De Jaarbeurs te Utrecht brengt vele nieuwe vindingen 'U DINSDAG 22 MAART 1949 DE LE1DSE COURANT PAGINA 2 Men kan een huis thuis bezorgd krijgen Een der grote attracties van de' Jaarbeurs te Utrecht is altijd weer het nieuwste nieuws op allerlei ter rein. Niet slechts de uitvindingen trekken de aandacht, ook nieuwe vormgeving en verbetering van ar tikelen vragen belangstelling. Uit de vele snufjes, die men op de komende Voorjaarsbeurs zal aantref fen, springt woonmogelijkheid aller eerst naar voren. Zo zal men er een landhusje op wielen aan kunnen tref fen, welk huisje door een fabriek te Oude Wetering (fa. A. Beekman) wordt gebouwd. Naast woonschepen, woontrailers en kampeerwagens lijkt dat huisje, dat „trailer-bungalow", op een comfortabele flat. Het is 10 bij 3,15 meter groot en bevat een woon kamer met erker, twee slaapkamers, hall, keuken en toilet. Dit huis, dat buiten het woningvolume van een gemeente valt, is uitgerust met com plete sanitaire en electrische instal laties. De keuken is voorzien van een grote aanrecht met kastjes, iaden en een kast vóór serviesberging daarbo ven. Deze woning wordt in zijn ge heel van de fabriek bij de koper „thuis bezorgd" op een speciaal daar toe geschikte trailer. Indien men iets groter wenst te wonen kan men een dergelijke bungalow, aangevoerd in twee gedeelten, in de afmetng van 10 by' 5*meter krijgen. De daken van deze huisjes zijn met rood panslag bestrood. Indien men geen zin heeft in een vaste woonplaats, dan kan men op de jaarbeurs zijn ogen te gast laten gaan bij de daar geëxposeerde kam peerwagens van diverse bedrijven, welke van de modernste gemakken zijn voorzien. Men heeft er op het ogenblik al met een eigen gewicht van 575 kg., geschikt voor 3 personen, die door een Blaricumse firma (Hauscar N.V.) worden gebouwd on der de namen huismobiel en Haus car. Woont men eenmaal, dan zou een haard, die tevens andere vertrekken centraal verwarmt, aangenaam kun nen zijn. Deze haard (van J. de Nie) een verbeterd type, heeft volgens of ficiële gegevens een nuttig effect van ruim 82 procent bij een hoge warmte- afgifte door het stoken van cokes of anthrasiet. Dit Leidse product heeft een roostersysteem, dat schoonmaken zonder stof in een minuut moet mo gelijk maken. Indien men niet tevre den is met zijn vloer, dan is thans het nieuwste om een latexcement of wel rupalvloer te laten leggen. Deze strijkvloer van een Bredase fabriek is na langdurig onderzoek door de rubberstichting te Delft ontstaan. Spe ciaal werd gelet op de élasticiteit en slijtvastheid, alsook op een zo laag mogelijk warmtegeleidingscijfer. („Haagh" N.V. Breda). Vooral voor kleinbehuisden is ver meldenswaard, dat een nieuwe Ne derlandse industrie (Waldorp-Fridor den Haag) aan de markt komt met een gestroomlijnde electrische naaima chine, die na gebruik in een beschei den koffertje wordt opgeborgen. Deze machine heeft een zwevende arm, waarop men stoppen en borduren kan. Voor groot werk schuift men een plaat aan. Huisvaders behoeven dus niet meer over een rondslinge rende maasbal uit te giijden. Omdat er weinig plaats thuis is kan de ouderwetse kanjer van een wekker voortaan vervangen worden door een armbandhorloge, dat u vrolijk uit de slaap wekt, of rinkelt als de eitjes gaar zijn. D^t is de ,-Vulcaan-cricket", de Vulkaan-krekel, die zich wellicht thuis zal voelen bij de centrale ver- warmingshaard, (Jansen Post Co., Amsterdam). Zij, die het geluk hebben een gro te tuin te bezitten, kunnen hun zor gen omtrent het knippen van hun haag wellicht verlichten door hun tuinman een crediet te geven voor de aanschaf van een haagknipmachi- ne. Dit rijdend apparaat wordt aange dreven door een benzinemotor, rijdt op twee wielen en een neuswiel en knipt en passant een haag -aan drie kanten tegelijk. (Van Driel en van Dorsten Hoofddorp). De Amerikaanse I.B.M. brengt een nieuw type electrische schrijfmachine ter Jaarbeurs. Zelfs onder de toetsen zit een stofwerende kap. Philips Eind hoven exposeert enige nieuwe types radiotoestellen en radio-gi'amofoon- combinaties, die er al weer heel wat luxueuser uitzien, dan de apparaatjes van kort na de bevrijdng. „Philitouring" is een instrument, waarmee b.v. een chauffeur van een touringscar zijn passagiers allerlei wetenswaardige dingen kan vertel len. Technici zullen belangstelling hebben voor Philips rekstrookjes, die worden gebruikt voor het meten van rek of spanning in materialen. Rekt dit strookje met materiaal mee, dan wordt zjjn electrische weerstand ver groot. Deze weerstand kan men me ten en daardoor weer de rek van het materiaal.. Palthe's pelsbedrijven te Hengelo vraagt aandacht voor de bontsoort „bon mouton", die door deze fabriek uit schapenhuiden wordt gemaakt. Uit deze schaapsvellen, die tal van be werkingen ondergaan, komt een zachtharige bontsoort te voorschijn, die niets meer men de langharige, vaak vuile en vette schapenvellen van doen schijnen te hebben. Als kleine kinderen in de auto meegaan worden ze vaak lastig of wagenziek. Dit bracht een industrie te Katwijk (C. A. R.) op het idee een stoeltje te maken, dat aan de rug leuning van de auto wordt gehouden De kinderen kunnen er niet uit, zij kunnen gemakkelijk op de weg kijken en worden daardoor niet wagenziek. Het gevaarlijke prutsen van kleine vingers aan het dashboard is ook met een afgelopen. Voor fietsers, die aan fietsen een broertje dood hebben, brengt een Amsterdamse firma (Efa-produka) een voorwiel in de handel, waarin op de naaf een klein tweetact mo tortje is gebouwd. Het ding weegt 8 kg., heeft een 34 cc cylinder, kan 24 km. halen en verbruikt 1 op 80. Voor liefhebbers van seinklokken zal de attento in de automatisch het begin en einde van werktijden, ook per afdeling, in combnatie met signaal oproepsysteem een begeerlijk product zijn. De fabrikant hiervan heeft trou wens nog andere technische snufjes op zijn terrein. En wie iets vrolijks keurig op zijn ruit wil hebben wordt geholpen door een fabriek uit Leeuwarden (A.G.R. O.). Die komt met een praeparaat, dat schrijvende neon wordt genoemd. Met een kleurloze vloeistof schildert men netjes op de ruit, wat men er op hebben wil. Dan wordt er een doekje met kleurstof overheen ge haald. men kan ook met diverse kleuren werken, en ziedaar de aan kondiging staat op glanzend glas. Het schoonmaken geschiedt met spiritus. Bij een laatste duik in het vernuft op de Jaarbeurs wordt de aandacht getrokken door de Coplas onderwater huidverf (van de fa. Molyn en Co.) te Rotterdam. Deze huidverf werd toege past op schepen, met, volgens de fir ma, opmerkelijke resultaten. Zoals men weet groeit de huid van zee schepen met allerlei zeegedierte vele centimeters. De Coplas huidverf zou na een jaar nog vrijwel alle aangroei te glad af zijn geweest. Welke mede deling Hollands glorie slechts welkom kan zijn. Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I. 301 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Dcht.-gym. 8.00 Nieuws. 8.15. Te Deum Laudamus. 9.00 Bij onze jonge zieken. 9.30 Mu ziek bij het werk. 9.55 Symphonie no. I. 11.15 Een kwestie van eerlijk heid, luisterspel. 11.55 Ged. uit „Das musikalische Opfer", Bach. 12.15 Or gel. 12.30 Land- en tuinbouwnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Sangh en spel. 14.00 Rhapsody in blue. 14.15 Don Kozakkenkoor en balalaikamuziek. 14.40 Een ogder ons. 15.00 Metropo- le-orkesth. 15.30 Ensemble voor oude muziek. 16.00 Arbeid in vrije tijd. 17.30 Piano-recital. 18.00 Onze Ne derlandse koren en korpsen. 18.30 Strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 Prikke- been. 19.45 Engelse les. 20.00 Nieuws. 20.15 Lijdensoverdenking. 20.45 „Dia logues Mystiques" van E. W. Mulder o.l.v. de componist. 21.45 De zee bleef vrij. 22.30 Fernando Germani, orgel. 23.00 Nieuws. 23.15 Europese com mentaar. 23.30 Populair avondcon cert. HILVERSLUM II. 415 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Muziek bij het ontbijt. 8.00 Nieuws. 8.18 Michel Emer en zijn orkest. 8.50 Voor- huisvrouw. 9.00 Boston Symphonie Orkest. 10.20 Onze keuken. 10.30 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Populair Nonstop. 12.00 Accordeon-orkest. 12.30 Land- en tuinbouwnieuws. 13.00 Nieuws. 13.20 Vincentino. 13.50 Zang door Sarah Vaughan. 14.15 Jeugdcon- cert. 15.00 Voor de kleuters. 15.15 Mensen, dieren en dingen in de mu ziek. 15.30 De Regenboog. 16.00 De Roodborstjes. 16.15 Het stond in de krant. 16.45 Vragen staat vrij. 17.15 Kwartet Jan Corduwener. 18.00 Nieuws 18.20 Promonade-orkest. 18.50 Communitysinging. 19.00 Een wel vaartsplan voor Indonesië. 19.15 Het nieuws uit Indië. 19.30 Voor de jeugd. 19.45 Lezen in de Bijbei. 20.00 Nieuws 20.20 Ooeraconcert. 21.00 Carmen, 22.15 Malando en zijn Tango-Rumba Orkest. 22.45 In de tuin der poë zie. 23.00 Nieuws. 23.15 Bruce Lowe Politiehond ont maskert daders van overval Toen op Donderdagavond jl. om ongeveer acht uur des avonds de zoon van de kassier van de coöpera tieve boerenleenbank, de heer Oos- ting Jr, thuiskwam, werd 'hij achter het gebouw overvallen door drie ge maskerde en gewapende mannen, die het huis binnendrongen. De zoon en de dochter van de kassier waren op dat ogenblik alleen thuis. Onder be dreiging met pistolen trachtte hen te dwingen tot afgifte van de sleutels van de kluis. Er viel zelfs een schot, dat het telefoon-toestel vernielde. De zoon en dochter wisten echter niet waar de sleutels zich bevonden. De kassier zelf en zijn echtgenote hadden zich reeds in de middag per auto naar Groningen begeven. De overvallers moesten aftrekken zon der buit te hebben behaald. De groep rijkspolitie te Nieuwe Pekela heeft aanvankelijk aan deze overval in verband met het onderzoek zo wei nig mogelijk ruchtbaarheid willen geven. Nog dezelfde avond werd op aanwijzing van de heer Oosting Jr overgegaan tot de arrestatie van L. G. te