide hekkesluiters van de 4e klasse heb ben op het Lisse-terrein met het oog op de komende zware degradatie wedstrijden een „friendly game" ge speeld. Lisse was er deze wedstrijd hopeloos uit en mede door het fa len van de Lisser doelman werd het een zware nederlaag. De bezoekers speelden een vlot spel, terwijl Lisse vooral voor de rust goed partij gaf, maar de weinige schoten welke op de Lisser doelman werden afgevuurd, leverden voor DOSR succes op, zodat de rust aanbrak met een geflatteerde 20 voorsprong voor DOSR. In de tweede helft had Lisse haar elftal voor de zoveelste maal omgezet, maar ook ditmaal wilde het niet vlot ten in de Lisse-voorhoede. welke de. doelman der bezoekers in goede con ditie aantrof. Met een drietal doel punten werd de score tot 50 voor de bezoekers opgevoerd. ARCVerheul 100. ARC speel de Zaterdagmiddag de eerste wed strijd voor de Zaterdagmiddagbeker van de KNVB tegen Verheul uit Waddinxveen en wist deze wedstrijd, zoals verwacht kon worden, met gro te cijfers te winnen. Niet minder dan 10 gaten werden in het Waddinx- veense doel geschoten. In de eerste helft waren het er 8, een andere doel man door Verheul na de rust opge steld deed het beter dan zijn collega de eerste drie kwartire en werd slechts 2 maal gepasseerd. W. Bergs- hoeff wist 3 maal te scoren, Bes 4 maal, A. Bergshoeff 2 maal en Zuj- dam 1 maal. AlphiaRoodenburg 2Al- phia bleek tegen de Leidse derde klasser Roodenburg niet opgewassen. Het verschil in spelopvatt'ng, plaat sen en tempo was duidelijk merk baar. Hierdoor viel het niet te ver wonderen, dat de Leidse ploeg door pittige en snelle aanvallen de stand bij de rust reeds had opgevoerd tot 30. In de tweede helft werd hst me de dank zij het falen van de invaller doelman bij Alphia op regelmatige wijze 06. Eerst pas daarna wist Goedhart teegen te scoren (16) waarna Lanfers nog kans zag een tweede doelpunt voor Alphia te sco ren 26. D.O.S.R. De vriendschappelijke wedstrijd Lisse IDOSR I eindigde in een 50 overwinning voor de DOSR-menscn. DOSR III won met 30 van Oranje Groen II en DOSR V behield met 21 de eer thuis tegen Lisse V. De DOSR B-jun. tenslotte leden op eigen terrein een 20 ne derlaag tegen de Alph. Boys B-jun. DOCOS. Het eerste kan het van zelf sprekend, tegen 'n volledig UVS I niet bolwerken. Er werd met 41 verloren, Docos 2 moest ook het on derspit delven tegen ASC 4 (31), evenals Docos 3 dat van Alphia 3 ver loor met 30. De Jun. C verspeelden hun kans op 'n kampioenschap door met 31 te verliezen van VVSB c. De D met 21. De asp. a verloren van Lisse a met 31. Docos c verloor van WLV b met 21, maar dit sluit de rij met een mooie 21 overwin ning op Foreholte b. Alph. Boys. De Boysreserves hebben hun laatste comp. wedstrijd besloten, met een zwaar bevochten overwinning op Lugdunum 4. (21). Door deze overwinning staan de re serves gelijk met DOSR 2 aan de kop van hun afdeling. Een beslissings wedstrijd zal na nodig zijn, om uit te maken wie de titel van kampioen zal mogen dragen in de le kl. C van de L.V.B. Het vierde behaalde een kleine 21 overwinning op AZL 4- De B- jun. wonnen met 20 van DOSR B. De adsp. verloren met 32 van M.M.O. V.V.S.B, Het le elftal verloor uit van LDWS met liefst 5 invallers na een goede wedstrijd met 20. Het 3e speelde in Leiden tegen ASC 5 verdienstelijk gelijk met 11. Het 4e verloor uit van St. Bernardus 2 met 31. De B-junioren zorgden voor de verrassing door de kampioen van