Nieuwe-Pekela. Deze zeide de bewuste avond een bioscoop in Veen- dam te hebben bezocht. Zijn verkla ringen klopten echter niet. Zaterdag werd de politiehond Herta uit Scheemda gehaald, maar deze kon door het regenachtige weer weinig uitrichten. In verband met de arres tatie van G„ die hardnekkig bleef ontkennen, werden Zaterdag verder nog gearresteerd de te Stadskanaal woonachtige gebrs. Van D. Deze be vonden zich op dat ogenblik met een turfschip in het Roswinkeler veen. In de roef van dit schip vond de po litie o.m. twee pistolen, een revol ver en enkele gummie handschoe nen. Ook de gebrs. van D blever hardnekkig ontkennen. Bij confrontatie met de heer Oos ting herkende deze hen echter met grote stelligheid. Het is de politie hond Herta geweest, die tenslotte de schuld van dit drietal wist aan te tonen. Toen de hond lucht werd ge geven aan een der handschoenen pikte zij nl. uit een groot aantal voor werpen enige spijkertjes op, die aan getroffen waren in de zakken van een der arrestanten. Ook bij herha ling wees Herta met grote stelligheid de dader aan. Oversteldt door dit bewijsmateriaal hebben alle drie de daders een volledige bekentenis af gelegd. zodat deze overval wel zeer snel tot een oplossing is gekomen. MATTHEUS-PASSIE BIJ K.R.O. De K.R.O. zal Zondag 3 April een uitvoering verzorgen var de Ma*t- theus-Passie van J. S. Bach, in de vertaling van Jan Engelman. Mede werkenden zijn Corry Bijster, Anne Hermes, Jan van Mantgem, Laurens Bogtman, Wiebe Drayer en Leo Rom merts, de instrumentalisten Cor Cop pens, Carel van Leeuwen Boomkamp, Janny van Wering en Maurits van den Berg. het Kameromroeporkest en het Omroepkoor onder leiding André Rieu. HET EERSTE KIEVIETSEI KWAM WEER UIT FRIESLAND Over de vraag, wie nu de man was, die het eerste kievitsei vond, de heer Dijkstra in Friesland of de heer Menkveld in Twente, zal het horlo ge moeten beslissen. Maar in de „officiële rangschik king" neemt in elk geval de Fries de eerste plaats in, omda inderdaad zijn ei als eerste aan H.M. de Koningin is aangeboden. Ook dit keer kwam dus het eerste kievitsei weer Friesland. EXTRA VLUCHT NAAR BATAVIA Vrijdag a.s. vertrekt een extra K.L.M.-vliegtuig van Schiphol naar Batavia. Twintig passagiers zullen met het toestel worden vervoerd. De route gaat via Khartoem en Mau ritius. TROUWRING NA 40 JAREN TERUGGEVONDEN. Veertig jaar geleden kwam een jonge vrouw bijna ontroostbaar thuis: zij had op de Schaykse Heide (N.-B.) haar trouwring verloren. Lang heeft de vrouw gezocht, maar het was ver geefs, de trouwring was weg en bleef weg. Enige dagen geleden passeerde een de geselecteerde spelers bij elkaar in een hotel te Parijs, en de volgen de morgen reizen ze per vliegtuig naar Amsterdam. Vandaar gaat het naar Scheveningen, waar vertoefd wordt tot de dag van de wedstrijd tegen Nederland. Maandag 25 April vliegt het gezelschap naar Glasgow, waar diezelfde dag het speelterrein in ogenschouw wordt genomen. Voor Dinsdag staat een korte trip naai de Schotse meren op het program, maar 's avonds is het vroeg bedtijd met het oog op de zware kracht proef, welke het team de volgende dag wacht tegen de kampioenen van de Distel. De terugreis naar Parijs is op 28 April bepaald. Wat de wedstrijd Frankrijk B Nêderland B betreft, Zondag 24 