hun afdeling KRV a met liefst 41 te slaan. De C-junioren werden kam pioen doordat zij met 31 in Leiden van DocosC wonnen. Proficiat boys. De adspiranten verloren Zaterdag uit van SJC a, de kampioen van hun af deling, met 10. De adspiranten c speelden met 3—3 gelijk thuis tegen Lisse c. V.V.L.V. Het eerste ging op be zoek bij het Haagse Postalia voor een vriendschappelijke wedstrijd. Voor de rust was WLV vaak in de meer derheid, maar de hechte Haagse ver dediging gaf geen krimp. De gast heren daarentegen vonden voor de rust eenmaal het net (10) Na de rust straften de Hagenaars eerst een fout van de Voorschotense verdedi ging af (2—0), waarna midvoor Nic. Stikvoort een soloren demonstreerde, drie spelers omspeelde en de stand op 21 bracht. Postalia bracht daar na de stand op 31, welke achter stand VVLV te groot achtte om nog in te lopen. Zij deden het daarom een bteeje kalm aan, zodat in de stand geen wijziging meer kwam. De twee invallers Rinus v. d. Berg en Frans Mens voldeden goed in deze zwak geleide, maar overigens aardige wedstrijd. Overige uitslagen: VVLV 4VTL 3 21; VVLV (A)Warmunda (A) 30; VVLV (B)Altior (B^ Alt. n.o.; 'SJC (O—WLV (C) 1—0; Docos (c) —WLV (b) 1—2; VVLV (c)RKA VV (c) 1—6. R.O.O.D.A. (Voorschoten). De uitslagen luiden: ROOD A IHios I 3—1, ROOD A 2—Hios 2 0—3. DAT HET de Leidse Studentenroeivereniging Njord, die dit jaar haar 75-jarig bestaan hoopt te herdenken, ernst is met de training, bewij zen dc resultaten op de eerste officieële wedstrijden van het nieuwe seizoen behaald. Immers, het 8 km lange afstandskampioenschap van de Amstel de Head of the River, is dit jaar een daverend succes geworden voor Njord. Met vijf ploegen werden drie prijzen behaald Duizenden roeienthousiasten, die zich in het prille voorjaarszonnetje gistermiddag langs de oevers van de Amstel hadden geschaard van Ouder kerk tot aan de Ceintuurbaanbrug in Amsterdam toe, zagen de als vier de gestarte Njord-ploeg in hun boot „Simon" met Dutry van Haaften aan slag in deze race tegen het horloge (waarbij de boten telkens met 15 se conden verschil achter elkaar ver trokken) langzaam op de drie voor haar ligende boten inlopen. De Hoop werd gepasseerd en dicht achter Laga passeerde Njord de finish aan de Weesperzijde. Willem III, dat na de oorlog steeds winnaar was ge worden van de Head of the River en dus nu weer als eerste was gestart, leek onbedreigd door de finish te gaan, maar maakte toch een slech tere tijd. Zo legde Njord ditmaal met een tijd van 30 min. 4.7 sec. beslag op de Poseidon jubileum wisselbeker, maar er waren 'meer successen voor de Leidenaren. Njord II, als vijfde gestart, bleek met haar tijd van 30 min. 19.6 sec. de race 0.6 sec. sneller te hebben afgelegd dan Willem III, zodat ook de tweede prijs voor een Njord-boot was. Derde werd Willem III, vierde Laga en vijfde de Hoop. In de tweede divisie was ook al weer een Njord-ploeg de snelste: Njord III met een tijd van 30 min. 30.5 sec. Njord IV en Njord V plaat sten zich in deze divisie resp. als vijfde en zevende. Het was prachtig zonnig weer, doch de boten hadden de vrij sterke wind pal tegen, zodat de gemaakte tijden ver boven die van verleden jaar liggen, toen de wind veel gun- siger was en Willem III het baanre cord vestigde van 26 min. 58.5 sec. Voor de Willem III-ers betekende de derde plaats een teleurstelling. De ploeg van verleden jaar zou het er misschien beter hebben afgebracht. De huidige crew is een sterk ver jongde, met 4 nieuwe gezichten, waarin bovendien Neumeier verstek het gaan, omdat hij plannen heeft deel te nemen aan de Diamond Sculls in Henley. In de zegevierende ploeg van Njord is de sterke oude opgenomen, die verleden jaar zo van zich deed spreken. Bij de start deed zich opnieuw het. incident voor, dat ook de beide vo rige malen de organisatie bemoei lijkte: Laga, dat als tweede 15 see conden achter Willem III moest star ten, talmde weer zolang, dat de derde boot (die van de Hoop) eerder langs de startlijn schoof. Dit had tot ge volg, dat de ploeg' van Willem III meer dan een halve minuut voor lag op de eerstvolgende boot en dus wei nig overzicht van de strijd kon heb ben. Bovendien vertrok door deze vertraging Njord ook 40 seconden te laat. Njord zelf diende onmiddellijk na beëindiging van de race een pro test in tegen de Hoop, omdat deze geen ruimte zou hebben gelaten bij de Schapenwal, toen Njord trachtte re passeren. Het protest werd niet in behandeling genomen, toen bleek, dat Njord toch gewonnen had. In de beide divisies startten in to taal 22 deelnemers, hetgeen een re cord-aantal betekent. De uitslag luidt: le divisie: 1. Njord I 30.4.7; 2. Njord II 30.19.6; 3. Willem III 30.20.2; 4. Laga 30.22.7; 5. de Hoop 31.28-3. 2e divisie: 1. Njord III 30.30.5; 2. Spaarne 30.38.7; 3. Lage II 30.49.1; 4. Nereus; 5. Njord IV; 6-f Triton; 7. Njord V. Sport in 't kort Te Edinburg sloeg de hockey- ploeg van Ierland Schotland met 4-0, terwijl Engeland met .niet minder dan 7-0 van Wales won. In een Rugby Union Landen- wedstrijd (amateurs) heeft Frankrijk met 5-3 van Wales gewonnen. Het eindklassement van het landentour- nooi ziet er als volgt uit: 1. Ierland 6 pnt, 2. Engeland 4 pnt, 3. Frank rijk 4 pnt, 4.Schotland 4 pnt 5. Wa les 2 pnt. Naar wij vernemen zullen Kees Kievit en Bob Bonte deelnemen aan Internationale zwemwedstrijden, welke de Stade Frangais op 5 Juni in het zwembad te Turelles organiseert De mogelijkheid bestaat, dat ook 3 Nederlandse zwemsters, op de borst en rugcrawl en op de schoolslag voor dit zwemfeest worden uitgenodigd, besprekingen tussen de Franse offi cials en de KNZB zijn omtrént dit punt nog gaande. WLV Oranje-Groen Wet Boys Foreholte VNA Leidse Boys VITL SJZ St. Bernarlus 16 14 30 De jaarlijkse bootrace tus sen de universiteiten van Oxford en Cambridge is dit jaar met een kleine voor sprong gewonnen door Cambridge ha een strijd, welke de spannendste was gedurende de afgelopen 72 jaar- De tijd, waarmede Cam bridge voor de 51e maal de overwinning behaalde op Oxford, bedroeg 18 minu ten 57 seconden. Het vorig jaar won Cambridge in de recordtijd van 17 minuten, 50 seconden. Oxford heeft totnutoe 43 maal de race gewonnen. Geheel in overeenstem ming met de traditie zoch ten reeds bij het krieken van de dageraad talloze Londenaars een plaats aan de oevers van de Theems tussen Putey en Mortlake, en toen de race een aan vang nam om 11 uur 25, be droeg het aantal toeschou wers vele honderdduizen den. „donkerblauwen" nog wat verder uit, en bij de brug van Hammersmith hadden ze met 1 1/2 lengte de lei ding. Het tempo was toen 35 slagen tegen 34. Intussen zete Cambridge de ene spurt na de andere in, zon- SPANNENDSTE RACE IN 72 JAAR Oxford nam onmiddellijk na de start een voorsprong. De ploeg roeide in een tem po van 36 tegen Cambridge 35, en had na de eerste mijl van het 4 1/4 mijl lange traject ruim 1 lengte voor