April te Bordeaux, reizen de spelers van de Franse ploeg reeds op Vrij dag naar de stad aan de Garonne. DE BELGISCHE VOETBALBOND VERBREEKT DE CONTRACTEN MET DE ZATERDAG VOETBALLERS. De Zaterdagavond onder leiding van kanunnik Dessain te Brussel ge houden buitengewone algemene ver gadering van de Kon. Belgische Voet balbond heeft het voorstel van het Uitvoerend Comité aanvaard om de premies te beperken. De besprekin gen over de beperkingen van de overgangsbedragen werden tot een volgende vergadering uitgesteld. Tenslotte werd besloten tot ver breking der contracten met de cor poratieve clubs (Zaterdagvoetbal lers), aldus de „Sportkroniek". EstoBoskoop III 50. De laat ste competitiewedstrijd is voor Esto en klinkende zege geworden. On danks de danig verzwakte ploeg was bij de rust al een 20 voorsprong verkregen door goede schoten van G. Voordouw en H. Zinko. En dit was voor de Boskopers werkelijk nog geflatteerd. De tweede helft gaf het zelfde spelbeeld. De gastheren deden het kamujes aan. W. Rietveld zet keurig voor en passeert de Boskoop- se doelman onhoudbaar. G. Voor- douw doet voor hem niet onder en 't is 4—0. Vlak voor het eind kogelt W. Freyée van verre afstand in en daarmee was het welletjes (50). In de laatste seconde permiteert aan voerder v. Doorn zich een penalty naast te trappen. Het was een ma tige wedstrijd, waarmee scheids rechter Koolwijk geen moeite had- HOEST Rode Hoestpoeders van Mijnhardt HENGELO KRIJGT EEN STADION --c- - Ter gelegenheid van een Neder- meisje, op weg naar school, een bin- t iandsEngelse sportuitwisseling ge- nenpad op de heide. Zij zag een blin- i durende de Pinksterdagen zal te Hen kend voorwerp liggen, raapte het op en gaf het aan een vriendinnetje, die het later thuis toonde. Daar zagen de ouders, dat het een trouwring was en door de inscripties kon nagegaan worden wie de eigenaresse was. De vrouw die de trouwring verloren had was echter reeds overleden. Een dochter van de overledene heeft nu de ring gekregen. OVERDRACHT Z.G. HERBOUW- PLICHT BOERDERIJEN. Betreffende de overdracht resp. het overnemen van de zgn. herbouw- plicht voor een boerderij deelt men ons van bevoegde zijde het volgen de mede: De financieringsregeling voor de herbouw van verwoeste boerderijen kan slechts toepassing vinden, indien de herbouw van de boerderij voor de uitoefening van het bedrijf nood zakelijk wordt geacht. Wanneer de gronden, behorende bij de verwoeste boerderij, zijn ver vreemd, zodat niet meer van een landbouwbedrijf kan worden ge sproken dan wordt de herbouw van de boerderij niet meer als noodzake lijk beschouwd. Ook, wanneer de eigenaar ondanks de verwoesting nog voldoende ruim te heeft overgehouden om zijn be drijf uit te oefenen, wordt herbouw niet nodig geacht. Te Dordrecht woner geboren. De architect Bolder uit Amster dam is op een onbewaakte overweg bij Baarn door een trein gegrepen en op slag gedood. SPORT VOETBAL VOETBAL-HARTSTOCHT. Italo Foschi, oprichter en eerste voorzitter van de F.C. Roma is Zon dag aan hartverlamming overleden toen hij hoorde, dat Roma van Sampdoria verloren had. Hij woon de in het stadion te Rome de wed strijd tussen Lazio én Genoa bij, en zonk ineen op hetzelfde ogenblik, dat de radio-omroep de nederlaag van Rorria bekend maakte. Foschi, die 63 jaar geworden had de club in 1922 opgericht, durende het fascistische regiem was hij prefect van Rome. DE FRANSE TRIP NAAR NEDER LAND EN SCHOTLAND. In de laatste week van April komt het Franse nationale elftal in twee landenwedstrijden uit: op Zaterdag 23 April tegen Nederland te Rotter dam en op Woensdag 27 April tegen Schotland te Glasgow, dus 'twee be langrijke ontmoetingen met slechts enkele dagen tussenruimte. De trip zal zodanig georganiseerd worden, dat de vermoeienissen van het rei zen tot een minimum worden terug gebracht. Woensdagavond 20 April komen ;elo een door de gemeente aange- egd sportpark officieel worden ge opend. Dit sportpark heeft als cen trum een aan ruim 30.000 bezoekers plaats biedend stadion met groot sportveld en sintelbaan, waarop ook speedway-races gehouden kunnen worden, terwijl daaromheen een aan tal velden ligt voor voetbal, handbal en hockey, alsmede een reeks ten nisbanen, waaronder een speciale wedstrijdbaan. Het sportveldencqm- plex, dat sportpark „de Veldwijk" gedoopt is, ligt in de onmiddellijke nabijheid van de straatweg Hengelo-' Enschede. Op de openingsdae, 5 Ju ni zal een Engels elftal uit Mithoma uitkomen teg^n een Hengelo-combi natie, terwijl ook korfbalontmoetin gen behoren tot de NederlandsEn gelse uitwisseling. Op 12 Juni zullen in het nieuwe stadion nationale athletiekwedstrij- den worden gehouden, waar onder meer Fanny Blankers-Koen en Wim Slijkhuis zullen sarten. Op 19 Juni zullen voor het eerst in het Oosten des lands speedway-races op de sin telbaan van 'het stadion worden geor ganiseerd. De voetbalvereniging „Tubania" zal in het komende seizoen haar wed strijden in het Hengelose stadion spe< len. BILJARTEN Maandagavond werd in Royal" te Noord wijk de eerste ontmoeting voor de finale om de Leids Dagblad beker gespeeld Royal II wist ver- j w a. 4,diend te winnen. A.s. Woensdag Volgt de 70.000ste ui- wedstryd Poort v. cl|et 61 Royal II in de „Poort van Cleef" te Lucen. De uitslagen waren: Alders (115) De Bock (60) door De Bock gewon nen. Groenenwoud (55)v. <L Berg (40) door Groenenwoud gewonnen. Vink (65)v. Zijp (40) door Vink ge wennen. De Groot (40)Beugelsdijk (40) door de Groot gewonnen. Royal won dus 3 partijen, tegen de Poort van Cleef 1. LEIDSE BILJART BOND De uitslagen van de Leidse Biljart bond luiden: le klas: Spijkerbak 2TOG 3 oru, Spoortje 1Spijkerbak 1 6-0, Ca- rambolé 1—TOP 1 4-2, TOG 2—UVS 1 4-2, DVH 1—TOG 1 4-2, Carambo le 2Morschpoort 1. 4-2. 2e klas: Morschpoort 2De Valk 1 4 4. 3e klas: TOG 4Carambole 4 8-0 UVS 2—Vierkantje 1 2-6, UVS 2—OG 1 8-0 4e klas: DVH 2—TOG 6 8-0, DVH 2Spijkerbak 4 8-0. 5e klas: Spoortje 3'Morschpoort 4 2-6, UVS 3—'t Zuid 3 8-0, De Hoek 3Vierkantje 2 2-6, Spijkerbak 5 Carambolé 5 2-6, Drei Pott 3TOP 4 4-4. 6e klas: TOG 7Rijnegom 3 4-4, Morschpoort 5Vierkantje 3 6-2, Ca rambolé 6Morschpoort 5 2-6, 't Zuid 4TOP 5 uitgesteld. 