sprong. Daarna liepen de der dat dit aanvankelijk veel uithaalde want Oxford hield grimmig vol. In de laatste bocht leidde Ox ford nog steeds, alhoewel de afstand welke beide bo ten scheidde, toch wat klei ner was geworden. De „donkerblauwen" voerden nu het tempo op tot 36. maar Cambridge antwoord de met een nieuwe en nog felle spurt, met het gevolg, dat de twee ploegen na 3 mijl vrijwel gelijk lagen. Er ontspon zich nu een fan tastische strijd, de span nendste en fraaiste sinds vele jaren, en 3/4 mijl van de finish was bijna niet uit te maken of „donker blauw" dan wel „licht blauw" de leiding had. Op 200 meter voor de finish kreeg men de indruk, dat Oxford zou gaan winnen, maar Cambridge zette nu zijn laatste en onweer staanbare spurt in en ging, roeiend met een tempo van 35, het eerst over de streep, 1/4 lengte voor Oxford. 1WA EEN SPANNENDE, aan beide ben de vertegenwoordigende ploe Koky te Den Haag gelijk gespeeld che hebben kunnen nemen voor de derlaag. Na het spelen der volksliederen was de eerste aanval voor Holland en reeds na 2 minuten scoorde Dinger uit een voorzet van Schwencke. (10). De Belgische achterhoede was aanvankklijk erg onzeker en ook de voorhoede was niet gevaar lijk, behoudens Notterman (Brabo), die doelman Fischer echter op zijn plaats vond. Na 12 min. was het Loek (Ijsvo gels) die met een prachtschot na een snelle rush 20 scoorde. De 16e mi nuut bracht wederom een Hollands doelpunt van Dietz (HHYC) uit een voorzet van Schwencke, die zoals ook later in de wedstrijd zou blij ken, bijzonder op dreef was en, met Loek, Taconis en doelman Fischer tot de besten van de Hollandse ploeg gerekend mocht, worden. Een fout in de verdediging stelde Eisen in de gelegenheid tegen te scoren (31). Het tweede deel bracht een her boren Belgische ploeg op het ijs en binnen 2 min. kon Van Eeckhout pro fiteren van het langzaam reageren der Holl. verdediging en tweemaal doelpunten (02). Na dit sensatione le begin van Belgische zijde herstel den de Hollanders zich echter goed. Vaal en Lippitt werden voor 2 min. van het ijs gezonden wegens ruw spel en in deze periode scoorde Schwencke uit een goede voorzet van Taconis (1—2). Loek verraste het talrijke publiek kort'voor tijd wederom met een prachtig doel punt (22). De derde periode gaf een duidelijk overwicht der Belgen te zien en kort na elkaar scoorde R. Waldschmedt twemaal, wat gevolgd werd door een Ierse dames wonnen met 1-0 van Nederlandse De dameshockeywedstrijd Ierland- Nederland te Dublin is met 10 door Ierland gewonnen. Deze stand was reeds met rust verkregen. Het Ierse dameselftal bleek over het algemeen iets sneller te zijn dan onze speelsters; maar anderzijds dient tcch vermeld te worden, dat het Ne derlandse team meer in de aanval is geweest dan dat van de gastvrouwen. Nu zij onmiddellijk vermeld, dat het Ierse doelpunt, in de vijfde minuut van de wedstrijd gescoord door mej. Ferguson, onze dames sterk depri meerde en dat het enige tijd duurde aleer men zich over deze tegenvaller had heengezet. De aanvallen, in de meeste gevallen opgezet en geleid door onze binnenspeelsters, Heuf Vreede en Marjolijn Francken, wa ren gevaax-lijk, maar de Iex-se verde diging was solide. In het laatste ge deelte van de eerste helft viel het op, dat onze dames zuivex'der plaats ten, maar aan de afwerking van de aanvallen mankeerde nog al wat en bovendien was de lei-se verdediging, zoals gezegd, onvermurwbaar In de tweede helft ging het spel meer ge lijk op, aan beide kanten strandden ce aanvallen echter op de defensies. Aan het slot van de wedstrijd ont stond er een Nederlands offensief ten einde te trachten een gelijk spel te forceren. Enkele scoringskansen ontstonden, maar nu had men het geluk niet mee en zo wisten de Ier se achtex*speelsters een doelpunt te voorkojnen. BELGIë B—NEDERLAND B 3—3 De ontmoeting te Brussel tussen het Belgisch B-team en dat van Ne- dex'land leverde een gelijk spel, 33 op, nadat de gastheren gex'uime tijd een belangx-ijke voox-sprong hadden gehad en zelfs met 30 de leiding hadden verovex'd. Na twintig minu ten leidde België al met 20, dank zij doelpunten van goed gehalte van c.e midvoor Fx'eedman van Rasante. Deze voorsprong was zeer zeker ver diend, aangezien de Belgen met gro tere snelheid hun aanvallen opzet ten en het team verba Ad van de gast heren beter klopte dan dat van onze landgenoten. De tweede helft was nauwelijks twee minuten oud of Freedman verhoogde de score tot 30. De overwinning leek zeker voor onze zuiderburen, zij gingen nu een beetje nonchalant spelen, het vuur was er uit en daardoor werden de Nederlandse spelex's in staat ge steld zich volkomen te herstellen en dit hex-stel in drie doelpunten uit te drukken, twee van de stick van de Bloemendaler Bouwman, een van de Nijmegenaar Winters, Verdere uitslagen waren: Belgi sche scholieren (jongens)Neder landse scholieren 14; Belgische scholieren (meisjes)Nederlandse scholieren 04. SCHAKEN. De tweekamp tussen dr. Euwe en Prins om het kampioenschap van Ne derland is nog niet vastgesteld. Prins heeft verzocht om een voox-berei- dingstijd van vier tot 5 maanden. Neemt dr. Euwe deel aan het candi- datentournooi var. de F.I.D.E., het geen nog niet zeker is, dan zal de tweekamp met Prins wel niet vóór October van dit jaar kunnen worden gespeeld. DAMMEN Zaterdag werden te Almelo de wedstrijden gespeeld van de vierde ronde in het voor-tournooi om het kampioenschap van Nederland. De ixitslagen luiden: H. Onnink O. Drenth 11. O. DoornbosA. Jurg 2—0. Te IJmixiden waren de resultaten: C. SuykF. Gordijn 11: A. Ligt- hartB. Dukel 20; P. BeersJ. Metz 1—1. kanten fair gespeelde wedstrijd heb- gen van Nederland en België op de (6—6),'zodat de Belgen geen revan- destijds in België geleden 64 ne- doelpunt van Van Eckhout, waar door in het totaal-score de Hollan ders na steeds geleid te hebben met 56 achter stonden. In deze pe riode verrichtte doelman Fiscïier weer uitstekend wex'k, terwijl bij de Belgen het spel van Graeffe te be wonderen viel. Kort voor tijd scoor de Feenstx-a (Ijsvogels) van grote afstand, zodat het einde kwam met een gelijk spel. Revanche van Karen Harup DEENSE OVERWINNINGEN Er stonden Zondag tijdens, het tweede zwemfeest te Kopenhagen een paar ongebruikelijke afstanden op het programma. Waarom de 400 meter scholslag moest worden ge zwommen was menigeen een raad sel, want men is te Kopenhagen blijkbaar vergeten, dat dit nummer niet meer op de Fina-recordlijst staat. Of wilde men Bob Bonte, de laatste recordhouder op deze afstand nog eens aan het werk zien? In ieder geval bleef de Amsterdammer meer dan tien seconden boven dat record met een tijd van 5 min. 51.4 sec. en de Deen Karl Ebbe noteerde 6 min. 5.5 sec. Bij de dames revancheerde Karen Margrethe Harup zich op de 200 me ter rugcrawl, al wordt ook deze af stand weinig meer gezwommen. Ria van der Horst werd