7e klas: OG 2—EMM 2 8-0, UVS 5 Morschpoort 7 uitgesteld. Morschpoort 4 behaalde in de 5e klas de kampioenstitel. Vierkantje 3 behaalde in de 6e klas de kampioens titel. SCHERMEN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN TE CAIRO. Voor de wereldkampioenschappen schermen, die van 1024 April te Cairo worden gehouden, zijn 109 in schrijvingen uit 9 verschillende lan den ontvangen. Nederland is niet van de partij. WIELRENNEN DE RONDE VAN ALGIERS. In de Ronde van Algiers rijdt on ze landgenoot Lambrichs mee, die zijn kansen goed verdedigt, al heeft hij het als enige Nederlander niet gemakkelijk tegen de Fransen, Bel gen, Italianen en Zwitsers. In de 8e etappe AffrevilloAumale (187 km) plaatste hij zich tweede met 1 min. 43 sec. achterstand op de winnaar, de Belg van Dyck, wiens tijd 5 uur 55 min. 03 sec. bedroeg. In het algemeen klassement leidt de Belg Couvreur, die een tijd van 6 uur 01 min. 12 sec. noteerde, voor Dequene (B.) en Daenekyndt (B.). In het algemeen klassement bezet Lambrichs de 13e plaats met een achterstand van 40 minuten 55 sec. op de leider Couvreur. De held van de 8ste etappe, wel ke m de regen gereden werd, ter wijl het ook af en toe sneeuwde, was de Belg van Dyck. met Lam brichs als tweede man. Zij ontsnap ten onmiddellijk na de start uit het peloton en namen, elkaar aflossend, een flinke voorsprong die ze behiel den in weerwil van de achter hen ontketende jachten. Van Dijck had nog genoeg reserve overgehouden om kort voor Aumale Lambrichs los te rijden en als eerste door de finish te gaan met ruim 1 y. minuut voor sprong op onze landgenoot. TAFELTENNIS TREFFERS I KAMPIOEN le KLAS. Na het vorig seizoen in de 2e klas kampioen geworden te zijn, wisten de Treffers-mensen thans beslag te leggen op het kampioenschap le klas, door een 73 overwinning op Batswingers in Den Haag. Voor het eerst in 1946 was Treffers toegetre den tot de N.T.T.B. In de komende promotiewedstrijden zal Treffers met de kampioenen le klas van 2 afd. van Rotterdam en de kampioen van Haar lem le klas voor 2 plaatsen in de Res. Hoofdklasse moeten spelen. De onderste van de Res. Hoofdklasse (of wel Overgangsklas) degraderen auto matisch naar de le klas. De promotie wedstrijden worden nader bekend ge maakt. Verdere uitslagen. Heren, Treffers IIDolfijn II 82, Dames, Treffers I—Sleutels III 8—2. De bekende Hoofdklasspeler W. v. Zoelen zal voor enkele weken weer training komen geven. Speciaal met het oog op de a.s. promotiewedstrijden, voor het le en 3e team. Treffers II moet tegen de onderste geplaatste van de 2e klas A (N.T.T.B.) in Den Haag spelen op nader te bepalen datum. H. VAN DER VOORT SLEUTELS JUNIOREN KAMPIOEN 1949. Onder belangstelling van tal van oudei's en familieleden van dé jeug dige spelers werd Zondag j.l. het eer ste Sleutels-junioren tournooi ver speeld. De eindstrijd ging tussen P. de Haas en H. van der Voort, In de eerste game had P. de Haas nog niet veel in te brengen tegen zijn collega-fina list en verloor met 2115. De tweede game veranderde de Haas van tac tiek en had de zwakke plek van zijn tegenspeler gevonden. Het werd een strijd van back-hand op back-hand. P. de Haas had succes en won deze .weede game met 2115. De beslis- sings-game werd een gevecht op le ven en dood. Het leek zo nu en dan meer op vuurwerk. De services wer den zeer snel en flitsend genomen. Beide spelers trachten steeds door hun aanval het initiatief in handen te krijgen, hetgeen deze strijd niet tot een mooie wedstrijd maakte. Van der Voort gewend aan het snelle en flitsende spel bleef nu zijn tegen stander toch de baas en won met 2117. H. v. d. Voort verwierf hier mede de junioren-wisselbeker