tweede in 2 min. 49.4 sec., de tijd van de Deense zwem ster was 2 min. 43 sec. Ook op de boxstcrawl stond het voor de dames ongebruikelijke nummer, de 200 m borstcrawl op het programma. Greta Andersen werd eerste in 2 min. 29.1 sec-, waarmede zij nog vele seconden boven het wereldrecord van Ragn- hil'd Hveger bleef. En Irma Schuhmacher bleef met 2 min. 34 sec. tien seconden boven het Nederlands record van Rie van Veen. Op de 100 meter schoolslag vlin derde Nel Garritsen en Jytte Han sen, die orthodox zwom, arriveerde daardoor als tweede met aanzien lijke achterstand. De organisatoren zeiden later, dat het de bedoeling was geweest, dat het een orthodox num mer zou worden en kenden de Deen se zwemster de prijs toe. De tijd van de Rotterdamse zwemster was 1 min. 23.3 sec., die van Jytte Hansen 1 min. 27.4 sec. Tenslotte won de Rotter damse estafetteploeg de 3 x 50 meter wisselslag in 1 min. 44 sec. De Deen se dames deden er 1 min. 45.8 sec. over. SUCCES VOOR DE ROBBEN TE DELFT. In het sportfondsenbad te Delft is Zaterdag een internationale vierkamp gehouden voor jeugdige zwemsters en zwemmers waaraan" o.a. werd deelge nomen door Dini van Ekris en de nieuwe ster, het Robben-zwemstertje Geertje Wielema. De vierkamp voor meisjes werd gewonnen door de Rob ben met 540.1 punt; twee werd Olym- pie Swimming Club (Antwerpen) met 555.9 en drie R-D.Z. (R'dam) met 557.5 pnt. De eindstand van de vierkamp jon gens luidde: 1. Robben 503.5 pnt; 2. R-Z.C., 516.6 pnt; 3. Olympic Sw. Club (Antwer pen) 561.4 punten. Geertje Wielema won de 50 meter rugslag in 35.8 Dini van Ekris de 100 m- borstcrawl in 1.12.8. BILJARTEN VAN REYEN KAMPIOEN EERSTE KLASSE KLEIN-BILJART Van Reyen uit Kerkrade is gister middag in Haarlem ongeslagen kam pioen geworden van de eerste klasse klein-biljart, cadre 35/2 met een al gemeen moyenne van 27.18. Tweede werd in dit tournooi de Amsterdam mer Beekman met een iets hoger ge middelde. 28.97. Met nummer vier Bex'kelmans (Vught), promovex-en Van Reijen en Beekman thans naai de hoofdklasse, omdat zij boven het moyenne van 20 hebben gespeeld. De eindstand luidt: Van Reyen Beekman v. postex'hout Berkelmans Steffers Van Dijk De Blank Brink GYMNASTIEK. Victorie. Het bestuur verzoekt alle herenleden Dinsdag a.s. op de les aanwezig te willen zijn. in ver band met een belangrijk besluit, dat genomen dient te worden- Zoals de heren reeds weten, gaat de vereni ging' een nieuwe naam aannemen. Voorstellen dienaangaande kunnen tot op de lessen bij het 'bestuur wor den ingediend, ook door de jongens leden. Op verzoek van vele belangstellen den laten we .hieronder de lesuren van de verschillende afdelingen vol gen: Dinsdag 5.306.30 uur: jongens 810 jaar; 6.307.30 uur: jongens 1112 jaar; 7.308.30 uur: jongens 1316 jaar; 8-3070 uur: heren. Donderdag: 5.306.30 uur jongens 68 jaar. Al deze lessen worden gegeven in de gymzaal aan de Os- en Paarden- laan (Heerensingel). Nieuwe leden kunnen zich op de bovenstaande les uren opgeven. We mex'ken evenwel op, dat de eerste les altijd geheel vrij blijvend en gratis is. Alle reden dus, om het voorbeeld van de nieuwe le den der laatste weken te volgen en ook eens een kijkje te komen nemen. gew. cai\ brt. h.s. gem. 7 2800 103 195 27.18 6 2695 93 159 28.97 5 2509 129 158 19.44 4 2513 120 162 20.94 2 1348 118 101 15.66 2 2318 161 90 14.39 1 2329 155 86 15.02 1 1508 139 52 10.84

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6