voor de periode van een jaar! P. de Haas ontving de 2e prijs. In de verliezers- x-onde behaald A. Schmidt in de fi- nalestrijd met T. Vermeulen de eer ste prijs. Ook in deze finale hadden beide spelers zeer veel met wedstrijd- zenuwen te kampen. Voor de aanvang van de finale sprak rector Vester geestelijk ad viseur zijn voldoening uit over de bloei van de nog jonge Sleutels-Af deling. Aan het einde van zijn speech wekte rector Vester de aanwezigen op tot alle mogelijke steun, waarna hij tenslotte twee vaders uitdaagde om het bad te handteren. Twee enthou siaste vaders gaven aan deze oproep onmiddellijk gehoor en toonden hun kunnen (tot grote pret van de res pectievelijke zoontjes) t Van de demonstraties trok vooral die door de heren W. Heemskerk en F. Klinkenbergh de aandacht. Heel de zaal was in extase hoe sommige ballen op onverklaarbare wijze ge retourneerd werden. Eveneens was deze demonstratie voor de junioren (en Vaders!) een leerzame les. Na af loop reikte de voorzitter de prijzen LAWNTENNIS DEMONSTRATIE VAN NED. DAVIS-CUP SPELERS EN OEFEN- MEESTERS. Bedoeld als propaganda voor het scholieren-tennis zullen Zondagmid dag 10 April a.s. op de banen van het tennispark „De Nieuwe Meer" te Amsterdam enkele Nederlandse Davis-cup spelers en oefenmeesters een tennisexhibition geven. Op het programma staan de volgende wed strijden: vaji Swol tegen Ivor Rin kel, Krijt tegen Wilton (of oefen- meester Joop de Mos) en tenslotte als dubbelspel van Swol en Ivor Rinkel tegen Joop de Mo6 en Wim Hemmes. WEERSVERWACHTING Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavon d RUSTIG WEER. Weinig wind met voorname lijk in de nacht en vroege och tend plaatselijk nevel of mist. Overigens enkele overdrijvende wolkenvelden en overwegend droog weer. Iets zachter. l&ijaaxt IN INDIE; F. M. VAN DEN BERG, Molenstraat 9, Noordwijk, viert op 23 Maart zijn 2e Indische verjaardag te Surabaja. C. H. ZANDBERGEN, Hoge Rijndijk Zoeterwoude, soldaat le klas, viert 22 Maart zijn 3e tropische verjaardag te Padang. M. H. J. COMPEER, Hoge Morsweg 108, Oegstgeesl, marinier te Surabaia, viert zijn le verjaardag aldaar op 23 Maart. (Foto's van in Indonesië verblijven de militairen kunnen bij de redactie worden ingestuurd tot uiterlijk een week voor de Verjaardag. Foto's, welke later worden ingezonden wor den niet opgenomen). LEIDSE DISTRICTS DAMBOND Groep A le klasse. Lisse 1 6 4 Hazersw. 6 4 LDV 1 6 4 KDC 1 6 3 LDC 1 6 2 SDV 1 6 1 HDC 1 6 1 Groep B le klasse: OGB 1 6 4 DVN 1 6 4 LDV 2 6 4 KWZ 1 6 3 ADC 1 6 2 RDC 1 6 2 DCL 2 6 1 - 2 10—2 1 1 9—3 2 8—4 3 6—6 3 X 5—7 5 2—10 5 2—10 9—3 8—4 8—4 6—6 5—7 4—8 2—10 2e klasse L.D.D.B. 10 ADC 2 Kijk Uit 1 Lisse 2 KDC'. 2 KWZ 2 RDC 2 Nieuwkoop 2 LDC 2 10 3 OGB 2 10 3 HDC 2 10 2 DCL 3 10 2 3e klasse L.D.D.B. RDC 3 8 8 Luto 1 8 6 LDC 3 3 6 SDV 2 8 4 DVN 2 8 4 Kök Uit 2 8 2 Nieuwkoop 2 8 1 ADC 3 8 1 HDC 3 8 1 10 10 - 12—8 11—9 - 1010 7—13 - 6—14 - 6—14 4—16 4—16 - 16—0 13—3 - 12—4 5 10—6 9—7 5—11 3—13 3—13 2—14 Beslissingswedstrijd kampioenschap le klasse tussen Lisse en Bodegra ven is gewonnén door Bodegraven. Bodegraven kampioen en speelt pro motie. AJD.C. 2 en Kijk Uit 1 promo veren naar de 1 klasse. R.D.C. 3 pro moveert naar de 2 klasse.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 2